>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Matura 2010

Status
Zamknięty.
jako47 130

jako47

Użytkownik
dobra ciol wystczry idziem na hardcore jutro na gegre niby cosik robilem ale nie duzio sie okaze w praniu powodzenia wszystkim innym i sobie ;) jol
 
magiki 42

magiki

Użytkownik
to tak, kurdowie walcza o niepodległosc w turcji
nie wiem czy to ironia czy mówisz poważnie ale to jest totalna bzdura ????


Rosja vs. Ostetia--&gt; konflikt na tle politycznym, ale co było zalążkiem tego konfilku to nie kojarzę. Nie wiem czy oni chcieli tez się uniezależnić


tak do konfliktów:

konflikt miedzy Japonią a Rosją o wyspy Kuryle. Kuryle przed wojną należały do Japonii i Japonia domaga się teraz od Rosji aby je oddali a wiecie gdzie to Rosja ma, w dupie, dosłownie.

Konflikt pomiędzy Izraelem a Palestyną. Palestyna jest autonomią choć walczy o niepodległość. Jest tez walka o Jerozolimę bo z pełnoprawnego punktu widzenia Jerozolima powinna należeć do autonomii palestyńskiej, a w tym przypadku myślicie że Izrael odda tak cenne miasto?... w życiu...

konflikt miedzy USA a Wenezuelą. Prezydentem Wenezueli ponownie został Hugo Czevas czy jakoś tak ( ten kurdupel w czerwonym uniformie) walka chyba na tle politycznym a Hugo chce wprowadzić komunizm we Wenezueli.

konfliktów jest od groma tylko więcej nie pamiętam :jezora:

pozdro i powodzenia jutro, dla mnie gegra to tez priorytet ;)
 
jako47 130

jako47

Użytkownik
popularnie mowiac &quot;na ekierce siedzi wrobel &quot; (N-na , E-ekierce, S-siedzi, W -wrobel
kumpel mi to tlumaczyl tez mam problemy z zapamietywaniem

dzieki za konflikt rosja japonia ???? jol

powodzenia spac wyspac sie to priorytet )
 
matex 0

matex

Użytkownik
nie wiem czy to ironia czy mówisz poważnie ale to jest totalna bzdura ????
moze ci chodzi o to, że źle sformułowałem zdanie - ale jeżeli uważasz, że kurdowie nie dąża do utworzenia republiki czy tam autonomii m.in na teranach turcji to to jest bzdura
 
magiki 42

magiki

Użytkownik
moze ci chodzi o to, że źle sformułowałem zdanie - ale jeżeli uważasz, że kurdowie nie dąża do utworzenia republiki czy tam autonomii m.in na terenach turcji to to jest bzdura

terenach Turcji? Wiem, że Kurdowie obejmują całą północną część Iraku, jest to ogromne społeczeństwo ale o tym żeby zapędzali się na Turcję nie słyszałem. Może to prawda a może i nie, nie mam pojęcia.
 
matex 0

matex

Użytkownik
Brak niepodległości stał się zarzewiem trwającego do dziś konfliktu. W najostrzejszej formie kurdyjski problem wyraża się w Iraku, Turcji oraz Iranie, gdzie miały miejsce kilkakrotne nieudane próby utworzenia republiki lub uzyskania autonomii, co zaowocowało powstaniami i rebeliami.
onetwiedza. pl czy jakos tak
 
lewy18 15

lewy18

Użytkownik
z tą Turcja to prawda, tam często dochodzi do różnych akcji terrorystycznych związanych z Powstaniem państwa Kurdyjskiego, w jego część miała by wchodzić cześć Iraku oraz tereny Tureckie lezące przy granicy Irackiej, było o tym głośno jak USA zaatakowało Saddama,
Gruzja -&gt; Rosja, Gruzja chciała się uniezależnić od Rosji, dążyła do wstąpienia w dalekiej przyszłości do NATO i ewentualnie Uni Europejsiej, co było nie na rękę Rosjanom, Dodatkowo Gruzja to największy sojusznik USA w tamtym regionie, także Rosji nie na rękę. Rosja atakując Gruzję pokazała kto tu rządzi, a kraje zachodnie uznały że nie warto dążyć do jakichkolwiek wspólnot z Gruzją
jak coś jeszcze trzeba to pytać, bo wiedzy ze świata trochę mam
 
floxal 30

floxal

Użytkownik
Jeżeli chodzi o Kurdów to Kurdowie dążą do utworzenia własnego państwa w Kurdystanie (który podzielony jest między TurcjeIrak Iran i Syrię):p to tak troche od strony wosu ????
Powodzenia jutro wszystkiem geografiołom ! ????
 
jako47 130

jako47

Użytkownik
no panowie jak poszlo ?? ?niektore pytania byly trudne mam nadzieje ze zdam. jakie daliscie WYze i nize ?? /ja dalem rosja W a reszte N ??? dobrze to mam ?? kurcze zawalilem troszke z tym rozpadem krajow po 89 dalem andora slowacja serbia wegry ?? kurcze zal ??

aha co daliscie do tego szelfu ??? masa pytanie
 
lolek1 0

lolek1

Użytkownik
Rozszerzenie łatwe.
Takie przynajmniej jest moje odczucie. Nie zmienia to faktu, że było kilka głupich pytań. ????
 
magiki 42

magiki

Użytkownik
lolek wiesz jak na to patrzeć. Ja wszystko zrobiłem tylko czasami wiesz że jak masz do wymienienia trzy dasz poprawnie dwa i masz pkt mniej albo 0 i to jest głupie bo na tym się cholernie dużo pktów traci :|
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom