>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Matura 2010

Status
Zamknięty.
akarin 0

akarin

Forum VIP
Ludzie, jaki Potop?

Darujcie, proszę :p to jest raczej jedyna lektura o której nie mam żadnego pojecia.
Żadnego Potopu :wink:
 
damianczyk 0

damianczyk

Użytkownik
&quot;Inny świat&quot; to wg mnie jedna z najlepszych lektur!!!
Pozostałe to: &quot;Zbrodnia i kara&quot;&#39; &quot;Śluby panieńskie&quot;, &quot;Dżuma&quot;

masz racje..przeczytałem i stwierdzam, że lektura jest świetna..co prawda streszczenie, ale POLECAM ????


PRZEROBIŁEM WSZYSTKO DOSŁOWNIE CO SIĘ DAŁO...

TZN. SAME STRESSZCZENIA....nawet LALKE ???? ....

Jestem gotów ???? ... a jak bedzie...zobaczymy ????


TERAZ NAUKA...NA......... W O S :-?
 
damianczyk 0

damianczyk

Użytkownik
Ludzie, jaki Potop?

Darujcie, proszę :p to jest raczej jedyna lektura o której nie mam żadnego pojecia.
Żadnego Potopu :wink:


hehe ogólnie powiesć jest OK.. nie czytałem bo za długie ???? dlatego.. polecam...oglądnąć FILM ???? co prawda 6 godzinny ( na dwie części się dzieli ).... ale wszystko wiem z FIlmu....

to jest najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą tego czytac ????

pzdr
 
lolek1 0

lolek1

Użytkownik
Tak sobie myślę, że bez żadnego przypominania lektur jestem w stanie spokojnie zdać tą maturę.
Może jest zbyt pewny siebie, ale szczerze nie chce mi się czytać żadnych streszczeń. Chyba, że nastawie się na 3-4, na pewno nie będzie jakiegoś Wertera. Po pierwsze myślę, że książka znana i polskiego autora tj. Chłopi, Dziady, Lalka, albo Inny Świat, Zdążyć przed Panem Bogiem, lub coś innego w tym &quot;klimacie&quot;.
 
bananas007 0

bananas007

Użytkownik
Werter to jak najbardziej książka znana ;p Na jednej maturze była Zbrodnia i Kara z Ferdydurke. Nijak się to nie ma do Twojej tezy ;p zaskoczą nas, zobaczycie
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
to ja wam powiem z własnego doświadczenia coś o maturze z polskiego.
w ogólniaku przeczytałem 2 książki (lektury znaczy się tylko 2) &quot;Kamizelka&quot; (na lekcji :p) i &quot;Potop&quot;, próbowałem się zabierać do &quot;Przedwiośnia&quot; ale jakoś szybko poległem. Wielu książek to nawet na oczy nie widziałem, np &quot;Lalki&quot; lub &quot;Zbrodni i kary&quot; dopóki ktoś ich nie przyniósł na lekcje, no ale tam generalnie też rzadko bywałem xD
na maturze walneli nam &quot;Lalkę&quot; i jakiś wiersz. Wiersz wiadomo jakiś głupi temat od razu odrzuciłem no i trzeba było pisać z &quot;Lalki&quot;. Kawałek tekstu był to coś z niego wyciągnąłem i w sumie 55% z podstawy weszło :p
tak naprawdę to matura z polskiego jest mega prosta jeśli się ma chociaż ogólne pojęcie o tych ważniejszych lekturach. No ja takiego nie miałem, co prawda o &quot;Potopie&quot; wiedziałem wszystko, ale o innych nic, i jakoś zdałem. Po prostu olejcie te streszczenia i całą resztę, nie ma co czasu tracić na to.
 
pasiak_forever 55

pasiak_forever

Użytkownik
ja panowie cos sadze ze bedzie o zydach nie wiem czemu ???? lub i sadze ze beda dwa teksty np.potop i nad niemnem (powstancy) lub wszystko inne ale nie sadze zeby dali zbrodnie i kare !!!!!!!!
oby potop siadl lub kordiana ciekawe lektorki
bardziej sie boje gegry bo nic prawie nie powtarzalem ;(
obyś miał racje o tych żydach ???? ja mam taką pracę na ustny.
 
damianczyk 0

damianczyk

Użytkownik
MATURA z Polskiego jest prosta.... chodzi tu tylko jednak o to... że wielu z nas niechce jej Zdać.....a chce.... DOBRZE ZDAć :-D (chociaż też nie pogardze niczym jak zdam...)hehe

A co do ustnej... wybrałem... Ksiązka i jej adaptacja filmowa...porównaj na jednym przykladzie jakos tak i omow różnice....

WYbrałem FORREST GUMPA...ksiazke czytalem..film znam na pamięć ????
będzie dobrze

Ustna matura to też pomyłka...każdy to zdaje...

Ja się tylko boje WOSU pisemnego, ale bedzie co ma być i tyle ????
 
lolek1 0

lolek1

Użytkownik
Ale do czego jest potrzebna dobrze zdana matura z polskiego?
Bo u mnie jakoś nigdzie na to nie patrzą.
Chyba, że idziecie na filologię. :]
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
no to żeby w miare dobrze zdać to wystarczy ogólne pojęcie, i wyciągnąć jak najwięcej z tekstu
a ustna...z ustnej miałem 14 pkt. mimo że nie wiedziałem prawie nic. Miałem symbolika tańca w literaturze, pół księgi Pana Tadeusza i 2 wiersze w bibliografii, jak mnie nauczyciel zaczął pytać o Wesele albo jakiś chocholi taniec to nic ;p
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Ale do czego jest potrzebna dobrze zdana matura z polskiego?
Bo u mnie jakoś nigdzie na to nie patrzą.
Chyba, że idziecie na filologię. :]
Większość nie-technicznych kierunków uwzględnia polski w rekrutacji. I świadectwem z &lt;70% można sobie jedynie podetrzeć..
 
majkello 0

majkello

Użytkownik
Ja naszczescie ide na techniczny i jezyk polski mam w 4 literach 50% i bajabongo:p panowie damy rade tak jak napisał Olo 13 - z samego fragmentu mozna wycisnąc 50-60% wiec - nic tylko pisać:p
 
bananas007 0

bananas007

Użytkownik
Założę się że w poniedziałek wieczorem jak tu wejdziemy na forum wszyscy będziemy żałować że poświęciliśmy tyle czasu na streszczenia bo i bez nich napisalibyśmy na glant ;]
 
lolek1 0

lolek1

Użytkownik
Właśnie, po co zajmować się polskim (obym nie żałował) ????
Załóżcie tematy do innych przedmiotów, tj. geografia, matma ;)
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
Ja się tam boję tego polaka ! :] Mam nadzieję że czytanie ze zrozumieniem będzie proste i że lekturka siądzie bo jak nie to będzie ciężko :]
 
bmt 0

bmt

Użytkownik
hehe ogólnie powiesć jest OK.. nie czytałem bo za długie ???? dlatego.. polecam...oglądnąć FILM ???? co prawda 6 godzinny ( na dwie części się dzieli ).... ale wszystko wiem z FIlmu....

to jest najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą tego czytac ????
Czytałem książkę i potem obejrzałem film. Powiem Ci tylko, że z filmu nic się nie dowiesz, dużo rzeczy zostało pominiętych.

Osobiście bardzo bym się cieszył z Potopu, Wesela i Lalki. Mam tylko nadzieje że nie będzie Chłopów, Innego świata i Nad Niemnem...
 
floxal 30

floxal

Użytkownik
Maturalnie - wos ????
Chodzi mi szczególnie o rozszerzenie z wosu ???? jak wiadomo trzeba napisać wypracowanie... Czy może ma ktoś może jakiś szkielet, wzór jak ma wyglądać te wypracowanie ? Jak formuować wstęp, jak zakończenie, na co zwracać uwagę itd itp ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom