>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Matura 2010

Status
Zamknięty.
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Aj, nie mogę pojąć czemu u mnie tak jest. W szkole jest ok. 170 maturzystów, więc ani dużo, ani też mało. Dziswnie to wszystko poukładali. Ja mam pisemne: 4,5,6 i 12, a ustne tak jak wyżej wspomniałem.
Wracając jednak do tematu. Także najbardziej by mi pasował XX wiek i literatura Polska. Z literatury powszechnej to jedynie Goethe.
Chciałbym, aby w tym roku nie było np. Lalki, Potopu, Pana Tadka i kilku innych. Tych lektur nie czytałem szczegółowo, nużą mnie takie książki.... I będzie źle jak któraś znich pojawi się w poniedziałek :|
 
majkello 0

majkello

Użytkownik
Panowie powiedzmy sobie szczerze - polski aby tylko zdać;) jeżeli ktoś nie wybiera sie na studia humanistyczne to ta matura nie jest mu do niczego potrzebna... Jak np mnie:p 50% i jest gitara:p ważnejsze są dla mnie angielski chemia i biologia wiec bardziej się na tych przedmiotach skupiam.
 
damianczyk 0

damianczyk

Użytkownik
WIECIE..z jednej strony tragedii robić nie trzeba....

Wiemy, że przed sobą będziemy mieć tekst...jeśli ktoś potrafi pisac z tekstu (ja potrafie nieźle ściemniać) ... to sobie poradzi...

Też piszę mature..... mam nadzieję, że nie dadzą po raz 4 LALKI....

Dlatego nie przerabiam wogóle tej lektury....

Wuiersze też olewam..a reszta mi wisi..co będzie to będzie...

Byle nie Lalka, dziady i Wesele.... co do tego ostatniego..bardzo możliwe, że może się trafić :/


Najbardziej chciałbym MAKBETA...
 
bananas007 0

bananas007

Użytkownik
A ja wam mówię że będzie Wesele. Osobiście najbardziej bym chciał wertera, Pana Tadeusza, Potop bądź Dziady. Najgorsze z możliwych do trafienia to wg mnie Tango, Dżuma i Ferdydurke.. Zachowaj Boże od tych trzech ostatnich ;p
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
A ja mam pytanie czy macie gdzieś tabelke z wypisanymi wszystkimi lekturami i epokoami, w których powstały, takie najważniejsze informacjie, w pigułce.
 
matex 0

matex

Użytkownik
A ja wam mówię że będzie Wesele. Osobiście najbardziej bym chciał wertera, Pana Tadeusza, Potop bądź Dziady. Najgorsze z możliwych do trafienia to wg mnie Tango, Dżuma i Ferdydurke.. Zachowaj Boże od tych trzech ostatnich ;p
oj Dżuma mogłaby byc ???? niedawno to miałem; najgorsze jest to, że przez te 3 lata przeczytałem może ze 4 lektury ???? reszta to opracowania - a wy jak tam z tym stoicie ? przyznac się :p

ps. ja mam ustny z anieglskiego 7 maja, a z polaka 12, wiec akurat 4 dni na nauczenie sie prezentacji ????
 
novo 203

novo

Użytkownik
A ja mam inne pytanie.. ktoś może z obecnych tu wybiera się na Uek ???? ?
Jeśli chodzi Ci o Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie to ja się wybieram ..

Co ja mam powiedzieć:p Kończe matury 28 maja (ustny hiszpański), w sumie z ustnymi mam 8 egzaminów;] ale luzik:-D
 
kostek1916 237

kostek1916

Użytkownik
Ja mam ustną z anglika 20maja, a z polaka dopiero 26.Wy już będziecie ostro balować, a ja będę siedział i się uczył prezentacji :jezora:
Z drugiej strony dobrze, bo po pisemnych mam dużo czasu na przygotowanie ????
 
L 72

loozer21

Użytkownik
a sł♥yszałem ze ten rok jest Słowackiego? czy cos pmyliłem gdzies na forum widziałem posta w ktorym bylo napisane 3 poetów ktorzy w tym roku maja swoje rocznice ale juz nie moge znalezc tego posta;/
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom