>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Liga Mistrzyń 2012/2013

Status
Zamknięty.
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
No wiec tak czy owak Muszyna ma juz awans obojetnie jaki bylby wynik w tym meczu ?
Na to wychodzi, ale warto poczekać na oficjalne potwierdzenie :razz: E: a w przypadku równej liczby punktów nie liczy się pierw liczba wygranych spotkań, a dopiero potem sety? Bo Muszyna tylko 2 zwycięstwa, Cortese 3...
Ruskie znów nie zagrały nic nadzwyczajnego, a Muszyna znów tie-break w plecy. Szkoda się rozpisywać...
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Na to wychodzi, ale warto poczekać na oficjalne potwierdzenie E: a w przypadku równej liczby punktów nie liczy się pierw liczba wygranych spotkań, a dopiero potem sety? Bo Muszyna tylko 2 zwycięstwa, Cortese 3... Ruskie znów nie zagrały nic nadzwyczajnego, a Muszyna znów tie-break w plecy. Szkoda się rozpisywać...
No dlatego wlasnie sie pytam co sie liczy i kto bedzie wyzej... jak zwykle rozne zdania na ten temat a od tak dawna zajmujemy sie graniem hehe
 
kasztaneiro 362

kasztaneiro

Użytkownik
Na to wychodzi, ale warto poczekać na oficjalne potwierdzenie :razz: E: a w przypadku równej liczby punktów nie liczy się pierw liczba wygranych spotkań, a dopiero potem sety? Bo Muszyna tylko 2 zwycięstwa, Cortese 3...

Ruskie znów nie zagrały nic nadzwyczajnego, a Muszyna znów tie-break w plecy. Szkoda się rozpisywać...
Właśnie pajacyki z Polsatu mówiły, że mecze się liczą, a jeśli tak to lipa.
 
jajs 67,3K

jajs

Użytkownik
Muszyna chyba już ma awans. Jeśli Sopot wygra 3:0 lub 3:1 to Muszyna jest lepsza od Cortese a jeśli Cortese urwie jakieś punkty w Sopocie to Muszyna jest lepsza od Sopotu. Wg mnie tak to jest ale kto go tam wie ;)
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
No wlasnie ci pajace cos gadali ale nie szlo zrozumiec ich teorii. Bo gadali ze jak trefl wygra 3-0 to bedzie trefl lepszy od muszyny ale wtedy to nie ma znaczenia bo trefl ma 2 miejsce w grupie i nie interesuje nas 3 miejsca...
Jedynie sens ich teoria ma wtedy jesli faktycznie licza sie wygrane a wtedy Cortese ( przy wygranej Trefla 3-0 badz 3-1) jest lepsze od Muszyny ale oni o niczym takim nie mowili.
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Ja mam nadzieje, że Muszyna nie awansuje bo po prostu na to nie zasługuje. Bogdan &quot;Debiliada&quot; Serwiński to pół główek a nie trener. Kompletnie nie potrafi przygotować drużyny do meczu pod względem taktycznym jak i mentalnym. Muszyna zwycięstwo miała podane na tacy a one w drugim secie przy stanie 21-16 23-20 doznaje paraliżu i nie wie jak skończyć akcje. Ale trudno się temu dziwić skoro Boguś czasy prowadzi w taki sposób że ciężko aby zespół utrzymał koncentracje. W zasadzie to trzeba powiedzieć że on w ogóle tych czasów nie prowadzi. Coś tam sobie czasem po-bazgrze. Powie że my nie gramy z Budowlanymi Łódź Nie wiem kogo Bogdan Debiliada ma z rodziny w zarządzie Muszyny ale ten ktoś chyba trzyma go tam rękoma i nogami. Bo na litość boską ten człowiek nie potrafi nawet wyciągnąć 30% potencjału tej drużyny.
Sopot drużyna teoretycznie gorsza od Muszyny ale ich mecz oglądało się z przyjemnością. Oglądanie Muszyny momentami było to męką dla oczu. Szczególnie TB kiedy każda gra samej sobie bez pomysłu bez pomyślunku byle by mocniej zapier... przed siebie.
Grabowski dzisiaj świetnie przygotował zespół pod względem taktycznym i mentalnym.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Artykuł, który pojawił się na stronie CEV:
http://www.cev.lu/News.aspx?NewsID=13826&amp;amp;TagType=0&amp;amp;TagContent=0&amp;amp;ID=0&amp;amp;Paging=0&amp;amp;Sd=1/1/1900&amp;amp;Ed=1/1/1900
Luxembourg, December 11, 2012. With the last round of the prelims completed on Tuesday, the teams qualified for the Playoffs 12 of the 2013 CEV Volleyball Champions League – Women were finally determined waiting for the Drawing of Lots coming up this Thursday at 3 pm CET and where the organizer of the final four tournament will be announced as well.
As per the official regulations, the first and second-ranked teams of each preliminary Pool got the right to continue their quest for glory that will resume in mid-January after the traditional Christmas break. The teams qualified for the Playoffs 12 are: Vakifbank Istanbul (TUR) and RC CANNES (FRA) from Pool A; Rabita BAKU (AZE) and Atom Trefl SOPOT (POL) from Pool B; Galatasaray Daikin ISTANBUL (TUR) and Unendo Yamamay BUSTO ARSIZIO (ITA) from Pool C; Eczacibasi VitrA ISTANBUL (TUR) and Azerrail BAKU (AZE) coming from Pool D; Dinamo KAZAN (RUS) and SCHWERINER SC (GER) that ended up first and second respectively in Pool E plus Lokomotiv BAKU (AZE) and Dinamo MOSCOW (RUS) from Pool F.
Since one of the above teams will qualify directly for the final four as organizer, its spot will be taken by the third-ranked team with the best score, i.e. Italy’s AsystelCarnaghi VILLA CORTESE that claimed the same points – nine – of Bank BPS Fakro MUSZYNA, but the tie is broken by the three wins scored by the players around head coach Gianni Caprara vs. only two for Poland&#39;s vice champions.
As for the DOL, this will be performed according to the following principles:
- Team stemming from the same prelim Pool won’t cross their ways in the Playoffs 12;
- Maximum two teams from the same country – including the eventual organizer – can make it to the final four;
- As far as possible, a certain advantage will be granted to the teams that have finished the prelims in first place and that will play the return match and eventual golden set at home.
Four more teams - Uralochka-NTMK EKATERINBURG, Tauron MKS DABROWA GORNICZA, 2004 Tomis CONSTANTA and Bank BPS Fakro MUSZYNA - will continue their European adventure in the Challenge Round of the 2013 CEV Volleyball Cup whose pairings will be also announced on Thursday.
 
sokrates 2,2K

sokrates

Użytkownik
Ja mam nadzieje, że Muszyna nie awansuje bo po prostu na to nie zasługuje. Bogdan &quot;Debiliada&quot; Serwiński to pół główek a nie trener. Kompletnie nie potrafi przygotować drużyny do meczu pod względem taktycznym jak i mentalnym. Muszyna zwycięstwo miała podane na tacy a one w drugim secie przy stanie 21-16 23-20 doznaje paraliżu i nie wie jak skończyć akcje. Ale trudno się temu dziwić skoro Boguś czasy prowadzi w taki sposób że ciężko aby zespół utrzymał koncentracje. W zasadzie to trzeba powiedzieć że on w ogóle tych czasów nie prowadzi. Coś tam sobie czasem po-bazgrze. Powie że my nie gramy z Budowlanymi Łódź Nie wiem kogo Bogdan Debiliada ma z rodziny w zarządzie Muszyny ale ten ktoś chyba trzyma go tam rękoma i nogami. Bo na litość boską ten człowiek nie potrafi nawet wyciągnąć 30% potencjału tej drużyny.
Sopot drużyna teoretycznie gorsza od Muszyny ale ich mecz oglądało się z przyjemnością. Oglądanie Muszyny momentami było to męką dla oczu. Szczególnie TB kiedy każda gra samej sobie bez pomysłu bez pomyślunku byle by mocniej zapier... przed siebie.
Grabowski dzisiaj świetnie przygotował zespół pod względem taktycznym i mentalnym.
Serwińskiego nie da się zwolnić , chyba że sam odejdzie. Jest członkiem zarządu wiec sam się raczej nie zwolni. Serwiński to człowiek-instytucja w Muszynie. Przez długie lata prezesem był jego brat Waldemar który zginął w wypadku samochodowym. Obecnie sam Bogdan jest trenerem i członkiem zarządu.
Skończy się jak co roku wiec wymianą połowy składu zamiast zmienić trenera.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Pary 1/12 finału Ligi Mistrzyń:

Vakifbank Stambuł - Atom Trefl Sopot
Eczacibasi VitrA Stambuł - Asystel MC-Carnaghi Villa Cortese

Dynamo Kazań - Dynamo Moskwa
Rabita Baku - RC Cannes

Lokomotiv Baku - Azerrail Baku
Unedo Yamamay Busto Arsizio - Schweriner SC

Ciekawe dlaczego w pierwszej rundzie Play-off spotkały się ze sobą Lokomotiv i Azerrail oraz Kazań i Moskwa ?

Szkoda, że w 1/6 wpadną na siebie Vakifbank i Eczacibasi a FF organizuje marnie wyglądające przy tych zespołach Galatasaray. Można śmiało się spodziewać FF Turecko-Azejberdzańskiego. Bo dwa zespoły z Turcji w FF będziemy mieli na pewno i być może dwa zespoły z Azerbejdżanu.
 
D 224

dboniem

Użytkownik
Już dawno kursy w Marathonie wystawione a tu jeszcze bez jakiejkolwiek dyskusji...
Biorąc pod uwagę samą sytuację w ligowej tabeli to
Azerrail Baku powinien spokojnie pokonać Lokomtiv Baku, po 8 kolejkach 9 punktów przewagi kurs 1,49
Dinamo Moskwa - Dinamo Kazań około miesiąc temu odbyło się dokładnie takie spotkanie i w miarę pewnie Kazań wygrał 3-1, zapewne teraz może być podobnie 1,43
Atom Trefl - Vakifbank Stambuł Tutaj zapewne będzie jako nie 0-3 to 1-3 1,21 wydaje sie dosyc pewne
Ako można spokojnie od 2 do 3 złożyć.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Schweriner SC - Unendo Yamamay Busto Arsizio
Pierwsza z moich propozycji to szukanie małej niespodzianki. Para niemiecko-włoska jeszcze całkiem niedawno oznaczała by totalną deklasacje przez Włoszki, teraz jednak trochę się pozmieniało i Niemki wcale nie są bez szans.
Schweriner potrafi grać, szczególnie u siebie o czym przekonało się już m.in. Dinamo Kazań. Co więcej, na 11 spotkań na własnym boisku w tym sezonie przegrały tylko 1 mecz - ligowy z Wiesbaden 2-3.
To moje słowa sprzed paru dni, przed meczem z Dresdner:
W Schweriner powraca Buijs. Rozgrywająca Denise Hanke robi olbrzymią furorę i myślę, że tym sezonem wskoczy do kadry Niemiec na stałe - ma regularny serwis, który demoluje rywalki, do tego ta lewa ręka, która często zatrzymuje środkowe na siatce (w ostatnim meczu Denise zdobyła 17 punktów!). Souza to opcja numer jeden w ataku, po skrzydle dalej trudno znaleźć kogoś regularnego i oby Buijs szybko weszła na odpowiednie obroty. Hanke dużo gra na środek (głównie obieg na jedną nogę) i trochę szkoda, że nie ma lepszych siatkarek niż Steenbergen i Hatinova. Libero Thomsen chyba na podobnym poziomie co Davis.
Buijs była oszczędzana w ostatnim meczu. Ogółem pomęczyły się trochę ze słabym Suhl, ale ważne że wygrały w 3 setach i w miarę niskim nakładem sił przystępują do walki o LM.
Busto kilkanaście minut temu wyeliminowało Conegliano z Pucharu Włoch. Nie przyszło im to jednak gładko. Ogółem cała włoska liga kojarzy mi się z dużą nieregularnością. Wymiana czeskich skrzydłowych na niemieckie nie okazała się dobrym ruchem. Brinker torturowana zagrywkami i częściej siedzi na ławce niż gra. Kozuch gra na niskiej skuteczności (choć dziś aż 40% :O). Bardzo ważna postać to Faucette, która też miewa słabsze mecze, ale często trzyma w ryzach atak mistrza Włoch. Marcon bardzo dobra, lecz defensywna zawodniczka (choć potrafi obijać paluchy). Środkowe na bardzo wysokim poziomie, podobnie jak libero Leonardi. Nie wiem czy gotowa będzie Lloyd na ten mecz, ale drużyna już w tym sezonie nie raz musiała radzić sobie z Caracutą i nie ma tu tragedii.
Podsumowując. Obydwie drużyny na pewno były zadowolone z losowania. Mecz już we wtorek, więc szybka podróż czeka Włoszki i niejako może to odbić się na formie w dniu spotkania. Nie ma przepaści, Schweriner spokojnie stać na zwycięstwo w tym spotkaniu i kursy na wygraną +3.00 traktuje jako małe value. +1.5 seta zagram solidną stawką (na razie Interwetten tylko to ma [nie sprawdzam ziemniaków], więc sam muszę poczekać na kursy z lepszych buków, oby nie mniejsze).
Moje propozycje:
Schweriner +1.5 --- 2.08 @ Betway, PinnacleSports ✅ 3-2
Schweriner wygra --- 3.25 @ Bet365 ✅ 3-2
Souza, która ciągnęła w prawie wszystkich meczach atak na skrzydłach SSC dziś zagrała fatalnie, ale na szczęście ostatni punkt zdobyła właśnie ona.
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
ATOM Trefl Sopot - Vakifbank Stambuł
Niestety, ale zapowiada się deklasacja polskiego rodzynka.
ATOM po meczu z Cortese gra dużo słabiej. Powód? Słabsza gra Rourke i to widać gołym okiem. Australijka wyraźnie złapała zadyszkę, częściej trafia na skuteczny blok. Do tego kontuzja Coimbry, która najprawdopodobniej nie zagra. O standardowych kłopotach nie będę już pisał, bo temat przewijał się kilkanaście razy. Grabowski mówi, że porażka 0-3 z Wrocławiem to wypadek przy pracy, ale tak na prawdę w meczach z Bielskiem i Dąbrową Sopocianki grały bardzo słabo i te tie-breaki to zasługa równie słabej formy rywalek.
Turczynki to ogromny faworyt do zgarnięcia całej puli. Skład rzuca na kolana, choć jeszcze nie pokazały całego potencjału. Nie widzę sensu rozpisywania po kolei każdej zawodniczki.
O ile z Rachel sprzed miesiąca u siebie ATOM mógłby zawalczyć, o tyle teraz nie widzę na to szans. Przyjęcie kuleje strasznie, obok Kaczorowskiej ktoś z dwójki Cabrera - Podolec oznacza małą katastrofę. Na nieszczęście dla mistrza Polski w ekipie Vakifbanku są siatkarki tylko z dobrą lub rewelacyjną zagrywkom. Furst, Naz czy Kimura będą się pastwić nad biednymi przyjmującymi.
W tym momencie Turczynki biją o jakieś 2-3 poziomy nasz zespół, na każdej pozycji mniejszą lub większa przewaga. Jak Vakif nam nie odda seta, to spokojnie zakończą mecz rezultatem 0-3. Handi -2.5 mimo wszystko leciutko, natomiast -1.5 jeszcze nie wiem czy w ogóle zagram, poczekam najpierw na więcej kursów.
Moje propozycje:
Vakifbank -2.5 --- 2.47 @ PinnacleSports
⛔ 1-3
Atom, Wy fartuchy...
Edit: Z lepszych kursów (na Pinnku już spadło do 2.13) Bet365 ma jeszcze 2.40 na -2.5 ;)
Edit2: niestety trzeba odpuścić -1.5 i grać trudny typ tylko, nie będę wrzucał znów kursu z Interwetten, bo i tak mało kto to zagra...
Na pocieszenie dodaje miłe ujęcie z twittera Coimbry ;)
 
marcen 6,8K

marcen

Użytkownik
Powracam po kilku latach na to forum i na jutro od razu coś podam.

Na pierwszy rzut oka mam 3typy na jutro:

Muszyna -1.5 (@1.5) ✅ + Dinamo Kazań ✅ @1.4 ✅

Pierwszy mecz to &#39;derby Polski&#39; w CEVie, Muszyna miała ambicje trochę wyższe niż ten puchar, ale na własne życzenie musi się użerać w CEV Cupie w którym na pewno dziewczyny będą chciały zmazać plamę po LM. W ostatni piątek obie ekipy spotkały sie w lidze i 3:0 spacerek dla Muszyny. Mimo że w lidze polskiej oba zespoły mają podobny ilość punktów to według mnie oba teamy dzieli różnica klasy. Może gdyby Bielsko miało formę jak z początku sezonu to można było by się zastanowić nad typem, ale teraz drużyny są na innych biegunach. Poza tym jutro w zespole z Bielska w dalszym ciągu nie zagra przyjmująca Elisa Cella.
Zagrałbym na 3:0, ale to są baby i jakaś seria może się zdarzyć, dlatego daję sobie margines 1seta dla Bielska.

Drugie spotkanie to Dinamo Kazań z Gamova na strzale. W tym roku zespół poważnie celuje w 1miejsce Ligi Mistrzyń i według mnie ma na to papiery.
Moskwa mnie w tym roku nie przekonuje, fakt jest Gonczarowa ale ona sama meczu jeszcze wygrać nie potrafi ( w przeciwieństwie do Gamovej) do tego ten zespół jak co roku ma problem z rozegraniem. Przy dobrym przyjęciu jeszcze jako tako to wygląda, ale u kobiet dobre przyjęcie to cięzki temat.
Kazań tworzy solidny kolektyw w lidze jeszcze po 13kolejkach niepokonane, puchar Rosji zdobyty po zniszczeniu przeciwniczek. Dla mnie Kazań na każdej pozycji przewyższa zespół z Moskwy.
W tym sezonie 2razy zespoły się spotkały:

02.12.2012 (liga) Dinamo Moscow - Dinamo Kazan 1:3 (22:25, 27:25, 17:25, 20:25)

23.12.2012 (finał Pucharu Rosji) Dinamo Moscow - Dinamo Kazan 0:3 (15:25, 17:25, 21:25)
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
RC Cannes - Rabita Baku​


Przyznam, że jakoś na początku sezonu skład Cannes do mnie nie przemawiał. W tamtym sezonie była świetna gra i porażka w finale Ligi Mistrzów. Teraz czegoś mi brakowało. Widziałem jednak prawie wszystkie mecze tej drużyny w fazie grupowej LM i widziałem też występy Cannes w towarzyskim turnieju w Szwajcarii (rywalkami Cannes były: Muszynianka, Galatasaray czy SESI). Francuzki nadal robią spore wrażenie. Kilka zawodniczek wypadło, ale system gry jest ciągle ten sam i ciągle przynosi rezultaty. Bardzo dobra gra blok-obrona.

Główną bronią Cannes jest środek siatki. Milena Rasic i Victoria Ravva doskonale radzą sobie w ataku i Antonijevic często to wykorzystuje. Na skrzydłach Kozlova, Mihajlovic i Centoni. Warto przyglądać się młodej Brankicy Mihajlovic, bo naprawdę ta dziewczyna sporo potrafi, zwłaszcza w ataku. Do tego dysponuje świetną zagrywką z wyskoku.

Rabita dysponuje mocnym zespołem, ale mi się szczególnie obecna Rabita nie podoba. Rozgrywa Skorupa, która potrafi grać szybko, ale też zdarzają jej się słabsze mecze. Na środku Foluke Akinradewo i Natasa Krsmanovic. Bardzo dużo gry będzie pewnie przy Akinradewo, która w ataku potrafi grać znakomicie. Po przekątnej z rozgrywającą wystąpi Madelaynne Montano. Kolumbijska siatkarka dysponuje potężnym zasięgiem w ataku i ciężko ją powstrzymać. Na przyjęciu szczerze mówiąc nie wiem kto wystąpi. Podejrzewam, że będzie to Grun i Cruz. Angelina Grun w tym sezonie gra słabiej i w fazie grupowej była czasami najsłabszym ogniwem Rabity. W razie czego jest jeszcze Rabadzhieva, która też może zacząć od początku.

Czy faworytem jest Rabita ? Może i tak, ale Cannes na własnym parkiecie potrafi grać na wysokim poziomie. Pomimo zmian w składzie Francuzki ciągle zaskakują i widać, że trener Yan Fang po prostu ma pomysł na ten zespół. Cannes potrafi grać bardzo konsekwentnie. Mnóstwo piłek podbijają w obronie i świetnie grają pasywnym blokiem. Ekipa z Baku wiadomo, że lepiej radzi sobie na własnym parkiecie, więc widzę w tym meczu szansę dla Cannes.

Typ:
RC Cannes @ 2.55 Unibet (obecnie 2.40) ⛔


Yes, we Cannes !
 
marcen 6,8K

marcen

Użytkownik
Na dzisiaj krótko:
Dinamo Kazan - Dinamo Moskwa under 177.5 @1.85
Opisywałem tydzień temu obie ekipy. Teraz dochodzi mecz w Kazaniu i raczej spokojnie ekipa gospodyń potierdzi dominacje w tej parze rosyjskiej.
Pierwsze spotkanie w Moskwie było nieco rwane i zespoły zdobywały często punkty seriami. Mecz zamiast 3:1 mógł się zakończyć wynikiem 3:0 dla Kazania (w 3secie było chyba już 11:5, ale przegrały). W tym meczu licze na 3:0 dla Gamovej i spółki, lecz wole zagrać na punkty, gdzie przy dobrym wietrze nawet pojedynek 4setowy może być underowy przy linii 177.5. To są kobiet, więc gra seriami i wysokie zwyciestwa w setach bardzo możliwe.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Rabita Baku - RC Cannes​

Pierwszy mecz na parkiecie Cannes zakończył się zwycięstwem 3:1 Rabity Baku.
Tutaj pisałem trochę o tym meczu.
Kurs w granicach 1.10 na Rabitę jest trochę śmieszny. Nie mam wątpliwości co do tego, że Azerki są faworytkami, ale Cannes to nie jest anonimowy zespół.
Pierwsze spotkanie przebiegało pod dyktando Rabity, świetnie zagrały przede wszystkim Foluke Akinradewo i Madelaynne Montano. Na własnym parkiecie Rabita jest mocna i gra się tam na pewno bardzo ciężko.
Cannes ma znakomitego trenera i jestem pewien, że po pierwszej porażce wie w jaki sposób dzisiaj ma zagrać jego zespół.
Za małą stawkę można spróbować zwycięstwo Cannes, bo ze wszystkich dzisiejszych spotkań Ligi Mistrzyń to chyba właśnie Francuzki mają największe szanse na sprawienie niespodzianki.
Typ:
RC Cannes @ 7.00 Bet365 ⛔

EDIT: Francuzki wciągnięte nosem. Bezradne Cannes.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom