>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Liga Mistrzyń 2012/2013

Status
Zamknięty.
gujon301 951

gujon301

Użytkownik
Rabita Baku-Rc Cannes
Over 159.5
Kurs 1.65 bwin
Po pierwszym meczu bylem mocno zawiedziony postawa francuzek, wygladaly mocno zagubione, popelnialy duzo bledow, napewno maja zdecydowanie wiekszy potencjal. Zeby linia zostala pokryta to Cannes musi wyciagnac wnioski z pierwszego meczu, poprawic przyjeciei zagrywki i tym samym wykorzystac potencjal w ataku. Wiadomo ze Rabita u siebie jest bardzo grozna, ale do pokrycia tego overu wystarczy jeden set ugrany prze Cannes, a na to przy wykorzystaniu potencjalu napewno je stac. Po przeczytaniu analizy Redwitza moj typ wydaje sie prawie pewny:) ⛔

Jeszcze przed pisaniem kurs byl 1.72 teraz niestety szybko spada

Cannes wygladaly jak dzieci we mgle, nie bylo przyjecia,pierwszego tempa ani rozegrania. Azerki zagraly na swoim stalym poziomie
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Unendo Yamamay Busto Arsizio - Azerrail Baku
Pierwszy z wielkich meczy o wejście do Final Four. Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie.
Włoszki to duża siła u siebie, o czym przekonało się sporo drużyn w tym sezonie. Mają oczywiście swoje przestoje. Kozuch zaczęła coś grać, za to pozostałe skrzydłowe mają swoje problemy (Faucette jakby słabiej, Marcon w tamtym roku też wydaje mi się, że lepiej, a Brinker to katastrofa w przyjęciu). Na pewno spora siła na środku w postaci Bauer i Arrighetti. Rozegranie lepiej wyglądało za Llyod, ale Caracuta też tragedii nie odstawia. Świetna libero Giulia.
Azerrail wydaje się być trochę przereklamowany. Przeciętna atakująca Flier (jak na ten poziom), Sorokaite też brakuje regularności, no i Hogde która ma wszystko kończyć. Ponadto te 3 siatkarki posiadają mocną zagrywkę z wyskoku, która może ratować Azerki. Nasza Mila myślę, że lepsza od swojej vis-a-vis. Na środku doświadczona Anza i zgrana z Milą Wensink. Libero za to traci w porównaniu do Giuli.
Busto na pewno ma przewagę na przyjęciu, bo Hodge jest łatwa co ustrzelenia (wchodzi czasem na zmiane Lehtonen, ale to nie ten poziom już dla Finki), ponadto Carocci/Korotenko fenomenalne w tym elemencie nie są (mimo, że to Azerrail ma trudniejszą zagrywkę). Oglądałem sobie ostatnio mecz Azerrail z Rabitą i tam zobaczyłem &quot;olewczą&quot; postawę Hodge, mam nadzieję, że to się nie powtórzy (jakoś nie wydaje mi się, aby formy nie było).
Faworytem Azerrail, kursy spadają, a tak naprawdę nie grają nic nadzwyczajnego i Busto spokojnie jest w stanie tutaj wygrać. W ogóle nie widzi mi się typowania na gości nawet nie tylko w tym meczu, ale w całym pojedynku, po cichu liczę na golden set dla Włoszek. Jeden set dla Busto myślę, że &quot;z urzędu&quot; gospodynie mają (własny parkiet, słabe przyjęcie rywalek), a reszta jest do wyszarpania.
I tak miałem celować w over w tymże spotkaniu, a mimo to skuszę się po całkiem niezłym kursie zagrać na &quot;zestaw 5-2&quot; (proporcja blondynek do brunetek w I składzie :p).
Moje propozycje:
Busto Arsizio +1.5 --- 1.60 @ PinnacleSports ✅ 3-2
Busto Arsizio wygra --- 2.26 @ PinnacleSports, MarathonBet
✅ 3-2

Dinamo Kazań - Rabita Baku
Tutaj pojedynek na jeszcze wyższym poziomie.
Jestem bardzo ciekawy tego spotkania. Przede wszystkim interesuje mnie postawa Gamovej. W LM nie miały jeszcze tak groźnego rywala, a i mecze na własnym podwórku to trochę inna bajka. Jestem jednych z tych, którzy twierdzą, że rosyjska wieża powoli kończy swoją grę na nieosiągalnym poziomie. Wszystko zweryfikuje boisko. Poza Ekateriną za punkty odpowiada oczywiście bardzo dobra Larson. No i tu powoli zaczynają się problemy Rosjanek. Ciągle wielkim grzechem jest omijanie w ataku środkowych, przez co gra jest przejrzysta (Startseva :]) Druga przyjmująca też najpewniejsza nie jest i swoje latka już ma (Makhno), a dobrej zmiany też próżno szukać.
Rabita to drużyna zdecydowanie pełniejsza. Montano gra na poziomie, choć chyba parę miesięcy temu było lepiej. Grun powoli, bo powoli, ale się przebudza, choć przyjęcie kuleje. Cruz za to już wróciła do solidności. Zawsze w obwodzie jest Rabadziheva. Środek to petarda - Akiradewo to światowa czołówka, Krsmanovic może nie tak wysoko, ale swoje zagra. Głowa w tym naszej Kaśki, by z nich umiejętnie korzystać, a na pewno potrafi to robić. Ponadto genialna Castillo - młoda libero, robi co trzeba w przyjęciu, a do tego bardzo dobrze ustawia się w obronie, świetnie antycypuje, przewiduje i rzadko kiedy piłki w jej strefie obronnej wpadają na czysto.
Mecz na terenie jednak bardzo trudnym, więc nie ma co się specjalnie podpalać. Ruskie u siebie w tym sezonie nie przegrały (nie liczę przegranej w ultra-rezerwowym składzie ze Schweriner 0-3). Z drugiej strony to pierwszy mecz Dinama z kimś, kto co najmniej dorasta do nich poziomem. Szykuje się świetny mecz, a wg mnie wygra go ten, kto ma więcej opcji i możliwości do zagrania.
Jak pojawi się +1.5 z lepszego buka, to zeedytuje posta.
Moje propozycje:
Rabita +1.5 --- 1.50 @ Interwetten ✅ 1-3
Rabita wygra --- 2.00 @ Bet365 ✅ 1-3


Co do meczu Vakif - Eczacibasi - mam jakieś nie odparte wrażenie, że będzie tutaj 3-1 ✅✅✅ i możliwe, że za drobniaka sobie tak postawię. Pierwsze spotkanie jednak do wybadania, i zależnie od wyniku może coś postawię więcej dopiero w rewanżu (no chyba, że będzie te 3-1, to wtedy raczej spasuje :razz ????
E: Komplecik z LM :razz:
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Unendo Yamamay Busto Arsizio - Azerrail Baku
Pierwszy z wielkich meczy o wejście do Final Four. Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie.
Włoszki to duża siła u siebie, o czym przekonało się sporo drużyn w tym sezonie. Mają oczywiście swoje przestoje. Kozuch zaczęła coś grać, za to pozostałe skrzydłowe mają swoje problemy (Faucette jakby słabiej, Marcon w tamtym roku też wydaje mi się, że lepiej, a Brinker to katastrofa w przyjęciu). Na pewno spora siła na środku w postaci Bauer i Arrighetti. Rozegranie lepiej wyglądało za Llyod, ale Caracuta też tragedii nie odstawia. Świetna libero Giulia.
Azerrail wydaje się być trochę przereklamowany. Przeciętna atakująca Flier (jak na ten poziom), Sorokaite też brakuje regularności, no i Hogde która ma wszystko kończyć. Ponadto te 3 siatkarki posiadają mocną zagrywkę z wyskoku, która może ratować Azerki. Nasza Mila myślę, że lepsza od swojej vis-a-vis. Na środku doświadczona Anza i zgrana z Milą Wensink. Libero za to traci w porównaniu do Giuli.
Busto na pewno ma przewagę na przyjęciu, bo Hodge jest łatwa co ustrzelenia (wchodzi czasem na zmiane Lehtonen, ale to nie ten poziom już dla Finki), ponadto Carocci/Korotenko fenomenalne w tym elemencie nie są (mimo, że to Azerrail ma trudniejszą zagrywkę). Oglądałem sobie ostatnio mecz Azerrail z Rabitą i tam zobaczyłem &quot;olewczą&quot; postawę Hodge, mam nadzieję, że to się nie powtórzy (jakoś nie wydaje mi się, aby formy nie było).
Faworytem Azerrail, kursy spadają, a tak naprawdę nie grają nic nadzwyczajnego i Busto spokojnie jest w stanie tutaj wygrać. W ogóle nie widzi mi się typowania na gości nawet nie tylko w tym meczu, ale w całym pojedynku, po cichu liczę na golden set dla Włoszek. Jeden set dla Busto myślę, że &quot;z urzędu&quot; gospodynie mają (własny parkiet, słabe przyjęcie rywalek), a reszta jest do wyszarpania.
I tak miałem celować w over w tymże spotkaniu, a mimo to skuszę się po całkiem niezłym kursie zagrać na &quot;zestaw 5-2&quot; (proporcja blondynek do brunetek w I składzie :p).
Moje propozycje:
Busto Arsizio +1.5 --- 1.60 @ PinnacleSports
Busto Arsizio wygra --- 2.26 @ PinnacleSports, MarathonBet

[/i]
Kozuch może tutaj zostać łatwo zgaszona przez Azerski blok. A dalej praktycznie ma żadnego odejścia chyba, że Busto zagra dwójką w przyjęciu bo jeśli Faucette będzie w przyjęciu to ją po celować/wyeliminować z ataku jest dość łatwo. Marcon w ataku praktycznie nie istniej niby trzyma przyjęcie aczkolwiek w poprzedniej rundzie Schweriner zgnoiło ją zagrywką strasznie. Carocci czy jest słaba w przyjęciu nie powiedział bym, może nie jest tak rewelacyjna w tym elemencie jak jej vis a vis ale jest solidna a w obronie czasem gra niewiarygodnie. W Busto na rozegraniu Caracuta a to zawsze jest dziura w bloku bo warunków fizycznych ta zawodniczka nie ma. Nie ma też zmienniczki bo Lloyd ma jakieś problemy z kostkami od dłuższego czasu. Środek w Busto to jest na pewno atut, aczkolwiek ten element dużo lepiej wyglądał przy Lloyd i wiadomym jest że jest to uzależnione od przyjęcia.
Jeśli Busto dziś będzie ogarniało przyjęcie, dobrze będzie funkcjonował środek oraz blok to szanse na zwycięstwo w tym meczu nie wątpliwie mają. Ale przy takich skrzydłach jakie są aktualnie w Busto są nie postawie dziś przed meczem ani złotówki na gospodynie. Wole poczekać gospodarze może przegrają pierwszego seta i na live pojawi się handicap +2.5 seta który będzie dobrą opcją do gry.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Kozuch może tutaj zostać łatwo zgaszona przez Azerski blok. A dalej praktycznie ma żadnego odejścia chyba, że Busto zagra dwójką w przyjęciu bo jeśli Faucette będzie w przyjęciu to ją po celować/wyeliminować z ataku jest dość łatwo. Marcon w ataku praktycznie nie istniej niby trzyma przyjęcie aczkolwiek w poprzedniej rundzie Schweriner zgnoiło ją zagrywką strasznie. Carocci czy jest słaba w przyjęciu nie powiedział bym, może nie jest tak rewelacyjna w tym elemencie jak jej vis a vis ale jest solidna a w obronie czasem gra niewiarygodnie. W Busto na rozegraniu Caracuta a to zawsze jest dziura w bloku bo warunków fizycznych ta zawodniczka nie ma. Nie ma też zmienniczki bo Lloyd ma jakieś problemy z kostkami od dłuższego czasu. Środek w Busto to jest na pewno atut, aczkolwiek ten element dużo lepiej wyglądał przy Lloyd i wiadomym jest że jest to uzależnione od przyjęcia.
Jeśli Busto dziś będzie ogarniało przyjęcie, dobrze będzie funkcjonował środek oraz blok to szanse na zwycięstwo w tym meczu nie wątpliwie mają. Ale przy takich skrzydłach jakie są aktualnie w Busto są nie postawie dziś przed meczem ani złotówki na gospodynie. Wole poczekać gospodarze może przegrają pierwszego seta i na live pojawi się handicap +2.5 seta który będzie dobrą opcją do gry.
Tylko, że podobna sytuacja może być w drużynie Azerrail. Mają tą Hodge, ale ją można spokojnie poskromić serwisem. A czy dla niej jest odejście? Soro pograć sobie może, ale raczej gdzieś na drugim planie, nie widzi mi się, żeby ona miała ciągnąć grę. Flier wiadomo - jej skuteczność w ataku to zwykle ~25-30%, co jak na atakującą nie prezentuje się zbyt korzystnie, tym bardziej, że atak jest ładnie rozłożony. Zresztą właśnie w meczu z Rabitą (wiem, że trochę wyższy poziom, ale jednak), Hodge nie szło i te dwie zawodniczki specjalnie nie pomagały, przez co Azerrail nawet przez chwilę nie zagroził rywalowi.
Niby mają na zmianie tą Lehtonen, ale na tym poziomie też drużyny raczej nie pociągnie.
Wynik to sprawa otwarta. U siebie Busto trudno pokonać i na pewno kibice zrobią kocioł. Ja jestem zdania, że Włoszki wyszarpią tutaj zwycięstwo i będą o krok historycznego sukcesu. Jak będzie się okażę. Tak jak Ty nie zamierzasz postawić nawet złotówki na Busto, tak ja nie mam w planach stawiać nic na przereklamowany wg mnie zespół z Baku. A w tym sezonie co ciekawe jeszcze nie wygrały żadnego wyjazdu - no bo w lidze azerskiej gra się na jednym parkiecie, w poprzedniej rundzie trafiły na inny zespół z Baku, a w grupie w LM przegrały wszystkie spotkania - z Dąbrową, Eczacibasi i Dresdnerem ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Odnośnie meczu Busto Arsizio - Azerrail Baku

Uważam podobnie jak Mariok.

Busto na własnym parkiecie jest bardzo mocne. Fajna atmosfera, pełne trybuny. Coś w tym jest, że tak rzadko tam przegrywają.

Kadrowo myślę, że to wszystko wygląda podobnie. Skrzydła trochę lepsze mają Azerki, ale z drugiej strony jeżeli patrzyłbym tylko na atakujące to wyżej obecnie stawiam Kozuch (Busto). Flier (Azerrail) najlepsze lata ma już chyba za sobą.

Na środku w obu zespołach doświadczone zawodniczki, ale lepiej to wygląda u Włoszek. Zwłaszcza przy Bauer jest bardzo dużo gry (nikogo to chyba nie dziwi).

Szkoda, że Brinker gra w Busto tak słabo. Myślałem, że to właśnie Maren razem z Kozuch będą ciągnąć ten zespół.

Dla mnie minimalnym faworytem są Włoszki. Kurs bardzo ciekawy i warto zagrać. Tak jak wspomniał Mariok w fazie grupowej Azerrail wszystkie wyjazdowe spotkania przegrał. Tutaj gra się bardzo ciężko i bardzo możliwe, że sytuacja się powtórzy.

Busto Arsizio @ 2.20 Bet365 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Witam. Jakieś info ktoś posiada czy czasem dzisiaj Vakifbank ISTANBUL zagra osłabiona ? Kursy skoczyły sporo do góry ale nie mogę znaleźć nic czym to jest spowodowane. Wiadomo obie ekipy kosmos, bez porażki w tym sezonie gospodynie meczu, a znowu Eczacibasi VitrA ISTANBUL przegrali tylko właśnie z tymi rywalkami ale co ciekawe dosyć gładko u siebie 1-3. Jedyna kwestia czy nie ma jakiegoś poważnego osłabienia bo kursy zbyt dużo nagle poszły do góry...
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Składy:
Dynamo Kazań - Rabita Baku
Vakifbank Stambuł - Eczacibasi VitrA Stambuł

Osłabień z tego co wiem brak, składy optymalne.

Rabita zagrała świetnie w poprzedniej rundzie, nie dała większych szans ekipie Cannes. Szczerze to takiej postawy ekipy z Baku się nie spodziewałem, są w naprawdę dobrej dyspozycji.

Kazań jest mocny fizycznie, ale gra uproszczoną siatkówkę. Mnóstwo piłek do Gamovej, mało gry środkiem.

W Rosji gra się ciężko, ale patrząc na możliwości poszczególnych ekip to większe szanse na zwycięstwo ma jednak Rabita.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Czesc jak widzicie mecze rewanzowe LM kobiet?
Lipne kursy są. Ja zagrałem na szybko wcześniej ako z Marathonu (1.71) na Rabite i Azerrail, kurs i tak wtedy nie powalał, a teraz jest już dużo mniejszy.
Ogółem Azerki powinny u siebie wygrać w miarę pewnie. Rabita w Rosji pokazała, że Kazan nie ma czego tu szukać, mogły wygrać 3-0 na wyjeździe, to w Baku na luzie odprawią Gamovą. Azerrail to trudniejsza sprawa, bo Busto je ograło i tutaj przede wszystkim liczyłem na trochę większy kurs. Bez złotego seta się nie obejdzie, myślę że 3-1 dla Hodge i spóły będzie, a potem emocje.
Meczu Vakif-Eczacibasi tak jak napisałem parę postów wyżej - nie zamierzam grać, gdyż trafiłem w pierwszym spotkaniu dokładny wynik i wystarczy.
Nie ma co szukać na siłę typów, w CEV może coś się wygrzebie fajnego, tylko oferta musi się poszerzyć.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Azerrail Baku - Unendo Yamamay Busto Arsizio​


W pierwszym spotkaniu po pięciosetowej walce górą był włoski zespół. Dzisiaj oczywiście faworytem są Azerki.

Zacznę od tego, że obecnie kurs na Azerrail jest beznadziejny. W Baku gra się ciężko, Busto na wyjazdach nie błyszczy.

Azerrail kadrowo wygląda dobrze. Liderką w ataku jest Megan Hodge, która atakuje na takim zasięgu, że ciężko jest ją złapać blokiem. Obok Hodge na przyjęciu zacznie Sorokaite. Na ataku Manon Flier, która zagrała nieźle w pierwszym meczu, ale w tym sezonie Holenderka mnie nie przekonuje. Środek z Anzanello i Wensink mocny, ale bardzo rzadko wykorzystywany przez Radecką. Na libero Carocci albo Korotenko. W pierwszym spotkaniu grała Korotenko i grała średnio.

Busto jeżeli chodzi o potencjał czysto sportowy na pewno wyraźnie nie odstaje. Są pozycje, na których mają przewagę. Problemem są zazwyczaj skrzydła. Kozuch na ataku gra na słabej skuteczności, ale ona dostaje zdecydowanie najwięcej piłek. Kto na przyjęciu ? Ostatnio w końcu dobrze zagrała Brinker, która ma możliwości w ataku. Słabiej jednak przyjmuje, więc obok niej zacznie Marcon albo Lombardo, która fajnie zagrała w pierwszym spotkaniu i ostatnio w lidze z Pesaro. Mało jednak grała w tym sezonie. Środek zdecydowanie na korzyść Busto, zwłaszcza jeśli chodzi o grę w ataku. Bauer i Arrighetti często dostają piłki od Caracuty. Libero Leonardi gra bardzo pewnie w przyjęciu i tutaj też lekka przewaga na korzyść Włoszek.

W składzie Busto na ten mecz jest Carli Lloyd. Podejrzewam, że jeszcze nie zagra, ale chyba w takim razie wraca do zdrowia.

Azerki są faworytkami, ale od strony czysto sportowej Busto raczej nie pęknie. Azerrail jest mocny u siebie, a Włoszki grają słabiej na wyjazdach. Dzisiaj jest jednak mecz o wszystko. Wszystko rozumiem, w Baku gra sie ciężko, ale kurs w okolicach ~5.00 na Busto ? Przesada.

Lekko w stronę Busto

Typ:
Busto Arsizio @ 5.00 Bet365 ⛔
Busto Arsizio (+2.5 seta) @ 1.65 Bet365 ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Eczacibasi VitrA Stambuł - Vakifbank Stambuł​

Vakifbank to chyba obok Rabity główny kandydat do zwycięstwa w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Zespół naszpikowany gwiazdami.
W pierwszym meczu dwa pierwsze sety były na wysokim poziomie, ale potem Vakifbank zagrał perfekcyjnie i Eczacibasi nie były w stanie nawiązać walki.
Eczacibasi ciągnie Neslihan Darnel. Cały czas jest to świetna zawodniczka, ale przydałoby się jej wsparcie. Usic mnie zupełnie nie przekonuje, ciekawszą opcją na dłuższym wymiarze byłaby chyba Gumus. Środek dobry, zwłaszcza Poljak to klasowa zawodniczka. Tylko współpraca rozgrywającej Cemberci Kirdar ze srodkowymi pozostawia trochę do życzenia.
Vakifbank jest bardzo mocny w ofensywie. Trójka skrzydłowych Brakocevic, Glinka, Sonsirma Kirdar prezentuje się bardzo dobrze w ataku i Naz Aydemir może spokojnie rozgrywać. Środek nie do końca wykorzystywany. Więcej gry powinno być przy Toksoy. Największym atutem Vakifbank jest zdecydowanie gra na siatce. Świetnie grają w bloku, zwłaszcza Furst.
Parkiet tutaj nie ma znaczenia. Dziewczyny grają na jednym boisku. Może tylko liczba kibiców Eczacibasi będzie tym razem większa. Nie wiem jak to tam wygląda.
Eczacibasi ma trochę lepszą zagrywkę. Tylko, że to w pierwszym spotkaniu zupełnie nie przełożyło się na grę na siatce. Na siatce na pewno lepszy jest Vakifbank. Poza tym Vakifbank ma jednego z najlepszych trenerów na świecie, który ma świetny kontakt z drużyną.
Według mnie złotego seta nie będzie i Vakifbank awansuje do Final Four.
Typ:
Vakifbank Stambuł @ 1.42 Pinnacle ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Final Four 2013​


Turniej finałowy odbędzie się 09-10.03.2013 w Stambule.
Oprócz Galatasaray (gospodarz turnieju) w Stambule zobaczymy: Vakifbank Stambuł, Unendo Yamamay Busto Arsizio i Rabitę Baku.
Pary półfinałowe wyglądają następująco:
Galatasaray Stambuł - Vakifbank Stambuł
Rabita Baku - Unendo Yamamay Busto Arsizio

Krótko o ekipach:
Galatasaray Stambuł: Gospodarz turnieju kadrowo wygląda dobrze, ale tak naprawdę ciężko powiedzieć czego można się po tym zespole spodziewać. W fazie grupowej wygrały 5 spotkań, w tym dwukrotnie z innym uczestnikiem Final Four Busto Arsizio. Największą gwiazdą w Galatasaray jest kubańska atakująca Rosir Calderon, która w fazie grupowej zdobywała średnio 22 punky na mecz. Trzon zespołu stanowią doświadczone Włoszki, rozgrywająca Lo Bianco i środkowa Gioli. Parę przyjmujących tworzą Molnar i Ozsoy. Warto zwrócić uwagę na system gry, który stosują podopieczne trenera Barboliniego. Po przekątnej z rozgrywającą gra Brizitka Molnar, ale bierze udział w przyjęciu. Atakująca Calderon gra po przekątnej z Ozsoy. Czym to jest spowodowane ? Podejrzewam, że chodzi o to, żeby zawsze w pierwszej linii była skrzydłowa z mocnym atakiem. Ozsoy i Calderon to gwarantują, Brizitka Molnar nie.
Vakifbank Stambuł: Według mnie faworyt w starciu z Galatasaray (i jest to mój faworyt do zwycięstwa w całym turnieju). Drużyna chyba najbardziej kompletna w klubowej siatkówce w Europie. Świetny trener Giovanni Guidetti, który zawsze ma bardzo dobry kontakt z prowadzoną ekipą. O nazwiskach nie trzeba nawet dużo pisać. Zagraniczne gwiazdy: Brakocevic, Glinka, Furst, Kimura i bardzo dobre tureckie zawodniczki: Aydemir, Toksoy czy Sonsirma. Świetny zespół jeżeli chodzi o grę na siatce (atak, blok) i w zagrywce. W przyjęciu wygląda to troszkę słabiej, ale też nie jest najgorzej. Hala podobnie jak dla Galatasaray powinna być atutem, ponieważ Vakifbank właśnie na tej hali rozgrywa swoje spotkania.
Rabita Baku: Azerski zespół powinien wygrać w półfinale z Busto. Na początku sezonu klubowego nie byłem przekonany czy będą w stanie powalczyć o triumf w Lidze Mistrzyń, ale ten zespół naprawdę ma spory potencjał i gra ciekawą siatkówkę. Rozgrywa Katarzyna Skorupa, która potrafi grać szybko i kombinacyjnie. Liderką jest Madelaynne Montaño, która tak naprawdę gra pierwszy sezon na wysokim poziomie. Kolumbijska atakująca dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi i ogromnym zasięgiem (jak na warunki żeńskiej siatkówki). Obok Montaño bardzo ważnym ogniwem jest środkowa Akinradewo, która potrafi grać na bardzo wysokiej skuteczności. Sporo bardzo dobrych i znanych zawodniczek.
Unendo Yamamay Busto Arsizio: Wydaje się, że jest to najsłabsza drużyna w całej stawce. Głównie dlatego, że Busto jest mocne przede wszystkim na własnym parkiecie. Najmocniejszą stroną zespołu są zdecydowanie środkowe. Bauer i Arrighetti to spora siła w ataku. Mocnymi punktami powinny być Niemki Brinker i Kozuch, ale tak naprawdę od początku sezonu wygląda to bardzo różnie. Ciekawe czy do Final Four wykuruje się Carli Lloyd i w jakiej ewentualnie będzie dyspozycji. W poprzednim sezonie była mózgiem zespołu, a zastępująca ją Caracuta gra nieźle, ale nie zachwyca. Arsizio tak jak wspomniałem ma bardzo dobre środkowe w ataku, ale na skrzydłach nie wygląda to najlepiej. Brakuje zawodniczki, która mogłaby kończyć sytuacyjne piłki.

Co sądzicie o parach półfinałowych ? Kto ma największe szanse na zwycięstwo w Final Four ? Zapraszam do dyskusji !​
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Kto wygra Ligę Mistrzyń? Rabita Baku --- 3.25 @ MarathonBet
Człowiek trochę poczekał, zaczaił się i już ma kurs odpowiedni do grania długoterminowego zakładu. Nie rozumiem 1.45 na Vakif, bo prawdopodobnie w półfinale i finale będzie można złożyć z tego coś równego, a może nawet i wyższego.
Kursy to pierwszy powód skłaniający mnie do zagrania do Azerki.
Drugim jest półfinał. Nie ma co ukrywać, że Rabita powinna przejść Busto na dużym luzie i set to maksimum co mogą wyciągnąć Włoszki. Vakif ma może nie dużo lepszą Galatę, ale jednak. Spotkanie na znanym dla obu drużyn parkiecie. Galata w końcu będzie mogła zagrać optymalną szóstką, bo w lidze, czy pucharze krajowym zawsze musiały robić jakieś rotacje i ktoś nie mógł być na parkiecie poprzez limity obcokrajowców.
To dwa powody, które już właściwie powinny sporo osób przekonać. Czemu buki tam bardzo faworyzują Vakifbank? Bo ma głośniejsze nazwiska i rozjechały ostatnio rywalki w Pucharze Turcji. Tak na prawdę drużyny są na podobnym poziomie i powinna zadecydować forma dnia (mimo wszystko trudno mi wyobrazić sobie inny finał niż Rabita - Vakifbank). Dużo może rozstrzygnąć zagrywka, bo obydwie drużyny mają kłopoty z przyjęciem. Ogółem liczba minusów, jak i plusów w tych drużynach jest bardzo podobna.
Dla Rabity kluczem będzie gra przyjmujących. Cruz i Rabadziheva/Grun zagrają dobre zawody, to Turczynki będą miały duży problem. O formę Montano, Akiradewo, Skorupy, Castillo czy nawet Krsmanovic jestem spokojny.
A tak już kompletnie subiektywnie, to dla mnie, nie patrząc na kursy, faworytem są po prostu Azerki. Castillo daje bardzo dużo tej drużynie, podbija niewiarygodne piłki, a atak po skrzydle Vakif wcale nie jest taki fenomenalny. Glinka już nie gra jak rok czy dwa temu, dużo łatwiej ją podbić. A Brakocević? No cóż, zależy jaki trafi dzień, ale łatwo mieć nie będzie. Świetny pojedynek na środku będzie, Furst vs. Akiradewo - to dwie środkowe z tej najwyższej półki.
Podsumowując - kurs 3.25 biorę z pocałowaniem ręki i czekam z niecierpliwością na Final Four, a w szczególności sam finał. Kursy wg powinny zostać takie same jakie były zaraz po fazie play-off czyli ~2.10 na obie drużyny ;)
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Świetny kurs wyłapał mariok1992, który cały czas można jeszcze zagrać ;)
Mało kto wyobraża sobie pewnie finał bez udziału Vakifbanku i Rabity. Na początku sezonu jakoś Rabita mnie nie przekonywała, ale grają naprawdę bardzo fajną, przede wszystkim poukładaną siatkówkę. Spore value na Azerki, chociaż osobiście uważam, że to Vakifbank sięgnie po zwycięstwo.

Galatasaray Stambuł - Vakifbank Stambuł​

Trochę o zespołach pisałem tutaj:
Galatasaray Stambuł: Gospodarz turnieju kadrowo wygląda dobrze, ale tak naprawdę ciężko powiedzieć czego można się po tym zespole spodziewać. W fazie grupowej wygrały 5 spotkań, w tym dwukrotnie z innym uczestnikiem Final Four Busto Arsizio. Największą gwiazdą w Galatasaray jest kubańska atakująca Rosir Calderon, która w fazie grupowej zdobywała średnio 22 punky na mecz. Trzon zespołu stanowią doświadczone Włoszki, rozgrywająca Lo Bianco i środkowa Gioli. Parę przyjmujących tworzą Molnar i Ozsoy. Warto zwrócić uwagę na system gry, który stosują podopieczne trenera Barboliniego. Po przekątnej z rozgrywającą gra Brizitka Molnar, ale bierze udział w przyjęciu. Atakująca Calderon gra po przekątnej z Ozsoy. Czym to jest spowodowane ? Podejrzewam, że chodzi o to, żeby zawsze w pierwszej linii była skrzydłowa z mocnym atakiem. Ozsoy i Calderon to gwarantują, Brizitka Molnar nie.
Vakifbank Stambuł: Według mnie faworyt w starciu z Galatasaray (i jest to mój faworyt do zwycięstwa w całym turnieju). Drużyna chyba najbardziej kompletna w klubowej siatkówce w Europie. Świetny trener Giovanni Guidetti, który zawsze ma bardzo dobry kontakt z prowadzoną ekipą. O nazwiskach nie trzeba nawet dużo pisać. Zagraniczne gwiazdy: Brakocevic, Glinka, Furst, Kimura i bardzo dobre tureckie zawodniczki: Aydemir, Toksoy czy Sonsirma. Świetny zespół jeżeli chodzi o grę na siatce (atak, blok) i w zagrywce. W przyjęciu wygląda to troszkę słabiej, ale też nie jest najgorzej. Hala podobnie jak dla Galatasaray powinna być atutem, ponieważ Vakifbank właśnie na tej hali rozgrywa swoje spotkania.
Po obu stronach siatki świetne zawodniczki. Vakifbank wydaje się ekipą kompletną, ale można je ruszyć zagrywką. Galatasaray może zaskoczyć, bo ciężko powiedzieć jak zagrają w pełnym składzie, z którego nie mogą korzystać w lidze tureckiej ze względu na limity. Pisząc o Galacie w poprzednim poście zapomniałem o znakomitej libero reprezentacji Japonii Yuko Sano, która również zagra w FF.
Faworytem oczywiście jest Vakif, ale według mnie to nie będzie szybkie i gładkie zwycięstwo. Galatasaray seta jest w stanie urwać, co pokazał ostatnio rozgrywany Puchar Turcji (Puchar powędrował do Vakifbanku), w którym oczywiście obie drużyny nie mogły do końca wykorzystać całego potencjału jaki mają (limity).
Typy:
Over 135.5 pkt @ 1.50 Bwin ✅
Over 159.5 pkt @ 1.80 Bwin ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Propsuje analizę Redwitza ;) Ten over 135.5 w Bwinie już trochę wisi i szkoda, że nie mam tam konta, bo chętnie bym zagrał, kurs bardzo dobry. Po cichu liczę, że Galatasaray ugra coś więcej niż seta. Wrzucą na przyjęcie Sano z Molnar i Ozsoy będzie mogła spokojnie skupić się na bombardowaniu. Potrzebny będzie do tego świetny mecz Calderon, ale to bardzo solidna siatkarka. No i Gioli swoje punkty na środku wyciągnie. Nie pogardziłbym finałem Rabita - Galatasaray, choć oczywiście nie ma co się też przesadnie jarać, bo tak jak Redwitz napisał, Galata w pełnym zestawieniu grać sobie może tylko na treningach.

Rabita Baku - Unendo Yamamay Busto Arsizio
Tutaj też już nie będę się rozpisywał, odsyłam do posta ciut wyżej, gdzie opisałem typ na zwycięstwo Rabity.
Busto poza własnym terenem sporo traci i to każdy wie. Co ciekawe, w moim odczuciu mistrzynie Włoch były trochę silniejsze w poprzednim sezonie niż jest to obecnie. Najprawdopodobniej dalej z Caracutą w wyjściowym będą grały. Dość trudno przewidzieć, kto zagra obok Marcon na przyjęciu, bo Faucette ostatnio gra słabo, a Brinker się obudziła i jest jeszcze niezła Lombardo.
Trudno opisywać coś oczywistego. Busto musiałoby zagrać mecz życia, by tutaj wygrać, a ponadto liczyć na jakieś kontuzje w drużynie z Baku. Wygrany jeden set według mnie to dla nich będzie maksimum, a i z tym może być spory problem.
Rabita to drużyna, która zwykle robi sobie 3-4 punkty przewagi na początku seta, a potem już tylko kontroluje całą sytuacje. Powinno pójść gładko.
Moje propozycje:
Rabita -1.5 --- 1.35 @ MarathonBet, Bwin ⛔ 3-2
Under 160.5 --- 2.15 @ MarathonBet ⛔ 3-2
Brak słów...
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Postaram się napisać kilka słów odnośnie FF ligi mistrzyń już po wszystkim.
Wygrał moim zdaniem zespół najlepszy Vakifbank który przewyszał wszystkie drużyny o jeden poziom. Rabita nie miała najmniejszych szans na zwycięstwo w finale. No bo jak można mieć szansę będąc zespołem tak nie kompletnym na tle Turczynek. W Rabicie jednym pewnym punktem na skrzydłach była Montano która w sumie też w finale aż tak nie błyszczała bo Vakif blok ma nieprzeciętny. Dlatego też myślę, że po tym sezonie Cruz oraz Grun moim zdaniem wylatują bo z takimi przyjmującymi w obecnie panujących realiach ligi mistrzów nie wygrają. Chyba, że będą grały u siebie i sędziowie im wydrukują.
Z bardzo dobrej strony na pewno pokazało się Włoskie Busto. A najjaśniejszą postacią była moim zdaniem wracająca po kontuzji Cali Lloyd która bardzo umiejętnie gubiła blok rywalek oraz potrafiła korzystać ze wszystkich swoich zawodniczek.
Największą kompromitacją była dla mnie występ Galatasaray. Zespół który był gospodarzem grał moim zdaniem beznadziejnie. Nie potrafiły ugrać nawet seta z Vakifbankiem a z Busto ledwie się wyratowały przed porażką 0-3. Najbardziej rzucała się w oczy kretyńska taktyka Barboliniego gra bez prawego skrzydła to jakiś poroniony pomysł. Kolejną rzeczą nie do przyjęcia było to jak zawodniczki Galaty przyjmowały zagrywkę tylu błedów niedokładności nie widziałem od dawna. Ozsoy grała jak bezmózgie Jeti. napier... ile miała sił po autach. Czarę goryczy przelał Barbolini w 5 secie gdy na ławce posadził Lo Bianco. Nie wiem jak można było zaufać tej sparaliżowanej młodej rozgrywającej w tak ważnej chwili. Która nie do końca wiedziała co się dzieje na boisku bo przy wyniku 9-10 chyba jej się wydawało, że akcja jest już zakończona a tu piłka wróciła do gry po obronie Leonardi. Piłka została dość dobrze dograna i ona robi podwójne odbicie. No ale tak to jest jak się myśli, że już jest po akcji ????
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Liga Mistrzyń 2012/2013


Półfinały:
Galatasaray Stambuł - Vakifbank Stambuł 0:3 (26:28, 17:25, 21:25)
Rabita Baku - Yamamay Busto Arsizio 3:2 (25:14, 25:16, 27:29, 19:25, 15:6)

Mecz o 3 miejsce:
Galatasaray Stambuł - Yamamay Busto Arsizio 2:3 (21:25, 15:25, 25:23, 25:22, 11:15)

FINAŁ:
Vakifbank Stambuł - Rabita Baku 3:0 (25:17, 25:20, 25:23)


Nagrody indywidualne:
MVP: Jovana Brakocević (Vakifbank)
Najlepsza atakująca: Rosir Calderon (Galatasaray)
Najlepiej blokująca: Natasza Krsmanović (Rabita)
Najlepiej zagrywająca: Maren Brinker (Busto)
Najlepsza libero: Gizem Guresen (Vakifbank)
Najlepsza przyjmująca: Yuko Sano (Galatasaray)
Najlepsza rozgrywająca: Naz Aydemir (Vakifbank)
Najlepiej punktująca: Madelaynne Montano (Rabita)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom