>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
Fortuna bonus

Liga Mistrzyń 2011/2012

Status
Zamknięty.
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Vakifbank TTelekom Istambul - RC Cannes​

Polscy kibice będą mogli w tej rywalizacji oglądać i wspierać Małgosię Glinkę, która występuje w Vakifbanku na pozycji atakującej. Doświadczona zawodniczka, która otrzymuje zdecydowanie najwięcej piłek w ataku. Z ciekawszych zawodniczek są jeszcze Nikolic, Furst i Sonsirma. Jelena Nikolic to przede wszystkim doświadczenie i znakomite wyszkolenie techniczne. Parę przyjmujących z Nikolic tworzy wspomniana Sonsirma. Turczynka ma jednak trochę słabsze przyjęcie i to w jej kierunku Francuzki powinny kierować zagrywkę. Środkowa Christiane Furst potrafi grać skutecznie w ataku, ale jej największym atutem jest gra w bloku.
O Cannes pisałem już kilka razy w tej edycji LM. Zespół przygotowywany właśnie na Ligę Mistrzyń. Większość zawodniczek jest już ogranych i doświadczonych. Największym atutem Cannes jest rozkład ataku, o czym już kiedyś wspominałem. Przy dobrym przyjęciu Ana Antonijevic po prostu rozgrywa. Brzmi to banalnie, ale u kobiet rzadko mamy do czynienia z prawdziwym rozgrywaniem. Ana umiejętnie wykorzystuje swoje środkowe i nie ma w tym zespole wyraźnej liderki. Może się podobać gra Cannes na linii blok-obrona. Zespół doskonale się ustawia i widać efekty wieloletniej pracy Trenera Yan Fanga. Słabszym punktem może być Tina Lipicer Samec zwłaszcza w przyjęciu, ale w meczu z Muszyną znakomicie zastąpiła ją Tatyana Kozlova.
Cannes w tej edycji LM prezentuje się doskonale. Wszystkie mecze grane na wysokim poziomie. Zespół popełnia mało błędów własnych i w sumie rzadko zdarzają im się przestoje. Turczynki na własnym parkiecie będą groźne, ale to Cannes ma więcej atutów po swojej stronie.
Ciekawostka !
Środkowe Vakifbanku w 30 setach tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń atakowały 182 razy.
Środkowe RC Cannes w 29 setach atakowały aż 280 razy !
Nikogo to oczywiście nie obchodzi, ale pokazuje to ogromny potencjał środkowych Cannes (Ravva i Rasic).
Typy:
RC Cannes (+1.5 seta) @ 1.45 Betsafe
RC Cannes @ 1.82 Betsafe
Ja od siebie dodam taką ciekawostkę że Vakifbank na ostatnie 14 meczy u siebie w europejskich pucharach przegrał tylko 1 dość dawno 03.03.2010r. z Asystelem Novara.
Dlatego Ja dzisiaj wolę sobie odpuścić granie na Cannes bo to jak dla mnie jest takie 50 na 50 z lekkim wskazaniem na gospodarzy.
Cannes pokonało na wyjedzie Eczacibasi ale prócz tego meczu moim zdaniem ta drużyna nie miała poważniejszego sprawdzianu z dobrym zespołem na obcym terenie. Bo wygrana 3-2 z rezerwami Cortese to na pewno nie był poważny sprawdzian. Czy wygrana 3-0 z Muszyną która w ataku miała tylko jedną zawodniczkę Rourke.
Szukając różnic między drużynami Eczacibasi a Vakifbankiem to na pewno te drugie w tej edycji LM pokazują się lepiej w elemencie bloku i nie mają tak słabego punktu w przyjęciu jakim w Eczacibasi była Mirka Francia. Zagrywka na dosyć podobnym poziomie chociaż stabilniejsza wydaje się być w zespole Vakifbaku.
Dlatego też wydaje mi się że Cannes będzie miało dzisiaj o wiele trudniejsze zadanie aniżeli miały w meczu grupowym z Eczacibasi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Fenerbahce Stambuł - Rabita Baku​


Rywalizacja w tej parze zapowiadała się pasjonująco. Pierwsze spotkanie w Baku zdecydowanie wygrało Fenerbahce i szanse Azerek na wywalczenie awansu są niewielkie.

Fenerbahce na własnym parkiecie będzie bardzo trudne do pokonania. Zespół z doświadczonymi, dojrzałymi zawodniczkami, które są ograne na międzynarodowych arenach. W zespole nie ma raczej słabszych punktów. Troszką słabiej od pozostałych koleżanek prezentuje się libero Guneyligil. Para przyjmujących Logan - Shashkova bardzo mocna. Dobrze wyszkolone technicznie. Może nie są tak mocne w ataku jak Koreanka Kim, ale swoje potrafią. Największym atutem powinna być jednak para środkowych Fabiana - Eda Erdem. Rozgrywająca Naz Aydemir ma zazwyczaj dobre przyjęcie i powinna zdecydowanie częściej uruchamiać środkowe.

Rabita w tym sezonie na pewno nie zachwyca. Skład bardzo mocny i wydawało się, że na własnym parkiecie powinny jednak wygrać z Turczynkami, a przynajmniej powinny powalczyć. O sile zespole stanowią przede wszystkim skrzydłowe: przyjmująca z genialnymi warunkami fizycznymi Mammadova i bardzo dynamiczna, skoczna Osmokrovic. Nie podoba mi się jakoś gra atakującej Sanji Starovic, której według mnie brakuje takiej pewności siebie. Warto oglądać grę libero Silviji Popovic, która jest jedną z lepszych zawodniczek na swojej pozycji.

Nie wiem czy Rabita wygra, ale na pewno Azerki postawią wszystko na jedną kartę, bo nie mają nic do stracenia. W Turcji gra się bardzo ciężko, ale spotykają się dwa bardzo mocne kadrowo zespoły. Faworytkami są zawodniczki Fenerbahce, ale set jest w zasięgu Rabity.

Typ:
Rabita Baku (+2.5 seta) @ 1.55 Betsafe ⛔
 
marko87 214

marko87

Użytkownik
Single @ 1,65 ✅
Volleyball Champions League Women - 20:00
Cannes-Vakifbank 1
Spotkanie rewanżowe ćwierćfinału. W pierwszym meczu zdecydowanie lepsze były zawodniczki drużyny tureckiej, które mimo słabego początku wygrały pierwszą partię, a później dwie kolejne. Kto wie jak by te spotkanie się potoczyło gdyby pierwszego seta wygrała ekipa Cannes, która mimo wysokiego prowadzenia nie zdołała tego zrobić. Obu ekip specjalnie przedstawiać nie trzeba. z pewnością mógłby to być finał LM w tym roku. Stało się jednak tak jak widać i obie ekipy grają ze sobą już w tej fazie rozgrywek. W pierwszym spotkaniu trzeba zauważyć to, że zawodniczki Vakifbanku zagrały bardzo dobrze blokiem Tym elementem zdobyły aż 13 punktów przy tylko 4 drużyny francuskiej. Z pewnością blok jest po stronie Turczynek. O sile Vakifbanku stanowią głównie Małgorzata Glinka i Jelena Nikolic. Do tego należy wspomnieć także o Niemce Furst, która w pierwszym spotkaniu jednak nie zachwyciła. w szeregach Cannes, które było najlepszym zespołem rundy zasadniczej mamy także wiele znanych nazwisk. Atakująca jest Centoni. Na przyjęciu graja Lipicer i Ana Spasojevic. Za rozegranie odpowiedzialna jest Antonijevic, która znakomicie rozumie się ze swoimi środkowymi. Koleżanką z reprezentacji Milena Rasic oraz Victoria Ravvą. I właśnie wg mnie środek jest najsilniejsza strona drużyny francuskiej. Nie można zapomnieć o Cardullo na libero. Podsumowując uważam, że drugi tak słaby mecz nie może się przytrafić mistrzyniom Francji i dzisiaj podopieczne trenera Fanga wygrają spotkanie i sprawa awansu rozstrzygnie się w złotym secie.
Cannes-Vakifbank
3-2

 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Niesamowity mecz w Cannes dzisiaj! Brawo dla zespołu z Francji bo wyciągnął mecz i awans z niesamowicie kiepskiego wyniku. Nie wiem co tam ten ich chiński trener mówił,ale jego rady ewidentnie działały! W ostatniej akcji pokazywał im jak mają ustawić blok,zrobiły tak i wygrały piłkę meczową. Dać go do Muszyny,to nawet z samymi Polkami w składzie będziemy mieć polski klub w FF bez żadnych stolikowych rozgrywek ????
 
przemo300 8,2K

przemo300

Użytkownik
Mecz na własne życzenie przegrały zawodniczki Vakifbanku.
Prowadzić w czwartym, piątym i złotym secie 3-4 punktami, i uwalić mecz to trzeba być naprawdę zdolnym ????.
Duża zasługa w tym Nikolić i rozgrywającej Cemberci Özge, które niemiłosiernie dużo popełniły błędów własnych ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
K 32

kefol

Użytkownik
Ostatnio nie mam czasu na pisanie analiz dlatego też dzisiaj suche typy ????
Rosyjska Superliga:
Iskra Odincowo - Dynamo Moskwa @ 1.8 (6/10) Betsafe⛔
Iskra Odincowo (-1,5 seta) - Dynamo Moskwa @ 2.55 (3/10) Betsafe⛔
FF LM Kobiet:
Fenerbahce Istanbul - Dynamo Kazań @3.5 (3/10) Betsafe⛔
Fenerbahce Istanbul - Dynamo Kazań (-1,5 seta) @6.5 (1/10) Betsafe⛔
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
RC Cannes - MC-Carnaghi Villa Cortese
No w końcu Final Four. Spotkanie francusko-włoskie powinno być ciekawe, ale ja nie widzę możliwości, by to Cortese miało grać w finale.
Może zacznę od fazy grupowej. Obie drużyny grały ze sobą w tym sezonie właśnie w grupie - dwa razy wygrywało Cannes, u siebie bardzo pewnie 3-1, we Włoszech, gdzie mecz nie miał stawki, także Francuzki wyszły zwycięsko, pokonując Włoszki 3-2.
Cannes to świetna ekipa. Niestety na FF nie przyjechała Spasojevic. Myślę, że brak tej siatkarki nie powinien być aż nadto widoczny. Według mnie dużą przewagę Francuzki będą miały na środku siatki. Para Ravva-Rasic świetnie współpracuje z rozgrywającą, a do tego mają dużego nosa. Po drugiej stronie siatki solidna Wilson i średniak wg mnie w postaci Guiggi.
RC Cannes posiada świetną libero Cardullo i to może być jej turniej. W Cortese dużo piłek kieruje się do Pavan, która ostatnio gra w kratkę. Oglądałem ostatni mecz tej drużyny z Pesaro i mimo dość pewnej wygranej 3-1, nie było łatwo zdobywać punkty. Duże problemy były ze skończeniem akcji w pierwszym tempie. Ogólnie mecz był dość dziwny, bo w przeciągu tych 4 setów, widzowie obejrzeli aż 32 punktowe bloki po obu stronach.
Mistrz Francji to poukładana drużyna, popełnia malutką ilość błędów, wszystko wydaje się być przemyślane, świetna współpraca obrony z blokiem. Mimo braku Spasojevic nie wydaje mi się, by Cortese mogło sprawić niespodziankę i pokonać Cannes.
Dla mnie faworytem i to dużym jest właśnie Cannes i inwestuję w tą drużynę, póki kursy są jeszcze wysokie, bo spodziewałem się słabszych.
Moje propozycje:
RC Cannes wygra --- 1.80 @ 7/10 Pinnaclesports ✅
WYNIK: 3-1

Fenerbahce - Dinamo Kazań
Kolejny mecz, tym razem buki już zdecydowanie wskazują faworyta i jest nim oczywiście Fenerbahce. Ja także, nie przewiduje by Gamova i spółka sprawiły jakąś niespodziankę.
Turczynki dysponują na ten sezon świetnym składem. Grupę i play-offy przeszły jak burza i właściwie trudno wyobrazić sobie, by taka drużyna nie grała w finale. W lidze tureckiej także totalna dominacja, a przecież takie Eczacibasi czy VakifGunes to nie byle co i myślę, że ta druga drużyna jest nawet lepsza od Rosjanek.
Dinamo także dysponuje nazwiskami. Jednak ich gra wcale nie wygląda jakoś nadzwyczajnie. Do FF miały bardzo prostą drogę. W grupie ATOM, Prostejov i Volero, dalej słaby Desdner, a potem batalia z Azarrail Baku, gdzie wygrały dopiero po złotym secie. U Rosjanek często są przestoje, myślę, że będą duże kłopoty z przyjęciem, bo już w meczu z Azerkami szły niemałe serie.
Fenerbahce gra na bardzo wysokim poziomie. Rozprawienie się z Rabitą Baku zrobiło na mnie spore wrażenie (nie oddały seta). Obie ekipy można porównać nawet właśnie poprzez pryzmat tych meczy z Azerkami. Dinamo męczyło się niemożliwie z drugą siłą ligi azerskiej, natomiast Fenerbahce rozgromiło drużynę mistrza Azerbejdżanu i ubiegłego finalistę LM.
Świetnie gra Koreanka Kim. Shashova czy Logan to też najwyższa półka. Czy Gamova, Makhno i Larson dorównają tej trójce? Jakoś nie wydaje mi się. Właściwie nie widzę elementu, gdzie Dinamo może dorównać Fenerbace. Ktoś powie, że Rosjanki mają wysoki blok, ale drużyna ze Stambułu ma lepsze środkowe i do tego Liubov czy Kim to nie karzełki. Sama Gamova meczu nie wygra, a i z jednym setem może być trudno.
Jeśli Dinamo będzie grało tak jak w play-offach, to wydaje mi się, że dużo nie ugra w tym półfinale. Kursy może niezbyt duże, ale finał bez Fenerbahce? Jakoś nie widzę tego. Według mnie w tym roku Final Four jest ładnie podzielone, półfinały powinny wyeliminować te słabsze ekipy i dzięki temu finał oraz mecz o 3 miejsce będą bardzo wyrównane.
Moje propozycje:
Fenerbace wygra --- 1.35 @ 9/10 Pinnaclesports ✅
WYNIK: 3-1
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
RC Cannes - MC-Carnaghi Villa Cortese​


O zespole z Cannes pisałem wielokrotnie i od początku był to jeden z faworytów do zwycięstwa w LM (przynajmniej dla mnie). Sytuacja się jednak trochę zmieniła. Kontuzjowana jest podstawowa przyjmująca Anja Spasojevic i zabraknie jej w Baku. Bardzo doświadczona zawodniczka i według mnie jest najlepszą przyjmującą w zespole. Parę przyjmujących w takim wypadku tworzyć będą Kozlova i Lipicer Samec. Lipicer ma według mnie problemy w przyjęciu zagrywki. W ataku obie zawodniczki mogą sobie poradzić. Pozycja atakującej to Nadia Centoni. Również doświadczona zawodniczka, bardzo dynamiczna i inteligentna. Najmocniejszymi stronami Cannes są: rozegranie Any Antonijevic, wykorzystywanie środkowych, gra w formacjach blok-obrona. Środek siatki to Victoria Ravva i Milena Rasic. Połączenie rutyny z młodością wychodzi świetnie. Rasic i Ravva bardzo często atakują i zazwyczaj robią to na dobrej skuteczności. Milena Rasic ma poza tym bardzo dobre czucie w bloku i nie warto atakować przez jej strefę. Obrona to oczywiście genialna Paola Cardullo. Włoszka prezentuje się po prostu doskonale i wyciąga mnóstwo trudnych piłek.

Villa Cortese nie jest faworytem tego spotkania, ale byłem pod wielkim wrażeniem tego zespołu w rywalizacji z Dynamem Moskwa. Włoszki potrafiły zneutralizować wszystkie atuty rosyjskiego zespołu. W Cortese były jakieś problemy zdrowotne. Guiggi i Wilson miały chyba jakieś urazy. Rozgrywająca Berg ogólnie ma problem z kolanem/kolanami (chyba). Siłę Villa Cortese jest według mnie zespołowość. Leworęczna atakująca Sarah Pavan może nie imponuje skutecznością, ale gra solidnie. Para przyjmujących Cruz - Bosetti na pewno powinna być mocna w ataku. Lucia Bosetti pomimo przeciętnych warunków fizycznych potrafi w ataku sporo. Bardzo często wykorzystuje ręce rywalek. Bardzo doświadczona rozgrywająca Berg. Potrafi ciekawie prowadzić grę, również przez środek. Wspomniane już Guiggi i Wilson tworzą parę na środku siatki.

Oba zespoły są doskonale poukładane. Moim faworytem było Cannes, ale pod nieobecność Spasojevic będzie im według mnie ciężko. Można brak tej zawodniczki w jakiś sposób ukryć, ale cały czas środkiem grać nie będą. Chyba !

Typ:
MC-Carnaghi Villa Cortese (+1.5 seta) @ 1.65 Unibet ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Fenerbahce Stambuł - Dynamo Kazań​


Stawiałem Cannes w roli faworytek, ale uczciwie trzeba przyznać, że ekipy ze Stambułu i Kazania maja większy potencjał.

Fenerbahce prezentuje bardzo dojrzałą siatkówkę. Doskonałą robotę wykonują Liubov Shashkova i Logan Tom. Bardzo doświadczone zawodniczki z dobrym przyjęciem, które potrafią grać w obronie. W ataku sporo potrafią, ale w trudnych momentach piłki zazwyczaj wędrują gdzie indziej. Najmocniejszym punktem są chyba środkowe. Eda Erdem ma świetną dynamikę, a Fabiana doskonałe warunki fizyczne i spory zasięg. Najwięcej piłek w ataku powinna otrzymywać Yeon-Koung Kim. Fajne warunki fizyczne, dobry przegląd pola i coraz większa pewność w zagraniach Koreanki.

Dynamo swoją grę będzie pewnie opierać na skrzydłach. Na pozycji atakującej występuje Ekaterina Gamova. Doskonałe warunki fizyczne i trzeba przyznać, że Ekaterina może uderzyć tam gdzie tylko zechce. Parę przyjmujących tworzyć będą Larson i Makhno. Jordan Larson to według mnie trochę chimeryczna zawodniczka. Jak dobrze wejdzie w mecz to może nawet ciągnąć grę swojego zespołu w ataku. Lesya Makhno to przede wszystkim solidność. Środek siatki to przede wszystkim Maria Borisenko, którą wspierać będzie Regina Moroz.

Faworytem jest turecki zespół, który w imponującym stylu rozprawił się z Rabitą Baku. Wydaje mi się jednak, że Rosjanki prowadzone przez Gamovą mają szanse na podjęcie walki z Fenerbahce. Jeżeli rozgrywające Dynama zachowają zimną krew i ich gra nie będzie się opierała tylko na prostych, czytelnych piłkach do Gamovej to zobaczymy ciekawe spotkanie.

Kurs na Dynamo troszkę za wysoki według mnie. Stawka na zwycięstwo Rosjanek minimalna.

Typy:
Dynamo Kazań (+2.5 seta) @ 1.50 Betsafe ✅
Dynamo Kazań (+1.5 seta) @ 2.30 Unibet ⛔
Dynamo Kazań @ 4.00 Unibet ⛔
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Mała relacja z meczu Cannes - Villa Cortese
Świetne spotkanie, naprawdę mocno trzymające w napięciu i bardzo zacięte.
W pierwszym secie świetnie zagrały Francuzki. Szybko uzyskały kilka punktów przewagi i potem kontrolowały przebieg seta do końca, dokładając kilka punktów w końcówce.
Drugi set interesujący. Skrzydła w Cannes praktycznie nie istniały, Cortese podbijało ataki Centoni, Kozlovej czy Lipicer praktycznie bez problemów. Włoszki jednak nie mogły wyjść na większą przewagę jak te 2-3 punkty, świetnie grę trzymały środkowe, a i blok też dał kilka mega-ważnych punktów. W końcówce wszystko szło w pierwszej akcji, aż do wyniku 22-24 i setowej dla Włoszek. Świetna gra Cannes i w końcu skuteczne skrzydło, dały 4 punkty z rzędu mistrzowi Francji, pisząc skuteczne skrzydło mam na myśli Lipicer - w końcu dała radę i zdobyła dwa lub trzy punkty na kontrze.
Trzeci set świetnie rozpoczęło Cortese. Super grała Pavan, jej ataki były bardzo pewne i bezbłędne. Cortese miało znów przewagę i to nawet większą niż w 2 secie, bo pierwsza piłka setowa była przy stanie 21-24. Znów jednak poszła seria dla Cannes, i zrobiło się nagle 24-24. W kolejnych akcjach RC miało szansę na skończenie tego meczu - Kozlova miała dwa razy piłkę meczową w górze - nie udało się (można sobie żartować, że Spasojevic by to skończyła :p) . Dziewczyny chyba lekko się podłamały, bo kolejne punkty były stracone przez głupie błędy i zrobiło się 2-1.
Ostatni set to już powtórka z pierwszej partii. Cannes dominowało cały czas i spokojnie wypunktowało Villa Cortese.
Ogółem świetny mecz Cardullo, bardzo dobra gra Antonijevic (ta kiwka w drugim secie... geniusz), środkowe jak zawsze ;) Skrzydła można poprawić i jakby zainwestowano na następny sezon w jakieś świetne przyjmujące no to byłaby to drużyna kompletna.
No to dalej czekam na drugiego finalistę i liczę, że obędzie się bez niespodzianki tak jak tutaj ;)
 
O 4,4K

oth

Użytkownik
Jak dla mnie francuzki wygrały dzięki niesamowitej przewadze na środku. Włoszki w tym elemencie nie istniały, statystyk jeszcze nie widziałem, ale podejrzewam, że skończone ataki pani Wilson można policzyć na jednej dłoni...antybohaterka meczu. Jedynym jasnym punktem włoszek była atakująca Pavan w pierwszej akcji kończyła prawie wszystko, troche gorzej wyglądało to na kontrach.

Jestem ciekaw jak spisze się teraz Gamova i reszta jej zespołu!
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Półfinały weszły super, teraz mecze o 3 miejsce i finał, ale trzeba troszkę ostrożniej zagrać.
Dinamo Kazań - MC-Carnaghi Villa Cortese
Mecz o 3 miejsce - i takiej pary można było się spodziewać. Przed turniejem zakładałem sobie, że zespół z Włoch jest najsłabszy w całej stawce i tego będę się trzymał.
Dinamo z Fenerbahce zagrało świetnie w pierwszym secie. Ogromna zasługa w tym Gamovej, która jednak z biegiem czasu była neutralizowana, przez co cała siła drużyny malała. Słabiutko zagrała Makhno. Co ciekawe Rosjanki trzymały całkiem nieźle przyjęcie, co mnie trochę zdziwiło. Ogólnie potencjał drużyny jest wielki, ale nie ma potwierdzenia na boisku.
W Cortese bardzo dobry mecz Pavan, solidnie zaprezentowała się Guiggi. Słaby mecz sióstr Bosetti, Wilson nie mogła się przebić na środku. To co warto podkreślić to dobra gra w obronie, przede wszystkim przy atakach ze skrzydeł Cannes - ale jakoś nie wydaje mi się, żeby tak łatwo podbijały Gamovą czy nawet Larson. Fajnie zagrała libero Puerari.
Liczę na to, że Rosjanki nie miały zakodowane w głowach by wygrać LM i że jutro zagrają tak jak potrafią, bez jakiegoś zniechęcenia czy odpuszczania. Pisałem, że Gamova z Fenerbahce sama meczu nie wygra, a z setem mogą być problemy - teraz wydaje mi się, że Ekaterina może zdobyć masę punktów, na pewno Cortese nie będzie miało już tyle okazji do wyprowadzania kontr. Blok powinien także ładnie funkcjonować.
Faworyt po stronie Dinama, na 3 sety się nie nastawiam, ale kto wie. Większa siła ognia jest u Rosjanek i Cortese nie powinno im zaszkodzić. Jak Kazań utrzyma przyjęcie tak jak to wyglądało z Turczynkami to o wynik raczej się nie będę martwił. Poza tym Gamova nie może zagrać dwóch słabych meczy.
Moje propozycje:
Dinamo Kazań wygra --- 1.57 @ 6/10 Pinnaclesports ✅
WYNIK: 3-1
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Fenerbahce Stambuł - RC Cannes​


Taka para w wielkim finale na pewno nie jest zaskoczeniem. Słówko odnośnie wczorajszych półfinałów. Cannes wygrało zasłużenie, ale trzeba przyznać, że Villa Cortese miało swoje szanse, które jednak zostały w głupi sposób zmarnowane. Fenerbahce zagrało dobry mecz i tylko w pierwszym secie miało problemy z zatrzymaniem Ekateriny Gamovej. Rosjanki miały swoje szanse (zwłaszcza w drugim secie), ale w decydujących momentach chyba nie wytrzymywały psychicznie. Zwłaszcza rozgrywające.

Zacznę od Cannes. Wydawało mi się, że brak Anji Spasojevic może być problemem i to sporym. Francuzki jednak potrafiły brak Serbki &quot;ukryć&quot; i wygrały innymi strefami. Doskonałe spotkanie rozegrała wczoraj rozgrywająca Ana Antonijevic. Grała wszystkimi zawodniczkami i rozkład ataku wyglądał świetnie. Razem aż 50 piłek dostały środkowe Ravva i Rasic. Słabiej zagrała atakująca Centoni, ale na skrzydłach skutecznie spisywały się przyjmujące Kozlova i Lipicer Samec.

W Fenerbahce doskonałe spotkanie rozegrała wczoraj Koreanka Kim, która zdobyła aż 32 punkty ! Świetny przegląd pola i sporo różnych możliwości w ataku. Shashkova i Tom zagrały nieźle (zwłaszcza Rosjanka), ale one w decydujących momentach piłki nie dostają. Rozgrywająca Aydemir powinna częściej uruchamiać swoje środkowe Erdem i Fabiane, bo to jest kopalnia punktów.

Faworytem jest Fenerbahce, ale chciałbym zobaczyć spotkanie godne finału. Wczorajszy półfinał pokazał, że brak Spasojevic nie jest aż nadto widoczny. Cannes jeżeli chce nawiązać walkę musi zacząć przede wszystkim od trudnej zagrywki. Rosjanki w większości zagrywały w Logan Tom co nie było zbyt dobrym posunięciem. Cannes jest doskonale poukładanym zespołem i jestem pewien, że Trener Yan Fang na dzisiejszy mecz będzie miał jakiś ciekawy pomysł.

Typ:
RC Cannes (+2.5 seta) @ 1.55 Betsafe ⛔
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
@up

+2,5 seta Cannes to dla mnie mimo wszystko lokata z zyskiem 50%. Przecież to jest finał,to jest sport i to są babeczki. Cannes wczoraj pokazało,że mimo braku Spasojevic są bardzo zgraną ekipą,o wypracowanych schematach i z rozgrywającą a nie wystawiaczką;) Przyjęcie miały wczoraj przyzwoite według mnie,a to dziś powinno spokojnie wystarczyć na ugranie minimum seta. Na przeciwko drużyna gwiazd,ale mam nadzieję że zespół z Francji pokaże: yes we can ????
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Fenerbahce - RC Cannes
Finał tak jak przewidywałem. Faworytem oczywiście Fenerbahce, co do typów, trudno coś wybrać korzystnego.
Zastanawiam się przede wszystkim w jakim stopniu Cannes jest w stanie zagrozić Turczynkom samym środkiem. Centoni była niemożliwie podbijana przez Włoszki, Lipicer i Kozlova całkiem całkiem, jednak przy wysokim bloku może być już słabiej. Na pewno też nie ma też tak dużej różnicy na środku, Ravva i Rasic już nie będą miały tak ogromnej przewagi przy Fabianie czy Edzie.
Obie drużyny mają świetne libero i na pewno obejrzymy kilkanaście obron na wysokim poziomie.
Tyle napisałem w nocy, bo przemyśleć jeszcze co można wybrać. Na pewno finały rządzą się swoimi prawami. Cannes powinno grać na luzie, to Turczynki od początku mówią, że interesuje je tylko wygrana, więc może być jakaś presja. Liczę też na trenera Fanga, bo to świetny fachowiec i bankowo jakiś plan obmyślił.
W finale wypadałoby zobaczyć widowisko, więc te 4 sety to takie minimum. Ze stawką nie szaleje.
Moje propozycje:
Over 3.5 seta --- 1.69 @ 4/10 Pinnaclesports ⛔
WYNIK: 3-0
 
C 94

crock

Użytkownik
Fenerbahce wg mnie ma spore szanse na wygraną 3-0. Nie twierdzę, że tak będzie i że to stawiam ale wg mnie nie warto grać tego po takim kursie-przynajmniej dla mnie jest on za niski mówię o 1,55. Jeszcze gdzieś koło 1,7-1,8 bym zagrał.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
@up

+2,5 seta Cannes to dla mnie mimo wszystko lokata z zyskiem 50%. Przecież to jest finał,to jest sport i to są babeczki. Cannes wczoraj pokazało,że mimo braku Spasojevic są bardzo zgraną ekipą,o wypracowanych schematach i z rozgrywającą a nie wystawiaczką;) Przyjęcie miały wczoraj przyzwoite według mnie,a to dziś powinno spokojnie wystarczyć na ugranie minimum seta. Na przeciwko drużyna gwiazd,ale mam nadzieję że zespół z Francji pokaże: yes we can ????
I dla tego w tym meczu słowo lokata nie ma racji bytu :razz: . Moim zdaniem będziemy świadkami pewnej wygranej Turczynek , prawdziwy finał mieliśmy wczoraj i Logan z koleżankami odprawiły Kazań w czterech setach. Nie sądzę aby Cannes nawiązało dziś jakąś większą walkę , środek mają zabójczy , ale tylko jak funkcjonuje przyjęcie , Fener ma na tyle znakomitą zagrywkę , że o dobre przyjęcie u Francuzek będzie bardzo ciężko. Cannes nie ma zawodniczek pokroju siatkarek z Turcji , do finału weszły trochę przez głupotę teamu Glinki , potem trafiły na słabe co tu dużo mówić Cortese i jest finał . Dziś Fenerbahce sprowadzi je na ziemie.

Typy:
Fener -1.5 seta (1.50) Betsafe ✅
Fener -2.5 seta (2.40) Betsson
✅
 
toudi 715

toudi

Użytkownik
Jak dla mnie to Fenerbahce jest poza zasięgiem pozostałych ekip. Co do Cannes to uwazałem ich za bardzo mocną ekipię ale dwumecz z Vafibank zweryfikował moje zdanie, na wyjezdzie grały beznadziejnie, u siebie masa szczęścia i jakoś udało się awansować. Był to tak naprawdę pierwszy rywal Cannes ze ścisłego topu. Cięzko będzie Cannes ugrać więcej niz seta, Kim w tym sezonie klubowym jest niesamowita. Tylko jakiś bardzo zły dzień tureckiej ekipy moze dać Cannes realne szanse na zwycięstwo.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Final Four się skończyło, wyniki całkiem udane dla mnie, nie wszedł mecz finałowy, którego nie byłem do końca pewien, więc straty minimalne. Oto moje podsumowanie typów:
RC Cannes wygra --- 1.80 @ 7/10 PinnacleSports ✅
Fenerbace wygra --- 1.35 @ 9/10 PinnacleSports ✅
Dinamo Kazań wygra --- 1.57 @ 6/10 PinnacleSports ✅
Over 3.5 seta --- 1.69 @ 4/10 PinnacleSports
⛔
Na pewno cała klasyfikacja dokładnie taka jak zakładałem przed rozpoczęciem FF, bez większych niespodzianek. Szkoda, że już koniec, bo fajnie się typowało ;)

Dinamo grało gorzej niż przewidywałem. Dawno nie widziałem tak słabej Gamovej. Fajnie grała Larson, Borisenko dała dużo na środku, a także świetne serwisy. Tym czym Kazań ratował się w meczu o 3 miejsce był blok, oczywiście mowa tu o 3, a przede wszystkim 4 secie. Makhno jak to Makhno, defensywna zawodniczka, przyjmowała dobrze, w ataku mogła jednak trochę więcej dać, mimo że dużo piłek do niej nie szło. Babeshina dalej gra przewidywanie, szczególnie w końcówkach seta, brakuje pogrania więcej środkiem, bo to łatwe punkty z tego wpadają, szczególnie, gdy na skrzydłach nie jest wesoło. Dobrze przyjęcie trzymała libero Ulanova, ogółem spodziewałem się większych kłopotów Rosjanek z przyjęciem serwisu. Wrócę jeszcze do Gamovej, bo to ciekawy temat. Ma już 32 lata, do Igrzysk jeszcze kawałek. Rosjanki mogą mieć problem, bo i Liubov i Ekaterina nie grają już na tak nieosiągalnym poziomie. Oczywiście może trochę pochopnie wyciągam wnioski, może to tylko pojedynczy słaby turniej tej zawodniczki, no ale coś jest na rzeczy.

Cortese zagrało całkiem nieźle. Tak jak pisałem, najsłabsza drużyna w stawce i to potwierdziło się na boisku. Wilson i Guiggi na zmianę, pierw jedna grała całkiem nieźle, druga fatalnie, w drugim spotkaniu na odwrót. Pavan ma spory potencjał. Mogłaby poprawić taki element jak serwis, bo zagrywa całkiem mocno - z wyskoku - jednak rywalki nie mają problemów z przyjęciem jej zagrywki. Słabo spisały się siostry Bosetti, choć dziś na pewno lepiej jak w półfinale. Caterina chyba miała piłkę w górze na remis przy stanie 24-23 w 4 partii, jednak Włoszka nie trafiła w boisku. Cruz niemrawa, Puerari bardzo dobry mecz półfinałowy, w meczu o 3 miejsce nie grała, a Cortese miało poważne problemy z przyjęciem. Gra Berg nie taka, jaka mogłaby być - zresztą Amerykanka została zmieniona na dwa ostatnie sety i przy Pincerato trochę drużyna odżyła. Mam nadzieję, że władze pozbędą się Barborkovej, bo ona jest za słaba nawet na zmienniczkę w takim zespole, tylko miejsce blokuje.

Cannes osłabione było brakiem Spasojevic. Finał dla tej drużyny to już ogromne osiągnięcie. Świetna rozgrywająca Antonijevic, duży przegląd pola. Libero Cardullo też można pochwalić. Oczywiście środkowe Rasić i Ravva dały to co dać miały, choć z Turczynkami już tak nie poszalały. Centoni mogła zagrać lepiej. Kozlova z Lipicer całkiem znośna gra. Fajne zmiany Fominy. Dziewczyny dały z siebie wszystko i mogą być dumne ze swojego sukcesu, bo niewątpliwie jest to sukces. Może jakaś kaska się znajdzie na skrzydłowe, to w następnym sezonie będzie jeszcze lepszy poziom ;)

Fenerbahce udowodniło, że w tym sezonie jest nie do zatrzymania. Genialna Kim - świetny serwis, ogromny zasięg na ataku i bloku, a przy tym duża sprawność fizyczna i obrony na najwyższym poziomie. Do tego duże wsparcie u koleżanek, w tej drużynie jest z czego wybierać i chyba nie ma sensu opisywać pozostałych zawodniczek po kolei, bo to był kapitalny turniej Fenerbahce.

Jeszcze słówko do nagród indywidualnych. Najbardziej jestem zaskoczony brakiem wyróżnienia dla Antonijevic, świetnie rozgrywała i nie wydaje mi się by Naz była lepsza w tym turnieju. Zastanawiam się czy są jakieś granice dotyczące ilości nagród na zawodnika, Kim mogłaby obstawić tutaj oprócz tych dwóch nagród (punktująca, MVP) jeszcze co najmniej dwie (serwująca, atakująca). Do wyboru libero i przyjmującej specjalnie zastrzeżeń nie mam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Półfinały:
Fenerbahce Stambuł - Dynamo Kazań 3:1 (17:25, 25:23, 25:17, 25:18)
MC-Carnaghi Villa Cortese - RC Cannes 1:3 (17:25, 24:26, 29:27, 15:25)

Mecz o III miejsce:
Dynamo Kazań - MC-Carnaghi Villa Cortese 3:1 (25:13, 25:17, 24:26, 25:23)

FINAŁ:
RC Cannes - Fenerbahce Stambuł 0:3 (14:25, 22:25, 20:25)


Nagrody indywidualne:
Najlepsza atakująca: Sarah Pavan (MC-Carnaghi Villa Cortese)
Najlepsza blokująca: Maria Borisenko (Dynamo Kazań)
Najlepsza serwująca: Makare Wilson (MC-Carnaghi Villa Cortese)
Najlepsza libero: Paola Cardullo (RC Cannes)
Najlepsza przyjmująca: Jordan Larson (Dynamo Kazań)
Najlepsza rozgrywająca: Naz Aydemir (Fenerbahce Stambuł)
Najlepiej punktująca: Kim Yeon-Koung (Fenerbahce Stambuł)
MVP: Kim Yeon-Koung (Fenerbahce Stambuł)


Fenerbahce zasłużenie wygrało w tegorocznej edycji LM. Doskonała postawa od początku do końca rozgrywek. Słowa uznania dla Koreanki Kim, która pomimo młodego wieku potrafi już naprawdę sporo. Bardzo dobre warunki fizyczne, świetny przegląd pola, nie boi się ryzykować w trudnych sytuacjach.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom