>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Liga Mistrzyń 2011/2012

Status
Zamknięty.
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
No właśnie czy jakiś bukmacher ma w swojej ofercie mecze rewanżowe Ligi Mistrzyń, Polkom nie daje większych szans na awans, jeśli do meczu nie dojdzie będzie zwrot, ale jeśli nawet zagrają to raczej na bank odpadną.
Jeśli w ofercie znajdziecie mecz rewanżowy Rabita Baku - Sopot to napiszcie w którym.
Moim zdaniem mecz w Baku na pewno się odbędzie a jeżeli problem do tego momentu nie zostanie rozwiązany to po meczu w Baku odejdzie już nie jednak a kilka zawodniczek...
Kurs na mecz na pewno nie pojawią się wcześniej jak w poniedziałek a o ile pojawią się w poniedziałek to będą dostępne tylko w pseudo bukach, krzakach typu Bwin. A tak realnie patrząc mecz jest w Czwartek więc nie ma szans aby kursy były dostępne wcześniej jak we wtorek.
 
assassin84 119

assassin84

Użytkownik

Typ: Cannes -1,5 seta@1,277(Sportingbet)✅
W pierwszym meczu zespół z Cannes wygrał 3:0, nie dając Muszyniankom nawet w żadnym secie ugrać więcej niż 19 punktów. Teoretycznie Muszynianki nie są na straconej pozycji do dalszej gry w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Musiałaby wygrać ten mecz w jakimkolwiek stosunku, a potem wygrać złoty set. W ubiegłym sezonie taka sytuacja miała miejsce w meczu z Villa Cortese. Dzisiaj jednak chyba tak naprawdę nikt nie wierzy w taką możliwość.
Muszynianka to liczący się zespół na europejskich parkietach, ale trzeba jednak przyznać, że w porównaniu do Cannes wypada o klasę niżej. Francuski zespół to zespół stworzony właśnie na europejskie puchary. W swojej lidze nie mają z kim rywalizować, a ich trener oszczędza najlepsze zawodniczki właśnie na mecze Ligi Mistrzyń.
W pierwszym meczu Cannes pokazało kompletną grę w każdym elemencie oraz bezlitośnie wykorzystywało błędy Muszynianek.
W pamięci po meczu w Muszynie zapadły mi szczególnie środkowa Victoria Ravva oraz przyjmująca Anja Spasojevic.
Spodziewałbym się wyniku 3:0 lub 3:1, myślę, że Muszynianki wyciągnęły wnioski z pierwszego spotkania i w rewanżu zagrają lepiej, może nawet ugrają seta, ale nie sądzę, żeby tak dobrze grająca i poukładana w tym sezonie drużyna z Cannes mogła oddać więcej niż 1 seta.
Osobiście zagram jeszcze, ale za drobne i nie chce promować tego typu na forum, bo jest ryzykowny:
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna H(+ 14.5 punktów) @1,95 (Tobet) ⛔
Uważam, że mimo wysokiego zwycięstwa w pierwszym meczu, to w rewanżu już nie będzie, aż tak wysokiej różnicy, bo:
1. W pierwszym meczu Francuzki musiały zagrać na maksymalnym skupieniu, żeby zwycięstwo im nie uciekło.
2. W związku ze zwycięstwem w 1ym meczu i widoczną różnicą Cannes może trochę zlekceważyć Muszynę.
3. Muszyna nie ma nic do stracenia, a w pierwszym meczu zagrała dużo poniżej swoich możliwości.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
RC Cannes - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna​


Pierwsze spotkanie pokazało, że Cannes jest po prostu zdecydowanie lepszym zespołem. Francuzki od początku do końca kontrolowały przebieg gry.

Tak o Cannes pisałem ostatnio:
Za rozegranie odpowiada Ana Antonijevic. Reprezentantka Serbii prezentuje ciekawą siatkówkę i mocnym punktem tej drużyny jest rozkład ataku. Nie ma wyraźnej liderki. Dużą rolę odgrywają środkowe Ravva i Rasic. Połączenie rutyny z młodością znakomicie się sprawdza. Na skrzydłach nie ma może zawodniczek światowej klasy, ale są to bardzo solidne i doświadczone siatkarki (Lipicer, Spasojevic i atakująca Centoni). Na pozycji libero jest jeszcze Paola Cardullo, która chyba nadal znajduje się w ścisłej czołówce zawodniczek na tej pozycji.
Muszynianka jeżeli chce powalczyć musi przede wszystkim zacząć od trudnej zagrywki. Nie mogą zagrywać w Cardullo, która świetnie przyjmuje. Podejrzewam, że od początku zacznie Rachel Rourke. Australijska atakująca pokazuje się ostatnio z bardzo dobrej strony.

Cannes na własnym parkiecie będzie bardzo ciężkie do pokonania. Spodziewam się, że Francuzki po raz kolejny narzucą swój styl gry i dosyć szybko wygrają z Muszynianką. Atutami Cannes są przede wszystkim świetna gra na linii blok-obrona i bardzo skuteczne środkowe. Świetnie ułożony zespół, który może zajść w Lidze Mistrzyń naprawdę daleko.

Typ:
Under 180.5 pkt @ 1.45 Bwin ✅
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Nie mogą zagrywać w Cardullo, która świetnie przyjmuje. Podejrzewam, że od początku zacznie Rachel Rourke. Australijska atakująca pokazuje się ostatnio z bardzo dobrej strony. Cannes na własnym parkiecie będzie bardzo ciężkie do pokonania. Atutami Cannes są przede wszystkim świetna gra na linii blok-obrona i bardzo skuteczne środkowe. Świetnie ułożony zespół, który może zajść w Lidze Mistrzyń naprawdę daleko.
No sama prawda, to jak taktycznie zagrywała ostatnio Muszyna woła o pomstę do nieba. Na każdym czasie niemal było im mówione, żeby grały taktycznie i omijały libero... Przeciwieństwem były Francuzki, które zniszczyły Muszynę taktycznie i grały założone rzeczy aż do bólu.
Swoją drogą Cardullo to bez wątpienia ścisła czołówka na świecie i z przyjemnością się patrzy jak ciągnie piłki w obronie niemal z parkietu...
Gra Cannes na środku to dla mnie jakieś nieporozumienie, tzn. nie ich gra, a przeciwstawienie się na to Muszynianek... Oczywista oczywistość że Viktoria z tyłu dostanie piłkę przy db przyjęciu (a to ze względu na Paolę jest wyborne), a 2.środkowa z przodu, a kończyły jak chciały., zazwyczaj na lotnym pojedynczym bloku..
Co do typów Assassin84 ; granie -1.5 jest wg mnie nieopłacalne...
Lepiej odpuścić lub zagrać +2.5 na Muszynę @⛔ patologia ;) 1.92 Betsson.
Cannes u siebie w zasadniczej traciło sety z Cortese i Eczacibasi i sety byłu wyrównane, a są to zbliżone poziomem zespoły do &quot;naszego&quot;, poza tym Muszyna 2.raz tak beznadziejnie raczej nie powinna zagrać, a będzie im się grało łatwiej we Francji...
U siebie przegrywały gładko i ze Scavolini i z Dynamem, a na wyjazdach potrafiły wygrać po zaciętych bojach, więc zastanówcie się 2 razy, czy opłaca się zagrać powyższe kursy...
Potencjał jest, db wejdą w seta i mogą spokojnie powalczyć z Francuzkami... Oby, bo wieczór z PS już zaplanowany;)
dużo będzie zależało od tego z jakim nastawieniem wyjdą Muszynianki, bo jeśli od początku będą nastawione, że i tak już odpadły
Przecież gramy ew. złotego seta chyba ?? Więc nawet przy 0:2 jest szansa...
 
assassin84 119

assassin84

Użytkownik
Co do typów Assassin84 ; granie -1.5 jest wg mnie nieopłacalne... Lepiej odpuścić lub zagrać +2.5 na Muszynę @ 1.92 Betsson.
Ja jednak widzę większe prawdopodobieństwo, że dostaną 3:0 niż 3:1. Jednak najbezpieczniej wygląda i na pewno skorzystam z typu Redwitza, który jest w zgodzie z moimi typami na ten mecz:
Typ: Under 180.5 pkt @ 1.45 Bwin
Tak naprawdę dużo będzie zależało od tego z jakim nastawieniem wyjdą Muszynianki, bo jeśli od początku będą nastawione, że i tak już odpadły i Cannes szybko zdobędzie wysoką przewagę to niestety może skończyć się na szybkim 3:0.
Rabita Baku - Trefl Sopot
&quot;Plotki&quot; o katastrofalnej sytuacji finansowej i nie tylko w Atomie potwierdziły się. Polecam artykuł:
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/2012-02-07-dorota-swieniewicz-plakalam-jadac-na-trening
Buki nie dają Atomowi żadnych szans - kurs na Rabitę to 1.10.
Jak pojawią się hc -1,5 (pewnie coś w okolicy 1,25) to warto będzie zagrać do jakieś taśmy. Ja osobiście nie wierzę, żeby taki zespół jak Rabita pozwolił sobie drugi raz na kompromitacje z Atomem, szczególnie u siebie.​
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
RC Cannes - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna +2,5 2 @ 1,885 Pinnacle ⛔ 3-0 Patologia
Największym problemem Muszynianki jest trener Bogdan &quot;na miłość boską&quot; Serwiński, przecież potencjał jaki drzemie w Muszynie jest ogromny jednak trener na arenie międzynarodowej nie potrafi tego wykorzystać. Fakt, losowanie nie było łaskawe bo polski zespół trafił najgorzej jak mógł czyli na faworyta żeńskiej LM. Pierwszy mecz nie stał na wysokim poziomie, sporo błędów Muszynianki i konsekwentnie drużyna z Francji to wykorzystywała. Przyjęcie ze strony Polek wyglądało nieźle jednak dobrego przyjęcia nie potrafiły przełożyć na skuteczny atak, można też to odwrotnie interpretować bo Cannes zagrało kapitanie jeśli chodzi o obrony. Dobrze funkcjonował element blok-obrona, na kontrach też lepsze były zawodniczki z Francji. Szczególnie trzeba uważać na Milenę Rasić, sporo krwi napsuje również Ravva. Patrząc jednak na zawodniczki Muszynianki niewyobrażanym sobie że nie ugrają chociaż jednego seta w rywalizacji z Cannes. Siatkówka kobiet rządzi się swoimi prawami i każdy wynik jest tu możliwy. A może Polki sprawią niespodziankę i awansują do kolejnej rundy? kto wie.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Krótki komentarz do meczu Cannes - Muszynianka ;)

Dziewczyny z Muszyny w dwumeczu po prostu zostały przez Cannes zmiażdżone. Widać było różnicę klas.

Dzisiaj podopieczne Trenera Serwińskiego omijały zagrywką libero Cardullo, ale zagrywały bardzo, bardzo słabo. Kiedy na parkiecie pojawiała się Fomina (libero) oczywiście większość zagrywek szło w jej kierunku. A Fomina z uśmiechem na ustach przyjmowała wszystko perfekcyjnie. Kolejną rzeczą, której nie rozumiem jest atak przez Milenę Rasic. Nie wiem czyj to był pomysł, ale w pierwszym spotkaniu wyglądało to podobnie. Milena ma doskonałe warunki, spory zasięg i świetne &quot;czucie&quot; w bloku. Aż prosiło się, żeby skrzydłowe próbowały obijać blok po prostej. I ostatnia rzecz. Gajgał, Wensink, Bednarek-Kasza i Djurisic (wszystkie środkowe Muszyny) atakowały dzisiaj 22 razy. Victoria Ravva 24 razy ;) Środek to potężna siła w żeńskiej siatkówce. Trzeba to tylko wykorzystywać.

Muszyna jak na warunki PlusLigi Kobiet ma świetny skład. W Lidze Mistrzów to nie wystarcza. Personalnie wyglądają dobrze, ale widać, że przydałby im się trener z prawdziwego zdarzenia. Wydaję mi się, że Trener Serwiński nie ma autorytetu u dziewczyn. Może to tam trzeba się doszukiwać problemów ?

Co do Cannes to po ich pierwszym spotkaniu w tegorocznej edycji LM pisałem, że są faworytkami do zwycięstwa LM. Może nazwiska w tym zespole nie powalają, ale widać, że są po prostu świetnie poukładane. Doskonale współpracują na linii blok-obrona. Może nie ma zbyt wielu punktowych bloków, ale wybloków jest mnóstwo. W obronie fantastycznie radzi sobie Paola Cardullo. Myślę, że największym atutem tej drużyny jest rozkład ataku. To oczywiście zasługa dobrego przyjęcia i przede wszystkim rozgrywającej Any Antonijevic. Bardzo często wykorzystywane w ataku są środkowe Rasic i Ravva. Atutem są również doświadczone skrzydłowe. Atakująca Centoni czasami schowana w ataku, ale najważniejsze piłki kończy. Dzisiaj słabiej spisywała się Lipicer i świetną zmianę dała Tatyana Kozlova.

W ćwierćfinale Cannes wpada na kogoś z pary Vakifbank - Eczacibasi. Tureckie zespoły są silne, ale najgroźniejsze jest zdecydowanie Fenerbahce. Widziałem kilka razy w tym sezonie w akcji Vakifbank i Eczacibasi i według mnie faworytem w ćwierćfinale będzie Cannes. Dlaczego ? Siła na siatce w Vakifbanku i Eczacibasi spora, ale w tych drużynach jest sporo chaosu. Cannes jest jedynym niepokonanym zespołem w tegorocznej edycji LM i cały czas pokazuje się z bardzo dobrej strony.

Kursy pewnie będą spore na Cannes, więc warto będzie próbować.
 
P 46

probet-65708

Użytkownik
Największe pretensje chyba trzeba mieć do rozgrywających z Muszyny, obie są zupełnie bez formy, nawet przy dobrym przyjęciu często piłki szły na podwójny blok, a dodatkowo były jeszcze niedokładne, też że współpraca ze środkowymi wyglądała fatalnie, szczególnie atak z obejścia. Nie mogłem też patrzeć na grę w obronie Rourke i zastanawiam się czy sama wymyśliła sobie stanie w obronie na trzecim metrze czy to było zagranie taktyczne, tylko tam stała i się zasłaniała, żeby nie dostać piłką, a te się od niej tylko odbijały, a gdyby stała tam gdzie sie przeważnie stoi to mogłaby je spokojnie podbić. Ogólnie Muszyna w tym sezonie jest bez formy, chyba nie ma zawodniczki, która byłaby w optymalnej dyspozycji.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Azerrail Baku-Vollero Zurych:
Vollero +2.5 seta @1.80 Betsafe⛔
over 165,5@1,95 SB⛔przepraszam wszystkich za ten typ,jednak damska siatka to nie dla mnie więc NEVER AGAIN a grającym życzę powodzenia;)


Damska siatkówka,więc moim zdaniem analizowanie sił obu ekip mija się z celem. Teoretycznie gospodynie po wygranej w Szwajcarii 3-1 w dzisiejszym meczu w własnej hali zapewnią sobie awans łatwą wygraną. Ale..Patrząc na składy obu drużyn widać(przynajmniej ja widzę) kilka znanych nazwisk,bez wielkich gwiazd,ale też bez wielkiej przewagi Azerrail-u. Vollero w fazie grupowej na wyjazdach zawsze walczyło: wygrana w Prostejov 3-1,porażka w Kazaniu 1-3 i w Sopocie 2-3. Wszędzie ugrywały przynajmniej seta,w tym z drużyną Gamowej w dalekiej Rosji. Dziś podróż równie daleka,ale dziewczyny nie mają nic do stracenia więc za rozsądną stawkę można pograć w strone Zurychu.
 
C 748

crystiano07

Użytkownik
Rabita vs Atom Trefl Sopot @ Under 164 @ 1.88 @ Panbet
Analizę pisałem jeszcze przy kursie 2.1 :/
Typ, ktory z całej kolejki w Champions League podoba mi się zdecydowanie najbardziej, moim zdaniem to najlepsza propozycja na siatkarskie puchary w tym tygodniu. Pierwszy mecz zakonczył się sporą sensacją, a Atom pokonał Rabitę 3:1. Przyjezdne musiały sobie jednak radzić bez Silviji Popovic, libero azerskiej druzyny doznała kontuzji przed wyjazdem do Sopotu. W rewanżu chyba juz wystąpi, bo nie znalazłem informacji o jej ewentualnej pauzie. Rabita to bardzo dobry zespół, w poprzednim sezonie zajęły drugie miejsce w Champions League przegrywając finał z VAkifBank. Azerki to również aktualne klubowe mistrzynie świata. Sytuacja Trefla jest z każdym dniem coraz gorsza. Z klubem pożegnały się już Ozsoy, Fernandez oraz Dorota Świeniewicz, a Corina Sschuschke-Voight i Małgorzata Kożuch, a więc reprezentantki Niemiec nie chciały grać w meczu z Pałacem Bydgoszcz, nie wiadomo czy wystąpią w Baku. Klub ma ogromne zaległości jeśli chodzi o wypłacanie pensji, atmosfera w zespole jest coraz gorsza, drużyna po prostu upada. Z klubu odchodzą nawet członkowie sztabu szkoleniowego.
-Sytuacja nie jest różowa. Chcemy wykonywać swój zawód, trenować w normalnych warunkach. najpierw były obietnice, że zaległości zostaną uregulowane do końca grudnia, potem że do 31 stycznia. Teraz nie ma już żadnej daty. Gdyby wszystkie siatkarki, które z powodu zaległości wystąpiły o rozwiązanie kontraktów, to nie byłoby nawet &quot;6&quot; - przyznaje Izabela Bełcik, kapitan Atomu Trefla.
-Nie wiem, w jakim składzie zagramy w Baku. Moją rolą jest stworzyć zespół z tych zawodniczek, które będę miał do dyspozycji - zapewnia szkoleniowiec.
Jak widać już nawet trener oraz kapitan zespołu nie ukrywają, że sytuacja jest niezwykle trudna. Rabita będzie skupiona na grze w siatkę, a zawodniczkom Trefla ciężko będzie znaleźć motywację do gry, ciekawe w jakim w ogóle zagrają składzie.
Ja zagram to dosyć grubo. Można grać też 3:0, nie wiem jaki kurs, ale ja takiego typu w ofercie nie mam, ten under to jednak w praktyce właśnie 3:0 dla Rabity.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
marko87 214

marko87

Użytkownik
14:00
Rabita Baku-Trefl Sopot Under 3,5 @ 1,73 10Bet Result 3-1 ⛔
Sopocianki pojechały jednak w możliwe najsilniejszym składzie na ten moment i wszystko wskazuje na to, ze zagrają Niemki Kożuch i Suschke. Wszyscy wskazują je jednak na porażkę. Nic w tym dziwnego bo jada do jaskini lwa. Drużyny, która jest sponsorowana przez milionera Mammadova. Rabita jest ubiegłorocznym zwycięzcą klubowego PŚ oraz wicemistrzyniami LM. Klub bardzo silny. Zawodniczki Atomu zagrały jednak wyśmienite spotkanie tydzień temu i pokazały, że pieniądze nie grają. Jednak rewanż będzie już zdoła odmienny. Sytuacja klubu pogarsza się z godziny na godzinę. Pewnie w drużynie nie byłoby juz dwóch wspomnianych Niemek żeby była możliwość transferu. Niestety okno transferowe w Europie jest już zamknięte, a jedyną możliwością jest rynek azjatycki. Zawodniczki chcą natomiast pozostać w rytmie meczowym do IO. Czy jednak będą umiały skupić się tylko i wyłącznie na grze? Szczerze wątpię i sądzę, że w hali gdzie poległo nawet Fenerbache zdobywając jedynie seta Atom nie będzie miał wiele do powiedzenia. Liczę jednak, że złoty set padnie naszym łupem i byłaby to miła niespodzianka. z drugiej strony awans Atomu, a nie Rabity do następnej rundy byłby wg mnie przegraną czysto sportowa bo zespół gospodyń jest po prostu lepszy.
 
berciq89 473

berciq89

Użytkownik
Rabita - Atom
Tydzień temu w Ergo Arenie Sopocianki sprawiły nie lada sensacje, ale dzisiaj już nie będzie tak kolorowo. Własna hala jest dla Rabity niczym twierdza, podopieczne Gajica w tym sezonie jeszcze nie przegrały u siebie i nie sądzę żeby rozbita psychicznie drużyna Atomu zdołała coś ugrać. Wcześniej odeszła Fernandez, w tym tygodniu z drużyną pożegnała się Świeniewicz, na pewno nie wpłynie to budująco na dziewczyny z Sopotu. Rabita bez żadnych osłabień spokojnie doprowadzi do złotego seta a tam już może być loteria. Na to spotkanie pobieram under punktowy który w moim przekonaniu opłaca się bardziej niż handi -2,5.

Under 135,5 2,30 Betsafe ⛔
Under 155,5 1,85 Bet365 ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Scavolini Pesaro - Norda Foppapedretti Bergamo​


W pierwszym spotkaniu grałem na Pesaro i w tym tygodniu będzie tak samo. W Bergamo lepsze okazały się zawodniczki Foppapedreti, które pewnie wygrały 3:0.

Uważam, że oba zespoły prezentują się podobnie.

W składzie Bergamo nie ma już kilku zawodniczek, które triumfowały w rozgrywkach LM. Francesca Piccinini na pewno nie jest w optymalnej formie, ale muszę jednak przyznać, że w ważnych momentach raczej nie zawodzi. Mocnym punktem są środkowe Arrighetti i Nucu. W pierwszym meczu przeciwko Scavolini doskonale spisywała się atakująca Annamaria Quaranta.

Czy Pesaro się osłabiło w porównaniu do poprzedniego sezonu ? Ciężko powiedzieć. Potencjał w ofensywie jest naprawdę spory, bo skrzydłowe Ortolani, Brinker i Klineman atakować potrafią. Myślę, że problemem są przestoje i przyjęcie Klineman, która w tym elemencie radzi sobie słabo. Środek siatki może troszkę słabszy od rywalek, ale Okuniewska może być naprawdę groźna.

W spotkaniu ligowym w Pesaro górą były zawodniczki Scavolini (Pesaro 3:1 Bergamo).

Pesaro nie dalo rady nawiązać walki z Bergamo na wyjeździe. Na własnym parkiecie Scavolini powinno być jednak faworytem. Zespoły są naprawdę wyrównane i &quot;złoty set&quot; po dzisiejszym dwumeczu nie będzie dla nikogo zaskoczeniem.

Typy:
Scavolini Pesaro (+1.5 seta) @ 1.42 Unibet ⛔
Scavolini Pesaro @ 1.85 Unibet ⛔


EDIT: Pesaro było zdecydowanie słabsze i nie mam zamiaru się usprawiedliwiać, ale błąd sędziego w końcówce 4 seta był po prostu karygodny. Kto oglądał ten wie o czym mówie.
 
D 224

dboniem

Użytkownik
Narazie po pierwszym secie meczu Rabita Baku - Trefl Sopot sensacja 25-21 dla zespołu polskiego, aż żal słuchać, że prawdopodobnie po tym sezonie zespół ten może przestać istnieć.
Pewnie większość już waszych typów na ten mecz siadło, lecz na live można jeszcze coś ładnego skleić, zobaczymy jak się dalej mecz potoczy.
Można poszukać kto przejdzie do kolejnej rundy, Rabita musi najpierw mecz wygrać, a potem jeszcze złotego seta, narazie Sopot ma bliższą drogę do awansu.
 
raper 26

raper

Użytkownik
Nie ma jak przegrac wygranego seta u siebie z Bergamo przy stanie rywalizacji 1:2 i dostajac kilka czap na koniec. Powiem szczerze ze bardzo sie zawiodlem grajac na Pesaro, druzyna ktora jest u siebie bardzo dobra za to na wyjezdzie tak jak w koncowce 4 seta czyli tragiczna. W niektórych momentach dziewczyny oddawały przewagę Bergamo ktore mowiac szczerze w calym 2 meczu ZDECYDOWANIE bylo zespolem lepszym i zasluzylo na ten awans pokazujac charakter ktory moze im pozwolic ugrac cos w tym turnieju
 
marko87 214

marko87

Użytkownik
Kto oglądał spotkanie Pesaro-Bergamo wie jakim skandalem w końcówce sie ono skończyło. Prawda jest taka, że Bergamo grało lepiej przez 3 sety. w czwartej partii wg mnie lepsze już były gospodynie, które przegrały na własne życzenie i dzięki niemcowi na stołku sędziowskim, który z odległości dwóch metrów nie zobaczył jak piłka odbija sie od pomarańczowego pola. Dla mnie taki błąd jest żenujący. tym bardziej drugi sędzia powinien coś zasugerować wg mnie w takim przypadku. Po tym błędzie sędziowskiej dwójki zamiast 23-19 było 22-20. Nerwy w końcówce dały znać o sobie.
Co do Pesaro najbardziej zdziwiła mnie reakcja trenera, który do zmiany miał miedzy innymi Klineman, która jak napisał w analizie Redwitz w przyjęciu jest tragiczna. dodatkowo ataków też nie kończyła bijąc wszystko po skosie gdzie czekały już zawodniczki Bergamo w obronie. Dodatkowo czemu miała słuzyc zmiana Brinker w końcówce meczu? Wchodzi zawodniczka, która nie dosyć, że ma przyjęcie na poziomie Niemki to w ataku jest niegroźna...Jak dla mnie sporo dziwnych decyzji.Awans Bergamo zasłużony.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Dinamo Kazań - Azerrail Baku
Kolejna drużyna z Azerbejdżanu, tym razem w zestawieniu z najlepszym rosyjskim zespołem. Faworytem zespół z Rosji, ale szczególnie na wyjeździe może być trudno.
Dinamo w 1/8 miało spacerek, bo Dresdner mimo iż posiada kilka ciekawych zawodniczek (Apitz, Tzscherlich, De Kruijf) został po prostu dwa razy zmiażdżony. Drużyna z Kazania opiera się na własnych zawodniczkach - i to jakich! Przede wszystkim Gamova, od tego trzeba zacząć. Lesly Makhno też przedstawiać za pewne nie trzeba. Na środku dzieli i rządzi &quot;Pani w goglach&quot; - Regina Moroz. Nie ma co narzekać też na rozgrywającą - Babeshinę.
Azerki całkiem sprawnie uporały się z Volero Zurich. Azerrail to bardzo dobry zespół o czym już nie raz wspominałem. Rahimova, Bown, Anzanello. Dalej kontuzja Parkhomenko. Jest problem z przyjęciem, bo tutaj brak klasowych zawodniczek, a to bardzo ważny element.
Mecz w Rosji, wydaje mi się, że Dinamo nie będzie miało dużych problemów z Azerkami. Sam środek siatki i Polina to chyba jednak za mało na triumf w Kazaniu. Zresztą na wyjazdach Azerrail gra słabiej, było to widać nawet w Szwajcarii, gdzie tak naprawdę pomogły rywalki własnymi błędami i brakiem konsekwencji.
Moje propozycje:
Dinamo Kazań wygra --- 1.36 @ 7/10 Pinnaclesports ✅
Dinamo Kazań -1.5 --- 1.72 @ 3/10 Pinnaclesports
✅
WYNIK: 3-1

O meczu:
Nie obejrzałem pierwszych 35-40 minut, ale chyba niewiele straciłem. Po obejrzeniu całego 3 seta i początku 4 wyłączyłem, bo nie było czego oglądać. Drużyny &quot;karały&quot; się nawzajem zagrywkami, brak jakiś ciekawych akcji, przyjęcie bardzo słabe.


Rabita Baku - Fenerbahce Stambuł
Bardzo silna para, właściwie obie drużyny mogłyby grać w Final Four. Te dwie drużyny grały już dwa razy ze sobą w fazie grupowej - w Turcji było 3-0 dla gospodyń, w Azerbejdżanie 3-1 dla Rabity.
Rabita grała niedawno z ATOM-em Sopot i trzeba powiedzieć, że miała problemy z przejściem polskiej drużyny mającej masę problemów finansowych. W Baku powstała mała kolonia siatkarek z Serbii, od których dużo zależy. Oczywiście bardzo ważny punkt to Mammadova. Azerki posiadają też dwie solidne rozgrywające - Zhukova i Spicer. W Fenerbahce grała całkiem niedawno Osmokrovic.
Drużyna ze Stambułu może spokojnie skupić się na LM. W lidze tureckiej po 17 meczach ciągle są niepokonane i w tym sezonie ewidentnie jest to numer jeden w Turcji.
Fenerbahce także posiada genialny skład. Dwie klasowe środkowe - Fabiana i Eda. Liderkom została potrafiąca prawie wszystko Koreanka Kim. Trzy solidne zawodniczki na przyjęciu - Liubov Shashkova, Logan Tom i Seda Tokatioglu. Spory potencjał na rozegraniu, młoda Turczynka Naz odpowiada za ten element.
Wydaje mi się, że przewaga na środku Fenerbahce. Wielki pojedynek Mammadova-Kim, ale decydująca będzie jakość gry gry na przyjęciu obu zespołów, a tu mam większe obawy co do Turczynek. Mecz powinien stać na wysokim poziomie. W Azerbejdżanie łatwo wygrać nie jest, w dwumeczu stawiałbym na Fenerbahce i być może w tym meczu już coś ugrają. Tutaj także trzeba chyba poszukać jakiegoś overa.
Moje propozycje:
Over 3.5 seta --- 1.46 @ 5/10 Pinnaclesports ⛔
Fenerbace +1.5 --- 1.71 @ 3/10 Pinnaclesports ✅
WYNIK: 0-3
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
MC-Carnaghi Villa Cortese - Foppapedretti Bergamo
Włoskie drużyny w tym sezonie skazane są na eliminowanie siebie przed Final Four, bo pierw Bergamo pozbyło się Pesaro, a teraz kolejne wewnętrzne starcie (zresztą ta sama sytuacja jest u mężczyzn) - plus jest taki, że u kobiet i u mężczyzn na pewno zagra któraś z drużyn z Italii. Starcie Cortese z Bergamo zapowiada się bardzo ciekawie, tym bardziej, że obie drużyny rozgrywały ze sobą dwa spotkania w przeciągu krótkiego czasu.
Cortese bardzo zaskoczyło mnie wygraną w Rosji z Dinamem 3-0. Szczerze mówiąc faworytem była dla mnie drużyna z Moskwy. Na pewno gospodynie mają dużo do udowodnienia rywalkom, bo przecież niedawno przegrały u siebie w lidze z Foppą 3-0, a kilka dni później dotkliwa porażka w Superpucharze Włoch po tie-breaku.
Villa dysponuje solidnym składem, jednak chyba słabszym niż rok temu. Grę trzymają głównie Pavan i Cruz. Warto popatrzeć na grę młodych sióstr Bosetti, bo potencjał mają spory. Pewny punkt na środku to Guiggi. Rozgrywa doświadczona Amerykanka - Berg.
Foppa mniej więcej od meczów z Pesaro w LM zaczęło grać dużo lepiej. Co by nie mówić tutaj też była dla mnie mała niespodzianka, że Bergamo tak łatwo uporało się ze Scavolini. Podobnie zresztą było w poprzednim roku, gdzie ta druga część sezonu była dużo lepsza w wykonaniu Bergamo. Przede wszystkim powróciła dobra gra Piccinini. Solidnie gra Quaranta, spory potencjał ma Vasileva. Tak jak w Cortese - na środku zawodniczka z kadry Włoch gwarantująca pewien poziom - Arrighetti.
Szukałem zacięcie jakiś informacji o kontuzjach, ale nic takiego nie znalazłem. W lidze ostatnio nie grały Guiggi i Berg (Cortese), a epizodycznie na parkiecie pojawiały się Signorile, Piccinini czy Ruseva (Foppa), więc traktuje to jako po prostu odpoczynek przed tym meczem, w końcu obie drużyny miały w ostatnim czasie mały maraton spotkań. Jeśli jednak macie jakieś informacje o absencjach, to piszcie! (analiza jest pisana w poniedziałkowy wieczór, także jakieś newsy stricte dotyczące tego meczu dopiero będą się pojawiać...)
W obecnej formie faworytem do awansu jest wg mnie ekipa z Bergamo. W Cortese jednak łatwo wygrać nie będzie. Villa na pewno podrażniona po tych dwóch porażkach, a jeszcze mają do odegrania się za poprzedni sezon, gdzie przegrały mistrza właśnie z Foppapedretti. Pojedynki wewnątrz krajowe charakteryzują się własnymi zasadami, więc nie ma tutaj chyba inwestować dużej kasy.
Pierwsze co mi przychodzi do głowy to minimum 4 sety. Jeśli chodzi o inne typy to po dobrym kursie chyba warto pograć Bergamo(+1.5) lub też czystą &quot;dwójeczkę&quot;.
Moje propozycje:
Over 3.5 seta --- 1.47 @ 5/10 Pinnaclesports
Foppapedretti Bergamo +1.5 --- 1.64 @ 4/10 Betsson
Foppapedretti wygra --- 2.40 @ 2/10 Betsafe

Kursy uzupełnię, jak pojawią się w jakiś ciekawszych bukach.


Vakifbank TTelekom Istambul - RC Cannes
Ostatni mecz, który pozostał mi do opisania to spotkanie turecko-francuskie. Cannes po spacerku z Muszyną postawiona przed trudniejszym zadaniem, bo niewątpliwe drużyna Glinki prezentuje się lepiej od Polek, zresztą VakifGunes broni tytułu sprzed roku.
Ekipa z Turcji to wg mnie druga siła tego kraju, za Fenerbahce i przed Eczacibasi. Zresztą w 1/8 pokonały właśnie Eczacibasi, mimo iż buki większe szanse dawały rywalkom. Za armatę robi nasza Glinka, która pokazuje, że nadal forma jest. Wsparcie ma u doświadczonych Furst i Nikolić. Nieźle Toksoy, Gozde i Guresen to dobre krajowe produkty. Na pewno drużyna jest bardzo zgrana, bo skład pozostał prawie bez zmian (odeszła Poljak).
Gunes ma bardzo równy blok i tutaj trzeba będzie się spodziewać kilku czap. Ponadto dobra zagrywka - Furst, Nikolić potrafią z tego elementu zdobyć punkt bezpośrednio. Z tego co widzę, w ostatnim meczu ligowym wolne dostała nasza Glinka, także widać, że wszyscy szykują się na LM.
O rywalkach już dużo pisano w tej edycji LM. Ta drużyna naprawdę impontuje. Przede wszystkim bardzo mała ilość błędów własnych, świetne zgranie i ustawianie się w obronie. Mówi się, że drużyna bez większych gwiazd, ale jednak można coś znaleźć ;) Przykładem jest choćby libero - Cardullo - jedna z najlepszych na świecie.
Na pewno nie ma co spodziewać się w tym meczu 3-setówki. U siebie VakifGunes jest bardzo groźne. Zatrzymanie Glinki to połowa sukcesu, a Polka ostatnio przypomniała o sobie. Jeśli jednak Cannes zagra tak, jak nas przyzwyczaiło w tym sezonie, myślę że Francuzki mogą wyjechać z Turcji z uśmiechami na twarzy. W środę świetny mecz, w czwartek także zapowiada się niezwykle ciekawe widowisko.
Moje propozycje:
RC Cannes +1.5 --- 1.45 @ 6/10 Betsafe
RC Cannes wygra --- 1.85 @ 4/10 Betsafe

Over 3.5 seta --- 1.47 --- @ 5/10 Pinnacle
Jak pojawią się kursy na te zdarzenia to wpiszę, chyba że będą zbyt niskie. Czysta dwójka pewnie spadnie w Betsafe, bo spodziewam się, że kilka osób się &quot;rzuci&quot; na ten typ ;P
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Mały komentarz do meczu Rabita - Fenerbahce, bo to zawsze może się przydać na rewanż. Azerki zostały zmiażdżone, 0-3 - mało kto się spodziewał, że zespół ze Stambułu tak zdominuje na wyjeździe Rabitę.
W pierwszym secie masakra z Rabitą. Wszystko szło dla Fenerbahce jak należy. Brak przyjęcia w zespole gospodyń, świetnie ustawiany blok przez przyjezdne, a jak te dwa elementy nie dawały bezpośredniego punktu no to oczywiści świetne kontry. W tej partii totalna dominacja.
Drugi set mógł być przełomowy. Rabita z 8-11 wyszła na 15-11 po świetnych obronach i kapitalnych kontrach. Entuzjazm jednak spadł bardzo szybko, bo gdy Turczynki zdobyły 12 punkt na zagrywkę weszła Liubov i w pojedynkę wyprowadziła swój zespół na prowadzenie, jeszcze na II przerwie technicznej. Można powiedzieć, że Rabita grała bardzo dobrze, dopóki nie musiała przyjmować piłki. Emocje w końcówce i porażka do 24.
Trzecia partia tak jak przewidywałem była już tylko formalnością. Widać było podłamanie na twarzach gospodyń. Od kiedy Fenerbahce zdobyło 3-4 punkty przewagi praktycznie każda akcja kończyła się w pierwszym uderzeniu. Po 20 punkcie już totalnie zdołowane zawodniczki z Azerbejdżanu dały zbudować większą przewagę Turczynkom i wygrać seta bodaj do 18.
No cóż, stawiałem za Fenerbahce, ale nie spodziewałem się takiego lania z ich strony. Kluczem była zagrywka, a raczej fatalne przyjęcie Rabity. Fajny mecz Liubov i Kim, dobra gra na siatce środkowych, dobre przyjęcie, ogólnie jest co chwalić. W Rabicie słabiutko grały Serbki - Golubović, Starović, nie popisała się rozgrywająca Spicer, Mammadova także przyzwyczaiła mnie do lepszej gry.
Ogólnie Fenerbahce powinno pewnie awansować i Rabita chyba nie ma czego szukać w rewanżu. Baku jednak jest w słabszej formie niż rok temu i o Final Four mogą raczej pomarzyć.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Vakifbank TTelekom Istambul - RC Cannes​


Polscy kibice będą mogli w tej rywalizacji oglądać i wspierać Małgosię Glinkę, która występuje w Vakifbanku na pozycji atakującej. Doświadczona zawodniczka, która otrzymuje zdecydowanie najwięcej piłek w ataku. Z ciekawszych zawodniczek są jeszcze Nikolic, Furst i Sonsirma. Jelena Nikolic to przede wszystkim doświadczenie i znakomite wyszkolenie techniczne. Parę przyjmujących z Nikolic tworzy wspomniana Sonsirma. Turczynka ma jednak trochę słabsze przyjęcie i to w jej kierunku Francuzki powinny kierować zagrywkę. Środkowa Christiane Furst potrafi grać skutecznie w ataku, ale jej największym atutem jest gra w bloku.

O Cannes pisałem już kilka razy w tej edycji LM. Zespół przygotowywany właśnie na Ligę Mistrzyń. Większość zawodniczek jest już ogranych i doświadczonych. Największym atutem Cannes jest rozkład ataku, o czym już kiedyś wspominałem. Przy dobrym przyjęciu Ana Antonijevic po prostu rozgrywa. Brzmi to banalnie, ale u kobiet rzadko mamy do czynienia z prawdziwym rozgrywaniem. Ana umiejętnie wykorzystuje swoje środkowe i nie ma w tym zespole wyraźnej liderki. Może się podobać gra Cannes na linii blok-obrona. Zespół doskonale się ustawia i widać efekty wieloletniej pracy Trenera Yan Fanga. Słabszym punktem może być Tina Lipicer Samec zwłaszcza w przyjęciu, ale w meczu z Muszyną znakomicie zastąpiła ją Tatyana Kozlova.

Cannes w tej edycji LM prezentuje się doskonale. Wszystkie mecze grane na wysokim poziomie. Zespół popełnia mało błędów własnych i w sumie rzadko zdarzają im się przestoje. Turczynki na własnym parkiecie będą groźne, ale to Cannes ma więcej atutów po swojej stronie.

Ciekawostka !

Środkowe Vakifbanku w 30 setach tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń atakowały 182 razy.
Środkowe RC Cannes w 29 setach atakowały aż 280 razy !

Nikogo to oczywiście nie obchodzi, ale pokazuje to ogromny potencjał środkowych Cannes (Ravva i Rasic).

Typy:
RC Cannes (+1.5 seta) @ 1.45 Betsafe ⛔
RC Cannes @ 1.82 Betsafe ⛔
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom