>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Liga Mistrzów 2011/2012

Status
Zamknięty.
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Nie porównujmy meczu z outsiderami ligi do meczów w LM bo to jest zupełnie inny poziom , do tej pory Kovar w LM spisywał się mocno przeciętnie i zawsze jak miał okazje czy to wejść na parkiet na krótką zmiane czy to zastąpić Savaniego przez cały mecz (tak jak w pierwszym meczu z Loko gdzie grał bardzo słabo) to zawodził. Zresztą nie ma to żadnego znaczenia bo Kovar nie gra a Macerata prezentuje się bardzo blado i ciężko będzie jej ugrać chociażby seta. Co do kwestii tysięcy km. to nawet jeśli lecieli samolotem to kilka godzinek to jest a taka podróż i zmiana stref czasowych nigdy zbyt dobrze na zawodników nie wpływa , Novosibirsk to już praktycznie Azja i do Mongolii mają niedaleko.
Mecz o którym mówisz był chyba jedynym słabym który Kovar zagrał w tym sezonie ale mniejsza o to. Mi chodziło głównie o to że sam brak Omrcena nic w tym przypadku nie gwarantuje. Bo jeśli w drużynie są tacy gracze jak Parodi, Savani, Podrasczanin, Exiga, Travica itp... To Brak jednego Omrcena niczym wielkim nie jest.
A jęzeli mówisz że Macerata ledwo żyje to wg. Ciebie Novosibiersk też ledwo żył na każdym wyjazdowym meczu ?
Swoją drogą Macerata jak na ledwo żyjących nie gra źle.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Mecz o którym mówisz był chyba jedynym słabym który Kovar zagrał w tym sezonie ale mniejsza o to. Mi chodziło głównie o to że sam brak Omrcena nic w tym przypadku nie gwarantuje. Bo jeśli w drużynie są tacy gracze jak Parodi, Savani, Podrasczanin, Exiga, Travica itp... To Brak jednego Omrcena niczym wielkim nie jest.

A jęzeli mówisz że Macerata ledwo żyje to wg. Ciebie Novosibiersk też ledwo żył na każdym wyjazdowym meczu ?

Swoją drogą Macerata jak na ledwo żyjących nie gra źle.
Dzisiaj jest kolejny , tym razem jednak tragiczny a nie słaby mecz Kovara , kilka pięknych czap dostał na pojedynczym bloku , m.in. bardzo ważną w końcówce drugiego seta. Powiem... tak , ostatnio błazenada Loko z drużyną z Austrii (gdzie straci cenny punkt z drużyną absolutnie żałosną) tylko potwierdza że takie podróże nie są zbyt przyjemne dla zawodników. Macerata nie gra źle? nie żartuj , grają bardzo słabo , zero pewnych ataków , wszystko podbijane , gdyby nie głupota Sancheza byłoby już dawno 3:0. Co do Omrcena to oczywiście że jego brak jest &quot;czymś wielkim&quot; bo nie ma go kim zastąpić i dzisiaj to widać , jego zmiennicy regularnie dostają czapy na pojedynczym bloku i prezentują się słabiutko.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
ACH Volley Ljubljana - Tours VB​


Ljubljana zajmie 3 miejsce w grupie i jest to już pewne. Tours ma punkt przewagi nad Skrą i jeżeli Francuzi chcą awansować do dalszej fazy z pierwszego miejsca to muszą to spotkanie wygrać.

Słoweńcy za sprawą Dejana Vincica grają szybką, ciekawą siatkówkę. Liderem w ataku jest młody atakujący Alen Sket i trzeba przyznać, że ma ogromny potencjał. Nieźle prezentuje się również środkowy Milan Rasic (Brat środkowej RC Cannes, Mileny Rasic ;)).

Tours ostatnio pokazało się z bardzo dobrej strony. Świetnie zagrali: atakujący David Konecny i kubański przyjmujący Yosleyder Cala Gerardo. Nie można również zapomnieć o rozgrywającym francuskiej ekipy. Rafael Redwitz gra bardzo szybko i naprawdę często gubi blok.

Francuzi mają wszystko w swoich rękach. Ich ostatnie spotkanie ze Skrą pokazało, że mogą rywalizować nawet z lepszymi zespołami. W pierwszym spotkaniu Tours wygrało bardzo szybko, teraz nie powinno już być tak łatwo.

Ogromnym atutem Tours jest dobre przyjęcie (Terzic i Gonzalez świetni w tym elemencie.), które Redwitz po prostu wykorzystuje.

Lekkim faworytem są Francuzi. Stać ich na zwycięstwo i stać ich na awans z 1 miejsca w tabeli.

Typy:
Tours VB @ 1.70 Betsafe ✅
Tours VB (-2.5 pkt) @ 1.85 Betsafe ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Już skończcie się napinać, każdy ma swoje zdanie wymieniliście poglądy i tak żaden z Was od swoich argumentów nie odstąpi - piszę to jako moderator.
Jako user podzielam zdanie Filipa ;)
Ach Volley Bled - Tours VB 2 @ 1,80 BAH ✅ 1-3 lokata tzw izydor
Warto mieć konto w tak śmieciowym buku jak Bah. Niech się ktoś popuka po głowie w Bah-u za taki kurs na Tours VB. Nie po to Francuzi wygrali 3-0 ze Skrą by teraz w ostatniej kolejce oddać pierwsze miejsce w grupie F. Muszą wygrać za 3 punkty by nie czekać na wynik z Bełchatowa gdzie pewnie Skra wygra 3-0 z Budavą. Tours za sprawą sypacza Redwitza gra genialnie, co ten człowiek robi na siatce to jest niesamowite. Nie dość że rozgrywa świetnie, ma bardzo duży wpływ na drużynę jeśli chodzi o mentalność. Na ataku u Francuzów gra Konecny który ze Skrą grał fantastycznie, on wraz z Calą ciągną grę w ataku drużynie z Francji. Za przyjęcie odpowiedzialni są libero Gonzalez i przyjmujący Terzic, obaj grają kapitalnie w obronie, ogólnie świetnie współpracują w tej drużynie elementy blok-obrona. Ach Volley to trzecia siła tej grupy z Budavą sobie radzą spokojnie jednak zarówno ze Skrą jak i Toursem nie mają szans. W pierwszym meczu we Francji Tours rozbił Ach Volley 3-0. Teraz będzie podobnie może jednego seta stracą ale nic więcej. W grę wchodzi pierwsze miejsce w grupie co jest bardzo istotne w dalszej fazie rozgrywek. Dodam tylko że ostatnie mecze Toursu w lidze czy LM są rozstrzygane 3-0 w stronę TVB więc dzisiaj będzie podobnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Kłóccie się, kłóccie...
A tymczasem warto będzie dzisiaj pograc VB Tours - co to za kurs? Obserwowałem go od rana - i pograłem w Pinnacle na limitach średnio po ok. 1.95 - jednak kilkanaście minut później był nawet na poziomie 2.08.
Jednak teraz już pikuje w dół i w Pinnku spadł do ubogich 1.758.
Redwitz i spółka są na fali - od przegranej 2:3 z Poitiers - leją wszystkich równo - Skra obeszła się smakiem i jeżeli dzisiaj Tours zagra swoje - czyli bez większych problemów ogra ACH Bled - wyjdzie z pierwszego miejsca w grupie F. Kubańczyk Cala, Petr i David Konecny (nie są bracmi) i oczywiście dyrygent Rafael. - Nie widzę w postaciach: Kovacevica, Sketa, Flajsa czy Rasica równorzędnych przeciwników na tak dysponowanych Francuzów. Alexis Gonzalez - zapewne znowu wyjmie niezliczoną ilośc piłek w obronie - a Cala czy Konecny będą odpowiedzialni za skuteczne kontry.
Podobnie jak i dzisiaj zachowywały się kursy na ich pierwszy pojedynek - ze startowych 1.50 -1.55 kurs spadł w okolice 1.25 - widocznie ten sam błąd buki popełniły i dzisiaj, bo jakoś nie mogę wypatrzyc absencji ze strony Francuzów. ACH Bled - nie ma szans na awans - a mają zapewnioną grę w Pucharze CEV - więc o co chodzi?
VB Tours wygrywając ten mecz - wygrywając grupę F - ominą już na tą chwilę między innymi: Lokomotiw Nowosybirsk, Zenit Kazań, Trentino Volley czy Bre Banca Cuneo. - Z żadnym z wyżej wymienionych przeciwników - ekipa Tours nie byłaby stawiana w roli faworyta.
Już nie chce mi się kminic na ten temat - stawka meczu dla jednych i drugich jest oczywista - różnica prawie klasy - w obecnej formie po stronie Redwitza i spółki - nie widzę większych przesłanek ku temu - aby w dzisiejszym spotkaniu wygrała drużyna gospodarzy.
PS: VB Tours - nie będzie miało większej presji po zakończeniu spotkania w Łodzi - bo to, że Skra wygra 3:0 nawet z Cupko, Milczarkiem, Woickim i Atanem - jest niemalże pewne. VB Tours - potwierdzą, że nie są leszczami i pograją po prostu swoją najlepszą siatkówkę - pierwszy mecz:

VB Tours 3:0 ACH Bled (25:17 25:19 25:21)

Typ na dzisiaj:
Pewne zwycięstwo VB Tours
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Remat Zalau - Euphony Asse-Lennik​


Obie drużyny są po prostu przeciętne. To spotkanie rozstrzygnie, który zespół zajmie 3 miejsce w tabeli i zagra w Pucharze CEV.

Liderem Rumunów jest atakujący Peter Nagy. Otrzymuje mnóstwo piłek w ataku. W ekipie Rematu nie zagra Leonardo Dos Santos, który w pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami próbował odciążyć atakującego.

Zespół z Belgii gra ciekawą (Nie wiem czy akurat &quot;ciekawą&quot; jest dobrym określeniem. Może lepiej pasować będzie &quot;wesołą&quot; ;)) siatkówkę. Nieźle spisuje się leworęczny atakujący Overbeeke. Para przyjmujących Claes - Westphal również wygląda dobrze. Na środku siatki występuje były reprezentant Francji Jean-Stephane Tolar.

Ekipa z Belgii potrzebuje 2 setów, żeby zagwarantować sobie udział w Pucharze CEV. Rumuni na własnym parkiecie potrafią powalczyć, ale nie oszukujmy się, jest to bardzo przeciętna drużyna. Wydaje mi się, że Asse-Lennik swoją grą we wcześniejszych spotkaniach zasłużył sobie na dalszą grę.
Zwycięstwo jak najbardziej w zasięgu Belgów. Nie sądze, żeby ich trener po wygranych dwóch partiach dał odpocząć swoim najlepszym siatkarzom.

Typ:
Euphony Asse-Lennik (+1.5 seta) @ 1.48 Unibet ⛔
Euphony Asse-Lennik @ 1.95 Unibet ⛔


EDIT: Niestety, ale Rumuni zagrali w sumie bardzo dobre spotkanie. Oczywiście jak na Rumunów grających w siatkówkę ;)
Mea culpa !
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Friedrichshafen - Zenit Kazan​
Pierwszy mecz ostatniej kolejnki tegorocznej fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów zakończył się zgodnie z planem , ekipa z Syberii pewnie pokonała osłabioną Macerata i zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie.

Kolejny zespół z Rosji grający w tej edycji LM to Zenit Kazań , drużyna ta podobnie jak Novosibirsk będzie chciała wygrać za 3 pkt i pewnie zająć pierwsze miejsce w swojej grupie . Ekipa z Niemiec nie powinna mieć w tym meczu wiele do powiedzenia , jeśli tylko komplet gwiazd z Zenita wyjdzie na parkiet (a tak się pewnie stanie bo w tej grupie jeszcze nic pewnego) to Rosjanie powinni pewnie tutaj wygrać 3:0 lub 3:1.

O grze Zenita Kazań nie ma co się za bardzo rozpisywać , myślę że doskonale każdy zna tą ekipe i wie jak wiele wirtuozów ma w swoich szeregach . Na rozegraniu prawdopodobnie zobaczymy Vermiglio który świetnie rozumie się ze środkowym Volkovem i często posyła mu piłki nawet z bardzo niewygodnych pozycji , drugim środkowym jest obdarzony kapitalną zagrywką Apalikov . Pare przyjmujących tworzą już nie tak genialny jak jeszcze kilka lat temu Priddy i słaby punkt ekipy z Rosji Bierieżko który dawno już zapomniał jak kiedyś grał na zankomitym poziomie w reprezentacji Rosji. Atakujący ekipy gości to każdemu już znany najlepszy zawodnik świata na swojej pozycji Maksim Michajłow.

Drużyna gospodarzy to drużyna grająca typowo siłową siatkówke , zespół który jest po prostu słaby , główną armatą tego teamu powinien być młody atakujący Venno który również nie gra jakoś specjalnie dobrze , w meczu z Lennikiem przez jego fatalne błędy Belgowie prawie wygrali pierwszą partie. Jeszcze jednym siatkarzem na którego warto zwrócić uwagę jest były zawodnik ZAKSY (chyba tylko dlatego warto bo zawodnikiem jest mocno przeciętnym) Idi.

Typ : Zenit -1.5 seta (1.91)
Pinnacle
Warto również zagrać na Trentino z handi -1.5 (1.40) , ale tutaj jakieś głębsze analizy nie mają sensu , po prostu najlepsza drużyna świata która nie ma jeszcze zapewnionego pierwszego miejsca gra z fatalnie grającym Teruelem . Żadnej niespodzianki tutaj być nie może.
 
toudi 715

toudi

Użytkownik
Panowie, co sądzicie o szansach Partizana, +12,5 pkt✅ 1.94 Panbet, +2,5 seta 1.50-1.70✅ czy tez over 177,5✅ wygląda ciekawie. Kędzierzyn zapewne zagra rezerwami bo juz za 3 dni Puchar Polski, czytałem ze jadą na Puchar od razu z Serbii. Czytałem wywiad z Witczakiem, w którym mówił, ze to dobra okazja do odpoczynku starterów i jednocześnie pokazania się rezerwowych. Ławka Kędzierzyna bez rewelacji więc myśle, ze młodzi Serbowie mogą powalczyć. Mówił tez oczywiście, ze jadą po zwycięstwo ale tak kazdy mówi. Partizan oglądałem dwa razy w tegorocznej LM, nie znam z nazwiska zadnego zawodnika. Oglądałem ich w meczu z Teruel u siebie i grali przyzwoicie, inna sprawa, ze Hiszpanie grali słabo. Najbardziej w pamięć zapadła mi grupa kibiców Partizana, która śpiewała na trybunach przez cały mecz praktycznie nie patrząc na to co dzieje się &quot;na parkiecie&quot;:grin:

Na pierwsze miejsce Kędzierzyn szanse ma iluzoryczne bo Trentino nawet drugim składem słabych Hiszpanów pocisnie.
 
P 46

probet-65708

Użytkownik
W Lenniku nie zagra podstawowy rozgrywający.
Nie wiadomo czy w Zenicie zagra Volkov, który już nawet nie wystąpił w ostatnim meczu ligowym z powodu problemów z kolanami.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Znamy już wszystkie zespoły, które awansowały do dalszej fazy rozgrywek.

Grupa A
1. Arkas Izmir
2. Noliko Maaseik

Grupa B
1. Zenit Kazań
2. VFB Friedrichshafen

Grupa C
1. Itas Diatec Trentino
2. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Grupa D
1. Bre Banca Lanutti Cuneo
2. Stade Poitevin Poitiers
3. Generali Unterhaching

Grupa E
1. Lokomotiv Novosibirsk
2. Lube Banca Marche Macerata

Grupa F
1. Tours VB
2. PGE Skra Bełchatów


Krótko o zwycięzcach poszczególnych grup.

Arkas Izmir - Zdecydowanie najsłabszy zespół z wszystkich zwycięzców grup. Wszyscy wiemy jak ciężko gra się w Turcji i Arkas potrafi wykorzystać atut własnego pakietu. Liderem zespołu jest świetny atakujący Liberman Agamez. Z ciekawszych zawodników są jeszcze rozgrywający Kevin Hansen i przyjmujący Joao Paulo Bravo.

Zenit Kazań - Jeden z faworytów do końcowego zwycięstwa. Troszkę słabszym punktem ostatnio są przyjmujący. William Priddy to doskonały zawodnik, ale ostatnio trochę pod formą. Yury Berezhko po kontuzji również nie potrafi wrócić do optymalnej dyspozycji. Kluczową postacią jest oczywiście atakujący Maxim Mikhaylov. Świetny zawodnik, który pomimo młodego wieku już znajduje się w ścisłej czołówce atakujących. Mocną stroną zespołu jest zagrywka, którą postawią sobie ustawić spotkanie.

Itas Diatec Trentino - Tutaj komentarz jest zbędny. Główny faworyt i obrońca tytułu. Plejada gwiazd. Piekielnie mocne skrzydła: Kaziyski, Juantorena, Stokr. Słabsze punkty ? Czasami mają problemy w przyjęciu, ale potrafią to nadrobić w ataku z wysokiej piłki. Warto oglądać grę młodego środkowego Djurica.

Bre Banca Lanutti Cuneo - Nie wiem co sądzić o tym zespole. W składzie jest kilku bardzo doświadczonych zawodników (Henno, Grbic, Mastrangelo, Wijsmans), którzy w ważnych momentach raczej nie zawodzą. Potrafią &quot;spiąć&quot; się na ważne spotkania, co kilka razy pokazywali już w starciach z Trentino. Nie jestem pewien czy poważnie traktują LM, o czym kiedyś wspominał Alexander Volkov, który występował w Cuneo w poprzednim sezonie.

Lokomotiv Novosibirsk - Myślę, że to może być &quot;czarny koń&quot; tegorocznych rozgrywek. W znakomitej formie jest atakujący Michael Sanchez. Kubańczyk wyraźnie się rozwinął i potrafi wziąć ciężar gry w ataku na swoje barki. Ciekawą parę przyjmujących tworzą Divis i Biryukov. Spora siła w ataku, ale jednak mają poroblemy w przyjęciu. Nieźle grę prowadzi Butko, który według mnie jest chyba lepszym rozgrywającym od Grankina.

Tours VB - Bardzo ciekawy zespół. Mocni na własnym parkiecie, gdzie zdobyli komplet punktów. Atutem Francuzów jest świetne przyjęcie, które gwarantują Terzic i libero Gonzalez. Przy dobrze dogranej piłce rozgrywający Rafael Redwitz może zrobić wszystko. I robi. Kubańczyk Cala Gerardo i czeski atakujący David Konecny to dwie armaty w tej ekipie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
bender7 91

bender7

Użytkownik
Final Four tych rozgrywek znów został przyznany Polsce, konkretnie organizatorem będzie Skra Bełchatów, która dzięki temu ma zapewniony udział w tym turnieju.
Tak to wyglądało w ostatnich latach:
2008 - Łódź

2009 - Praga
2010 - Łódź
2011 - Bolzano
2012 - Łódź
Uważam, że to jest niesmaczne, że to lekka przesada żeby trzeci raz w ciągu kilku ostatnich lat przyznawać jednemu zespołowi organizację tak ważnego turnieju. Ja rozumiem, że ta dyscyplina w Polsce się rozwija, że frekwencja na meczach jest spora w porównaniu z resztą Europy, że mamy sukcesy w siatkówce męskiej i żeńskiej. Czy jest możliwa taka sytuacja np w piłce nożnej? Barcelona jest najlepszym zespołem na świecie, to może dajmy finał Barcelonie, później może Monachium a za rok znów Barcelona itd... Bez sensu. Siatkówki obecnie nie oglądam, ale mogę się założyć, że panowie Swędrowski, Drzyzga, Mielecki i całe to towarzystwo wzajemnej adoracji ze stacji telewizyjnych grupy Polsat będzie chwaliło kolejny sukces polskiej siatkówki, nawet jeżeli Skra zajmie 4.miejsce. Wiem, że w sporcie coraz bardziej liczą się pieniądze (wystarczy spojrzeć na koszulki np siatkarzy czy stroje żużlowców), ale gdzieś w tym wszystkim gubi się cały sens tej rywalizacji sportowej. Pamiętam początki rozwoju polskiej siatkówki w latach 90-tych - pierwsze mecze w Lidze Światowej komentowane przez ś.p.Zdzisława Ambroziaka, mecze z Rosją czy Jugosławią, które przegrywaliśmy, ale było to coś zupełnie innego niż ta dzisiejsza &quot;poprawna politycznie&quot; siatkówka. Takie jest moje zdanie, ciekaw jestem opinii innych osób, czy tylko mi się to nie podoba co się dzieje ze współczesnym sportem?
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
O okolicznościach przyznania nam Final Four pisałem tutaj, więc nie byłbym tak sceptycznie nastawiony. A o sukcesie możemy mówić, bo organizacyjnie zaiste wypadamy zawsze najlepiej. Teraz jeszcze dochodzą do tego sukcesy sportowe.
 
T 16,4K

tadzin

Użytkownik
Siatkówki obecnie nie oglądam, ale mogę się założyć
Założyć chyba sweter.
Ja nie oglądam piłki nożnej i nie wchodzę do działu piłki nożnej popier*** swoje madrości. Pokrótce, F4 miało być w Salonikach, ale zespol stamtad sie nei zakwalifikowal to zostalo Trento lub Skra..
Aczkolwiek łatwiej wejsc do dzialu napisac co sie zywnie podoba nie majac pojecia o całej sytuacji i jest git (nie racząc nawet przeczytac wczesniejszych postow gdzie wszystko zostalo klarownie opisane).
Tak naprawde z tego F4 w Lodzi jest zadowolony tylko zarzad CEVu, ze mieli gdzie awaryjnie zrobic final, bo ani zawodnicy, ani kibice, ani Panowie Drzyzga czy Swedrowski, z euforia do tej sprawy nie podeszli. Dlaczego? To chyba oczywiste.
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Warto także nadmienic, że CEV &quot;obniżył koszty&quot; organizacji F4 i Skra Bełchatów w tym momencie musi wyłożyc jedynie 1/3 tego co musieliby zapłacic normalnie. To że F4 będzie akurat w Łodzi - moim zdaniem trochę to dziwne, nie wierzę, że inne kluby za 1/3 kosztów nie chciałyby zorganizowac takiej imprezy. Rosja - ciekawy kierunek. Z wiadomych przyczyn nie Nowosybirsk, ale taki Kazań, który ma praktycznie nieograniczony budżet - dlaczego nie tam. Moskwa niby daleko, ale przecież komunikacja bardzo dobra. Włosi ostatnio mięli, więc zostawałaby Francja ewentualnie Turcja - jednak poza Tours - nie byłoby w miarę dobrego i godnego zespołu aby wystąpic w F4. Tak więc, nie było w czym zapewne wybierac. - Ale w następnym roku jako gospodarza Final Four Ligi Mistrzów typowałbym któryś z rosyjskich zespołów.
 
bender7 91

bender7

Użytkownik
Ja nie oglądam piłki nożnej i nie wchodzę do działu piłki nożnej popier*** swoje madrości.
Nie jest tak, że nie mam pojęcia o dyscyplinie i piszę co mi się wydaje!!! Przestałem oglądać siatkówkę, śledzić wyniki itp, wcześniej interesowałem się tym sportem. Po prostu to co się teraz dzieje w tej dyscyplinie mi się nie podoba. Tadzin można się z kimś nie zgadzać, ale nie musiałeś tak chamsko odpisywać...
PS. A faworyzowanie jakiegokolwiek zespołu przez przyznanie mu organizacji turnieju finałowego 3 razy w ciągu ostatnich lat jest po prostu nie fair.
 
T 16,4K

tadzin

Użytkownik
Nie jest tak, że nie mam pojęcia o dyscyplinie i piszę co mi się wydaje!!! Przestałem oglądać siatkówkę, śledzić wyniki itp, wcześniej interesowałem się tym sportem. Po prostu to co się teraz dzieje w tej dyscyplinie mi się nie podoba. Tadzin można się z kimś nie zgadzać, ale nie musiałeś tak chamsko odpisywać...
PS. A faworyzowanie jakiegokolwiek zespołu przez przyznanie mu organizacji turnieju finałowego 3 razy w ciągu ostatnich lat jest po prostu nie fair.
Nie wiem kto miał największy wpływ na decyzję o F4 w Łodzi (zapewne Przedpelski), ale powtarzam że tak naprawdę nikt nie chce F4 w Polsce!
Ani kibice ani zawodnicy ani nikt, zapewne jakby Skra odpadła po prsotu z Lokomotivem albo kims innym nie mialby pretenscji, a tak ludzie ktorzy nie interesuja sie siatkowka beda powtarzac ze co roku Skra kupuje sobie LM bo chce je w koncu wygra i caly czas im sie to nie udaje (ale super !).
Saloniki odpadły, Trento było rok temu, do Ruskich pewnie CEV stwierdził że oj daleko daleko, Cuneo czy Macerata czy Tour chyba nie mają hali odpowiedniej aby F4 zrobic (to tylko moje przypuszczenie), a czemu nie dac Zaksie to moze ten sam powod, ale nie mam pojecia.
Na poczatku tez bylem bardzo bardzo zniesmaczony kolejnym LM w Lodzi, ale pozniej wyszly rozne okolicznosci lagodzace itp.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
F4 miało być w Salonikach, ale zespol stamtad sie nei zakwalifikowal to zostalo Trento lub Skra
Racja. F4 miało być w Salonikach.
Ale co to znaczy, że zostało Trento lub Skra ? Skra przecież w tym roku nie chciała organizować F4 o czym otwarcie mówił Prezes Konrad Piechocki (My już organizowaliśmy takie turnieje i na razie nie zamierzamy starać się o to prawo ponownie – przyznaje prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki. - &quot;Przegląd Sportowy&quot;). Więc tej kandydatury w ogóle nie było.

Z dnia 19.01:
&quot;Wiceprezydent CEV Mirosław Przedpełski przyznaje, że kandydatów jest kilku. Szansę organizacji ma także mistrz Polski Skra Bełchatów.&quot;

Czyli nie było kandydatury tylko Trento i Skry.
W poprzednim sezonie FF miał organizować Zenit Kazań, ale ostatecznie organizację dostało Trento. W tym sezonie Zenit również zgłaszał swoją kandydaturę. Dlaczego teraz nie dostali ? Tego nie wie nikt.

Na różnych portalach można było przeczytać, że wpisowe za FF to 200 tysięcy euro + 50 tysięcy za elektroniczną reklamę + koszty przyjazdu europejskich działaczy.
Skra za organizację zapłaci tylko 1/3. Czy nikt oprócz Skry nie chciał skorzystać z tej promocji ?

Tak naprawde z tego F4 w Lodzi jest zadowolony tylko zarzad CEVu, ze mieli gdzie awaryjnie zrobic final, bo ani zawodnicy, ani kibice, ani Panowie Drzyzga czy Swedrowski, z euforia do tej sprawy nie podeszli. Dlaczego? To chyba oczywiste.
Tylko zarząd CEVu ?
Zarząd Skry na czele z Prezesem Piechockim jest bardzo zadowolony. Wystarczy poczytać różne portale czy fora, żeby zobaczyć, że jest mnóstwo kibiców zadowolonych z tego, że FF będzie znowu w Polsce. Nie wiem co na ten temat mówili Panowie Drzyzga i Swędrowski, ale Pan Mielewski w studio przed PP był zachwycony tym, że Skra będzie organizatorem FF Ligi Mistrzów.

a tak ludzie ktorzy nie interesuja sie siatkowka beda powtarzac ze co roku Skra kupuje sobie LM bo chce je w koncu wygra i caly czas im sie to nie udaje (ale super !).
Interesuje się siatkówką i również tak uważam. Zresztą, chyba większość tak uważa.

Pierwsze FF było ciekawe i w sumie cieszyło wszystkich kibiców siatkówki.
Drugie FF budziło pewien niesmak.
Trzecie FF ? ...

Współczuję zawodnikom z Bełchatowa. Pomimo niechęci do tego zespołu uważam, że są klasową drużyną i zasługują na więcej. Prezes Piechocki twierdzi, że jego siatkarze są w stanie wejść do finałowej czwórki i wyeliminować dwóch mocnych rywali. Skoro tak uważa to dlaczego nie da siatkarzom tej niewątpliwej przyjemności, którą byłoby wywalczenie awansu do FF na parkiecie ?

Nie podoba mi się pomysł z pewnym miejscem dla organizatora jakiegokolwiek turnieju finałowego. Dlaczego nie można wybrać organizatora po tym jak ta czwórka wywalczy sobie awans na parkiecie ? Obecna sytuacja niewiele ma wspólnego z ideą sportu. Zespoły będą zostawiać serducho i wylewać litry potu na parkiecie, a zawodnicy w tym momencie mogą sobie spokojnie siedzieć na kanapie.

W obecnym sezonie Ligi Mistrzyń organizatorem będzie Baku. Ale ani Azzerail ani Rabita nie mają zapewnionego udziału w FF. Można ? Można !

Na koniec wspomnę tylko o tym, że stajemy się drugą Japonią.
Oczywiście mam na myśli organizację naprawdę dużej ilości turniejów w Polsce. Rozumiem, że siatkówka u nas w kraju jest popularna, sporo osób przychodzi na mecze i jest fajna atmosfera. Wszystko to rozumiem, ale nie chciałbym, żebyśmy byli drugim takim pośmiewiskiem jak Japonia. Mamy potencjał, żeby swoją wartość udowadniać na parkiecie. Nie musimy niczego załatwiać przy zielonym stoliku.
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Ale co to znaczy, że zostało Trento lub Skra ?
To znaczy, że zarządowi CEV zależało, by był to ktoś pewny i wprawiony w tego typu organizację imprezy, a przypomnij mi, kiedy jakaś impreza odbywała się w Rosji na szczeblu seniorskim? Ostatnio chyba mieli MŚ Juniorów, tak to o niczym nie słyszałem.

Co do obniżenia kosztów, to zostały one obniżone z powodu światowego kryzysu, a nie dlatego, że został nam &quot;wciśnięty na siłę&quot;. Chociaż w kuluarach mówi się, że to prezes Przedpełski naciskał, by &quot;przejąć&quot; FF, bo jest okazja.

PS wspominał o tym, że może być to Trento: link
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
To znaczy, że zarządowi CEV zależało, by był to ktoś pewny i wprawiony w tego typu organizację imprezy
Masz jakiś link dotyczący tego, że Trento było brane pod uwagę ?

EDIT: Ok, dzięki. Przeglądałem te newsy i jakoś nie rzuciło mi się w oczy ;)

Co do obniżenia kosztów, to zostały one obniżone z powodu światowego kryzysu, a nie dlatego, że został nam &quot;wciśnięty na siłę&quot;. Chociaż w kuluarach mówi się, że to prezes Przedpełski naciskał, by &quot;przejąć&quot; FF, bo jest okazja.
Myślę, że zostały obniżone z dwóch powodów. Światowy kryzys ? Oczywiście. Czytałem jednak, że chętnych raczej nie było (Chociaż np. Prezes Przedpełski twierdził, że było kilku kandydatów.). Po prostu po takiej cenie nie wszystkim opłaca się organizować FF. W Łodzi będą na pewno pełne trybuny. A w Rosji czy w innych krajach już niekoniecznie.
 
T 16,4K

tadzin

Użytkownik
Wszystko wyjaśni się już dziś po 14:30, gdy zacznie się losowanie fazy pucharowej. Wtedy też CEV przedstawi nowego gospodarza. W losowaniu, obok Skry, weźmie udział ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Wicemistrzowie Polski już jednak zdecydowali, że na pewno nie będą kandydować do organizacji Final Four.
No to już wszystko wyjaśniło, gdyby Piechocki nie chciał to by nawet nie kandydował.
Żenada.
No nic trzeba teraz kibicować Zaksie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom