>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Liga Światowa 2012

Status
Zamknięty.
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Serbia - Kuba
Czas w końcu wyłonić pozostałe drużyny do Final Six w Bułgarii. Przypomnijmy, że prócz gospodarza - Bułgarii, awans już zapewniła sobie reprezentacja Polski. Pozostały cztery bilety, lecz wygląda na to, że tylko jedna ekipa grupy A tak naprawdę ma ochotę skorzystać z jednego z nich. Chodzi mi oczywiście... o Kubę.

Dlaczego? Cóż, dla Kubańczyków ten sezon po przegranych kwalifikacjach Olimpijskich w Berlinie z Niemcami jest praktycznie stracony. Jednak skutecznie sobie to &quot;odbijają&quot; w Lidze Światowej, gdzie wykorzystują różny stosunek swoich rywali do tychże rozgrywek. By być pewnym awansu, trzeba uciułac jeden punkcik w tym spotkaniu, czyli wygrać dwa sety. I jak najbardziej ich na to stać - wszak potencjał w tej ekipie jest ogromny. Trzeba niestety zapomnieć o takich zawodnikach jak Simon, Hierrezuero czy Leal, jednak ten kraj to istna wylęgarnia młodych, zdolnych i fantastycznie zbudowanych siatkarzy, którzy nie mogą rozwijać się za granicą z powodu reżimu politycznego. Jednak lepiej skupić się na tym, kto jest, bo nadal są tam fajni zawodnicy - na czele z Wilfredo Leonem, który debiutował w kadrze, mając... 15 lat! Drugi rozgrywający, Yoandry Diaz to gracz niewiele gorszy od Raydela Hierrezuero, a pozostali wykonawcy na skrzydłach - Bell, jako drugi z przyjmujących (ewentualnie Rolando Cepeda), oraz Hernandez z piorunującą lewą ręką robią czasem na siatce to, co im się żywnie podoba. Blokujący nieraz czują tylko &quot;lekki powiew wiatru&quot;.
Serbowie zaś to jedna z wielu ekip w tym sezonie, która do LŚ podeszła nie do końca na poważnie. Jeden turniej zagrany totalnymi rezerwami (Kolaković chyba chciał dać oddech tym, którzy wywalczyli awans na IO), powrót podstawowych graczy nie pomógł w walce o awans, a raczej przeszodził im samym, bowiem wybił z rytmu meczowego i było to widać w grze. Szanse na awans ciągle są, jednak iluzoryczne - trzeba by było wszystko wygrać &quot;za trzy&quot; i liczyć na potknięcia Kuby w każdym meczu, a trudno mi sobie wyobrazić, by Japonia nagle mogła namieszać szyki. Ogółem w tej ekipie brakuje porządnego atakującego i rozgrywającego, ale jak tu zastąpić takich kozaków, jak Nikola Grbić i Ivan Milijković? To pytanie będzie ciągle wracało, bowiem Petković i Starović to dobrzy gracze, ale tylko dobrzy.
Serbowie jadąc nawet podstawowym składem, nie są faworytami tego meczu. Kuba to też nie jest drużyna kalkulująca i wystawiająca rezerwy, bo tych rezerw zwyczajnie po prostu nie ma. Siła w zagrywce, ataku i bloku nieraz bywa po prostu miażdżąca. Jutro powinni to pokazać i wygrać, pieczętując sobie awans i przedłużając pobyt w Europie.
Typy
Kuba
@2,00 Bet365 ✅ 2:3
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
C 326

carambula88

Użytkownik
Francja - Włochy
2.40 - 1.51
TYP: 1


Włosi nie mają szans na awans i pojechali znowu składem C. Francja ma jeszcze iluzoryczne szanse aby awansować do Final Four więc na pewno będzie walczyć na całego tym bardziej ,że nie jadą na Igrzyska. Mimo ostatniej zmiany trenera myślę ,że to nie będzie miało negatywnego wpływu na zespół. Ostatnie dwa spotkania wygrali trójkolorowi 3:1 i 3:0. Jak dla mnie spore value. Pobieram!
 
T 16,4K

tadzin

Użytkownik
Francja - Włochy
2.40 - 1.51
TYP: 1

Włosi nie mają szans na awans i pojechali znowu składem C. Francja ma jeszcze iluzoryczne szanse aby awansować do Final Four więc na pewno będzie walczyć na całego tym bardziej ,że nie jadą na Igrzyska. Mimo ostatniej zmiany trenera myślę ,że to nie będzie miało negatywnego wpływu na zespół. Ostatnie dwa spotkania wygrali trójkolorowi 3:1 i 3:0. Jak dla mnie spore value. Pobieram!
Włosi pojechali njmocniejszzym składem
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Argentyna - Niemcy
W pierwszym spotkaniu ostatniego turnieju grupy D zmierzą się główni pretendenci do wygrania tejże grupy. Na dzień dzisiejszy bliżej do Sofii mają Niemcy. Choć w sumie obie reprezentacje już tu są, wszak tutaj ma miejsce ten turniej. ;)
Żarty żartami, ale to Niemcy prowadzą z 22 punktami, mając 6 punktów przewagi nad Argentyną i Bułgarią, która awans ma zapewniony. Niemcom do historycznego wyczynu brakuje jednego punkcika, tak jak wczoraj Kubańczykom i w programie starcie z najsłabszą Portugalią, ale po co odkładać na później, skoro można to już zrobić w pierwszym meczu. Tym bardziej, że atuty sportowe są po ich stronie. Jest jedno małe ale...
To &quot;ale&quot; nazywa się pierwszy skład Argentyny. Na oficjalnej witrynie Argentyńskiego Związku Piłki Siatkowej czytamy, że pierwszy garnitur, który dotychczas przygotowywał się w Buenos Aires, pojechał do Sofii, by spróbować zawalczyć o Final Six. Myślę, że determinacja będzie duża z ich strony, nie wiadomo tylko, jak będzie wyglądała sprawa formy po tej przerwie. Jeśli chodzi o aspekt sportowy, to potencjał tej grupy jest duży, szczególnie, że kilku zawodników, na czele z rozgrywającym, De Cecco, przyjmującym Facundo Conte, ma za sobą wiele meczy we włoskiej Serie A1.
Spodziewam się typowego meczu walki. Niemcy w swoim stylu będą ostrzeliwać biednych, małych, zwinnych Argentyńczyków z zagrywki i straszyć blokiem. Jeśli jednak im się to nie uda, to będzie oznaczało to dogranie na wyskok do De Cecco. A ten jak wiemy, potrafi robić niezły bigos i zamęt na siatce. Set jak najbardziej w zasięgu Albicelestes.
Typy
Argentyna +2,5 seta
@1,93 Pinnacle ⛔ wyszła moja znajomość angielskiego... ;f
 
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Jeśli Argentyna grałaby pełnym składem, to kursy musiałyby wyglądać całkiem inaczej.
Skład Argentyny: Uriarte, Cavanna, Gauna, Blanco Costa, Arroyo, Castellani, Martina, López, Santucci, Bruno, Quiroga, Poglajen, Bengolea y Giustiniano.
Trener Bułgarów Najdenov dostał kontrakt do końca Igrzysk Olimpijskich.
Bułgaria w pełnym składzie, tylko bez Kazijskiego.
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Argentyna rezerwowy + Quiroga (ktory wybitny nie jest). Niemcy wiec izi 3-0 lub 3-1.
Pourywaliście się nie wiem skąd i chcecie stawiac coś o czym nie macie większego pojęcia...

Quiroga tak, będzie grał ale na 99% jest to Gonzalo Quiroga - młodszy brat Rodrigo. Gonzalo ma 19 lat i raczej nie ma czym postraszyc - podobnie jak brat ma słabe warunki fizyczne - 192 cm i zasięg w ataku 336.

Śmiga sobie w college&#39;u UCLA. - Zapraszam do zapoznania się z chłopakiem:
Gonzalo Quiroga.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
badys87 34

badys87

Użytkownik
Pourywaliście się nie wiem skąd i chcecie stawiac coś o czym nie macie większego pojęcia...
Quiroga tak, będzie grał ale na 99% jest to Gonzalo Quiroga - młodszy brat Rodrigo. Gonzalo ma 19 lat i raczej nie ma czym postraszyc - podobnie jak brat ma słabe warunki fizyczne - 192 cm i zasięg w ataku 336.
Śmiga sobie w college&#39;u UCLA. - Zapraszam do zapoznania się z chłopakiem:
Gonzalo Quiroga.

Argentina, that faces a special working scheme divided with a group that stayed in Buenos Aires under the coaching of Javier Weber will present a renewed team that obtained four points in Guimaraes, site of the third weekend. The group, including the captain Rodrigo Quiroga (that travelled to Bulgaria this week) will face again Germany, Portugal and the host team of Bulgaria.

Tyle z oficjalnej strony Argentyńskiej Federacji Siatkówki... Jak widać chodzi jednak o Rodrigo, a nie Gonzalo.
Argentyna - Niemcy
(...)
Żarty żartami, ale to Niemcy prowadzą z 22 punktami, mając 6 punktów przewagi nad Argentyną i Bułgarią, która awans ma zapewniony. Niemcom do historycznego wyczynu brakuje jednego punkcika, tak jak wczoraj Kubańczykom i w programie starcie z najsłabszą Portugalią, ale po co odkładać na później, skoro można to już zrobić w pierwszym meczu. Tym bardziej, że atuty sportowe są po ich stronie. Jest jedno małe ale...

To &quot;ale&quot; nazywa się pierwszy skład Argentyny. Na oficjalnej witrynie Argentyńskiego Związku Piłki Siatkowej czytamy, że pierwszy garnitur, który dotychczas przygotowywał się w Buenos Aires, pojechał do Sofii, by spróbować zawalczyć o Final Six. (...)
Argentina, that faces a special working scheme divided with a group that stayed in Buenos Aires under the coaching of Javier Weber will present a renewed team that obtained four points in Guimaraes, site of the third weekend. The group, including the captain Rodrigo Quiroga (that travelled to Bulgaria this week) will face again Germany, Portugal and the host team of Bulgaria.
Ten z kolei fragment według mnie przeczy temu, że jak napisał Wojcirej, Argentyna przyleciała do Sofii najmocniejszym składem i powalczy nim o udział w Final Six. Z tłumaczenia wychodzi mi, że pisze jak byk, że w Bułgarii zaprezentuje nam się odnowiona drużyna. Ta sama, która zdobyła cztery punkty przed tygodniem w Portugalii. A Weber podobnie jak tydzień wcześniej wciąż przebywa w Buenos Aires z podstawowymi zawodnikami (wyjątek wspominany już Quiroga). No, ale mimo tego typ może wejdzie.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Rosja - Kuba​

Ostatni już turniej pierwszej fazy LŚ w sezonie 2012 , znamy już praktycznie uczestników turnieju finałowego. Kuba ma już pewny awans z tej grupy , Rosja i Serbia obejdzie się smakiem. Ale nie ma wątpliwości , że turniejem nr. 1 w tym sezonie są IO i LŚ nie jest tutaj traktowana jakoś specjalnie poważnie.

Kubańczyków na Olimpiadzie nie zobaczymy , więc cała LŚ grali sobie podstawowym składem , czego widać obecnie efekty. Drużyna jest bardzo silna w ataku , nie rozumiem do teraz , jak oni mogli przegrać swoją szansę na IO dostając lanie od cienkiego USA i Kanady. Potencjał w tym zespole jest ogromny i tacy zawodnicy jak Leon potrafią wyczyniać cuda w ataku . Gdyby mogli rozwijać się w Europie to pewnie nie byłoby na nich mocnych , ale i tak pokazują swoją klasę , mimo że często grają zawodnikami których nikt nigdy nie widział. Jak ktoś zrobi większą karierę to ucieka do Europy , a jego miejsce zajmuje nowy kapitalny zawodnik. Fajnie prezentująca się drużyna , ale myślę , że przez swoje słabiutkie przyjęcie nie może liczyć na walkę o złoto na większych turniejach.

Rosjanie przyjechali tutaj najsilniejszym ustawieniem , z takimi gwiazdami jak Michajłow , Apalikov , czy Grankin. Potraktują oni na pewno ten mecz poważnie , bo wyraźnie szukają formy przed IO i wiedzą , że takie mecze mogą im w odzyskaniu jej pomóc. Myślę , że dziś Rosja pokona Kubańczyków którzy mogą trochę zluzować i dać pograć mniej ogranym zawodnikom.
Typy
Rosja @ 1.75 Pinnacle
✅ izzi , Kuba w rezerwowym składzie
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
Moim zdaniem Kubańczycy nie będą mieli motywacji dzisiaj, żeby wygrać ten mecz po pewnym już awansie do F6. Rosja oczywiście w słabiej formie i w osłabionym składzie, ale na pewno ich ambicja jest podrażniona i sami nie będą chcieli dopuścić do 4 z rzędu porażki z Kubą i tutaj to może mieć znaczenie. Kubańczycy również być może będą chcieli odpocząć przed turniejem finałowym. Pewniakiem typ na Rosję nie jest, ale myślę, że warto zagrać na zwycięstwo Sbornej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
C 326

carambula88

Użytkownik
Pourywaliście się nie wiem skąd i chcecie stawiac coś o czym nie macie większego pojęcia...

Quiroga tak, będzie grał ale na 99% jest to Gonzalo Quiroga - młodszy brat Rodrigo. Gonzalo ma 19 lat i raczej nie ma czym postraszyc - podobnie jak brat ma słabe warunki fizyczne - 192 cm i zasięg w ataku 336.

Śmiga sobie w college&#39;u UCLA. - Zapraszam do zapoznania się z chłopakiem:
Gonzalo Quiroga.
To Ty chyba nie masz większego pojęcia wyraźnie było napisane na stronie federacji Argentyńskiej piłki siatkowej ,że do Sofii pojedzie z pierwszej ekipy tylko Rodrigo Quiroga - kapitan. Tak też się stało. Nie musisz tu nikomu udowadniać wyższości. Ja też &quot;trochę&quot; siedzę w tym sporcie i wiem co nie co więc bez spiny.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik

Na początek trzeba sobie powiedzieć kilka ważnych rzeczy. Włosi zagrają w tym meczu w podstawowym zestawieniu , plejada gwiazd przyjechała do USA i zobaczymy dziś takich graczy jak Zajcew , Łasko , Savani , czy Fei. Sprawa awansu jest tutaj raczej rozstrzygnięta , wychodzi USA , przed pewnie Francją. USA nie da się tutaj pokonać Franzucom , a najprawdopodobniej obie reprezentacje zbiorą baty od Włochów.

Włosi w podstawowym składzie to jedna z najlepszych reprezentacji świata , drużyna która potrafi grać na piorunującym poziomie . Ale nie ma co się dziwić , w ich składzie mamy mase znakomitości. Większość zawodników z rodzimej ligi , który chyba cały czas jest najlepsza na świecie . Tacy zawodnicy jak Papi , Fei , czy Mastrangelo to już żywe legendy włoskiej siatkówki , wspiera ich młodzież w postaci Zajcewa , czy Travicy i człowiek fenomen , gość który osiągnął szczyt w wieku 30 lat czyli Michał Łasko. Ładna paka i drużyna znakomita . Włosi będą szukali formy , przed IO i dziś będą chcieli na pewno wygrać.

Francuzi nic ciekawego , baty od USA , męki z Koreą i tak w kółko. Drużyna bez jakiś specjalnych gwiazd . Na pewno na uwagę zasługuje Antonin Rouzier i Earvin Ngapeth , ale reszta jest naprawdę słaba. Zero na środku , zero na rozegraniu i ogólnie nieład w drużynie. Takie zespoły jak Włosi w optymalnej dyspozycji i w podstawowym składzie są raczej dla Francji nieosiągalne , dlatego jeśli Italia zagra dziś swoje to spodziewam się jej gładkiego zwycięstwa.
Typy:
Włochy (1.52)
Pinnacle ⛔
 
guzior 6

guzior

Użytkownik
Mastrangelo nie zagra - kontuzja na treningu. Tyle, że nie powinno mieć to znaczenia dla wyniku meczu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
G 1

gohan44

Użytkownik
Co sądzicie o meczu Serbia - Rosja? Kursy na naszych wschodnich sąsiadów są na prawdę zachęcające. Na jednym z buków z tego co widziałem dają aż 1.65. Rosja jest na gazie. Wczoraj pokonali mocnych Kubańczyków. W dodatku myślę, że mają sporo do udowodnienia przed olimpiadą, a Serbia nie pokazuje nic wielkiego.
 
T 16,4K

tadzin

Użytkownik
Co sądzicie o meczu Serbia - Rosja? Kursy na naszych wschodnich sąsiadów są na prawdę zachęcające. Na jednym z buków z tego co widziałem dają aż 1.65. Rosja jest na gazie. Wczoraj pokonali mocnych Kubańczyków. W dodatku myślę, że mają sporo do udowodnienia przed olimpiadą, a Serbia nie pokazuje nic wielkiego.
zastanów się lepiej co tak naprawde napisales moze najpierw..
nastepnie sprawdz wszystkie mecze rosji w tegorocznej LS oraz ich wyniki i sklady jakie graly, a nastepnie sprawdz wczorajszy &quot;potezny&quot; sklad kuby w meczu z rosja.
wtedy sam sobie odpowiesz na to pytanie.
 
cashis 10

cashis

Użytkownik

Udało dzisiaj się już trzy typy trafić z World Grand Prix, więc teraz czas na Ligę Światową. Na pierwszy ogień idzie spotkanie z pewnymi już awansu Niemcami z ostatnią drużyną grupy Portugalią. Wczoraj Niemcy zagrali bardzo dobre spotkanie ogrywając 3:0 Argentynę i zapewniając sobie zwycięstwo w grupie, w tamtym spotkaniu większość piłek kończył Grozer, który zdobył 15 punktów. Portugalczycy natomiast urwali seta Bułgarom, którzy również mają awans zapewniony gdyż są gospodarzami finałowego turnieju. Dzisiaj Niemiecki trener powinien dać odpocząć swoim kluczowym zawodnikom, co może doprowadzić do urwania chociaż jednego seta przez Portugalczyków, kursy są według mnie o dużo za wysoko tak więc:
Portugalia +2,5 @ 2,71 Pinnacle
 
T 16,4K

tadzin

Użytkownik
@Tadzin jaki nerwowy ???? profesor. Forum służy temu żeby pomagać a nie się denerwować. Jesteś wszech wiedzący to pomóż innym &quot;mistrzu&quot; :jezora:
mistrzu, jak ktos nie ma podstawowej wiedzy na temat druzyn siatkarskich swiata, to z czym do ludzi??
to jest dzial w ktorym podaje sie typy, a nie naucza siatkówki.
stwierdzenie &quot;rosja jest w gazie&quot; oraz to ze &quot;rosja pokonala mocna kube&quot; swiadcza jedynie o ignorancji tego uzytkownika, bo nazwac drugi garnitur kuby &quot;mocnym&quot; to po pierwsze lekkie nieporozumienie, a &quot;gre rosji w gazie&quot; ktora to nawet nie zakwalifikowala sie do F6 (pierwszy raz od około 20 lat) no to jak dla mnie nie ma o czym dyskutowac.
z dyskusja jest tak ze obie strony musza prezentowac jakies minimum wiedzy, jesli jedna ze stron tego warunku nie spelnia no to nie ma o czym mowic.
tak samo jakbys chcial uczyc kogos mnozenia, a ten twoj uczen dodawac by nie umial. jaki sens takiej nauki/dyskusji?
sam sobie odpowiedz.
 
cinoj 160

cinoj

Użytkownik
Fakt, że kolega gohan44 palnął głupotę, ale samego typu bym nie negował. Nie mam wprawdzie info, w jakim składzie zagrają Rosjanie, ale przypuszczam, że wyjdą w najmocniejszym z jednego, prostego powodu - powrotu Grankina. Grankin przeprosił się z trenerem, więc teraz trzeba go zgrywać z resztą zespołu. Spodziewam się, że wyjdą w podobnym ustawieniu co wczoraj. A Serbia? O odejściu dwóch legend po raz kolejny pisać nie trzeba. Starovic jeszcze nie wrócił do pełni formy po kontuzji, Atanasijevic pokazuje się z dobrej strony, ale jeszcze nie ma doświadczenia i w ważnych momentach zawodzi. Przyjmujący, nie ważne kto nie zagra, gwarantują dobre przyjęcie, ale w ataku już różnie. Młody rozgrywający też szału nie robi. Nie wiem, jak ze środkiem. Wczoraj grał Podrascianin, Stankovic natomiast siedział na ławce.
Dzisiaj skłaniam się w stronę Rosjan - nie zagrają w Final Six, więc trzeba maksymalnie wykorzystać mecze w LŚ na odbudowanie formy.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik

Już dziś o godzinie 20.00 obie bardzo mocne Europejskie zespoły pożegnają się z tegoroczną Ligą Światową . Bezpośredni bój o drugie miejsce w grupie między Rosją a Serbią.

Rosja robi postępy , wchodzą pomału w sezon po tak naprawdę dłuższych wakacjach przed Igrzyskami Olimpijskimi. Skład na turniej w Serbii jest bardzo mocny i Alekna wyraźnie w każdym meczu stawia na najlepszych zawodników. Jest najlepszy atakujący świata Maksim Michajłow , są znakomici środkowi Musersky i Apalikov , jest wreszcie podstawowy rozgrywający Grankin. Ich gra z meczu na mecz wygląda lepiej , dlatego dziś powinni sobie z Serbami poradzić.

Serbia ogrywa na tej LŚ swoją zdolną młodzież , Kolakovic bardzo rzadko wystawia do boju swoje największe gwiazdy. Fajnie prezentuje się Uros Kovacevic , mają bardzo silny środek , lecz tam również raczej obok Podrascanina Stankovica nie ujrzymy. Na rozegraniu mają zupełną dziurę i mają też duży problem z pozycją atakującego . Atanasijevic to młodzian i nie może prezentować jeszcze dobrej i równej gry , Starovic jest po bardzo ciężkiej kontuzji i też pewności nie gwarantuje.
Typy:
Rosja (1.59)
Betsafe ✅✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom