>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Kto zostanie Mistrzem Polski w sezonie 2011/2012?

Status
Zamknięty.
N 0

nowohucki

Użytkownik
Witam.
Nie wiem czy piszę w dobrym temacie, ale mam do Was ważne pytanko. Czy można gdzieś u buka połączyć zakład, że Wisła zdobędzie mistrza i że Cracovia się utrzyma? Jeśli nie, to byłbym wdzięczny jakby ktoś podał gdzie u buka (najlepiej naziemnego) można postawić chociaż pojedynczo.
Pozdrawiam.
 
raslion 0

raslion

Użytkownik
Mamy półmetek sezonu, wierzę że Wisła włączy się jeszcze w walkę o mistrza, ale w zimie muszą być 2-3 dobre transfery. Śląsk gra równo i jeśli w przerwie nikt z kluczowych postaci Wrocławian nie odejdzie (bo na jakieś HITY transferowe w stronę do Wrocławia chyba nie ma co liczyć) to jest to mój główny faworyt do zwycięstwa, choć moim zdaniem jest to najsłabsza drużyna z trójki moich faworytów (Śląsk, Wisła, Legia) to regularnie zbiera punkty. Problem Legi jest w tym że rozegra 2-3 świetne mecze, po czym przegra w kompromitującym stylu, strasznie nie równa forma.
Szanse na Mistrza w mojej ocenie po 1/2 sezonu:
Śląsk 40%
Legia 30%
Wisła 25%
Inna 5%
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Śląsk jest to mój główny faworyt do zwycięstwa, choć moim zdaniem jest to najsłabsza drużyna z trójki moich faworytów (Śląsk, Wisła, Legia) to regularnie zbiera punkty. Problem Legi jest w tym że rozegra 2-3 świetne mecze, po czym przegra w kompromitującym stylu, strasznie nie równa forma.
Nie jestem kibicem Legii, ale obiektywnie patrząc to jak wytłumaczysz kolejne mecze Śląska:

Wygrana z Cracovią 1:0
Wygrana z Lechem 3:1
Wygrana z Polonią 4:0
Porażka z Bełchatowem 0:3

Sytuacja podobna do opisanego przez Ciebie schematu Legii. Myślę, że każda drużyna ma od czasu do czasu słabszy mecz, choćby Barcelona przegrała 0:1 w lidze w weekend. To, co może nie działać na korzyść Legii w perspektywie mistrzostwa to długa przygoda w Lidze Europejskiej. Jeśli uda im się przejść do np. 1/8 czy ćwierćfinału, to wiadomo, że na te mecze będzie ogromna mobilizacja, a liga siłą rzeczy może zejść trochę na drugi plan.
 
raslion 0

raslion

Użytkownik
Myślę, że każda drużyna ma od czasu do czasu słabszy mecz, choćby Barcelona przegrała 0:1 w lidze w weekend.
Zgadza się, każda drużyna ma prawo do słabszego meczu. W naszej lidze każdy może wygrać/przegrać z każdym, to już nie czasy że była Wisła, Legia i długo, długo nic. Moim zdaniem obserwując ostatnie 2-3 sezony i obecny, Śląsk jest stabilniejszą drużyną od Legii, tej ostatnio coś dość dobrze idzie jednak zobaczymy na jak długo. Problem tkwi w tym że Legia, Wisła opierają swoją siłę na indywidualnościach (Ljuboja, Radović, Małecki, Melikson), brak któregoś z nich lub słabsza forma i stwarza się problem. Śląsk tych indywidualności nie ma, ma zespół dobrych graczy jak na naszą ligę którzy tworzą kolektyw.
 
krzysiek74 128,9K

krzysiek74

Użytkownik
Jak na razie to faworytem do tytułu nr 1 jest niestety stołeczna Legia.Odpadną zapewne w kolejnej rundzie LE bo ich miejsce w szyku pokazali ostatnio Holendrzy z PSV.
Jednak gdy skupią się na lidze uważam że szybko odskoczą rywalom i będą do końca rozgrywek patrzyć z góry na resztę stawki.Wisła która też już odpadła(nie wierzę że Fulham przegra ostatni mecz z Odense a Wiślacy pokonają Twente!) będzie ich gonić ale myślę że zadowolić się będą musieli tylko drugim miejscem.
WKS największy atut to trener i miejsce trzecie na podium dzięki Panu Orestowi powinni wywalczyć.
 
E 1

earnes

Użytkownik
Całkowicie zgodzę się z Raslion Wisła, Legia, Lech bazują na indywidualnościach słabsza forma jednego z kluczowych zawodników i drużyna nie potrafi wygrać meczu świetnie to można było zaobserwować na przykładzie Lecha. Śląsk gra równo dlatego jest w czołówce ale nie oszukujmy się kadrowo znacznie odbiega od tych 3 zespołów, dlatego uważam że mistrzostwo zgarnie Legia
 
huber55 46

huber55

Użytkownik
Dokładnie Śląsk jest najlepszym przykładem drużyny równo grającej. W Wiśle, Legi i Lechu większość meczy zależy od indywidualności co można było już zauważyć w tym sezonie. Jeżeli chodzi o mistrzostwo to myślę, że w tym sezonie jednak Legia zdobędzie mistrza mimo wszystko.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Jak na razie to faworytem do tytułu nr 1 jest niestety stołeczna Legia.Odpadną zapewne w kolejnej rundzie LE bo ich miejsce w szyku pokazali ostatnio Holendrzy z PSV.
Jednak gdy skupią się na lidze uważam że szybko odskoczą rywalom i będą do końca rozgrywek patrzyć z góry na resztę stawki.Wisła która też już odpadła(nie wierzę że Fulham przegra ostatni mecz z Odense a Wiślacy pokonają Twente!) będzie ich gonić ale myślę że zadowolić się będą musieli tylko drugim miejscem.
WKS największy atut to trener i miejsce trzecie na podium dzięki Panu Orestowi powinni wywalczyć.
Legia jest warszawska po prostu ;)
Co do pozostałych kwestii ... Sprawa tytułu jest sądzę otwarta i dla Polonii i dla Wisły i dla Legii.
Ważny jest dzisiejszy mecz Śląska czy jeszcze bardziej odskoczy. Jeśli tak by się stało, to Wiśle jeszcze bardziej utrudni obronę tytułu (co jest zresztą truizmem).
Niespodziankę, kto wie (?) mógłby sprawić Ruch Chorzów. W tym momencie jest w tabeli tuż przed Wisłą więc nawet nieelegancko byłoby nie brać tej drużyny pod uwagę w kontekście ostatecznego miejsca na &quot;pudle&quot;.
Kto lepiej się przygotuje (i ewentualnie, wzmocni) zimą ten wiosną będzie świętował. Realna &quot;wiosna&quot; będzie bardzo krótka. Po zimowej przerwie, na boiska mogą wyjść zupełnie &quot;inne&quot; drużyny, odmienione pozytywnie lub negatywnie.
 
grabor8 8

grabor8

Użytkownik
Patrząc na transfery w kierunku Wrocławia: Stevanović i Mraz ( , wnieśli oni do zespołu swoje atuty) a także ,że nikt kluczowy nie odszedł ,dodatkowo do gry w pełnej sprawności powróci Przemek Kaźmierczak , który nie oszukując się jest podporą Wrocławskiej drużyny, i do drugiej linii Śląska wnosi niesamowitą jakość (w 23 meczach poprzedniego sezonu zdobył 8!! bramek, nie wspominam o tytułach piłkarza miesiąca Ekstraklasy itd. ) jestem skłonny postawić na Śląsk Wrocław w kontekście mistrzostwa Polski w tym sezonie.
Przemawia za tym także fakt, że podczas meczu z Legią, na Al. Śląska za niecałe 3 tygodnie próżno szukać gwiazd Warszawskiej drużyny w formie,większość z nich kontuzjowana, lub wracająca po poważniejszych urazach nie przepracowała okresu przygotowawczego, a ten mecz może być kluczowy dla układu tabeli na koniec sezonu.Nie wspominając o meczach w lidze Europy. tak więc sumując wszystko do kupy: jeżeli nic nieoczekiwanego się nie wydarzy, to Śląsk powinien zostać mistrzem Polski w tym roku.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Powoli trzeba zweryfikować przedsezonowe prognozy i poważnie zastanowić się kto zdobędzie mistrza. W sierpniu typowałem Lecha Poznań, ale to głównie z sympatii kibicowskiej (fakt, oślepiło mnie...).
Powiem tak: Dla mnie faworytem jest Śląsk Wrocław. I to z kilku względów. Pierwszy najmniej istotny - mają cztery punkty przewagi na trzynaście meczów przed końcem ligi. Ale do rzeczy. Orest Lenczyk słynie z tego, że potrafi w pełni wykorzystać długą przerwę zimową na optymalne przygotowanie zespołu. Przede wszystkim pod kątem fizycznym. I to widać. Wystarczy spojrzeć rok wstecz, jak ładnie Śląsk nabijał punkciki właśnie przez grę do ostatniego gwizdka. Drugi ważny aspekt, który dodaje plus na ich korzyść to fakt, ze się nie osłabili. Nikt ważny nie odszedł, ba - są wzmocnienia, co jest ewenementem, bo czołówka raczej zaciska pasa (patrz: Legia, Wisła). Wydaje mi się, że Ci dwaj panowie, czyli Mraz i Stevanović - wprowadzą nową jakość do drużyny. Na korzyść działa też (?) terminarz. Z największym rywalem o mistrza, czyli z Legią Warszawa zagrają u siebie. W ogóle meczów u siebie mają siedem, a wyjazdów sześć. To może mieć jakieś tam znaczenie w końcowym rozrachunku.
Kto się jeszcze włączy do walki o tytuł? Tabela (i chyba słusznie) podpowiada, że dwa warszawskie zespoły: Legia i Polonia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Moim zdaniem mistrzem będzie Śląsk, mają 4 punkty przewagi, do końca sezonu już tylko 13 meczy więc te 4 punkty to dość sporo. Do walki może włączyć się jedynie Legia, Polonia i Ruch są po prostu za słabe, Lech i Wisła mają już za dużo stratę więc zostaję tylko Legia. Legia która oparta jest na dwóch Serbach którzy są kontuzjowani i w przedsezonowych przygotowaniach nie trenowali więc nawet jak zagrają pierwszy mecz z Górnikiem to w jakiej mogą być w formie? Na pewno nie w takiej jak byli w rundzie jesiennej, sprzedali Rybusa i Borysiuka. Mają jeszcze co najmniej dwa mecze w LE. Ze Śląskiem zagrają po dwóch meczach w LE i Górnikiem na wyjeździe, a Śląsk zagra jedynie mecz u siebie z Ruchem, z Legią również zagrają u siebie. Podsumowując, Legia ma z całej ligi największe szanse na walkę ze Śląskiem ale i tak nie daję i dużych szans i stawiam zdecydowanie na Śląsk.
 
dudusss 138

dudusss

Użytkownik
Generalnie największe szanse na zostanie mistrzem ma Śląsk. W praktyce i teorii. Zaczynają dwoma spotkaniami u siebie: Ruch i Legia, myślę że zwycięstwo w tych meczach da ekipie z Wrocławia mistrzostwo. Można zauważyć, że to Polonia ma w zasadzie najłatwiejszy początek i to ona powinna również włączyć się do walki o mistrzostwo, ale wg mnie ta drużyna mentalnie i piłkarsko nie zasługuje na to. Moim zdaniem w kwestiach sportowych Polonia nie dorównuje Legii, Wiśle czy też mądrze budowanemu Śląskowi. Gdyby nie ogromna strata moim faworytem byłaby Wisła, jednak w 13 kolejek odrobić 10 punktów to chyba rzecz niemożliwa, biorę jeszcze pod uwagę że grają w pucharach oraz &quot;jakieś punkty stracą na pewno&quot;. Wisła zawaliła pierwszą rundę, traciła momentami punkty w sposób żenujący, a to ma teraz przełożenie na sytuację w tabeli.
Śląsk nie osłabił się, dodatkowo przyszło dwóch wartościowych graczy, których ceni Lenczyk, a to ważne. Dochodzi Kaz, który powinien być dużo mocniejszy niż na jesień. Sobota również kształtuje się na coraz to lepszego grajka. Stabilna i silna defensywa, dwóch dobrych jak na nasze warunki napastników, wyróżniający się rozgrywający, bardzo dobrzy bramkarze. Śląsk stworzył dobrą ekipę. Po wynikach sparingów też widać, iż w dalszym ciągu coś sobą prezentują i nie zanosi się na klapę bo udanej jesieni.
Legia to dla mnie zagadka, drużyna z niesamowitym potencjałem wśród młodych. Po odejściu Borysiuka to drużyna straci mimo wszystko bardzo dużo. Żewłakow w wielu wywiadach wskazywał, że jest on pod wrażeniem czytania gry przez Ariela. Borysiuk bardzo dobrze pośredniczył między obroną a pomocą, choć nie zawsze to widziałem z ekranu tv. Mimo to wierzę bardziej stoperowi Legii, niektóre sprawy inaczej wyglądają z poziomu boiska. Rybus też grał dobre zawody na jesień, w sumie to każdego porządnego gracza szkoda.
Przy braku wzmocnień, większe ciśnienie będzie ciążyło na młodych: Żyro, Wolski, Kosecki. Pytanie tylko czy oni są w tym momencie w stanie pociągnąć Legię do mistrzostwa. Rybus i Borysiuk w moim mniemaniu byli w stanie.
Tak czy inaczej czas nam pokaże czy te analizy miały jakikolwiek sens. Jestem zdania, że w przypadku dwóch wygranych na początku Śląska, ta ekipa zdobędzie mistrzostwo. Wszystko w nogach piłkarzy.
 
john-galt 0

john-galt

Użytkownik
Wszystko wskazuje na to, że Ślask nie utrzyma tej presji , która ciazyla nad nim po rundzie jesiennej. mimo dzisiejszej wygranej ta gra nie wyglada najlepiej i szczerze mowiac Slask zdobywa te punkty grajac w sposob niezbyt ladny dla oka. ale licza sie punkty a trener Lenczyk zawsze bedzie zwolennikiem zabezpieczania tylów. Brawo dla niego za to , że w koncu daje pograc Diazowi bo Voskamp jest tylko dobry w grze glowa a gra kombinacyjna w ogole mu nie lezy. Legia jest faworytem bo ma najdluzsza ławke i wartościowych zmiennikow.
Jesienią Śląsk też bardzo często wygrywał po grze słabo wyglądającej. Niektórzy mówili, że Śląsk ma szczęście, ja uważam, że ta słaba gra to tylko pozory.

Śląsk wciąż ma wielkie szanse na mistrzostwo. Wiosną grał już z Legią, Ruchem, Koroną czyli chyba jedynymi drużynami, które na 8 kolejek przed końcem sezonu mogą jeszcze naprawdę celować w 1. miejsce. Została Polonia, jesienią rozbita przez wrocławian 4-0 i Wisła. Mecz z Wisłą będzie ostatnim w sezonie, więc niewykluczone, że Biała Gwiazda już o nic nie będzie walczyła... a wtedy może zaprzyjaźnionemu klubowi ze stolicy Śląska podarować 3 punkty.

Jeśli miałbym bawić się w procentowe oszacowanie szans na mistrzostwo to widzę to tak:
45% Legia
40% Śląsk
po 5% Korona i Ruch
5% ktoś inny.

Przewaga Legii nad Śląskiem wynika jedynie z obecnej przewagi 1 punktu i lepszego bilansu meczów bezpośrednich.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Mecz z Wisłą będzie ostatnim w sezonie, więc niewykluczone, że Biała Gwiazda już o nic nie będzie walczyła... a wtedy może zaprzyjaźnionemu klubowi ze stolicy Śląska podarować 3 punkty.
Oczywiście to co napisałeś to głupota, mam nadzieje, że nie musze argumentować.
Również sprowadzanie Polonii (która będzie grac u siebie) do drużyny na którą Śląsk nie musi się oglądac, BO OGRALI ICH W POPRZEDNIEJ RUNDZIE 4:0, to głupota. Rozumiem, że dla wielkiego Śląska również mecz wyjazdowy z Lechem to pikuś, nie warto wspominać ????
 
S 4

sokolpl

Użytkownik
Oczywiście to co napisałeś to głupota, mam nadzieje, że nie musze argumentować.
Również sprowadzanie Polonii (która będzie grac u siebie) do drużyny na którą Śląsk nie musi się oglądac, BO OGRALI ICH W POPRZEDNIEJ RUNDZIE 4:0, to głupota. Rozumiem, że dla wielkiego Śląska również mecz wyjazdowy z Lechem to pikuś, nie warto wspominać ????
Przepraszam, że się wtrącę, ale jeśli przed ostatnią kolejką Śląskowi do tytułu będzie potrzebne zwycięstwo w Krakowie z hipotetycznie grającą już o nic Wisłą, to taki wynik uzyskają. Nie wiem dlaczego uważasz to za głupotę, ja sobie przypominam 2009 rok i mecz Piast-Lechia, w którym to goście musieli wygrać by utrzymać się w lidze. Byłem na tym spotkaniu i piłkarze z Gliwic ewidentnie przeszli obok meczu przegrywając 0;2, co oznaczało jednocześnie spadek Górnika Zabrze, za którym mówiąc delikatnie nie przepadamy.
 
TommyTSW 48,1K

TommyTSW

Forum VIP
Patrząc na terminarze Śląska i Legii to nie są one zbyt łatwe.Gra obu zespołów ma taki pułap, że nie zapewnia 3pkt nawet w tych niby łatwiejszych meczach.Coś mi się zdaje że walka o majstra nie będzie się toczyć pryzmatem kto więcej punktów zdobędzie, lecz kto ich mniej straci.
O odpuszczaniu meczów na dzień dzisiejszy nie ma co pisać, bo jest za wcześnie na to i można się tylko poplątać w domysłach.Mamy Puchar Polski, miejsca w lidze premiowane EP i tu jest na pewno punkt odniesienia, gdzie można liczyć na coś więcej, gdy kogoś sytuacja zacznie robić się patowa, lub bardzo ryzykowna.
Jak będzie sytuacja że Wisła o nic nie zagra a Śląsk o majstra w Krakowie, to chyba sam Cupiał ustawi skład na ten mecz, ale jak piszę na takie gdybanie to jeszcze nie czas.
Takie rzeczy się dzieją, wystarczy przypomnieć mistrzostwo Zagłębia wywalczone w 2007r w Warszawie na koszt Bełchatowa.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Jeśli Wiśle sędziowie będą gwizdać tak w Pucharze Polski jak w ostatnim ligowym meczu, to obawiam się w Krakowie o puchary ... To co sędziowie kiedyś (za Maaskanta) Wiśle &quot;dali&quot; a co prasa rozdmuchała do rozmiarów telenoweli niechętnie wspominając jednak o różnych innych dziwnych sędziowskich decyzjach, już dawno Jej odebrali. W ostatni weekend Wisła miała szansę na &quot;odrobienie&quot; kilku punktów chociażby do remisującej Legii a w meczu strzeliła prawdopodobnie 4 prawidłowe gole.
 
mati777 6

mati777

Użytkownik
Wyglada na to , że Legia zostanie Mistrzem. Z tego względu , że ogromnie podbudowali sie tym zwycięstwem na Śląskiem we Wrocławiu a poza tym najdłuzsza ławka rezerwoych. Rezerwowi do tego dobrej klasy. Śląsk ewidentnie nie moze sie odnależc na nowym stadionie co potwierdza sam trener Lenczyk. Oczywiście chciałbym , żeby do Walki właczyla sie Wisła, której kibicuje ale wydaje sie to juz bardzo mało prawdopodobne. Dlatego też licze , że zdobedzie Puchar polski i zagra w Europejskich Pucharach.
 
Z 800,5K
Legia zaprzepascila wielka szanse tylko remisujac w spotkaniu z Jagielonia.Teraz czeka ich bardzo trudny wyjazd do walczacej o utrzymanie Lechi.Rywale Slask ,Ruch i Lech maja zdecydowan ielatwiejszych przeciwnikow w przedostatniej kolejce.Jednak mimo wszystko stawiam ze to Legia wygra to spotkanie i zdobedzie mistrzostwo.Szkodaze Bakero zwolnili z Lecha tak pozno bo pewnie ta druzyna wywalczylaby mistrzostwo.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom