>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Kto zostanie Mistrzem Polski w sezonie 2010/2011 ?

Status
Zamknięty.
kanonier0392 239

kanonier0392

Forum VIP
Do tego dziś Zieliński powiedział, że to nie koniec transferów Lecha. Dojść ma jeszcze środkowy pomocnik i obrońca. No i może ten Rudnevs w końcu, który ponoć w ostatniej chwili zmienił warunki kontraktu...
Mam nadzieję, że będzie jak mówisz.
Obiektywnie jestem za Lechem, bo prawdę mówiąc jest to jedyny klub w Polsce, z którego można być dumnym. Spotkania z udziałem &quot;Kolejorza&quot; przynoszą najwięcej emocji, ogląda się je najprzyjemniej, już nie mogę się doczekać kiedy oficjalnie otwarte zostaną wszystkie trybuny przy Bułgarskiej ???? Mam ogromną nadzieję, że do tego grona dołączy w tym sezonie również Wisła i Legia, a może jeszcze inny zespół. Wszyscy chcemy przecież żeby Ekstraklasa posuwała się do przodu i coraz bardziej przypominała rozgrywki piłkarskie na zachodzie.
Sytuacja z napastnikami w Lechu to jednak spora niewiadoma, musimy poczekać na start Ekstraklasy, z kolejki na kolejkę będzie można mówić coraz więcej. Wichniarek stoi przed niezwykle trudnym zadaniem, Lewandowski podołał, radził sobie znakomicie. Obawiam się jednak, że takiego zamieszania wśród defensorów rywali Wichniarek nie wywoła. Trzeba liczyć na udany stary Tshibamby, myślę, że formacja 4-4-2 w przyszłości w przypadku &quot;Kolejorza&quot; będzie najbardziej odpowiednia.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Skoro Brożki to nie Tschibamba, a Tshibamba ???? Ale to tak off-top. ????

Wracając do tematu to faktycznie Wisła prezentuje się naprawdę dobrze. Jeśli ktoś okaże się też odpowiedni z tych testowanych obrońców, to może być niezła &quot;paka&quot;.

Co do Lecha - myślę, że trochę nie masz racji. W poprzednim sezonie też było trochę złośliwych (nie uznaj aluzji do Ciebie, tak ogólnie mówię), którzy mówili, że z jednym Lewandowskim i nikim innym w ataku nie ma szans na Mistrza. A jak było wiadomo... Ktoś powie, że Robert to klasa sama w sobie. Fakt, ale Wichniarek już pokazał, że może &quot;wypalić&quot;, a w obwodzie jest już faktycznie napastnik, a nie coś podobnego (patrz Mikołajczak), czy wiecznie kontuzjowany Chrapek (chociaż w niego akurat wierzę). Tak więc pole manewru się powiększyło ????

Do tego dziś Zieliński powiedział, że to nie koniec transferów Lecha. Dojść ma jeszcze środkowy pomocnik i obrońca. No i może ten Rudnevs w końcu, który ponoć w ostatniej chwili zmienił warunki kontraktu...

E tam h zamiast &quot; ch&quot; ???? Ale racja.
Tak zgadza sie ja nie mówie , że Wichniar to zły transfer. Wogóle u nas przyjeło się , że wraca taki Żuraw lub Wichniar ktoś ma np 31-32 lata i już jest emerytem i koniec a to naprawdę na nasze warunki wysokiej klasy piłkarze. Wichniar wzmocnił Lecha to napewno ale pamietasz co było jak wysoką formę złapał Lewy strzelał non stop aż nagle pauza na 2 spotkania i jaka była kaszana? Dlatego gra 2 napastnikami to jest co innego. Wisła ma ten komfort zejdzie Żuraw to zagra Boguski albo Małecki. Wogóle konkurencja w ataku jest tak mocna , że obawiam sie iż Rios może miec kłopot z pokazaniem sie. A 3-4 lata temu był uważany w Argentynie za ogromny talent...Jak znam Wisle to zakontraktujemy jeszcze Elsnera i dojdzie konkurencja w obronie...no cóż na papierze jest świetnie dawnoooooooo tak nie było ale oby to potwierdzili na boisku.

Co do Polonii to dziwna drużyna chyba najbardziej przepłacana. Raczej cofam to &quot; chyba&quot; bo w 100% najbardziej przepłacana ????
Trener bedzie miał pole do popisu bo praktycznie każdą jego zachciankę Wojciechowski spełniał. Swoją drogą Smolarek jest cwany dostanie 400 tys Euro za sezon bo jestem prawie pewien , żę tylko sezon tu pogra strzeli 10-15 goli i znowu wyjedzie bo co by nie było na naszą lige jest to piłkarz o bardzo dużych umiejętnościach o ile szybko wróci choćby do dobrej formy.

Wogóle ciesze sie na te powroty i wreszcie solidne transfery niektórych drużyn. Wreszcie mamy stadiony, wraca doping na Legii, wrócili dobrzy piłkarze a i zagranicznych zatrudniono wydaje się nie &quot;ogórkowatych&quot; bedzie ciekawie.
 
jancio09 35

jancio09

Użytkownik
:zoltakartka:
Po pierwsze to Brożki a nie Broszki matko...
Lech najmocniejszy piłkarsko? Najpierw piszesz takie zdanie by w następnym napisać , że nie ma zmienników to zdecyduj sie bo sam sobie zaprzeczasz.
Najmocniejsza piłkarsko jest Wisła dla mnie.
Najwieksza niewiadomą w jej składzie to jak bedzie sie spisywac srodek obrony poza tym jest mega mocna. Na kazdej pozycji w ofensywie po 2 dobrych zawodnikow lewa: Kirm, Pietia srodek defensywny: Sobol, Wilk srodek ofens: Gargula,Jirsak , prawa. Malecki, Łobo Atak Brozek, Zuraw, Rios, Boguski to cie nie przekonuje?
W Lechu schodzi Wichniar i nie ma manewru bo niewiadomą jest Tschibamba a Mikołajczak to nie ten kaliber.
Legia niby transfery ma potencjał piłkarski także ale może być róźnie chociaż napewno bedize lepiej już jest wreszcie wróci doping...
No i ta przepłacana Polonia ze Smolarkiem w składzie bedzie ciekawie.
Tacy zawodnicy jak Żurawski, Smolarek , Wichniarek fajnie bedzie ich oglądac u nas podwyższy to poziom rozgrywek.
Broszki to było tak humorystycznie napisane ale chyba ktoś nie zaczaił.
Lech jest najmocniejszy piłkarsko jeśli chodzi o pierwszy skład.Pisałem że Wisła wygląda najlepiej w ofensywie.Ma kilku piłkarzy na wysokim poziome.Napisał bym że Wisła jest najmocniejsza gdyby mieli mocną obronę a tak to nie pisałem tego.Jednak duet Bosacki-Arboleda to klasa,szczególnie ten drugi.
P.S.Takie moje zdanie.A poza tym staram sie być obiektywny mimo iż Wiśle kibicuje od gówniarza
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Natomiast Legia nie ma takiej siły w pomocy co Lech lub Wisła, jednak zmieści się w piątce.
Faktycznie Manu, Cabral, Iwanski, Vrdoljak, Rybus (mimo wszystko) to jak na Polską ligę słaba pomoc ????
I nie mam zamiaru się licytować kto ma lepszą pomoc, lecz jak masz podawać argumenty to takie uzasadnione bym prosił.
 
gimi 0

gimi

Użytkownik
Faktycznie Manu, Cabral, Iwanski, Vrdoljak, Rybus (mimo wszystko) to jak na Polską ligę słaba pomoc ????
I nie mam zamiaru się licytować kto ma lepszą pomoc, lecz jak masz podawać argumenty to takie uzasadnione bym prosił.
Nie chcę się z Tobą kłócić, bo Legia ma dobrą pomoc między innymi Iwański, Rybus, Vrdoijak.
Ma dobrą, ale np. pomocnicy Lecha to: Peszko (jeden z najbardziej aktywnych na boisku, zawsze walczy o piłkę), Krivets (rok temu uznany za najlepszego gracza na Białorusi, w Polsce również pokazał klasę), Bandrowski (najwięcej biega i najwięcej czyści w środku pola), Stilić (typowy rozgrywający, świetny technik), Kiełb (jeden z najlepszych graczy Korony, a teraz nie znajduję się się w pierwszym składzie Lecha; to chyba o czymś świadczy)
Wisła również ma bardzo mocną linię pomocy: Garguła, Sobolewski, Wilk, Jirsak, Kirm, Junior Diaz, Paljić i też często na skrzydło schodzi Piotr Brożek oraz Małecki.
 
rickyfcb 159

rickyfcb

Użytkownik
Peszko jeśli będzie tak grywał jak w drugim meczu z Baku to może pomarzyć o angażu w jakimś zachodnim klubie. Z taką grą to Sławek nie powinien nawet wychodzić w pierwszym składzie Lecha. Zobaczymy co dzisiaj pokaże.
 
pitekk 69

pitekk

Forum VIP
Peszko jeśli będzie tak grywał jak w drugim meczu z Baku to może pomarzyć o angażu w jakimś zachodnim klubie. Z taką grą to Sławek nie powinien nawet wychodzić w pierwszym składzie Lecha. Zobaczymy co dzisiaj pokaże.
To chyba inny mecz oglądaliśmy. Po zejściu z boiska Wichniarka to właśnie &quot;Peszkin&quot; ciągnął jeszcze jakoś grę ofensywną Lecha, gdyż Kriwiec opadł już trochę z sił, Stilić grał trochę gorzej, a Kiełb prócz zmarnowanej setki również zagrał tym razem przeciętnie. Myślę, że był to po Wichniarku drugi motor napędowy Lecha w meczu z Baku. A ogólnie - Krzysztof Kotorowski i wszystko jasne!
 
rickyfcb 159

rickyfcb

Użytkownik
Owszem nie odbieram tego Sławkowi że chłopak się starał, dużo biegał, próbował coś tam działać w ofensywie. Jednak nic a nic mu nie wychodziło. Jak miał sytuacje na strzał to podawał, jak miał podać to próbował kiwać. Ciągle podejmował złe decyzje. I nawet &#39;ekspert&#39; Mati Borek to zauważył. :cool:
I nawet pojedynki szybkościowe przegrywał.
 
pitekk 69

pitekk

Forum VIP
Owszem nie odbieram tego Sławkowi że chłopak się starał, dużo biegał, próbował coś tam działać w ofensywie. Jednak nic a nic mu nie wychodziło. Jak miał sytuacje na strzał to podawał, jak miał podać to próbował kiwać. Ciągle podejmował złe decyzje. I nawet &#39;ekspert&#39; Mati Borek to zauważył. :cool:
I nawet pojedynki szybkościowe przegrywał.
Ok, ok, ale przy tak słabym meczu Lecha i tak się wyróżniał, o to mi bardziej chodziło ????
 
waski1911 8

waski1911

Użytkownik
Wg mnie Mistrzem będzie Lech ale stoczy zacieta walke z Polonia Warszawa o to druga bedzie Polonia bo Wisla i Legia nie wierze w nich. Wisła straciła 2 podstawowych obrońców ( Głowacki , Marcelo) ciężko będzie ta dziurę załatac Lagia nakupwala bóg wie kogo, z tego co mówią dobzi gracze ale raz muszą sie zaaklimatyzować dwa zgrać a wiec do tego co widzialem w sparingach slaby bramkarza już mucha ich nie będzie ratował jak miało to miejsce w ubiegłym sezonie. Polonia sie najlepiej wg mnie wzmocnila i to oni ze Smolarkiem na czele bede najpowaznjeszym konkurentem Lecha w walce o majstra
Pierwsza 5 wg mnie
1.Lech
2.Polonia W.
3.Wisła
4.Jagiellonia
5.Legia
 
adwokat_typera 237

adwokat_typera

Użytkownik
Wg mnie mistrzem będzie Lech, Legia albo Wisła. Te trzy kluby robią na mnie największe transfery. Lech poza Lewandowskim nie stracił nikogo istotnego. Przyszli Tschibamba, Wichniarek oraz Kiebł, czyli gracze, którzy powinni wzmocnić Lecha. Wisła ma w końcu dobrego bramkarza Jovanicia, a z przodu Riosa oraz Żurawia. Jeszcze tylko trzeba zadbać o defensywę, ale w Krakowie nad tym pracują. Legia zrobiła chyba najmocniejsze transfery Vrdojlak, Manu, Mezenga, Kneżević, Antolović. Te nazwiska mówią same za siebie. Z Legią na pewno trzeba będzie się liczyć.
Bełchatów wg mnie się rozsypał. Stracił trenera oraz kluczowych graczy. W Polonię nie wierze, bo wg mnie ich prezes Wojciechowski swoim postępowaniem wszystko popsuje. Coś nie pójdzie i będzie zwalniał trenerów, wyrzucał graczy itd. Nie ma w tym kluvie dobrej orgzanizacji. Boisko ich to kartoflisko, będą tam tracić punkty. Transfery zrobili niezłe, ale to za mało.
Zastawiam się co pokaże Widzew oraz Jaga. Widzew pokazał klasę na zapleczu ekstrakalsy, praktycznie zmiażdżył rywali, oby teraz pokazał się równie dobrze na wyższym szczeblu. Jaga była rewelacją w zeszłym sezonie, teraz powinni pokazać sie z równie dobrej strony. Oba kluby maja jednak za mały potencjał, aby bić sie o mistrza...
 
tc4t 13

tc4t

Użytkownik
Na pewno Wisła , Lech w czołówce . Ciekawi mnie Polonia Warszawa jak to będzie wyglądało ze Smolarkiem i resztą wzmocnień.
 
bombello 2

bombello

Użytkownik
Jak co roku mistrza trzeba upatrywac w trójce Legia, Wisła, Lech. Myślę że nikt inny nie będzie tak bardzo aspirował do miana najlepszej druzyny ekstraklasy, chociaż niektórzy wymieniają wsród czarnych koni Ruch a także Polonie. Ja swoją drogą ciekawie widzę szanse Widzewa Łódź i ich wędrówke do ekstraklasy(mama tylko nadzieje ze znowu nie okaze sie nagle ze nie mogą grac w najwyższej klasie rozgrywkowej i rozgrywki ruszą zgodnie z planem!) Zaczne od Legii gdyż w niej najbardziej upatruje mistrza: klka milinów wydanych na transfery myslę ze przyniesie oczekiwany efekt. Niezastąpionego Muche zastąpi młody ytalentowany Chorwat Antolovic który z tego co pamietał puscil najmniej bramek w Chorwackiej lidze i we wczorajszym meczu pokazał sie z bardzo dobrej strony wgrywając m.in pojedynek sam na sam ???? Srdja Kneżević myslę ze będzie swietna alternatywą dla Choto i jego kontuzji oraz Astiza wrazie czego. Do tego Ivica Vrdoljak, Moze Cabral i Manu w pomocy jak narazie spisują sie na miare oczekiwan. W ataku Mezanga który mam nadzieje w ustawieniu bedzie grał z Chinim skutecznym wariatem jakich mało w lidze(mam nadzieje ze kontuzja kolana jest juz za nim ???? !) Skorża to także trener który potrafi poukładac klocki a i jeszcze koniec konfliktu z SKWL(oczekiwany przeze mnie przez lata) w koncu sie zakonczył i po otwarciu stadionu mam nadzieje ze wróci nowa-lepsza Legia! ???? Co do PP sądze ze Legia jest w stanie wygrac oba trofea, a jak wiemy PP zawsze lezał w ich bliskim zasiegu o czym swiadczy ilosc zdobytych tych trofeów.

Co do Lecha wiele wskazuje ze bedą musieli obyc z z LM poniwaz ich występy troche odbiegają od naszym oczekiwan. Widac braki Lewandowskiego gdyż skutecznosc stoi na kiepskim poziomie. Bardzo podoba mi sie gra Krivietsa czy jak to sie pisze który potrafi swietnie podłączyc sie pod atak . Czy Wichniarek pomoze? Wątpie. Bardziej jak dla mnie chwyt reklamowy gdyz po strzeleniu bramki nie pokazuje nic wspaniałego-moze musi wkomponowac sie w druzyne? Pomoc- pomoc trzyma Peszko którego odejscie mogło by troche skomplikowac sytuacje druzyny ale naszczescie mistrza polski został, do formy jak widac powraca powoli Stilic powołany do kadry który niestety jako jedyny nie wytrzymał dwa mecze temu do konca kondycyjnie. Obrona jak zwykle filar Arboleda i w koncu Lech ma w miare bramkarza jakim jest Kotorowski. solidna druzyna!

Wisła: Po wodza Kasperczaka jak narazie w LE spisuje sie dobrze pokonujac wysoko przeciwników. Troche niepokoi mnie brak transferów ale chyba Cupiał juz ma dosc wpakowywania kasy. Wisła przegrała na własnie zyczenie tytuł w poprzednim sezonie i za wszelka cene bedzie chciala go odzyskac. Obrona mocno osłabiona po odejsciu podstawowych graczy Glowacku i Marcelo no i w miare ok Alvareza. Mysle ze to bedzie pieta achillesowa Wisly w tym sezonie tak jak i przez lata bramkarze(Kocham Pawełka za jego durnowate błedy ???? ). W pomocy mam nadzieje przebudzi sie Garguła o którego byłą wielka walka no ale jak narazie nie wypał przez kontuzje tego gracza. Jezeli chodzi o atak to naprawde robi wrazenie. Skuteczny brozek gdy jets w formie , zaskakujący Małecki który troche sie zgwiazdorzył oraz Legenda Zurawski o którego forme najbardziej sie obawiam chociaz moze spełniac role Mieciela w Legii ktory kilka jednak bramek strzelil choc nie błyszczał. Na temat Polonii sie nie wypowiem poniewaz prowadza taktyke transferowa w stylu &quot;Krolewskich&quot; Ponoc sciągniecie Sobiecha i Sadloka to teraz priotrytet. Smolarek odegra podobna role sadze co Zurawski i Wichniarek chociaz ma najwieksze szanse na powrót do szczytowej formy. Polonia zmowu nie ma bramkarza!! Stawiam na zaskoczenie ze strony Widzewa solidna druzyna, tajemniczy trener oraz bardzo skuteczny robak namieszają troszke w tabeli. Tyle ode mnie . Faworyt na mistrza LEGIA! ????
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Nie chcę się z Tobą kłócić, bo Legia ma dobrą pomoc między innymi Iwański, Rybus, Vrdoijak.
Ma dobrą, ale np. pomocnicy Lecha to: Peszko (jeden z najbardziej aktywnych na boisku, zawsze walczy o piłkę), Krivets (rok temu uznany za najlepszego gracza na Białorusi, w Polsce również pokazał klasę), Bandrowski (najwięcej biega i najwięcej czyści w środku pola), Stilić (typowy rozgrywający, świetny technik), Kiełb (jeden z najlepszych graczy Korony, a teraz nie znajduję się się w pierwszym składzie Lecha; to chyba o czymś świadczy)
Wisła również ma bardzo mocną linię pomocy: Garguła, Sobolewski, Wilk, Jirsak, Kirm, Junior Diaz, Paljić i też często na skrzydło schodzi Piotr Brożek oraz Małecki.
Takie gadanie nie ma sensu. W tej chwili najlepszą kadrę ma Legia i Wisła. Problem Legii jest taki, że ta drużyna nie jest jeszcze zgrana. W sparingach gra tylko 4 zawodników którzy grali w poprzednim sezonie, reszta to nowi gracze. Mają potencjał, mają silną i wyrównaną ławkę, bo gdy zejdzie Manu może wejść Szałachowski i pociągnąć grę wnieść coś nowego na boisku, jeśli nie on to jest Radović który też potrafi przedryblować i dośrodkować. Na szpicy na razie ustawiany jest Menzega który jeszcze nie błysną w meczach sparingowych ale jest Chinyama który potrafi strzelić bramkę z niczego tak jak było w spotkaniu z PSG. Siła ofensywna Legii jest zabójcza, a Lech ? Jeśli Stilić dozna kontuzji kto będzie kreował grę Kolejarza? Jak zabraknie Peszki kto go godnie zastąpi ? Lech nie ma zmieników i jedna kontuzja będzie widoczna na boisku. Co do Legii to jeszcze wraca doping na Ł3 to też będzie miało istotne znaczenie, u siebie Legia raczej punktów nie zgubi, a jak będą się prezentowali na wyjazdach ? Czas pokaże. Wisła też się zbroi, ale wiadomo, że wzmocnień potrzebuje w defensywie bo w tej chwili najgorzej to wygląda z całej Wielkiej Trójki ( Lech i Legia dysponują mocną i zgraną obrona) a jak wiadomo zespół ustawia się od obrony bo lepiej nie stracić, a może uda się coś strzelić. Przy tak ofensywnych i dobrych graczach Wisła nie będzie miała problemu ze stwarzaniem sytuacji i strzelaniem bramek, ale gdy linia obrony będzie miała dwóch nowych obrońców oni nie będą zgrani. Mogą popełniać głupie błędy z których mogą tracić bramki, a co za tym idzie strata punktów. Dlatego w tej chwili trudno wskazać faworyta w tym sezonie, ale to dobrze bo liga będzie baardzo ciekawa. Wracając jeszcze do Lecha i Legii, obie drużyny mają zgraną obronę która gra już ze sobą kilka lat, w tej chwili tylko Maciej Skorża ma problem bo Astiz i Choto są kontuzjowani ale mam na dzieje, ze na pierwszy mecz będą już zdolni do gry. Jestem ciekaw jak zaprezentuje się Wichniarek w Lechu i Smolarek w Polonii. Widać, że poziom ligi się podnosi skoro tacy zawodnicy chcą grać w Polskiej Ekstraklasie np nowy zawodnik Wisły również stwierdził, że woli grać w Wisle i w europejskich pucharach niż w Kaiserlatern i bronić się przed spadkiem w bundeslidze. Tak więc widać, że liga polska się rozwija i za parę lat będziemy mieli chociaż dwa mocne kluby które z powodzeniem będą walczyły w Europejskich pucharach jak równy z równym z drużynami jak dotąd nieosiągalnymi...
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
@up
Snoop, piszesz o Pajlic&#39;u, to co on powiedzial w wywiadzie to dorobiona ideologia, Czerwone Diably go nie chcialy, uznali ze jest za slaby na Bundeslige co wcale nie oznacza ze u nas nie bedzie blyszczal (skoro Peszko moze a to gracze o bardzo zblizonej charakterystyce). I jeszcze slowko co do kontuzji w Legii, nie chce byc zlym prorokiem ale wydaje mi sie ze to bedzie stala tendencja bo Skorza sciagnal swojego magika od przygotowania fizycznego z Wloch (pamietasz przeciez co bylo u nas).
 
G 24

gijom

Użytkownik
Moim zdaniem nic sie nie zmieni w stosunku do poprzednich seznow i o mistrza jak zawsze beda walczyc zespoly Wisly, Lecha oraz Legii. Do walki o czolowe lokaty wlaczyc sie powinny Jagiellonia, Polonia Warszawa oraz Ruch. Ten sezon bedzie ciekawy, a zarazem bardzo trudny do przewidzenia, gdyz zostalo przeprowadzonych mnostwo transferow i nie wiadomo jak beda sie spisywac nowo pozyskani gracze.
Walka bedzie trwac do ostatnich kolejek, ale raczej poprzedniego sezonu pod wzgledem dramaturgii nie da sie pobic.
 
dino3k 8

dino3k

Użytkownik
Czytam opinie kolegów na temat typów co do mistrza Polski i jakoś nie widzę szczególnego pretendenta. Sercem jestem za Lechem bo mieszkam w WLKP ale może być ciężko, transfery miał być, a było nie wiele i za późno.
Legia - zbieranina obcokrajowców, niby w miarę dobrzy kopacze ale jakoś mnie nie przekonują. Swojego czasu pogoń też kupiła 12 Brazylijczyków i każdy wie gdzie się teraz znajduje. Oczywiście są to pewnie bardziej klasowi zawodnicy ale nie przekonują mnie osobiście tak jak i Skorża.
Wisła - niby coś tam się dzieje, ale postawa w eliminacjach boli i nie wiadomo jak to będzie.
Polonia - jak dla mnie przekreślona. Budowę klubu trzeba zacząć od dobrej organizacji a nie kupowania przepłaconych zawodników na chama.
Czarnym koniem może być Jagiellonia. Posiada silny zespół dobrze ułożony. Ale Ja typuje że Zagłębie może powalczyć o czołowe lokaty mimo że nie ma Micańskiego mają też solidny zespół i niezłe warunki. Ruch uważam że sukcesu nie powtórzy. Reszta zespołów daleko daleko za murzynami.
Oglądając wczorajsze mecze aż bolała mnie postawa Polskich zespołów i ich poziom. Niby coś się dzieje, są stadiony, nie ma pseudokibiców, coraz głośniejsze transfery. Teoretycznie poziom ligi powinien się podnosić ale tak nie jest! Dlaczego? Nie wiadomo. Pewnie powód jest nie jeden. PZPN, brak szkolenia młodzieży, słaby skauting. Ja osobiście upatruje całe zło naszej piłki w terminarzu i mentalności ludzi związanych z piłką. Jak to jest że w Polsce gramy 3 miesiące na jesień, poźniej 3 miesiące przerwy zimowej, 3 miesiące gry na wiosnę i znów na lato 3 miesiące przerwy. Przecież to chore. Później się dziwimy że zawodnik z ligi zachodniej podczas meczu wybiega 12km a zawodnik grający na tej samej pozycji w polsce 8 km. No ludzie coś tu jest nie tak. W Anglii czy Hiszpanii przerwa od gry na Zimę trwa 3-4 tygodnie a nie 3 miesiące !!! Do tego dochodzi gra Reprezentacyjna gdzie w zachodnich ligach jest o wiele więcej zawodników powoływanych i oni dają radę a nasi nie? Po prostu się nie chce bo zawodnicy jak na poziom naszej ligi są mocno przepłacani. Ja najlepszemu zawodnikowi naszej ligi zapłacił bym góra 20-30tys zł miesięcznie. Później przychodzi mecz ze Spartą Praga albo Interem Baku i nasi biegacze w 70 min nie mają siły. To jest nie dopuszczalne w rozgrywkach Europejskich. Mogę jeszcze Podać 100 różnych innych powodów i przykładów dlaczego nasza liga jest SŁABA ale to można by książkę napisać.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Legia - zbieranina obcokrajowców, niby w miarę dobrzy kopacze ale jakoś mnie nie przekonują. Swojego czasu pogoń też kupiła 12 Brazylijczyków i każdy wie gdzie się teraz znajduje. Oczywiście są to pewnie bardziej klasowi zawodnicy ale nie przekonują mnie osobiście tak jak i Skorża.
To teraz pytanie do Ciebie.
Czy widzisz różnicę między:
a) ściągnięciem 12 przypadkowych graczy z Brazylii.
b) kupieniem 6 graczy z różnych krajów (Chorwacja, Serbia, Brazylia, Argentyna, Portugalia) którzy byli obserwowani przez pół roku lub więcej przez Jóźwiaka i Skorże.
Widzisz ?
Tak będą problemy ze zgraniem, ale po to są sparingi czy nawet pierwsze mecze w sezonie żeby to się zatarło.
Pozdro mistrzu.
 
reggaenerator 0

reggaenerator

Użytkownik
Lech Poznań moim zdaniem ma największe szanse na mistrza. Zdecydowanie przemawia za tym to że ta ekipa już się zgrała i tylko wymienia poszczególne ogniwa.
Legia dobre transfery, jeśli sie zgrają mogą być drugą siła w naszej lidze, widać że to przemyślane transfery.
Wisła moim zdaniem w tym sezonie rownież nie powalczy o mistrzostwo. Ich transfery moim zdaniem są jakieś nie przemyślane. Narazie nowe nabytki za dobrze sie nie prezentują zobaczymy jak to będzie w trakcie sezonu. Duże osłabienie najlepszej formacji Wisły w poprzednim sezonie, mianowicie chodzi mi o środek obrony. Niechciany w Wiśle Kowalski, kończący karierę Cleber, mam nadzieje że ten Chavez będzie dobrym obrońca.
Polonia Warszawa wzmocniła się dużą ilości dobgrych polskich zawodników. Pół GKS Bełchatów, Ebi Smolarek, przed chwilą czytałem że Artur Sobiech ma podpisać 3-letni kontrakt z Polonią. Szkoda tylko że Onyszko będzie wyłączony z gry bo moim zdaniem z nim w bramce i nowym transferami Polonia mogła powalczyć o wysokie lokaty w tym sezonie. Ale zobqaczymy może kogoś jeszcze ściągną.

Ruch, Korona, Widzew, Jagiellonia 4 ekipy które również mogą być w czołówce w tym sezonie.
 
dino3k 8

dino3k

Użytkownik
To teraz pytanie do Ciebie.
Czy widzisz różnicę między:
a) ściągnięciem 12 przypadkowych graczy z Brazylii.
b) kupieniem 6 graczy z różnych krajów (Chorwacja, Serbia, Brazylia, Argentyna, Portugalia) którzy byli obserwowani przez pół roku lub więcej przez Jóźwiaka i Skorże.
Widzisz ?
Tak będą problemy ze zgraniem, ale po to są sparingi czy nawet pierwsze mecze w sezonie żeby to się zatarło.
Pozdro mistrzu.
Owszem widzę różnicę dlatego w moim poprzednim poście i kolejnym zdaniu którego nie doczytałeś zaznaczyłem że są to gracze zapewne klasę wyższą niż przypadkowi gracze pogoni ???? ???? Odnosząc się do tych transferów nie chodzi mi o słabe umiejętności tych zawodników, ale właśnie o zgranie całej drużyny, barierę językową czy mentalność poszczególnych zawodników. Uważam że 3-4 sparingi nie pozwolą na zgranie drużyny w sposób który umożliwiał by jej walkę o mistrzostwo. Może się mylę i maju okażę się że zespół z Stolicy zdobędzie mistrzostwo. Pożyjemy zobaczymy ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom