>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Korupcja w sporcie

piecia999 0

piecia999

Użytkownik
Trybunał Arbitrażowy przy Polskim Komitecie Olimpijskim zdecydował się ustanowić Roberta Zawłockiego kuratorem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Decyzja taka została podjęta na wniosek Ministra Sportu i Turystyki Mirosława Drzewieckiego.
Pierwsze kroki byłego wiceprzewodniczącego Wydziału Dyscypliny PZPN to zawieszenie zarządu związku oraz odwołanie zaplanowanego na 30 października zjazdu.
- Zjazd Wyborczy odbędzie się dzień po tym, jak w związku zapanuje porządek - zapewnił kurator.
Zawłocki podkreślił, że o decyzji Trybunału zadecydowało &quot;ciągłe i rażące naruszanie przez zarząd statutu PZPN. Powstało realne zagrożenie niemożności prawidłowego funkcjonowania związku. Panuje w nim chaos prawny, który trzeba jak najszybciej uporządkować. Ponadto zarząd funkcjonował w niestatutowym składzie, a działania w oparciu o nieważny regulamin z mocy prawa są nieważne. Dokument, który wymienia wszystkie uchybienia w PZPN liczy 40 stron - wyjaśnił.
Obok zawieszenia zarządu kurator podjął również decyzję o zmianach kadrowych w administracji PZPN. Andrzej Wach został odwołany z funkcji szefa departamentu prawnego. Jego miejsce zajmie Michał Tomczak, który był przewodniczącym Wydziału Dyscypliny, a Zawłocki pełnił wtedy rolę jego zastępcy.
Zbigniew Koźmiński przestał być rzecznikiem prasowym związku, a rzecznika ochrony prawa związkowego Hilarego Nowaka zastąpić ma Grzegorz Radwański.
- Jesteśmy w lekkim szoku. Jest to moment dość dziwny dla robienia tego typu grandy - powiedział reporterowi RMF FM Zbigniew Koźmiński, zawieszony rzecznik PZPN.
onet.pl
Jak dla mnie bardzo dobra decyzja. Wreszcie trzeba rozwalić te wszystkie układy i układziki. Bodajże Lipiec juz wprowadzał kuratora ale chyba zabrakło jaj aby zdecydowanie to zrobić. EURO 2012 też na tym nie ucierpi bo przecież to nie zarząd pzpn buduje stadiony hotele drogi. Tylko rząd i odpowiednie miasta. Więc plus dla Drzewieckiego za ten zdecydowany krok.
 
snap8 12

snap8

Użytkownik
Jakie brawa, za co ? Za to że wprowadzając kuratora odwoałano wybory prezesa PZPN.
I co z tego że wszystkich zawiesili jak teraz po kilku miesiącach kurater nic niezrobiwszy sie zmyje , zarząd PZPN zostatnie odwieszony , a listek przez kolejne pół roku bedzie prezesem jak nie dłużej przecież zejdzie im się zorganizowanie kolejnych wyborów.
 
F 0

fanatykpl

Użytkownik
Korupcja jest wszędzie , była jest i będzie . Zawodnicy trzepia konkretna kase , trenrrzy tzrepia kase , zwiazek tzrepie kase , a sedziowie raczej marni wypadaja ...Wcale im sie nei dziwie co to jest za mecz w 3 lidze 210 zł z dojazdem ...
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
a u nas po staremu, kolejny się żali co on teraz niby ma robić, przecież już 1,5 roku minęło, ach te polskie realia...
Trener skazany za korupcję już wrócił do pracy
Wygląda na to, że nawet wyroki za korupcję nie oznaczają, że futbolowi oszuści raz na zawsze zostaną odsunięci od polskiej piłki. Do trenowania wrócił właśnie Wojciech Wąsikiewicz, skazany za ustawianie meczów na 3,5 roku więzienia w zawieszeniu. Były trener i dyrektor sportowy Arki Gdynia pracuje teraz w Murowanej Goślinie pod Poznaniem.
Wąsikiewicz prowadzi A-klasową Concordię. Nikt w Murowanej Goślinie nie martwi się tym, że trener został skazany w procesie dotyczącym ustawiania meczów przez Arkę Gdynia. &quot;Przez półtora roku nie podejmowałem pracy jako trener. Wiedziałem, że od razu zainteresują się media i zaczną zadawać niewygodne pytania. Do pracy przekonał mnie mój przyjaciel, prezes Concordii. Mówił, że czas, bym wyszedł z cienia. Uważam, że moja wiedza piłkarska może się jeszcze przydać chłopakom z Concordii&quot; - tłumaczy Wąsikiewicz na łamach &quot;Gazety Wyborczej&quot;.
Dlaczego trener wrócił do zawodu mimo wyroku? &quot;A co mam robić w życiu? Piłka to wszystko, co mam&quot; - odpowiada. O zatrudnieniu Wąsikiewicza nie chce mówić ani prezes Concordii Eugeniusz Dziubas, ani rzecznik PZPN Zbigniew Koźmiński. &quot;W niższych ligach jest wolna amerykanka. Jeżeli ktoś ma wyrok za ustawianie meczów, nie powinien pracować jako trener. To jednak kwestia klubu&quot; - wyjaśnia.
 
doberman 4,8K

doberman

Forum VIP
Tak to jest jak się masz takie przepisy powinno być że nawet nie może podjąć prasy z grupą przygotowawczą ale cóż , Jaki kraj takie Prawo. I nikt się tym nie zajmie,
 
papa-pio 2

papa-pio

Użytkownik
&#39;Wygląda na to, że nawet wyroki za korupcję nie oznaczają, że futbolowi oszuści raz na zawsze zostaną odsunięci od polskiej piłki.&#39;

Zabawa skończyła się kiedy stała się biznesem. Nie wiem po co wszystko rozkminiać to wszystko. Prawda taka że większość tych którzy najgłośniej mówią o tym negatywnie, gdy sami by dostali berło do ręki sami zaczeli by rządzić z podobnymi efektami.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik

&quot;Jeden z najbardziej znanych piłkarzy Ekstraklasy Piotr R. z Lecha Poznań oraz były członek zarządu tego klubu Przemysław E. zostali zatrzymani przez policję.
- Zatrzymanie obydwu osób zostało dokonane w związku ze śledztwem w piłkarskiej aferze korupcyjnej - mówi Edward Zalewski, szef prokuratorów prowadzących śledztwo w tej sprawie.

Policja zatrzymała obu mężczyzn w Poznaniu. Zostali przewiezieni do komendy wojewódzkiej policji we Wrocławiu. Decyzja, czy zostaną przesłuchani dziś, czy jutro zapadnie wciągu dwóch, trzech godzin.

37-letni Piotr R. to jeden z symboli poznańskiego klubu. Jest wychowankiem klubu, dla którego strzeli w polskiej 108 goli. W 2007 roku zdobył tytuł króla strzelców polskiej ekstraklasy.

Nieoficjalnie wiemy, że zatrzymania osób związanych z Lechem Poznań są związane z ustawianiem meczów przez ten klub w sezonie 2003/2004. W grudniu 2008 zatrzymany został już były piłkarz Lecha Zbigniew W., który dostał dwa zarzuty korupcyjne. Jeden z nich na pewno dotyczy sprzedania meczu Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki, który w tamtym sezonie bronił się przed spadkiem i kupił wygraną od Lecha.

Wątek Świtu prokuratura prowadzi od kilku miesięcy. Zatrzymano już i zarzuty postawiono kilku osobom związanych niegdyś z klubem. Wśród nich był były selekcjoner reprezentacji Polski Janusz W.&quot;

sport.pl

zgodnie z przedsezonowa obietnica mozemy ogladac plecy Piotrka
 
K 18

klakson

Użytkownik
Najlepsze w tym wszystkim jest to że lech i tak w żaden sposób nie odpowie za to co robili bo są na licencji amiki wronki ^^
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Najlepsze w tym wszystkim jest to że lech i tak w żaden sposób nie odpowie za to co robili bo są na licencji amiki wronki ^^
&quot;W związku z zatrzymaniem w dniu dzisiejszym Piotra Reissa, Zarząd Klubu KKS Lech Poznań S.A. podjął decyzję o natychmiastowym zawieszeniu Piotra w prawach zawodnika KKS Lech Poznań w momencie postawienia mu zarzutów korupcyjnych.

Jednocześnie oświadczamy, że KKS Lech Poznań S.A. jest podmiotem pokrzywdzonym przez działanie zawodników WKP Lech Poznań, przez co został narażony wizerunek i dobre imię klubu. Ponadto informujemy, że niezależnie od przyczyn zatrzymania Piotra Reissa, KKS Lech Poznań nie jest następcą prawnym Stowarzyszenia WKP Lech Poznań i w związku z tym nie może ponosić żadnej odpowiedzialności dyscyplinarnej za czyny popełnione przez zawodników WKP Lech Poznań.

W związku z zasługami Piotra Reissa dla rozwoju Lecha Poznań oraz popularyzacji Piłki Nożnej w Polsce, do czasu wyjaśnienia sprawy Zarząd klubu powstrzymuje się od wszelkich komentarzy dotyczących oceny moralnej zachowania tego zawodnika.&quot;


lechpoznan.pl

p. s.
racja ze nic im nie zrobia ale nie dlatego ze jest to teraz w zasadzie Amica / z prawnego punktu widzenia/ ( bo na Amice jest jeszcze wiecej zarzutow) ale dlatego ze okres karania klubow mija bodajrze 1 czerwca 2009 (PZPN uchwalil kiedys taka bzdure)

zastanawia mnie jeszcze co powie prawnik Lecha /Jacek Masiota/ ktory ostatnio straszyl pilkarzy ktorzy przed fuzja grali w Amice ze jesli okaza sie zamieszani w korupcje to beda Lechowi placic odszkodowania za narazenie dobrego imienia klubu

a tak z innej jeszcze beczki to Reiss pare miesiecy temu wypowiadal sie w ktoryms z pilkarskich programow na temat korupcjii, mowil ze niepojete jest to dla niego jak niektorzy pilkarze moga tak oszukiwac swoich kibicow...
 
V 256

vernix

Użytkownik
To było do przewidzenia, już od dawna chodziły słuchy, że go kiedyś zatrzymają. Któryś z polskich buków mógł nawet wystawić zakład długoterminowy: &quot;Kiedy zatrzymają Piotra R. w związku z aferą korupcyjną?&quot; :jezora:
 
doberman 4,8K

doberman

Forum VIP
Jestem osobiście zaskoczony tą decyzją , Jeżeli już taki zawodnik maczał palce w korupcji to umoczona i po sznurku pójdzie większość ligi spotkają się wszyscy we Wrocławiu na prawdę paranoja nie potrafimy sobie poradzić nawet z korupcją w naszym kraju pewnie Uefa zastanowi się czy takie państwo jak nasze powinno być reprezentowane przez FIFA.
 
hajduk 124

hajduk

Forum VIP
Lechowi się upiecze oczywiście, bo do czerwca tylko karzą degradacją, a zanim ukarają, zanim dojdą oficjalnie, że to Amica teraz, a nie Lech to minie trochę. Także Lech wiedział co robił robiąc fuzję z Amicą. a Piotr R.... już nikt nie będzie pamiętał Jego ponad 100 bramek w ekstraklasie,a kibice mają po ikonie klubu... Teraz czekamy na sąsiadke z drugiej strony błoń i będzie wielka triada w komplecie...:jezora:
 
wielki_szlem 4

wielki_szlem

Użytkownik
Heh wy sie dziwicie, a tak naprawdę to większośc polskich piłkarzyków starszego pokolenia jest umoczona w te afery. Ostatnio w jakimś programie na temat korupcji występował były zawodnik Legii z lat 90, a obecnie jej (chyba) skaut - Jóźwiak, który na pytania dziennikarki o korupcję za jego czasów, odpowiedział coś w stylu (dokładnie nie pamiętam): proszę pani, gdybym ja powiedział jakie rzeczy widziałem i ilu ludzi takie rzeczy robiło, to pół ligi albo i więcej dziś było by na cenzurowanym, ale nie chce mówic bo nie wiem czy bym dożył jutra. Niestety w latach 90 ten proceder był na porządku dziennym, zauważcie że większośc piłkarzy w to umoczonych to pokolenie grające jeszcze nie tak dawno, lub zawodnicy powyżej 26-27 roku życia. Myślę że teraz, zwłaszcza młodzi piłkarze np. Majewski itp. po prostu się boją robic takie rzeczy i zajmują się graniem w piłkę, ale &quot;stara gwardia&quot; ma jeszcze dużo grzechów na sumieniu.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Wystarczy, że poszperacie trochę w sieci, na temat składów zespołów ligi w latach 1994-2004 (mniej więcej te lata). Potem zobaczcie kto miał najwięcej do gadania, czyli był kapitanem itd. Napiszcie na kartce wszystkie nazwiska, które właśnie do tego pasują i cierpliwie poczekajcie. Zobaczycie, że wasze &quot;typy&quot; będą się sprawdzać niczym wizje Krzysztofa Jackowskiego.
 
blaster 0

blaster

Użytkownik
Az sie nie chce wierzyc ze ktos taki jak Piotr R. mogl brac w takim czyms udzial...

Podaj mi 10 osob , z działączy pilkarzy sedziow i trenerow ktore nie braly w tym udzialy. Wszyscy brali w tym udzial , kazdy klub jest umoczony. KAŻDY
 
hajduk 124

hajduk

Forum VIP
eee chyba nie... WISŁA, Legia i Polonia Bytom są czyste. To, że teraz padł ktoś z Lecha to nagle każdy?!
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
eee chyba nie... WISŁA, Legia i Polonia Bytom są czyste. To, że teraz padł ktoś z Lecha to nagle każdy?!
Wisla od ery Cupiala (nieudalo sie na nich nic znalezc choc pare osob bardzo szukalo), niewiem jak z Legia ale rowniez mysle ze od pamietnego kupionego meczu wlasnie z Wisla po ktorym zostalo im odebrane mitrzostwo (swoja droga to chyba tylko te dwie ekipy w jakis sposob odpokutowaly korupcje w tamtych czasach)
 
Do góry Bottom