>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Korupcja w sporcie

hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
o meczu z Legia to wiedza wszyscy ktorzy maja wiecej niz 20 lat, co do tego meczu z Petro to chyba faktycznie byl jakis smrod po tym meczu ale o sprzedaniu go nieslyszalem (jak masz jakies dokladniejsze info to prosilbym o PW) ale wypowiedz Hajduka potraktowalem tak ze chodzi o okres w ktorym korupcja jest scigana (od 2002 bodajrze)
Napisze to tu. Plock mial wtedy nazwe Orlen, ale po kolei. Wisla przegrala 1:2 a bronil wtedy... no zgadujcie ;P nie zgadniecie - Maciej Szczesny. Wcale sie nie zdziwie jak i on pojedzie do Wroclawia. Wisla na ten mecz przyjechala prosto z grupowania z Sierakowic i wlasnie tam mialo dojsc do sprzedania meczu. Nawalka po meczu swtierdzil ze pierwszym bramkarzem Wisly jest Szczesny ale po tym meczu w Plocku nie wie co o tym myslec, drugi trener Wisly Andrzej Iwan powiedzial cos w stylu &#39;takie meczu jak ten z Orlenem dawno nie widzialem&#39;. Potem Wisla chciala kupic mecz we Wronkach. Problem w tym ze sie nie dogadali za ile (decydujace zdanie mial podobno wtedy Sobocinski ktory powiedzial nie). Wisla w tym czasie do majstra potrzebowala 1 pkt. Za mistrza Wisla miala dostac 3 miliony do podzialu a Amice proponowano 250 tys zlotych. Pisano wtedy ze &#39;Wisla w te pamietna majowa srode nie zrobila Mistrzostwa Polski zato zrobil sie wielki smrod&#39;. W tamtym czasie prezesem Amici byl bodajze Wojciech Kaszynski ktory wiedzial ze mecz ma byc sprzedany ale za zwyciestwo swojego zespolu wyplacil im premie w wysokosci... 250 tys. zl. Oficjele Wisly (Basalaj i Kapka) zmuszeni cala sytuacja w oficjalnym oswiadczeniu zarzadali od Amici dowodow ze taka propozycja byla skladana. Kilka miesiecy pozniej kapitan Amici Marek Bajor przyznal sie do odebrania telefonu od Ryszarda Czerwca. Przypomne iz Amica wygrala z Wisla 2:1 w ostatnich sekundach meczu. W przedostatniej kolejce Wisla grala w Warszawie z Legia, wygrala 2:1 i zdobyla majstra. Najlepsze bylo to jak zareagowal wtedy PZPN, cytuje: &#39;zarzada zaniepokojony przebiegiem rozgrywek postanowil wyrazic dezaprobate&#39; Na koniec uspokoje kibicow Wisly - dzialo sie to w sezonie 2000/2001.
 
hajduk 124

hajduk

Forum VIP
A wracając do sprawy Lecha to wynika z tego że Lech jest jedynym klubem w Polsce który nie jest zamieszany w korupcje i ma w 100% czyste konto. No bo przecież odcinają się od czynów tego poprzedniego Lecha, a że grają na licencji Amici której zarzuty pewnie dawno już się przedawniły to idąc w tym kierunku też są czyści. Jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi. Nie ma to jak się połączyć z innym klubem historię korupcyjną mieć &quot;czystą&quot;, ale za to przypisywać sobie historyczne tryumfy...
własciwie to nie do końca, nie wiem czy nie gorzej dla nich, bo Amica to przecież klub Fryzjera był, także kto wie;)
A co do WISŁA - Orlen Płock słyszałem powierzchownie. Czyli jakby pachniało ale nie udowodnione jest? No i wiadomo... Kapka, Basałaj, gdzię się nie pojawią tam zło. A skąd o tym wiesz by Grzecho?
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
duzo gazet o tym pisalo juz jakis czas temu, PN, Futbol, Sport czy Gazeta Wyborcza a ja mam taka manie ze robie wycinki z gazet co tylko mnie zainteresuje i znalazlem ostatnio przez przypadek taka wzmianke, pierdolowatych gazet w stylu fakt czy se nie czytam wiec cos na rzeczy jest na pewno

edit: Blaster nie znizaj GW do faktu czy se bo to jednak nie ta liga
 
hajduk 124

hajduk

Forum VIP
a gazeta wyborcza to twoim zdaniem nie pierdolowata gazeta?
dokładnie. Jakiś tam znak to zostawi, ale żebym się przekonał co do tego to nie wierze. Wydaje mi się, że po 93 roku nie było sprzedanego żadnego meczu.
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Czesław Michniewicz, obecny trener Arki Gdynia, zgłosił się do prokuratury we Wrocławiu - poinformował serwis sport.pl.
Prawdopodobnie ma to związek z zatrzymaniem Piotra R. i Waldemara K., byłych piłkarzy Lecha Poznań.

Polski Mourinho.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Czesław Michniewicz, obecny trener Arki Gdynia, zgłosił się do prokuratury we Wrocławiu - poinformował serwis sport.pl.
Prawdopodobnie ma to związek z zatrzymaniem Piotra R. i Waldemara K., byłych piłkarzy Lecha Poznań.


Polski Mourinho.
Zlozyl zeznania w charkterze swiadka po czym oposcil prokurature, na pytanie dziennikarza czy zostana mu postawione zarzuty rzecznik prokuratury odparl: &quot;Narazie nie&quot;.

z jednej strony na jego miejscu sam bym sie zglosil jak za niedluga cala druzyna przez niego kiedys prowadzona tam wyladuje, a z drugiej ciezko uwierzyc by trener nie wiedzial co sie dzieje, jak grali ulozony mecz to przeciez szkoleniowiec najlepiej wie na co stac jego zespol w danym momencie i musial widziec ze cos jest nie tak, to co, przymykal na to oko, w korupcjii uczestniczyl ale nie czerpal z tego korzysci? (jak Bil Clinton - palil trawe ale sie nie zaciagal)
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
Wszystkich chwycą ! I prawidłowo :] Niech siedzą ???? Zobaczycie jak Reiss teraz posypie nazwiskami :] Więc albo się będą sami zgłaszać tak jak Michniewicz albo po nich przyjdą jak po Piotrka ????
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
Ty Lalo gadasz cały czas żeby wszystkich najlepiej pozamykali a na boisko wybiegli młodzi, czyści zawodnicy bo co, sam byś chętnie wystąpił w ekstraklasie? ????
A tak w ogóle to i mecze lig juniorów, a nawet młodzików zawsze nie były czyste, kiedyś był program w tv to młody sedzia mowil ze najmłodsza grupa rocznikowa, w której był jakis przekret ( o ktorym on wiedzial, moglo byc nawet nizej) to grupa gdzie grali chłopcy w wieku 12-13 lat...
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
CIekawe czy chwycą za dupe dwóch kolegów TReissa czyli Świerczewskiego i Ivana ????
&quot;To wyjątkowa obłuda. Powiedzmy sobie wprost. Obecny Lech jest w prostej linii kontynuatorem działalności Amiki Wronki. Klub, który zasłynął w polskiej piłce dzięki &quot;Fryzjerowi&quot;, kupił i sprzedał chyba najwięcej meczów w historii polskiej piłki, zmienił po prostu nazwę i siedzibę. I teraz oni kreują się na najuczciwszych na świecie, kryształowo czystych. Śmieszne&quot; - Piotr Świerczewski


nie zdziwie sie wcale jak go zachwile zamiela, przeciez Reiss 4 dni przed zatrzymaniem podpisal oswiadczenie korupcyjne (czy antykurupcyjne, generalnie ze zawsze walczyl na boisku w duchu fair play i nigdy nie bral udzialu w korupcjii)

Lalo jedynym ktory bedzie siedzial (i tak pewnie bedzie to smieszny wyrok) bedzie ten pan:



reszta sie wykpi wyrokami w zawiasach, nawet specjalnie po kieszeni nie dostana
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
No jasne że bym chętnie wystąpił :] A Ty co nie ?;&gt; Nie wierze :] Jeszcze kiedyś mnie tam zobaczycie :]
Heheh :p Ja tam nigdy meczu nie sprzedałem, ale pamiętam jak kumpel mówił że kiedyś na zawodach szkolnych, sędzia podszedł do nich i powiedział że jak mu dają kiełbasę z grilla to wygrają finał :] No i faktycznie wygrali :p Nie wiem czy mieli w finale karnego ale wygrali :] Hahaha :p
Sranie w banie :] Świerczewski chce pokazać że jest czysta a ja i tak w to nie wierze :] Przecież każdy co występował w kupionym/sprzedanym meczu musiał o tym wiedzieć :] I to nie jest tak że wie jedna osoba że mecz jest sprzedany, bo ta osoba by tylko źle grała ? Ja jestem ciekaw jak to jest na odprawie w szatni , trener wchodzi i mówi : Panowie ten mecz sprzedaliśmy, nie możemy go wygrać, jak coś to strzelajcie do swojej ? Hahahaha ;]
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
no wiadomo, tylko ze ja przestalem trenowac na koniec 1gim, a ty dalej ;D
a co do tych mlodziezowych to Lalo mi moze nie chodzilo o to, ze jedna druzyna jest przekupywana przez druga, tylko bardziej o sedziow na tym szczeblu rozgrywek. wyobrazasz sobie zeby 13latkowie mecz sprzedali? ja nie bardzo, moze jestem naiwny, ale w to nie moge uwierzyc, za mlode glowy, nie wiedzieli jakby grac sprzedajac mecz ????
 
wielki_szlem 4

wielki_szlem

Użytkownik
Mnie najbardziej wkurza w tym wszystkim postawa Lecha, który odżegnuje się od jakichkolwiek powiązań z dawnym Lechem. Sorry ale markę, historię i tradycję to przejęli i na tym zarabiają. Czyli jedziemy z biznesem w Polsce tak: co nam pasuje i da nam zyski a mało trzeba będzie robic żeby się nie narobic bierzemy. A reszta szamba to już nie nasza sprawa. Ludzie to jest jak z testamentem, albo się zrzekacie, albo bierzecie z dobrodziejstwem inwentarza (niezorientowanych odsyłam do książek prawniczych). A oni tylko nazwę, kibiców, historie i pieniążki he he. Ten ich cały prawniczek na L. jak wychodzi i wypowiada sie w TV to jest tak śmieszny że już straciłem nadzieję że będzie w Polsce pierwszy klub z mega marketingiem i z zachodnimi standardami (mimo że nie jestem kibicem Lecha, szczerze im tego życzyłem). Wychodzi cała obłuda kierownictwa i właścicieli tego klubu. Wszystko cholera przejęli od Lecha tylko ta korupcja jakoś po drodze zginęła. Przypomina mi to nasze Polskie cholerne cwaniactwo i wieśniactwo. Polska Partia Robotnicza: Sztandar wynieś, sztandar wnieś i mamy SLD. Wszystko za jednym zamachem wynosimy sztandar i już jesteśmy czyści. 45 lat komunizmu nas nie dotyczy, bo się inaczej nazywamy, choc komuchy te same, interesiki kręcone te same, ale nazwa inna i to jest najważniejsze. A i jeszcze ten ich prawniczek ostatnio w TV mówi że od Piotra R. to będą jakieś odszkodowania chcieli - a ja pytam za co? przecież oni nie maja nic wspólnego z klubem w którym Piotr R. występował kiedy rzekomo sprzedawał mecze. Mówi: będziemy chcieli odszkodowania za utracone dobre imię - no to jak to jest klub nowy, z korupcją starego Lecha nic wspólnego, ale pieniążki od pana R. za starego Lecha to chętnie weźmiemy - OBŁUDA, CHAMSTWO, WSTYD i ŻENADA. Oby więcej takich panów L.
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
A ja powróce do sezonu 2001/02 wtedy w ostatniej kolejce lider II ligi poznański Lech grał na wyjeździe z ŁKS-em. ŁKS musiał ten mecz wygrać by utrzymać się w lidze, do przerwy Lech prowadzi 1:0, w drugiej cześci gry ŁKS strzela dwie bramki i wygrywa mecz 2:1 co daje utrzymanie w lidze kosztem Jagielloni Białystok. Kibice którzy szli na ten mecz doskonale wiedzieli kto będzie zwycięzcą, wszyscy w Łodzi i Poznaniu wiedzieli że mecz jest ustawiony na wygraną ŁKS-u, wygraną która dała utrzymanie w lidze...
 
prasa 1,3K

prasa

Forum VIP
Jako fanatyk Legii, który był na masie meczów u siebie i na wyjeździe mogę z czystym sumieniem stwierdzic, że piłkarze to prostytutki i tyle.
Zaskakujące, że akurat Reiss maczał w tym palce. Przy całej mojej wielkiej niechęci do tego pana ( chyba tylko Kosowski wywołuje u mnie równie wielkie negatywne emocje ), to Reks to historia Lecha. Gośc, który zawsze i wszędzie utożsamiał się z tym klubem. Którego kibice traktują z niespotykanym obecnie szacunkiem. I on handlował meczami, robiąc w konia tysiące Poznaniaków? Szok.
Ale nie myślcie że nie wiem, że i Legia handlowała. O ile jeszcze mam jakąś nadzieję, że w pamiętnym 1993 ten ostatni mecz był mimo wszystko uczciwy, to co do paru meczów w ostatnich latach nie mam wątpliwości. Przykłady? Spotkanie z Łęczną. Na Łazienkowskiej. Mecz zamykał rundę jesienną. Do Legii miał wtedy przejśc Grzesiek Bronowicki. Juz przed meczem na trybunach słychac było że coś może byc nie tak? I co? bierna postawa Legionistów i 0:2 z broniącym się przed spadkiem Górnikiem. I Bronowicki podpisany na dniach:|
Nie mówię już o czasach Daewoo, w których Legia miała przeogromny potencjał piłkarski i dużo kasy, a mimo to grała fatalnie ze słabiakami. I co, wszystkie te mecze były czyste?
Sutek, a jak myślisz, pamiętne 2:3 było czyste??;] W przerwie tego meczu ponoc aż wrzało w szatni Legii, bo piłkarze nie wtajemniczeni wczesniej zaczęli domagac się również doli dla siebie.
Jak złapią kogoś z mojej Legii, obecnego lub byłego piłkarza, to nie zdziwię się ani trochę. I płakał nie będę.
Bo Legia to My.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
a ja powiem tak nie wiem czy pamiętacie była taka gra LIGA POLSKA Manager .... nie było do niej kodów lecz był pewien knif szło przekupić sędziego meczu poprzez naciśnięcie na piłke... twórca gry wiedział co robi i pozostało to chyba do dnia dzisiejszego... tak odbiegając od tematu.
 
wielki_szlem 4

wielki_szlem

Użytkownik
Jasne że pamiętam, w niektórych managerach, nawet tych słynnych też o tym myśleli, ale wzbudzało to kontrowersje i nie wprowadzili. Słyszałem że takie możliwości miały byc w lidze Polskiej i kilku wschodnich ???? A tak wogóle w latach 90 był też Bundesliga manager w którym można było grac w totka przed daną kolejką i obstawiac wyniki meczów - też fajny patent.

Ale żeby było w temacie, to co do Legii, to ten nasz pamiętny rok i mistrzostwo odebrane przy zielonym stoliku ostro śmierdziało. Ale poza tym to chyba najczystsza drużyna w lidze, choc jak przypomnę sobię kto u nas grał w latach 90 to już mi się robi zimno.
 
prasa 1,3K

prasa

Forum VIP
Aha. Dodam coś jeszcze. Pewnie niektórzy wiedzą gdzie pracuje i co robie. Podczas meczy Polonia Bytom - ŁKS w tym roku również mam podejrzenia, podobnie jak pare innych osób postronnych, że czysto nie było. Po pierwszej i drugiej bramce Bytomia natychmiastowa odpowiedź Łodzian. W tym 2 to maksymalnie wydumany karny. Po bramce na 2:3 dla ŁKS-u Bytom nie gra nic. Zero walki, zero ambicji. Z resztą, stanęli od 2:1 dla siebie. Bytom - niezła, syablina sytuacja. ŁKS - desperacka walka o utrzymanie. Jako iz oglądałem ten mecz dokładnie i bez emocji, zaobserwowałem pare rzeczy które mogą sygnalizowac średnio czyste spotkanie;]
 
celahim 4

celahim

Użytkownik
Aha. Dodam coś jeszcze. Pewnie niektórzy wiedzą gdzie pracuje i co robie. Podczas meczy Polonia Bytom - ŁKS w tym roku również mam podejrzenia, podobnie jak pare innych osób postronnych, że czysto nie było. Po pierwszej i drugiej bramce Bytomia natychmiastowa odpowiedź Łodzian. W tym 2 to maksymalnie wydumany karny. Po bramce na 2:3 dla ŁKS-u Bytom nie gra nic. Zero walki, zero ambicji. Z resztą, stanęli od 2:1 dla siebie. Bytom - niezła, syablina sytuacja. ŁKS - desperacka walka o utrzymanie. Jako iz oglądałem ten mecz dokładnie i bez emocji, zaobserwowałem pare rzeczy które mogą sygnalizowac średnio czyste spotkanie;]
Dobrze pamietam ten mecz i rzeczywiscie postawa sedziego w tym meczu byla naprawde fatalna. Dezycje podejmowane pod ŁKS, karny, przy trzecim golu nie wstrzymal gry po nieodpowiednio wyrzuconym aucie ( Polonia stanela, bo powinien byc aut dla niej, co szybko wykorzystali goscie)
Ale akurat w tym, ze po stracie trzeciej bramki Polonia stanela nie ma nic nadzwyczajnego. W ostatnich 25 minutach tego meczu nie dzialo sie nic z dwoch stron za sprawa warunkow, jakie panowaly na boisku, ktore bardziej nadawalo sie do jazdy na nartach. Snieg walil po oczach, na boisku kilkucentymetrowa wartswa sniegu, dodatkowo podgrzewana murawa zepsula sie ( chociaz tak naprawde wlaczyli ja o kilka dni za pozno) Pilkarze sie bardziej slizgali niz grali, o co w takich warunkach pretensji miec do nich nie mozna.
 
Do góry Bottom