>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Komputery|Telefony|Inne urządzenia - stary zbiorczy temat

Status
Zamknięty.
S 2

sid07

Użytkownik
Ja mam dość dziwny problem. Jakoś z 2 miesiące temu miałem oddany komputer do serwisu. Po tej wizycie w serwisie(miałem wymieniany zasilacz) pojawił się problem z odtwarzaniem filmów, meczy czy innych video. Mianowicie mam bardzo słabą jakość obrazu, niejednokrotnie pozamieniane kolory, na youtube gdy oglądam coś z napisami po powiększeniu na duży ekran te napisy są takie jakieś rozmazane. Podejrzewam, że jest to problem z kartą graficzną. Otóż po tej wizycie w serwisie na pulpicie został jakiś plik setup do sterowników do karty graficznej. Nie wiem dokładnie, czy coś było w tym kierunku robione, bo nie pytałem (i tak się na tym nie znam kompletnie). Mam Nividię GeForce 440 MX. Próbowałem zainstalować sterowniki z płyty(takie jakie miałem od początku, ale to nic nie daje - obraz dalej jest rozmazany). W sumie niepotrzebnie olałem sprawę na początku, a teraz jest to bardzo uciążliwe (nie mogę oglądać filmów, żadnych meczy ściąganych, a i te oglądane na żywo muszę wyszukiwać w jakiejś świetnej jakości, zeby w ogóle było coś widać).
Ma ktoś może jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić? Jak nie będziecie wiedzieć o co mi chodzi to piszcie - porobię screeny i spróbuję wytłumaczyć jeszcze raz.
 
edyyy 0

edyyy

Użytkownik
ale odinstalowałeś wcześniej stare sterowniki? czy od razy chciałeś nowe zainstalować?
otwórz jeszcze pudło i sprawdź jaki napis widnieje na karcie graficznej.. może ją zamienili na inną w tym serwisie?
 
S 2

sid07

Użytkownik
Udało mi się zainstalować jakieś stare (56.72), ale nie pomogło, problem dalej jest, więc nie wiem już w czym rzecz.
Wymienić karty raczej nie mogli, bo to jest chyba karta zintegrowana.
 
edyyy 0

edyyy

Użytkownik
niestety chyba będziesz musiał przeinstalować system.. jakieś pliki systemowe się zjebały, albo coś w rejestrze się popsuło.. ciężko powiedzieć a to wydaje się być najłatwiejszym rozwiązaniem w tej chwili.
 
S 2

sid07

Użytkownik
Problem w tym, że formata nigdy nie robiłem. Próbowałem zgodnie z tym: http://www.jak-to-zrobic.pl/index.php/a/3/b/7/c/37/d/103/id/112.
Tylko, że jak już włączę instalację i zaczynają się kopiować jakieś tam pliki to wyskakuje komunikat o tym, że jakiś się tam nie skopiował i później zaczyna się instalacja, która nie zostaje dokończona właśnie przez brak tego pliku.
Kiedyś gdy był u mnie stary kumpel wydaje mi się, że robił formata jakoś inaczej, coś więcej klikał w BIOSie czy jak to tam się zwie. Ale ja nie pamiętam jak on to robił, sam też nigdy wcześniej nie próbowałem.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Ja mam taki problem, że czasami, a raczej dość często, zacina mi się kursor myszki. Nic nie mogę zrobić, muszę dopiero wyłączyć komputer. Nawet reset nic nie pomaga. Dziwny problem :razz: Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Ja mam taki problem, że czasami, a raczej dość często, zacina mi się kursor myszki. Nic nie mogę zrobić, muszę dopiero wyłączyć komputer. Nawet reset nic nie pomaga. Dziwny problem :razz: Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje.
Mialem kiedys podobnie, przyczyna okazal sie jakis trojan czy wirus (nie znam sie na tym :razz ???? , avast sobie z nim poradzil i wszystko smigalo elegancko.
 
edyyy 0

edyyy

Użytkownik
Problem w tym, że formata nigdy nie robiłem. Próbowałem zgodnie z tym: http://www.jak-to-zrobic.pl/index.php/a/3/b/7/c/37/d/103/id/112.
Tylko, że jak już włączę instalację i zaczynają się kopiować jakieś tam pliki to wyskakuje komunikat o tym, że jakiś się tam nie skopiował i później zaczyna się instalacja, która nie zostaje dokończona właśnie przez brak tego pliku.
Kiedyś gdy był u mnie stary kumpel wydaje mi się, że robił formata jakoś inaczej, coś więcej klikał w BIOSie czy jak to tam się zwie. Ale ja nie pamiętam jak on to robił, sam też nigdy wcześniej nie próbowałem.
spróbuj z innej płytki z systemem. musi ci się zainstalować.
 
patrolinho 143

patrolinho

Forum VIP
Ja mam dość dziwny problem. Jakoś z 2 miesiące temu miałem oddany komputer do serwisu. Po tej wizycie w serwisie(miałem wymieniany zasilacz) pojawił się problem z odtwarzaniem filmów, meczy czy innych video. Mianowicie mam bardzo słabą jakość obrazu, niejednokrotnie pozamieniane kolory, na youtube gdy oglądam coś z napisami po powiększeniu na duży ekran te napisy są takie jakieś rozmazane. Podejrzewam, że jest to problem z kartą graficzną. Otóż po tej wizycie w serwisie na pulpicie został jakiś plik setup do sterowników do karty graficznej. Nie wiem dokładnie, czy coś było w tym kierunku robione, bo nie pytałem (i tak się na tym nie znam kompletnie). Mam Nividię GeForce 440 MX. Próbowałem zainstalować sterowniki z płyty(takie jakie miałem od początku, ale to nic nie daje - obraz dalej jest rozmazany). W sumie niepotrzebnie olałem sprawę na początku, a teraz jest to bardzo uciążliwe (nie mogę oglądać filmów, żadnych meczy ściąganych, a i te oglądane na żywo muszę wyszukiwać w jakiejś świetnej jakości, zeby w ogóle było coś widać).
Ma ktoś może jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić? Jak nie będziecie wiedzieć o co mi chodzi to piszcie - porobię screeny i spróbuję wytłumaczyć jeszcze raz.
Mniemam, że karta ma pasywne chłodzenie ? To znaczy jest tylko radiator bez wiatraczka... Tym bardziej, że piszesz, że jest zintegrowana. Mogę się mylić, ale jeśli to nie kłopot z grzejącym się układem to karta po prostu padła. Nie wygląda mi to na brak sterowników czy jakikolwiek błąd w oprogramowaniu. Poza tym jaki masz monitor ? Podłączone przez RGB jest czy jak ?
 
S 2

sid07

Użytkownik
O matko, na żadne z zadanych pytań nie umiem odpowiedzieć ???? . Mogę tylko nazwę monitora: SAMSUNG SyncMaster 757DFX. A to, że karta padła jest w sumie bardzo możliwe, w końcu wszystko ma swoją żywotność, a komputer mam lekko mówiąc nie pierwszej świeżości ???? .
 
patrolinho 143

patrolinho

Forum VIP
Okej tak więc pomieszanie kabli odpada bo masz CRT&#39;ka a tam tylko RGB jest. Karta też trochę latek ma i pewnie DVI nie widziała, chyba, że przez przejściówkę... Trudna sprawa trzeba powiedzieć. Jedna sprawa jeszcze i to chyba najważniejsza. Jak włączasz kompa to wiadomo jest standardowa procedura ładowania to znaczy jakieś testy, napisy i potem dopiero ładuje winde. Stąd też pytanie czy te &quot;anomalie&quot; w postaci rozmazanych napisów czy obrazu występują też na początku ładowania ? Albo gdy wchodzisz do BIOS&#39;u na przykład to jest wszystko czytelne ?
 
S 2

sid07

Użytkownik
Tak, normalnie wszystko widać. Tak samo na zdjęciach, różnych stronach itp. Wszystko normalnie. Na youtube napisy w normalnym okienku też widać dobrze, dopiero gdy powiększam na cały ekran robią się rozmazane.
 
patrolinho 143

patrolinho

Forum VIP
Tak, normalnie wszystko widać. Tak samo na zdjęciach, różnych stronach itp. Wszystko normalnie. Na youtube napisy w normalnym okienku też widać dobrze, dopiero gdy powiększam na cały ekran robią się rozmazane.
Hmmm więc jednak wygląda to na kłopoty ze sterami, a na pewno coś programowego. Dobra zapodaj może jeszcze model płyty głównej to poszperam co nieco o niej na necie i zobaczymy jakie stery będą optymalne, albo czy w ogóle da się coś zrobić ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom