>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Kolarstwo 2014 - Vuelta a Espana (23.08 - 14.09)

Status
Zamknięty.
R 225

rover

Użytkownik
Dzisiaj Vuelta zaczyna się na dobre. Wczoraj kolarze pokręcili się troche wokół kilku rond (gratulacja dla Movistaru), dzisiaj ruszają na typowo sprinterski etap. Jedna z 5 szans dla sprinterów więc nie ma możliwości by odpuścili jakikolwiek atak! Osobiście gram dzisiaj 2 typy na Guardiniego. Ostatnio prezentuje dobrą równą forme. Wygrany etap na Eneco, drugi etap z peletonu na 6 miejscu, w Danii 2 wygrane obsada nieco słabsza, ale nie dał szans Napolitano i Ciolkowi. Może dziś etapu nie uda się wygrać, ale powinien być w czubie, tymbardziej, że Astana bez znaczącego lidera (nie sądze aby Aru liczył się w generalce), nastawiona raczej na etapowe zwycięstwa nie zostawi Guardiniego samopas.
Typy:
Guardini Top 3 - @ 2.20 Bwin
Guardini - Pelluchi - 1 @ 1.66 Pinnacle
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Nacer Bouhanni - John Degenkolb 2 @ 2.45 Pinnacle ⛔ 1 - 2
Buki faworyzuja Francuza, ktory naprawde bardzo fajnie pokazal sie na Giro. Wygral 3 etapy, pozniej juz bylo troche gorzej. Na mistrzostwach Francji zajal drugie miejsce, co bylo dla niego raczej porazka. Co prawda wygral jeden z etapow Eneco Tour, jednak jego forma jest troche zagadka w tym momencie. Ja stawiam na Niemca, ktory w moim mniemaniu jest zwyczajnie lepszym sprinterem. Do tego ma fajna ekipe z Arndtem na czele, ktory bedzie go rozprowadzac. Wiadomo Francuz nie jest w tej walce bez szans, ale uwazam ze ten kurs to akurat value i dlatego go pobieram. Nie ma co jednak stawiac naprawde duzych pieniedzy. To dopiero pierwszy etap sprinterski, a zawsze ciezko trafic taki etap. Nigdy nie wiadomo kto w jakiej naprawde jest formie. Nie ukrywam, ze w Degenkolbie upatruje zwyciezce etapu. Wsrod glownych jego przeciwnikow bedzie Peter Sagan czy Michael Matthews.
 
szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
Sagan jednak tutaj nie będzie liderem na finisze a szkoda bo Gatto bez szału a jest szansa tutaj na koszulkę lidera. Może jutro ?? Tylko wtedy nie wiem na ile będzie ważna zielona koszulka bo patrząc, że na takim etapie jadą na Gatto i fakt, że jest sporo finiszów pod górę to jednak raczej kiepsko.
Ale dobrze Pinot traci i teraz jedynie modlitwy by Talansky dojechał bo value było ogromne jak widać.
Jutro ciekawa końcówka nie jest płasko i możliwe, że spróbuje Sagan na takiej końcówce. Generalnie jutro taki Bouhanni raczej nie ma szans, ale Sagan, Degenkolb czemu nie.
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Jutro niezwykle ciekawy etap, króciutka ścianka tuż przed metą + pofałdowany teren na wcześniejszych kilometrach powinny sprawić, że Bouhanni raczej nie da rady. Można się spodziewać jakiś szarpnięć Moreno, czy Purito i zawodników o podobnej charakterystyce dlatego:
J. Rodriguez - R. Uran 1 @ 2.1 Pinnacle ✅
Uran nie będzie się wyrywał, bo to nie jest etap dla niego. Oczywiście będzie pewnie w końcówce blisko czołówki, aby uniknąć niepotrzebnych strat, ale żadnej ofensywnej akcji nie podejmie. Purito jest w stanie nawet powalczyć o etap, jak dojdzie do sprintu z grupki będzie walczył nawet jeśli nie o zwycięstwo to o bonifikaty.
C. Evans - W. Poels 1 @ 1.80 Pinnacle ✅
Cadel w KG liczyć się nie będzie, forma w górach już nie ta, ale początki wyścigów zawsze jeździ bardzo czujnie, teren także powinien mu odpowiadać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Ma ktoś dane dotyczące max nachylenia tej końcowej górki? Dla mnie Sagan/Dege/Matthews. Tak z przekroju wygląda mi to na finisz pod górkę(znaczy na małym zjeździe, ale wiadomo o co chodzi ;p). Przy 4% to pociągi nie dadzą odjechać. No ale ta hiszpańska kreska w profilu już nie raz oszukiwała.
Strona Vuelty to niezła żenada, nawet info o tych wcześniejszych premiach nie ma.
ok, jakoś na rowerach przegapiłem.
rzeczywiście są te ścianki, nie mam pojęcia co to będzie ????
 
szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
Jest ścianka 12% bodaj na 100/200 metrach ok półtora km przed metą. Potem mamy jeszcze ściankę 8% pewnie z 200 metrów. Mówię na oko musiałbyś na dokładnych mapach sprawdzić a ja trochę leń jestem :p
 
psotnick 952,7K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Ma ktoś dane dotyczące max nachylenia tej końcowej górki? Dla mnie Sagan/Dege/Matthews. Tak z przekroju wygląda mi to na finisz pod górkę(znaczy na małym zjeździe, ale wiadomo o co chodzi ;p). Przy 4% to pociągi nie dadzą odjechać. No ale ta hiszpańska kreska w profilu już nie raz oszukiwała.
Strona Vuelty to niezła żenada, nawet info o tych wcześniejszych premiach nie ma.
Jeśli chodzi to o metę chodziło, to chyba tylko takie coś musi wystarczyć.
Ostatnie 5 km, ale to już pewnie masz, a jak koniecznie chcesz procenty to sobie sam musisz obliczyć ????
 
szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
na forum rowery.org jak coś masz. Generalnie od niecałych dwóch kilometrów to co tutaj jest jedną ścianką w rzeczywistości jest dwiema. Na początku mamy 12% bardzo krótko potem wypłaszczenie i 8% przechodzące w 6% na długości 400 metrów ok możę max 500 metrów. Potem już płasko do mety.
Kombinowałem na dzisiaj ale de facto faworytów wielu: Degenkolb, Matthews, Sagan i pewnie kilku innych. Niby można strzelać w któregoś bo dobrze płacą ale to wg. mnie bez sensu tym bardziej, że nie wiadomo czy w końcu taki Sagan chce tutaj o cokolwiek powalczyć czy nie bardzo
Lepiej siąść na końcówkę i obejrzeć spokojnie ????
Nie wiem czy nie ma value w parze Ciolek - Matthews bo 3,15 na zwycięzce Mediolan-San Remo (sprzed roku) to chyba przesada bo on potrafi się odnaleźć na takim finiszu.
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
John Degenkolb - Nacer Bouhanni 1 @ 1.256 Pinnacle ⛔ szok
Kurs moze i nie powala, ale nie widze tutaj wiekszych szans dla Francuza. Nie jest to etap dla sprinterow. Beda hopki, a sama meta tez jest lekko pod gore, co moim zdaniem wyklucza Bouhanniego. Raczej etap wezmie ktos z grupy: Degenkolb, Sagan, Gilbert, Matthews. Chociaz Belg jest daleko od swojej najlepszej formy, gdzie potrafil w TdF wygrywac etapy. Moze jednak sie odnajdzie w tym wyscigu? Czas pokaze. Sagan tez moze miec problemy. Na TdF byl krolem drugich miejsc, zawsze mu tego czegos brakowalo. Degenkolb pokazal, ze ma moc. Wczoraj przegral tylko z Francuzem z FDJ. Takie etapy mimo wszystko bardziej premiuja niemca, ktoremu do najleszych srinterow mu troche brakuje. Choc spokojnie moze walczyc o czolowe miejsca. Wydaje mi sie, ze to wlasnie on dzisiaj wygra. Z wymienionej czworki to wlasnie on najlepiej sie prezentuje.
 
inzaghi78 3,1K

inzaghi78

Użytkownik
Ja w netowych dzis nic nie znalazlem, w zasadzie wszystko odbywa sie na zasadzie kopiuj wklej i kazdy ma te same pary...

Natomiast lepiej to wyglada w STS :

Matthews M. - Bouhanni N. [1] @1.40 ✅

Gilbert P. - Pozzato F. [1] @1.40 tutaj oplacalne tylko jako dokladka do pierwszego typu bo jesli ktos by chcial to ten zaklad jest np. w Marathonie po 1.45 i bez podatku ✅

Oba typy sa podobne jesli chodzi o moja argumentacje bo generalnie szukalem dzis zakladow w strone moich faworytow do wygranej : Sagan, Matthews M.✅ i wlasnie Gilbert.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
8 28

89michael89

Użytkownik
Peter Sagan - reszta 1 5,43 Pinnacle
Dzisiejszy etap na pewno nie skonczy sie finiszem sprinterow z peletonu. Przekroj 3 etapu jest skrojony idealnie dla Sagana. Wprawdzie sam Sagan mowi, ze traktuje ten wyscig jako przygotwanie przed MS i jest po lekkich treningach, a sam wyscig bedzie traktowal treningowo. Jednak nie wierze, ze nie ma ambicji, zeby wreszcie wygrac etap, ktory jest idealnie spasowany na niego. Wygra jeden etap, co nie udalo mu sie na TDF i dalej bedzie jechal juz treningowo i spokojnie. Wiadomo bowiem, ze na etapach plaskich jego zespol bedzie stawiac na Gatto. Kurs dla mnie jak najbardziej do gry.
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Nie wiem czy nie ma value w parze Ciolek - Matthews bo 3,15 na zwycięzce Mediolan-San Remo (sprzed roku) to chyba przesada bo on potrafi się odnaleźć na takim finiszu.
Mediolan - San Remo w 2013 jednak był zdecydowanie łatwiejszy od tego co mamy dzisiaj. Ciolek jeździ gorzej od Matthewsa w takim terenie i moim zdaniem nie da rady.
Zresztą ja mam dziwne wrażenie, że na tych pierwszych dwóch wzniesieniach w połowie etapu może pójść mocne tempo nadawane czy to przez Movistar, czy Katiusze, aby sprawdzić jak tam noga u Froome&#39;a i Contadora.
 
psotnick 952,7K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi

1.3 do mety, całkiem stroma ta górka..
Vuelta a Espana 2014 - Stage 3
Head-to-Head P. Gilbert/F. Pozzato
Typ: Philippe Gilbert (BEL) @ 1.55 bwin ✅ 21-47
Gilbertowi taka końcówka powinna wybitnie pasować I na pewno ten etap w swoim kajeciku ma zaznaczony na czerwono. Wczoraj woził się w ogonie, nie szarpał i dzisiaj powinien mieć wystarczająco pary, by zaatakować na ostatniej górce. Może nawet wcześniej się oderwać, bo na kresce to może nie utrzymać koła Matthewsa czy Sagana (chociaż Matthewsa już ograł w tym sezonie na niełatwym finiszu De Brabantse Pijl). Forma Belga chyba wraca do normy, ostatnio siódmy na Eneco Tour. Takich fajerwerków nie oczekiwałbym od Pozzato, Włoch mocno przeciętnie w tym sezonie i jakoś nie widzę go w czubie tego etapu.
 
R 225

rover

Użytkownik
Vuelta w tym roku nie rozpieszcza, etap strasznie trudny do wytypowania. Nie wiem czy lista potencjalnych faworytów zmieściłaby się na kartce A4. Pytanie czy tempo w peletonie na ostatnich KM bedzie na tyle duze by dojechała jakas grupka czy któryś z puncherów zdoła sie urwać na jakimś przestoju. Z grupki faworytem wydaje się być Degenkolb, kwestia czy go dociągną, nie powinien mieć problemu z ograniem Sagana lub Matthewsa na ostatnich metrach. Jeśli dojdzie do grubszej selekcji to stawiam na kogoś z trójki miłosnikow klasyków Gilbert, Sagan lub Valverde. Dlatego dzisiaj typy pół na pół, na każdą ewentualność.
P.s Dodatkowo Valverde dzisiaj w koszulce lidera, będzie chciał na pewno się pokazać i pewnie utrzymać koszulke, a różnice są sekundowe. Dodatkowo pewnie marzy mu się wygranie etapu w domowym Tourze w koszulce lidera.
Gilbert - Pozzato 1 @ 1.55 Bwin
Degenkolb - Matthews 1 @ 1.76 Betsafe
Valverde - Froome 1 @ 1.67 Betsafe
 
szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
Jutro znowu podobny etap tylko po pierwsze końcówka po ostatniej premii płaska więc powinni się liczyć Ci co na 1 etapie tym bardziej, że te górki straszą mniej i są tylko dwie dosyć daleko od mety.
Oscar Gatto - Michael Matthews 3,25 ⛔ jednak dla Gatto chyba za ciepło i za ciężki podjazd
Ja wiem, że koszulka lidera dodaje mocy, ale po pierwsze Gatto na takim finiszu na pewno nie jest wolniejszy od Matthews&#39;a, po drugie Orica będzie musiała pracować na całym etapie a to powinno utrudnić rozprowadzanie na ostatnich kilometrach.
I 3,20 na Nacera też wygląda spoko chociaż nie widziałbym bym tam wielkiego value. Raczej rozsądnie wystawiony kurs.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Zgadzam się z tym, że dzisiejszy etap jest trudny do wytypowania. Dużo zależy od rozwoju sytuacji na trasie i taktyki poszczególnych ekip. Premia górska:
Alto del Catorce por ciento (kat. 2; 138,7 km; 8 km, 4,7%)
na pewno wyrzuci z rywalizacji sprinterów. Pytanie brzmi, jak duża pójdzie tam selekcja?
Moja propozycje na dziś:
Micheal Matthews - Oscar Gatto 1,40 bwin ✅ 3 - 144
Matthews na pewno jest podbudowany wczorajszym zwycięstwem. Na etap ruszy w koszulce lidera co także doda mu pewności siebie i mocy. Skoro przetrwał wczoraj to myślę, że dziś z pomocą drużyny dojedzie w czołówce a wtedy może powalczyć nawet o zwycięstwo. Co do Gatto to dzisiejszy etap jest chyba zbyt trudny. Myślę, że Cannondale pojedzie dziś na Sagana, bo to Słowak lepiej sobie radzi na takich etapach.
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
1. Nacer Bouhanni - The Field 2 @ 1,35 Pinnacle ✅91
2. Nacer Bouhanni - John Degenkolb @ 2 @ 2.28 Betsafe ✅ 1 - 91
3. Philippe Gilbert - Luis Leon Sanchez 1 @ 2,1 Bet365 ⛔ 148 - 107
Jak dla mnie wszystkie trzy sa jak najbardziej do grania. Gram 3 raz pojedynek Degenkolba z Nacerem. Wczoraj Francuz mnie bardzo zadziwil, ale nie sadze ze dzisiaj da rade przejechac te gorki. Jesli wczoraj bylem sklonny grac Niemca po 1.256 to dzisiaj nie ruszyc 2.28 to grzech. Ciezko wytypowac kto wygra. Dalej stawiam na te same osoby tj. Gilbert, Degenkolb i Matthews. Nie widze wiekszych szans na zwyciestwo Nacera, takze nawet taki niski kurs moim zdaniem jest warty gry.
Co do Gilberta i Lulu, no to Belg powinien dac sobie rade i przyjechac w czolowce z najlepszymi. Jesli dojada w jednej grupie to nie widze wiekszych szans Sancheza na wygranie w tej parze, bo Gilbert zwyczajnie lepiej finiszuje. Moze to bedzie wlasnie jego dzien i pokaze, ze nie zapomnial jak sie wygrywa? Kto wie. Na pewno kurs to value.
 
8 28

89michael89

Użytkownik
O.Gatto - M.Matthews typ 1 3.25 Bet 365
Wczorajszy etap pokazal, ze Sagan odpuszcza ten wyscig i tylko treningowo jedzie, o czym zreszta sam wspominal w wywiadach. Tym samym on i jego grupa bedzie jechala na Gatto. Matthews wczoraj wygral dosc dziwny finisz. Dzisiaj mysle, ze juz dojedzie cala grupa sprinterow, a w takiej sytuacji warto postawic po takim kursie na Gatto.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom