>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2013 - Vuelta a Espana (24.08 - 15.09)

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Domenico Pozzovivo - Rafał Majka 1 @ 2,60 Bet365 ✅
Para 50/50 więc gdzie z takim kursem. Poza tym Dominik wygląda lepiej od Rafała na tej Vuelcie i jutro przegoni go w generalce bo traci tylko nieco ponad 10 sekund. Jutro będzie ciężko bo mocny podjazd ale też sporo zjazdu, wąską krętą drogą i tam na moje oko lepiej pojedzie Pozzovivo. Na 11 km podjeździe powinni pojechać w miarę równo, ale zjazdy to udręka Rafała, nie zjeżdża jak Basso czyli jak worek ziemniaków ale to nie jest branża ;) Rafał mocno zagiął się na TdP i teraz bardzo wysoko oceniany co moim zdaniem jest błędem. Niepatriotycznie ale tutaj nie ma sentymentów.
Wygra Vincenzo Nibali @ 8,00 Bet365 ⛔
TOP 3 Vincenzo Nibali @ 2,25 Bet365
⛔ 4 miejsce, 1s straty do podium. JAK ŻYĆ :?: ????
Podjazd faworyzuje Nibalego, zjazd również. Moim zdaniem jutro wygra tą czasówkę bo najgroźniejsi rywale czyli Martin i Fabian potracą sporo na podjeździe do Rekina. Kursy zawyżone, jak się zagnie to zdemoluje towarzystwo.
Gdyby wyżej był Kreuziger to by był bardzo wysoko, no ale chyba nie ma mocy i motywacji, a szkoda.
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Rodriguez, Joaquin - Basso, Ivan 1 @ 2,18 Marathonbet ✅ ITT nie dało zarobić ;/
No po takim kursie to chyba trzeba sprobówać. Inne buki mialy ~ 1.65. Teraz wzrosło ale nie do aż tylu. Basso w całej karierze znacznie lepszy czasowiec, ale ostatnio gorsze występy w jezdzie na czas a JRod mocno się ogarnął w tej specjalności. Na TdF na górskiej czasowce był 3. Na płaskiej gorzej, no ale nie ma co porównywać bo dziś ITT nie jest aż tak łatwa. Rok temu na Vuelcie był 7. Jak dla mnie jest value.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dziś bardzo ważny etap. Trudna, górska czasówka dokona kolejnych przetasowań w generalce. Na prawie 40 km trasie można sporo stracić, a także sporo zyskać. Liczę dziś na bardzo dobry występ Vicenzo Nibalego. Być może uda mu się dziś objąć prowadzenie w generalce?
Klika moich propozycji na dziś, niektóre mogą się powtarzać:
Lu-Lu Sanchez - Tanel Kangert 1,45 bet365 ⛔ 13 - 14 ...6 sekund
Dwóch bardzo dobrych czasowców. Lu-Lu najlepiej radzi sobie na płaskich czasówkach. Na górskich idzie mu trochę gorzej. Kangert osiąga bardzo dobre wyniki w tym sezonie - zajął 3 miejsce na górskiej czasówce podczas Giro d&#39; Italia. Podczas Vuelty jest w bardzo dobrej formie, Estończyk to ostatni pomocnik Nibalego. Kangert jest wysoko w generalce więc to też zmotywuję go do dobrej jazdy. Spodziewam się, że obaj zakręcą się koło &quot;dziesiątki&quot;, ale lepszy będzie kolarz Astany.
Vicenzo Nibali - Chris Horner 1,35 Expekt ✅ 4 - 20
Trochę obawiam się tego Hornera. Ogólnie jest średnim specjalistą od TT, ale na Vuelcie wyczynia cuda, jest mocno naładowany ???? Mimo wszystko pogram na Włocha. Forma idzie w górę, TT zawsze jeździł dobrze. Dla przykładu podam 4 miejsce na górskiej czasówce na Giro d&#39; Italia. Profil bardzo mu odpowiada. Dla mnie Nibali jest głównym faworytem do wygrania całej dzisiejszej rywalizacji.
Alejandro Valverde - Nicolas Roche 1,45 betsafe ⛔ 7 - 6 ...4 sekundy
Valverde to zdecydowany faworyt w tej parze. Hiszpan jest solidnym czasowcem, na pewno dużo lepszym od Roche&#39;a. Dla porównania wyniki z ich rywalizacji na Wielkich Tourach:
Vuelta 2012 - Valverde 4, Roche 21
TdF 2013 - Valverde 13, Roche 28... Valverde 5, Roche 150
Widać wyraźna różnicę. Na korzyść Valverde przemawia także fakt, że lepiej radzi sobie na górskich czasówkach.
Kusi mnie trochę ten Rodriguez z Basso, można grac Hiszpana po kursie powyżej 2,00. Ciekawi mnie też kto wygra rywalizację Martin - Cancellara. Niemiec jest faworytem, ale Szwajcar wygląda bardzo dobrze podczas Vuelty.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Kolarstwo, etap 11, jazda indywidualna na czas
04.09.2013 13:11
Nibali w top3?
Typ: tak
Kurs: 2.40
Fonbet
Dzisiaj kolarze zmierzą się z jedenastym etapem tegorocznej Vuelty - jazdą indywidualną na czas na dystansie 38,8 kilometra. Buki faworyzują dziś świetnego czasowca Tony&#39;ego Martina, który jest według nich zdecydowanym faworytem do zwycięstwa, jednak czy faktycznie tak jest? nie do końca... Oczywiście gdyby była ona płaska, zdecydowanie tak, pewnie wygrał by bez problemu, ale czy tak będzie na tej czasówce, gdzie mamy aż 16 kilometrów pod górę, czyli ponad 40% tej samotnej walki każdy z kolarzy będzie jechał pod górę zwieńczoną premią górską trzeciej kategorii na osiemnastym kilometrze. Myślę, że ten podjazd nie doceniany, może zmęczyć Martina a to też może odbić się na drugiej części dystansu w jego wykonaniu. Drugim w kolejności faworytem do wygranej jest Fabian Cancellara, który jak najbardziej myślę może powalczyć z Martinem, potrafi jechać pod górę, na płaskim mocny, na pewno będzie dziś na pudle. Ale ja dziś chcę się skupić na Vincenzo Nibalim, który z czołówki walczącej o wygraną w całym wyścigu na tej czasówce powinien wypaść zdecydowanie najlepiej, Rodriguez i Valverde dużo słabsi w tym elemencie, pozostali z czołówki też nie powinni się liczyć, jedynie uważam można na nieobliczalnego Hornera, który kto wie co zrobi będąc w takiej dyspozycji, wczoraj Unibet na top3 Hornera dawał 10, dziś zostało 5. Nibali ma spore szanse dziś przynajmniej na podium, które fonbet wycenia nam na 2.40 ale nawet jego wygrana po 10.35 w Pinnacle nie jest nie możliwa, prócz Martina, Cancellary, ew. Hornera powalczyć o podium może chyba tylko Kangert, ale i tak ostatecznie to Nibali powinien się na nim znaleźć.
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
V. Nibali - M .Pinotti 1 @ 1.36 WilliamHill✅
Dużo osób tutaj już pisało, jak najbardziej słusznie, o szansach Enzo w dzisiejszej czasówce. Profil zdecydowanie mu odpowiada i moim zdaniem jest dzisiaj murowanym faworytem do podium. Jeżeli mam do wyboru porównywalny kurs w starciu z będącym w życiowej formie Hornerem, to zdecydowanie wolę postawić na Włocha w pojedynku z Pinottim. Marco to oczywiście bardzo utytułowany zawodnik w tej specjalności, ale w tym roku forma jakby już nieco gorsza. Nibali wie, że jeśli chce wygrać Vuelte musi na dzisiejszym etapie się zagiąć i nie powinien mieć problemów w pokonaniu starszego rodaka.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
To mu się wczoraj przydarzyło:

Vincenzo Nibali ‏@VincenzoNibali 3 Sep
Oggi ricognizione crono!! Punto in fronte da un&#39;ape..... Doloreee!!!
 
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
Dzisiaj był dzień wysokich kursów Roche, Pozzovivo, Kreuziger, Samu Sanchez, Lulu Sanchez, troche nas zaskoczyli ???? zwlaszcza mały Włoch , który pojechał chyba czasówke życia.
Jutro między przedostatnim a ostatnim kilometrem jest mała chopka, czy uważacie że może mieć to jakiś wpływ na rywalizacje sprinterów?
bo końcówka troszke trudniejsza niż tutaj http://www.lavuelta.com/13/en/resultados/index.html?e=7 a wygrał Stybar sprinterzy się nie liczyli..
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
M. Matthews - R. Wagner 1 @ 1.40 WilliamHill
Dzisiejszy etap to zdecydowanie jedna z nielicznych okazji dla sprinterów na tegorocznej Vuelcie. Matthews jak już widzieliśmy na poprzednich etapach jest w bardzo dobrej formie, wygrał już jeden etap w tegorocznej edycji, co było dla niego także pierwszym zwycięstwem w wyścigu tej rangi. Dzisiaj także powinien być w czołówce. Jest zdecydowanie szybszym kolarzem od Niemca i to on musi być zdecydowanym faworytem w tej parze.
A. Petit - G. Henderson 2 @ 2.30 Unibet
Nie bardzo rozumiem kursów, więc trzeba spróbować. Niewiadomą jest końcówka etapu, gdzie mamy bardzo niewielki podjazd na którym jeżeli będzie bardzo mocne tempo część sprinterów może się zagubić. Szanse w tym pojedynku oceniam na 50:50 w związku z tym jakieś value w tym kursie na pewno jest.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Profil trasy wskazuję na toi, że dziś o wygranie etapu powinni walczyć dziś sprinterzy. Dotychczasowe etapy sprinterskie przebiegały bardzo różnie, przeważnie nie po myśli sprinterów. Dziś na dodatek może powiać w samej końcówce. Ciężko przewidzieć dokładny scenariusz. Grupy sprinterów powinny dziś mocno się zmobilizować, dla nich to jedna z ostatnich szans.
Ja stawiam na sprinterski finisz. Moi faworyci na dziś to Michael Matthews, Gianni Meersman, Tyler Farrar i Maximiliano Richeze.
Michael Matthews - Robert Wagner 1,40 William Hill ⛔ 170 - 13
Zdecydowanie gram na Matthewsa, który na koncie ma już jeden wygrany etap na tegorocznej Vuelcie. Do tego kilka przyzwoitych miejsc, był 3, 6 i 14. Wagner tylko raz dobrze zafiniszował, był 3 na 7 etapie. Atutem Matthewsa jest też dobry pociąg Orici. Dobrze rozprowadzony na pewno pokona Wagnera.
Gregory Henderson - Adrien Petit 2,40 bet365 ⛔ 62 - 11
Trochę ryzykowny typ, ale kurs ciekawy i ma duże szanse na sukces. Henderson jest dużo bardziej doświadczony zawodnikiem (co bywa ważne na ostatnich metrach), wygrywał już etapy m. in.: Vuelta a Espana, Paryż-Nicea, Eneco Tour czy Tour of Britain. Petit to młody francuski sprinter, na razie bez większych sukcesów.
Porównania miejsc na sprinterskich etapach:
Henderson: 8 - 18 - 12
Petit: 188 - 11 - 4
Widać, że ich rywalizacja jest wyrównana, lepszy wynik osiągnął Petit, a Henderson jeździ bardziej regularnie. Stawiam na zawodnika Lotto.
Grega Bole - Michael Morkov 2,20 unibet ⛔ 175 - 24
Dziwnie ułożone kursy. Dla mnie faworytem jest Grega Bole, który jest sprinterem czego nie można powiedzieć o Morkovie. Może zasugerowali się wystrzałem Duńczyka na 6 etapie? Wcześniej nigdy Morkov nie błyszczał na sprintach, swoje największe sukcesy odnosił na wyścigach torowych. Bole i Flecha to opcje dla Vacansoleil na sprinterskie etapy. Bole miał kilka niezłych miejsc podczas Vuelty, zajmował 10, 13 i 17 miejsce. Dziś pewnie zakręci się gdzieś w TOP-20. Po takim kursie można spróbować.
EDIT:
W czasie pisania mojego postu pojawił się wpis Martinusa. Typujemy podobnie ????
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Straszna wtopa dzisiaj z tymi typami. Coś płaskie etapy podczas Vuelty mi nie leżą. Niby analizy wydają mi się ok, a wyniki pokazują zupełnie co innego.
Sam finisz bardzo ciekawy. Wydawało się, że to Hagen wygra etap, jednak w samej końcówce Gilbert &quot;odpalił petardę&quot; i pokonał Norwega na ostatnich metrach. Belg wraca do formy przed MŚ.
Po raz kolejny dobrze zafiniszował Maximiliano Richeze. To jego trzecie podium na tegorocznej Vuelcie.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Jutro interesująca końcówka, bo drobna hopka na metę, jakieś 400-500 metrów przypuszczalnie ze średnią koło 5%, z najcięższym fragmentem na metę, przynajmniej tak donoszą szpiedzy na forum cn. Rozpędem peleton chyba tego nie weźmie i raczej bym tu stawiał na jakiegoś Puncheura, który się dobrze ustawi. I nie lekceważyłbym tu Fabiana, może po raz kolejny sprawdzić nogę.
Valverde - Moreno 1 1.75 ✅ o ile nie zweryfikują w oficjalnych ;)
Piti póki co trzyma się bardzo dobrze. Moreno wyprztykał się jak króliczek z reklamy baterii w 1 tygodniu i pozostaje mu dawna rola - pomoc Purito. On już jest z tego wyścigu rozliczony i jakaś jazda na siebie nie ma chyba tu uzasadnienia.
Dość wysoki kurs na Gerransa, póki co niewidoczny na tym wyścigu. Jak się pojawi jakieś TOP3 w unieście to chyba zagram.
Rat Penat po drodze, może czas na dojazd ucieczki? Sprinterzy potracą i czy będzie miał kto gonić.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Straszna wtopa dzisiaj z tymi typami. Coś płaskie etapy podczas Vuelty mi nie leżą. Niby analizy wydają mi się ok, a wyniki pokazują zupełnie co innego.
Sam finisz bardzo ciekawy. Wydawało się, że to Hagen wygra etap, jednak w samej końcówce Gilbert &quot;odpalił petardę&quot; i pokonał Norwega na ostatnich metrach. Belg wraca do formy przed MŚ.
Po raz kolejny dobrze zafiniszował Maximiliano Richeze. To jego trzecie podium na tegorocznej Vuelcie.
Nie ma co się mazać :razz:
Vuelta to najgorszy wyścig do typowania, bo albo Cię kocha i daje wygrywać albo nienawidzi i lecą czerwa jedno za drugim.
Ja płaskie etapy odpuszczam kompletnie, jutro mam swojego doga i czekam na jakieś konkretne pary z nim w roli głównej, może Betsyf i Expekt się wysypią z porządnymi H2H ;)
 
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
Jutro interesująca końcówka, bo drobna hopka na metę, jakieś 400-500 metrów przypuszczalnie ze średnią koło 5%, z najcięższym fragmentem na metę, przynajmniej tak donoszą szpiedzy na forum cn. Rozpędem peleton chyba tego nie weźmie i raczej bym tu stawiał na jakiegoś Puncheura, który się dobrze ustawi. I nie lekceważyłbym tu Fabiana, może po raz kolejny sprawdzić nogę.

Valverde - Moreno 1 1.75

Piti póki co trzyma się bardzo dobrze. Moreno wyprztykał się jak króliczek z reklamy baterii w 1 tygodniu i pozostaje mu dawna rola - pomoc Purito. On już jest z tego wyścigu rozliczony i jakaś jazda na siebie nie ma chyba tu uzasadnienia.

Dość wysoki kurs na Gerransa, póki co niewidoczny na tym wyścigu. Jak się pojawi jakieś TOP3 w unieście to chyba zagram.

Rat Penat po drodze, może czas na dojazd ucieczki? Sprinterzy potracą i czy będzie miał kto gonić.
Gerrans poturbował sie w jednej z kraks i ma poobijane ramie , nie grałbym go , a może znów Gilbert jutro ? Jeżeli wytrzymałby tą pierwszą kategorie, to moim zdaniem on będzie faworytem, dzisiaj poradził sobie świetnie, jutro taki etap dobry dla ucieczkowiczów tak sobie mysle, bo prawdopodobnie wszyscy sprinetrzy sporo straca na gorze , i jezeli w uczieczce groznych rywali dla najlepszych to nie powinni sie zbytnio zaginac żeby ich gonić, zwlaszcza ze ekipy liderów szykują sie chyba bardziej na jutro, bo etap duzo wazniejszy i ciezszy mam w sobote, dlatego na pewno jezeli nie bedzie potrzeby to nie bede sie zajezdzac
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Nie ma co się mazać :razz:
Vuelta to najgorszy wyścig do typowania, bo albo Cię kocha i daje wygrywać albo nienawidzi i lecą czerwa jedno za drugim.
Ja płaskie etapy odpuszczam kompletnie, jutro mam swojego doga i czekam na jakieś konkretne pary z nim w roli głównej, może Betsyf i Expekt się wysypią z porządnymi H2H ;)
Walczę dalej, tak łatwo nie odpuszczę ???? Dobrze, że typy długoterminowe chociaż nieźle wchodzą. Zawiódł mnie tylko Betancur, nie wiem co się z gościem podziało, kompletnie odpuścił wyścig...
Dzisiejszy etap zapowiada się ciekawie. Typuje taki scenariusz: na Alto del Rat Penat (kat. 1; 119.1 km; dł. 4.3 km; śr. 10.6%, max 16%) pójdzie mocne tempo i będzie ostra selekcja (odpadnie większość sprinterów). Zostanie grupa około 50-60 zawodników i z tej grupy najmocniejsi, najszybsi powalczą o wygranie etapu. Wg mnie powinni powalczyć: Gilbert, Hagen, Cancellara, może Valverde i Moreno.
Możliwy też jest odjazd na podjeździe zawodników z drugiego szeregu, ale do mety zostanie 50 km więc ciężko będzie dojechać uciekinierom. Mety w samej końcówce pod górę więc może ktoś z faworytów powalczyć o bonifikaty...
TOP-3 Philippe Gilbert 1,65 unibet ⛔
Może trochę zbyt pochopnie, zbyt szybko, ale pogram na Belga. Wczoraj bardzo podobała mi się praca zawodników BMC, którzy w końcówce jechali na czele peletonu. Na ostatnich metrach znakomicie ich pracę wykończył Gilbert, odpalając niesamowitą petardę. Dziś końcówka powinna być trochę podobna, też lekko pod górę. Gilbert jest na tyle mocnym zawodnikiem, że powinien przetrwać podjazd w środkowej części etapu. Jeśli chodzi o końcówkę to pokazał, że potrafi skutecznie zafiniszować z niedużej grupy. Możliwy jest też jego samotny atak na ostatnich kilometrach.
Na ten moment tyle, może później jeszcze coś dorzucę...
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Cóż, wczorajszy etap katastrofalny. Po raz kolejny potwierdziło się, że etapy, które w teorii powinny być dla sprinterów takimi nie są. Dzisiejszy etap wydaje się, że nieco trudniejszy od wczorajszego, więc zapewne będzie podobnie.
E. Boasson-Hagen - G. Meersman 1 @ 1.68 Unibet ⛔
Jeżeli wczoraj w końcu w tym sezonie przełamał się Gilbert, to może tym razem kolej na Boassona. Wczoraj bardzo blisko, drugie miejsce i na dzisiejszym etapie również powinien walczyć o wysokie miejsce. Na tego typu końcówkach powinien czuć się lepiej od Meersmana co udowodnił wczoraj. Myślę, że podobnie będzie dzisiaj.
L.L. Sanchez - R. Nocentini 1 @ 1.67 WilliamHill ⛔
Lulu na takich końcówkach jeździ zazwyczaj bardzo uważnie, wczoraj spokojnie utrzymał się w głównej grupie. Nocentiniemu zdecydowanie na czasie nie zależy, wczoraj pod koniec już odpuścił i przyjechał ze stratą ponad dwóch minut do peletonu. Dzisiaj do mety razem powinno przyjechać jeszcze mniej kolarzy co powoduje, że bet ten ma jeszcze większe szanse powodzenia. Zdecydowanym faworytem w tej parze dla mnie jest Hiszpan.
 
M 20,3K

musampha

Użytkownik
Nie siedzę zbyt mocno w kolarstwie, więc mam pytanie. Dlaczego dzieje się tak, że czasem przy kursach na zwycięzce etapowego jeden zawodnik jest znacznie wyżej notowany niż drugi, a przy tym kurs na zwycięzce h2h w takiej parze jest niższy na tego drugiego. Przykład dzisiejsza para Daniel Moreno ₋ Alejandro Valverde 1,9 - 1,8 podczas gdy na zwycięstwo Moreno 11,0, a na Valverde 29,0. Czy to normalne w kolarstwie i skąd biorą się takie różnice? Z góry dzięki za odpowiedź.
 
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
Do Kulu: Betancur jest przewidziany na pomocnika dla Pozzovivo w trzecim tygodniu , zalozenie mialobyc takie ze etap po etapie mial dochodzic do craz wyzszej formy, ale to chyba tylko zalozenie bylo ???? ..
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom