>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2009 - Tour de France

Status
Zamknięty.
lewy_ino 0

lewy_ino

Użytkownik
Jako, że sezon kolarski startuje, a odpowiedniego tematu nie ma, to pozwalam sobie go założyć i mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi to za złe :-D

na początek przekopiuje typ z typów dnia
Spotkanie: Luis Leon Sanchez Gil (ESP/Caisse d`Epargne) - Jens Voigt (GER/Saxo Bank) ⛔
Typ: 2
Kurs: 1.7
Bukmacher: bwin
Analiza:
Nie będę się tutaj dużo rozwodził niestety, mamy początek sezonu dopiero i tak naprawdę nie do końca wiadomo, jakiego zawodnika na co stać, obaj zawodnicy teoretycznie dobrze jeżdżą na czas, Hiszpan jest aktualnym mistrzem swojego kraju w tej specjalności, Niemiec natomiast od lat świetnie radzi sobie w samotnej walce z czasem i uważany jest za jednego z najlepszych zawodników na świecie w tej specjalności. Sanchez Gil w tym roku już ma dwa zwycięstwa na koncie, co znaczy że jest w dość przyzwoitej formie, niestety oba zwycięstwa na normalnych etapach i nie wiele się odnoszą do jutrzejszej jazdy na czas, Voigt natomiast jeszcze nic nie wygrał, ale pokazał się już z dobrej strony zajmując 4. miejsce w klasyfikacji generalnej dość mocno obsadzonego Tour of California oraz zajął na tamtejszej &quot;czasówce&quot; wysokie 5. miejsce.


do tego dodam jeszcze 2 moim zdaniem bardzo ciekawe typy jakie zaproponował bwin (narazie tylko tutaj mam kase, dlatego obserwuje tego buka) na prolog Paryż-Nicea

Alberto Contador (ESP/Astana) - Cadel Evans (AUS/Silence-Lotto) 1 - 1.5 ✅
Moim zdaniem najpewniejsza para jaką dał bwin, ale też najgorszy kurs, Contador dobrze wszedł w sezon, wygrał już Volta ao Algarve oraz &quot;czasówkę&quot; na tym wyścigu i to z dość sporą przewagą, na pewno jest głównym kandydatem do wygrania całego Paryż-Nicea i myślę, że pokaże to już na prologu. Evans jeszcze chyba tak naprawdę nie zaczął sezonu 41. miejsce w Ruta del Sol to potwierdza tylko, że Australijczyk zaczyna dopiero nabierać kilometrów wyścigowych i poza jakimś mocniej pojechanym etapem nie powinien odegrać ważniejszej roli w wyścigu, tak wiec moim zdanie pewna 1

David Millar (GBR/Slipstream) - Gustav Eric Larsson (SWE/Saxo Bank) 2 - 1.65 ????
Szwed jest wicemistrzem olimpijskim w jeździe indywidualnej na czas, w tym sezonie dobrą dyspozycję w tej specjalności już pokazał na Tour of California, gdzie zając 3. miejsce w mocno obsadzonej &quot;czasówce&quot;. Co do Millara to myślę, że po dyskwalifikacji nie wrócił już taki mocny w jeździe indywidualnej na czas, za to bardziej nastawił się na lepszą jazdę po pagórkach, co i tak nie specjalnie mu idzie, do tego w tym sezonie na &quot;czasówce&quot; w Volta ao Algarve zajął dopiero 9 miejsce, tak wiec sądzę, że kolejny fajny typ i powinna być 2
 
lewy_ino 0

lewy_ino

Użytkownik
Widzę, że nie wielu tutaj sympatyków kolarstwa, no ale ja się na razie nie poddam i na 2. etap Paryż - Nicea proponuje takie pary, a może później ktoś się dołączy ;)
Najpierw propozycja z typów dnia:
Spotkanie: (Kolarstwo: Paryż - Nicea - 2. etap - 11:45) Mark Renshaw (AUS/Team Columbia) - Gert Steegmans (BEL/Team Katusha) ????
Typ: 2
Kurs: 2.1
Bukmacher: bwin
Analiza:
Nie wiem, czym kierują się buki dając taki ładny kurs na Belga, ale moim zdaniem to wspaniała okazja, której nie mogę zmarnować. Steegmans w tym roku przeszedł do rosyjskiego potentata - Katushy, jako jeden z liderów na płaskie etapy, a taki etap właśnie mamy jutro, dodatkowo za Belgiem przemawiają już jego dotychczasowe osiągnięcia w tym sezonie, wygrał Trofeo Mallorca i jeden z etapów na Vuelta a Andalucia oraz pokazał się z dobrej strony na klasyku Kuurne - Brussel - Kuurne. Tak dobrymi wynikami niestety nie może pochwalić się Australijczyk i tym większe moje zdziwienie co do kursów, z ważniejszych osiągnięć, jakie zawodnik Teamu Columbia ma na swoim koncie w tym roku, to 3. miejsce na etapie Tour of California i 5. miejsce na etapie Tour Down Under tak wiec nic szczególnego.
Prawdopodobieństwo: 9/10
a dodatkowo z bwin proponuje następujące pary jeszcze:
Heinrich Haussler (GER/Cervelo) - Mirco Lorenzettl (ITA/Lampre) 1 - 2.2 ✅
Obaj zawodnicy w bardzo dobrej formie mimo początku sezonu dopiero, ale bardziej za mną przemawia dyspozycja Niemca. Haussler w tym roku wygrał 2 etapy na Volta ao Algarve, zajął 4 miejsca na podium i jedno 4. miejsce oraz 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Tour of Qatar oraz bardzo dobrze pokazał się na Omloop Het Nieuwsblad, gdzie jechał długo w ucieczce, ale ostatecznie zajął 8. miejsce. Dodatkowo jest on liderem swojego zespołu na etapy płaskie na tym wyścigu i pojechał bardzo dobrze &quot;czasówkę&quot;, tak jakby chciał jak najmniej stracić i spróbować powalczyć na etapach płaskich o koszulkę lidera. Co do jego przeciwnika, również może się już pochwalić wygranymi w tym roku, 2 etapy na Giro di Sardegna + 2 i 4 miejsce oraz wygrany klasyk Giro del Friuli, dlatego tylko proponuje tą parę i jest ona mniej pewna niż poprzednia.
Prawdopodobieństwo: 6/10
Romain Feilu (CZE/Liquigas) - Sebastian Chavanel (FRA/Francaise des Jeux) 1 - 1.6 ⛔
Tutaj już krótko, obaj zawodnicy jeszcze nie są w super formie, w tym roku razem ścigali się w wyścigu Etoile de Bessèges, na 1 etapie Chavanel 2 a Feillu 5, na 2 etapie Feillu 2 a Chavanel 7, potem na 5 Feillu 11, a Chavanel sie wycofał, dodatkowo Feillu zajął 5. miesjce w klasyku Boucles du Sud Ardèche - Souvenir Francis Delpech i moim zdaniem jest on faworytem tej pary, zresztą jak patrząc na kursy nie tylko moim faworytem.
Prawdopodobieństwo: 6/10
Powodzenia i oby było lepiej niż wczoraj ;)
Znowu nie bardzo to wyszło, tak jak miało :-?
 
lewy_ino 0

lewy_ino

Użytkownik
Jak mawiają, do trzech razy sztuka, jeżeli jednak jutro się nie poszczęści, to chyba zrobię sobie przerwę z jakimiś analizami...

zaczynam standardowo, od typu z typów dnia
Spotkanie: Philippe Gilbert (BEL/Silence-Lotto) - Samuel Dumoulin (FRA/Cofidis) ⛔
Typ: 2
Kurs: 2
Bukmacher: bwin
Analiza:
Na 3. etap wyścigu Paryż - Nicea wybrałem parę Gilbert - Dumoulin i stawiam tutaj na Francuza. Nie ma co patrzeć moim zdaniem na poszczególne dotychczasowe osiągnięcia zawodników w tym sezonie, Gilbert jest typowym specjalistą od klasyków i etapów &quot;pofałdowanych&quot; i raczej w głównej mierze buduje on formę na następny miesiąc. Dumoulin jest typowym sprinterem i raczej jutrzejszy etap jest bardziej dla niego niż jego przeciwnika z pary. Jedynym argumentem przemawiającym za zawodnikiem Silence-Lotto jest to iż jutro nie będzie aż tak płasko jak dziś, jednak moim zdaniem nie są to też takie &quot;górki&quot;, z którymi Francuz sobie nie poradzi.
Prawdopodobieństwo: 8/10

do tego warto zainteresować się następującymi typami, ale raczej w kwestiach rekreacyjnych ;)
Kto będzie w TOP 3?
Heinrich Haussler (GER/Cervelo) 1.6 ⛔
Mark Renshaw (AUS/Columbia) 1.9 ⛔
Prawdopodobieństwo: 6/10

Zwycięzca etapu:
Heinrich Haussler (GER/Cervelo) 3.5 ⛔
Mark Renshaw (AUS/Columbia) 6 ⛔
Prawdopodobieństwo: 4/10

Tutaj wiele nie powiem, Haussler super forma, co potwierdził dziś wygrywając, do tego jutrzejszy etap jeszcze bardziej mu sprzyja, więcej pagórków niż dziś, a Niemiec jest jednym z lepiej radzących sobie sprinterów w trudniejszym terenie, wiec może stracić mniej siły niż pozostali specjaliści od finiszów, co do Australijczyka to dużym jego atutem jest to iż pracuje na niego niemal cały zespół, co było widać dziś, a sam do tego ma dobrą formę.

Powodzenia.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Ooo widzę, że w tym sezonie o ile oczywiście czas mi pozwoli będzie z kim typować kolarstwo ;) Bardzo z tego powodu się cieszę.

Obecnie jednak jestem dosyć poza tematem i poza wyścigiem Dookoła Kalifornii nie obserwowałem innych. Także z typami narazie się wstrzymuję ;)
 
lewy_ino 0

lewy_ino

Użytkownik
Ale zonk dziś na tych typach co podałem, ale niestety z powodu złej pogody peleton się porwał i Dumoulin nie załapał się do czołówki...

Co do typów na jutro to typ dnia:
Spotkanie: Heinrich Haussler (GER/Cervelo) - Mirco Lorenzetto (ITA/Lampre) ????
Typ: 1
Kurs: 1.75
Bukmacher: bwin
Analiza:
Jutro pierwszy trudniejszy etap w Paryż - Nicea i pierwszy w którym nie przewiduje finiszu z peletonu (choć, jak można było zobaczyć dziś również go nie było z powodu nie najlepszej pogody) a sądzę, że jeżeli dojdzie do finiszu to maksymalnie z grupki 20-30 osobowej, choć nie wykluczam również, że do mety dojedzie jedna osoba. Jeżeli chodzi o parę, którą wybrałem i czym się kierowałem, to już mówię. Niemiec jest aktualnie liderem klasyfikacji punktowej (razem z Chavanelem, ale że ten jest liderem klasyfikacji generalnej to Haussler pojedzie w zielonej koszulce) i myślę, że będzie chciał zachować tę koszulkę jak najdłużej, a że po górkach jeździć w miarę dobrze potrafi a do tego jest w wyśmienitej formie to sądzę, że utrzyma się w czołowej grupce i będzie walczył o wygranie etapu. O Lorenzetto powiem tylko tyle, iż sądzę, że nie utrzyma się w czołowej grupie tak długo jak Niemiec i przegra z nim w bezpośredniej walce. Tak więc typ w głównej mierze opieram na tym iż większą motywację do walki będzie miał Haussler.

Poza tym
Philippe Gilbert (BEL/Silence-Lotto) - Jerome Pineau (FRA/Quick Step) 1 - 1.55 ????
Po pierwsze Belg jest lepszym zawodnikiem, a po drugie Pineau jest zawodnikiem Quick Step, w barwach którego jeździ lider wyścigi - Sylvain Chavanel, tak więc cały zespół będzie miał za zadanie utrzymać koszulkę lidera a nie jechać na &quot;swoje&quot;


Jeżeli chodzi o Tirreno - Adriatico to proponuje takie coś:
Gerald Ciolek (GER/Milram) - Greg Van Avermaet (BEL/Silence-Lotto) 1 - 1.85 ⛔
Niemiec dobrze radzi sobie na pagórkach, sam zresztą podkreśla, że chce jeździć dobrze klasyki pagórkowate, a na jutrzejszym etapie na nie wiele kilometrów przed metą mamy dość spore wzniesienie i jeżeli tempo będzie mocne to nie ma innej możliwości niż wygrana Ciolka w tej parze.
Tom Boonen (BEL/Quick Step) - Alessandro Petacchi (ITA/LPR) 1 - 1.75 ⛔
Tutaj krótko, Boonen już dość mocno w sezonie i powinien dać radę utrzymać się w czubie, nawet przy mocnym tempie czego myślę, że nie można powiedzieć o Petacchim.


Z podanych typów wszystkie można próbować, choć sam osobiście gram tylko Hausslera z powodu tego iż nie mam już za dużo kasy i mając do wyboru Hausslera lub Gilberta (Tirreno odpuszczam) gram typ z wyższym kursem.



Na razie kończę z obstawianiem kolarstwa, jednak początek sezonu zbyt nieprzewidywany...
 
lewy_ino 0

lewy_ino

Użytkownik
Witam, jak widać długo nie wytrzymałem ;)
co do typów na dzisiejsze etap, to mnie w oko wpadł szczególnie jeden, a mianowicie
Fabian Wegmann (GER/Milram) - Enrico Gasparotto (ITA/Lampre) 1 - 1.6
obaj zawodnicy po hopkach jeździć umieją, z czego wydaje mnie się, że lepszy specjalistom w tej dziedzinie jest Niemiec i to właśnie na niego stawiam, dodatkowo przemawiam za nim fakt że znajduje się już w dość przyzwoitej formie, wysoko był na I etapie, niedawno 2 w klasyku Monte Paschi Eroica i moim zdaniem Gasparotto nie da rady na tych &quot;górkach&quot;
dodatkowo myślę, że ciekawie wygląda
Cadel Evans (AUS/Silence-Lotto) - David Moncoutie (FRA/Cofidis) 2 - 1.85
moim zdaniem dość oczywista 2, francuz ściga się u siebie i na pewno będzie walczył i chciał się pokazać, dodatkowo myślę, że jutro może dojść ucieczka a Moncoutie może w niej być, ponieważ ma już dość sporą stratę w generalce, co do Evansa to przewiduje, że traktuje ten wyścig bardzo treningowo i pojechał tylko jeden etap na maksa (ten wczorajszy) a dziś już odpuści

typy i kursy z bwin
 
lewy_ino 0

lewy_ino

Użytkownik
Fabian Wegmann (GER/Milram) - Enrico Gasparotto (ITA/Lampre) 1 - 1.6 ✅
obaj zawodnicy po hopkach jeździć umieją, z czego wydaje mnie się, że lepszy specjalistom w tej dziedzinie jest Niemiec i to właśnie na niego stawiam, dodatkowo przemawiam za nim fakt że znajduje się już w dość przyzwoitej formie, wysoko był na I etapie, niedawno 2 w klasyku Monte Paschi Eroica i moim zdaniem Gasparotto nie da rady na tych &quot;górkach&quot;

Cadel Evans (AUS/Silence-Lotto) - David Moncoutie (FRA/Cofidis) 2 - 1.85 ✅
moim zdaniem dość oczywista 2, francuz ściga się u siebie i na pewno będzie walczył i chciał się pokazać, dodatkowo myślę, że jutro może dojść ucieczka a Moncoutie może w niej być, ponieważ ma już dość sporą stratę w generalce, co do Evansa to przewiduje, że traktuje ten wyścig bardzo treningowo i pojechał tylko jeden etap na maksa (ten wczorajszy) a dziś już odpuści
no i doczekałem się dobrego dnia, oby teraz tylko lepiej było ;)
 
lewy_ino 0

lewy_ino

Użytkownik
Już jutro wyścig Mediolan - San Remo, zwany też wiosennymi mistrzostwami świata, więc jest to wyścig bardzo prestiżowy i na poważnie traktowany przez cały zawodowy peleton. Bet365 zaproponował bardzo bogatą ofertę na te zawody, a ja wybrałem z tego takie oto zdarzenia ;)
Gerald Ciolek - Oscar Gatto 1 - 1.57
dwaj młodzi zawodnicy, jednak sądzę, że faworytem i to dość pewnym jest tutaj Ciolek, jest on bardziej doświadczony, regularnie od 2 sezonów osiąga przyzwoite wyniki, czego nie można powiedzieć o jego przeciwniku z pary, ponadto Ciolek jeździ w lepszym zespole, którego jest liderem na ten wyścig, a Gatto będzie prawdopodobnie pracował na lidera swojego zespołu
Karsten Kroon - Juan Antonio Flecha 2 - 1.72
Flecha powinien być liderem Rabobanku na ten wyścig i pewnie jak zawsze zawalczy próbując jakiegoś ataku i ucieczki na ostatnich kilometrach, co mam nadzieję, że przyniesie mu dość wysoką pozycję na zakończenie wyścigu, Kroon natomiast nie jest w wyśmienitej formie, trasa wyścigu też raczej nie do końca mu pasuje, a na dodatek ma &quot;silniejszych&quot; kolegów w zespole
Stefano Garzelli - George Hincapie 1 - 1.57
najmniej pewny tym z podanych tutaj, ale nadal dość pewny żeby o nim pisać, Garzelli jak pokazał w Tirreno - Adriatico jest w bardzo dobrej formie i pewnie powalczy w tym wyścigu, zresztą jak każdy Włoch, Hincapie natomiast nie powinien odegrać znaczącej roli, na jego niekorzyść działa skład wystawiony na ten wyścig przez jego zespół, w którym znajdują się zawodnicy mający większe szanse na końcowy sukces i Amerykanin powinien się raczej skupić na pomocy im
 
lewy_ino 0

lewy_ino

Użytkownik
Gerald Ciolek - Oscar Gatto 1 - 1.57 ⛔
dwaj młodzi zawodnicy, jednak sądzę, że faworytem i to dość pewnym jest tutaj Ciolek, jest on bardziej doświadczony, regularnie od 2 sezonów osiąga przyzwoite wyniki, czego nie można powiedzieć o jego przeciwniku z pary, ponadto Ciolek jeździ w lepszym zespole, którego jest liderem na ten wyścig, a Gatto będzie prawdopodobnie pracował na lidera swojego zespołu

Karsten Kroon - Juan Antonio Flecha 2 - 1.72 ⛔
Flecha powinien być liderem Rabobanku na ten wyścig i pewnie jak zawsze zawalczy próbując jakiegoś ataku i ucieczki na ostatnich kilometrach, co mam nadzieję, że przyniesie mu dość wysoką pozycję na zakończenie wyścigu, Kroon natomiast nie jest w wyśmienitej formie, trasa wyścigu też raczej nie do końca mu pasuje, a na dodatek ma &quot;silniejszych&quot; kolegów w zespole

Stefano Garzelli - George Hincapie 1 - 1.57 ????
najmniej pewny tym z podanych tutaj, ale nadal dość pewny żeby o nim pisać, Garzelli jak pokazał w Tirreno - Adriatico jest w bardzo dobrej formie i pewnie powalczy w tym wyścigu, zresztą jak każdy Włoch, Hincapie natomiast nie powinien odegrać znaczącej roli, na jego niekorzyść działa skład wystawiony na ten wyścig przez jego zespół, w którym znajdują się zawodnicy mający większe szanse na końcowy sukces i Amerykanin powinien się raczej skupić na pomocy im
Ciolek jednak nie doszedł do siebie po chorobie z którą walczył podczas Tirreno-Adriatico i nie dojechał do mety, w drugiej parze trochę dziwi mnie wysoka pozycja Kroona, no ale bywa, o ostatniej parze się nie wypowiem, Garzelli po prostu dał ciała i tyle...
 
nasty 12

nasty

Użytkownik
Kanstantsin Siutsou - Sylvester Szmyd Kto lepszy :Giro d Italia - General Classification
1 1.60 expekt ✅✅

Ekipa Team Columbia-Highroad ogłosiła skład, w którym stanie w szranki w ramach 92. edycji włoskiego Giro d&#39;Italia, które rozpoczyna się już 9 maja. Liderem amerykańskiej drużyny będzie tym razem Białorusin Konstantin Sioutsou. W pierwszym tygodniu rywalizacji skupimy się na płaskich etapach, dzięki czemu później pozostanie nam już tylko walczyć o jak najlepsze miejsce Konstantina - powiedział dyrektor sportowy. pro-cycling.org

A to wywiad Przeglądu Sportowego z naszym aktualnie najlepszym kolarzem :
PS: Czyli nie ma szans na to, żeby pojechał pan gdzieś dla siebie?
Nawet wolałbym żeby nie było takiej szansy. Dlaczego? Bo to by oznaczało, że liderzy jadą słabo. A my startujemy w Giro żeby wygrać ten wyścig.

Wniosek z tego jest prosty: Szmyd powalczy na kilku etapach, ale będzie musiał pomagać liderom swojej ekipy. Kosztuje to bardzo wiele sił. Białorusin to solidny kolarz, któremu dodatkowo pomagał będzie team. Tylko kontuzja lub wypadek może przekreślić szansę na wysokie miejsce. Polak jest w dobrej formie, kibicuje mu, ale bycie gregario ogranicza w walce o klasyfikacje generalna ????
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Garmin - Slipstream - Team Columbia - Highroad
Kto lepszy :Giro d Italia - Stage 1 1 @1,35

Zaczynamy zabawę z wielkim ściganiem. Pierwszy etap Giro czyli drużynówka na czas. Trasa płaska o długości 20km. Zdecydowanym faworytem jest ekipa Garmin Slipstream i to nie tylko dzisiaj ale i w całym wyścigu. Team miezy nie tylko w Giro ale i w TTT, w sumie nie ma sie czemu dziwić. Maja równy dobry skład w tym takich kolarzy jak Wiggins, Zabriskie, Millar czy Meyer, bardzo konkretnych czasowców. Rok temu wygrała właśnie ekipa GS i dzisiaj powinna być powtórka.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Sprinterskie etapy Giro sobie odpuściłem, ale widać po wynikach, że Petacchi jest bardzo mocny.

Od jutra zaczynam obserwować Giro w TV ;) Wjedżamy w góry już w pierwszym tygodniu czas na Dolomity. Jutro dwa trudne podjazdy krótki ale treściwy Croce D&#39;Aune potem zjazdy i finałowy podjazd do San Martino di Castrozza. Podjazd jednak nie wygląda ja jakiś super straszny, dlatego spodziewam się wygranej ktoregoś z szybkich górali typu Cunego, czy też Di Luca, którzy patrząc po wynikach także i dziś byli w czołówce ;)

Czy typować ? Nie jestem pewien... ale jeśli nie znajdę nic ciekawego odpuszczę i z zaciekawieniem przyjrzę się formie w jakiej są poszczególni zawodnicy i zatypuję na środę.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
No dobra pierwsze góry, pierwsze typy... Mocni powinni być Cunego, Di Luca, Simoni. Ogólnie sądzę, że powinna dojechać jakaś większa grupa. Nt. Armstronga nie mam zdania, nie jestem pewien na co go stać po kontuzji.

Mamy dwa podjazdy pierwszy krótszy, ale dosyć treściwy, drugi dłuższy, ale końcówka trochę mamy wypłaszczenie stąd szansa dla &quot;szybkich górali&quot;.

Skupiam się na ofercie Bet365.

Ivan Basso - Carlos Sastre
Główny faworyt imprezy nie powinien zawieść w pierwszych górach. Dla Sastre Giro jest pierwszym przetarciem przed TDF i choć może osiągać dobre wyniki to nie sądzę aby na tym etapie mocno dawał się we znaki Włochom.
typ: Basso - 1,41 6/10 ✅ 8-16

Franco Pelizotti - Michele Scarponi
Jak nie Basso no to Pelizotti. Liquigas ma na kogo jechać w tym wyścigu. Franco wydaje się być mocny. Na pewno mocniejszy od &#39;dopingowicza&#39; Scarponiego, który od dawna uważany jest za talent, z tym, że niespełniony.
typ: Pelizotti - 1,62 5/10 ✅ 3-21

Levi Leipheimer - Denis Menchov
Astana zapowiedziała, ze Leipheimer jest jej liderem na Giro. Mam nadzieje, ze to prawda i to na Leviego pojadą. Wydaje się być mocny i dobrze przygotowany do tego wyścigu, a i jest dosyć szybki.
typ: Leipheimer - 1,83 5/10 ✅ 6-9

Janez Brajkovic - David Lopez
Brajkovic jeden z pomocnikow w Astanie, ale jedzie w swoich terenach to moze czuć się dobrze i dojechać na wysokim miejscu. Lopez jeden z pomocnikow Arroyo i Rodrigueza w Caisse d&#39;Epargne raczej czołowej roli odgrywać nie będzie.
typ: Brajkovic - 1,71 3/10 ✅ 30-41

Thomas Rohregger - Konstantin Siutsou
Austriak dotąd dla mnie jest postacią dosyć anonimową. Mówi się że Siwtsow ma wolną rękę w Columbii na trzymanie się na dobrych pozycjach w górach. Stąd kurs ponad 2 na Białorusina śmiało pobieram.
typ: Siutsou - 2,25 3/10 ✅ 28-27

Evgeni Pietrow - Tom Danielson
Vande Velde już nie ma i Danielson stał się liderem ISD. Mówiono o nim - drugi Armstrong - ale nie sadzę aby nim się stał. Pietrow solidny kolarz jeden z liderów Katiuszy. W pierwszych etapach wielkich tourów w górach potrafił się trzymać wysoko, liczę ,że będzie podobnie.
typ: Pietrow - 1,50 4/10 ✅ 34-104

Christopher Froome - Massimo Codol
Codol doświadczony kolarz, może być przybocznym Garzelliego w górach. Froome ? Brytyjczyk ? Nie sądzę aby czuł się jakoś wspaniale w górach, tym bardziej, że w jego drużynie raczej stawia się na innych. Solera, Cardenasa czy Augustyna.
typ: Codol - 2,00 3/10 ⛔ 48-74

Carlos Jose Ochoa - Maurizio Ardila
Ochoa ma nad sobą Simoniego, Scarponiego i pewnie też nieobliczalnego Serpę. Ardilla ? W razie gdyby powinęła się noga Mienszowowi, który szykuje się do TDF to Ardilla moze jechac na klasyfikację generalną stąd spodziewam się, że będzie wysoko.
typ: Ardilla - 1,72 4/10 ⛔ 54-82
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Typersko udany dzień i choć lekkie stawki z racji pierwszych gór to można było zarobić. Rozczarował mnie jedynie Ardila, który najwidoczniej nie czuje się mocny w tym wyścigu, a Rabobank będzie stawiał na Ten Dama w górach obok Mienszowa.

Mocny Sylwek Szmyd potrafi pociągnąć i rozerwać peleton. Także Basso i Pelizotti mają solidnego pomocnika. Garzelli wyglądał na strasznie zmęczonego, także w generalce czołowej roli raczej odegrać nie powinien. Dosyć niewidoczny Leipheimer, ale dojechał wysoko. Wygrał szybki Di Luca, który skontrował atak Solera.

Jutro kolejne góry ;) Jak pojawi się oferta bukmacherów to zapewne podam swoje propozycje.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
W środę czeka nas stosunkowo krótki, ale niezwykle wymagający etap. 125 km w tym dwa solidne podjazdy. Pierwszy zaraz po starcie pod Passo di Role gdzie zapewne pójdzie jakaś ucieczka. Peleton jednak nie dopuści aby &#39;konkretni&#39; zawodnicy brali w niej udział. Później długie zjazdy, kilka pagórków i finałowy 25km podjazd do Alpe di Siusi, gdzie szczególnie wymagające będzie ostatnie 8km o średnim nachyleniu ok 8,2%.

Ten podjazd na pewno da się we znaki niejednemu kolarzowi, a zwyciężyć powinien doskonały góral, lecz już niekoniecznie szybki kolarz typu Cunego, Di Luca czy też Garzelli.

----

Bukmacherzy za faworyta uznają Ivana Basso, ale moim czarnym koniem jest Gilberto Simoni. Stary wyjadacz peletonu, a zwłaszcza wyścigu Giro d&#39;Italia, w którym niejednokrotnie triumfował. Trasa tego etapu wiedzie po rejonach, w których Gibo na codzień trenuje, dlatego tym bardziej spodziewam się, że jest wstanie osiągnąc dobry wynik. We wtorek pokazał się z dobrej strony finiszował w czołówce, tym samym zgłaszając aspiracje do walki o czołowe lokaty. Pamiętając, że jest słabszy na czas od innych rywali, spodziewam się jego ataku już na tym etapie.

Mój typ: wygrana etapowa Gilberto Simoni Kurs: 10,00 Bukmacher: Unibet (2/10) ⛔ 14

Z oferty Unibet:

Gilberto Simoni - Carlos Sastre
O Simonim już napisałem, a dla Carlosa Sastre jedynie przetarciem przed bronieniem tytułu najlepszego w TDF. Sastre może być wysoko, ale o zwycięstwo na tym etapie raczej nie powalczy, natomiast mocnego na tej trasie Simoniego widzę w ścisłej czołówce.
typ: Gilberto Simoni - 1,55 (8/10) ⛔ 14 - 7

Levi Leipheimer - Denis Mienszow
Leipheimer jest liderem Astany na ten wyścig, widać, że jego pomocnikami są przede wszystkim Horner i Popovych. Mienszow zbytnio nie może liczyć na pomoc kolegów może oprócz Ten Dama, bo Kolumbijczyk Ardila wydaje się być w kiepskiej dyspozycji. Poza tym Mienszow Giro nie traktuje priorytetowo. Stawiam na Amerykanina.
typ: Levi Leipheimer - 1,70 (5/10) ⛔ 5 - 1

Michele Scarponi - Joaquim Rodriguez
Rodriguez jest tzw. szybkim góralem. Jego szansa była we wtorek, natomiast stromy i długi środowy podjazd jest dla klasycznych górali, a taki styl jazdy prezentuje Scarponi. Włoch powinien być wysoko, bo wkońcu powinien pomagać Simoniemu w odniesieniu wygranej, a dzięki temu sam może sporo zyskać.
typ: Michele Scarponi - 1,80 (4/10) ⛔ 48-18

Z oferty Bet365:

Yaroslav Popovych - Christopher Horner
Obaj są pomocnikami Leipheimera w Astanie. Trasy Giro jednak lepiej zna Popovych i mimo wszystko jest solidniejszym góralem od Hornera. Chris może być przy Armstrongu na tym etapie, ale Ukrainiec nie powinien odstepowac od swojego lidera.
typ: Yaroslav Popovych - 1,83 (4/10) ⛔ 25-6

David Arroyo - Tadej Valjavec
Słoweniec mocny w górach, rzadko wstaje z siodełka, ale zawsze jedzie swoim równym tempem. Może się zgubić w jakiś szapranych akcjach, ale z drugiej strony właśnie to jego równe tempo jest atutem, bo przykładowo Arroyo może się &#39;zagotować&#39; i potem nie wytrzymać do końca podjazdu.
typ: Tadej Valjavec - 2,10 (3/10) ⛔ 8-16

John-Lee Augustyn - Konstantin Sioutsou
Siwtsow jest w hierarchii za Lovkvistem niespodziewanym liderem wyścigu oraz Rogersem. Sam jednak jest solidnym kolarzem i spodziewam się po nim niezłej jazdy. Augustyna stać na pojedyncze dobre etapy w górach, ale raczej nie takich dużych jak w środę.
typ: Konstantin Sioutsou - 2,25 (3/10) ✅ 40 - 31

Kevin Seeldrayers - Thomas Rohregger
Austriak zaskoczył mnie in plus na pierwszym górskim etapie. Liczę, że podobnie będzie i tym razem, zwłaszcza że będziemy kręcili się w znanych Rohreggerowi terenach. Belg jest dla mnie zaskoczeniem i jeśli dojedzie wysoko to znaczy, że go nie doceniłem.
typ: Thomas Rohregger - 2,15 (2/10) ⛔ 17-27
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Chyba popadłem w hurraoptymizm po pierwszym typowaniu. Tym razem fatalnie. Zaskoczyli mnie głównie Mienszow i Sastre, którzy widać, że już teraz są bardzo mocni. Dosyć spodziewanie został Armstrong, a Cunego po raz kolejny pokazał, że nie jest gotowy na wygrywanie Wielkich Tourów. Godna uwagi świetna praca Sylwestra Szmyda, ktory ostatecznie stracił aż 5 minut do zwycięzcy. Zaimponowali mi Szwedzi Lovkvist i Kesiakoff, którzy zajęli bardzo wysokie lokaty.
 
nasty 12

nasty

Użytkownik
Tour 2009 - 1st stage (Ind Time Trial) and 18th stage (Ind Time Trial)
Czy ten sam kolarz wygra oba wyścigi?
Zwycięzca
TAK 5,25 unibet
Ostatni etap Tour de Suisse:
1 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 0:45:59
2 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad 0:01:27
3 Thomas Dekker (Ned) Silence-Lotto 0:01:42

Pierwszy etap:
1 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 0:09:21
2 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:00:19
3 Andreas Klöden (Ger) Astana 0:00:22

Fabian wraca do zyciowej formy i mysle, ze stac go na wygranie obu etapow. Czasowki w Tour de France sa stosunkowo plaskie , jest tez gdzie sie rozpedzic. Bardzo pewny typeczek!!!!!!!!
 
nasty 12

nasty

Użytkownik
Tour 2009 - Stage 1 (Monaco - Monaco) - Top 5: Contador and Evans
Will both riders finish top 5?
Both riders must start the Stage for bet to stand.
NIE 2,00 unibet ⛔⛔
Nie ma bata! ???? Za krotka i za latwa trasa! Fabian, Wiggins, Roman i inni wyprzedza ich na luzie!
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
w tobet Alexander Efimkin - Vincenzo Nibali 1.72 - 2.00 wtf? chyba im się braciaki pomyliły:wowsdf: Władek to się tam kręci koło top10 ale ten Aleksander to mi się nie widzi. Żeby potem nie było że anulują czy coś.
Liquigas jedzie na 3 baty. W Giro taka jazda się średnio opłaciła. Mają Nibalego i Romana+Peli. Obaj młodzi ostatnio w formie, oby się to przełożyło na TdF. Mogą powalczyć ze Schleckiem o białą koszulkę.
Kim Kirchen - Roman Kreuziger 2.15-1.62 Luksemburczyk nie jest kolarzem na wielkie toury. W zeszłym roku był chwilę liderem, ale tracił w wielkich górach. Pod względem czasówki też wyżej cenię Romana. Columbia w generalce powinna stawiać na Rogersa. Jak będzie zobaczymy :jezora:
Do tego
Cadel Evans - Lance Armstrong 1 To mimo wszystko jest najważniejszy wyścig dla Evansa w sezonie. Nie wygra go raczej, ale jak zwykle w TOP5 będzie. Dobra forma na Dauphine, które przegrał przez własną głupotę. Boss za to będzie zagadką. Mówią że Giro wyszło mu na dobre. Ale Tour może skończyć w 10. Jak dla mnie na super pakę Astany dobrym by było rozwiązanie z 2007 roku czyli Contador+Levi. Ale Armstrong to Armstrong, nie wiadomo co on wykombinuje. Może się pokusi o etap na Ventoux, jak wielu sugeruje ;]
Kurs na Astanę w klasyfikacji druzynowej 1.40, ale łączyć nie można ???? Astana ma 4 kolarzy z potencjałem na TOP10+Contador ;]
Zielona koszulka tu wszystko wskazuje na Cavendisha, ale jest też pan Freire ;] jest zagadkowy Benatti, dwójka Hushovd/Haussler z Cerevelo+ może ćpunek Boonen ;] . Jedna kraksa i może wszystko szlag trafić.
Popieram typeczki na Cancellarę. Jest w formie to widać. Kto mu podskoczy? Może Grabsh. Jeszcze te długie finisze ;] Na 1 etap na Szwajcara 1.52. 15,5 km w Monako. Od początku podjazd ale 4 kategoria na Côte de Beausoleil. I od połowy trasy zjazdy. Rozpędzi się chłopak, jak Szwajcarię przejechał to ta hopka go nie powstrzyma. ;]
Jeszcze tydzień.
 
nasty 12

nasty

Użytkownik

na 1. etapie sa dosc strome fragmenty, Fabian potrafi jezdzic w gorach ale w wyscigu sa na pewno lepsi specjalisci, jak dla mnie duzo pewniejsze jest, ze wygra etap jest duzo pewniejsze, nastepna czasowka jest znacznie dluzsza a to daje kolejne szanse na zwyciestwo etapowe, jak dla mnie duzo pewniejsze jest ze wygra dowolny etap po kursie 1,4. Dodatkowo sa szanse, ze pokusi sie dlugim finiszem na jakims plaskim etapie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom