>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Karta Skrill (dawniej Moneybookers)

5567 719

5567

Użytkownik
Raczej nie można.Ale czemu nie fair?Zamówiłeś usługę,pobrali opłatę więc się wszystko zgadza.
skoro pobrali oplate to niech dadza karte... a nie, ze ja zaplacilem, a oni mi ja dadza jesli spelnie jeszcze jakies warunki :] rozumiem gdyby pobrali oplate w momencie gdy sie zweryfikowalem i moga wyslac karte... tu sie zgodze. To, ze nie mam mozliwosci anulowania tego teraz to dla mnie czyste zlodziejstwo.
 
pete1989 1,1K

pete1989

Użytkownik
A co Ci robi za różnicę czy pobiorą opłatę przed czy po weryfikacji?Tak czy siak musisz przez nią przejść,więc chyba robisz problem na siłę...
 
5567 719

5567

Użytkownik
A co Ci robi za różnicę czy pobiorą opłatę przed czy po weryfikacji?Tak czy siak musisz przez nią przejść,więc chyba robisz problem na siłę...
no roznica jest zasadnicza, no bo kase wzieli a ja karty i tak nie dostane ; ] w sklepie jak za cos zaplace to mam to... ; ]
skoro nie dadza karty bez weryfikacji, to niech oddadza mi pieniadze ( nawet nie za karte a za samo zlozenie wniosku LoL), proste jak budowa cepa.
 
pete1989 1,1K

pete1989

Użytkownik
no roznica jest zasadnicza, no bo kase wzieli a ja karty i tak nie dostane ; ] w sklepie jak za cos zaplace to mam to... ; ]
To nasuwa się pytanie co kombinujesz skoro tak się boisz/nie przeszedłeś pomyślnie weryfikacji?
 
5567 719

5567

Użytkownik
To nasuwa się pytanie co kombinujesz skoro tak się boisz/nie przeszedłeś pomyślnie weryfikacji?
korzystam z MB od wielu lat, no i nigdy zadnych dokumentow im nie wysylalem, nie chce robic tego tez teraz. No ale to juz inna sprawa...
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
F 19

footbalfan

Użytkownik
Ja polecam karte moneybookers, bardzo przydatna.40zł rocznie nie jest jakimś mega wydatkiem, a karta często się przydaje.Długi czas oczekiwania (miesiąc) w moim przypadku, ale warto. ????
 
R 4

rafall

Użytkownik
Trochę drogie opłaty z tego co czytam. 40zł na rok to w sumie nie tak drogo, jednak przerażają mnie te opłaty po 7zł~ za każdą wypłatę z bankomatu :&gt;
 
kubuevil 77

kubuevil

Użytkownik
Z tej karty można zrezygnować w dowolnym momencie? Kusi mnie jej wyrobienie tylko martwi to &quot; bez sprawdzania zdolności kredytowej&quot; chwila, ja żadnej takiej karty nie chcę. Chce tylko taką jaka jest w bankach potrzebna do wypłaty środków z bankomatu..
 
josef39 1,3K

josef39

Użytkownik
Za dużo czytasz między wierszami , to jest zwykła karta płatnicza.Zdolność ich nie interesuje bo jak nie masz kasy na koncie to nic nie wypłacisz.
 
nolito 1,2K

nolito

Użytkownik
Są jakieś plany wprowadzenia karty zbliżeniowej? Teraz pojawiają się już karty z wyświetlaczem, a Skrill nie ma nawet zwykłego PayPassa, a nie wierzę, by było to tak trudne do zaoferowania użytkownikom. Mam już dosyć mówienia &quot;nie, nie jest zbliżeniowa&quot; w każdym supermarkecie ;]
 
pete1989 1,1K

pete1989

Użytkownik
Ależ niektórzy mają problemy???? A znając tempo skrilla to oni wprowadzą zbliżeniowe jak jakaś nowa generacja kart wejdzie na rynek:razz:
 
alvaros 256

alvaros

Użytkownik
Moim zdaniem to akurat zaleta, że mb nie kombinuje (jeszcze) ze zbliżeniówkami i oby tak zostało. Patrząc jak nasze rodzime banki wdrażają tą technologię (od doopy strony jednym słowem) lepiej już pozostać przy tradycyjnych rozwiązaniach niż dokładać sobie kolejnych zmartwień.
 
A 861

amigo007

Użytkownik
Popieram mam zbliżeniówkę, i płacenie zbliżeniowo jest hujowe. Poza szybkością oczywiście, po zapłaceniu zbliżeniowo na koncie nie widać żadnej tranzakcji. Dopiero po 3-4 dniach tranzakcja pojawia się i z konta znikają środki. Także przez kilka dni możemy być nieświadomi, że w rzeczywistości mamy już dużo mniej pieniędzy.
 
mad3rs 2,6K

mad3rs

Użytkownik
Dziś założyłem konto na MB - ktoś może pokrótce opisać mi czy będę musiał za coś płacić skoro konto będzie mi służyć do otrzymywania rzadko pieniędzy?
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Dziś założyłem konto na MB - ktoś może pokrótce opisać mi czy będę musiał za coś płacić skoro konto będzie mi służyć do otrzymywania rzadko pieniędzy?
Wszystko było opisywane wiele razy. Na stronie MB też masz wszelkie informacje nt.opłat, no ale...
Nie będziesz musiał płacić za konto, chyba że chcesz wyrobić sobie kartę, dzięki której możesz wypłacać kasę stamtąd w bankomatach, a nie tylko na konto bankowe.
Taka karta kosztuje 4dyszki rocznie, wypłata środków z moneybookers na konto bankowe to wydatek rzędu 7pln i tyle...
____________________
Co do weryfikacji, to konto bankowe weryfikujesz poprzez jakąkolwiek wpłatę z niego na mb, adres to przychodzi list bodaj... Lepiej zweryfikować i mieć spokój.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
mad3rs 2,6K

mad3rs

Użytkownik
Jeszcze jedno pytanie - czy muszę robić jakąś weryfikacje do transakcji, które opisywałem wyżej?
 
pete1989 1,1K

pete1989

Użytkownik
Za takie posty powinni modzi dawać bana.Gimbaza by wszystko chciała na tacy dostawać,żeby broń Bóg nikt nie zmusił do czytania ze zrozumieniem.Dobrze kojarzę,że to Ty wczoraj pół wieczoru zastanawiałeś się jak godnie rozdysponować swoje ostatnie 2 zł?
E:tak,to Ty:
10.45 do wygrania, muszę się zastanowić...
 
namemartin 550

namemartin

Użytkownik
Popieram mam zbliżeniówkę, i płacenie zbliżeniowo jest hujowe. Poza szybkością oczywiście, po zapłaceniu zbliżeniowo na koncie nie widać żadnej tranzakcji. Dopiero po 3-4 dniach tranzakcja pojawia się i z konta znikają środki. Także przez kilka dni możemy być nieświadomi, że w rzeczywistości mamy już dużo mniej pieniędzy.
To zmień sobie bank na mniej chu..wy. Nie każdy bank rozlicza płatności zbliżeniowo po kilku dniach, więc nie uogólniaj.
 
alvaros 256

alvaros

Użytkownik
Z góry przepraszam za tak długi wpis, ale mam nadzieję, że rozjaśni nieco spojrzenie na kwestię zbliżeniówek i uświadomi co poniektórych odnośnie zagrożeń jakie się z nimi wiążą. W razie ewentualnych pytań chętnie służę pomocą.

To zmień sobie bank na mniej chu..wy. Nie każdy bank rozlicza płatności zbliżeniowo po kilku dniach, więc nie uogólniaj.
Akurat chu***owość banku ma tu niewiele do rzeczy bo sposób rozliczania transakcji zależy głównie od karty i terminala, za pośrednictwem którego dokonujemy płatności bezstykowej. Kasę z konta ściągnie nam od razu pod warunkiem, że transakcja idzie online, tj. terminal łączy się bezpośrednio z bankiem wysyłając zapytanie o stan środków na koncie i rezerwując należną kwotę. Natomiast gdy transakcja idzie offline (terminal nie łączy się z bankiem tylko dane zczytuje z chipa) wtedy kase za zakupy pobierze po kilku dniach w momencie gdy karta połączy się z bankiem przy okazji innej transakcji, która idzie online lub w momencie gdy sam sklep wyśle do banku elektroniczny spis transakcji dokonywanych kartą.

Oczywiście nie muszę chyba nikomu mówić, który rodzaj transakcji jest wygodniejszy i bezpieczniejszy zarazem, ale dla laików zrobię wyjątek i dodam, iż są to transakcje online. W praktyce jednak większość terminali jest skonfigurowana pod transakcje offline bo to wymaga mniej zachodu i jest wygodniejsze dla samych banków.

Sposób wprowadzania zbliżeniówek w Polsce jest tym bardziej bezsensowny, że większość banków nie pozostawia klientom żadnego wyboru, z góry narzucając tego rodzaju kartę, a przy tym nie pozwala ustawić indywidualnych limitów kwot na transakcje bezstykowe. I w tym momencie dochodzimy do meritum problemu, który wygląda tak - jeśli ktoś Ci zaiwani zbliżeniówkę to z powodzeniem jest w stanie wyczyścić konto do zera, a w niektórych przypadkach nawet narobić debetu. Jak? Ano właśnie dzięki transakcjom zbliżeniowym. Wystarczy, że trafi na terminal działający offline i może z powodzeniem wyczyścić konto zakupami po 50 pln. bo dopóki karta nie połączy się z bankiem online dopóty bank nie zweryfikuje ilości środków znajdujących się na koncie. Niby zbliżeniówki są skonfigurowane tak, że po 3 transakcjach bezstykowych powinny wymuszać transakcję z użyciem pinu... ale w praktyce system ten również bywa zawodny, więc generalnie rosyjska ruletka. Dodatkowo jeśli straty nie przekroczą 150 euro to nawet nie macie co liczyć na zwrot kasy ze strony banku, który do tej sumy odpowiedzialnością za wszystkie transakcje obarcza klienta.

Podsumowując zbliżeniówki w naszym kraju działają tak, że pozostaje ci się modlić abyś czasem jej nie zgubił bo gdy zgubisz i nie zdążysz w miarę szybko jej zastrzec to złodziej bez znajomości pinu bezproblemowo narobi ci długów na minimum 150 zł. (jeśli karta po 3 transakcjach na 50 pln. wymusi transakcję online) a maksimum na dowolną kwotę, rzędu kilku tysięcy czy nawet i więcej, z debetem włącznie (jeśli trafi na terminal offline a wymóg transakcji online nie będzie ustawiony)

Z powodów o których mowa powyżej sam jestem przeciwnikiem transakcji zbliżeniowych - przynajmniej w takiej formie jak to jest obecnie w naszym kraju. Dużo bezpieczniejsze są zwykłe karty wymagające użycia pinu bo tutaj jak ją zgubisz czy ktoś ci zakosi to zanim zdąży złamać pin (o ile w ogóle da radę) Ty zdążysz spokojnie kartę zastrzec. W przypadku zbliżeniówek jak nie zadziałasz natychmiastowo to możesz się żegnać z kasą (ile to już zależy od detali o których również wspomniałem powyżej). Pod względem bezpieczeństwa zbliżeniówki to duży krok w tył w porównaniu do dotychczasowych kart także radze się dwukrotnie zastanowić zanim tak ochoczo zaczniemy korzystać z tego ustrojstwa. Zwłaszcza polecam to osobom trzymającym pokaźne środki na koncie. Jeśli idziecie na jakąś impreze - lepiej zostawić zbliżeniówkę w domu ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
Do góry Bottom