>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

IO Paryż 2024: Piłka ręczna (25.07 - 11.08.2024)

chamberlain 500,7K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi


15. raz w historii na Letnich Igrzyskach Olimpijskich obejrzymy rywalizację w piłce ręcznej wśród mężczyzn, oraz
13. raz wśród kobiet.
W turnieju weźmie udział 12 drużyn, które utworzyły dwie 6-osobowe grupy, z których do fazy Play-Off
awansują cztery najlepsze drużyny. Podział grup wygląda następująco:




W tym roku mamy o tyle ciekawą sytuację, że Letnie Igrzyska Olimpijskie odbędą się we Francji, a tytułu sprzed 4 lat u mężczyzn,
jak i u kobiet, bronić będą reprezentacje Francji.
Francuzi cztery lata temu w Tokio wygrali w finale z Danią 25:23, zaś Francuzki wygrały w finale z Rosyjskim
Komitetem Olimpijskim 30:25

Składy z czasem będziemy mogli znaleźć tutaj:
- mężczyźni: https://en.wikipedia.org/wiki/Handball_at_the_2024_Summer_Olympics_–_Men's_team_rosters
- kobiety: https://en.wikipedia.org/wiki/Handball_at_the_2024_Summer_Olympics_–_Women's_team_rosters

Aktualne kursy na klasyfikacje końcowe, które można znaleźć w
Fortunie:

Mężczyźni:

kl. końcowa m.jpg

Kobiety:

kl. końcowa k.jpg

W obu przypadkach faworytami drużyny gospodarzy.

Na koniec kilka linków, które pomogą śledzić rozgrywki:

Dział piłki ręcznej na oficjalnej stronie Letnich Igrzysk Olimpijskich: https://olympics.com/en/paris-2024/schedule/handball

Strona IHF męskich rozgrywek: https://www.ihf.info/competitions/men/308/2024-olympic-games-paris-mens-tournament/159985

Strona IHF żeńskich rozgrywek: https://www.ihf.info/competitions/women/307/2024-olympic-games-paris-womens-tournament/169543

Strona Wikipedii na której pojawi się sporo informacji: https://en.wikipedia.org/wiki/Handball_at_the_2024_Summer_Olympics


Zapraszam do wypowiadania się i dzieleniem swoimi analizami!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +911
chamberlain 500,7K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Szwecja:
TOP 2 turnieju @ 3.10
Wygra turniej @ 6.85
Wygra Grupę A @ 2.15
Betclic

Może zaczniemy od składu Szwecji jaki zobaczymy na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich:

Bramkarze: Andreas Palicka (Paris Saint-Germain), Tobias Thulin (GOG), Mikael Appelgren (Rhein-Neckar Löwen)

Skrzydłowi: Hampus Wanne (Barça), Lucas Pellas (Montpellier HB), Daniel Pettersson (SC Magdeburg), Sebastian Karlsson (Montpellier HB)

Rozgrywający: Jonathan Carlsbogård (Barça), Karl Wallinius (THW Kiel), Felix Claar (SC Magdeburg), Jim Gottfridsson (SG Flensburg-Handewitt), Jonathan Edvardsson (TSV Hannover-Burgdorf), Albin Lagergren (SC Magdeburg), Lukas Sandell (Telekom Veszprem HC)

Obrotowi: Max Darj (Füchse Berlin), Oscar Bergendahl (SC Magdeburg), Andreas Nilsson (Telekom Veszprem HC)

Patrząc po samych nazwiskach jest moc, zaczynając od bramkarzy, kończąc po obrotowych, bardzo dużo indywidualności, ale kto jak kto, Szwecja pokazała, że potrafi grać zespołowo i tworzą bardzo fajny kolektyw. Oczywiście tutaj mamy podany 17 osobowy skład, zaś na Igrzyskach może wystąpić tylko 14 zawodników, ale w tej chwili nie są jeszcze znani gracze, którzy będą tymi rezerwowymi.

Szwecja można powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, trafiła do łatwiejszej grupy A, z takimi ekipami jak Hiszpania, Niemcy, Chorwacja, Słowenia i Japonia, największe zagrożenie w postaci Hiszpanii, Niemców i Chorwatów, jednak moim zdaniem poradzą sobie z nimi. Hiszpania niewątpliwie przeżywa jakiś kryzys, na tegorocznym Euro nie potrafili wyjść z grupy z Chorwacją, Austrią i Rumunią, ogrywając tylko tych ostatnich, przez swój słaby występ musieli wziąć udział w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk, no i tu gładko ograli trójkę Bahrajn, Słowenia i Brazylia, chociaż patrząc po przeciwnikach bardzo trudno nie było. Następnie byli o krok od niezakwalifikowania się do MŚ, wygrywając w dwumeczu z Serbią ledwie 1 bramką, nie popisali się również we wczorajszym sparingu z Norwegami, który przegrali 29:35. Niemcy zagrali dobry turniej na tegorocznym Euro, ale grali mistrzostwa u siebie i drabinkę mieli trochę ułożoną pod siebie, a w fazie Play Off najpierw ulegli Duńczykom w półfinale, później zostali ograni przez właśnie Szwecję w meczu o brązowy medal. Od tamtej pory za dużo się nie zmieniło i uważam, że jeśli Szwecja dała radę ograć Niemcy na ich terenie, to tym bardziej zrobią to na neutralnym gruncie. Chorwacja za to, to już nie ta sama drużyna co kiedyś, co powtarzam zresztą na każdej większej imprezie, ostatni medalowy zryw mieli w 2020 roku na Euro, kiedy to udało im się zdobyć srebrny medal, na MŚ ostatni raz medal zdobyli w 2013 roku, zaś na Igrzyskach w 2012 roku. Tegoroczne Euro też nie mogą zaliczyć do udanych, bo choć zaczęło się niesamowicie od wysokiego zwycięstwa z Hiszpanią, to później było już tylko gorzej, ostatecznie zajmując ostatnie miejsce w fazie zasadniczej. Tak naprawdę w grupie najbardziej obawiałbym się Niemców, jednak uważam, że w perspektywie wszystkich spotkań grupowych, to jednak Szwecja zajmie 1 miejsce w grupie.

Ćwierćfinał też nie powinien należeć do najtrudniejszych, do zagrają prawdopodobnie z kimś z czwórki Egipt/Norwegia/Węgry/Argentyna (nie dopuszczam do siebie możliwości, że Dania i Francja nie zajmą dwóch pierwszych miejsc w grupie). Najprawdopodobniej będzie to Egipt, lub Norwegia, obie ekipy spokojnie w zasięgu, nie spodziewam się, że Egipt powtórzy swój świetny występ sprzed 4 lat, gdzie dane mu było grać nawet o medale, jednak ostatecznie skończyło się bez. Z Norwegią co prawda na tegorocznym Euro przegrali bardzo wysoko 23:33, jednak mieli już wtedy zapewniony awans dalej, a wygrana nic by im nie dała, dlatego Norwegowie wykorzystali trochę okazję.

Półfinał to najprawdopodobniej ktoś z dwójki Dania/Francja, tutaj nie może być łatwo, ale tym rządzą się Igrzyska, grają najlepsze zespoły. Z jednymi i drugimi Szwecja toczyła bardzo wyrównane boje w ostatnich latach, z różnym skutkiem, ale w ani jednym, ani w drugim pojedynku na pewno nie będą skazani na pożarcie, z Francją w końcu prawie wygrali na ostatnim Euro, remisując bardzo pechowo spotkanie w ostatnich sekundach i ostatecznie przegrywając w rzutach karnych.

Szwecja nigdy nie wygrała Igrzysk, chociaż czteroktornie była w finale i czterokrotnie zdobywali ostatecznie srebny medal. Tutaj na pewno będą bardzo liczącą się drużyną i nie bez przyczyny stawiana jest w roli faworyta tuż za Francją i Danią, jak dla mnie z pewną odpowiedzialnością stwierdzam, że stać ich na złoto.

Niemcy:
Top 4 turnieju @ 3.60 Betclic
EDIT: Niemcy dotrą do półfinału @ 5.50 forBet - typ równoznaczny z tym powyżej, ale z o wiele lepszym kursem

Tutaj również zacznijmy od składu Niemiec:


Bramkarze: Andreas Wolff (THW Kiel), David Späth (Rhein-Neckar Löwen), Joel Birlehm (Rhein-Neckar Löwen)

Skrzydłowi: Lukas Mertens (SC Magdeburg), Rune Dahmke (THW Kiel), Christoph Steinert (HC Erlangen), Tim Hornke (SC Magdeburg)

Rozgrywający: Juri Knorr (Rhein-Neckar Löwen), Luca Witzke (SC DHfK Leipzig), Marian Michalczik (TSV Hannover-Burgdorf), Julian Köster (VfL Gummersbach), Marko Grgic (ThSV Eisenach), Renars Uscins (TSV Hannover-Burgdorf), Franz Semper (SC DHfK Leipzig)

Obrotowi: Johannes Golla (SG Flensburg-Handewitt), Justus Fischer (TSV Hannover-Burgdorf), Jannik Kohlbacher (Rhein-Neckar Löwen)

Cały skład z rodzimej ligi, do tej pory zazwyczaj Wolff robił różnicę, który grał w Kielcach, jednak to już przeszłość i od nowego sezonu będziemy oglądać do w THW Kiel. O Niemcach już trochę wspomniałem, dobry turniej na Euro, mają ciekawy skład, ze świetnym Wolffem na bramce, czy Juri Knorrem. W grupie nie daje im większych szans ze Szwecją, jednak jestem zdania, że z tak grającą Hiszpanią są w stanie powalczyć o miejsce drugie, jak i również Chorwacją, której według mnie turniej nie będzie należał do udanych, choć co ciekawe buki widzą większe szanse na triumf w grupie Chorwatów, niż Niemców. Piszę o tym drugim miejscu, bo od tego będzie bardzo dużo zależało co wydarzy się w półfinale, miejsce 3-4 w grupie raczej oznacza pożegnanie się z turniejem już w ćwierćfinale, bo wtedy trafi się prawie na pewno na Francję lub Danię, jednak już takie 2 miejsce w grupie da ćwierćfinał z kimś z czwórki Norwegia/Egipt/Węgry/Argentyna i to już w sumie wygląda dość ciekawie, bo Niemcy stać by powalczyć z każdym. Wysoki kurs, więc jak dla mnie warto spróbować, nie za bardzo rozumiem tego faworyzowania Hiszpanii, bo kurs na nich w top 4 to tylko 2.00, jednak jak dla mnie nie prezentują w tym momencie poziomu, który pozwoli im tam dotrzeć. Według mnie w czwórce zobaczymy Francję, Danię, Szwecję i kogoś z trójki Norwegia/Egipt/Niemcy, Egiptowi zbytnio nie wierzę, a wybierając między Norwegią i Niemcami, bliżej mi jednak do tych drugich, dlatego kurs 3.60 na top 4 wygląda dla mnie zachęcająco.

Pojedynki H2H:

Szwecja - Hiszpania

Szwecja @ 1.70 Fortuna

Nic dodać, nic ująć, wierzę, że Szwedów stać, aby w tym turnieju zajść bardzo wysoko, z szansami na wygraną w całym turnieju, Hiszpania mnie nie przekonuje i nie zdziwię się, jeśli skończą swój udział na ćwierćfinale.

Egipt - Niemcy
Niemcy @ 2.05 Fortuna

Tu podobnie nie ma co za bardzo dodawać, Niemcy jak dla mnie z szansami na zajęcie drugiego miejsca w grupie i uniknięcie w ćwierćfinale kogoś z dwójki Francja/Dania, być może trafią właśnie na Egipt, który tak jak pisałem, nie uważam, żeby zachwycili na tym turnieju tak jak 4 lata temu, w bezpośrednim pojedynku kieruje się w stronę Niemców, jednak jeśli obie drużyny trafią na kogoś silnego jak Dania/Francja/Szwecja, no to tutaj będzie zależeć już tylko jak bardzo się postawią w tych pojedynkach i według mnie Niemcy z większymi szansami na bardziej wyrównane spotkanie.

Słowenia - Węgry
Węgry @ 1.75 Fortuna

Słowenia teoretycznie trafiła do słabszej grupy, ale bardziej wyrównanej, ciężko będzie im walczyć ze Szwecją, Niemcami, Hiszpanią i Chorwacją, teoretycznie tylko z Japonią powinni zapunktować, choć kto wie, wiadomo jak azjatycka piłka jest niewygodna dla europejskich drużyn, dlatego nie zdziwiłbym się, jeśli nawet z nimi mieliby problemy, tym bardziej, że w jakiejś świetnej dyspozycji nie są. Węgrzy w grupie z dwoma prawdziwymi hegemonami w postaci Danii i Francji, ale mają również Norwegię, z którą nie będzie łatwo, ale problemy mogą sprawić, Egiptem, co do którego powtarzać się już nie będą, ale dochodzi do tego również fakt, że Węgrom dobrze się grało z Egiptem w poprzednich latach, oraz zostaje jeszcze jedna z najsłabszych drużyn na turnieju Argentyna, która powinna być dostarczycielem punktów. Węgry mają też dosyć dobrze ułożony terminarz, bo Dania i Francja to ich ostatnie dwa spotkania, a wtedy może być już dużo jasne i obie drużyny mogą wprowadzić trochę rotacji. Jak dla mnie Węgry z małymi, bo małymi, ale z jakimiś szansami na wyjście z grupy, a jeśli się nie uda, to i tak powinno być blisko, takich szans nie daje Słowenii i tak jak Fortuna, również obstawiam, że to Węgry mają większe szanse na wyższe miejsce w turnieju od Słowenii.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +4347
chamberlain 500,7K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Norwegia Kobiety:
Top 2 turnieju @ 1.74 Betclic
Wygrają turniej @ 3.00 Fortuna

W żeńskim turnieju mamy tak naprawdę tylko dwie, wielkie faworytki do końcowego triumfu, a są nimi gospodynie Francuzki, oraz jak zawsze silne Norweżki. Nie ma tej trzeciej najsilniejszej drużyny, w postaci kraju, który z oczywistych względów na Igrzyskach nie obejrzymy. Tym dwom reprezentacjom może tak naprawdę w pewien sposób napsuć krwi Dania, oraz Holandia, większe zagrożenie w Dunkach, bo Holenderki straciły jakościowo w ostatnich latach. Na tym turnieju zaszło do pewnej zmiany w wystawianiu kursów przed startem, a tą zmianą jest fakt, że to nie Norweżki, tak jak mogliśmy się przyzwyczaić w ostatnich latach, są faworytkami, a Francuzki, na które możemy znaleźć kursy w okolicach 2.00 na wygraną w całym turnieju, Betclic ma już tylko 1.91, co moim zdaniem jest za mało. Choć to zrozumiałe czemu one są faworytkami, nie dość, że grają u siebie, to na dodatek są aktualnymi Mistrzyniami Świata, oraz będą bronić złota wywalczonego na Igrzyskach Olimpijskich 4 lata temu, mimo wszystko nie skreślałbym tak Norweżek.

Skład Norweżek:

Bramkarki: Marie Davidsen (CSM București), Silje Solberg-Østhassel (Gyøri Audi ETO KC), Katrine Lunde (Vipers Kristiansand)

Skrzydłowe: Emilie Margrethe Hovden (Gyøri Audi ETO KC), Sanna Solberg-Isaksen (Team Esbjerg), Marit Jacobsen (Team Esbjerg), Camilla Herrem (Sola HK)

Rozgrywające: Veronica Kristiansen (Gyøri Audi ETO KC), Stine Bredal Oftedal (Gyøri Audi ETO KC), Stine Ruscetta Skogrand (Ikast Handbold), Nora Mørk (Team Esbjerg), Kristine Breistøl (Team Esbjerg), Henny Ella Reistad (Team Esbjerg), Live Rushfeldt Deila (Team Esbjerg), Ingvild Bakkerud (Ikast Handbold), Thale Rushfeldt Deila (Odense Håndbold)

Obrotowe: Maren Aardahl (Odense Håndbold), Vilde Mortensen Ingstad (CSM București), Kari Brattset Dale (Gyøri Audi ETO KC)

Skład gwiazdorski, aż 5 zawodniczek, które sięgnęły po zwycięstwo w Lidze Mistrzyń w tym sezonie, świetne rozgrywające w postaci Mork i Reistad, historyczny występ Lunde, dla której będą to już piąte Igrzyska z rzędu, z każdej edycji przywoziła medale, złoto w 2008 i 2012 roku, oraz brąz w 2016 i 2020 roku. Ich grupa nie jest tak mocno obsadzona, największe obawy w postaci wspomnianych Dunek, które mogą namieszać, trzeba będzie na nie uważać, bo jakiekolwiek potknięcie w grupie może być bardzo bolesne, drugie miejsce oznaczać będzie półfinał z Francuzkami, a nie finał, jeśli zajmie się to pierwsze miejsce, a Francuzki raczej z dużym prawdopobieństwem swoją grupę wygrają.

Jak dla mnie wysokie kursy na Norweżki, w żeńskim sporcie nie ma co za bardzo wchodzić w kursy poniżej 2.00 na zwycięzcę całego turnieju, za dużo zmiennych po drodze, zawsze warto przyaatakować tą teoretycznie słabszą opcję z wyższym kursem. Myślę, że i top 2, jak i zwycięstwo w całym turnieju jest w zasięgu ręki Norweżek, jeśli wygrają swoją grupę, top 2 będzie już wręcz oczywistym wynikiem, wszystko rozstrzygnie się tak naprawdę w meczu bezpośrednim z Francuzkami, na jakim etapie przekonanamy się za kilka tygodni.

Pojedynki H2H:

Holandia Kobiety - Szwecja Kobiety

Szwecja Kobiety @ 2.20 Fortuna

W pojedynkach h2h znalazłem jedynie dwa, dość interesujące typy, niestety w tej chwili oferta dość uboga, na dodatek inne buki kopiują od siebie te same pary, nawet z kursami, no i też mało pojedynków pomiędzy drużynami z różnych grup, a jednak ciekawiej obstawiać takie pary. Odpuściłem sobie granie na Norweżki w parze z Francuzkami, bo jednak powyższe typy dotyczą prawie tego samego. Zatrzymałem się przy parze Holenderek ze Szwedkami, gdzie typuje wyżej w turnieju Szwedki. Tak jak wspominałem Holenderki straciły sporo jakościowo w ostatnich latach, nie jest to już ta drużyna, która może walczyć z najsilniejszymi, za to w linii wznoszącej są Szwedki, może nie jest to drużyna, która w tej chwili jest w stanie ograć Francuzki, czy Norweżki, jednak na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata dotarły do półfinału, ostatecznie zajmując 4 miejsce, na poprzednich Igrzyskach Olimpijskich również dotarły do 4 miejsca, także jest to ekipa, która kręci się wokół podium, ale cały czas czegoś brakuje. Trafiły do grupy z Norweżkami, Dunkami, Niemkami, Słowenkami i Koreankami, z pierwszymi będzie bardzo trudno, z Dunkami w spotkaniach towarzyskich były w stanie wygrywać, jednak na turniejach to zazwyczaj Dunki okazują się lepsze, chociaż może teraz zobaczymy jakąś odmianę, Niemki to na razie nie ten poziom, zaś Słowenki i Koreanki o wiele słabsze i tu powinna być wygrana. Prawdę mówiąc 3 miejsce w grupie dość pewne, z szansami na 2 miejsce. Holenderki mają teoretycznie łatwiejszą grupę, Francuzki poza zasięgiem, ale Węgierki, Hiszpanki, Angolki i Brazylijki powinny ograć, chyba, że Hiszpanki, bądź Węgierki namieszają, ale nie spodziewałbym się tego. Bardzo realne 2 miejsce w grupie, a co to by oznaczało? A no ćwierćfinał ze Szwedkami. I tu w ostatnich latach widać przewagę Skandynawek, które są lepsze w spotkaniach bezpośrednich, niecałe 2 tygodnie temu obie reprezentacje zagrały ze sobą w spotkaniu towarzykim i co prawde Szwedki przegrały to spotkanie, ale tylko 1 bramką, zaś przed meczem były zdecydowanymi faworytkami, kursy oscylowały w granicach 1.50-3.10. Jeśli tutaj dojdzie do spotkania obu drużyn, można spodziewać się, że Szwedki znowu będą faworytkami i tym razem skończy się innym wynikiem, niż w meczu towarzyskim.

Słowenia Kobiety - Korea Południowa Kobiety
Słowenia Kobiety @ 1.40 Fortuna

Pojedynek pomiędzy drużynami z tej samej grupy, nie zapowiada się, żeby któraś z nich miała awansować, więc raczej wszystko rozstrzygnie się w meczu bezpośrednim, a w nim faworytkami będą zawodniczki z Europy. Słowenki fajnie radziły sobie na ostatnich Mistrzostwach Świata, wyszły z grupy, odpadły w fazie zasadniczej, tracąc tylko 2 punkty do miejsca premiowanego awansem, przegrały tak naprawdę tylko dwa spotkania, z Francuzkami i Norweżkami, więc naprawdę pokazały się z dobrej strony. Koreanki za to nie wspominają dobrze Mistrzostw, z grupy co prawdę wyszły, ale do tej wystarczyła wygrana z Grenlandkami i na tym się skończyło, bo pozostałe spotkania w grupie, czy w fazie zasadniczej przegrały. Obie reprezentacje spotkały się na tym turnieju, Słowenki wygrały 31:27, a kurs na ich zwycięstwo przed meczem oscylował w granicach 1.20. Tu jak pisałem wszystko rozstrzygnie się zapewne w spotkaniu bezpośrednim, a w nim raczej nie obejrzymy takiego kursu na zwycięstwo Słowenek jak tutaj.

Szwecja Kobiety:
Top 4 turnieju @ 2.20 Betclic

Po zastanowieniu dorzucam również Szwedki na top 4 w turnieju, ten typ nie wpadł mi od razu w oko, jednak opisując parę Szwedek z Holenderkami przyjrzałem się temu bliżej i myślę, że warto. Szwedki jeśli tylko zajmą 2 lub 3 miejsce w grupie, to powinny przejść ćwierćfinał, bo to zapewne da im spotkanie z Holenderkami/Węgierkami/Hiszpankami/Brazylijkami, w każdym z tych spotkań powinny być faworytkami na papierze, jak i na boisku, oczywiście najtrudniej byłoby z Holenderkami, ale potrafią z nimi grać. Największa obawa to zajęcie przez nie 4 miejsca w grupie, bo to już da ćwierćfinał z Francuzkami, z którymi szans nie mają, jednak tak jak pisałem wcześniej, bardziej widzę ich na 2 miejscu, niż na ostatnim premiowanym awansem. Szwedki co duży turniej kręcą się wokół top 4, w 2022 na Euro zajęły 5 miejsce, w 2023 na MŚ były już na 4 miejscu i tak jak wspomniałem na poprzednich Igrzyskach również zajęły 4 miejsce. Na sam koniec wrzucam ich skład, może komuś się przyda, choć przypominam, że w pierwszym poście podane są linki do składów.

Bramkarki: Johanna Bundsen (IK Sävehof), Evelina Eriksson (CSM București), Jessica Ryde (Les Neptunes de Nantes)

Skrzydłowe: Elin Hansson (Horsens Håndbold), Mathilda Lundström (Silkeborg-Voel KFUM), Nathalie Hagman (SCM Râmnicu Vâlcea)

Rozgrywające: Jamina Roberts (Vipers Kristiansand), Kristin Thorleifsdóttir (Horsens Håndbold), Tyra Axnér (Nykøbing Falster HK), Carin Strömberg (Neptunes de Nantes), Jenny Carlson (Brest Bretagne HB), Nina Koppang (IK Sävehof), Emma Lindqvist (Ikast Håndbold), Olivia Löfqvist (Storhamar Elite Handball), Linn Hansson (Önnereds HK)

Obrotowe: Linn Blohm (Györi Audi ETO KC), Sofia Hvenfelt (SG BBM Bietigheim)
 
Otrzymane punkty reputacji: +2881
chamberlain 500,7K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Pojedynki H2H:

Chorwacja - Norwegia

Norwegia @ 2.25 STS

Nie wiem czy wcześniej pominąłem tą parę, czy została dopiero dodana, ale według mnie warto pójść w niej w stronę Norwegów. Ogólnie ciekawy rozstrzał, bo STS i Fortuna mają wystawione te same pary i w STS mamy dość wyraźne faworyzowanie Chorwatów, bo kurs na ich lepszą pozycję w turnieju to tylko 1.60, Fortuna nie jest aż tak odważna w swoich prognozach i typuje 1.80-1.90 dla Chorwatów, więc prawie na równo. Zacznijmy od składu Chorwatów:

Bramkarze: Matej Mandić (RK Zagreb), Dominik Kuzmanović (RK Nexe), Filip Ivić (Chambery Savoie Mont Blanc Handball), Sandro Meštrić (Industria Kielce)

Skrzydłowi: Marin Jelinić (OTP Bank-Pick Szeged), Mario Šoštarič (OTP Bank-Pick Szeged), Filip Glavaš (RK Zagreb), David Mandić (MT Melsungen)

Rozgrywający: Marko Mamić (SC DHfK Leipzig), Zvonimir Srna (RK Zagreb), Domagoj Duvnjak (THW Kiel), Tin Lučin (Orlen Wisla Plock), Luka Cindrić (Dinamo București), Ivan Martinović (MT Melsungen), Luka Lovre Klarica (RK Zagreb), Mateo Maraš (MOL Tatabanya KC), Josip Šarac (Frisch auf Goppingen)

Obrotowi: Veron Načinović (Montpellier HB), Marin Šipić (HC Kriens-Luzern), Nikola Grahovac (HBW Balingen-Weilstetten)

Nie ma tu już takich wielkich gwiazd, do jakich mogliśmy się przyzwyczaić w ostatnich latach, pierwszym bramkarzem powinien być Kuzmanović, który zagrał dobry turniej na Euro w styczniu, tyle, że ten zawodnik w tej chwili nie jest w swojej najlepszej dyspozycji, walczył też w ostatnim czasie z kontuzją, stąd między innymi w tym szerokim składzie mamy Mestricia z Kielc, który ostatecznie raczej na Igrzyska nie pojedzie. Za kreowanie gry odpowiedzialni mają być Duvnjak i Cindrić, dwaj świetni zawodnicy, tylko znowu, Domagoj to już 36 letni zawodnik, którego coraz częściej łapią urazy mięśniowe, między innymi przez to nie wystąpił w ostatnim meczu przygotowawczym Chorwacji z Francją, Cindrić to już też nie ten samo zawodnik, który wygrywa sam spotkania, zaskakuje brak powołania Karacicia, z którego trener po prostu sam zrezygnował. Chorwaci trafili do teoretycznie łatwiejszej grupy, ale jak już pisałem wcześniej, może być im w niej naprawdę ciężko, Szwecja raczej poza zasięgiem, Niemcy groźni, Hiszpanie może się przebudzą, ale nawet jeśli nie, to i tak będą gryźć parkiet, czy odegrać się za bolesną porażkę na ostatnim Euro. Moim zdaniem będzie im bardzo ciężko, żeby zająć miejsce w top 2 w grupie, jak dla mnie raczej zakręcą się w okolicach 3-4 miejsca, a to będzie zapewne oznaczać ćwierćfinał z Danią lub Francją, co raczej dla nich nie skończy się dobrze. Przewiduje odpadnięcie ich na poziomie ćwierćfinału.

Skład Norwegii:

Bramkarze: Torbjørn Bergerud (Kolstad Handball), Kristian Sæverås (SC DHfK Leipzig), Sander Drage Heieren (TTH Holstebro)

Skrzydłowi: Sebastian Barthold (Aalborg Handbold), Alexander Blonz (GOG), Kristian Bjørnsen (Aalborg Handbold), Magnus Søndenå (Kolstad Handball), Kevin Gulliksen (TTH Holstebro),

Rozgrywający: Simen Ulstad Lyse (Kolstad Handball), Sander Sagosen (Kolstad Handball), Sander A. Øverjordet (KIF Kolding), Christian O’Sullivan (SC Magdeburg), Tobias Grøndahl (Elverum Handball), William Otto Aar (Aarhus Handbold), Harald Reinkind (THW Kiel), Gabriel Ostad Setterblom (Kolstad Handball), Vetle Eck Aga (Kolstad Handball),

Obrotowi: Magnus Gullerud (Kolstad Handball), Thomas Solstad (TSV Hannover Burgdorf), Petter Øverby (THW Kiel).

Ciekawszy skład niż Chorwacji moim skromnym zdaniem, kierowany przez wciąż młodego Sagosena, któremu brakuje już tylko 105 bramek, by zostać najlepszym strzelcem Norwegii w historii. Na bramce bardzo solidny Bergerud, który potrafił sprawić nie mało problemów Kielcom w poprzedniej edycji LM i w tym roku znowu będzie miał do tego okazje, a jeszcze częściej będzie im sprawiał problemy za rok, bo od 2025 grać będzie w Wiśle Płock. Norwegia trafiła do trudnej grupy z Danią i Francją, ale z pozostałymi mają szansę powalczyć i jak dla mnie spore szanse na 3 miejsce w grupie, które ćwierćfinał powinno dać z kimś z dwójki Niemcy/Hiszpania (no bo daje mniejsze szanse na zajęcie drugiego miejsca przez Chorwatów), oba mecze na pewno nie będą należeć do łatwych, bo sam wcześniej typowałem Niemców, że mogą być w stanie wygrać z Norwegią, tyle, że to spotkanie raczej będzie należało do bardziej wyrównanych, niż mecz Chorwacji z Danią/Francją. Przewiduje, że obie drużyny skończą swój udział na ćwierćfinale, jednak Norwegia będzie miała większe szanse na wyrównane spotkanie.

Patrząc na ostatnie lata, Norwegowie za każdym razem zajmowali wyższe miejsca na większych turniejach od Chorwatów:

Igrzyska 2020:

7. Norwegia - brak udziału Chorwacja

Mistrzostwa Świata 2021:

6. Norwegia - 15. Chorwacja

Euro 2022:


5. Norwegia - 8. Chorwacja

Mistrzostwa Świata 2023:

6. Norwegia - 9. Chorwacja

Euro 2024:

9. Norwegia - 11. Chorwacja

Patrząc na grupy jakie mamy na Igrzyskach, oraz na przewidywaną przeze mnie drabinkę, jestem skłonny stwierdzić, że i tym razem to Norwegowie osiągną wyższą pozycję od swoich rywali, choć według mnie obie reprezentacje odpadną w ćwierćfinale, to jednak mniejszym zaskoczeniem będzie awans do półfinału Norwegii, niż Chorwacji.
 
Otrzymane punkty reputacji: +246
Cabron 72,9K

Cabron

Użytkownik
Ja tak patrzę na te kursy i na potencjał kadrowy, to myślę, że zdecydowanie warto pograć Duńczyków. Mają skład na złoto
 
chamberlain 500,7K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Najlepszy strzelec turnieju:
Juri Knorr @ 11.00 Betters

Ostatnie typy długoterminowe ode mnie, dwa dotyczące zawodników bardziej for fun, bo zawsze ciężko to trafić. Zaczynam od najlepszego strzelca w postaci Juri Knorra, kurs na niego to aż 11.00 i tu lekkie zdziwienie. Knorr to wyróżniający się zawodnik w niemieckiej drużynie, to on bierze ciężar zdobywania bramek na siebie, widać to zresztą po ostatnich rankingach strzelców, w styczniu na tegorocznym Euro zajął 3 miejsce (a tak naprawdę 2 miejsce, bo na 1 mieliśmy dwóch zawodników) ze stratą tylko 4 bramek do 1 miejsca, rok wcześniej na Mistrzostwach Świata znowu był na 3 miejscu. Niemcy z szansami na półfinał, a więc z szansami na rozegranie kompletu spotkań na tym turnieju, skąd tak wysoki kurs na Juriego? Szczerze to nie wiem. Faworytem oczywiście Mathias Gidsel z Danii, na którego kurs to tylko 3.00, ale jak wiadomo Dania jest potężna, są obok Francji głównymi faworytami do wygrania, a Gidsel zostawał królem strzelców na ostatnich dwóch dużych imprezach, trafiając z bardzo dużą skutecznością, jednak Knorr jak dla mnie jest w stanie powalczyć.

MVP turnieju:
Jim Gottfridson @ 8.00 Betters

Tak już jest, że MVP turnieju najczęściej trafia do zawodnika, którego drużyna zdobyła złoto, ja wyżej dość ryzykownie typuje Szwecję jako triumfatorów, a jeśli Szwecja, to do triumfu poprowadzi ich nikt inny jak Jim Gottfridson, prawdziwy lider drużyny. W 2022 roku, kiedy Szwecja sięgnęła po złoto w Euro, Jim został MVP, tutaj jeśli sytuacja się powtórzy, sądzę, że to on będzie miał największe szanse spośród pozostałych zawodników. Zdecydowanym faworytem do wygrania statuetki, podobnie jak w przypadku najlepszego strzelca ponownie Mathias Gidsel, którego po raz oglądaliśmy MVP na Mistrzostwach Świata w 2023 roku.

Niemcy. Faza eliminacji z turnieju:
Półfinały @ 13.00 Betters

To już takie uzupełnienie poprzedniego typu. Widzę Niemców w top 4, jednak nie widzę ich medalu, jeśli faza grupowa się uda, szanse będą naprawdę dość wysokie, kurs niebywale zachęcający, bo większe szanse na półfinał daje się Hiszpanii, Norwegii, Egiptowi i Chorwacji.

Kończąc już całe gdybanie, bo turniej mężczyzn zacznie się w końcu już za 4 dni, widzę zwycięzców w postacji Szwecji, która sprawiłaby tym niemałą niespodziankę, obok nich w finale widzę Danię, która sądzę, że poradzi sobie z Francją w grupie i w ten sposób trafi do drugiej części drabinki. Mecz o 3 miejsce to jak dla mnie spotkanie Francji z Niemcami, gdzie wygrają już gospodarze.

Polecam również zapoznać się z ofertą Betters, która jest naprawdę bardzo obfita w porównaniu do innych buków, przede wszystkim na turniej kobiet, który rusza pojutrze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +140
chamberlain 500,7K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Holandia K - Angola K
Over 55.5 bramek @ 1.95 Superbet

No to zaczynamy rozgrywki kobiet na Igrzyskach Olimpijskich, spotkania już od 9:00, pierwsze sobie odpuściłem, bo nie widzę tam nic ciekawego, w drugim już jest inaczej. Mecz Holenderek z Angolkami, gdzie gram na over bramkowy. Niskie linie, ale wiadomo jest to pierwsze spotkanie, niewiadomo jeszcze jak za bardzo wystawiać kursy, na dodatek Angolki nie trafiały za dużo bramek w sparingach przed IO, tyle, że grały z defensywnymi Hiszpankami i Francuzkami i to według mnie trochę zakrzywia obraz. Angola to od lat najlepsza drużyna w Afryce, regularnie występuje na MŚ, jak i na Igrzyskach. Holenderki jak już wspominałem to już ta sama drużyna co kiedyś, ale coś w nich pozostało, a więc ofensywny styl gry. Obie reprezentacje zagrały ze sobą od 2015 roku cztery spotkania, każde padło łupem Holenderek, a w meczach tych padało 61, 61, 63 i 65 bramek, bardzo ofensywne spotkania i tu myślę, że będzie podobnie, Angolki stać na trafienie 25+ bramek, jak i Holenderek na 30+.

Węgry K - Francja K
Węgry K Handicap +6.5 bramek @ 1.80
Węgry K Handicap +4.5 bramek @ 2.55
STS

Równo 4 lata temu, również 25 lipca 2020 roku Węgierki z Francuzkami rozegrały ze sobą swoje pierwsze spotkanie na tamtejszych Igrzyskach Olimpijskich, dalszą część imprezy o wiele lepiej wspominają Francuzki, które zdobyły wtedy złoto, gorzej Węgierki, które już w ćwierćfinale musiały uznać wyższość Norweżek. Węgierki postawiły wtedy bardzo dużo opór Francuzkom, ulegając wtedy jedynie 1 bramką i 4 lata po tym meczu, teraz również szukam handicapu w stronę Węgierek. Pierwsze spotkania toczą się własnymi prawami, Francuzki nie wchodzą w turnieje z buta, a tu naprawdę trafia im się niewygodna drużyna w swoim pierwszym spotkaniu. Historia też pokazuje, że obie drużyny grały ze sobą naprawdę wyrównane spotkania, a od 2003 roku Francuzki nigdy nie pokryły handicapu -6.5 bramek w meczu z Węgierkami.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +4165
chamberlain 500,7K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Chorwacja - Japonia
Japonia Handicap +8.5 bramek @ 1.85 Lvbet

Nie ufam Chorwacji, w tej chwili nie mają wcale tak mocno dobrego składu, awansować powinni dalej, jednak jak dla mnie skończą rozgrywki na ćwierćfinale. Na sam start rozgrywek dostają Japonię, jedną ze słabszych drużyn na całym turnieju, stąd takie, a nie inne linie na ten mecz, jednak jak dla mnie i tak kurs na Japonię jest za wysoki. Nie twierdzę, że drużyna z Azji ten mecz wygra, bo raczej tak nie będzie, ich skład to głównie zawodnicy z rodzimej ligi, z małymi wyjątkami, między innymi z Yoshidą, którego jeszcze niedawno mogliśmy oglądać w barwach Unii Tarnów, a od przyszłego sezonu zobaczymy go w barwach Nantes. Jestem zdania, że Chorwacja mimo wszystko, gdyby chciała, to by pokryła tą linię, ale nie liczę, że będą się w tym meczu zabijać. Jest to początek turnieju, na rozkładzie najsłabsza drużyna, a przyjdzie im się jeszcze mierzyć między innymi z Niemcami, Hiszpanią i Szwecją, dlatego nie powinni tracić tu za dużo sił. Kolejny argument za którym idę to fakt, że azjatyckie drużyny nie leżą europejskim, dzisiaj świetnie przekonały się o tym Niemki, które przegrały z chyba najsłabszymi na turnieju Koreankami. Obie drużyny zagrały ze sobą po raz ostatni na Mistrzostwach Świata w 2021 roku, a wtedy padł sensacyjny remis 29:29. Teraz tak sensacyjnie być nie powinno, jednak uważam, że Japonię stać na utrzymanie dystansu +8 bramek.

Norwegia - Argentyna
Over 55.5 bramek @ 1.80 Superbet

Norwegowie podobnie jak i Chorwaci, na otwarcie dostają najsłabszą drużynę w grupie w postaci Argentyny, jednak tu już nie szukam handicapu w stronę gości, a idę w over bramkowy. Norwegia gra mocno ofensywnie, widać w moc, w sparingach przed Igrzyskami dwukrotnie ogrywali Hiszpanię rzucając im po 35 bramek, a Hiszpanie nie należą raczej do drużyn idących na wymianę ciosów. Argentyna powinna być dostarczycielem punktów, ich forma wygląda słabiutko, przed Igrzyskami rozegrali kilka sparingów, gdzie dostawali 40 bramek od Hiszpanii i dwa razy po 34 bramki od Danii, sami rzucając odpowiednio 29, 24 i 20 bramek, w tym meczu raczej stać ich na przekroczenie linii 22+ bramek, jak i Norwegię na 33+. Obie drużyny zagrały ze sobą całkiem niedawno, w Golden League i Norwegowie triumfowali w tym meczu aż 40:28, a mogło być zdecydowanie wyżej, bo po pierwszej połowie prowadzili 26:12, w tym meczu oczywiście nie spodziewam się powtórki, bo linie tak wystawione nie bez przyczyny, Argentyna ma problemy ze zdobywaniem bramek, a gdy obie drużyny mierzyły się o punkty w Igrzyskach w 2021 roku to padło tam 50 bramek, czy na Mistrzostwach Świata w 2023 roku, kiedy padły tylko 53 bramki. Jednak jak dla mnie linia i tak zachęcająca do gry, bo potencjał ofensywny Norwegii może w tym meczu przeważyć.

Dania - Francja
Dania @ 2.35 Superbet

I na koniec prawdziwy deser, starcie Danii z Francją, a więc mecz, który w ostatnich latach często bywał finałem wielkich imprez, sporym faworytem Francuzi, którzy grają u siebie, ale jestem zdania, że Duńczycy wezmą to spotkanie. Obie drużyny są świadome, że kto weźmie to spotkanie, tego czeka łatwiejsza droga do finału, bo nie oszukujmy się, trzecią, realnie zagrażającą siłą na tym turnieju tej dwójce jest jedynie Szwecja, która według mnie sprawi niespodziankę, a ona powinna wygrać swoją grupę, więc drugie miejsce z tej grupy spotka się z nimi w półfinale. Francja, gdyby nie turniej u siebie, raczej nie byliby faworytami czy tego meczu, czy całej imprezy, jednak ściany pomagają, choć według mnie nie tym razem. Dania wygląda na papierze o wiele lepiej, spory handicap na bramce, gdzie w Danii mamy niesamowitego Landina, a we Francji? Desbonnet, który swoją postawą nie zachwyca, czy Gerard, który bramkarzem jest naprawdę dobrym, ale on przez cały poprzedni sezon leczył kontuzję w THW Kiel, ostatecznie nie występując w żadnym spotkaniu. W polu poziom gry już się wyrównuje, ale moim zdaniem bramka tu zdecyduje. Uderzam w Danię, sam fakt, że mamy na nich kurs 2.35 jest naprawdę rzadkim widokiem i według mnie warto skorzystać.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2002
U 44,3K

undertaker87

Użytkownik
Dania- Francja x@8,25
X ht@8
X/X @47 STS

Spróbujemy powtórzyć coś co zdarzyło się w styczniu w spotkaniu tych ekip. Teraz Dania wygląda trochę lepiej jednak Francuzi grają u siebie i yomsie równoważnym. Myslez że warto pokombinować tutaj coś z remisami.
 
kubabrenner 228,9K

kubabrenner

Użytkownik
Niemcy - Szwecja
Typ: Szwecja
Kurs: 1.41 (fortuna)


Bez kombinowania idę dzisiaj w Szwecję. Kandydaci do zajęcia pierwszego miejsca w swojej grupie, dziś ten z trudniejszych meczów, ale żeby myśleć o pierwszym miejscu wypadałoby go wygrać. Żeby nie wyszli z grupy musiałby się zdarzyć jakiś cud, ale żeby być na jej szczycie dzisiejsza porażka może to skomplikować. Niemcy obok Hiszpanów i Chorwatów także mocny kandydat do bicia się o topowe miejsce w grupie, jednak na początku roku nie przekonywali. Na ME nie przekonywali, choć wyszli z grupy z 2 miejsca to 1 punkt mniej i mogli być poza burtą. Na koniec zanotowali 3 porażki z rzędu, z Chorwacją jeszcze w grupie, później z Danią w półfinale i mecz o 3 miejsce z dzisiejszą Szwecją. Kwalifikacje do IO poprawnie, choć przegrali też jednak ponownie z Chorwatami. Poza tym pokonali Algierię oraz Austrię, czyli słabsze od siebie zespoły. Później w meczach towarzyskich ponownie zagrali ze Szwedami, gdzie przegrali 34-28. Nie sięgając bardzo daleko w przeszłość imponuje bilans bezpośredni tych drużyn w ostatnich 5 meczach - wszystkie 5 wygrała Szwecja, z czego aż 4 były o stawkę. Wszystkie mecze wygrali co najmniej 3 bramkami, jeden nawet dziewięcioma. Czy dziś ta seria zostanie przerwana akurat na IO? Wątpię, Niemcy są świadomi, że dziś ich najtrudniejszy mecz i szukanie punktów przyjdzie prawdopodobnie od następnego spotkania. Spodziewam się solidnej wygranej Szwecji i pewnego wejścia w turniej, gdzie na pewno powalczą o medal.
 
Do góry Bottom