>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

eWinner I liga 2021

Status
Zamknięty.
Znany jako Tyrion77 3,3K

Znany jako Tyrion77

Użytkownik
Panowie co byście nie pisali zakładam , że wszyscy chcielibyśmy dokładnie tego samego. Mając wszystkich najlepszych zuzlowców na świecie pragniemy mieć u nas żuzlowa Lige Mistrzów czy jak kto woli takie ...NBA, NHL czy inne NFL zuzlowe.

Gdzie leży problem ....ano tu, że pomimo iż systemy działania takiej ligi juz dawno zostały opracowane (NBA z bankruta w latach 80-tych po połączeniu dwóch słabych lig stało się potentatem - z tego samego schematu korzystały pozniej zarówno NHL jak i NFL. Inna droga to LM)i wystarczyłoby z nich skorzystać .

Ale u nasz we władzach EKstraligi sa Polacy .....
Albo jak kto woli Polscy działacze społeczni .......

Niestety oznacza to praktycznie to samo

W dobie kryzysu , w czasach gdzie nasza liga bije pod kątem zarówno zarobków żuzlowców jak i atracyjności i jakości przekazu wszystkie pozostałe ligi o lata świetlne (szwecja zarobkowo dokładnie o jakieś 7 razy) nie umiemy jej sprzedac ani do Danii, ani do USA (puki pamiętają tam jeszcze Hancocka i Billyego Hamilla).

Dlaczego tak jest .....bo Jeffrey Stern był jakimś kosmicznym wizjonerem ? Nie

Wcale nie - po prostu nasi włodarze ligi to mali ludzie z małym rozumkiem - za to chętnie chachmęcący.

Efekt tego jest taki a nie inny :

Jak to mozliwe , że nagle transmisje telewizyjne po 3 latach (wartościwo) wzrosły 5-krotnie ?
Proste - poprzednio panowie napychali kielnie pod stołem zamiast dać hajs klubom - albo Ci teraz sa tacy wybitni .......

Nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem tego , ze mamy prawdopodobnie jeden jedyny sport, który u nas stał sie numerem jeden na świecie a nie umiemy go nigdzie wyeksportowac poza granice Polski choć sa miliony ogladających na swiecie.

PoZdro
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Bardzo ciekawa dyskusja się wywiązała. Wrzucę coś od siebie.

Widzę dużo podobieństw naszego żużla z NFL. To nasz sport narodowy (kibice piłki rzucą mi się do gardła, ale to tylko moja opinia), podobnie jak NFL. To sport, który na najwyższym poziomie jest tylko w tym jednym kraju. NFL gra 16 meczów, Ekstraliga jedzie 14. Można porównywać dalej ;) Salary cap to ciekawy pomysł. Tylko u nas obawiam się, że kasa szła by pod stołem. Na zasadzie - wszystko za się obejść. W USA klub dostałby taką karę, że nakryłby się nogami.

Zmiana tematu. Marzy mi się Ekstraliga z... 14 drużynami. Może konferencje jakieś czy nawet dywizje. Stal Gorzów 4 razy w sezonie z Falubazem, GKM/Polonia 4 razy z Apatorem. No dobra, za bardzo odpływam teraz ;) Ale w 1. lidze w porównaniu do tego co było np. 5 lat temu, mamy dużo klubów, które chcą tej Ekstraligi i powoli budują swoją siłę. Polonia Bydgoszcz - ich miejsce jest w Ekstralidze, wiadomo. ROW? Również. Orzeł zbudował stadion, a Skrzydlewski nie podda się. Krosno z tych wszystkich KKŻ, KSŻ, KMŻów w końcu trafił w odpowiednie ręce i Wilki Krosno też budują siłę. Stadion lipa, ale oświetlenie zrobili. To już coś. Na podkarpaciu musi być klub w Ekstralidze - kandydatów jest dużo, Rzeszów, Tarnów, Krosno. Kto najszybciej zajdzie najwyżej i zgarnie sponsorów z regionu? Wilki? Generalnie trzeba zrobić 2 ligi. Ekstraligę i 1 ligę. Nie musi to być "najlepsza żużlowa liga świata" gdzie ciągle, w każdych zawodach czy to liga, GP, SEC, IMME startują te same nazwiska. W 1. lidze mamy nazwiska które w Ekstralidze by sobie poradziły. Nawet jeśli to by było chwilowe zaniżenie "mocy" ligi, to wybieram to i bardzo chętnie obejrzę gości z 1. ligi w tej najcudowniejszej lidze świata (bo jedynej). A zaplecze? Tam niech śmigają ci którzy po prostu na elitę jeszcze się nie nadają. Zrobić kluby rezerwy, gdzie młodzież, którą w końcu się wychowuje będzie się obejeżdzać. Nawet jeśli skończą wiek juniora, to nie muszą kończyć kariery, może tam się odnajdą i odpalą.

A KSM? Haha, dla mnie to jest Komunistyczna Średnia Meczowa. Czyli ambitnych "skróćmy", a na siłę wstawmy jakichś leszczy. Naprawdę, słowo komuna to tu pasuje idealnie do tego, co taki KSM by robił.

Na koniec. Liczę, że Polonia awansuje, bo ich miejsce jest w Ekstralidze. Przyjemski kozak. Ciekawe czy ktoś go nie wyciągnie zanim Polonia nie awansuje.

Znany jako Tyrion77 Znany jako Tyrion77 - jak z moim tatą oglądam czasem GP, kiedyś częściej, teraz mieszkam na swoim więc już nie, ale zawsze do znudzenia opowiadał o tym, żeby wynieść żużel poza ten pierdolnik. Jakaś Marketa z przyjdzie 1000 Czechów i 2500 Polaków. Jakieś Vojens, GP w Lublinie (tam jest ekstra klimat na żużel, ale nie z tym stadionem). Dobrze, że to GP bierze ktoś inny bo to BSI już samo nie wie co robi. Śmieszy mnie pan Morris biegający po torze i mówiący do słuchawki, że 2 minuty lecą. Amatorka. A Grand Prix lubię tylko oprawę TV, jest genialna. Ale to robimy chyba my, Canal Plus czy nsport. Świetnie, że wszedł w to tak naprawdę gigant. On może zrobić GP w Azji, pokazać to na dużym stadionie. Można w ten sposób rozkochać żużel wśród wielu nacji. GP Australii? Jak najbardziej, ale nie w wydaniu BSI.

Ogólnie żużel ma przed sobą przyszłość, tak uważam. Przez kilka lat zrobił się znów boom na ten sport u nas. Teraz odpowiedni ludzie muszą to pielęgnować.

Tyle ode mnie, tak o wszystkim i o niczym, pozdro.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
A 335,3K

adams235

Znawca - Żużel
Wstępna przymiarka bo szybko pojawily sie kursy...
Krosno +8.5 czyli 41 pkt kurs 1.57 sts
Dla Krosna to trudny tor bedzie ale Musielak czy Szczepaniak mysle ze przekaza swoje uwagi i taktycznymi Krosno jesli przegra to minimalnie...choc nie zdziwi mnie ich win..Lodz jedzie o pietruszke choc Witek jest mistrzem w mobilizacji w meczach o nic i tego sie obawiam ale tu wjezdzam maxymalna stawka...
Typ poboczny
Kosciuch under 6.5 kurs 1.94 sts
Mi wychodzi 4 pkt przed nominowanymi,zawodnik po przykrym upadku do tego bardzo trudny 1 start i moze z 4 pola ktore w lodzi nie jest dobre wiec probowac trzeba
Drugi mecz 1 ligi i mam nadzieje ze Gniezno podejdzie powaznie do tego meczu..nie jedzie K.Fajfer za niego Szwacher a za niego wskakuje Bangs
Bangs over 2.5 kurs 2.01 sts
Mysle ze dostanie dzis te 4 biegi potencjal jest i stodunkowo fajne biegi ma
Kildemand under 6.5 kurs 2.22
Po upadku do tego trudne biegi ma wiec ryzykuje do tego w Gdansku licza sie starty przedwszystkim to 1 ligi narazie tyle
 
Ostatnia edycja:
B 29,8K

bartezgambler

Użytkownik
z tym Kościuchem i 4 punktami przed nominowanymi, to mocno optymistycznie podszedłeś. Bieg 12 naprawdę ma łatwy, poza tym jeśli gdzieś grać to etoto daje poniżej 7,5 kurs 2.10, fortuna 1,9 przy takiej samej linii.
Krosno +8,5 ewinner 1.65
Szczepaniak poniżej 7,5
 
A 335,3K

adams235

Znawca - Żużel
Krosno ewidentnie puchnie zarowno sprzetowo jak i finansowo chyba to wazna informacja dla Polonii bo Krosno koncowke ma cięźką...
Spróbuje bardzo wysokie kursu bo uwazam ze jakjes przeslanki sa...mysle ze Rafael da pojezdzic dzis chłopakom w Gdansku i jakos szczegolnie z taktycznymi nie bedzie szalec
Gruchalski-Hellstroem Bangs 2 kurs 3.34 sts
Naprawde fajne biegi ma Bangs i mysle ze po tym co ostatnio widzialem w bydzi to sa jakies przeslanki ze to sie moze udac,ten chlopak umie jechac
 
Ostatnia edycja:
Sándor Tihanyi 39,9K

Sándor Tihanyi

Użytkownik
Panie rondani rondani załap w końcu żużel i zobacz jak to wygąda gdy ktoś chce awansowac gdy jedzie dla kontraktu a gdy jedzie by jechać. Potem jeszcze zobaczysz jak na pół gwizdka pojedzie Ostrów. Finał jak dla mnie dwóch druzyn chcących awansowac - Rybnik Bydgoszcz. Głośnio powiem że Rybnik nic do tego nie ma bo uważam, że Bydgoszcz jest w stanie obecnie wygrąć nawet w Ostrowie.

Korzystamy dalej -
Na co buki czekają na komplet Szwachera czy 13 punkt Bangsa? Jada już reakreacyjnie, Gdańsk pewnie ma tam jeszcze jakies mżonki na PO, więc dziś mecz do jednej bramki

Gdańsk - Gniezno

-18,.5 Gdańsk
Sts
Kurs 2.5 Moja ogromna bukmacherska złość! Typ powinien być bez niczego na - 20 dla Gdańska, jednak to co dziś zrobili z torem to jawna kpina z instytucji komisarza toru.

Na równi jedynie juniorzy choć uważam, że na swoim torze Gdańsk ma ich lepszych. Pozostaję Oskar Faja, Fin i Piter. Pajak ewdietnie ma już dośc tego sezonu. ostatnio upadek nie wyglądał na groźny a mimo to odpuścił. Reszta składu szkoda mówić. Szwacher i Bangs. co wiecej Wojhciechowski mówił, że i Szwacher szanse dostanie:) Po drugiej stornie dośc równa 4 o ile Pieszczek nie będzie zbierał alfabetu. dla tak dużego handi przy kiepskich juniorach ważna będzie postawa Gruchy. Powinno być dobrze

--------------

P.S A adams235 to że Rohan nie jedzie było już słychać wcześniej. Mysle ze buki to wiedząły, jednak -18,5 i to raczej szli w kierunku że może coś Bydgoszcz odpuści pod koniec koniec konców wczoraj po kursie 2.33 weszło jak miło. Przepraszam za brak typu czas mnie żżera masakrycznie
 
Ostatnia edycja:
G 29,7K

gkskubik

Użytkownik
Start dość dobrze czuje się na tym gdańskim owalu, ale jak kolega wyżej zauważył przyjeżdża drużyna, która jest dziurawa jak ser, poobijana i niekoniecznie zmotywowana. Gdańszczanie jeśli z chłodną głową podejdą do spotkania to powinni wygrać to z 3 punkty. Fajfer pojedzie zapewne bardzo dobrze - jak to z nami - Jakobsen, Lahti czy Kildemand może być w kratkę bez większego błysku. STS daje strasznie niski kurs na handi Wybrzeża i 1,45 na (-12.5) kijem przez szmatę bym nie dotknął, ale u konkurencji pobiorę

Wybrzeże -12.5 @ 1,80 forBet 52-37
Wybrzeże -14,5 @ 2,30 forBet Mocno fartownie, sam mecz nie powalił na kolana.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +41
darekaqq 83

darekaqq

Użytkownik
Drugi mecz 1 ligi i mam nadzieje ze Gniezno podejdzie powaznie do tego meczu..nie jedzie K.Fajfer za niego Szwacher a za niego wskakuje Bangs
Bangs over 2.5 kurs 2.01 sts
Jeżeli ktoś to puścił w LVBet to uderzajcie na chat do nich, bo zgodnie z regulaminem zawodnik musi wziąć udział w przynajmniej 3 biegach aby zakład na Poniżej/Powyżej był ważny. Uratowało mi to kupon i dostałem zwrot. Z default oczywiście rozliczone jako przegrana, dopiero zmiana po interwencji.
 
T 27,4K

trynek85

Użytkownik
Na dziś mi wpadło w oko under Klindta 9,5 w sts z kursem 1,7.Jedzie dziś w parze z Gapińskim i liczę że na nim straci jakieś punkty, do tego rywal dość mocny, który w swoich szeregach ma Holtę i Łogaczowa. Nicolas ma średnia ligową 6-7 pkt, tyle że prawie zawsze jeździł w parze z Hansenem a cenię go trochę niżej niż Gapę
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
K 14K

kubaion

Użytkownik
Bardzo ciekawi mnie jak poradzi sobie Aspgren, rewelacja tego sezonu z szwedzkich torów. Linia na stsie wystawiona na poziomie 6,5 pkt - kusi, kusi!
 
Z 5,6K

zabix00

Użytkownik
A dla mnie ciekawe wyglada opcja Holta over 9.5. Ma formę, jeździ wszędzie, sprzęt ekstraligowy i doświadczenie. Całkiem możliwe, ze możliwe pojedzie 6 razy.


ps. Taki syf sie zrobił w tym dziale, ze szkoda nawet typów podawać :(
 
T 27,4K

trynek85

Użytkownik
A dla mnie ciekawe wyglada opcja Holta over 9.5. Ma formę, jeździ wszędzie, sprzęt ekstraligowy i doświadczenie. Całkiem możliwe, ze możliwe pojedzie 6 razy.


ps. Taki syf sie zrobił w tym dziale, ze szkoda nawet typów podawać :(
Czemu syf?gadasz głupoty Nie ma zawodów żeby ktoś nie podał jakiś typów, nie zawsze może są trafne, ale osoby które je wstawiają bardzo fajnie i rzetelnie je argumentują
 
B 29,8K

bartezgambler

Użytkownik
PANOWIE BARDZO PROSZĘ NIE ZAŚMIECAJCIE TEMATU!
ZAŁÓŻCIE WĄTEK DOT. PROGNOZ BO SIĘ ROBI NIEŁAD.

Aspgren poniżej 9pkt - forbet 1.60
trudne biegi ma, poza tym szwedzka liga to jednak nie ten poziom.

Gapiński poniżej 8,5 - betfan 1.84
poza prostym 4 biegiem, 9 i 13 trudne.
 
A 335,3K

adams235

Znawca - Żużel
Ale meczycho dzis w Ostrowie..cisnienie wyczuwa sie na miescie...porazka jednych czy drugich da sporo kolejnego tlenu Polonii...lubie takie mecze ale presja z reguly pomaga gosciom...mimo wszystko mysle ze Ostrovia tego nie wypusci ale zagram ...
Rybnik +8.5 kurs 1.62 sts mecz na styk tak czuje...te 41-42 w zasiegu Rowu,oby nie wiecej😉
Bertnzon under 9.5 kurs 1.75 sts
Najlepszy silnik stracil na GP,pewnie duzo walki i szarpania bedzie ale linii nie przekroczy...bardzo trudny 1 start...
Trofimow over 4.5 kurs 2.22 sts
4 bieg bardzo fajny,za bardzo nikt na niego nie liczy ale jak nie zdazy mu sie literka to linie moze przebic,sporo kiedys na juniorskich sie najezdzil wiec tor w miare ogarnia
Pojedynek: Bertnzon-Holta 2 kurs 1.9 sts
Holta w mega gazie,do tego jezdzil w Osw i to z bardzo dobrym skutkiem,tor idealny dla niego
Liga Angielska ;Belle Vue +6.5 kurs 1.7 sts i za drobne win Belle po kursie 3.58 sts....nie widze tu az takiej dysproporcji...gospodarze to zespol starszych panów😉ciekawy mecz sie szykuje...po stronie gosci Bewley,Kurtz czy Worralowie to mocny team,handi biorą a moze i wygrają😉
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +43
neutralny 444,5K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
Dział wyczyszczony. Dywagacje o ustawkach przeniesione do piaskownicy. Tam można używać do woli.
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
neutralny 444,5K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
Berntzon powyżej 9.0 pkt. @2.00 Forbet
Aspgren powyżej 6.5 pkt. @1.72 Betclic
Trofimow powyżej 4.5 pkt. @2.25 Betclic
Tudzież poniżej 3.5 pkt. @1.70 STS

W Ostrowie zapowiada się świetne widowisko, dlatego kilka typów z mojej strony.
Przede wszystkim Berntzon. Coś czuję, że będzie dziś jednym z lepszych aktorów tego widowiska. Trochę pechowe GP w Pradze. Zasłużył na więcej punktów. Tor w niedzielę był jednak słaby i Oliver nie miał szans powalczyć. Ma dobre biegi, ze swojej drużyny dwukrotnie jedzie z Kaczmarkiem, raz z Klindtem i raz z Szostakiem, więc cztery punkty praktycznie z urzędu, do tego dwóch juniorów gości plus Trofimow, co daje siódemkę. Trzy do zdobycia na następujących rywalach: Holta, Gomólski x2, Łogaczow x2, Aspgren i bieg nominowany. No nie, nie wierzę że Oli nie przywiezie dwucyfrówki.
Podzielam zdanie kolegów wyżej o Pontusie i według mnie linia spokojnie do grania, a Aspgren wskoczy na dłużej do składu Rybnika.
Kolejny over na Wiktora. Jakoś mam w tym sezonie czutkę do tego zawodnika i udaje mi się trafiać jego overy przy dobrych kursach. Tu widzę taką szansę, bo Trofimow potrafi wystrzelić, a dziś mega ważny mecz. Stawiam, że spokojnie z Klindtem, Kaczmarkiem, czy Gapińskiem powalczy. Poza tym ma trzech juniorów na rozkładzie.
Ostatni typ na under Tudzieża. Nie widzę dziś wielkiej roli juniorów, Mateusz nigdy nie zrobił w Ostrowie czterech punktów, choć jest co raz starszy to myślę, że trójka to maks, co może dziś ujechać. Kluczowe biegi to tak naprawdę drugi oraz czwarty, gdyż w dwunastym młodziak Rybnika jest skazany na pożarcie.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom