>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Epidemia Koronawirusa

Status
Zamknięty.
D 2,9K

damian09

Użytkownik
I potem mamy takie dziwne przypadki w tej oficjalnej statystyce o COVID w Polsce.

23 września 2020 roku - 974 zakażenia
23 września 2021 roku - 974 zakażenia

W 38 mln kraju. Cuda na kiju po prostu.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
No to w czymś się wreszcie z adamo80 zgadzamy. Jestem równie liberalny jak on i też uważam, że jeśli są tacy idioci którzy zgodzili się brać za darmo udział w eksperymencie medycznym, za który nie chcą brać odpowiedzialności producenci, rządy państw, a firmy ubezpieczeniowe odmawiają ubezpieczenia od NOP-ów, to przecież nie będę ich żałował jak zejdą z tego świata. Tak jak nie żałuję pijaków czy narkomanów. Ci ostatni też w sumie coś sobie tam wkłuwają....
No, ale ja jak i cała moja rodzina jak i przyjaciele jak i znajomi wzięli już dawno 2 dawki szczepionki i jakoś nie zeszliśmy z tego świata... ;) Natomiast powoli szpitale covidove zapełniają się nieszczepionymi idiotami co myśleli jak wy....

Ja nie wiem po co te dyskusje... Jedźcie do najbliższego miasta gdzie jest szpital covidowy i popytajcie się ile osób jest niezaszczepionych... Nie wierzycie TVN, rządowi, lekarzom, ekspertom - sami się przekonajcie...
Post automatycznie złączony:

. Dlatego normalnie wprowadzenie szczepionki do użytku trwa minimum 6 lat.
Cały świat medyczny stanął na głowie żeby ludzie nie umierali dlatego nie czekamy 6 lat !!!! Chwała im za to !!! Lepiej jak byśmy umierali przez te 6 lat ? Nie ma co dyskutować... Ręce opadają jak się słyszy te "argumenty" antyszczepionkowców... Szkoda, że nie żyjecie w średniowieczu - byście mieli wszystko naturalnie, i byłaby jak to pisał rondani - naturalna selekcja... Średnia wieku wtedy była ok 40 lat...
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
No, ale ja jak i cała moja rodzina jak i przyjaciele jak i znajomi wzięli już dawno 2 dawki szczepionki i jakoś nie zeszliśmy z tego świata... ;) Natomiast powoli szpitale covidove zapełniają się nieszczepionymi idiotami co myśleli jak wy....

Ja nie wiem po co te dyskusje... Jedźcie do najbliższego miasta gdzie jest szpital covidowy i popytajcie się ile osób jest niezaszczepionych... Nie wierzycie TVN, rządowi, lekarzom, ekspertom - sami się przekonajcie...
Post automatycznie złączony:



Cały świat medyczny stanął na głowie żeby ludzie nie umierali dlatego nie czekamy 6 lat !!!! Chwała im za to !!! Lepiej jak byśmy umierali przez te 6 lat ? Nie ma co dyskutować... Ręce opadają jak się słyszy te "argumenty" antyszczepionkowców... Szkoda, że nie żyjecie w średniowieczu - byście mieli wszystko naturalnie, i byłaby jak to pisał rondani - naturalna selekcja... Średnia wieku wtedy była ok 40 lat...
a Ty co najmadrzejszy jestes, ze ludzi od idiotow wyzywasz?
 
Otrzymane punkty reputacji: +283
robek13 68,5K

robek13

Użytkownik
No, ale ja jak i cała moja rodzina jak i przyjaciele jak i znajomi wzięli już dawno 2 dawki szczepionki i jakoś nie zeszliśmy z tego świata... ;) Natomiast powoli szpitale covidove zapełniają się nieszczepionymi idiotami co myśleli jak wy....

Ja nie wiem po co te dyskusje... Jedźcie do najbliższego miasta gdzie jest szpital covidowy i popytajcie się ile osób jest niezaszczepionych... Nie wierzycie TVN, rządowi, lekarzom, ekspertom - sami się przekonajcie...
Post automatycznie złączony:



Cały świat medyczny stanął na głowie żeby ludzie nie umierali dlatego nie czekamy 6 lat !!!! Chwała im za to !!! Lepiej jak byśmy umierali przez te 6 lat ? Nie ma co dyskutować... Ręce opadają jak się słyszy te "argumenty" antyszczepionkowców... Szkoda, że nie żyjecie w średniowieczu - byście mieli wszystko naturalnie, i byłaby jak to pisał rondani - naturalna selekcja... Średnia wieku wtedy była ok 40 lat...
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Są ludzie, którzy po prostu nie nadają się do dyskutowania i takie osoby nie powinny udzielać się na forach dyskusyjnych, bo tylko powodują liczne konflikty, ale niestety admini na forum są tak pobłażliwi, że takie osoby są bezkarne(może dostaną tymczasowego bana, a potem wracają i są jeszcze gorsi). W tym temacie jest kilku takich. Ich zdanie jest święte, a jak ktoś uważa inaczej, to jest idiotą.
Tak oto wystarczy się nie zaszczepić, żeby być idiotą dla panów adamo80 lub ziemby. Z drugiej strony wystarczy się zaszczepić i już jesteśmy idiotami dla rondaniego czy robka13. Jednym słowem nie ma żadnej możliwości, by w dzisiejszych czasach nie być idiotą, bo każdy wybór spotka się z czyjąś krytyką. Nie jest możliwe nie być idiotą dla dwóch z czterech wymienionych wyżej użytkowników. To jak z wyborami- kto głosuje na partię A ten jest mądry, a kto na partię B, ten jest debilem albo odwrotnie. Na kogo człowiek nie zagłosuje to i tak będzie idiotą dla milionów Polaków.

Niestety dla niektórych wszystko jest czarne albo białe. Jedni są przekonani, że żadnego wirusa nie ma albo że ten wirus jest zupełnie niegroźny i nie ma się czym przejmować. Tak się składa, że znam dwie osoby, które zmarły z tego powodu, kilka było w szpitalu lub ciężko to przechodziły w domu, a to nie była ta odmiana delta, która jest dużo groźniejsza...
Drudzy nie widzą żadnego problemu w regularnym kłuciu się, kompletnie nie boją się ewentualnych efektów ubocznych, które mogą się pojawić dopiero za kilka lat.

Szczepienie się i nieszczepienie- obie te opcje mają swoje plusy i minusy. Każdy sam decyduje o swoim zdrowiu, co jest dla niego lepsze. Jeden zdecyduje, że lepiej jest się zaszczepić, żeby łagodniej przejść chorobę a drugi uzna, że może lepiej już nawet to przechorować niż się narazić na skutki uboczne szczepionek. Żaden z was nie ma prawa krytykować ani tych co się szczepili ani tych którzy się nie szczepili. Jeśli kogoś wyzywacie od idiotów tylko dlatego, że ten ktoś wybrał inną drogę ochrony swojego zdrowia niż wy, to w tym momencie idiotami jesteście tylko wy sami.

Widać, że Polacy kochają się kłócić... Już nie starcza wojna PiS vs PO, teraz jest zaszczepieni vs niezaszczepieni i zwolennicy szczepień vs antyszczepionkowcy... Tak kochającego się kłócić narodu to chyba nie ma na całym świecie... A już raz za to zapłaciliśmy ogromną cenę przed zaborami kiedy to caryca Katarzyna rozpowiadała w całej Europie (i słusznie bo groziła nam wojna domowa), że Polacy sami sobą nie umieją rządzić i musi być ktoś kto się nimi "zaopiekuje"... No i "zaopiekowali" się nami z krótką przerwą między 1917 a 1939 do 1989r. od... 1772r. czyli prawie 200 lat ! Grozi nam wywalenie z UE i zerwanie sojuszu z USA i pozostanie tylko Rosja... Po prostu tragedia...

Polacy kłócą się na forach, wyzywają na YT - wszędzie hejt podszyty kompleksami i zazdrością... Za granicą każda nacja się wspiera tylko nie Polacy... Daleko w ten sposób nie zajedziemy... Tzn znów się nami ktoś "zaopiekuje" to tylko kwestia czasu jak się nic nie zmieni. Tragedia...
Tak sobie przypomniałem Twój post. Ciągle wypominasz, że Polacy się kłócą w necie, a sam teraz wyzywasz ludzi od idiotów, bo mają odmienne zdanie. Jak tak można? A jakby tego było mało, to nagradzasz każdy chamski post użytkownika ziemby punktami reputacji. Niby tak narzekasz na ten hejt, a w punktach reputacji go popierasz- kompletnie tego nie kumam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +472
robek13 68,5K

robek13

Użytkownik
Cały świat medyczny stanął na głowie. Szczepionek nie wymyśla cały świat medyczny, tylko wielkie koncerny farmaceutyczne. Operują większą kasą niż kartele narkotykowe. To są ogromne biznesy, które mają zarabiać kasę, a nie robić Ci dobrze. Poczytaj sobie w internecie o ogromnych karach płaconych przez co niektóre firmy i poczytaj za co te kary płaciły. Te szczepionki to wielki deal, chyba największy w historii świata i trzeba by być idiotą, aby taką kasę odpuścić. A tych firmach nie siedzą idioci, bo prosperują świetnie. Standardowe mniemanie adamo80 - ja wiem lepiej, bo jestem najmądrzejszy na świecie, przecież oglądam TVN i TVP1. Jestem elitą, więc muszę mieć rację. Przecież mówili w telewizji, że jak się zaszczepisz to jesteś ten mądry, najmądrzejszy. Przecież jak tak mówią w telewizji to na pewno jest prawda. A co do antyszczepionkowców to nie bardzo wiem na jakiej podstawie tak wszystkich szufladkujesz. Ja osobiście napisałem, że jak ktoś chce to może się szprycować nawet co pięć minut, Ty też, mam na to wywalone. Poza tym, jak już wiesz ta szczepionka jest eksperymentalna, dopuszczona warunkowo, jak ktoś po niej padnie, albo dostanie paraliżu za parę lat to nikt za to nie beknie.Nie twierdzę, że nie ma c-19, jest z pewnością, tylko czy naprawdę jest tak groźny i czy ta szczepionka naprawdę jest taka dobra? A może po prostu firmy farmaceutyczne zarabiają na tej panice miliardy dolarów? Panika zasiana przez media jest tak silna, że do dzisiaj widzę ludzi, którzy jadą sami swoim samochodem i są w maskach na twarzy. No wiem, pewnie adamo80 sam tak jeździ. Szczep się kolego ile chcesz, bądź zdrów, tego Ci życzę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +337
R 52,5K

roykeane2.0

Użytkownik
Żaden z was nie ma prawa krytykować ani tych co się szczepili ani tych którzy się nie szczepili.
Otóż spór, krytyka tego co zastane, tego co jest, tego co się dzieje jest siłą napędowa naszego świata, prowadzącą do zmian we wszystkich jego dziedzinach. Że przeszkadza Ci język sporu - ok. Ale nie neguj sporu jako takiego. Bez niego nie ma niczego, jak mawiał klasyk.

Szczepionka nie jest żadnym eksperymentem. Jest wynikiem rozwoju medycyny jako nauki. Owocem sumy wiedzy, jaka została zgromadzona od 200 lat, bo tyle trwają prace nad szczepionkami. Ktoś kto tego nie rozumie, niech w chwili próby zapakuje swoje cztery litery do pieca na trzy zdrowaśki, jak to drzewiej bywało, i niech nie bełta innym w głowach. Bo tak się nie godzi!
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Otóż spór, krytyka tego co zastane, tego co jest, tego co się dzieje jest siłą napędowa naszego świata, prowadzącą do zmian we wszystkich jego dziedzinach. Że przeszkadza Ci język sporu - ok. Ale nie neguj sporu jako takiego. Bez niego nie ma niczego, jak mawiał klasyk.

Szczepionka nie jest żadnym eksperymentem. Jest wynikiem rozwoju medycyny jako nauki. Owocem sumy wiedzy, jaka została zgromadzona od 200 lat, bo tyle trwają prace nad szczepionkami. Ktoś kto tego nie rozumie, niech w chwili próby zapakuje swoje cztery litery do pieca na trzy zdrowaśki, jak to drzewiej bywało, i niech nie bełta innym w głowach. Bo tak się nie godzi!
na co jestes zaszczepiony oprocz koronawirusa? :)

edit: moja mama pracuje w przedszkolu na 26 dzieci wczoraj bylo obecnych 9, reszta chora na przeziebienie i grype :)

edit: szczepil sie ktos z was w doroslym zyciu przeciwko czemukolwiek oprocz koronawirusa? :)

edit3:


Szczepienia obowiązkowe
Do szczepień obowiązkowych zaliczamy szczepienia przeciwko:

  • gruźlicy,
  • zakażeniom pneumokokowym,
  • błonicy,
  • krztuścowi,
  • polio (poliomyelitis),
  • odrze,
  • śwince,
  • różyczce,
  • tężcowi,
  • wirusowemu zapaleniu wątroby typu B,
  • zakażeniom przeciwko Haemophilus influenzae typu B.


wiedzial ktos w ogole o tym? xD


edit4: co pewnie zaden zwolennik szczepien nie ma za soba obowiazkowych szczepien a innych bedzie zmuszal 🙃

edit5:


Szczepienia dorosłych należą do szczepień zalecanych, odpłatnych.

Osobom dorosłym zalecane są następujące szczepienia:

  • szczepienie przeciw wzw B (wszyscy nieszczepieni, 3 dawki),
  • szczepienie przeciw grypie (raz w roku, na początku sezonu grypowego, 1 dawka),
  • szczepienie przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi szczepionką dTap z obniżoną zawartością antygenów błonicy i krztuśca (dawka przypominająca co 10 lat),
  • szczepienie MMR przeciw odrze, śwince i różyczce (wszyscy nieszczepieni, 1 lub 2 dawki),
  • szczepienie przeciw ospie wietrznej (wszyscy, którzy nie chorowali i nie byli szczepieni, 2 dawki),
  • szczepienie przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu (3 dawki, dawka przypominająca co 3 do 5 lat),
  • szczepienie przeciw meningokokom grupy B (2 dawki) oraz meningokokom grupy grupy A, C, W, Y (1 dawka),
  • szczepienie przeciw wzw A (wszyscy nieszczepieni, 2 dawki).
  • Szczepienie przeciw pneumokokom (szczepionka skoniugowana 1 dawka).
 
Ostatnia edycja:
R 52,5K

roykeane2.0

Użytkownik
Orka na ugorze. Syzyfowe prace. Nigdzie nie napisałem, że musisz się szczepić na wszystko, na co tylko możesz się zaszczepić. Wolny wybór, to moje motto. Od zawsze.

To co zwalczam, to pierd.... że szczepionka to eksperyment. Szczepionki wbrew kłamstwom nie są żadnym eksperymentem. Tyle i tylko tyle.

Do Twojej P przestrzalninja wiadomości - obowiązkowe mam. Chociaż obydwaj wiemy, że odbyło się to w zasadzie poza moją świadomością. Szczepionka przeciw gruźlicy jest bowiem podawana - UWAGA! niemowlęciu po upływie 24 godzin od narodzin! To a propos lamentów jak śmią szczepić na covid dzieci przed ukończeniem 12 roku życia!
 
Otrzymane punkty reputacji: +37
D 2,9K

damian09

Użytkownik
P przestrzalninja ja się szczepiłem ostatnio w podstawówce tylko że to było z 25 lat temu. Od tamtej pory zero jakichkolwiek szczepionek. W ogóle ta cała pandemia mi pokazała że są ludzie którzy się szczepią co roku na grypę. Pokazała też że od 2017 roku istnieje coś takiego jak obligacje pandemiczne.


Orka na ugorze. Syzyfowe prace. Nigdzie nie napisałem, że musisz się szczepić na wszystko, na co tylko możesz się zaszczepić. Wolny wybór, to moje motto. Od zawsze.

To co zwalczam, to pierd.... że szczepionka to eksperyment. Szczepionki wbrew kłamstwom nie są żadnym eksperymentem. Tyle i tylko tyle.
To czym to jest jak nie eksperymentem ? Jeśli się szczepiłeś to czytałeś jakąś ulotke o tej szczepionce ? Z czego się składa, na jaki okres Cię chroni, czy koliduje z innym lekami albo chorobami jeśli masz ? Co w ogóle gwarantuje ta szczepionka w obliczu wykrywanych coraz to nowszych wariantów koronawirusa. Bierze ktoś odpowiedzialność za ewentualne powikłania poszczepienne ? Producenci nie biorą. Natomiast rządowy projekt ustawy o odszkodowaniach za powikłania po szczepieniach został odwieszony na kiedyś tam. Sam projekt w sobie budzi i tak mieszane uczucia.

W ogóle czemu się nie mówi o jakichkolwiek lekach tylko jest jedna narracja "szczepionki, szczepionki, szczepionki". Które powstały w ciągu niedługiego czasu jedna po drugiej co jest ciekawym zbiegiem okoliczności ;) Medialne hasła "zaszczep się i powstrzymaj pandemie" co jest trudno mi powiedzieć czym patrząc na kraje o największej liczbie osób zaszczepionych gdzie pandemia trwa w najlepsze. Do tego ciągle są wykrywane kolejne warianty wirusa np. MU. I mówienie tych ekspertów covidowych że trzeba się będzie dalej szczepić. Bo pierwsze szczepienia nie obejmują nowych wariantów.
Każdy kto bierze pierwszą czy drugą czy każdą kolejną dawkę tych "szczepionek" bierze to na własne ryzyko i tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność.
I na koniec, wirusy zawsze były i będą z ludźmi i żadne szczepionki tego nie zmienią.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +299
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Czesc szczepionek, ktore przyjelismy w dziecinstwie juz nie dziala a w 2019 rzad mial plany zmiany w ustawie, ktore mialy na celu przywrocic obowiazek szczepien dla doroslych. To normalne, ze ludzie nie wierza i to normalne, ze obie strony wykorzystuja emocje aby dzielic ludzi na madrych i glupich. To samo robia partie polityczne, masz sie opowiedziec po stronie konfliktu, ktorego tak na prawde nie ma... Jakby zmierzyc srednie IQ szczepionkowcow antyszczepionkowcow i neutralnych to wszedzie wyszloby takie samo... Najlatwiej jest grac na ludzkich emocjach...
 
tedddy2060 7,3K

tedddy2060

Użytkownik
No, ale ja jak i cała moja rodzina jak i przyjaciele jak i znajomi wzięli już dawno 2 dawki szczepionki i jakoś nie zeszliśmy z tego świata... ;) Natomiast powoli szpitale covidove zapełniają się nieszczepionymi idiotami co myśleli jak wy....

Ja nie wiem po co te dyskusje... Jedźcie do najbliższego miasta gdzie jest szpital covidowy i popytajcie się ile osób jest niezaszczepionych... Nie wierzycie TVN, rządowi, lekarzom, ekspertom - sami się przekonajcie...
Post automatycznie złączony:



Cały świat medyczny stanął na głowie żeby ludzie nie umierali dlatego nie czekamy 6 lat !!!! Chwała im za to !!! Lepiej jak byśmy umierali przez te 6 lat ? Nie ma co dyskutować... Ręce opadają jak się słyszy te "argumenty" antyszczepionkowców... Szkoda, że nie żyjecie w średniowieczu - byście mieli wszystko naturalnie, i byłaby jak to pisał rondani - naturalna selekcja... Średnia wieku wtedy była ok 40 lat...
3 dawka już czeka na was a póżniej 4,5,6 itd trolliku!!!
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Tak sobie przypomniałem Twój post. Ciągle wypominasz, że Polacy się kłócą w necie, a sam teraz wyzywasz ludzi od idiotów, bo mają odmienne zdanie. Jak tak można?
No jakoś nie było fali krytyki jak mnie i to osobiście wyzywano od idiotów ? Więc ja nie mogę, ale inni tak ? Wystarczy, że raz użyłem takiego zwrotu i jakie oburzenie ? Bądź bardziej sprawiedliwy... Określenie "idioci" w tym wypadku nie ma na celu nikogo urazić tylko takie jest moje zdanie o takich ludziach i tyle.... Bo osoba, która robi coś irracjonalnie przez co sama może ucierpieć jest dla mnie po prostu idiotą... Określenie mocne ? Ok. Ale jak choć jedna osoba, która to przeczyta jednak się zaszczepi i nie umrze na COVID to będzie dla mnie największa radość.
 
R 52,5K

roykeane2.0

Użytkownik
"szczepionki, szczepionki, szczepionki". Które powstały w ciągu niedługiego czasu jedna po drugiej co jest ciekawym zbiegiem okolicznośc
Kłamstwo!!! Wyjaśnię. Żeby zaprojektować i wprowadzić do sprzedaży nowy model smartfona, nie musisz tego robić od zera. Wykorzystujesz sumę wiedzy zdobytą przy projektowaniu i wprowadzaniu do użycia poprzednich modeli.

Pierwsze prace nad szczepionką przeciw koronawirusom rozpoczęły się w 2002 roku, a więc 19 lat temu. Albowiem pierwsze zakażenia wirusem SARS wystąpiły w listopadzie 2002 roku w mieście Foshan w Chinach. Tamtą epidemie szybko stłumiono. Ale prace nad szczepionkami przeciw koronawirusom trwały. Stąd szczepionki. Zwycięstwo nauki nad zabobonem.

i jeszcze jedna sprawa.

"Wybuch wulkanu Cumbre Vieja na wyspie La Palma (Wyspy Kanaryjskie) ma swoich "negacjonistow" w hiszpańskich sieciach społecznościowych. Twierdzą, że erupcja nie jest przypadkowa, ale została celowo sprowokowana. "To jest spisek" - uważają. "Chodzi o odwrócenie uwagi ludzi od niebezpiecznych szczepionek"

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/swiat...e=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox"

Czy wy foliarze i rondlarze jesteście k.. normalni??? Czy już kompletnie obłąkani?
 
Otrzymane punkty reputacji: +121
lukpol 67,4K

lukpol

Użytkownik
I ty takie teksty bierzesz na powaznie????
Ale to my jestesmy obłąkani!!! :LOL::LOL:

Juz ci ktos napisal wcześniej... szczep sie ile wlezie!!! nikt ci tego cudownego eliksiru nie zabierze.
Zdrowia życzę- bo ci sie przyda
 
D 2,9K

damian09

Użytkownik
R roykeane2.0 chłopie na co nadzieja ? czy to nie jest dostatecznie widocznie co się wyrabia pod płaszczykiem tej "pandemii" ? jak dalej tego nie widzisz to faktycznie niech ten Bóg ma Cię w swojej opiece bo sam do prawdy nie dotrzesz nigdy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
tedddy2060 7,3K

tedddy2060

Użytkownik
Zobaczymy czy bedziesz taki wesoly jak zachoruje Ci matka, zona albo dziecko.
zajmij sobie juz kolejkę na 3 dawkę tego "cudu" covidovcu!!!
Post automatycznie złączony:

R roykeane2.0 chłopie na co nadzieja ? czy to nie jest dostatecznie widocznie co się wyrabia pod płaszczykiem tej "pandemii" ? jak dalej tego nie widzisz to faktycznie niech ten Bóg ma Cię w swojej opiece bo sam do prawdy nie dotrzesz nigdy.
chłop ma już zryty beret od oglądania mediów głównego ścieku to sie nie ma co dziwić że już ma omamy i czeka z utęsknieniem na przyjęcie 3 dawki tego cudownego "eleksiru" a miała być tylko ostatnia prosta!!!!
Post automatycznie złączony:

zajmij sobie juz kolejkę na 3 dawkę tego "cudu" covidovcu!!!
Post automatycznie złączony:



chłop ma już zryty beret od oglądania mediów głównego ścieku to sie nie ma co dziwić że już ma omamy i czeka z utęsknieniem na przyjęcie 3 dawki tego cudownego "eleksiru" a miała być tylko ostatnia prosta!!!!
"eliksiru"
Post automatycznie złączony:

"Lepiej być szurem niż doświadczalnym szczurem!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom