>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Elitserien 2010

Status
Zamknięty.
vdv 66

vdv

Użytkownik
Co do dzisiejszych spotkań ligi Szweckiej, to zawodnicy Gorzowskiej Stali zostają w kraju i dziś trenują przed meczem z Unibaxem. Także, portal sportowefakty.pl tego nie uwzględnił w awizowanych składach, a warto o tym wiedzieć przy obstawianiu.
Do Szwecji nie pojedzie kapitan Tomasz Gollob (miał ze swoim Vastervik startować w Vetlandzie), Tomasz Gapiński (ściga się w barwach Valsarny, która we wtorek podejmie Piraternę) i Przemysław Pawlicki (jeździ dla Rospiggarny Hallstavik). Nicki Pedersen i David Ruud mają dziś wolne, bo ich Lejonen pauzuje.
Link do newsa ze strony Sport.pl: &lt;&lt;&lt;KLIK&gt;&gt;&gt;
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Co do zmian w awizowanych ustawieniach, to z tego co udało mi się ustalić to jest to mniej więcej tak :

  1. W Vasterviku za Golloba będzie stosowane zastępstwo zawodnika.
  2. W meczu Valsarna - Piraterna dojdzie do dwóch zmian. Tomasza Gapińskiego zastąpi (wszystko na to wskazuje) Roman Povazhny. Z kolei menadżer Piraterny w miejsce Roberta Kościechy śle do boju Michała Szczepaniaka.
  3. W spotkaniu Rospiggarny z Valsarna. Przemka Pawlickiego zastąpi (to nic pewnego) Kauko Nieminen.

Tyle udało mi się ustalić. Jak ktoś wie coś więcej, to niech da znać : )
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
typ:Elit Vetlanda - Västervik H(0.0 - 26.5)⛔
bukmacher tobet
Elit Vetlandajezdzi rewelacyjnie ze swoimi 3 filarami Januszem Kołodziejem, Jarosławem Hampelem oraz Jasonem Crump&#39;em. Ponad to posiadają atut w postaci własnego toru a gospodarze jadą bez swojego najlepszego zawodnika Tomka Golloba, za którego Vastervik daje ZZ. Piąte w tabeli Vastervik ma za mało asów w rękawie i widzę tutaj dominacje 1 zespołu.

Janusz Kolodziej over 12,5⛔
Co tu dużo pisac kołodziej jest w gazie. Okoniewski, Ljung, Messing to nie są zawodnicy, którzy mogą pozbawić Koldiego dużej ilości punktów, ponadto jezeli pojada wg 1 zestawu to na 3 z 4 startów jedzie od wewnętrznej.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Jak myślicie Vetlanda pokryje handicapa ? Szansę są bardzo duże bo u siebie potrafili pokonać Lejonen 32 pkt, Indianerne 30 pkt a dziś bez Golloba to jest minimum 10 pkt mniej. Z Tomkiem spodziewałbym się przewagi gospodarzy 15-20 pkt, no a bez niego to walkę może tylko nawiązać Harris. I właśnie też jest dobry typ na niego w Tobet.
Harris - u/o 9,5 pkt . Jako że ZZ będzie pojedzie on 6 razy, a przecież są jeszcze rezerwy taktyczne więc może pojechać jak dobrze mi się zdaje nawet 7 razy a na wyjazdach on dobrze nawet jeździ i 10 pkt w 7 startach nie byłoby chyba problemem.
Co do Kołodzieja to jeździ w parze 2x z Richardsonem, 1x z Gomólskim i 1x z Crumpem więc w tych biegach myślę że max. 10 pkt zrobi i ostatni bieg zdecyduje czy przekroczy granicę 12,5 ? Ja tu bym się obawiał.
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
oba ww. typy dobre, ale trzeba mieć świadomość tego, że obarczone pewnym ryzykiem. W przypadku Kołodzieja należy obawiać się nikogo innego, jak... kolegów z zespołu, z kolei w przypadku dużego handicapu gwoździem do trumny może okazać się słabsza postawa Jonassona i Crumpa. Zobaczymy, na pewno nie postawiłbym inaczej niż kolega wyżej, ale mam pewne wątpliwości czy warto. Na ten moment godny polecenia jest myślę typ:
Hampel-Okoniewski (+ 4,5) 1 kurs: 1,90 na tobecie. Okoniewski nigdy liderem swojego zespołu nie był, pierwszy-lepszy przykład, Indianerna-Vastervik, Okoń 1 pkt. w 4 startach, generalnie jest po prostu słaby.
Do tego ciekawy kurs B. Pedersen - Lindgren (+0,5) 2 kurs 2,30, w tym wypadku handicap może okazać się niepotrzebny, Bjarne po genialnym sezonie w Vastervik okazał się chyba najgorszym transferem w całej karuzeli Elitserien, Fredka jeździ może bez jakiegoś szaleństwa, ale na słabego Bjarne powinno wystarczyć.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Co do handicapu Vetlandy to dla mnie ciężka sprawa. Fakt faktem, że goście przyjeżdżają bez Golloba, ale na pewno &quot;tanio skóry nie sprzedadzą&quot;, z drugiej strony pozostaje pytanie czy gospodarzom wystarczy motywacji w końcówce zawodów. Jak dla mnie lepiej ten mecz omijać.
Podoba mi się natomiast typ na over punktowy Harrisa, Mikael Messing nie powinien dzisiaj oszczędzać &quot;Bombera&quot; i może nawet pojechać siedem razy. Przy takim natężeniu startów Anglik powinien zdołać wykręcić &quot;dychę&quot; mimo tak świetnych przeciwników.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
No podobnie myślę, z resztą nawet w 6 biegach jest spokojnie do wykręcenia 10 pkt. Do pokonania są wszyscy, ciężko będzie z Hampelem, Kołodziej wydaje mi się że troszkę zmęczony i w lidze polskiej już gorzej było, Crump także do pokonania, no i reszta tym bardziej. A ze swoimi kolegami nie powinien przegrywać. Ja nawet myślę że może zdobyć ok. 11-13 pkt.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Oferta jeszcze niekompletna, ale spróbuję przedstawić ciekawsze zdarzenia z dotychczasowej oferty bukmacherów.

  • Indianerna - Dackarna
  • Rune Holta (suma punktów) powyżej 11 @ 1.80 ✅ (2,2,3,3,3)

Norweg z polskim paszportem jest w niesamowitej formie. Od początku czerwca popularny &quot;Rysiek&quot; zadziwia wszystkich swoją formą. Nie umknęło to uwadze Markowi Cieślakowi, który zdecydował się powołać Holtę do kadry polskiej na Drużynowy Puchar Świata. Szczerze powiem, że już nie przypominam sobie, kiedy ostatnio Rune zszedł poniżej dwucyfrowej zdobyczy punktowej. A jeśli chodzi o jazdę w szwedzkiej lidze, to wystarczy powiedzieć, że nie ma w niej sobie równych (co prawda Kołodziej wyprzedza go w statystykach, jednak ma na swoim koncie mniej startów od Rune), ostatni &quot;płatny komplet&quot; w meczu z Piraterna potwierdził kapitalną dyspozycję Holtańskiego. Dzisiaj to właśnie na niego najbardziej liczy Jerker Eriksson, menadżer &quot;Gwiazd&quot; doskonale wie, że dla Holty owal w Kumli nie ma żadnych tajemnic. W ubiegłym roku Holta startował bowiem w barwach &quot;Indian&quot;, dzisiaj wraca na stare śmieci - czy przypieczętuje to dobrym występem? Jestem przekonany, że tak właśnie będzie.

  • Indianerna - Dackarna
  • Piotr Protasiewicz (suma punktów) powyżej 9.5 @ 1.90 ✅ (3,2,0,2,3)

Drużyna Indianerny póki co zawodzi na całej linii. Zespół dowodzony przez Dalle Anderssona w przedsezonowych notowaniach był stawiany jako jeden z faworytów. Rzeczywistość okazała się jednak z goła odmienna ... Po dziesięciu kolejkach ekipa &quot;Indian&quot; ma na swoim koncie raptem trzy zwycięstwa (7 oczek), co pozwala im na zajmowanie szóstego miejsca w tabeli. Winna w zasadzie jest cała drużyna, która nie spisuje się na miarę oczekiwań. Niemniej jednak można dopatrywać się pozytywnych aspektów w ekipie z Kumli i takim na pewno jest Piotr Protasiewicz. &quot;Pepe&quot; to najjaśniejszy punkt w talii Anderssona, co prawda początek sezonu nie należał do wychowanka zielonogórskiego Falubazu, to jednak z meczu na mecz Protasiewicz prezentował się co raz lepiej. Na własnym torze radzi sobie bardzo przyzwoicie (średnia biego-punktowa 2,154) i dzisiaj jeśli miejscowi chcą zgarnąć dwa punkty to kluczową rolę musi odgrywać Protasiewicz. Nie spisywałbym &quot;Indian&quot; na straty, dlatego liczę, że &quot;Pepe&quot; będzie &quot;ciągnął&quot; wynik, a w przypadku nie najlepszego wyniku, to właśnie &quot;Pepe&quot; pojedzie jako rezerwa taktyczna. Dlatego uważam, że dzisiaj Protasiewicz wykręci co najmniej dziesięć oczek.

  • VMS Elit Vetlanda - Vastervik Speedway
  • Chris Harris (suma punktów) powyżej 9.5 @ 2.00 ✅ (2,0,1,3,3,3)

Nie Nicolai Klindt i nie Tomasz Gollob - a właśnie Chris Harris jest liderem drużyny ze wschodniego wybrzeża, tak mówią statystyki - to właśnie według nich &quot;Bomber&quot; jest najpewniejszym ogniwem ekipy Mikaela Messinga. Dzisiaj co prawda Harrisa i spółkę czeka nie lada wyzwanie, bowiem spotkanie z rozpędzoną Vetlanda. Sprawę komplikuje jeszcze absencja Tomasza Golloba, który w Gorzowie będzie przygotowywał się do pojedynku z Unibaxem. Jednakże dla Harrisa nieobecność Golloba to okazja do jednego startu więcej jako zastępstwo zawodnika za &quot;Chudego&quot;, ponadto nie wyobrażam sobie sytuacji by gospodarze nie prowadzili różnicą większą niż sześć punktów, co będzie umożliwiało posłanie &quot;Bombera&quot; po raz kolejny jako rezerwa taktyczna. Dla Anglika to będzie na pewno pracowity dzień, uważam, że przy jego dobrej formie i sporej ilości startów powinien wykręcić co najmniej dziesięć punktów. Co prawda rywale są z najwyższej półki, ale i Harris nie należy do słabych.

Rzut okiem na spotkania XI kolejki.
To chyba byłoby póki co na tyle. Z zakładów meczowych jakoś trudno mi coś wybrać. Zwycięstwo Vetlandy nie powinno podlegać dyskusji, jednakże handicap oscylujący na poziomie +28 już daje mi sporo do myślenia. Co prawda Vetlanda już była w stanie pokonywać inne zespoły taką różnicą punktów, to jednak czy podopieczni Fredrika Staafa pojadą z pełnym zaangażowaniem do końca?
Piraterna mimo absencji Davidssona i Sajfutdinowa powinna uporać się z Valsarną. Drużyna z Hagfors nie wygrała jeszcze u siebie żadnego pojedynku, a bez Tomka Gapińskiego i braci Łagutów wygrać im będzie piekielnie ciężko. Wynik mają ciągnąć Ułamek i Nermark, dla mnie obaj chimeryczni i nie nadający się na liderów. Handicap ujemny na gości można lekko spróbować, ale tylko lekko ... ✅
Na starty nie spisywałbym wcale Indianerny w starciu z Dackarna. Gospodarzom co prawda w tym sezonie zupełnie nie idzie, a tor w Kumli został skutecznie odczarowany to jednak &quot;Indianie&quot; mogą się w końcu przebudzić. Do składu wraca Zetterstroem, co na pewno im pomoże. Kurs na &quot;Gwiazdy&quot; zupełnie nie do grania. Już bardziej widzę value w handicapie na gospodarzy (+7.5), w końcu mają Protasiewicza, Zettestroema, Walaska - lepiej jakby zaczął się sprawować B. Pedersen, jednak Dalle Andersson najbardziej liczy na dwóję rezerwowych, która ma być kluczem do zwycięstwa. Gafurow już miewał przebłyski kapitalnej jazdy, Gustafsson jr. też jest w stanie objechać parę rezerwowych gości (Lindgren L i Kling), tak naprawdę ich postawa będzie kluczowa do losów spotkania. Pytanie tylko czy udźwigną ten ciężar czy nie? Bo Dackarna na pozycjach 1-5 ma zdecydowaną przewagę ... Można spróbować delikatnie handi dodatnie na gospodarzy, ufając w umiejętności Rosjanina i Szweda. ✅
Ostatni mecz. Rospiggarna - Vargarna tutaj zupełnie nie mam pomysłu, gospodarze z Pawlickim w składzie raczej by wygrali, brak Przemka to spora strata. Dlatego nie wiem, co tu grać.
I na deser taki luźny dubelek z unibeta

  • Ch. Harris - TH. Jonasson 1 @ 1.45 ✅
  • P. Protasiewicz - F. Lindgren 1 @ 1.50 ✅
  • @ AKO = 2.18




 
hertinho 3

hertinho

Użytkownik
Co sądzicie o meczu Rospiggarna - Vargarna 2 ??
W Rospiggarnie nie pojedzie Pawlicki, co może być sporą stratą dla gospodarzy, jest trójka zawodników : Jaguś, Sullivan, Korneliussen, gdzie ten ostatni potrafi jeździć w kratkę. Natomiast Vargarna jedzie dzisiaj, chyba w najmocniejszym zestawieniu : Miedziński, Nicholls, Kasprzak, Shields i junior Jepsen Jensen. Myśle, że są w stanie powalczyć o zwycięstwo na terenie przeciwnika, jaka jest Wasza opinia??
 
C 0

cetra24

Użytkownik
Witam
Jestem nowym użytkownikiem i nie wiem, czy omawiacie także typy z bukmacherów nieinternetowych, ale pozwole sobie je wkleic.
Millenium
Sullivan- Miedziak (+2)- 2 1, 85
Valsarna(+10)-Piraterna- 2 1,8
Pepe(+1)-Holta- 2 1, 85
Analiza
1)Miedziak w Vargarnie jest niekwestionowanym liderem. Plasuje sie w TOP 10 Eliserien, jezdzi rowno zarowno w domu, jak i na wyjezdzie. Sully jak to Sully ma tendencje do zawalenia przynajmniej jednego biegu w meczu. Wydaje sie bardziej chimeryczny. Przy handicapie na Miedziaka ten typ wydaje mi sie swoista promocją. Na marginesie w zeszlym tygodniu taka promocje zaserwowal Unibet, zestawiajac przezywajacego meczarnie Nickiego wlasnie z Adrianem( +3) po kurie 2,0. Oczywiscie, weszlo jak w maslo ????
2) Jesli chodzi o mecz chlopakow z Hagfors z Piratami, to po uzyskaniu informacji, ze nie pojedzie GAPA, wydaje sie, ze Piraci przejada się po Valsarnie. Słabon, ktory pojawil sie w tym roku raz na torze, Gustaffsson pod numerem seniorskim plus Roman Powazny, to umowmy sie, zawodnicy na pare pkt łacznie. Zamiana Kosiechy na starszego Szczepana wyglada tu i tak znacznie lepiej niz roszada Gapy na Niepowaznego ???? . Chociaz zgadzam sie z przedmowca, ze liderujacy Valsarnie Ulamek z Nermark swoje przywioza( w granicach 24-25 pkt), do tego nalezy dolozyc jakies 8 pkt Jablka i mizerne zdobycze pkt reszty. W Motali natomiast zdecydowanie lepszy niz u progu sezonu Herbie, w ostatnim czasie lepiej jadacy Dobrucki i Lindbaeck i silna para rezerwowych z Janowskim i Linusem( o ile pojedzie). Puentujac, sadze, ze minus 10 przy absencji Gapy jest jak najbardziej do pokrycia dla Piratow
3) Tu podepre sie argumentem Vertiego. Holta jest w rewelacyjnej formie. Jest w sztosie, w jakim dawno nie byl. Dodatkowo znajomość toru w Kumli jest niezwykle istotna.Zdarzaja mu sie jednak czasami niepotrzebne wpadki w postaci wykluczen( znamy jego &quot;wyborna&quot; technike jazdy z pokracznymi łokciami) stad lepszym rozwiazaniem w mojej ocenie jest zagranie pojedynku niż linii. Istottnie Pepe jest w lepszej formie, ale trafia na bardzo silnych przeciwnikow, wiec sporo pkt powinien potracic.
BTW- w Millenium liczymy pierwsze piec biegow, co oczywiscie nalezy wziac mocno pod uwage.
Zastanawiam sie takze nad zagraniem nastepujacych typow w Unibecie
Jonasson- Harris 2 1, 45
Walasek- Jonsson 2- 1,45
Nermark- Hancock 1,- 1, 75
Analiza
1) Harris pojedzie zapewne 7 razy, Jonasson powinien wystapic w 4 wyscigach. To wlasciwie wystarczy za caly komentarz. Poza tym Harris jest w sztosie. Wygral w Lonigo, w Szwecji lideruje Vaster, wiec powinien sobie bez problemow poradzic z Thomasem
2) Walasek w Kumli na torze Indian radzi sobie co najwyzej przecietnie. Jego wyniki pkt w tym sezonie oscyluyja w granicach 6-8 pkt. Co wiecej, ostatnio jedzie straszny piach. Jest to zawodnik nieobliczalny i potrafi czasami zaskoczyc, wykrecajac 13 pkt w silnej Vetlandzie, ale na dzien dzisiejszy jest w dolku i nie ma podstaw, by sadzic, ze sie z niego wydostanie. Wprawdzie mowil cos o nowym silniku z ktorego jest bardzo zadowolony, ale mam nadzieje, ze dzis bedzie jeszcze go rozgryzal i dopasowywal. Jonsson w Szwecji to zupelnie inny lider niz w Bydzi. Mysle, ze mieszkancy miasta znad Brdy chetnie zamieniliby wyniki EJDŻEJA ze Szwecji na Polske. Poza tym w parze z Ugly Duck&#39;em zazwyczaj Jonsson jest tym, ktory wygrywa a Dunczyk wozi bonusy. Oby sie to dzis nie zmienilo.
3) Nermark u siebie to naprawde skuteczny rider. W zeszlym tygodniu potrafil pokazac plecy samemu Chudemu. Ogolnio, u siebie prezentuje sie solidnie.Powinien pojechac 6 razy i ciezar walki spada dzis na niego i Usmiechnietego. Wierze, ze ten jeden start wiecej pozwoli mu pokonac w tym starciu Herbiego.
Co o tym sadzicie?
Pzdr
Cetra
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Jonasson - Harris - 2 @ 1,45 ✅
Unibet
Na razie tylko tyle. Do tego dokładam sobie jeszcze awans Holandii. Harris bardzo ładnie zaprezentował się w Lognigo, wygrywając wszystkie swoje biegi. Dzisiaj pojedzie z sześć, a może siedem razy. Overek 9,5 na niego jest bardzo kuszący, ale mimo wszystko wybrałem go w parze z Jonassonem. Bomber będzie miał z pewnością trudne zadanie, ale wg mnie powinien być pod nieobecność Golloba liderem swojej ekipy. Najprawdopodobniej wybiorę coś jeszcze, ale to za jakiś czas.
B. Pedersen - Lindgren (+0,5) - 2 @ 2,3 ⛔
Tobet
Wiem, że pojawił się już ten typ, ale wg mnie jest value w kursie na Szweda. Bjarne jakoś ostatnio nie zachwyca. Lindgren też stracił formę, ale wczoraj w Anglii wykręcił 14 pkt. Wiadomo, że ta liga to inny poziom, ale mimo wszystko uważam, że obaj zawodnicy mają obecnie podobny potencjał. Dlaczego by więc nie spróbować zagrać na Lindgrena po takim kursie, zwłaszcza że Bjarne ma dość trudnych przeciwników. Over 11 na Holtę czy nawet over 10 na Sullivana też wyglądają przyzwoicie.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Soltysiao [Vader - trochę kulturalniej :!: ] po co wklejasz całą ofertę buka i tylko czekasz na gotowe typy wysil się trochę i znajdź coś samemu
A co do typów to tak:
podzielam typ poprzedników odnośnie Elit Vetlanda - Västervik H(0.0 - 26.5) uważam że powinni spokojnie pokryć handi
drugi typ:
częściowo przeanalizowany przez coolmen7 Bjarne Pedersen - Fredrik Lindgren +0,5
Wszyscy wiemy w jakiej formie jest obecnie Pedersen krótko mówiąc nie zachwyca do tego dochodzi jeszcze jazda w dzisiejszym meczu w parze z Leonem Madsenem. Młody Duńczyk nieraz w tym sezonie pokazał że ma &quot;papiery na jazdę&quot; i dzisiaj to on powinien być liderem tej pary. A Fredka również ostatnio nie błyszczy ale prowadzi parę i jedzie z Karlssonem który wydaje mi się że ostatnio się trochę pogubił. Do tego ma ten niewielki handicap więc typ powinien wejść. pozdro ;)
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
na bet365 jest dosc fajny typ B.Pedersen-1 vs A.Jonsson-1 1,72 zł
wiekszosc tu jest zgodna ze Pedersen nie zachwyca jeździ bardzo w kratkę i mimo ze występuje na własnym torze obstawiam wygrana AJ, który jest jednym z liderów i chyba tylko raz przywiózł mniej niż dwucyfrowy wynik.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
No i jednak Vetlanda trochę zlekceważyła rywala, mobilizacji nie było na 100% a do tego Kołodziej i Hampel ostatnie biegi słabe. Crump zawiódł. Z Gollobem nawet niespodzianka mogła być.
Mój singiel: Harris - over 9,5 pkt pięknie wszedł i sporo do przodu. Słabo zaczął ale później 3 zwycięstwa i razem 12 pkt w 6 startach.
Edit by Jacques
Heh, ja miałem Harrisa w parze z Jonassonem w dublu z Vargarną (mocno) i miałem już &quot;mokro&quot; po dwóch biegach Bombera. Na szczęście spiął się i dał zarobić ;)
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Jutro przed nami XIII kolejka szwedzkiej Elitserien.
W Speedway Ekstralidze niektóre zespoły nadal mają zaległości, natomiast w Szwecji rozgrywki Elitserien przebiegają bez żadnych zakłóceń. We wtorek w Kraju Trzech Koron odbędzie się już dwunasta kolejka spotkań, w której zaprezentuje się wielu reprezentantów Polski.
Vargarna Norrkoeping - Rospiggarna Hallstavik (godz. 19:00)
Pierwszy mecz: 54:42 dla Vargarny
Po zeszłotygodniowym zwycięstwie w Hallstaviku, kibice Vargarny liczą, że ich pupile na własnym torze dopełnią dzieła zniszczenia i we wtorek po raz kolejny pokonają jeźdźców Rospiggarny, inkasując tym samym trzy duże punkty.
W ekipie Krzysztofa Kasprzaka, Adriana Miedzińskiego i Adama Skórnickiego po raz kolejny zabraknie Taia Woffindena. Biorąc jednak pod uwagę aktualną dyspozycję Brytyjczyka, absencja ta na pewno nie ułatwi zadania drużynie z Krzysztofem Buczkowskiem i Wiesławem Jagusiem w składzie. - Tai jest zdolny do jazdy, ale postanowiliśmy dać mu miesiąc odpoczynku. Wiele rozmawialiśmy na ten temat. Woffinden wciąż cierpi po śmierci ojca i to na pewno odbija się na jego jeździe. Powoli jednak ze wszystkim dochodzi do ładu i wierzymy, że Brytyjczyk będzie naszym atutem w play-off - powiedział Peter Jansson, menadżer Wilków.
Awizowane składy:
Vargarna:
1. Adrian Miedziński
2. Adam Shields
3. Adam Skórnicki
4. Scott Nicholls
5. Krzysztof Kasprzak
6. Kim Nilsson
7. Michael Jepsen Jensen
8. Andre Hertzberg
Rospiggarna:
1. Jesper B. Monberg
2. Mads Korneliussen
3. Wiesław Jaguś
4. Krzysztof Buczkowski
5. Ryan Sullivan
6. Anton Rosen
7. Kauko Nieminen
8. Linus Lydin
Vastervik Speedway - Elit Vetlanda (godz. 19:00)
Pierwszy mecz: 52:44 dla Vetlandy
Skazane na pożarcie i dodatkowo osłabione brakiem Tomasza Golloba Vastervik sprawiło w zeszłym tygodniu sporą niespodziankę ulegając wiceliderowi rozgrywek różnicą zaledwie ośmiu punktów. We wtorek najlepszy polski żużlowiec będzie gotów do jazdy i wraz z m.in. Tomaszem Jędrzejakiem oraz Rafałem Okoniewskim spróbuje zadać śmiertelny cios faworyzowanym gościom, którzy w tegorocznych zmaganiach tylko raz zaznali goryczy porażki.
Team z Vetalndy ani myśli się jednak poddawać i napędzany niezwykle skuteczną jazdą Jarosława Hampela i Janusza Kołodzieja spróbuje powalczyć nie tylko o punkt bonusowy, ale także o zwycięstwo w całym spotkaniu. Kluczem do sukcesu może okazać się postawa Adriana Gomólskiego, który w pierwszym starciu obu drużyn był niemal bezbłędny.
Awizowane składy:
Vastervik:
1. Rafał Okoniewski
2. Peter Ljung
3. Chris Harris
4. Nicolai Klindt
5. Tomasz Gollob
6. Tomasz Jędrzejak
7. Robin Messing
Vetlanda:
1. Janusz Kołodziej
2. Thomas H. Jonasson
3. Jarosław Hampel
4. Lee Richardson
5. Jason Crump
6. Adrian Gomólski
7. Robin Aspegren
8. Jonas Messing
Piraterna Motala - Valsarna Hagfors (19:00)
Pierwszy mecz: 63:33 dla Piraterny
Piraterna Motala w ubiegły wtorek zdeklasowała na wyjeździe Valsarnę Hagfors, więc wydaje się, że zbliżający się rewanż będzie dla Piratów tylko formalnością. Żadnego przeciwnika nie wolno jednak lekceważyć, więc gospodarze awizowali na to spotkanie bardzo silny skład, w którym znalazło się miejsce dla trzech Polaków: Rafała Dobruckiego, Macieja Janowskiego i Michała Szczepaniaka.
Przeciwko zespołowi Tomasza Gapińskiego, Krzysztofa Jabłońskiego i Sebastiana Ułamka w barwach Piratów wystąpi Jonas Davidsson, który do niedawna leczył kontuzję. - Jonas jest bardzo ważnym ogniwem tego zespołu, więc zajmie miejsce Damiana Balińskiego. Nie chciałem rezygnować z Michała Szczepaniaka, któremu za dobrą postawę w poprzednim spotkaniu należy się szansa pokazania się przed własną publicznością - stwierdził Stefan Andersson, menadżer Piraterny.
Awizowane składy:
Piraterna:
1. Greg Hancock
2. Michał Szczepaniak
3. Jonas Davidsson
4. Rafał Dobrucki
5. Antonio Lindbaeck
6. Linus Sundstroem
7. Maciej Janowski
8. Tobias Baeck
Valsarna:
1. Tomasz Gapiński
2. Henrik Gustafsson
3. Sebastian Ułamek
4. Artiom Łaguta
5. Daniel Nermark
6. Victor Palovaara
7. Krzysztof Jabłoński
8. Anders Mellgren
Dackarna Malilla - Indianerna Kumla (godz. 19:00)
Pierwszy mecz: 49:47 dla Indianerny
Indianie pokonując w poprzedniej kolejce Gryfy okazały się sprawcami największej niespodzianki ostatnich tygodni w Elitserien. Kibice z Kumli liczą teraz, że Piotr Protasiewicz ponownie pokaże się z dobrej strony, a Grzegorz Walasek odbije się od dna, dzięki czemu team z Rune Holtą na czele po raz kolejny będzie mógł się znaleźć w poważnych opałach.
Na korzyść gości przemawia fakt, że kilku zawodników Dackarny może być przemęczonych, gdyż mają oni za sobą udział w sobotniej Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff oraz w niedzielnych spotkaniach Speedway Ekstraligi. Reszta argumentów jest po stronie gospodarzy.
Awizowane składy:
Dackarna:
1. Andreas Jonsson
2. Hans Andersen
3. Fredrik Lindgren
4. Peter Karlsson
5. Rune Holta
6. Ricky Kling
7. Ludvig Lindgren
8. Tim Gudmundsson
Indianerna:
1. Bjarne Pedersen
2. Niels Krisian Iversen
3. Magnus Zetterstroem
4. Grzegorz Walasek
5. Piotr Protasiewicz
6. Simon Gustafsson
7. Renat Gafurow
8. Freddy Godlund
Pauzuje: Lejonen Gislaved
Na pierwszy rzut oka ta kolejka powinna paść łupem gospodarzy, a przynajmniej w spotkaniach na torach w Norkoeping, Malilli oraz Motali gdzie gospodarze są zdecydowanymi faworytami. Meczem kolejki więc jest ostatni pojedynek w którym Vastervik na własnym stadionie będzie podejmował rozpędzoną Vetlandę.
Na pewno będą jakieś zmiany w składach, o których postaram się poinformować w najbliższym czasie (tj. jutro). Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii na temat spotkań.
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
Witam
Dzisiaj kolejne spotkanie szwedzkiej Elitserien. Jednym z ciekawych pojedynków jest Vargarna - Rospiggarna, a dokładniej zakład Ryan Sullivan over 10,5⛔. Sullivan w lidze szwedzkiej rodzi sobie bardo dobrze zarówno u siebie jak i na wyjeździe. Bodajże tylko raz nie zrobił dwucyfrowego wyniku. Dodatkowo swoja forme zaprezentował w polskiej SE w pojedynku w Zielonej i Tarnowie.
Västervik - Elit Vetlanda✅
Wynik pomiedzy tymi druzynami z zeszłego tygodnia napewno zdziwił wiele osób, ponieważ osłabiony brakiem Tomka Golloba Vastervik przegrał tylko 8 punktami w Vetlanda. Myślę jednak, że jeźcy z Elit pokaża na co ich stac i wygraja spotkanie w Västervik.

Kursy na tobecie lecą jak woda także proponuje szybko obstawiać, bo później może się nie opłacać
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Zapowiadane zmiany w składach, dziś nie jest ich zbyt wiele, co powinno ułatwić typowanie.

  1. Piraterna Motala - Valsarna Hagfors, na rezerwie dojdzie do jednej zmiany w drużynie &quot;Piratów&quot; miejsce Maćka Janowskiego zajmie Robert Kościecha.
  2. Vastervik - Elit Vetlanda, goście nie będą mogli skorzystać z usług kontuzjowanego Lee Richardsona w zamian za Anglika do boju został desygnowany Patrick Hougaard.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
co powiesz o ofercie milenium ?
Dobrucki-2 - Ułamek - 1 (Dobrucki w formie co pokazal w niedziele, Ułamek niemrawo. Patrzac na poszczegolne biegi wychodzi mi Ułamek 6-7pkt a Dobrucki okolo10 wiec typ siadze)
Miedziak-Jaguś+1 - 1 (tutaj podobne rozumowanie, Miedziak rewelacja, Jaguś slabiutko)
do obu mozna dodac ze 1 jada u siebie wiec powinni wygrac 2 punktami ze swoimi konkurentami z par
i potrzebuje trzeciego na dorzutke...
Edit Verti // Dopisz dlaczego tak typujesz (wtedy możemy podyskutować ;), suche typy przeznaczone są do kasacji. Pozdr.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Tak jak już wczoraj pisałem, dzisiaj zapowiadają nam się trzy spotkania do jednej bramki oraz jeden szlagierowy pojedynek pomiędzy Vastervikiem a Vetlanda.

Handicap na Vargarne -20.5, po kursie 1.85 ✅ wydaje się być do zaakceptowania. Aktualny wicemistrz Szwecji póki co zawodzi siódme miejsce to na pewno nie satysfakcjonuje podopiecznych Petera Janssona, dzisiaj nadarza się idealna okazja do zainkasowania trzech dużych punktów (zwycięstwo + bonus) i wszystko wskazuje na to, że tak się właśnie stanie. Jansson do Norkoeping ściągnął bowiem wszystkich swoich najlepszych jeźdźców, którzy są w najwyższej dyspozycji. W zasadzie na każdej pozycji &quot;Wilki&quot; mają przewagę i nic nie stoi na przeszkodzie by powtórzyli co najmniej ubiegłoroczny wynik z domowego starcia z Rospiggarna, kiedy to pokonali ekipę dowodzoną przez Mikaela Teurnberga 58-38. Zespół z Hallstavik w zasadzie może liczyć tylko na dwójkę jeźdźców - Sullivana i Jagusia, którzy dzielnie bronią honoru Rospiggarny. Pozostali jeźdźcy próbują, starają się jednak ich możliwości są ograniczone o czym najlepiej świadczy miejsce w ligowej tabeli. Rospiggarna plasuje się na ostatniej pozycji z dorobkiem zaledwie dwóch punktów, dzisiaj szans na powiększenie tego dorobku raczej nie mają. Świetny Miedziński powinien bez najmniejszych problemów poprowadzić swoich kolegów do czwartego w tym sezonie zwycięstwa.

W Motali &quot;Piraci&quot; nie powinni mieć problemów z pokonaniem beniaminka z Hagfors. Już w pierwszym spotkaniu ekipa Stefana Anderssona udowodniła swoją wyższość nie dając ówczesnym gospodarzom najmniejszych szans (33-63 dla Piraterny). Teraz do składu Piraterny powraca jeden z liderów Jonas Davidsson, który leczył przez przeszło trzy tygodnie kontuzje twarzy. Mimo licznych problemów finansowych (co raz częściej pojawiają się sygnały, że Valsarna miała by nie ukończyć tegorocznych rozgrywek, bowiem nad klubem rozciągnęło się widmo bankructwa) ekipa z Hagfors do Motali zabrała Artioma Łagute oraz Tomasza Gapińskiego, których zabrakło w pierwszym pojedynku. To oznacza, że beniaminek na pewno będzie ambitnie walczył, a o tym, że jest w stanie urwać punkty nawet najlepszym przekonał się nie kto inny jak mistrz kraju z Gislaved (48-48 na torze mistrzów). Co prawda kadrowo nie prezentują się najlepiej, to jednak starają się nawiązywać walkę. Szczególnie groźny powinien być Nermark, który w Motali spędził trochę czasu, a co za tym idzie na BILTEMA Arena powinien zdobyć sporo punktów. Handicap na granicy 24 punktów, czy gospodarzom nie zabraknie motywacji, żeby go pokryć? W końcu zwycięstwo i bonus mają na wyciągnięcie ręki. Przyjezdni mogą to wykorzystać +24 na Valsarne, wydaje mi się warte ryzyka. ✅
Dwa pozostałe mecze dla mnie są niezbyt atrakcyjne z bukmacherskiego punktu widzenia. Mecz pomiędzy Vastervikiem a Vetlanda zostawię sobie do ewentualnego typowania na live. Vetlanda w dwóch ostatnich sezonach na wschodnim wybrzeżu nie wygrywała, a po za tym w ich szeregach zabraknie dzisiaj Richardsona co jest niewątpliwą stratą. Mikael Messing ściągnął na to spotkanie swoje najsilniejsze zestawienie, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że mecz powinien być niezwykle ciekawy &quot;na styku&quot;.
Meczu Dackarny też nie odważę się typować. Indianerna pokazała tydzień temu, że jednak są w stanie pokonać nawet najlepszych, jeśli tylko mają do dyspozycji pełny skład. Dzisiaj również w najsilniejszym zestawieniu jadą do Malilli, gdzie czeka ich bardzo trudny mecz. Dackarna lideruje w tabeli ze sporą przewagą, dzisiaj ich celem wydaje się być zwycięstwo &quot;za trzy&quot;. Zadanie to powinno być do zrealizowania, jednak czy pokryją handicap na poziomie -16, trudno powiedzieć. Ja omijam to spotkanie, bo handi wydaje się być ustawione całkiem rozsądnie.
Z ofety h2h (póki co strasznie ubogiej, bo swej oferty nie wystawiły (lub wystawiły niekompletną) jeszcze bet365, unibet, betsafe czy bwin - później postaram się wyszukać jakieś peFFki z ich ofert).
▶ Wiesław Jaguś - Adam Skórnicki 1 (-0.5) @ 1.80
▶ Daniel Nermark (liczba punktów) powyżej 9.5 @ 1.65 ⛔
&quot;Mały Wojownik&quot; na szwedzkich torach nie zwykł zawodzić i o dziwo lepiej mu idzie na wyjazdach, niż na torze w Hallstavik. Dzisiaj na torze zjawi się najprawdopodobniej sześciokrotnie (ze względu na rezerwy taktyczne). &quot;Jagoda&quot; jako lider Rospiggarny powinien &quot;ciągnąć&quot; wynik i pewnie tak będzie. &quot;Skóra&quot; z kolei nie tak dawno na Wyspach zanotował solidnego dzwona, przez którego musiał odpuścić chociażby spotkanie obu drużyn w minionym tygodniu. Skórnicki po tym upadku nie radził sobie w I lidze na krajowym podwórku, toteż jego dobra dyspozycja w meczu z Rospiggarna to spora niewiadoma (np. wczoraj w Anglii odjechał dobre zawody). Mimo wszystko Jaguś powinien pokonać Skórnickiego w tym pojedynku.
Nermark owal w Motali zna bardzo dobrze, bowiem jeszcze w zeszłym roku był jednym z liderów Piraterny. Znajomośc 291 metrowego toru powinna mu znacznie pomóc w zdobywaniu punktów. Jednak co ważniejsze Nermark w ostatnich tygodniach prezentuje naprawdę wysoką formę, więc dwucyfrowy wynik przy (najpewniej) sześciu startach nie powinien stanowić dla niego kłopotu.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Ciężko jest dziś coś sensownego wybrać ale znalazłem 1 typ godny uwagi no może 2 ;)
Dzisiaj w Vastervik dojdzie do hitowego pojedynku pomiędzy Västervik a Elit Vetlanda. Mecz zapowiada się wręcz kapitalnie z jednej strony obecny lider a z drugiej wicelider GP czyli Hampel i Gollob. Mecz powinien być na styku a jako końcowego zwycięzce typuje drużynę gospodarzy mają bardziej wyrównany skład i to powinno być dzisiaj kluczowe w drużynie gości nie wystąpi kontuzjowany Lee Richardson strata takiego zawodnika w dużym stopniu oddala od zwycięstwa ekipę z Vetlandy. Siła drużyny gości będzie się opierać na 3 zawodnikach czyli Crump, Kołodziej i wcześniej wspomniany Hampel i nie sądzę że Ci zawodnicy będą wygrywać wszystkie biegi brak w tej drużynie drugiej linii będzie bardzo ważne.
Teraz kilka słów o gospodarzach: drużyna bardzo waleczna na własnym torze dużo zależy od postawy Golloba jeśli on nie zawiedzie to punkty powinny pozostać w Västervik do tego dochodzi Harris który wczoraj zdobył 10 punktów w lidze angielskiej i prezentował się dość poprawnie więc nie mam nic przeciwko aby dzisiaj dołożył tyle punktów. Pozostali zawodnicy czyli Okoń, Ogór, Ljung i Klintd powinni &quot;swoje&quot; zrobić.
Nie chce mi się więcej pisać trochę nakręciłem, namąciłem ale myślę że pomogłem :grin:
moje typy:
Jarek Hampel Over 11 @ 1.72 ⛔
Västervik - Elit Vetlanda @ 1.90 ⛔
i dla odważnych:

Västervik
- Elit Vetlanda H(0-2.5) @ 2.0 ⛔
e/ galop od dzisiaj jesteś dla mnie zerem za to co zrobiłeś w 16 biegu
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom