>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Elitserien 2010

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
witam macie jakieś propozycje na dzisiejszy wieczór
ja proponuje
Dackarna - Vargarna H(0.0 - 18.5) ⛔
Krzysztof Buczkowski +2.5 - Henrik Gustafsson -2.5 ✅
Edit
Jakieś uzasadnienie ? To nie miejsce na podawanie &quot;suchych&quot; typów .
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP


Za oknem piękna pogoda, w TV gra mundial na zielonej trawce, a gdzieś tam daleko w odległej Szwecji, żużlowcy będą rywalizować w ramach VIII kolejki szwedzkiej Elitserien, niemniej jednak postaram się zainteresować kogoś tym wydarzeniem : )

Rozkład jazdy na dzisiaj : (+moje typy)
Valsarna - Rospiggarna 54:42
Lejonen - Vetlanda 48:48
Indianerna - Vastervik 55:41
Dackarna - Vargarna 59:37

Szczególnie ciekawie zapowiada się potyczka w Gislaved, gdzie miejscowe &quot;Lwy&quot; będą starały się zmyć plamę na honorze po ubiegłotygodniowej porażce z 64-32 z zespołem Jasona Crumpa. Podopieczni Andersa Fjorda na pewno będą za wszelką cenę chcieli zrewanżować się zespołowi dowodzonemu przez Fredrika Staafa. Gospodarze specjalnie na tą okazję &quot;ściągnęli&quot; do Gislaved doświadczonego Leigh Adamsa, który ma wspierać Chrisa Holdera oraz Nicki Pedersena - to właśnie te trzy armaty mają być receptą na sukces miejscowych. Jednak goście również &quot;mają czym straszyć&quot; - w swoich szeregach mają bowiem aktualnego mistrza świata Jasona Crumpa oraz aktualnie przewodzącemu cyklu Grand Prix Jarosława Hampela. Jakby tego było mało, to Fredrik Staaf ma do dyspozycji będącego w życiowej formie Janusza Kołodzieja oraz zawsze niebywale groźnego Anglika Lee Richardsona. Co prawda ze względu na kontuzję Vetlanda nie będzie mogła skorzystać z usług utalentowanego Martina Vaculika, jednak jego miejsce zajmie inny utalentowany młodzian - Adrian Gomólski. Trudno wytypować wynik tego spotkania, z jednej strony bowiem gospodarze pałają rządzą rewanżu oraz mają w zanadrzu niepodważalny atut własnego toru, jednak &quot;Lwy&quot; ewidentnie nie są w formie. Aktualny mistrz Szwecji miał w niedalekiej przeszłości problemy z pokonaniem beniaminka z Hagfors na własnym torze, więc zawodnicy Vetlandy którzy są w znacznie wyższej formie nie mieliby ich pokonać? Mecz meczowi nierówny, dlatego odradzam typowanie tego spotkania. W przerwie między mundialowymi spotkaniami polecam jednak obejrzeć to spotkanie, zapowiada się bowiem niezwykle pasjonująco : ) Tak, więc polecam spokojne oglądanie tego spotkania w TV - startujemy o 19!

Pozostałe spotkania co prawda nie zapowiadają już się tak &quot;szlagierowo&quot; jak powyższe starcie gigantów, nie oznacza to jednak, że emocji w nich zabraknie. Choć w każdym z pozostałych trzech spotkań mecz powinien toczyć się do tzw. jednej bramki. W każdym ze spotkań gospodarze nie powinni mieć problemów z pokonaniem swoich rywali.
Na początek przyjrzyjmy się rywalizacji w Kumli, gdzie miejscowy &quot;Indianie&quot; podejmować będą zespół ze wschodniego wybrzeża, czyli Vastervik. W pierwszym spotkaniu co prawda zwyciężył Vastervik (56-40), jednak teraz to podopieczni Dalle Anderssona są zdecydowanymi faworytami tej batalii. Po pierwsze do składu powraca Niels Iversen, który de facto powinien gwarantować większą ilość zdobywanych punktów niż młody Leon Madsen. Ponadto Magnus Zetterstroem nie będzie miał tak fatalnego spotkania jak przed tygodniem, jestem również przekonany, że &quot;rezerwy&quot; gospodarzy na własnym torze spisywać się będą zdecydowanie lepiej niż w spotkaniu wyjazdowym. Uważam, że gospodarze dysponują zdecydowanie silniejszym składem, ponadto dzisiaj jeżdżą u siebie - myślę, że zwycięstwo nie powinno być zagrożone. Sprawą otwartą pozostaje natomiast ewentualny bonus, według mnie to dziś gospodarze mogą wygrać &quot;za trzy&quot;, co prawda nie będzie to łatwe zadanie bowiem Vastervik ma w swoich szeregach Tomka Golloba. Jednak pozostali zawodnicy z talii Mikaela Messinga mogą mieć trochę kłopotów. Według mnie &quot;Indianie&quot; są w stanie odrobić 16 punktów i zdobyć bardzo potrzebny im bonus, buki wystawiając linię -8 sprawiły mi miłą niespodziankę : )

4# Betsson
Indianerna - Vastervik 1 @ 1.45
Valsarna - Rospiggarna 1 @ 1.20
Brazylia - Korea Północna (Obie drużyny strzelą bramkę) NIE @ 1.27
@ AKO = 2.21
Stawka 7/10

5# Bet365
Indianerna Kumla - Vastervik 1 (-8 ) @ 1.90
Stawka 5/10

To jeszcze myślę, że coś ciekawego z oferty h2h na zawodników.

6# Unibet
Hans Andersen - Krzysztof Kasprzak 1 @ 2.00
Stawka 5/10

Jak dla mnie to Unibet strzelił sobie &quot;babola&quot; z takim kursem. Dlaczego &quot;Kasper&quot; jest faworytem tej pary, to nie mam bladego pojęcia. Hans co prawda nie jest w wybornej formie, ale w szwedzkiej lidze jeździ na miarę swoich możliwości. Wedle statystyk z 30 maja Hans legitymował się czwartą średnią biego-punktową w całej lidze. Dla mnie znacznie wyżej stoją tutaj akcje Duńczyka, Kasprzak póki co w tym sezonie zupełnie bez formy w Polsce jeździ totalny piach, w Szwecji nie jest lepiej - co prawda ostatnio widać jakby progres formy, jednak nie sądzę by na &quot;Ugly Ducka&quot; to wystarczyło, jak dla mnie bardzo dobry typ - po bardzo dobrym kursie, warto próbować ????​
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
Lejonen Gislaved - Elit Vetlanda
typ: 2 ✅
Jeden z najciekawszych meczy szwedzkiej ligi pomiędzy 3 i 5 drużyną ( należy pamiętać ze elit ma 2 mecze mniej rozegrane). Moim zdaniem z takimi zawodnikami jak Kołodziej, Hampel,
Crump czy Richardson powinni minimalnie wygrać z teamem Nicki Pedersen&#39;a.
Elit Vetlanda zawsze sobie dobrze radziła na torze w Lejone, ponad to wysoka forma wwzawodników da dziś wygraną Vetlandzie

no i weszło ????
 
biesy 10

biesy

Użytkownik
Lejonen Gislaved - Elit Vetlanda
typ: 2

Jeden z najciekawszych meczy szwedzkiej ligi pomiędzy 3 i 5 drużyną ( należy pamiętać ze elit ma 2 mecze mniej rozegrane). Moim zdaniem z takimi zawodnikami jak Kołodziej, Hampel,
Crump czy Richardson powinni minimalnie wygrać z teamem Nicki Pedersen&#39;a.
Elit Vetlanda zawsze sobie dobrze radziła na torze w Lejone, ponad to wysoka forma wwzawodników da dziś wygraną Vetlandzie
bardzo ciekawy mecz, ja jednak stawiam na gospodarzy, od 2008 chyba nie przegrali u siebie, wraca Adams do skladu, w Vetlandzie brak Vaculika, jest to gigantyncze oslabienie, juz za 15 min mecz i bedziemy wiedziec wiecej ????
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
bardzo ciekawy mecz, ja jednak stawiam na gospodarzy, od 2008 chyba nie przegrali u siebie, wraca Adams do skladu, w Vetlandzie brak Vaculika, jest to gigantyncze oslabienie, juz za 15 min mecz i bedziemy wiedziec wiecej ????
kiedyś musi być ten pierwszy raz ???? i myślę ze będzie on właśnie dziś
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
Elit Vetlanda - Indianerna
typ: Piotr Portasiewicz over 9,5
typ: Elit Vetlanda - Indianerna H(0.0 - 20.5)
bukmacher: tobet
Rusza 9 kolejka ligi szwedzkiej w której Elit Vetlanda będzie podejmowała Indianerna Kumla. Zespół gospodarzy jest niewątpliwie faworytem z fenomenalnie jeżdżącym Hampelem i Kołodziejem, do tego Crumpi Richardson dołażą po parę punktów. Dodatkowo brak w składzie Magnusa Zetterstroem&#39;a i słabsza jazda walaska (10,5,6,7 na wyjazdach) skłaniana do postawiana na handinkap - 20,5. Niemniej jednak PePe powinien ukrasc im apare punktów i zrobić te 10 punktów. Myślę ze będzie on najlepiej punktującym zawodnikiem indianerii
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Elit Vetlanda - Indianerna Kumla 1 (-20.5) @ 1.90 ✅
Vastervik - Valsarna Hagfors 1 (-12.5) @ 1.85 ⛔
@ AKO = 3.52

Vetlanda w co raz lepszej formie, co prawda czwarta pozycja w tabeli jest dość mylne, bowiem VMS rozegrali tylko sześć spotkań (drużyny przed nimi nawet po :cool:, jednak w ostatnich dwóch spotkaniach pokazali swoją moc pokonując dwukrotnie aktualnych mistrzów kraju - Lejonen. W kapitalnej dyspozycji jest Jarek Hampel, równie dobrze radzi sobie inny nasz rodak - Jasiek Kołodziej, a w co raz lepszej formie jest aktualny mistrz świata Jason Crump. Ta trójka uzupełniona jest zawsze szybkim Lee Richardsonem, Thomasem Jonassonem oraz parą rezerwowych Gomólski i Aspegren. Gospodarze na swoim torze nie zwykli przegrywać i nie inaczej powinno być w dzisiejsze popołudnie. Ich rywalem będą &quot;Indianie&quot; z Kumli (de facto drużyna własnego podwórka, głównie), którzy przyjadą osłabieni brakiem Magnusa Zetterstroema, który ciągle odczuwa skutki upadku w 20 biegu sobotniego GP. Jego miejsce zajmie Leon Madsen, który w lidze szwedzkiej nie sprawuje się najlepiej. Jednak Dalle Andersson nie ma wesołej miny, bowiem bez formy jest również wracający po kontuzji Niels Iversen oraz Bjarne Pedersen (choć ostatnio miał przebłysk &quot;geniuszu&quot; i zaliczył 13 punktów, choć dla mnie &quot;jedna jaskółka wiosny nie czyni&quot;). O ile tego pierwszego można jakoś tłumaczyć, ze względu na kontuzje - to jednak BP nic nie tłumaczy ... Również Simon Gustafsson nie punktuje na takim poziomie, jak chociażby przed rokiem. Jedynym pewnym punktem w ekipie gości wydają się być polscy żużlowcy - Walasek i Protasiewicz. Nie sądzę by dwójka polskich żużlowców jest w stanie przeciwstawić się piekielnie mocnej Vetlandzie - tym bardziej na wyjeździe.

Mikael Messing ma w swoich szeregach Tomasza Golloba i wszystko staje się jasne ; ) Choć &quot;Chudy&quot; na skandynawskim gruncie, nie &quot;fruwa&quot; tak jak chociażby w Polsce, to jednak jest prawdziwym liderem tego zespołu. Gospodarze świetnie sprawują się na własnym torze (raz zaznali goryczy porażki, w dość ciekawych okolicznościach - mecz został przerwany po 11 biegach). Gollobowi dzielnie sekundują Harris oraz Klindt, którzy pokazują, ze są w stanie wygrywać z najlepszymi. Również druga linia sprawuje się solidnie, dzięki czemu drużyna ze wschodniego wybrzeża zajmuje wysoką (jak dla nich) piątą pozycję. Choć ten typ jest bardziej skierowany przeciwko Valsarnie. W ubiegłym tygodniu beniaminek Elitserien dość niespodziewanie przegrał na własnym torze z ligowym outsiderem Rospiggarna Hallstavik. Dlatego dzisiaj Valsarna przystąpi do spotkania osłabiona brakiem wyróżniających się braci Łagutów (Artioma i Grigorija). Przez co w składzie beniaminka mamy sporo rotacji. Szansę pokazania dostaną Jabłoński i Povaznhy, którym bardzo ciężko będzie &quot;godnie&quot; zastąpić dwójkę rosyjskich żużlowców. Ostatnio nie najlepiej spisał się Henrik Gustafsson, któremu zdobywanie punktów dzisiaj powinno przychodzić jeszcze trudniej (z rezerwy został przesunięty na &quot;dwójkę&quot;). Oczekiwań nie spełnia również potencjalny lider Valsarny - Sebastian Ułamek. Uważam, że gospodarze mimo braku Rafała Okoniewskiego, który ostatnio brylował dadzą osłabionemu beniaminkowi prawdziwą lekcję speedwaya :smile:
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Kołodziej - Protasiewicz - 1 ✅
Kasprzak - Świderski - 1 ✅
Ako: 2,75
Unibet
Dzisiaj krótko, bo zaraz wychodzę. Kołodziej cały czas potwierdza swoimi występami, że jest w mega formie. U siebie jest bardzo mocny. Protas w Szwecji nawet daje rade i może pojedzie 6 razy, ale mimo wszystko stawiam na Koldiego. Kasprzak drugi najlepszy jeździec Vargarny dzisiaj będzie miał nieco łatwiejsze zadanie, bo rywal przyjedzie osłabiony brakiem Holdera, N. Pedersena, Maxa i Mroczki. Powinien więc zdobyć sporo punktów.
 
biesy 10

biesy

Użytkownik
o qrcze, Verti byl szybszy ????
jak zobaczylem o 13 kurs na Vastervik od razu grubsza stawka poszla, 12 hc spokojnie do pokrycia, gospodarze bez wiekszych dziur, Gollob klasa sama w sobie, w Szwecji troche gorzej, ale mam nadzieje, ze w koncu dzisiaj pokaze, ze potrafi zdobyc te min 12 pkt
Para Klindt z Ljungiem tez bardzo mocna para, jest jeszcze Harris, ktory potrafi spokojnie zrobic dwucyfrowke
Goscie bez braci Laguta,
Ulamek, Gapinski, Nermark? Kilka pkt kazdy zrobi, ale widze w tym meczu pogrom.

Poszlo gruubo, mam nadzieje, ze nie bede o 21 zawiedziony ????
Robson dal pare Kasprzak-Swiderski, rowniez to puscilem na jednym kuponie z Vastervik, ale w tobecie bylo -0,5 o 13, nie wiem jak jest teraz, Kasprzak pomalu wraca do formy, Swiderski pierwszy raz wystapi w lidze szwedzkiej w tym sezonie, tez powinno byc dobrze, kurs 1.90
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
wiem, że po meczu każdy jest mądry, ale niedocenianie Valsarny w tym sezonie to spory błąd, na którym sam się już przejechałem swego czasu ???? Granie przeciwko temu przeciętnemu zespołowi kadrowo nie jest opłacalne głównie przez Gapę, Ułamka i Nermarka, którzy ciągną wynik.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
wiem, że po meczu każdy jest mądry, ale niedocenianie Valsarny w tym sezonie to spory błąd, na którym sam się już przejechałem swego czasu ???? Granie przeciwko temu przeciętnemu zespołowi kadrowo nie jest opłacalne głównie przez Gapę, Ułamka i Nermarka, którzy ciągną wynik.
Dlaczego przed spotkaniem tego nie pisałeś? Tylko teraz. Irytujące jest takie zachowanie ... Nie przewidziałeś, że wczoraj w Motali będzie remis?
Powiedz mi co przed spotkaniem wskazywało, że warto grać na Valsarne?
Osłabiony skład? Świetne wyniki? (same porażki na własnym torze w tym Rospiggarna oraz baty z &quot;Gwiazdami&quot; do 35? Na wyjeździe szło niby trochę lepiej, ale to raczej przez nieporadność Lejonenu ...). Na przyszłość naprawdę daruj sobie takie &quot;wywody&quot; pomeczowe, bo dla mnie to niedorzeczne ...
Pzdr.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Verti, masz rację. Po spotkaniu to każdy jest &quot;mądry&quot;.
Prawda jest taka, że Vastervik wygrało ten mecz minimalnym nakładem sił i lekko zlekceważyli rywala (Chrzanowski za Okoniewskiego, Klindt z nr. 1) ale i tak powinni to wygrać wysoko i to zrobili. Handi nie wszedł tylko przez defekt Tomka Golloba.
Dlaczego piszesz o niedocenianiu Valsarny ? Ta drużyna w ostatnim meczu przegrała u siebie z najslabszą Rospiggarną, wcześniej przegrała u siebie 24 pkt a wczoraj jechali bez Łagutów. Owszem zgadzam się, że jest to drużyna bez gwiazd przez co większość typujących spisuje ich na straty a potrafią pojechać (m.in. wygrana na wyjeździe w Halstavik czy remis w Gislaved) ale tylko wtedy kiedy pojadą w pełnym składzie tj. z Nermarkiem, Łagutami, Gapińskim, Ułamkiem i Henka ma swój dzień na rezerwie. Wczoraj nie było Rosjan a Henka jechał z nr. 1-5 więc nic nie wskazywało na to że będą tak długo się trzymać.
 
money 52

money

Użytkownik
dobra spokojnie pany za tydzien tez jest Elitserien a wczesniej liga Polska wiec zostawcie siły na poźniej.Jacques nie mozna mowic ze defekt Tomka pozbawil nas wszystkich wygranej bo od nich tez miał defekt dobrze jeżdzacy Nermark,zreszta ja w sportingbecie mialem Handi -14 po kursie 1.85 z doswiadczenia wiem ze w Tobecie zawsze linia jest nizej dlatego zuzel wole tam grac

Edit by Jacques
Dlaczego piszesz nas ? Ja nie grałem na Vastervik
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Dzisiaj o godzinie 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie w Szweckiej Elitserien pomiędzy Lejonen Gislaved - Vargarna Norrkoeping. W poprzedniej kolejce oba te zespoły spotkały się w Norrkoeping gdzie lepsi okazali się gospodarze którzy zwyciężyli 56-40. Faktem jest że drużyna gości w tamtym spotkaniu jechała w mocno okrojonym składzie zabrakło głownie Pedersena, Holdera i Maxa pewnie gdyby ci zawodnicy pojechali tydzień temu, drużyna z Gislaved przegrała by w mniejszym stosunku a może nawet zwyciężyła spotkanie. W drużynie gospodarzy błyszczeli Adam Schields i Krzychu Kasprzak którzy w dzisiejszym meczu nie pojadą... Uważam że dzisiaj Lejonen będzie chciał odrobić straty z poprzedniego meczu i zwycięży gości za 3 punkty zdobywając punkt bonusowy. N.Pedersen chyba wszystkie kłopoty ma już za sobą i myślę ze dzisiaj poprowadzi do triumfu swój team.
Mój typ:
Lejonen - Vargarna H(0.0 - 18.5) ✅

Mile widziane komentarze na temat tego spotkania i czekam na wasze typy ;)
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Dackarna - Piraterna Motala 1 (-16.5) @ 1.75 ✅
Valsarna Hagfors - Vastervik 2 @ 2.13 ✅
N. Klindt - K. Jabłoński 1 (+1.5) @ 1.80 ⛔
M. Max over 9.5 @ 1.80 ✅

Malutką część napiszę teraz, resztę po spotkaniu Japonia - Paragwaj, w którym będę kibicował Azjatom. Więc po kolei.
Dackarna to lider Elitserien, nie ma na nich mocnych - 9 meczów i ani jednej porażki, bilans &quot;Gwiazd&quot; kapitalny. Ich siłą jest piekielnie mocny, a zarazem wyrównany team. Na próżno doszukiwać się w nim słabych punktów, może nieco więcej można wymagać od rezerwowych - jednak para Kling &amp; Lindgren też mają swoje przebłyski. W pierwszym starciu tych drużyn zanotowano remis, teraz jednak na G&amp;B Stadium sternik gości - Stefan Andersson nie może zabrać dwójki swoich asów - Jonasa Davidssona i Emila Sajfutdtinowa, ponadto w ostatnim meczu poturbował się młodzieżowiec Linus Sundstroem. Brak tej trójki to przeogromne osłabienie dla &quot;Piratów&quot; - praktycznie przekreślające ich szanse na równą potyczkę w dzisiejszym meczu. Andersson wystawił dość eksperymentalne ustawienie, co wydaje mi się, nie przyniesie jakiś wymiernych korzyści. &quot;Toninho&quot; i &quot;Herbie&quot; pod formą, także dzisiaj na G&amp;B przewiduje ostre lanie przyjezdnych.

Ostatnio co prawda zespół Vasterviku zawiódł moje oczekiwania, jednak dzisiaj po raz kolejny decyduję się na nich postawić. Dlaczego? Po pierwsze do składu zespołu Mikaela Messinga wraca Rafał Okoniewski, którego punktów ostatnio brakło do pokrycia handicapu. W zespole beniaminka źle się dzieje : Cytat:
Beniaminek Elitserien boryka się, z co raz większymi problemami. Po nienajlepszych występach Valsarna obsunęła się w ligowej tabeli. Co więcej kierownictwo klubu ma, co raz większe problemy z płatnościami.
- Regularnie traciliśmy 100 tyś. koron szwedzkich na każdym meczu - mówi Sven-Erik Karlsson. - Dlatego zdecydowaliśmy się renegocjować umowy z zawodnikami. Wszyscy nasi zawodnicy podeszli ze zrozumieniem do naszych propozycji. Tylko Grigorij Łaguta nie zgodził się na nowe warunki, dlatego zabraknie go już do końca sezonu - wyjaśnia Karlsson. Nie wiadomo czy z tych samych powodów zabrakło w wyjściowym młodszego z Łagutów – Artioma. Pewne jest natomiast, że bez tej dwójki Valsarnie będzie bardzo trudno o kolejne punkty.
Po za tym owal w Vastervik i Hagfors są nawet trochę podobne, więc myślę, że goście wywalczą zwycięstwo. Valsarna zupełnie mnie nie przekonuje, być może to źle, jednak w moim odczuciu warto postawić na ekipę ze wschodniego wybrzeża w tym pojedynku.

Hmm, pojedynek rezerwowych - to był prezent ze strony tobetu, taki handicap - po takim kursie. Dla przykładu Bet365 oferuje -1 ale na Klindta. Teraz kurs jest już zweryfikowany, jednak do dubelka typek galante : )
Max przesunięty na rezerwę powinien bez najmniejszych problemów wykręcić dyszkę. Po za tym Mikael przeżywa ostatnio drugą (albo trzecią) młodość - świetna forma, jadąc w ostatnim meczu ze znacznie lepszymi rywalami spod &quot;dwójki&quot; był w stanie wykręcić 12 punktów, dzisiaj ten wyczyn powinien co najmniej powtórzyć.
 
unicaja 13,2K

unicaja

Użytkownik
Ciekawie wygląda dzisiaj następujący zakład:
Grzegorz Walasek - Jason Crump (-1.5) @1.90 | tobet ✅
Już tłumaczę dlaczego. Otóż uczestników meczu Indianerny z Vetlandą dzieli istna przepasc nie tylko jeśli idzie o czyste umiejętności żużlowe to rzucmy okiem na ligowe statystyki obu panów.
Popularny &quot;Greg&quot; o dziwo lepsze wrażenie pozostawia na wyjazdach, na własnym torze legitymuje się średnią zaledwie 1,68/bieg podczas gdy &quot;Animal&quot; na obcych torach śmiga aż miło - 2,33 na bieg mówi samo za siebie.
Dodatkowo przytoczę w tym miejscu wyczyny Walaska w tegorocznych spotkaniach na torze w Kumli:
  • 7+1 (przeciwko Lejonen),

  • 6+2 (z Piraterną Motala),

  • 6+0 (z Vargarną),

  • 9+1 (z Vastervik bez Bombera)

Z kolei Jazon na torze Indian czuje się świetnie o czym świadczyc może ubiegłoroczny występ tj. 16+1. Tak więc myślę sobie, że całkiem fajny kurs jak na taki zakład i podkreślę jeszcze, iż występ w dzisiejszym spotkaniu będzie dla Australijczyka kolejnym etapem przygotowań przed występem na Millenium w Cardiff.
 
kkazz 9

kkazz

Użytkownik
spotkanie: Valsarna - Västervik
typ: Tomasz Gollob over 11,5pkt
kurs: 1,95
buk: Tobet
analiza:
Witam.Dziś coś z żużla a dokładnie liga szwedzka Valsarna - Västervik ???? zagrałem na Golloba over w tym spotkaniu,dlaczego??? Gollob jest głównym faworytem w Grand Prix,jezdzi znakomicie!W polskiej lidze jest liderem Stali Gorzów,Gollob to typ zawodnika,który potrafi pomagać na torze i po za nim ???? Tomek wykorzystuje błędy rywali na torze i ma bajeczną technikę ???? Dziś zapewne też pomoże w osiągnięciu zwycięstwa swojej drużynie.Więc do boju Tomek !!!
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Dla rozruszania topicu, zapowiedź XI kolejki z portalu sportowefakty.pl
Mundial powoli dobiega końca, a runda zasadnicza rozgrywek szwedzkiej Elitserien jest dopiero za półmetkiem. We wtorek czołowi żużlowcy globu odjadą w Kraju Trzech Koron jedenastą kolejkę spotkań, a w składach poszczególnych drużyn jak zwykle znalazło się miejsce dla wielu reprezentantów Polski.
Elit Vetlanda - Vastervik Speedway (godz. 19:00)
Krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa Elit Vetlanda wydaje się być zbyt trudnym przeciwnikiem dla spisującego się całkiem dobrze w tym roku Vastervik Speedway. Jarosław Hampel oraz Janusz Kołodziej w ostatnich tygodniach wprawiają w osłupienie kibiców wszędzie tam, gdzie się pojawiają i nic nie wskazuje na to, żeby ekipa z Tomaszem Gollobem na czele była w stanie zatrzymać rozpędzonych jeźdźców leszczyńskiej Unii.
Jeden z liderów gości, Chris Harris, niedawno zanotował kilka bolesnych upadków, wobec czego zrezygnował z występu w jednym ze spotkań brytyjskiej Elite League. W chwili obecnej reprezentant Zjednoczonego Królestwa czuje się jednak doskonale, co potwierdził zwycięstwem w sobotnim półfinale eliminacji do cyklu Grand Prix 2011 we włoskim Lonigo. - Wszystko jest już w najlepszym porządku - po prostu bolały mnie plecy i miałem sporo siniaków. Wyruszam w drogę do Vetlandy i na pewno wystąpię we wtorkowym spotkaniu - powiedział &quot;Bomber&quot;.
Awizowane składy:
Vetlanda:
1. Janusz Kołodziej
2. Lee Richardson
3. Jarosław Hampel
4. Thomas H. Jonasson
5. Jason Crump
6. Robin Aspegren
7. Adrian Gomólski
8. Jacob Thorsell
Vastervik:
1. Rafał Okoniewski
2. Peter Ljung
3. Chris Harris
4. Tomasz Jędrzejak
5. Tomasz Gollob
6. Robin Messing
7. Nicolai Klindt
8. Robin Bergkvist
Indianerna Kumla - Dackarna Malilla (godz. 19:00)
Nie tak miał wyglądać sezon 2010 w wykonaniu Indianerny Kumla. Zespół z Piotrem Protasiewiczem oraz Grzegorzem Walaskiem w składzie liczył na walkę o czołowe lokaty w tabeli Elitserien, a tymczasem rzeczywistość okazała się brutalna i Indianie wygrali zaledwie trzy z dziesięciu rozegranych do tej pory spotkań.
Co ciekawe, nie zanosi się, żeby we wtorek liczba punktów na koncie teamu z Kumli uległa zmianie. Na Motorstadion zawita bowiem lider rozgrywek, Dackarna Malilla, która w trwających zmaganiach nie zaznała jeszcze goryczy porażki, i która ma w swoich szeregach fenomenalnego w tym roku na torach Kraju Trzech Koron Rune Holtę.
Awizowane składy:
Indianerna:
1. Leon Madsen
2. Bjarne Pedersen
3. Magnus Zetterstroem
4. Grzegorz Walasek
5. Piotr Protasiewicz
6. Renat Gafurow
7. Simon Gustafsson
8. Freddy Godlund
Dackarna:
1. Andreas Jonsson
2. Hans Andersen
3. Fredrik Lindgren
4. Peter Karlsson
5. Rune Holta
6. Ricky Kling
7. Ludvig Lindgren
8. Tim Gudmundsson
Valsarna Hagfors - Piraterna Motala (godz. 19:00)
Beniaminek z Hagfors w każdym meczu dzielnie walczy, ale niestety zaangażowanie jeźdźców Valsarny nie przekłada się na wyniki i podopieczni Mikaela Lindha wyprzedzają w tabeli jedynie Rospiggarnę Hallstavik. Ostatnimi czasy wiele się mówi również o dręczących klub problemach finansowych, z powodu których w składzie Valsarny notorycznie brakuje braci Łagutów.
Polaków cieszy natomiast fakt, że menadżer teamu z Hagfors bardzo chętnie stawia na biało-czerwonych. Nie wiadomo jednak, czy Tomasz Gapiński, Krzysztof Jabłoński, Krzystof Słaboń oraz Sebiastian Ułamek wspomagani przez m.in. Daniela Nermarka i Henrika Gustafssona poradzą sobie ze znajdującymi się w lekkim kryzysie, ale dysponującymi nieporównywalnie większą i również polską siłą rażenia Piratami. - To będzie ciężki mecz, ale postaramy się go wygrać - ocenił lakonicznie szanse swojego zespołu Mikael Lindh.
Awizowane składy:
Valsarna:
1. Tomasz Gapiński
2. Krzysztof Słaboń
3. Daniel Nermark
4. Henrik Gustafsson
5. Sebastian Ułamek
6. Krzysztof Jabłoński
7. Victor Palovaara
8. Anders Mellgren
Piraterna:
1. Rafał Dobrucki
2. Robert Kościecha
3. Greg Hancock
4. Damian Baliński
5. Antonio Lindbaeck
6. Maciej Janowski
7. Linus Sundstroem
8. Tomas Baeck
Rospiggarna Hallstavik - Vargarna Norrkoeping (godz. 19:00)
Zupełnie inaczej wyobrażali sobie sezon 2010 fani i działacze Vargarny Norrkoeping. Aktualny Drużynowy Wicemistrz Szwecji zapowiadał walkę o kolejny krążek krajowego czempionatu, ale niestety nie wszyscy jeźdźcy Wilków zdołali utrzymać zeszłoroczną dyspozycję. Mowa tu szczególnie o Taiu Woffindenie, który coraz rzadziej jest powoływany na mecze swojego szwedzkiego zespołu.
Z nieciekawej sytuacji w obozie Vargarny na pewno będą chcieli więc skorzystać zawodnicy Rospiggarny, którym marzy się opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli najwyższej ligi w Kraju Trzech Koron.
Awizowane składy:
Rospiggarna:
1. Mads Korneliussen
2. Jesper B. Monberg
3. Wiesław Jaguś
4. Przemysław Pawlicki
5. Ryan Sullivan
6. Krzysztof Buczkowski
7. Anton Rosen
8. Linus Lydin
Vargarna:
1. Adrian Miedziński
2. Scott Nicholls
3. Krzysztof Kasprzak
4. Daniel King
5. Adam Shields
6. Michael Jepsen Jensen
7. Kim Nilsson
8. Andre Hertzberg
Pauzuje: Lejonen Gislaved
Zapraszam do dzielenia się swoimi opiniami na temat spotkań ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom