>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Elitserien 2010

Status
Zamknięty.
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Jaguś - Harris - 1 ✅
Davidsson - over 9,5 ✅
Unibet
Taki dubel wybrałem na dziś. Jagoda chyba zaczyna się rozkręcać. Tydzień temu w Szwecji spisał się rewelacyjnie. W niedzielę z Tarnowem widać było, że jest szybki. Zdobył 10 pkt w 4 startach. U siebie powinien pojechać lepiej niż Harris. Z kolei Davidsson ostatnio notuje dobre rezultaty. W Gorzowie i wczoraj w EL zrobił dwucyfrowe wyniki.
 
remisiek 48

remisiek

Użytkownik
W lidze szwedzkiej nie ma jokera, ale jest jest rezerwa taktyczna i zz. W bet365 punkty zdobyte z rezerwy taktycznej oraz jako zz traktowane są jako punkty bonusowe, a punktów bonusowych nie zalicza się do sumy punktów zawodnika. Wiem to z autopsji ;-)
 
G 0

grzenin

Użytkownik
Remisiek dzięki za info o to mi chodziło. Rozumiem ze ta zasada działa w innych ligach w bet365. dziękówa
 
biesy 10

biesy

Użytkownik
Spotkanie: Dennis Andersson (Lejonen)-Henrik Gustafsson (Valsarna) +2.5 2 Tobet ✅✅✅4-11.5

Jest to para z dzisiejszego meczu zuzlowego w Szwecji Lejonen Gislaved-Valsarna Hagfas. Wiadomo, ze Lwy powinny spokojnie wygrac u siebie, w pierwszym meczu bylo 53:43, dzisiaj powinno byc jeszcze wyzej. Wracajac do typowania, zaciekawila mnie para: 19letni zawodnik Lejonen - Dennis Andersson kontra 40letni &quot;Henka&quot; Gustafsson. Tydzien temu ten pojedynek wygral zdecydowanie Henrik, ktory byl najlepszym zawodnikiem Valsarny, zdobyl az 10 pkt, jego rywal 5 pkt. Dzisiaj az tak dobrze raczej nie bedzie, ale z zapasem 2 pkt ten typ biore w ciemno, licze na wielkie doswiadczenie Gustafssona, mimo tylu lat udowodnil tydzien temu, ze warto na niego stawiac.

Indianerna - Piraterna 2 2.30 Tobet ✅✅✅44-52
Indianie kontra Piraci, zapowiada sie bardzo ciekawe spotkanie, 2 bardzo wyrownane zespoly, kontuzje, powroty - to wszystko moze zdecydowac o wygranej druzyny gosci. W Indianernie nie pojedzie kontuzjowany Iversen, za niego Madsen, to jest jednak duza strata dla gospodarzy. Pedersen, Protasiewicz jakos nie przekonuja mnie na poczatku sezonu, jest jeszcze oczywiscie Zorro i Walasek. Ok, ale patrzac na druzyne gosci wedlug mnie to nie wystarczy, nie pojada Balinski, Dobrucki, za nich Lindback i Sajfutdinov, wiec zmiany na plus, a nawet na duzy plus, do tego genialny w Szwecji Davidsson, potrafiacy jeszcze pojechac bardzo dobrze Hancock, W pierwszym meczu bylo 50-45 dla Piraterny, dzisiaj bedzie podobnie
 
vdv 66

vdv

Użytkownik
Elit Vetlanda Speedway - Dackarna
Holta, R - Crump, J 2 1,85 ⛔
Nie ukrywam, że w tym typie widzę spore value. Holta co prawda tydzień temu zdobył 12 punktów Crump zaś 9, ale dzisiaj wynik powinien być odwrotny. Holta uciułał aż 12 pkt tylko dlatego, że jechał na swoim torze. Dzisiaj role się odwracają, to Crump pojedzie u siebie i powinien spokojnie przekroczyć liczbę 11-12 punktów. Holcie daję maksymalnie ~8 punktów.
Västervik - Rospiggarna
Klindt, N - Barker, B 1 1,20 ✅
Typ na podbicie AKO. Tydzień temu Klindt wygrał w parze z Barkerem zdecydowanie, bo aż 10-2. Trzeba wziąć pod uwagę to, że dziś pojedzie na swoim torze, także wynik powinien co najmniej utrzymać. Barkerowi nie wróżę większej liczby punktów niż 4.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Vargarna -
Indianerna 1 @ 1.90
Dla mnie najlepszy bet na dzisiaj. Unibet startował po 2.00 na gospodarzy, ale od razu dał zrzutkę. Jansson przemeblował nieco skład i teraz wygląda to naprawdę solidnie - jest Miedziński, Shields no i mający być swoistym killerem na rezerwie &quot;Hot Scott&quot;. Woffinden sprawia wrażenie jakby ten dzwon sprzed tygodnia w Anglii go otrzeźwił nieco. Dzisiaj objechać powinni &quot;Indian&quot;, którzy na wyjeździe nigdy nie spisywali się rewelacyjnie (60-36 w Gislaved) ponadto zabraknie w ich szeregach kontuzjowanego Nielsa Iversena no i świetnie sprawującego się w ostatnim meczu Renata Gafurowa, szczególnie dziwi mnie absencja rosyjskiego zawodnika - w jego miejsce pojedzie Daniel Jeleniewski, dla którego będzie to pierwsze tegoroczne spotkanie w Szwecji. &quot;Zorro&quot; w dodatku w rozgrywkach ligowych jakoś zawodzi, a o dziwo w GP nawet jedzie (a nie dawano mu najmniejszych szans, a tu proszę ostatnio finał). Z &quot;Pepe&quot; i Walaskiem to może być różnie, podobnie zresztą jak z Bjarne Pedersenem który na pewno nie błyszczy formą. W zasadzie sam fakt, że Indianie przegrali mecz u siebie z Piraterna świadczy o tym, że ich forma nie jest najwyższa. Dzisiaj jadą na trudny teren do Norkoping, gdzie jeździ się bardzo ciężko, bo &quot;Wilki&quot; to typowy &quot;home team&quot;. Myślę, że menadżer miejscowych Peter Jansson, też świetnie zdaje sobie z tego sprawę i na pewno przygotuje &quot;magiczny&quot; tor. Myślę, że zawodnicy go nie zawiodą i pewnie odniosą pierwszą tegoroczną wygraną.

Scott Nicholls over 11.5 @ 1.85
&quot;Hot Scott&quot; spod siódemki powinien wystartować 6 razy, dwukrotnie będzie rywalizował z nominalnymi rezerwowymi (Jeleniewski, Gustafsson) co myślę, że w obliczu atutu własnego toru i wysokiej formy Anglika powinno dać dwie łatwe trójki. W pozostałych czterech, więc powinien bez problemu wykręcić 6 oczek - ale myślę, że były uczestnik cyklu GP na tym nie poprzestanie. Jansson świadomie przesunął go na rezerwę, by spod &quot;siódemki&quot; przesądził o losach spotkania swoją świetną jazdą i kilkunastoma punktami. Myślę, że ten zabieg wyjdzie &quot;Wilkom&quot; na dobre a &quot;Hot-Scott&quot; będzie jednym z ojców zwycięstwa.

Chris Harris
over 10.5 @ 1.95 ✅
Z/Z za Tomka dzisiaj, więc &quot;Bomber&quot; dostanie już jedną szansę więcej, po za tym przewiduje lanie dla Vasterviku, więc najpewniej menago gości sięgnie po Anglika w ramach rezerwy taktycznej. Jak dla mnie siedem startów da Harrisowi co najmniej te jedenaście oczek.
 
S 0

sebastw

Użytkownik
W Tobet over na Scott Nicholls za 2.10, osobiscie ogladam zuzel, ale nie mam takiej wiedzy jak nasi eksperci forumowi. Dzieki Verti za typy, gdy znajduje czas to z nich korzystam po uprzedniej mojej analizie oferty i konfrontuje z twoimi. ????
 
remisiek 48

remisiek

Użytkownik
Dzisiaj VI runda w Elitserien. Oto co wybrałem z oferty bet365:
Lejonen - Rosspiggarna typ Rospiggarna hc +16 pkt kurs 2.0 wynik 52:44 ✅
W Lejonen dzisiaj z tego co mogłem przeczytać w SF zabraknie Choldera oraz Adamsa. A jaka to strata każdy kibic speedwaya wie. W ich miejsce Ruud oraz Watt. Nie jest to para, która może skutecznie zastąpić Choldera i Adamsa. Do tego grypa Batchelora, którą odczuwał już w meczu z Tarnowem. Do tego nie równy Max. Nicki jak dojdzie do ładu w końcu ze sprzętem to będzie nie do ruszenia. Jeśli chodzi o Rospiggerne widomo, dwóch liderów Jaguś i Sulliwan, którzy są siłą pociągową drużyny. Swoje powinien dołożyć Barker oraz Nieminen. Liczę także na powtórkę z rozrywki z dnia wczorajszego Przemka Pawlickiego. W kraju się odnalazł, wczoraj w Cowentry rewelka może dzisiaj pokaże dobry speedway.
Przy takiej obsadzie personalnej Lejonen zastanawiam się również nad zagraniem ilości punktowej poszczególnych zawodników tj.
Ryan Sulliwan typ powyżej 10 pkt kurs 2.30 wynik 11 pkt (3,0,2,3,0,3) ✅
Wiesław Jaguś typ powyżej 10 pkt kurs 2.15 wynik 13 pkt (2,3,2,3,1,2) ✅

Trochę duże kursy jak na oko ale skoro w ofercie bet365 jest Cholder to może tym to jest spowodowane.
W przypadku różnicy 6 pkt taktyczne w wykonaniu obu Panów pewne.
Adrian Miedziński typ powyżej 10 pkt kurs 1.90 wynik 14 pkt (3,2,0,3,3,3) ✅
No cóż Miedziak na dzień dzisiejszy według mnie to lider swojego teamu. Dzisiaj nie będzie łatwo Vargarnie z Indianami. Start w 6 biegach Adriana niemal pewny. Miedziaka stać na walkę z zawodnikami Indianerny. Zorro, Protas czy Greg to zawodnicy w zasięgu Adriana. Jeśli nie przytrafi mu się żaden defekt albo wykluczenie to dwucyfrowego wyniku mogę być pewien. Wzmocnienia typu Kasprzak czy Skórnicki w ogóle mnie nie przekonują, zwłaszcza na wyjeździe.
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Tomasz Gollob - over 10 @ 2 ✅
Bet365
Dzisiaj totalnie nie mam czasu na dokładniejsze analizy, dlatego wybieram tylko singla na naszego najlepszego żużlowca. Kurs bardzo ciekawy biorąc pod uwagę linie i ofertę innych buków.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Tradycyjnie jak co wtorek odbywa się kolejka szwedzkiej Eliteserien, oto moje skromne przemyślenia na dzisiejszą kolejkę.
[1] Troy Batchelor under 10 @ 1.80 ⛔
Młody zawodnik z Antypodów co prawda w szwedzkiej Eliteserien radzi sobie bez zarzutów, o czym najlepiej świadczy chociażby ostatni pojedynek &quot;Lwów&quot; z Ropiggarną i płatny komplet Troya. Skąd więc ten typ? Otóż Troy notuje zniżkę formy, co jest spowodowane chorobą Australijczyka, od kilku dni Batchelor uskarża się na grypę i złe samopoczucie. Sądzę, że dzisiaj Anders Fjoerd nie będzie mocno eksploatował Troya, a po za tym to również niekorzystne samopoczucie może dać o sobie znać.
[2] Valsarna Hagfors - Dackarna 1 (+10.5) @ 1.85 ⛔
Beniaminek Elitserien był w stanie powalczyć z Lejonenem (48:48 w Gislaved, 43:53 w Hagfors) dlaczego więc nie miałby przeciwstawić się ekipie &quot;gwiazdeczek&quot; z Malili? W pierwszym meczu Dackarna rozgromiła na własnym torze Valsarne 62:34, jednak taki wynik może tylko i wyłącznie niekorzystnie wpłynąć na przyjezdnych. Sprawa bonusu została w zasadzie rozstrzygnięta, więc dla nich nieistotne będą rozmiary zwycięstwa - ważne by wygrać, najlepiej jak najmniejszym nakładem sił. Takie podejście może się na nich srogo zemścić, bowiem Valsarna na to spotkanie ściągnęło wszystkich swoich najlepszych jeźdźców. Co prawda beniaminek nie ma czym straszyć, bo Ułamek, Nermark czy bracia Łagutowie nie są jeźdźcami najwyższej klasy - jednak ambicji z pewnością odmówić im nie można. Będą na pewno mocno szukać swojej szansy na pierwsze ligowe zwycięstwo w Elitserien. Liczę, że gospodarze w pełni wykorzystają atut własnego toru - skoro potrafili stawić tak zaciekły opór dwukrotnym mistrzom Szwecji, to na pewno również mogą powalczyć z ekipą &quot;Gryfów&quot;, które zawodzą już od dłuższego czasu - mimo piekielnie silnego składu.
[3] Jonas Davidsson over 9 @ 1.95
Młodszy z braci Davidssonów prezentuje się w tym sezonie naprawdę kapitalnie i bez znaczenia dla niego, czy to Anglia, Polska czy Szwecja - na każdym froncie spisuje się bez najmniejszego zarzutu. Myślę, że nie inaczej będzie dzisiaj - gdzie powinien &quot;ciągnąć&quot; Piratów do zwycięstwa w Vasterviku.

[4] Sebastian Ułamek over 8 @ 2.00 ⛔
&quot;Colgate&quot; jako lider Valsarny powinien prowadzić miejscowych do osiągnięcia korzystnego wyniku. W razie problemów to właśnie Seba powinien jechać jako rezerwa taktyczna - 8 oczek w 6 startach powinien przeskoczyć, pomijając fakt, że póki co Ułamek nie jedzie na swoim najwyższym poziomie.
[5] Scott Nicholls - Bjarne Pedersen 1 (-1) @ 1.83 ⛔
&quot;Hot-Scott&quot; co prawda już nie w takim gazie jak choćby dwa tygodnie temu, jednak jadą z rezerwy powinien zrobić sporo szumu. No i formę na pewno ma znacznie wyższą od Bjarne Pedersena, który w tym sezonie jeździ totalną padakę. Anglik na rezerwie ma &quot;robić różnicę&quot; i wystartuje sześć - siedem razy, co powinno go obligować do zdobyczy dwucyfrowej - a Bjarne o takich wynikach w tym sezonie może sobie pomarzyć ;)
[6] Indianerna - Vargarna 2 (+12) @ 1.90 ✅
Vargarna nie jest w stale bez szans w tym pojedynku. Według mnie &quot;Wilki&quot; zmontowały całkiem ciekawą drużynę, co najważniejsze dość równą bez dziur. Dzisiaj awizowali silny skład na &quot;Indian&quot;, którzy ostatnio nie imponują formą. Dla mnie jeden z najciekawszych betów na dzisiaj. Już nie chcę mi się więcej pisać, jakoś nie mam natchnienia : )
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
oto moje typy na dzisiejszy wieczor
Harris -1.5 - B.Pedersen +1.5 ✅
Vargarna - Dackarna ✅
Harris powinien poprowadzic swoj team wraz z Tomkiem Gollobem do zwyciestwa jest w dobrej formie co potwierdzil w ost. GP Dani niestety nie mozna powiedziec tego o Bjarne ktory w tym sezonie cieniuje ostatnio nawet w skladzie Tarnowian sie nie znalazl od poczatku sezonu brak formy i brak szybkich motocykli
Dackarna dream team az nie wiem co napisac na ich temat to moze tak w skladzie Vargarny nie widze zadnego lidera moze oprocz Miedzinskiego, kasprzak slabiutki w tym sezonie, Woffinden nie moze sie odnalesc a Skóra i Nicholls nie sa w stanie poprowadzic druzyne do zwyciestwa,
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Z Bjarne niby racja ale trzeba też pamiętać że przez lata był filarem (nawet kapitanem) Vastervik.
Znów fajne zakłady na rezerwowych dal Unibet / Tobet ale kursy już spadły więc je pominę.
Podoba mi się natomiast :
Hampel - Pedersen 1 @ 1.80
Jarek w sztosie, Pedersen w szwedzkiej jeździ w kratkę. Zresztą przeciwko Vetlandzie o punkty nie będzie łatwo.
Oraz oferta z bet365
K.Nieminen - H.Gustafsson 1 @ 2.00 bet365 /// Tobet 1.95. Unibet 1.80. Henka na wyjazdach zazwyczaj nie istnieje, Nieminen spod nr 6 pojedzie na swoim torze na te 6-7 pkt wedlug mnie
Rospiggarna - Valsarna 1 @ 1.72 bet365
Jak to dobrze określił menadżer Rospi jak nie u siebie to gdzie, jak nie z Valsarną to z kim ???? ? Inne buki dają niższe kursy, nawet 1.50
 
remisiek 48

remisiek

Użytkownik
LIGA SZWEDZKA
Mecz Vargarny Norrköping z Dackarna Målilla mozna by było nazwać meczem Dawida z Goliatem. Można się zastanowić tylko nad rozmiarami porażki Vargarny. Drużyna gości to prawdziwy dream team jaki udało się stworzyć włodarzom Dackarny. Nazwiska Jonsson, Andersen, Lindgren. Karlsson czy Holta muszą budzić respekt. Jednak nie są to zawodnicy, których nie można objechać. Z powodzeniem może to uczynić niewątpliwy lider gospodarzy Adrian Miedziński. W Szwecji czuje się naprawdę dobrze, osiąga dwucyfrowe wyniki w każdym spotkaniu. Dodatkowo przewiduję fakt, że Miedziak wystartuje dzisiaj sześciokrotnie. Suma 11 pkt powinna być spokojnie przekroczona.
Adrian Miedziński typ powyżej 11 pkt bukmacher bet365 kurs 2.30 wynik 10 pkt ⛔
Mecz Rospiggarny Hallstavik z Valsarna Hagfors zapowiada się niezwykle ciekawie. Drużna gospodarzy czeka na pierwsze zwycięstwo w lidze. Z kim jak kim ale z drużyną Valsarny powinni sobie poradzić. Drużyna gości to team nieobliczalny o czym przekonała się drużyna Lejonen z Nicki Pedersenem na czele. Jak dla mnie Rospiggarna powinna dzisiaj zwyciężyć, a stać się to może głównie dzięki dobrej jeździe dwóch liderów tej drużyny Ryana Sullivana oraz Wieśka Jagusia. To oni powinni dzielić i rządzić dzisiaj i poprowadzić swój zespół do zwycięstwa dzisiaj.
Ryan Sullivan typ powyżej 10 pkt bukmacher bet365 kurs 1.83 wynik 13 pkt ✅

Vastervik Speedway z Indianerna Kumla to kolejne bardzo ciekawe spotkanie. Drużyna gospodarzy jest dla mnie dzisiaj bezsprzecznym faworytem. Pokazali lwi pazur w ostatnim spotkaniu przeciwko Piraternie. Mają ciekawy wyrównany skład z Okoniewskim, Ljungiem, Harrisem i wracającym do optymalnej formy w Szwecji Tomkiem Gollobem. Indianerna jest mocna ale głównie na swoim podwórku. Padersen i Zorro w ogóle na wyjazdach mnie nie przekonują do siebie, Protas i Walasek powalczą ale to może nie wystarczyć.
Vastervik Speedway - Indianerna Kumla typ Vastervik Speedway bukmacher bet365 kurs 1.50 wynik 56:40 ✅
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
LIGA SZWEDZKA
Mecz Vargarny Norrköping z Dackarna Målilla mozna by było nazwać meczem Dawida z Goliatem. Można się zastanowić tylko nad rozmiarami porażki Vargarny. Drużyna gości to prawdziwy dream team jaki udało się stworzyć włodarzom Dackarny. Nazwiska Jonsson, Andersen, Lindgren. Karlsson czy cholta muszą budzić respekt. Jednak nie są to zawodnicy, których nie można objechać. Z powodzeniem może to uczynić niewątpliwy lider gospodarzy Adrian Miedziński. W Szwecji czuje się naprawdę dobrze, osiąga dwucyfrowe wyniki w każdym spotkaniu. Dodatkowo przewiduję fakt, że Miedziak wystartuje dzisiaj sześciokrotnie. Suma 11 pkt powinna być spokojnie przekroczona.
Adrian Miedziński typ powyżej 11 pkt bukmacher bet365 kurs 2.30
Mecz Rospiggarny Hallstavik z Valsarna Hagfors zapowiada się niezwykle ciekawie. Drużna gospodarzy czeka na pierwsze zwycięstwo w lidze. Z kim jak kim ale z drużyną Valsarny powinni sobie poradzić. Drużyna gości to team nieobliczalny o czym przekonała się drużyna Lejonen z Nicki Pedersenem na czele. Jak dla mnie Rospiggarna powinna dzisiaj zwyciężyć, a stać się to może głównie dzięki dobrej jeździe dwóch liderów tej drużyny Ryana Sullivana oraz Wieśka Jagusia. To oni powinni dzielić i rządzić dzisiaj i poprowadzić swój zespół do zwycięstwa dzisiaj.
Ryan Sullivan typ powyżej 10 pkt bukmacher bet365 kurs 1.83

Vastervik Speedway z Indianerna Kumla to kolejne bardzo ciekawe spotkanie. Drużyna gospodarzy jest dla mnie dzisiaj bezsprzecznym faworytem. Pokazali lwi pazur w ostatnim spotkaniu przeciwko Piraternie. Mają ciekawy wyrównany skład z Okoniewskim, Ljungiem, Charrisem i wracającym do optymalnej formy w Szwecji Tomkiem Gollobem. Indianerna jest mocna ale głównie na swoim podwórku. Padersen i Zorro w ogóle na wyjazdach mnie nie przekonują do siebie, Protas i Walasek powalczą ale to może nie wystarczyć.
Vastervik Speedway - Indianerna Kumla typ Vastervik Speedway bukmacher bet365 kurs 1.50
a kto to cholta i charris???
a co do typow to uwazam ze sullivan nie zdobedzie 11 punktow niestety nie jest to ten sam zawodnik co 3-4 lata temu nie jest to lider z prawdziwego zdarzenia zapewne bedzie przegrywal z ulamkiem gapinskim i laguta wiec 11 punktow poza zasiegiem
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Rozkład jazdy VII kolejki Elitserien :
Vastervik - Indianerna
Vetlanda - Lejonen
Rospiggarna - Valsarna
Vargarna - Dackarna
Dla mnie ta kolejka zapowiada się naprawdę ciekawie. Każdy mecz powinien obfitować w niemałe emocje, co na pewno podoba się fanom czarnego sportu. Na początek biorę pod lupę spotkanie, które najbardziej podoba mi się pod kątem &quot;bukmacherskim&quot;.
Vastervik - Indianerna
Na pewno trudno wskazać w tym spotkaniu bezapelacyjnego faworyta. Obie drużyny prezentują dość zbliżony poziom, czego najlepszym obrazem jest ligowa tabela, gdzie obie drużyny dzielą raptem trzy &quot;oczka&quot; (gospodarze legitymują się bilansem 3-0-3, natomiast goście 2-0-3). Mimo iż to dopiero VII kolejka, a do końca pozostało sporo zawodów do rozegrania - to jednak, ten mecz może mieć spore znaczenie dla końcowej tabeli. Obie drużyny na pewno będą chciały zająć jak najwyższą pozycję w fazie zasadniczej, by później mieć ewentualnie ciut łatwiej w Play Offach. Do tego jednak daleka droga, w życiu człowieka są dwa problemy - przyszłość i przeszłość, zajmijmy się więc teraźniejszością.
Trener gospodarzy Mikael Messing miał przed sezonem nie lada kłopoty. Ze względu na problemy finansowe zespołu ze wschodniego wybrzeża, z drużyną pożegnali się jeźdźcy stanowiący o dotychczasowej sile miejscowej drużyny - Bjarne Pedersen, Niels Kristian Iversen oraz Grigorij Łaguta (oraz Artiom Łaguta). Wtedy nad ekipą Tomasza Golloba rozciągnęły się przysłowiowe czarne chmury, do drużyny zajrzało widmo bankructwa i możliwość podzielenia losu chociażby Masasrny Avesty, która musiała wycofać się z Elitserien. Mimo wielkich problemów w Vasterviku pozostał speedway na najwyższym poziomie oraz zaczęto kompletować skład na nowy sezon, pierwszymi zakupami byli Polacy - Rafał Okoniewski oraz Tomasz Jędrzejak. Wkrótce dołączył również Peter Ljung, Tomasz Chrzanowski, Denis Gizatulin oraz Jonas Kylmaekorpi - co prawda nazwiska te nie były w stanie zrekompensować strat jakie doznała ekipa Mikaela Messinga. Niemniej jednak póki co radzą sobie oni naprawdę nieźle.
Najwięcej na zawirowaniach w Vasterviku skorzystał de facto dzisiejszy ich rywal, czyli ekipa Indianerny, która sięgnęła po Pedersena oraz Iversena. Dzięki tym transferom skład zespołu z Kumli prezentował się na papierze naprawdę rewelacyjnie - Walasek, Protasiewicz, Zetterstroem, Iversen, Pedersen, Gafurow, Madsen. Co z tego skoro na chwile obecną nie jeżdżą oni na miarę swoich możliwości, a odległe siódme miejsce zespołu dowodzonego przez Dalle Anderssona można uznać za rozczarowujące.
Obie ekipy znajdują się w zgoła odmiennych nastrojach. Vastervik nie może być niezadowolony z aktualnego dorobku punktowego, choć na pewno pozostaje niedosyt po przegranej u siebie z Dackarna w dość niekorzystnych okolicznościach (mecz został przerwany podczas stanu 30-36). Goście jedyne swoje zwycięstwo odnosili na domowym torze, jednak Dalle Andersson otwarcie zapowiada, że jego jeźdźcy jak tlenu potrzebują zwycięstwa na wyjeździe. Czy upragnioną victorię odniosą już dzisiaj? W ubiegłym roku ulegli na tym terenie 54-42, jednak wówczas były to zupełnie inne drużyny.
Trener gospodarzy wychodzi z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia i postawił na tych samych jeźdźców co przed tygodniem zapewnili mu zwycięstwo w Piraterną.
- Byliśmy lepsi w takim składzie przeciwko Piraternie, więc trudno usunąć kogoś z tego zestawienia. - powiedział Mikael Messing, sternik ekipy Vastervik. W zespole nastąpiły tylko kosmetyczne zmiany, związane z konfiguracją numerków na plastronie.
Menadżer gości z kolei zdecydował się na jedną zmianę w porównaniu z ostatnią ligową potyczką (z Vargarna 52-44) - Daniela Jeleniewskiego zastąpił Renat Gafurow, który podczas ostatniego startu w barwach &quot;Indian&quot; był jednym z liderów (10+3). Jest to niewątpliwie zmiana &quot;in plus&quot; dla zespołu Indianerny.
Obie drużyny dzisiaj jadą w zasadzie w najsilniejszych zestawieniach, choć w zespole przyjezdnych zabraknie Nielsa Iversena (eks-Vastervik), który od dłuższego czasu leczy kontuzje, w szeregach gospodarzy zabraknie Rosjanina Denisa Gizatulina, który ma do spełnienia obowiązki w swej macierzystej lidze. Mimo iż w awizowanym składzie widnieje nazwisko Tomasza Golloba, to jednak &quot;Chudy&quot; może się nie pojawić w dzisiejszym spotkaniu. W jednym z wywiadów po zakończonym Grand Prix w Kopenhadze, Tomek powiedział : - Teraz jeszcze tylko mecz derbowy i muszę zregenerować siły. Odpuszczam Szwecję. Nie pytajcie o Toruń. Nawet nie mam siły, aby o tym myśleć.
To zdanie chyba jest łatwe do zinterpretowania, czyżby więc faktycznie Tomka miałoby zabraknąć na specyficznym owalu w Vastervik? Nie jest to wykluczone i na pewno wówczas momentalnie wzrastają szansę na wygraną zespołu Indianerny, która i tak nie jest bez szans w tym pojedynku. Mają oni w końcu w swoim składzie takich jeźdźców jak Protasiewicz, Walasek i Zetterstroem oraz znającego świetnie ten tor - Bjarne Pedersena, to właśnie postawa Duńczyka może być kluczowa dla losów tego spotkania, co prawda tegoroczny sezon dla BP nie jest zbytnio udany - jednak dzisiejszego wieczora, to właśnie on może rozdawać karty.
W dodatku Dalle Andersson ma do dyspozycji mającego świetny sezon - Leona Madsena oraz dwójkę solidnych rezerwowych Gafurowa i Gustafssona. Na pewno jest to ekipa będąca w stanie pokonać miejscowych, których na pewno nie cieszy fakt, że nad Vastervikiem rozciągają się czarne chmury z których może pokropić i ów deszcz może pokrzyżować im plany ????
Vastervik : 1. R. Okoniewski, 2. P. Ljung, 3. Ch. Harris, 4. T. Jędrzejak, 5. T. Gollob (?), 6. N. Klindt, 7. R. Bergkvist
Indianerna : 1. B. Pedersen, 2. L. Madsen, 3. P. Protasiewicz, 4. G. Walasek, 5. M. Zetterstroem, 6. R. Gafurow, 7. S. Gustafsson
Typ : Indianerna @ 2.70

Więcej typów na moim blogu, serdecznie zapraszam (link w podpisie)
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Crump - Holder - 1 @ 1,6 ✅
Rospiggarna - Valsarna - 1 @ 1,6 ⛔ / a miałem grać Sullivana czy Jagusia, jednak pierwsza myśl najlepsza ;)
Unibet

Trzeba przyznać, że będzie to bardzo ciekawa kolejka. Oferta również niezła i ciężko było mi tym razem na coś się zdecydować. Ostatecznie wybór padł na będącego (chyba :razz ???? w dobrej już formie Rudego. Liczę na to, że Holder pogubi trochę punktów, a ma z kim przegrywać. Drugi typ wybrałem na zwycięstwo ekipy z Hallstavik, która na pewno ma na to spore szanse, zwłaszcza u siebie. Przyznaję, że tutaj miałem wielki dylemat czy dać na Jagusia z Lagutą czy na Sullivana z Ułamkiem. Nie mogąc się zdecydować poszedłem na kompromis i dałem zwycięstwo ich zespołu. Wg mnie obaj do spółki z Pawlickim powinni być najsilniejszymi ogniwami Rospiggarny.
Jestem cholernie ciekaw wyników tej kolejki, bo w sumie podobał mi się jeszcze Lindgren z Kasprzakiem, Gollob z Protasem, Harris z Bjarne i Vaculik z Mroczką. Trochę bałem się zagrać na Michaela J. Jensena z R. Klingiem, bo jednak Duńczyk będzie miał naprawdę trudnych rywali.
 
remisiek 48

remisiek

Użytkownik
a co do typow to uwazam ze sullivan nie zdobedzie 11 punktow niestety nie jest to ten sam zawodnik co 3-4 lata temu nie jest to lider z prawdziwego zdarzenia zapewne bedzie przegrywal z ulamkiem gapinskim i laguta wiec 11 punktow poza zasiegiem
Przepraszam za błędy, ale były one spowodowane pisaniem przez komórkę.
Nie powinno się to zdarzyć.
Dobrze jednak się dzieje, że jest taki &quot;obywatel świata&quot; który czuwa nad poprawną pisownią komentarzy na forum.
No cóż co do Ryana jestem pewien, ze przekroczy 10 pkt. Gapiński i Ułamek pewnie powalczą ale z Barkerem, Pawlickim i Nieminenem, choć i tego nie jestem do końca taki pewien.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom