>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Dyskusje polityczne - stary zbiorczy temat

Status
Zamknięty.
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Ludzie polecam filmik NOCNA ZMIANA ale nie ten w wersji 7 odcinkowej z YOUTUBE, bo posądzicie mnie o stroniczość.
http://www.youtube.com/watch?v=awCEkYfJgTc
3:50 polecam się wsłuchać
By dobrze służył POLSCE..... :?:
I proste pytanie czy Bolek to nie kabel i nie szpieg czego się bali :?:


Powiedzcie mi czego bał się Pawlak, Tusk, Mazowiecki jak ich ziom Olszewski chciał wytępić komuchów, agentów donosicieli.
Polecam obejrzeć szczególnie ten filmik i fragment od 3:50 wsłuchajcie się.

Prawda wg mnie jest taka: media są kontrolowane i przylgnęła łatka do PIS-u, że to mohery ciemnota ojciec rydzyk, ale kto tak naprawdę stoi za mediami:?:
Kto jest redaktorem GW i popatrzcie na jego życiorys. Nie widzicie, że owszem PIS może i ma w ręku TV publiczną, ale WP, GW, TVN,INTERIA, ONET są za PO :?: Nie widzicie tej propagandy PO :?: Gorsza jak za komunizmu. Powiedzcie jak odczuliście wzrost gospodarczy o 1,7% :?:
Powiedzcie mi jak media rozdmuchiwały jak PIS czy SLD się potknęło i jakaś afera wyszła. Zaraz larum że to koniec świata.

Pytam się co się dzieje z tymi plującymi jadem gazetami gdy przy władzy jest kochane słoneczko Peru :?:
Czemu milczą i nie wywierają presji by odeszli Ci co się skompromitowali (Chlebowski, Drzewiecki, Schetyna). Nagrali ich, czarno na biały widać że handlowali ustawami :?:
Nie widzicie tego :?: Co z tą Wyborczą, co z Faktem co z innymi, czemu tego błędu nie wytykają :?:
Gdzie cuda :?: Gdzie obniżka podatków:?: Gdzie te bajońskie zarobki, jakoś ciągle strajkują różne grupy zawodowe.

Gdzie te cuda :?:
Jak można być takich chamem warchołem i kłamcą jak Niesioł + Palikot + CUDTUSK :?: Jak oni wyprali ludziom mózgi, każdy kto myśli inaczej niż oni to Moher tak :?:
Ludzie a pamiętacie Piłsudzkiego :?: On robił tak że o Polsce Niemcy i Rosja mówiły źle, ale bały się go jak ognia, nam powinno się zapalić od razu czerwone światełko w pustych łbach jak obce media pochwalnie mówią o naszym premierze (nagroda Niemców dla Tuska za wzorowego europejczyka ) :?:
Skoro ktoś mówi dobrze o tym to znaczy że robi korzystne interesy na nas helloł :?:
Jakim cudem ktoś nie ma wstydu do tego by jak go złapali za rękę dosłownie (tak tak Grzechu załatwi, zbychu i inni) no i zapłakany Chlebowski, jakim cudem dalej oni sa przy władzy :?: Ludzie obudźcie się :?: Potem na komisji nastawili go nauczyli i czytał odpowiedzi na pytania z kartki boże gdzie ta nasza demokracja i by żyło sie lepiej :?:


Cała lista grzechów PO.
http://markd.pl/?p=18
Poczytajcie o tym jak zrobili Polski przemysł cukrowy. Wszystko jest czarno na białym, ale oczywiście panie wolą Donka bo przystojniejszy, albo ładniej mówi, obiecuje złote góry.
 
kowboj 143

kowboj

Użytkownik
Eee przepraszam Krzysztof, zanim wogóle zacznę dyskusję na ten temat, który poruszyłeś jakby działa Ci się nie wiadomo jaka krzywda.

Kto wg Ciebie powinien rządzić ? Tylko na to odpowiedz mi proszę ????
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Kto wg Ciebie powinien rządzić ? Tylko na to odpowiedz mi proszę ????
Za dużo lat komunizmu, układów.
Każdy jest &quot;ryśnięty&quot; musiało by być tak jak w Czechach i na Węgrzech upadł komunizm, rozliczyli komuchów ich odsunęli od władzy i koniec. Przyszli nowi nie powiązani, bez układów.
Dla mnie musiałby ktoś nowy przyjść ale nie ma takiego, bo nowy u nas oznacza &quot;przefarbowny&quot;.
Ktoś to nie jest uwikłany w żadne układy, powiązania (nie da się utopia).
Dla mnie dramatem jest poziom znajomości polityki przez sporą rzeszę Polaków po 89&#39;r.
Krzywdą to jest to co się dzieje z mediami, młodym pokoleniem ogólnym opluwainem jadem, nie służeniu interesom Polski i Polakom ale obcemu kapitałowi i własnej kieszeni a obecna władza pokazuje to pięknie (tak Zbychu załatwi).
 
akarin 0

akarin

Forum VIP
Ja wyraziłem zdanie, bo widzę, że któryś z moich kolegów modów z mini dyskusji w temacie &quot;Dyskusje...&quot; wydzielił temat, że jakoś nie ma alternatywy &quot;na rynku&quot; jak to stronę wcześniej ująłem. Dlatego też z dwojga złego wolę PO, choć wiem, że te ich obietnice o drugiej Irlandii itp czyli o samych super rzeczach to bujda.
Ale w sumie to jak coś powinniśmy prędzej o wyborach prezydenckich dyskutować, bo te bliżej. Jakby nie patrzeć to tutaj też nie ma porządnych kandydatów. Ja wychodzę z założenia, że byle nie Kaczor.
edit:
Dla mnie musiałby ktoś nowy przyjść ale nie ma takiego, bo nowy u nas oznacza &quot;przefarbowny&quot;.
Ktoś to nie jest uwikłany w żadne układy, powiązania (nie da się utopia).
Tutaj masz pełną rację, podpisuję się pod tym.
Ale niestety w tym przypadku chyba trzeba czekać aż po prostu na starą gwardię przyjdzie czas i równocześnie mieć nadzieję, że młodsza nie przejmie większości złych układów ze starej.
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Szczerze powiedziawszy to polityką nie interesuję się za bardzo. Tylko głośniejsze sprawy, o których słyszę w TV czy czytam w gazetach.

Ale skoro PiS był, PO było i nadal dupa, to może trzeba coś zmienić. Prawda taka, że większości tych lewaków, którzy byli jak lewica rządziła ostatnio już nie ma, więc może to jest rozwiązanie, nie wiem.
Nie ma?
A to ciekawe.
 
midel 189

midel

Użytkownik
Widzę u Ciebie (do Krzysztofa) ogromne zboczenie polityczne i zaburzenia w postrzeganiu rzeczywistości. Jeżeli nie masz pojęcia, to nie wypowiadaj się na tematy gospodarcze. Podobnie z przełomem lat 90, przecież komuniści sami z siebie nie oddali władzy i trzeba było to przeprowadzić w jakiś sposób - mimo wszystko kompromisu. Jak szukasz dziwnych życiorysów to popatrz na życiorys partyzanta AK, ojca prezydenta i byłego premiera. Tam dopiero znajdziesz prawdziwe cudy i zbiegi okoliczności. Nie nazywaj Wałęsy Bolkiem, bo jakiś pseudo-historyk opłacony politycznie napisał o nim książkę, gdyby nie on, zbierałbyś już dzisiaj goździki na Dzień Kobiet.
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Ale w sumie to jak coś powinniśmy prędzej o wyborach prezydenckich dyskutować, bo te bliżej. Jakby nie patrzeć to tutaj też nie ma porządnych kandydatów. Ja wychodzę z założenia, że byle nie Kaczor.
Uzasadnij czemu nie Kaczor :?: Fakt miał wpadek co nie miara (Borubar i te inne) ale nie widzisz że polityka Donka i PO to jest za przeproszeniem robienie loda Putinowi (wziął 2 tygodnie urlopu Donek po wizycie w Moskwie u Putina ciekawe czemu :? ???? oraz robienia dobrze Merkel :?: Jak ona na posiedzeniach go poklepuje po ramieniu to już powinno się zapalić coś w głowie :?:
Nie widać jak PO manipuluje mediami :?: Popatrzcie tacy z nich walczący z komunizmem to czemu w Szczecinie, Gdyni i Gdańsku stoczniowcy by go zabili :?: Jakoś ten inwestor nie kupił stoczni :?: No co jest hej cammon Donek :?:
Czemu nie dba kochane PO o interes Polski :?:
Czy wiecie że w traktacie akcesyjnym Niemiec do UE (wschodnie landy) jest zapisek że SUBSYDIA I DOPŁATY DO PRZEMYSŁU SĄ DOZWOLONE DLA NICH JAKO ŻE UCIERPIAŁY PO KOMUNIŹMIE :!: :!: :!: :!:
Odpowiedz mi jak walczy o interes Polski Donek, i partia rządząca skoro:
Sarkozy dofinansował (pomoc publiczna) Peugota + Renaulta :!:
Niemcy wspomogli &quot;niemiecko-amerykańskiego&quot; Opla :!:
I NIC :!: Cisza w całej UE, a jak wiadomo pomoc publiczna jest zakazana :!: I co jest tak fair, Donek taki super wojownik co walczy jak lew o nasze dobro :?: :grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin:
 
midel 189

midel

Użytkownik
Uzasadnij czemu nie Kaczor :?: Fakt miał wpadek co nie miara (Borubar i te inne) ale nie widzisz że polityka Donka i PO to jest za przeproszeniem robienie loda Putinowi (wziął 2 tygodnie urlopu Donek po wizycie w Moskwie u Putina ciekawe czemu :? ???? oraz robienia dobrze Merkel :?: Jak ona na posiedzeniach go poklepuje po ramieniu to już powinno się zapalić coś w głowie :?:
Nie widać jak PO manipuluje mediami :?: Popatrzcie tacy z nich walczący z komunizmem to czemu w Szczecinie, Gdyni i Gdańsku stoczniowcy by go zabili :?: Jakoś ten inwestor nie kupił stoczni :?: No co jest hej cammon Donek :?:
Czemu nie dba kochane PO o interes Polski :?:
Czy wiecie że w traktacie akcesyjnym Niemiec do UE (wschodnie landy) jest zapisek że SUBSYDIA I DOPŁATY DO PRZEMYSŁU SĄ DOZWOLONE DLA NICH JAKO ŻE UCIERPIAŁY PO KOMUNIŹMIE :!: :!: :!: :!:
Odpowiedz mi jak walczy o interes Polski Donek, i partia rządząca skoro:
Sarkozy dofinansował (pomoc publiczna) Peugota + Renaulta :!:
Niemcy wspomogli &quot;niemiecko-amerykańskiego&quot; Opla :!:
I NIC :!: Cisza w całej UE, a jak wiadomo pomoc publiczna jest zakazana :!: I co jest tak fair, Donek taki super wojownik co walczy jak lew o nasze dobro :?: :grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin:
Uważasz, że polityka zagraniczna powinna wyglądać jak za czasów pis? Na &quot;obrażaniu&quot; się na cały świat? Z nimi nikt nie miał nawet ochoty rozmawiać, sam zresztą bym nie chciał. Akurat z Oplem dałeś beznadziejny przykład wielki patrioto, ponieważ gdyby nie te dopłaty to fabryka w Gliwicach musiałaby dokonać wielu zwolnień lub nawet zostać zamknięta, wtedy też krzyczałbyś, że winny temu Donek, bo nie załatwił dopłat ???? Co do prezydenta - jest to urząd reprezentacyjny, a ja nie chcę się wstydzić jak do tej pory po każdej wizycie naszej głowy państwa w innych krajach, gdzie szedł na lotnisko z reklamówką itp. Na szczęście w tym roku nie dojdzie do reelekcji.
 
kowboj 143

kowboj

Użytkownik
Krzysztof niestety ale bredzisz bzdury jak popaprany oszołom.

nie służenie interesowi Polski
Człowieku pobudka! Głosisz hasła nacjonalistyczne z dodatkiem antysemityzmu i piszesz o demokracji? Przez takich ludzi jak Ty ta demokracja się nigdy nie rozwinie bo większość narodu to DE-BI-LE. Idealne miejsce dla Ciebie to IPN gdzie mógłbyś siedzieć w teczkach i patrzeć, kto na kogo donosił, a kto nie i kogo by tu udupić. Tak działało to parę lat temu przy obu kaczkach. Teraz został jeszcze jeden do wyelimowania dzięki Bogu. To PiS w głównej mierze jest odpowiedzialny za cały ten &quot;jad&quot; nad którym tak płaczesz. Bezczelnie w oczy całemu narodowi potrafili z uśmiechem na mordzie kłamać &quot;jak to im laptop utonął w wannie&quot;, albo gnoić każdego kto miał jakikolwiek wpływ na walkę o wolność (Kuroń) podczas gdy tatusiek obu wspaniałych karakanów współpracował z PZPR. Chcesz do tego wrócić?
 
midel 189

midel

Użytkownik
Jeszcze jedna sprawa: tatuś wielkiego antykomunisty Zbigniewa Z. kim był? Andrzej Kryże - osądzał między innymi Komorowskiego i Niesiołowskiego przed 89 rokiem też był po czerwonej stronie, a kim był w rządzie pis? Wielki poszukiwacz prawdy w komisjach i były minister Wasserman, on też był w opozycji? Nie. Mam dalej wymieniać, czy plujesz na &quot;komuchów&quot; dalej ?
 
akarin 0

akarin

Forum VIP
Krzysztof, tylko widzisz, ja nie powiedziałem: Kaczor: nie , Donek: tak.
Powiedziałem tylko, że Kaczor nie i choć uważam, że dobrze, że z ruskimi się nie kuma.
Wiesz, tylko takie rzeczy jak: małpa w czerwonym itd, czyli te wpadki, które Ty wymieniłeś nie powinny się zdarzać osobie na tak ważnym stanowisku (wiem zaraz wymienisz Kwacha i jego pijackie przemówienie itp). Chodzi o to, że raczej nie widzę u naszego prezydenta poważania ze strony innych prezydentów itp. Generalnie w mediach zagranicznych podejście do niego jest niezbyt dobre.
Z drugiej strony u Ciebie nie widzę podejścia: przestawię dobre strony Kaczora, tylko widzę podejście: pokażę złe strony innych (tutaj głównie Donka, który przecież nie będzie kandydował).
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
OK to powiedzcie mi jedno:
obcy kapitał rozumiem, ale nie rozumiecie jednego, u nas jesteśmy niewolnikami we własnym kraju, czy wy tego nie widzicie :?:
Nie pojmujecie że pojęcie &quot;średnia płaca&quot; to bujda, ja zarabiam 10 000zł ktoś , 0 średnia 5 000zł.
Powinna być mediana płac :!: Oraz tak jak jest w UK, widełki pielęgniarka zarabia od 16 tys - 24 tys Ł
Prawnik 45-80 tys Ł i finito.
Najprostszym miernikiem bogactwa nie jest średnia płaca, najlepiej jest liczyć ile ze swojej płacy możemy kupić litrów paliwa, albo miesięcznie albo za stawkę godzinową.
Czy tak pięknie jest u nas ? Zachód El dorado :?:

Dam przykład: Za moją miesięczną płacę w UK (po opodatkowaniu ale przed opłatami, czyli to co na rękę) mogłem kupić sobie w UK ok 1000 litrów benzyny 95 .
Zarabiałem 6,5Ł/h więc się pytam, ile litrów kupi statystyczny Kowalski w Polsce ale licząc wg mediany a nie średniej :?:
Ok rozumiem postęp naukowo techniczny, rozumiem globalizację, ale dlaczego nie umiemy zadbać o swój własny interes narodowy :?: Dlaczego wszystko sprzedajemy hop siup, np KGHM :?: Przecież ta spółka przynosiła kolosalne zyski :!:
Nie wspomne że ok 7 mld zł wpłacała do kasy ZUSU z tytułu składek.
Powiedzcie mi po co sprzedawać kurę co znosi złote jajka :?:
Chodzi mi o to że niedługo będziemy pośmiewiskiem całego świata :!: Skoro wg statystyk żyje nam się tak dobrze to czemu jest nas tylu na emigracji :?: W tym ja byłem :?:

Mam lepsze pytanie:
Wskażcie mi osiągnięcia tego rządu poparte argumentami (tylko nie to że jesteśmy zielona wyspą)
oraz argumenty świadczące za PO jako partią liberalną (taką się głosili)
 
midel 189

midel

Użytkownik
My mamy wiedzieć dlaczego Ty byłeś na emigracji? Z moich obserwacji wynika, że przede wszystkim emigrują ludzie niewykształceni do &quot;sortowania paczek w supermarketach&quot; lub młodzi, wykształceni zaraz po studiach w celu zarabiania poważnych pieniędzy. Na temat prywatyzacji nie będę z Tobą rozmawiać, bo widzę, że po poprzednich postach, że nie nie dotarłoby i wyciągałbyś argumenty typu &quot;kura znosząca złote jajka&quot;. Dodam tylko, że nacjonalizacja to była czynność, którą stosowali Twoi najwięksi wrogowie - &quot;komuchy&quot;. Ty bronisz ich wizji gospodarki. Niczym pis - &quot;nasi są dobrzy, bo są nasi, a reszta to zdrajcy&quot; tudzież &quot;moja teczka została sfałszowana, ale Wałęsę pierwszy atakuję&quot;
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Ehh...
Tak czułem jak zobaczyłem ten temat, że wielu z Was nie opanuje emocji.
Powiem tak. Ten temat zostanie do dyskusji tylko wtedy gdy w temacie będzie jakiś poziom merytoryczny i kultura :!:
Nie czytam o czym piszecie bo za dużo jest postów. Ale jeśli będzie wzajemne obrażanie uczestników dyskusji to temat zostanie zamknięty.
Może wcześniej pomyśli się nad blokadą dostępu do działu Hyde Park tym co nie potrafią opanować emocji.
Także wyluzujcie panowie.
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
My mamy wiedzieć dlaczego Ty byłeś na emigracji? Z moich obserwacji wynika, że przede wszystkim emigrują ludzie niewykształceni do &quot;sortowania paczek w supermarketach&quot; lub młodzi, wykształceni zaraz po studiach w celu zarabiania poważnych pieniędzy. Na temat prywatyzacji nie będę z Tobą rozmawiać, bo widzę, że po poprzednich postach, że nie nie dotarłoby i wyciągałbyś argumenty typu &quot;kura znosząca złote jajka&quot;. Dodam tylko, że nacjonalizacja to była czynność, którą stosowali Twoi najwięksi wrogowie - &quot;komuchy&quot;. Ty bronisz ich wizji gospodarki. Niczym pis - &quot;nasi są dobrzy, bo są nasi, a reszta to zdrajcy&quot; tudzież &quot;moja teczka została sfałszowana, ale Wałęsę pierwszy atakuję&quot;
Nie jestem za nacjonalizacją, ale popatrz jak to rozwiązali Czesi, ich firmy są w &quot;czeskich&quot; prywatnych rękach, oni odprowadzają podatki do czeskiego budżetu, nie transferują zysków za granicę, wiem bo byłem w Czechach 2 miesiące i gadałem. Czemu Czechom żyje się lepiej niż nam :?:
Co do wyjazdów za granicę, to stary życzę Ci takiej pracy jak ja miałem, jako niewykształcony jeszcze student, który robił raz w Polsce na umowę zlecenie zarobił 2400zł na rękę a po opłaceniu kosztów działalności zostało mu 1200zł praca od 7-24.
Oraz życzę Ci takiej pracy jaką miałem ja w Tesco w UK :!: Jako niedoświadczony, (3 etapy selekcji, w tym 2 po angielsku)
Jeżeli jest nam tak dobrze to czemu ponad 3 miliony ludzi jest na emigracji :?:
Wyjedź stary z Polski, rozejrzyj się ludzie na zachodzie ŻYJĄ, my egzystujemy i gnijemy
 
akarin 0

akarin

Forum VIP
Nie rozumiem jak możesz porównywać naszą, jeszcze młodą gospodarkę wolnorynkową, do tych mocno rozwiniętych w Anglii, Niemczech.
My byliśmy za żelazną kurtyną. Plan Marshalla, który tak bardzo pomógł innym krajom (głownie Niemcom zachodnim) wydobyć sie z mizery po wojnie u nas nie obowiazywał.
Wszystko dzieki kochanym ruskim.
Z moich informacji historycznych wynika też to, ze odszkodowanie za wojnę w wiekszości przywłaszczyli sobie.
To o czym Ty mówisz to tzw koszyk dóbr, czyli pokazanie siły nabywczej pieniądza. Co za X możemy kupić i jak ta wielkość zmienia się na przestrzeni lat.
Dlatego też proszę Cie, nie porównuj naszej gospodarki/płac do zagranicznych, bo jesteśmy lata świetlne za nimi i żaden rząd w krótkim czasie nas do nich nie przybliży.
 
midel 189

midel

Użytkownik
Oni mieli 45 lat gospodarki rynkowej, podczas gdy u nas była centralnie planowana. U nich były dopłaty USA (Plan Marshalla), u nas było transferowanie wszystkiego na wschód. Gdyby nie plan Belcerowicza to bylibyśmy na poziomie Białorusi, Ukrainy. Nie czuję, żebym gnił mimo, że mieszkam w jednej z biedniejszych części kraju. Za 17h pracy dziennie, 2400 to nie są kokosy i raczej nie mam Ci czego zazdrościć.
EDIT
Firmy, które nabywają spółki państwa również odprowadzają podatek do Polskiego budżetu za działalność w kraju. Niemożliwe jest, żeby ściągać podatek od koncernów za ich działalność np. w Niemczech. Gdyby było tak jak mówisz to w Czechach nikt by nie inwestował.
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Nie rozumiem jak możesz porównywać naszą, jeszcze młodą gospodarkę wolnorynkową, do tych mocno rozwiniętych w Anglii, Niemczech.
My byliśmy za żelazną kurtyną. Plan Marshalla, który tak bardzo pomógł innym krajom (głownie Niemcom zachodnim) wydobyć sie z mizery po wojnie u nas nie obowiazywał.
Wszystko dzieki kochanym ruskim.
Z moich informacji historycznych wynika też to, ze odszkodowanie za wojnę w wiekszości przywłaszczyli sobie.
To o czym Ty mówisz to tzw koszyk dóbr, czyli pokazanie siły nabywczej pieniądza. Co za X możemy kupić i jak ta wielkość zmienia się na przestrzeni lat.
Dlatego też proszę Cie, nie porównuj naszej gospodarki/płac do zagranicznych, bo jesteśmy lata świetlne za nimi i żaden rząd w krótkim czasie nas do nich nie przybliży.
SUPER ???? Doskonale pamiętam, a gdy Czesi czy ktoś się przyłączył do planu Marshala to wezwano go do Moskwy i mu wybito ten plan doskonale pamiętam ;)

Tak samo wiecie czemu Francja jest taka bogata:?: Wcale nie o plan Marshala, to z ich winy mamy płynny kurs walutowy (wysłali cały statek dolców i zażądali w zamian wymiany dolarów na złoto, wrócili i zapadł się system z Breton Woods, cena uncji złota poszła z 38$ za uncję do ponad 150!!)
Tylko pamiętasz jak coś takiego jak reparacje wojenne :?: Wiesz że Niemcy wywieźli od nas ponad 40 ton złota :?: I jest ono w dyspozycji krajów alianckich do tej pory :?: Korwin Mikke pisał do płemieła naszego by po prostu zwrócił się o zwrot zagrabionego mienia (CZYTAJ ZŁOTA) jak zrobiły to inne kraje (Francja dostała, Izrael dostał zwrot+reparacje, Holandia dostała, Belgia i inne kraje) a jakoś na to pismo nie ma odpowiedzi.
Rzeczpospolita nawet o tym pisała. Przecież taki kontener 40 ton złota sprawił by że nasza waluta była by mocniejsza (fakt nie dobrze dla eksportu ale wzrosła by siła nabywcza)
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
No dobra zacząłem czytać...
Może niech każdy na początek w temacie napisze swoje poglądy polityczne (opcję którą popiera) oraz wykształcenie. Na starcie będzie wiadomo z kim jest o czym porozmawiać.
Tak samo wiecie czemu Francja jest taka bogata:?: Wcale nie o plan Marshala, to z ich winy mamy płynny kurs walutowy (wysłali cały statek dolców i zażądali w zamian wymiany dolarów na złoto, wrócili i zapadł się system z Breton Woods, cena uncji złota poszła z 38$ za uncję do ponad 150!!)
A ja śmiem twierdzić i mogę Ci to udowodnić, że Francja jest na takim etapie gospodarczym jaki jest ze względu na to iż jest członkiem U.E. i bierze największą kasę z wszystkich krajów na rolnictwo z budżetu Unii.
Robi tak dziesiątek lat.
Dlatego m.in. blokowali wejście do Unii Wielkiej Brytanii. Niechętnie myśleli o rozszerzeniu Unii o Polskę.
Do dziś ciągle dzięki nim Wspólna Polityka Rolna jest taka jaka jest. Bo to Francja pilnuje swojego interesu. I tak naprawdę dzięki WPR Francja jest taka &quot;bogata&quot;.
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
EDIT
Firmy, które nabywają spółki państwa również odprowadzają podatek do Polskiego budżetu za działalność w kraju. Niemożliwe jest, żeby ściągać podatek od koncernów za ich działalność np. w Niemczech. Gdyby było tak jak mówisz to w Czechach nikt by nie inwestował.
Tak owszem inwestują ale to co powinno być ich jest ich, u nich inwestycje typu Greenfield są (wszystko budowane od 0).
Człowieku firmy działające w naszych realiach, transferują kasę między sobą do spółek córek, albo matek i wykazują fikcyjny obrót, potem wychodzi że firma ma minimalny zysk lub stratę.
Wybacz ale nawet pani od rachunkowości nam na studiach pokazywała i uczyła &quot;jak w białych rękawiczkach&quot; takie firmy wyprowadzają wypracowany zysk za granicę. To że taka spółka jak Real czy Media Markt ma np 10 mln zysku w Polsce ok, fajnie zapłacili podatek, zgoda, ale to cóż z tego skoro to co Ty wypracowałeś (czytaj zysk dla tej firmy) transferowany jest do Niemiec/Francji i tam jest dodawany do bilansu firmy matki :?: Czaisz baze o co biega czy jaśniej :?:
Znasz teorię ekonomi wg Miltona Keynsa :?:
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom