>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
Fortuna bonus

Dyskusje o Ekstraklasie - kontuzje, ciekawostki, transfery.

Status
Zamknięty.
bufu 105

bufu

Użytkownik
.Piotr Gierczak i Daniel Sikorski wzmocnili Górnika
34-letni Piotr Gierczak i 23-letni Daniel Sikorski podpisali w piątek kontrakty z Górnikiem Zabrze. Dla grającego ostatnio w Radzionkowie Gierczaka jest to tym samym trzecie podejście do gry na Roosevelta.
- To już koniec hurtowych konferencji prasowych w Górniku - powiedział żartobliwie Łukasz Mazur. - To co chcieliśmy, już osiągnęliśmy. Zakontraktowaliśmy jedenastu piłkarzy, ale jeśli się pojawi jakiś ciekawy temat, to nie wykluczamy, że go podejmiemy - dodał sternik Górnika.
Urodzony w Ostrowcu Świętokrzyskim Gierczak piłkarskich szlifów nabierał w Gwarku Zabrze. W ekstraklasie rozegrał do tej pory 214 meczów, w których strzelił 42 bramki. Przez ostatni rok reprezentował barwy Ruchu Radzionków, z którym wywalczył awans do I ligi (31 meczów, 10 goli). Umowę z Górnikiem podpisał na rok z opcją przedłużenia.
- Daniel jest kreatywnym piłkarzem i mam nadzieję, że również bardzo skutecznym. Założyliśmy sobie, że już niebawem nasz nowy napastnik postara się o polski paszport - wyjaśnił Tomasz Wałdoch, dyrektor ds. sportowych zabrzańskiego klubu. Sikorski urodził się bowiem w Austrii i do tej pory grał w młodzieżówce tamtego kraju. 23-letni napastnik jest synem występującego w latach 80. w Legii Warszawa Witolda Sikorskiego. W wieku 17 lat trafił do szkółki piłkarskiej Bayernu Monachium, a ostatnio występował w drużynie rezerw Bawarczyków (135 meczów, 33 bramki). Z Górnikiem związał się 3-letnim kontraktem
a jeszcze kilka tygodni temu Sikorski był na testach w Śląsku
źródło: gornikzabrze.pl
 
doberman 4,8K

doberman

Forum VIP
artłomiej Pawłowski podpisał trzyletni kontrakt z Jagiellonią Białystok. - Z tego co się orientuję przedstawiciele klubu już wcześniej mnie obserwowali - mówi zawodnik. - Kiedy jednak kilka innych klubów wyraziło zainteresowanie moją osobą Jagiellonia okazała się najbardziej konkretna i ja także postawiłem na Jagiellonię - dodaje. Pomimo niespełna 18 lat zawodnik zamierza powalczyć o miejsce w zespole Michała Probierza. - Zdaję sobie sprawę, że to ekstraklasa i konkurencja w zespole jest ogromna, jednak od pierwszych dni zamierzam powalczyć o miejsce w zespole seniorów - odważnie deklaruje zawodnik.

Bartłomiej Pawłowski urodził się 13 listopada 1992 roku w Zgierzu. Jest wychowankiem Łódzkiego Klubu Sportowego, skąd w lutym minionego roku trafił do Promienia Opalenica. Może występować na pozycji prawego pomocnika, jak również w ataku. Mierzy 178 cm wzrostu i waży 70 kg.

źródło: Jagiellonia Białystok
 
krzysiultd 0

krzysiultd

Użytkownik


Obrońca reprezentacji Polski Kamil Glik wyjedzie w przyszłym tygodniu na testy medyczne do włoskiego klubu US Citta di Palermo. Zainteresowany pozyskaniem 22-letniego obrońcy jest również grecki Panathinaikos.
- Nie ukrywam, że bliżej mi w tej chwili do wyjazdu zagranicznego, ale dopóki nie podpiszę kontraktu, nie chciałbym się wiążąco wypowiadać o mojej przyszłości - mówi Glik. - Po prostu wolę dmuchać na zimne. Do przyszłego czwartku, czyli do dnia kiedy Piast wyjedzie na zgrupowanie, wszystko powinno już być jasne - informuje zawodnik.
Glik ostatnie dwa lata spędził w Piaście Gliwice. W ciągu tego okresu rozegrał 54 mecze w Ekstraklasie, strzelając dwa gole.
źródło: sport.pl

/// bardzo ciekawi mnie kariera tego gracza, mam nadzieję, że nie spali się tak jak spora część młodych, polskich piłkarzy i pokaże się z dobrej strony, jeśli dojdzie do transferu za granicę
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP


Nowym graczem Wisły ma zostać Maciej Żurawski.


Rozmowy z byłym graczem &quot;Białej Gwiazdy&quot; toczyły się od dłuższego czasu i powinny zostać sfinalizowane już jutro, później zaś nastąpi ogłoszenie nowego transferu i wyjazd &quot;Żurawia&quot; do Barsinghausen, gdzie od poniedziałku trenować będą wiślacy.
 
haftus 140

haftus

Użytkownik
18-letni obrońca Chemika Police Rafał Janicki zostanie piłkarzem Lechii Gdańsk.
Zawodnik ten najkorzystniej zaprezentował się spośród ósemki testowanych w sobotę piłkarzy podczas gry wewnętrznej pierwszego zespołu.
- Janicki jest już piłkarzem Lechii. W takiej dyspozycji jak dzisiaj może z powodzeniem ubiegać się o miejsce w pierwszej drużynie - przyznał po test-meczu trener Kafarski.
Oprócz Janickiego szanse na pozostanie w gdańskim zespole ma jeszcze czterech sprawdzanych dziś graczy. To Litwini Vytautas Andriskevicius oraz Arturas Rimkevicius, Albańczyk Renato Arapi, a także zawodnik GLKS Nadarzyn Jakub Wójcicki.
Po tym, co zaprezentowali w dzisiejszej grze, nie mają już za to szans na angaż w Lechii trzej inni zawodnicy: Izraelczyk Idan Srur, Estończyk Oliver Konsa i napastnik Mazura Karczew Michał Kopeć.
W najblizszych dniach można się spodziewać zaciągu kolejnych testowanych piłkarzy. Wśród nich znaleźć się mają Albańczyk Arberi Polizoi, a także gracze z Gruzji i Konga. Nie wiadomo natomiast, czy do Gdańska dojadą ostatecznie zapowiadani od dłuższego czasu Nigeryjczycy, którzy ponoć wciąż mają kłopoty z otrzymaniem polskich wiz.
ź: trojmiasto.pl/lechia.gda.pl
Podobno wielki talent. Ja jednak czekam aż Lechia obudzi się na rynku transferowym bo te testy Kafara to totalna amatorka.
 
mateos 0

mateos

Użytkownik
Z dosyć pewnych źródeł mam informację, że w najbliższym zainteresowaniu sztabu szkoleniowego i zarządu Lecha Poznań są następujący piłkarze:
Marcin Kowalczyk - 25 lat, obrońca, ost. Dinamo Moskwa
Adam Kokoszka - 24 lata, obrońca, ost. Empoli FC
Dawid Janczyk - 22 lata, napastnik, ost. KFC Germinal Beerschot Antwerpen
Artur Wichniarek - 33 lata, napastnik, ost. Hertha BSC Berlin
Lionnel Franck - 21 lat, napastnik, ofensywny pomocnik, ost. CD San Fernando
Vandinho - 32 lata, pomocnik, ost. kapitan Sporting Braga
Alen Skoro - 29 lata, napastnik, ost. FK Sarajevo (król strzelców ligi bośniackiej)
Jeśli chodzi o Kowalczyka, dziś ma otrzymać oficjalną propozycję (za pół roku kończy mu się kontrakt z Dinamem)
Temat Kokoszki jest dosyć ciężki, ponieważ włoscy działacze dosyć dużo chcą za wypożyczenie tego zawodnika.
Wielkim zwolennikiem transferu Janczyka jest trener Zieliński, jednak działacze CSKA Moskwa żądają 450 tys euro za wypożyczenie a 3 mln euro za transfer definitywny, tak więc w rachubę wchodzi tylko wypożyczenie i to pod warunkiem, że Poznaniacy nie będą szczędzić grosza.
Co do Wichniarka, temat wrócił i są prowadzone rozmowy.
To na tyle ???? W tym tygodniu ma się dużo wyjaśnić. Pozdrawiam
 
prof 21,7K

prof

Użytkownik
Wielki Powrót


Oficjalnie: Żurawski zawodnikiem Wisły Kraków

Maciej Żurawski wraca do polskiej ekstraklasy - były reprezentant Polski przeszedł dzisiejszego ranka badania medyczne, a po południu ma wylecieć z krakowską Wisłą na zgrupowanie w Barsinghausen.

Doświadczony napastnik ostatni sezon spędził w cypryjskiej Omonii Nikozja z którą zdobył mistrzostwo kraju. Wcześniej grał w barwach greckiej Larissy oraz Celticu Glasgow.

W polskiej ekstraklasie Żurawski rozegrał 230 spotkań w których zdobył 120 bramek. Barwy Wisły Kraków reprezentował w latach 1999-2005.

zrodło: Ligapolska.pl

???? ???? ????
 
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
Maciej Korzym od 1 lipca w Cracovii!

Od pierwszego lipca zawodnikiem Cracovii zostanie Maciej Korzym. Taką informację podała Legia Warszawa za pośrednictwem dyrektora ds. rozwoju sportowego - Marka Jóźwiaka.

Tym samym 22-letni piłkarz kończy w końcu swoją sześcioletnią przygodę z warszawskim klubie. Korzym trafił do Legii w 2004 roku i jest najmłodszym debiutantem w Ekstraklasie, gdyż swój pierwszy mecz na najwyższym szczeblu rozgrywkowym rozegrał w wieku 15 lat!

Jednak młody piłkarz nigdy nie przebił się do pierwszego składu Legii. Podczas swojej przygody z tym klubem był wypożyczany do Odry Wodzisław Śląski i GKS Bełchatów. W barwach stołecznego klubu rozegrał razem 48 meczów i strzelił cztery gole.

źródło: legia.com
 
other 60

other

Użytkownik
Maciej Korzym jednak w Koronie Kielce
Korona Kielce zakontraktowała kolejnego zawodnika. Od nowego sezonu żółto-czerwone barwy będzie reprezentował 22-letni napastnik - Maciej Korzym, który podpisał z klubem 3-letnią umowę.
Tym samym nie potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o transferze Korzyma do Cracovii.

źródło: Korona Kielce
 
mateos 0

mateos

Użytkownik
Polsat News poinformował w swoim sportowym podsumowaniu dnia, że w nadchodzącym sezonie barwy Lecha Poznań reprezentować będzie Artur Wichniarek. 33-letni napastnik wraca tym samym do Kolejorza po 13 latach przerwy. - To dla mnie duże wyróżnienie, że taki klub dał mi szansę powrotu na stare śmieci, skąd startowałem do kariery. Lech, który ma wielkie cele przed sobą chce podpisać ze mną kontrakt. To dla mnie najlepsza wiadomość tego lata - mówi były reprezentant Polski, który w ostatnim sezonie grał
w Herthcie Berlin, z którą spadł z Bundesligi.
Wichniarek od 11 lat grał w niemieckich klubach - przemiennie w Arminii Bielefeld i Herthcie Berlin. - Śledziłem co się dzieje w Lechu. Już za trenera Smudy zaczęli grać dobrą piłkę, a teraz grają jeszcze lepiej i zdobyli mistrzostwo kraju. Stadiony
w Polsce zaczęły wyglądać jak w Europie. Kiedy widziałem zdjęcia po ostatnim meczu
i te tysiące kibiców świętujących mistrzostwo, to aż miałem gęsią skórkę
- zdradził na antenie Polsat News Wichniarek. &quot;Wichniar&quot; był zawodnikiem Lecha w latach 1992-1997. W jego barwach zadebiutował w polskiej ekstraklasie
i strzelił swojego premierowego gola.
Artur Wichniarek ma na koncie 18 występów w reprezentacji Polski, dla której zdobył 4 bramki
. Może również poszczycić się koroną króla strzelców niemieckiej 2. Bundesligi wywalczoną w sezonie 2001/2002. Po zakończeniu minionego sezonu zapowiedział, że będzie chciał z Herthą wrócić na piłkarskie salony. Zainteresowanie jego zatrudnieniem wyrażały również Union Berlin i grecki AE Kavala.
To trzeci wielki piłkarski powrót do Polski w ostatnich dniach. Tydzień temu kontrakt z Cracovią podpisał 30-krotny reprezentant Polski, Arkadiusz Radomski, a w poniedziałek z Wisłą Kraków związał się Maciej Żurawski.
http://www.sportowefakty.pl
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Cabral zawodnikiem Legii!

Alejandro Ariel Cabral jest od środy nowym piłkarzem Legii. Argentyńczyk został wypożyczony do stołecznej drużyny na rok z Velez Sarsfield z opcją transferu definitywnego.
abral w dotychczasowej karierze był związany z Velez Sarsfield. W 2009 roku wywalczył mistrzostwo Argentyny - Torneo Clausura. Trzy lata temu zdobył tytuł mistrzów świata w kategorii wiekowej U-20. Występował w drużynie z Angelem Di Marią, Mauro Zarate, Sergio Romero oraz Kunem Aguero.

źródło: legia.com
 
rumak57 271

rumak57

Coach
Polsat News poinformował w swoim sportowym podsumowaniu dnia, że w nadchodzącym sezonie barwy Lecha Poznań reprezentować będzie Artur Wichniarek. 33-letni napastnik wraca tym samym do Kolejorza po 13 latach przerwy. - To dla mnie duże wyróżnienie, że taki klub dał mi szansę powrotu na stare śmieci, skąd startowałem do kariery. Lech, który ma wielkie cele przed sobą chce podpisać ze mną kontrakt. To dla mnie najlepsza wiadomość tego lata - mówi były reprezentant Polski, który w ostatnim sezonie grał
w Herthcie Berlin, z którą spadł z Bundesligi.

Wichniarek od 11 lat grał w niemieckich klubach - przemiennie w Arminii Bielefeld i Herthcie Berlin. - Śledziłem co się dzieje w Lechu. Już za trenera Smudy zaczęli grać dobrą piłkę, a teraz grają jeszcze lepiej i zdobyli mistrzostwo kraju. Stadiony
w Polsce zaczęły wyglądać jak w Europie. Kiedy widziałem zdjęcia po ostatnim meczu
i te tysiące kibiców świętujących mistrzostwo, to aż miałem gęsią skórkę
- zdradził na antenie Polsat News Wichniarek. &quot;Wichniar&quot; był zawodnikiem Lecha w latach 1992-1997. W jego barwach zadebiutował w polskiej ekstraklasie
i strzelił swojego premierowego gola.

Artur Wichniarek ma na koncie 18 występów w reprezentacji Polski, dla której zdobył 4 bramki
. Może również poszczycić się koroną króla strzelców niemieckiej 2. Bundesligi wywalczoną w sezonie 2001/2002. Po zakończeniu minionego sezonu zapowiedział, że będzie chciał z Herthą wrócić na piłkarskie salony. Zainteresowanie jego zatrudnieniem wyrażały również Union Berlin i grecki AE Kavala.

To trzeci wielki piłkarski powrót do Polski w ostatnich dniach. Tydzień temu kontrakt z Cracovią podpisał 30-krotny reprezentant Polski, Arkadiusz Radomski, a w poniedziałek z Wisłą Kraków związał się Maciej Żurawski.

http://www.sportowefakty.pl


moglbys podac za ile go kupili czy przeszedl na zasadzie wolnego transferu bo ja niemoge znalezc takiej informacji
 
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
moglbys podac za ile go kupili czy przeszedl na zasadzie wolnego transferu bo ja niemoge znalezc takiej informacji
Na zasadzie wolnego transferu ;)

-----------------------

Rafał Grzelak oficjalnie w Widzewie

Rafał Grzelak oficjalnie piłkarzem Widzewa Łódź. 28-letni pomocnik został wypożyczony na rok ze Skody Xanthi z opcją transferu definitywnego. Jeśli do tego dojdzie, zostanie podpisany dwuletni kontrakt.

Grzelak jest wychowankiem Widzewa, ale w swojej karierze zaliczył już dziesięć innych klubów! W minionym sezonie Grecy wypożyczyli go do Steauy Bukareszt, gdzie jednak szybko podpadł wszechwładnemu prezesowi, Gigiemu Becaliemu i bardzo rzadko grał w pierwszej drużynie.

- Na ten moment trochę czekaliśmy. Bardzo cieszę się, że tak znakomity zawodnik wraca do nas. Od wielu miesięcy kibice pytali nas o możliwość powrotu Rafała. Teraz wreszcie się to udało - mówił podczas konferencji prezes Marcin Animucki. Dodał, że to pierwszy, ale na pewno nie ostatni transfer tego lata.

źródło: futbol.pl
 
pitekk 69

pitekk

Forum VIP
Wisła wypożyczyła Erika Čikoša
Wisła Kraków wypożyczyła na rok z MFK Petržalka 22-letniego Słowaka Erika Čikoša.
Dokumenty podpisano po testach medycznych, które Čikoš w wielkiej tajemnicy przechodził w Krakowie. Po południu mierzący 180 cm nowy wiślak odleciał do Barsinghausen, gdzie Wisła jest na obozie.

- Zdaję sobie sprawę, że będziemy z Peterem Šinglárem rywalizować o miejsce w podstawowej jedenastce. Nie przeszkadza mi to, mam nadzieję, że Peter pomoże mi odnaleźć się w klubie - oświadczył Słowak.
źródło: 90minut.pl / Przegląd Sportowy
 
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
Tomasz Chałas od stycznia piłkarzem Górnika


W piątkowe popołudnie 3,5-letni kontrakt z Górnikiem podpisał Tomasz Chałas. 22-letni napastnik występujący ostatnio w Zniczu Pruszków formalnie piłkarzem Górnika zostanie dopiero w styczniu 2011 roku.

O Chałasie było w ostatnim czasie głośno, gdyż otrzymał on oficjalne zaproszenie na testy z występującego na zapleczu angielskiej ekstraklasy Nottingham Forest. Tomek postanowił jednak kontynuować przygodę z piłką w kraju i do stycznia pozostanie zawodnikiem Znicza, a przed rundą wiosenną były reprezentant polskiej &quot;młodzieżówki&quot; przeniesie się do Zabrza.

źródło: gornikzabrze.pl



Nowy napastnik w Widzewie


Do drużyny Widzewa Łódź dołączył napastnik Prejuce Nakoulma. Zawodnik został wypożyczony do łódzkiego klubu z Górnika Łęczna na rok z opcją wykupu po roku.

W ramach rozliczenia między klubami Widzew wypożyczy do Łęcznej na najbliższy sezon obrońcę Daniela Bożkowa i pomocnika Dejana Miloseskiego.

Prejuce Nakoulma (ur. 21 kwietnia 1987 r. w Burkina Faso) – napastnik, swoją karierę piłkarską rozpoczynał w Burkina Faso w zespole CF Ouagadougou. Po raz pierwszy w Polsce grał w sezonie 2005/2006 dla zespołu Granica Lubycza Królewska. W kolejnych latach związany był z klubami Hetman Zamość, Stal Stalowa Wola, a ostatnio z Górnikiem Łęczna, w którego barwach występował od 2008 roku.

źródło: widzew.lodz.pl
 
_teo 1

_teo

Użytkownik
&quot;Rysiu&quot; w Arce


Piłkarzem Arki Gdynia zostanie 18-letni Damian Rysiewski, rozgrywający Chemika Bydgoszcz i reprezentant Polski U-19. Warto zaznaczyć, że Damian zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami wybrał Arkę, a nie ofertę miejscowego Zawiszy Bydgoszcz.
Damian Rysiewski urodził się 15 marca 1992 roku i jest wychowankiem Unii Solec Kujawski, skąd trafił wchodząc w wiek juniorski do Chemika Bydgoszcz. Tam już w wieku 16 lat został liderem zespołu i grał prawie wszystkie mecze, w poprzednim sezonie rozegrał najwięcej minut z całej drużyny. W kwiestniu został wybrany w Chemiku piłkarzem miesiąca. Podczas jednego z meczów Chemika piłkarza obserwowali Dyrektor Sportowy Andrzej Czyżniewski wraz z trenerem Pasieką, który część kariery spędził właśnie w Bydgoszczy. Oddajmy głos trenerowi Chemika - Włodzimierzowi Koreckiemu:
- To taki nasz &quot;mały Stilić&quot;. Rysiewski przewyższa kolegów o dwie klasy. Bardzo dobrze gra lewą nogą. Ma zmysł taktyczny, dużo widzi, potrafi przewidzieć ruch rywala, a przy tym świetnie egzekwuje rzuty wolne i rożne. Wie, czego chce. Myślę, że mentalnie jest już przygotowany do tego, żeby odejść do innego klubu. Zresztą, musi zrobić krok do przodu, żeby się rozwijać i grać z najlepszymi.
Wiosną ogromne zainteresowanie piłkarzem noszącym pseudonim &quot;Rysiu&quot; wykazywał Lech Poznań. Zawodnik zagrał w dwóch meczach Młodej Ekstraklasy, ale Lech ostatecznie z niego zrezygnował. Rozgrywającego Chemika chciała również Lechia Gdańsk, gdzie drugim trenerem był Piotr Gruszka, były trener piłkarza w Chemiku. Jesienią wraz z dwoma kolegami zagrał gościnnie w meczu Młodej Ekstraklasy w barwach klubu z Gdańska, ale i tam ostatecznie nie trafił. Nazwisko Rysiewskiego łączono również z GKS Bełchatów, Widzewem Łódź oraz Zawiszą Bydgoszcz. Dziś, jak mówi nam sam piłkarz jest już jedną nogą w Arce, gdyż kluby się praktycznie porozumiały co do kwoty transferu, która wyniesie najprawdopodobniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Damian Rysiewski jest podstawowym piłkarzem reprezentacji Polski U-18, w której zadebiutował w maju tego roku meczem z Francją.

źródło: arkowcy.pl​
 
prof 21,7K

prof

Użytkownik
Wielkie Osłabienie


Obrońca Wisły Kraków Marcelo od nowego sezonu będzie prawdopodobnie bronił barw holenderskiego PSV Eindhoven. Władze Białej Gwiazdy porozumiały się z PSV w sprawie transferu brazylijskiego defensora.

Marcelo jeszcze w niedzielę opuści zgrupowanie zespołu Wisły w Barsinghausen i uda się do Eindhoven, gdzie przejdzie badania medyczne.

Marcelo do Wisły przyszedł w połowie 2008 roku. Zadebiutował 24 września tamtego roku w spotkaniu Pucharu Polski z rezerwami Lechii Gdańsk. Ogółem w Wiśle wystąpił w 63 spotkaniach. Strzelił w nich dziesięć goli.

źródło: wisla.krakow.pl
 
doberman 4,8K

doberman

Forum VIP
Doświadczony napastnik Marcin Mięciel w nowym sezonie będzie występował w barwach pierwszoligowego Łódzkiego KS - poinformował łódzki klub podczas konferencji prasowej.
Mięciel przechodzi do ŁKS na zasadzie wolnego transferu z Legii Warszawa.
źródło : lkslodz.pl
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Holender nowym piłkarzem Arki

Marciano Bruma został nowym piłkarzem Arki Gdynia. 26-letni holenderski prawy obrońca, który ostatnio występował w Willem II Tilburg, podpisał z gdyńskim klubem dwuletni kontrakt.

Holender ma za sobą także występy w angielskim Barnsley i Sparcie Rotterdam.

źródło: PAP​
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom