>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Dyskusje o Ekstraklasie - kontuzje, ciekawostki, transfery.

Status
Zamknięty.
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
Dobra to teraz ja...
Jacek wymień mi w tym wieku co jest Żyro przynajmniej 3 lepszych grajków POLSKICH ?
Dwa nie ma co porównywać z Niemcami bo to nie ten poziom.
Trzy z Rybusa na początku też szydera była wyrobił się ? wyrobił brakowało doświadczenia teraz jest naszym najlepszym skrzydłowym taka prawda to że ktoś ma potencjał nie znaczy że będzie dobrym piłkarzem wiadome ,ale nie którzy nie widzą tego że jesteśmy w piłce nożnej do tyłu i to sporo .Ja tam widzę malutki progres gównie po stawianiu na młodzież zobaczymy jak będzie dalej
 
homel 918

homel

Użytkownik
Żyro ma szanse wyrobić się jak Borysiuk
takie ma umiejetnosci i talent , nic wiecej, a taki Wolski moze osiagnac tyle co Lewy np. , nie chodzi mi o golasso ale klub pozycje w swoim zawodzie
OT!
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Żyro ma szanse wyrobić się jak Borysiuk
takie ma umiejetnosci i talent , nic wiecej, a taki Wolski moze osiagnac tyle co Lewy np. , nie chodzi mi o golasso ale klub pozycje w swoim zawodzie
OT!
Widzę wprowadziłeś już swoją klasyfikację i wiesz jak będzie przebiegać kariera Żyro, Borysiuka, Wolskiego i Lewego. Poczekajmy kilka (albo nawet naście) lat na to by oceniać poszczególnych piłkarzy. Dyskutujmy merytorycznie na temat. Jeśli tak uważasz to uzasadnij to dlaczego twoim zdaniem Żyro nie ma szans by zostać klasowym zawodnikiem.
Dla Borysiuka co by nie było to dopiero pierwsze zetknięcie z piłką na tym poziomie. Swojego debiutu może i nie zapamięta jako &quot;udany&quot;, ale w kolejnych meczach trener, (a później i jego następca stawiali na Borysiuka). Przystawiasz go do Żyro, ale nie wiem dlaczego. Dla mnie porównywanie piłkarzy na różnych pozycjach jest bezsensu. Wiadomo, że o takim Borysiuku nie będzie się nigdy mówiło tak jak o Lewandowskim. Nie jest to spowodowane tym, że Ariel jest słaby, ale dlatego, że defensywny pomocnik to niewdzięczna rola i często nie jest tak wychwalana jak zawodnicy formacji ofensywnej (mowa o ludziach, którzy z piłce wiedzą mało).
Cała trójka (Borysiuk, Wolski, Żyro) będzie świadczyć o sile polskiej reprezentacji w kolejnych latach.
 
tomek18 47

tomek18

Użytkownik
Bogusław Kaczmarek został nowym trenerem Lechii Gdańsk. Szkoleniowiec zastąpił na tym stanowisku Pawła Janasa.

Bogusław Kaczmarek urodził się 6 marca 1950 r. w Łodzi. Był trenerem Lechii w latach 1984-1992, w tym od 1989 r. pierwszego zespołu. Później pracował także m.in. w Stomilu, Zawiszy, Sokole Tychy, GKS-ie Bełchatów, Petrochemii, GKS-ie Katowice, Dyskobolii, Górniku Łęczna i Polonii Warszawa. Był także asystentem Leo Beenhakkera w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski.


Marcin Żewłakow został nowym piłkarzem Korony Kielce. Z klubem podpisał roczną umowę.

36-letni napastnik przez ostatnie dwa lata grał w GKS-ie Bełchatów. W zakończonym niedawno sezonie zagrał w 27 meczach ekstraklasy, w których strzelił pięć goli.




Jak dla mnie dwie zaskakujące decyzje. Szczególnie ta druga. Kaczmarek zawsze kręcił sie blisko Lechii i ostatnio sie mówiło o zatrudnieniu. Wg mnie pozytywna zmiana. jestem bardziej za Kaczmarkiem niż Janasem.

Co do Korony to w końcu chyba rozwiążą się problemy z napastnikami. Żewłakow potrafi strzelać, jeśli ma dobrych zawodników za sobą. Jednak w Bełchatowie tak nie było. W Koronie może to lepiej wyglądać, jeśli będą grali tak jak w poprzedniej rundzie. Myslę, że Żewłakow jeśli będzie w miarę regularnie grał może zakończyć sezon w okolicach 10 bramek.
 
K 33

kovalem

Użytkownik
No to chyba pomału można szykować się na spadek GKS.
5 praktycznie podstawowych piłkarzy odeszło ( Modelski, Popek, Sapela, Zewłakow, Fonfara ). Z Klubem jeszcze może pożegnać się Kosowski, Nowak czeka na oferty ( jak dostanie - ma odejść ), może młody Mak odejdzie do Freiburga.

GKS raczej nie będzie zatrudniał &quot;znanych&quot; nazwisk, pewnie znowu młodzież ( mogą nie wytrzymać psychicznie ).

Dodatkowo PZPN może dać kilka punktów minusowych za korupcję ( możliwa nawet degradacja ).
 
krisbarca_92 481

krisbarca_92

Użytkownik
Oficjalnie: Quioto na rok w Wiśle

Rommel Quioto przekonał do siebie sztab szkoleniowy Wisły Kraków. Reprezentant honduraskiej kadry olimpijskiej został wypożyczony na rok z C.D.S.Vida, z opcją pierwokupu.
20 – latek urodził się 9 września 1991 roku w miejscowości Belfate na Hondurasie. Jest wychowankiem klubu Union Ajax. Od 2010 roku występował w Club Deportivo Social Vida, w którym w tegorocznym sezonie zanotował 8 trafień.

Od 20 maja 2012 roku przebywał na testach w Wiśle Kraków. W tym czasie wystąpił w 2 meczach sparingowych, podczas których spędził na boisku 165 minut i strzelił 3 bramki. Honduranin przypadł do gustu trenerowi „Białej Gwiazdy” Michałowi Probierzowi i tym samym został on wypożyczony.

Wcześniej wiele mówiło się na temat zainteresowania Quioto ze strony Brann Bergen i jednego z klubów arabskich. W transferze do Wisły duży udział miał Osman Chavez, który przechodzi rehabilitację po kontuzji w swojej ojczyźnie. To właśnie on miał rzekomo polecić Wisłę Kraków jej nowemu nabytkowi.

- Osman powiedział mi, że Wisła jest klubem, który liczy się nie tylko na krajowych boiskach, ale również na arenie międzynarodowej. Namawiał mnie, abym przeniósł się do Krakowa, bo będzie to dobre dla rozwoju mojej kariery.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Wczoraj pojawiła się informacja, jakoby Wojciechowski chciał jak najszybciej pozbyć się Polonii. Bodajże sportowefakty podały, iż jest plan połączenia Polonii Warszawa z (????) GKS Katowice. Ile w tym prawdy? Dla potwierdzenia podam źródło, jeśli znajdę tą informację, żeby nie było, że są to informacje wyssane z palca. O ile mówiło się o tym, że być może Cracovia znów w &quot;fantastyczny&quot; sposób będzie grała w Ekstraklasie, o tyle wieść o GKS Katowice może co najmniej dziwić. Zobaczymy ile w tym prawdy.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Wczoraj pojawiła się informacja, jakoby Wojciechowski chciał jak najszybciej pozbyć się Polonii. Bodajże sportowefakty podały, iż jest plan połączenia Polonii Warszawa z (????) GKS Katowice. Ile w tym prawdy? Dla potwierdzenia podam źródło, jeśli znajdę tą informację, żeby nie było, że są to informacje wyssane z palca. O ile mówiło się o tym, że być może Cracovia znów w &quot;fantastyczny&quot; sposób będzie grała w Ekstraklasie, o tyle wieść o GKS Katowice może co najmniej dziwić. Zobaczymy ile w tym prawdy.
Z tego co wiem to Przegląd Sportowy pierwszy podał informację o rzekomym zainteresowaniu kupna licencji od Polonii Warszawa. Napisali, że jest to drużyna z nowoczesnym stadionem, ale z ligi niższej niż I liga.

Na Weszło napisali, ale nie wiem czy to oni sami do tego doszli, czy była taka informacja gdzieś na necie. Oni natomiast napisali o GieKSie, bo sponsor byłby zainteresowany inwestycją.

Jak widać informacje są różne i pewnie będzie jeszcze kilka takich ciekawych domysłów. Moim zdaniem skończy się w ten sposób, że Cracovia znowu się ośmieszy i sięgnie po licencję od Wojciechowskiego.
 
adasko6910 166

adasko6910

Użytkownik
Zarząd Pogoni Szczecin w oficjalnym komunikacie poinformował, że pomimo jak najlepszej woli obu stron, nie udało się uzgodnić ostatecznej treści kontraktu z trenerem Ryszardem Tarasiewiczem na sezon 2012/2013. Zatrudniony w połowie rundy wiosennej trener nie poprowadzi zatem Portowców do Ekstraklasowych zwycięstw. Zarząd, cała drużyna i kierownictwo klubu są bardzo wdzięczni szkoleniowcowi za jego wielki wkład w awans drużyny do ekstraklasy. - Jego nazwisko zawsze będzie nam się kojarzyło z tegorocznym sukcesem - mówi prezes zarządu Pogoni Szczecin SA, Jarosław Mroczek. Zarząd klubu życzy trenerowi jak największych sukcesów w jego pracy szkoleniowej w przyszłości. Pogoń informuje również, że decyzja w sprawie trenera, który poprowadzi drużynę w sezonie 2012/2013 zostanie podjęta do końca przyszłego tygodnia. Klub zapewnia, że będzie starał się by był to najlepszy wybór w istniejących warunkach dla rozwoju drużyny Pogoni Szczecin.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Z tego co wiem to Przegląd Sportowy pierwszy podał informację o rzekomym zainteresowaniu kupna licencji od Polonii Warszawa. Napisali, że jest to drużyna z nowoczesnym stadionem, ale z ligi niższej niż I liga.
Dzisiaj udało mi się to znaleźć tylko na WP.PL
W mediach spekuluje się, że Józef Wojciechowski szuka chętnego na odkupienie należącej do niego Polonii Warszawa. Według serwisu *********** chętny do przeprowadzenia takiej transakcji jest 1-ligowy GKS Katowice.
Przypomnijmy, że o możliwości sprzedania przez Wojciechowskiego warszawskiego klubu, a co za tym idzie licencji na występy w T-ME informował &quot;Przegląd Sportowy&quot;. Początkowo wydawało się, że chętna do przeprowadzenia takiej transakcji będzie Cracovia, która w minionym sezonie spadła z T-ME. Działacze &quot;Pasów&quot; jednoznacznie odcięli się jednak od tych doniesień.
- Cracovia nie jest zainteresowana kupowaniem licencji. Nie ma w ogóle takiego tematu. Nie &quot;bawimy się&quot; w to. Dementowałem już podobne rewelacje w odniesieniu do Niecieczy. Spadliśmy z Ekstraklasy i chcemy na drodze czysto sportowej do niej powrócić - zapewnił Radomir Szaraniec na łamach &quot;Dziennika Polskiego - Kroniki Krakowskiej&quot;.
Kolejne spekulacje mówiły o tym, że negocjacje z Polonią chcę rozpocząć jeden z klubów, którego stadion spełnia wymogi licencyjne i występuje w 1. lidze. Według serwisu *********** jest to GKS Katowice.
Dla &quot;Gieksy&quot; byłby to powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej po długich siedmiu latach (katowicki zespół spadł z ekstraklasy w sezonie 2004/05).
Jeżeli transakcja dojdzie do skutku, to Polonia przeniesie się do Katowic. W Warszawie powstanie wtedy zapewne nowa drużyna, która zacznie sezon w IV lidze.
W minionym sezonie GKS z 39. punktami na koncie uplasował się tuż nad strefą spadkową z 1. ligi i zajął ostatecznie 13 miejsce. Polonia natomiast zakończyła sezon w T-ME na 6. miejscu.
A tutaj trochę bardziej sprawdzone informacje:
Źródło : Sport.PL
 
adasko6910 166

adasko6910

Użytkownik
Nowym trenerem piłkarzy Pogoni Szczecin od środy będzie Artur Skowronek - dowiedziało się Radio Szczecin. Ostatnio 30-letni szkoleniowiec prowadził pierwszoligowy Ruch Radzionków. Szczeciński klub przedstawić ma nowego trenera w poniedziałek podczas konferencji prasowe. 6 czerwca zarząd klubu poinformował, że nie przedłużył umowy z Ryszardem Tarasiewiczem, trenerem który z Pogonią awansował do ekstraklasy.
 
krisbarca_92 481

krisbarca_92

Użytkownik
Marek Saganowski w Legii

W poniedziałkowe popołudnie kontrakt z Legią podpisał nowy zawodnik. W sezonie 2012/13 przy Łazienkowskiej występował będzie Marek Saganowski, który podpisał roczny kontrakt. Umowa będzie obowiązywała od 1 lipca 2012 roku.
Dla &quot;Sagana&quot; będzie to druga przygoda z warszawskim Klubem. Poprzednio występował z &quot;eLką&quot; na piersi w latach 2002-2005. W tym czasie rozegrał 93 mecze, w których 50-krotnie pokonał bramkarzy rywali.
Marek Saganowski jest wychowankiem Łódzkiego Klubu Sportowego. W swojej karierze występował również w Feyenoordzie Rotterdam, Hamburgerze SV, Orlenie Płock, Odrze Wodzisław, Vitorii Guimaraes, AC Troyes, Sourhampton, AaB Aalborg oraz Atromitosie Ateny. W polskiej lidze rozegrał 244 spotkania i strzelił 83 gole.
legia.com
 
doberman 4,8K

doberman

Forum VIP
Napastnik Tomasz Zahorski podpisał dwuletnią umowę z Jagiellonią Białystok - poinformowała oficjalna strona klubu &quot;Jagiellonia.pl&quot;. Piłkarz przyszedł na zasadzie wolnego transferu. Zahorski ostatni sezon spędził w dwóch zespołach - Górniku Zabrze i niemieckim MSV 02 Duisburg. W Górniku zaliczył piętnaście meczów ligowych, strzelił cztery gole. Natomiast w drużynie występującej w rozgrywkach 2. Bundesligi zagrał w czterech spotkaniach. (90minut.pl)
Miał być podbój 2 Bundesligi a tutaj taka niespodzianka i powrót na polskie podwórko.
 
gujon301 951

gujon301

Użytkownik
&quot;Patejuk na badaniach w Śląsku&quot;
Sylwester Patejuk niemal na pewno zostanie piłkarzem Śląska Wrocław. Jak donosi portal Wks.pl, skrzydłowy Podbeskidzia w poniedziałek przechodził badania medyczne w zespole mistrza Polski i spotkał się z trenerem Orestem Lenczykiem.
Patejuk jest do wzięcia bez sumy odstępnego, bo wraz z końcem czerwca wygasa jego umowa z bielskim klubem.
źródło: wks.pl
***
&quot;Reprezentant Węgier wzmocni Śląsk?&quot;
Tymczasem według informacji portalu Sport.pl defensywę Śląska może wzmocnić 10-krotny reprezentant Węgier Zoltan Liptak. Mierzący aż 193 cm wzrostu stoper nie przedłuży umowy z Ujpestem Budapeszt, zatem nie trzeba za niego płacić.
Liptak grał już poza ojczyzną, gdy zaliczył epizod w angielskim Southampton.
 
S 0

stopik

Użytkownik
&quot;Sadlok i Sultes w Ruchu&quot;

Obrońca Maciej Sadlok i napastnik Pavel Sultes grajacy ostatnio w Polonii Warszawa zostali we wtorek nowymi zawodnikami Ruchu Chorzów. Sadlok występował już przy cichej w latach 2007-2010
Z Chorzowa trafił do „Czarnych Koszul”, teraz wraca na Śląsk po półtorarocznej przerwie. Podpisał trzyletnią umowę.
Starszy o cztery lata Sultes ma za sobą występy m.in. w Sigmie Ołomuniec. Z Ruchem związał się na dwa lata.
To pierwsze wzmocnienia wicemistrzów Polski w przerwie letniej. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika rozpoczęli we wtorek przygotowania do nowego sezonu. Po wakacjach w zespole nie zagrają stoper Rafał Grodzicki, który przeniósł się do Śląska Wrocław i kończący karierę pomocnik Wojciech Grzyb.

Ciekawie będzie sie prezentować drużyna z Chorzowa, za małe pieniądze ściągają dosyć ciekawych zawodników...
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Nunez nie zostanie w Wiśle


Wisła Kraków oficjalnie poinformowała, że w przyszłym sezonie w zespole nie będzie występował Gervasio Nunez. Argentyńczyk do Białej Gwiazdy był wypożyczony z zespołu Quilmes Atletico Club.

Wisła nie jest zainteresowana skorzystaniem z opcji definitywnego transferu argentyńskiego pomocnika.

W drużynie Wisły Nunez rozegrał łącznie 41 spotkań.
Źródło : LigaPolska
 
tomek18 47

tomek18

Użytkownik
Michał Janota został nowym piłkarzem Korony Kielce. Z klubem podpisał roczną umowę z możliwością przedłużenia umowy o kolejne dwa sezony.

21-letni pomocnik przez ostatnie dwa lata grał w holenderskim DVV Go Ahead Eagles. W poprzednim sezonie zagrał w 27 ligowych meczach, w których zdobył cztery gole.

Wcześniej wychowanek UKP Zielona Góra grał w SC Feyenoord oraz SBV Excelsior (Rotterdam).

źródło: Korona Kielce


Tak jak pisałem wcześniej Korona pozyskała Marcina Żewłakowa. Powiem, że narazie robią dobre, przemyślane transfery. Jeśli Ojrzyński zostanie Korona może zająć wysokie miejsce.
 
W 606

wanderlei

Użytkownik
29 lipca Legia Warszawa rozegra sparing z aktualnym mistrzem Niemiec oraz zdobywcą puchar tego kraju, Borussią Dortmund. Mecz rozpocznie się o godzinie 17 na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej.
Legioniści mieli już w przeszłości okazję towarzysko zmierzyć się z dortmundczykami. W październiku 2007 roku w Warszawie padł remis 2-2. Wówczas dwa gole dla polskiej ekipy zdobył Bartłomiej Grzelak.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Sylwester Patejuk i Marcin Kowalczyk w Śląsku

Sylwester Patejuk i Marcin Kowalczyk zostali we wtorek piłkarzami Śląska Wrocław. Patejuk zawarł dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny sezon, natomiast Kowalczyk podpisał roczny kontrakt, który będzie mógł być przedłużony o następne dwa lata.
- Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się dojść się do porozumienia z zawodnikami i wzmocnić nasza drużynę, bo w takich kategoriach traktuję to podpisanie kontraktów. Nasz blok defensywny i lewa strona głównie ataku będą miały nowa jakość - mówił prezes Śląska Piotr Waśniewski na konferencji prasowej, na której podpisano kontrakty z zawodnikami.
Marcin Kowalczyk jest wychowankiem Polonii Kępno, a w swojej karierze reprezentował także barwy ŁKS-u Łódź, GKS-u Bełchatów (gdzie współpracował z trenerem Orestem Lenczykiem oraz wywalczył wicemistrzostwo Polski), Dynama Moskwa oraz Metalista Charków, a ostatnio występował w Zagłębiu Lubin. W poprzednim sezonie obrońca rozegrał siedem spotkań w T-Mobile Ekstraklasie, w tym jedno przeciwko WKS-owi. Zawodnik ma za sobą także występy w reprezentacji Polski, w której dotąd rozegrał siedem spotkań. W Śląsku będzie grał z numerem 14 na koszulce.
- Bardzo liczę na odrodzenie się tego zawodnika. Współpraca z Zagłębiem Lubin nie poszła po jego myśli - klub postawił na innych zawodników. Mam nadzieję, ze zakontraktowanie Marcina Kowalczyka to dobry ruch - przyznawał szkoleniowiec mistrzów Polski Orest Lenczyk.
Z kolei Sylwester Patejuk w ostatnich latach był filarem Podbeskidzia Bielsko-Biała. Wychowanek Hutnika Warszawa w Bielsku-Białej spędził trzy lata, a w zakończonym niedawno sezonie w dwudziestu ośmiu spotkaniach strzelił pięć bramek. Może pochwalić się również trzecim miejscem w klasyfikacji najlepszych asystentów w lidze. W zespole Śląska piłkarz otrzymał koszulkę z numerem 9.
- Nasz atak został wzmocniony piłkarzem może mało doświadczonym w ekstraklasie, ale jego forma eksplodowała w poprzednim sezonie i chciałbym, żeby tak się prezentował w naszym zespole - skomentował Orest Lenczyk.
źródło: slaskwroclaw.pl
Ciekawe transfery mistrza w sumie. Patejuk to wiadomo super sezon i gdyby nie on, to pewnie Górale byliby na samym dole, a o Kowalczyku sam nie wiem co mam myśleć. Niby ostatnio cieniował ale Lenczyk go dobrze zna więc jeśli dobrze przepracuje cały okres przygotowawczy to mogą mieć we Wrocławiu z niego sporą pociechę więc nie najgorzej w sumie.
Telewizja Polska została oficjalnie patronem medialnym turnieju Polish Masters. W turnieju, który odbędzie się w dniach 21-22 lipca na Stadionie Miejskim, weźmie udział aktualny mistrz Polski - Śląsk Wrocław.
Wszystkie mecze będą bezpośrednio transmitowane w paśmie ogólnopolskim TVP1. Możliwość obserwowania meczów przez miliony widzów telewizji o największym w Polsce zasięgu to ogromny sukces. Dzięki niemu nie tylko wzrośnie rozpoznawalność zupełnie nowej na naszym rynku formuły turnieju Polish Masters, ale również przyczyni się do utrwalenia wizerunku Stadionu Wrocław jako organizatora wielkich międzynarodowych wydarzeń sportowych.
W turnieju wezmą udział Śląsk Wrocław, Benfica Lizbona, PSV Eindhoven oraz Athletic Bilbao.
Zaktualizowany program meczów i transmisji:
Sobota, 21 lipca
14.00 - 16.15 mecz eliminacyjny 1
17.00 - 19.15 mecz eliminacyjny 2
Niedziela, 22 lipca
11.30 - 13.45 mecz nr 1
14.30 - 16.45 mecz nr 2
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom