>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Dyskusje nt. angielskiej piłki nożnej

Status
Zamknięty.
bo86bo 6,3K

bo86bo

Użytkownik
Moim zdaniem kupił Japońca ze względów pozasportowych głównie(rynek japoński się otwiera w końcu,a tam lubią gadżety) A lepszy w moim odczuciu i wartych 10 mln funtów grajków mogę Ci tu zaraz wymienić ze 20-tu
To wymień mi z 5 ale takich którzy byli czy są do wyjęcia a nie twoje przemyślenia, a do krytykujących Evansa, powiem tyle puknijcie się w głowę chłopak gra na blokadach chyba 3 sezon. Ku chwale United przeszedł operacja i może śmiało grać, teraz będzie inaczej a sezon temu City zasłużyło na tytuł co nie zmienia faktu,że United za szybko otworzyło szampana... do tego ostatni mecz i te przeklęte 4minuty doliczonego czasu i fakt utrzymania się przez QPR dały tytuł bo gdyby Rovers nie przegrało swojego meczu to na bank QPR nie oddało by ostatnich sekund meczu co zaowocowało zasłużonym tytułem dla City. SAF z większych przeciętniaków jak Kagawa robi bardzo użytecznych graczy i podobnie powinno być teraz aczkolwiek widać,że była potrzeba kogoś na azjatycki rynek ale Kagawa nie został pozyskany tylko po to.
 
badi 51

badi

Użytkownik
Według mnie Kagawa będzie objawieniem tego sezonu w PL, ma wszystko czego mu potrzeba, jest trochę boiskowym egoistą ale jak trzeba to potrafi dograć. Dla mnie to niestety ale Ashley na chwilę obecną ląduje na ławe, Roo cofnięty wraz z Kagawą za którymś z napastników, na środku Carrik, lub Fletcher jak wróci.
Co do pomocników w PL, to Yaya jest nieoceniony, on w decydujacych momentach potrafi pociągnąć zespół, co robił nie raz w poprzednim sezonie (dogrywając lub sztrzelając), daleko nie trzeba szukać ostatni mecz z The Blues, może tam sytuacja nie była tragiczna, ale to właśnie dzięki bramce Yaya, zapanował spokój w drużynie z City i już poszło jak po maśle.
W tym roku to United jest jak dla mnie faworytem na mistrza, subiektywnie jak i obiektywnie patrząc =). Już nie mogę się doczekać poniedziałku -,-.
 
K 0

konrad159

Użytkownik
A co ma mówić o zawodniku za którego zapłacił ponad 10 mln funtów(2 lata wcześniej Dortmund wziął go za free)?! Mam szacunek do SAF-a ale takie gadanie po 2 meczach towarzyskich(widziałem ten z Barceloną i go to nawet ciężko nazwać towarzyskim tak sobie w kulki leciały obie ekipy) to dla mnie gadanie pod publiczkę. Moim zdaniem kupił Japońca ze względów pozasportowych głównie(rynek japoński się otwiera w końcu,a tam lubią gadżety) A lepszy w moim odczuciu i wartych 10 mln funtów grajków mogę Ci tu zaraz wymienić ze 20-tu
Po pierwsze, nie kosztował 10 mln. Po drugie, 17 mln za zawodnika, który był jednym z ważneijszych piłkarzy Dortmundu w ostatnim sezonie to naprawdę fatalna transakcja. Po trzecie, chętnie obadam tych 20 lepszych pomocników od Kagawy i jednocześnie wartych ~10 mln funtów. A tam, zaszalejmy, niech będzie nawet 20 mln!
 
k42a 112

k42a

Użytkownik
Bez kitu, jak można się dziwić, że van Persie odszedł z Arsenalu do United?
Póki Kanonierów trenował będzie Wenger ten klub zawsze będzie w czołówce, ale nigdy nie będzie walczył o pierwsze miejsce - coś w stylu Romy we Włoszech. Mają wyrobioną markę, ale o większe sukcesy ciężko. Mając na uwadze to, że Holender dobija do 30 lat najwyższa to pora dla napastnika aby brać się za wygrywanie, bo za dwa czy trzy sezony ciężko już mu będzie znaleźć miejsce w pierwszym składzie.
Dziwicie się czemu nie przeszedł do City? Balotelli, Tevez, Dżeko, Aguero - oto te powody. Takie ataku jaki mają Obywatele nie ma żaden inny zespół w Europie, van Persie mimo tego, że nie odstaje poziom od tych zawodników o miejsce w pierwszym składzie musiałby ostro walczyć. A w takim United jedynym zagrożeniem jest Rooney, bo chyba nikt nie wierzy w to, że Ferguson wrzuci do pierwszego składu Berbę (którego widziałbym w Juventusie) albo będącego bez formy Hernandeza?
Kibice Arsenalu jak zwykle płaczą, że kolejny kapitan odchodzi, do tego do odwiecznych wrogów, ale przyglądnijcie się temu jak ci kapitanowie są traktowani przez zarząd Kanonierów? Brak perspektyw na naprawdę duże sukcesy, zarobki dobre, ale nigdy nie powalające na kolana. Chociaż i tak ci powinni być zadowoleni z tego okna, bo jak na Wengera zostały sprowadzone znane nazwiska - Giroud, Podolski, Cazorla. Z przodu potencjał nadal jest, zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce.
Dopiero teraz wpadło mi to do głowy - patrząc na skład United na ten sezon to chyba SAF faktycznie chce zrobić drugą Barcelonę. Chociaż ofensywa w postaci Welbeck-Rooney-van Persie nie wygląda wcale tak śmiesznie.
A Kagawa mocno przepłacony. Owszem, zespołowi bardzo przydałby się młody pomocnik, ale 17 mln za Japończyka to trochę dużo. Do tego Dortmund i Bundesliga to nie te progi i nie ten styl co United i Anglia. W Niemczech zawodnik grał bardzo samolubnie, unikał walki &quot;bark w bark&quot;, w Anglii raczej to nie przejdzie.
 
kieran 2,8K

kieran

Użytkownik
Bez kitu, jak można się dziwić, że van Persie odszedł z Arsenalu do United?
Normalnie. Gdyby Rooney przeszedł do City, zapewne też byłoby wszystko ok? Arsenal z United od lat ze sobą rywalizują, a van Persie udowodnił, że jest jedynie sprzedawczykiem na poziomie nawet większym niż Nasri. Postąpił szczególnie wobec fanów Arsenalu po prostu jak śmieć, bo sam niejednokrotnie zapewnił, że nie odejdzie do żadnego klubu z Premier League. Nie mówię już o jego &quot;miłości&quot; do Kanonierów, w której wspominał jak bardzo kocha ten klub i ma zamiar walczyć do samego końca o trofea z Arsenalem. Gdyby odszedł do takiego Juventusu nikt by nie miał mu tego za złe, jednak transfer do United wszystko skomplikował i nie życzę mu powrotu na Emirates.
 
k42a 112

k42a

Użytkownik
Tak, tyle tylko warto sobie teraz zadać pytanie co zrobił Arsenal żeby zatrzymać u siebie van Persiego (a wcześniej Nasriego czy Fabregasa i kilku innych o których teraz nie pamiętam)?
Chyba nikt nie myślał, że Holender do końca kariery zostanie w nieperspektywicznym Arsenalu, gdzie nie miał szans na większe sukcesy?
 
K 0

konrad159

Użytkownik
Naprawdę, w jakich wy czasach żyjecie, że 17 mln za zawodnika, który był w ostatnim roku wybrany do jedenastki Bundesligi oraz był ważną częścią mistrza tej ligi i 24 mln za króla strzelców Premiership i jednego z najlepszych zawodników świata, to &#39;przepłacenie&#39;?
 
bo86bo 6,3K

bo86bo

Użytkownik
Juventus nie mógł sprostać jego warunkom kontraktu kiedy w United, Robin ma kasować 235tys na tydzien (musi to opodatkować plus w tym już ma premie za wizerunek). Ktoś wspomniał o Bułgarze. Moim zdaniem on odejdzie jeszcze w tym okienku, Macheda też powinien. Bułgara mi szkoda bo jest przekozak jednak nie wiadomo czemu Szkot odsunął go od składu.
 
death89 84

death89

Użytkownik
Ja tylko chciałbym o Kagawie kilka słów napisać. Fakt, może i po części ze wzgledów pozasportowych został sprowadzony (sprzedali Parka, kupili Kagawę, więc wciąż mają co zaoferować rynkowi azjatyckiemu). Byłem przeciwny jego przyjściu, uważając go za bardzo samolubnego gracza, przesadzajacego z dryblingiem. Oglądając sparingi trochę zmieniałem zdanie, ale totalnie zmieniłem w ostatnią sobotę. Byłem na meczu Hannover 96 - United na stadionie, więc mogłem w dosłownie każdej sekundzie patrzeć na Kagawę. Zagrał na prawdę spoko mecz. Dużo biegał, ładnie się ustawiał, w końcu strzelił bramkę. Uważam, że będzie to na pewno wzmocnienie, ale czy - jak ktoś napisał - będzie to rewelacja? Nie wiadomo jak się będzie spisywał przeciwko silnym fizycznie zawodnikom, bo sam jest dość drobny. Niemniej ma zadatki na światowej klasy pomocnika.
 
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
levy pojechałeś. To mi wymień chociaż 3 co za 10 milionów są do kupienia. A, no, co dwukrotnie wygrali krajową ligę. Zwalili takiego krajowego hegemona jak Bayern - ale byli w tym zespole oczywiście postacią numer 1. Kagawa był na przekór z Lewandowskim imo numerem jeden w ofensywie całej ligi Niemieckiej i na froncie ligowego Pucharu.
Po prostu nie jesteś do niego przekonany.
co do Fergusona. On nie rzuca słów na wiatr jak idiota. Kupił go do pierwszego składu od początku sezonu i na pewno nie powiedziałby ze jest wspaniały, skoro wie, że może coś nie wyjść.
Poza tym ktoś tam napisał ze potrzebuje 2-3 sezonów do aklimatyzacji, bo... ma posturę podobną jak przed przyjściem do PL Aguero, Silva czy Mata. Chłopaku, obejrzyj tą ligę, potem mów.
Mit, że BPL jest ostra i agresywna już dawno siedzi u lamusa. Premier League poszła potwornie pod względem technicznym do przodu (właśnie dzięki takim ludziom jak Silva, Mata, Aguero czy Nani), a pod względem brutalności i walki na śmierć i życie o wiele się pogorszyła. Teraz to idzie w stronę techniki i ładnej dla oka piłki.
Samuraj trochę polata na siłowni i będzie nie do poznania za rok. Aguero przychodząc do PL, czy też Silva również byli takimi piórkami. Teraz Aguero to kawałek chłopa ;)
*Dla mnie ta dyskusja może iść cały sezon i jeszcze dalej. Nikt z nikim się nie dogada bo każdy ma swoje zdanie. Ale niektóre głupoty są naprawdę na poziomie nie &quot;forumowego&quot; a &quot;sportowego łapu capu&quot;.
--------------------------------

Louis Saha w Sunderlandzie...​

Francuz związał się z nowym pracodawcą rocznym kontraktem. 34-latek po rozstaniu z Tottenhamem wraz z końcem sezonu pozostawał bez klubu. Doświadczonego napastnika czeka szybki debiut, już w weekend Sunderland zmierzy się z Arsenalem.
Saha przeniósł się do Anglii w 1999 roku. Trafił do Newcastle United, następnie do Fulham. W 2004 roku przeszedł do Manchesteru United za 12,8 mln funtów. Przez ponad cztery lata gry na Old Trafford, strzelił 42 gole w 124 spotkaniach. Następnym klubem Francuza na cztery lata stał się Everton. W styczniu tego roku snajper zasilił z kolei szeregi Tottenhamu Hotspur, w którym na rozegranych 12 spotkań zdobył trzy gole.
Ligamistrzow.com
mini hit transferowy ????
 
kowboj 143

kowboj

Użytkownik
Po pierwsze, nie kosztował 10 mln. Po drugie, 17 mln za zawodnika, który był jednym z ważneijszych piłkarzy Dortmundu w ostatnim sezonie to naprawdę fatalna transakcja. Po trzecie, chętnie obadam tych 20 lepszych pomocników od Kagawy i jednocześnie wartych ~10 mln funtów. A tam, zaszalejmy, niech będzie nawet 20 mln!
Jak widać nie masz zielonego pojęcia o tym jak kupno Persiego wpłynie na budżet i FFP Manchesteru przez najbliższe 4 lata. Manchester kupił go za około 25 milionów, ale kosmiczna tygodniówka sprawia, że będzie większym obciążeniem finansowym dla klubu niż Torres dla Chelsea....

-------------------------------------------------------------------------------
Jose Bosingwa został nowym zawodnikiem Queens Park Rangers - informuje &quot;Sky Sports&quot;. fot. Reuters

Reprezentant Portugalii spędził cztery ostatnie sezony w Chelsea Londyn. Latem, po wygaśnięciu umowy, opuścił Stamford Bridge. Zawodnik zdecydował się pozostać na Wyspach Brytyjskich i w piątek wzmocnił ekipę QPR.
W minionym sezonie 29-letni reprezentant Portugalii rozegrał w sumie 43 mecze. Wychodził w podstawowej jedenastce w finałach - Pucharu Anglii i Ligi Mistrzów. Na nadchodzące rozgrywki nie był brany pod uwagę przez menedżera Roberto Di Matteo.
 
K 0

konrad159

Użytkownik
Jak widać nie masz zielonego pojęcia o tym jak kupno Persiego wpłynie na budżet i FFP Manchesteru przez najbliższe 4 lata. Manchester kupił go za około 25 milionów, ale kosmiczna tygodniówka sprawia, że będzie większym obciążeniem finansowym dla klubu niż Torres dla Chelsea....
O, chwila, jak doszedłeś z cytowanego fragmentu do tego? Kagawa, cena jego transferu, kosmiczna pensja Persiego. Już widzę! Poza tym, to nie jest NBA, tu można płacić zawodnikom ile się chce. Skoro klub stać na 200+ tys tygodniówki, to czemu mam z tego powodu płakać?
 
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
Rooney i Van Persie będą mieli kosmiczną kasę. Ustala to Gill, ale po konsultacji z Fergusonem. Jeśli Szkot wyraża chęć, aby ten za tyle i tyle grał u niego tzn ze jest pewny Robina. Z nim wrócimy na szczyty. Będziemy wysoko w LM, jesteśmy znowu faworytem ligi.
Stać nas na to, bez obaw.
 
kowboj 143

kowboj

Użytkownik
tu można płacić zawodnikom ile się chce.
Właśnie te czasy się skończyły niedzielny kibicu, kluby teraz robią wszystko by zaciskać pasa i dopinać budżety pod FFP. Kupno niemal 30-letniego zawodnika, bez żadnej wartości odsprzedania, który pobierze z klubu co rok około 18-19 milionów funtów to idealny biznes. Żyj dalej we wspaniałym świecie nieograniczonych pieniędzy Glazerów...
 
K 0

konrad159

Użytkownik
Właśnie te czasy się skończyły niedzielny kibicu, kluby teraz robią wszystko by zaciskać pasa i dopinać budżety pod FFP. Kupno niemal 30-letniego zawodnika, bez żadnej wartości odsprzedania, który pobierze z klubu co rok około 18-19 milionów funtów to idealny biznes. Żyj dalej we wspaniałym świecie nieograniczonych pieniędzy Glazerów...
Teraz proszę odpowiedz mi na zadane przeze mnie pytanie, bo tak wyleciałeś z oskarżeniami do mnie, bez szczególnej przyczyny. Może w przeciwieństwie do klubów powinieneś trochę popuścić pasa?
Skoro Ferguson i Gill uważają, że 235 tys dla Robina w niczym im nie przeszkodzi, to czego mam narzekać?
 
kowboj 143

kowboj

Użytkownik
Oczywiście, że United stać na Robina, po umowie z Chevroletem i wzrostem przychodu z praw telewizyjnych mogli sobie pozwolić na taki ruch. Chodzi mi o to, że wydali kupę kasy na gościa, który przy obecnej konkurencji w Europie i Anglii nie jest gwarantem żadnego trofeum, nie rozwiązuje problemu ze środkiem pola w MU, a dodatkowo obciąża budżet blokując resztę transferów. Kasy mieli dużo, ale wydali wszystko na niego. Nie wchodzę w kwestie czysto sportowe, bo to dopiero pokaże sezon.
 
raiders 164

raiders

Użytkownik
Arsenal kolejny rok z rzędu wyprzedaję najlepszych piłkarzy .
Po odejsciu RvP do MU teraz czas na Song&#39;a
Song w Barceonie
Dziwna polityka klubu jak i samego Wengera ... wiadomo co było w tamtym sezonie po wyprzedaży .. 8-2 z MU...
Zapowiada się kolejny zmarnowany sezon Arsenalu i tylko gdybanie o zdobyciu majstra i krótki epizod w europejskich pucharach .
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Śmiechu warte z tym co robi Ferguson i Glazerowie. Choć ja nie będe nad tym płakał, a nawet się ciesze. Jak można dawać tyle pensji klubowi który ma długi? Co z tego że im teraz to nie obciąża budżetu i spokojnie taką tygodniówkę mogą płacić? W Portsmouth też tak myśleli i gdzie jest ten klub teraz, a gdzie są teraz chociażby Rangersi? Odpowiedź jest prosta, w d***! Patrząc na poczynania MU też chyba chcą tak skończyć. W ogóle po co im RvP? Wiadomo że jak będzie grał to nastrzela bramek, ale na ławce będzie Hernandez, Macheda, Welbeck a oni już nie raz pokazali że bramki potrafią strzelać. Ciekawe co ze środkiem pola będzie, Scholes po tym sezonie już na pewno odejdzie i kto go zastąpi, bo chyba nie Kagawa. Giggs też już długo nie pogra i kto go ma zastąpić? Ja na miejscu Fergusona martwił bym się o linię obrony, bo znowu jakiś kluczowy zawodnik złapię kontuzję i nie będzie miał kto go zastąpić tak jak to było w poprzednim seoznie z Vidiciem. De Gea przyszedł od razu po odejściu van Der Sara i co z tego wynikło? Chyba każdy widział, jak odejdą kluczowi zawodnicy z pomocy to też przyjdzie jakiś dwóch gości którzy od razu będą mieli zastapić zawodników którzy przez tyle lat stanowili o sile tego zespolu? No bez jaj.
 
badi 51

badi

Użytkownik
Co do długo, to każdego roku ten długo się zmniejsza o sporą kwotę milionów funtów, nie che mi się teraz dokładnie szukać o ile, jest kilka potężnych klubów które mają długi. Przykładem, przynajmniej dla mnie (z tego co mogę wyczytać), tego jak się powinno prowadzić klub jeśli chodzi o finanse są bawarczycy, wypłacalni bez długu, ciągle zarabiają - stop, bo zejdziemy z dyskusji na temat PL, na ekonomie.
Co do transferów SAF powiedział dziś że ma na oku jeszcze jednego piłkarza i jeśli będzie możliwość to go ściągnie, liczę na eriksena/baines(jednak ciężko o to będzie).
 
K 0

konrad159

Użytkownik
ale na ławce będzie Hernandez, Macheda, Welbeck a oni już nie raz pokazali że bramki potrafią strzelać.
Macheda to potrafi strzelać, ale zespołom z 5 ligi i ewentualnie w rezerwach.
Giggs i Scholes już od dawna nie stanowią o sile zespołu.
Ja na miejscu Fergusona martwił bym się o linię obrony, bo znowu jakiś kluczowy zawodnik złapię kontuzję i nie będzie miał kto go zastąpić tak jak to było w poprzednim seoznie z Vidiciem.
Musiałby kupić jakiegoś Hummelsa, czy innego Pique, żeby chociaż w jakimś stopniu zastąpić Vidića. Poza tym są Smalling, Jones, Evans, będzie w porządku.
De Gea przyszedł od razu po odejściu van Der Sara i co z tego wynikło? Chyba każdy widział
Popatrzcie, kolejny, który tylko błędy widzi, a tego, że de Gea był jednym z najlepszych zawodników w sezonie to już nie przyzna, bo jeszcze Fergusonowi by się pochwała należała. W przeciwieństwie do reszty zespołu, de Gea grał co raz lepiej z każdym meczem i w tym sezonie pokaże niedowiarkom, na co go stać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom