>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Dyskusje, newsy, ciekawostki świata żużlowego

vader 2,8K

vader

Forum VIP
Newsy, wywiady, ciekawostki ze świata speedwaya
http://www.sports.pl/Zuzel/Zuzel-Tomasz-Gollob-wchodzi-na-gielde-ze-spolka-Gollob-Racing,artykul,96166,1,281.html
W czerwcu firma mistrza świata ma wejść na giełdę NewConnect. - Chcę być pierwszym polskim sportowcem, który to zrobi sam, pod własnym nazwiskiem - mówi nam Gollob.
- Pionierskie przedsięwzięcia z reguły są intrygujące, a w tym przypadku dodatkowo gram o wielką stawkę. Zdobyłem w ubiegłym roku złoty medal, ale młodszy już nie będę. Muszę myśleć o tym, jak będzie wyglądało moje życie po zakończeniu kariery. Właśnie dlatego na bazie swojego wizerunku założyłem firmę. To nie jest łatwy projekt. Wręcz przeciwnie. Jednak zajmą się tym moi prawnicy i ludzie specjalizujący się w tego rodzaju przedsięwzięciach - zdradza mistrz świata. http://diff3.smartadserver.com/call/pubjumpi/undefined/6938/S/[timestamp]/?]
[/url]

Nazwisko „Gollob&quot; to gwarancja sukcesu, ale w naszym kraju sport i giełda to ryzykowne połączenie. W tym miejscu można podać przykład Ruchu Chorzów, który z wejścia na giełdę znaczących zysków nie czerpie. - Trudno jednak porównywać klub piłkarski z Chorzowa z Gollob Racing - twierdzą prawnicy naszego żużlowca.

- Ruch, przy całym szacunku dla jego tradycji, ostatni sukces odniósł ponad dwadzieścia lat temu. Brakuje mu też sukcesów międzynarodowych, które mogłyby napędzić koniunkturę. Tomasz jest za to marką powszechnie znaną.
Na konto spółki Gollob Racing już poszły kontrakty, jakie żużlowiec podpisał ze Stalą-Caelum Gorzów i szwedzkim Hammarby Sztokholm. Docelowo spółka ma się zajmować działalnością promocyjną, marketingową i public relations.

Nie jest wykluczone, że na rynku pojawią się produkty opatrzone logo firmy. Na początek może to być Gollob Racing Energy Drink. Siłą spółki może być także fachowa wiedza mistrza o tuningu silników i sprzęcie żużlowym w ogóle.
- Ale na razie moim podstawowym zajęciem pozostaje jak jazda na żużlu. Giełda będzie mnie tylko dodatkowo mobilizować, by osiągać jak najlepsze wyniki. W końcu moja postawa wpłynie na notowania - podsumowuje Gollob.
Tomek robi biznesy ;)
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Newsy, wywiady, ciekawostki ze świata speedwaya
Myślę, że temat się przyda w naszym skromnym dziale. Jeżeli przeczytaliście jakąś interesującą wiadomość, bądź wywiad - podzielcie się z nami, właśnie tutaj!
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
O Panu Tomku ostatnio coraz głośniej ;) Szkoda że tym raze w nieco innym świetle niż zwykle:
Mistrz świata na żużlu - Tomasz G. i jego ojciec Władysław zostali w piątek skazani za udział w sprawie dotyczącej wyłudzenia miejskiej dotacji przez Polonię Bydgoszcz. Proceder miał miejsce, gdy żużlowiec jeździł jeszcze w bydgoskim klubie.

Polonia otrzymała od miasta ponad 400 tys. zł na opłaty za prąd i wodę. Prokuratorzy ustalili jednak, że pieniądze zostały przeznaczone na sekcję żużlową oraz wypłaty dla braci G. - poinformowała Gazeta Wyborcza.

Władysław G. musi zapłacić 280 stawek dziennych po 70 zł, zaś jego syn Tomasz 150 stawek po 90 zł. Skazani zostali też m.in. były prezes klubu Lech R. i były członek zarządu Bogdan S.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
KMŻ Lublin po podpisaniu kontraktu z Karolem Baranem umocnił swoją pozycję wśród potencjalnych kandydatów do wygrania II ligi. Obecnie podstawowy skład Koziołków prezentuje się wybornie, chociaż w klubie nie wykluczają kolejnych transferów.
Ostatnim zawodnikiem, który związał się kontraktem z KMŻ Lublin jest Karol Baran. - Takie wiadomości zawsze rozchodzą się wyjątkowo szybko - uśmiecha się Rafał Wilk, który potwierdził, że w czwartek w okolicach południa Baran sfinalizował rozmowy z II-ligowcem. - Odczuwam satysfakcję, że rozmowy dobiegły do szczęśliwego finału. Jednocześnie nie mogę wykluczyć kolejnych transferów, być może wkrótce podpiszemy następne kontrakty, ale trzon zespołu już jest.
Kontrakt z Baranem tylko umocnił pozycję lublinian wśród ewentualnych kandydatów do wygrania rozgrywek. Wychowanek Stali Rzeszów, to przecież drugi najskuteczniejszy żużlowiec Koziołków przed rokiem, a piąty w całej II lidze. Natomiast wcześniej kontrakty podpisali już m.in. Simon Stead, Paweł Miesiąc i Zbigniew Suchecki, którzy w poprzednich latach z powodzeniem ścigali się chociażby w I lidze. - Rzeczywiście &quot;na papierze&quot; wyglądamy na mocnych - potwierdza Wilk. - Jednak dla mnie to za mało. Oczekuję od moich zawodników, żeby udowodnili to na torze. A nie będzie o to łatwo, gdyż nasi rywale także wzmocnili swoje składy.

Rafał Wilk z Pawłem Miesiącem, jednym ze swoich nowych podopiecznych
Kto może przeszkodzić Koziołkom w awansie? Zdaniem szkoleniowca przede wszystkim Ostrovia Ostrów i Kolejarz Opole. - Jak zwykle niebezpieczny będzie zapewne także Kolejarz Rawicz - dodaje. Poza tym wszystkie kluby będą musiały zmierzyć się z ograniczeniami związanymi z Kalkulowaną Średnią Meczową, która obowiązuje od tego roku. - KSM spowodował, że nie można było podpisywać kontraktów z wszystkimi zawodnikami, bez żadnych ograniczeń. Trzeba było uważać, żeby potem w sezonie nie było problemów. Naszym zadaniem będzie co mecz wystawiać najsilniejszy skład, który jednocześnie zmieści się w górnym limicie KSM.
Dodajmy, że przed nadchodzącym sezonem lublinianie jak do tej pory dokonali aż pięciu transferów. Oprócz wspomnianych Steada, Miesiąca i Sucheckiego do zespołu dołączyli też: Josh Auty i Mateusz Łukaszewski. W odwrotnym kierunku powędrowali za to: Tomasz Rempała, Alexander Edberg i Michael Hadek. Ten pierwszy trafił do Kaskada Równe, Szwed wybrał ofertę Speedway Wandy Kraków, a Hadek zdecydował się na KSM Krosno.
(sportowefakty.pl)
Jakoś nie widzę tematu odnośnie II ligi w sezonie 2011 ...
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
W Herning bez Golloba
W piątek i sobotę w duńskim Herning rozegrany zostanie indywidualny turniej na hali. W zawodach nie wystartuje aktualny mistrz świata - Tomasz Gollob. Dlaczego Polaka zabraknie w Herning?
- Bardzo chciałem wystąpić w tych turniejach i pokazać się z dobrej strony. Odbyłem już parę treningów na crossie, ale niestety przeziębiłem się i mój występ w Herning jest wykluczony. Szkoda, ale nic na to nie poradzę. Najważniejsze z tego wszystkiego jest to, że podczas jazdy nie czułem bólu w nodze - powiedział Gollob na łamach swojej strony internetowej.
sportowefakty.pl
Czyżby Tomasz już na początku sezonu coś kombinował ;)
A swoją drogą jestem ciekawy czy któryś buk pokusi się o wystawienie oferty na te zawody. Jak by tak się stało i ktoś by zauważył niech da znać w temacie może się coś znajdzie ciekawego do zagrania dla emocji.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
W najbliższą sobotę meczem Eastbourne Eagles - Wolverhampton Wolves zainaugurowane zostaną rozgrywki Elite League. Już w poniedziałek (28 marca) pierwszą w tym sezonie transmisję z ligi brytyjskiej przeprowadzi Polsat Sport.
Polsat kolejny sezon z rzędu będzie pokazywał rozgrywki EL. W poniedziałek kibice będą mogli obejrzeć starcie beniaminka - Birmingham Brummies z ubiegłorocznym finalistą - Poole Pirates. Na torze zobaczymy zatem takich zawodników jak Krzysztof Kasprzak, Rafał Dobrucki, Chris Holder czy Daniel Nermark.
W czasie prawdziwej burzy rozpętanej przez tłumiki, tym razem spadła na nas bardzo radosna wiadomość, bo za taką niewątpliwie trzeba uznać fakt, że w TV po raz kolejny zagości Elite League : )
Oto lista spotkań, które najprawdopodobniej będą na antenie Polsat Sport:
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
GKSŻ podjęła decyzję!
W środę w Poznaniu odbyło się posiedzenie Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Władze polskiego żużla podjęły decyzję dotyczącą możliwości używania starych tłumików w rozgrywkach krajowych.
- We wszystkich polskich ligach będą obowiązywały tak zwane stare tłumiki, czyli te, które miały homologację do 31.12.2009 roku - powiedział dla SportoweFakty.pl Piotr Szymański.
Przewodniczący GKSŻ podkreślił jednocześnie, że podjęto decyzję o złożeniu wniosku na ręce Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego o wycofanie polskich reprezentacji ze wszystkich rozgrywek rangi drużynowych mistrzostw świata. Czy PZM wyrazi zgodę na starty zawodników w ligach zagranicznych? - Ja myślę, że takiego problemu w ogóle nie będzie. Skoro zawodnicy twierdzą, że nowe tłumiki są niebezpieczne dla zdrowia, to nie będą w ogóle występowali o zgodę na starty w ligach, w których będą obowiązywały nowe tłumiki - wyjaśnił Szymański. Co w sytuacji, gdy zawodnicy jednak wystąpią o takie zgody? - Zgodnie z regulaminem mamy prawo odmówić wydania zgody na starty w ligach zagranicznych - wyjaśnił Szymański.
Co z występami polskich zawodników w cyklu Grand Prix? - Liczę na konsekwencję polskich zawodników startujących w Grand Prix - zakończył Piotr Szymański.
(sportowefakty.pl)
No to ładne jaja... Ciekawi mnie jak postąpią w GP ...?
A najbardziej mnie ciekawi, kto 1.się &quot;złamie&quot; i ustąpi.!?:razz:
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Polacy muszą ustąpić - za duże pieniądze by stracili... Kontrakty w Szwecji, GP, niektórzy w Anglii... Wierzycie w to, że tylko na polskiej lidze zadowoliliby się finansowo? Niby jest opcja, że na starty w GP zakazu nie mają, ale byłoby to szczytem hipokryzji gdyby zgodzili się tam jeździć na tych nowych tłumikach. Zupełnie absurdalna sytuacja dla mnie, że tylko nasza nacja nie może dostosować się do zarządzenia FIM, a PZM jeszcze popiera naszych w tym proteście.
Wyobrażacie sobie coś w stylu jakby Platini nakazał grać całej Europie w np. dodatkowych ochraniaczach, a tylko nasi pseudopiłkarze stwierdziliby że to ich spowolni, utrudni ruchy i oni mówią &#39;nie&#39;?
Paranoja...
 
lancev 984

lancev

Użytkownik
Tu nie chodzi o spowolnienie czy utrudnienie ruchów (chociaż też) tylko o większą wadliwość sprzętu, co może doprowadzić do defektu w bardzo nieodpowiednim momencie. Chyba wiesz co może się wtedy stać ? Paranoja to te całe tłumiki, a nasz sprzeciw jest jak najbardziej słuszny.
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
To był tylko przykład z tym spowolnieniem, chociaż na rzeczy też coś jest w tej kwestii. Chodziło głównie o to, aby pokazać istotę problemu na nieco innej płaszczyźnie. Cóż poradzić - FIM dostało dobre pieniądze od jakiegoś wytwórcy tych nowych tłumików i wprowadzili wszędzie - jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.. Sprzeciw, sprzeciwem, ale zaszło to zdecydowanie za daleko, bojkot rozgrywek, GP, zrywanie kontraktów w ligach zagranicznych? FIM przynajmniej ma twarde zdanie, nie ulega mistrzowi świata i tak być powinno, chociaż tego pomysłu z nowymi tłumikami nie popieram.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Jeszcze kilka dni temu część zawodników na łamach naszego serwisu grzmiała o niebezpieczeństwie związanym z używaniem nowych tłumików. Zmienili jednak zdanie i napisali pismo, w którym proszą PZMot o wprowadzenie nowych tłumików!
Szanowny Panie Przewodniczący!
My, niżej podpisani, zawodnicy czynnie uprawiający sport żużlowy, jednoznacznie i ostatecznie oświadczamy, iż po wielu testach i jazdach próbnych z użyciem tłumika z homologacją 2011 i 2010 stwierdzamy, co następuje:
- jesteśmy w stanie zaakceptować tzw. nowe tłumiki w sezonie 2011 w polskiej lidze oraz w innych zawodach FIM, UEM
- przedłużająca się w tej sprawie niepewność oraz jednoznaczne stanowisko FIM i innych federacji narodowych wprowadza tylko niepotrzebne nikomu zamieszanie
- chcemy wywiązać się z kontraktów w innych ligach oraz uczestniczyć w zawodach międzynarodowych
- urządzenia te nie są do końca doskonałe, ale liczymy, iż PZM oraz FIM uwzględnią nasze uwagi merytoryczne, co do nowych rozwiązań technicznych w przyszłych sezonach
Mając powyższe na uwadze bylibyśmy skłonni zaakceptować decyzje PZM o wprowadzeniu tzw. nowych tłumików. Prosimy o odpowiedź w trybie natychmiastowym.

Tak brzmi pismo, pod którym podpisało się 31 zawodników. Nazwiska, które pojawiają się na liście budzą zaskoczenie. Największym zaskoczeniem jest podpis Dawida Stachyry, który jeszcze niedawno na łamach SportoweFakty.pl mówił: - Powinniśmy stanowić jedną wielką rodzinę, bowiem tylko tak moglibyśmy coś zdziałać. Tymczasem ostatnio coraz więcej zawodników wycofuje się z protestu. Nie ukrywam, że jestem tym zszokowany! Wygląda więc na to, że jeśli kogoś stać na częste remonty silników, to nowe tłumiki nie stanowią żadnego problemu. Szkoda, że ci zawodnicy nie myślą o kolegach z toru, którzy nie mogą pochwalić się tak dużymi budżetami. Proszę podkreślić, że jestem zszokowany i rozczarowany ich postawą! Całą rozmowę z zawodnikiem Wybrzeża Gdańsk można przeczytać TUTAJ. Co więcej! Ten sam zawodnik po informacji o tym, że w Polsce będą używane stare tłumiki, nie krył swojej radości i przyznał, że cieszy się, iż udało mu się dołożyć cegiełkę do tego sukcesu. Całość TUTAJ.
Stachyra nie jest jednak jedyną osobą, która podpisała się pod tym pismem mimo, że wcześniej mówiła o niebezpieczeństwie związanym z używaniem nowych tłumików. Wśród nich są jest Adrian Miedziński, który mówił, że nowe tłumiki nie nadają się do żużla. Trzeba jednak obiektywnie przyznać, że ten sam zawodników później udzielił wypowiedzi, w której sygnalizował, że nie jest wykluczone, że w sondzie, którą zarządziła Główna Komisja Sportu Żużlowego, opowie się za nowymi tłumikami. Całość TUTAJ.
Pełna lista zawodników, którzy podpisali się pod pismem kierowanym na ręce przewodniczącego GKSŻ, została zamieszczona poniżej. Prezentowanie wszystkich wypowiedzi zawodników, którzy narzekali na nowe tłumiki, nie ma sensu. Zastanawiające jest jednak to, co spowodowało, że zmienili oni zdanie w sprawie tłumików? Nie omieszkamy zapytać ich o to w najbliższych dniach. Na liście znajdują się również nazwiska zawodników, którzy wcześniej nie wypowiadali się w sprawie nowych tłumików.
Pełna lista zawodników, którzy podpisali się pod pismem do przewodniczącego GKSŻ:
Dawid Lampart
Adrian Miedziński
Krzysztof Pecyna
Daniel Jeleniewski
Damian Baliński
Maciej Janowski
Krzysztof Buczkowski
Kamil Brzozowski
Kamil Pulczyński
Emil Pulczyński
Robert Kościecha
Piotr Protasiewicz
Grzegorz Walasek
Tomasz Chrzanowski
Dawid Stachyra
Rune Holta
Tomasz Gapiński
Tomasz Piszcz
Rafał Okoniewski
Maciej Kuciapa
Norbert Kościuch
Przemysław Pawlicki
Piotr Pawlicki
Karol Ząbik
Patryk Dudek
Grzegorz Zengota
Sebastian Ułamek
Kacper Gomólski
Łukasz Sówka
Szymon Woźniak
Mikołaj Curyło

Czyli jedziemy na nowych i Nasi w Szwecji pojada co mnie najbardziej cieszy ????
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Plan transmisji TVP Sport na nadchodzące 7 kolejek!
1. runda: 3 kwietnia 2011 (niedziela)
PGE Marma Rzeszów – Caelum Stal Gorzów g. 16.00
Stelmet Falubaz Zielona Góra – Unibax Toruń g. 18.30

2. runda: 10 kwietnia 2011 (niedziela)
Tauron Azoty Tarnów – Stelmet Falubaz Zielona Góra g. 16.00
Unia Leszno – PGE Marma Rzeszów g. 18.30

11. runda 17 kwietnia 2011 (niedziela) (mecz rozgrywany awansem):
CKM Włókniarz Częstochowa – Stelmet Falubaz Zielona Góra g. 16.00

3. runda: 25 kwietnia 2011 (poniedziałek)
CKM Włókniarz Częstochowa – Tauron Azoty Tarnów g. 16.00
Caelum Stal Gorzów – Unia Leszno g. 19.00

4. runda: 1 maja 2011 (niedziela)
Betard Sparta Wrocław – PGE Marma Rzeszów g. 17.00
Unibax Toruń – Unia Leszno g. 19.30

5. runda: 8 maja 2011 (niedziela)
Tauron Azoty Tarnów – Unibax Toruń g. 17.00
Caelum Stal Gorzów – Stelmet Falubaz Zielona Góra g. 19.30

6. runda: 22 maja 2011 (niedziela)
PGE Marma Rzeszów – Tauron Azoty Tarnów g. 17.00
Stelmet Falubaz Zielona Góra – Unia Leszno g. 19.30

7. runda: 29 maja 2011 (niedziela)
CKM Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław g. 17.00
Caelum Stal Gorzów – Unibax Toruń g. 19.30
http://www.youtube.com/watch?v=fUix_RgTl18&amp;amp;feature=player_embedded
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
We wtorek skład swojego zespołu ogłosili działacze Peterborough Panthers. W barwach Panter startować będzie trzech polskich zawodników. Natomiast w środę kadrę drużyny przedstawiono w Coventry.
W barwach Pszczół ścigać się będzie między innymi Przemysław Pawlicki, który w ubiegłym sezonie sięgnął z tym zespołem po złoty medal drużynowych mistrzostw Wielkiej Brytanii.
Liderami klubu z Coventry mają być Hans Andersen i Edward Kennett. W Bees jeździć będą ponadto Kenni Larsen, Ryan Fisher, Nick Morris, Richard Sweetman i Josh Auty.
Peterborough Panthers po wielu perturbacjach jest już gotowe do występów w Elite League. Podczas Press and Practice Day nastąpiło ogłoszenie składu Panter na sezon 2011.
Liderem drużyny ma być zakontraktowany przed kilkunastoma dniami Nicki Pedersen. - Jestem naprawdę szczęśliwy, że sprawy tak się potoczyły. Niezbyt dobrze jest tak zaczynać, ale uporaliśmy się z problemami i teraz liczy się tylko zbliżające się spotkanie - powiedział Duńczyk, odnosząc się do niedawnych zawirowań wokół występów Peterborough w Elite League.
Ponownie mocnym punktem Panter powinien być Troy Batchelor. W kadrze Peterborough na ten sezon znalazło się trzech Polaków. Do występujących na East of England Showground w roku ubiegłym Krzysztofa Buczkowskiego i Norberta Kościucha, dołączył Kacper Gomólski. Dla gnieźnianina będzie to debiut w ligowych rozgrywkach na Wyspach. - Mógłbym tu jeździć codziennie - to jest teraz mój ulubiony tor na świecie!- entuzjastycznie wypowiedział się Gomólski po pierwszym treningu w Peterborough.
W Press and Practice Day wziął udział również Buczkowski, zabrakło natomiast kontuzjowanego Kościucha. Pantery pierwszy pojedynek na własnym torze stoczą w najbliższy czwartek. Ich rywalem będzie ekipa po podobnych przejściach - Coventry Bees.
Kadra Peterborough Panters na sezon 2011:
1. Nicki Pedersen
2. Kacper Gomólski
3. Troy Batchelor
4. Krzysztof Buczkowski
5. Linus Sundstroem
6. Norbert Kościuch
7. Dakota North/Alex Davis
Źródło: SportoweFakty
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Mistrz świata na żużlu, który w poniedziałek skończył 40 lat sprawił sobie prezent na urodziny. Tomasz Gollob podpisał rekordowy w żużlu kontrakt reklamowy i będzie twarzą napoju Monster – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”.
Nieoficjalnie gazeta informuje, że chodzi o sumę rzędu miliona złotych. Gollob zarobi więc zdecydowanie więcej niż dotychczasowy krajowy lider, Jarosław Hampel, który od polskiego Red Bulla w sezonie 2010 dostał 300 tys. zł.
Co prawda po zdobyciu srebrnego medalu w serii Grand Prix lesznianin może liczyć na 50-procentową podwyżkę, ale do 40-latka z Bydgoszczy wciąż będzie mu daleko. Gollob do spółki z Monsterem zdystansował też Jasona Crumpa, który również jest związany z firmą Red Bull, ale reklamuje ją w Austrii, gdzie za reklamę zarabia ok 900 tys. zł.
Zdaniem &quot;PS&quot; kontrakt z Monsterem oraz umowa z Eneą, pozwoliły Gollobowi zamknąć budżet na ten rok. Znów dysponuje on kwotą ok. 2,5 mln zł na przygotowanie sprzętu i utrzymanie teamu. – Bez pieniędzy sponsorów nie byłoby sukcesów – podkreśla najlepszy polski żużlowiec
Źródło: &quot;Przegląd Sportowy&quot;
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP

III Edycja Speedway Typera!
Zapraszamy do wzięcia udziału w III edycji żużlowego Typera, do wygrania niezwykle atrakcyjne nagrody. Sprawdź się, typuj i wygrywaj!
Start konkursu 30 kwietnia i potrwa on do 16 lipca. Wszelkie potrzebne informacje na temat konkursu znaleźć można TUTAJ!
ZARPASZAMY!
 
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
Zdzisław Rutecki zginął w wypadku
dzisiaj, 10:22
PL / PAP
W środę nad ranem w podtoruńskiej miejscowości Brzozówka w wypadku samochodowym zginął były żużlowiec i trener m.in. Polonii Bydgoszcz Zdzisław Rutecki. Do wypadku doszło około godziny szóstej. Rutecki podróżował z dwiema innymi osobami.
- Dzisiaj przed godziną 6 rano dyżurny komendy miejskiej w Toruniu otrzymał zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Brzozówka. Z wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierowca pojazdu dostawczego marki Ford Transit w niewyjaśnionych jak dotąd okolicznościach zjechał na lewy pas ruchu po czym wpadł do rowu. W wyniku tego zdarzenia jeden z pasażerów zginął na miejscu drugiego odwieziono do szpitala. Kierowca pojazdu nie odniósł obrażeń - powiedział mł. asp. Artur Rzepka z Komendy Miejskiej policji w Toruniu.
Zdzisław Rutecki miał 50 lat.
Licencję żużlową zdobył w 1978 roku. Do 1981 r. występował w barwach GKM Grudziądz, przez 12 lat reprezentował barwy Polonii Bydgoszcz, startował także w Starcie Gniezno. Czterokrotnie zdobywał medale Drużynowych Mistrzostw Polski: raz złoty (1992), dwukrotnie srebrny (1986, 1987) oraz brązowy (1990).
Po zakończeniu kariery żużlowca był długoletnim trenerem Polonii Bydgoszcz, prowadził także zespół Orła Łódź.
onet.pl
[&#39;]
 
lancev 984

lancev

Użytkownik
W tym roku był osobistym trenerem-mentorem Alexandra Loktajeva (prawdę mówiąc był dla niego jak ojciec). Opiekował się nim i Wołodymirem Tejhelem, których sprzęt został zniszczony w wypadku. Bus również należał do &quot;Saszki&quot;. To wszystko oczywiście nieważne przy takiej tragedii... Nad Rybnikiem ciąży jakieś fatum, podobnie jak nad panem Momotem, który chyba wczoraj powiedział coś takiego:
Należy wspomnieć też problemy Loktajewa, który dwa razy zanotował awarię sprzęgła. Przyznam szczerze, że to jest totalne nieporozumienie. Tak nie może być. Czeka nas rozmowa z jego menedżerem.
...


[*]
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
W sobotę w niemieckim Stralsund rozegrano pierwszą Rundę Kwalifikacyjną Indywidualnych Mistrzostw Europy. Turniej zakończył się zwycięstwem Łotysza Maksima Bogdanowa, który wywalczył komplet punktów. Drugie miejsce zajął Czech Matej Kus. Na najniższym stopniu podium stanął Ricky Kling.
Do półfinału awansował także Marcin Sekuła, który w tych zawodach reprezentował Niemcy. Wychowanek Kolejarza Opole wywalczył dziewięć oczek i został sklasyfikowany na szóstej pozycji.
Do dalszej fazy promocję uzyskało ośmiu czołowych zawodników. Rezerwowym w półfinale będzie Nicolai Klindt.
Wyniki:
1. Maksim Bogdanow (Łotwa) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Matej Kus (Czechy) - 13 (2,2,3,3,3)
3. Ricky Kling (Szwecja) - 12 (3,3,3,1,2)
4. Lukas Dryml (Czechy) - 11 (1,3,2,3,2)
5. Mathias Schultz (Niemcy) - 10 (2,3,2,3,0)
6. Marcin Sekuła (Polska, lic. niemiecka) - 9 (1,2,2,2,2)
7. Timo Lahti (Finlandia) - 8 (3,2,0,2,1)
8. Tobias Busch (Niemcy) - 8 (3,2,1,2,d)
--------
9. Nicolai Klindt (Dania) - 7+3 (t,1,1,2,3)
--------
10. Roberto Haupt (Niemcy) - 7+2 (1,1,2,1,2)
11. Mathias Bartz (Niemcy) - 6 (2,0,3,0,1)
12. Jari Makinen (Finlandia) - 5 (2,1,1,1,0)
13. Marcel Helfer (Niemcy) - 4 (t,1,0,0,3)
14. Tomas Suchanek (Czechy) - 3 (1,d,0,1,1)
15. David Bellego (Francja) - 2 (0,0,1,0,1)
16. Dennis Helfer (Niemcy) - 0 (0,0,0,0,-)
17. Marco Gaschka (Niemcy) - 0 (0,0,d)
Bieg po biegu:
1. Lahti, Bartz, Suchanek, Gaschka, M.Helfer (t)
2. Kling, Schultz, Dryml, Bellego
3. Bogdanow, Kus, Haupt, D.Helfer
4. Busch, Makinen, Sekula, Gaschka, Klindt (t)
5. Kling, Kus, Makinen, Bartz
6. Bogdanow, Lahti, Klindt, Bellego
7. Schultz, Busch, M.Helfer, D.Helfer
8. Dryml, Sekula, Haupt, Suchanek (d)
9. Bartz, Sekula, Bellego, D.Helfer
10. Kling, Haupt, Busch, Lahti
11. Kus, Dryml, Klindt, M.Helfer
12. Bogdanow, Schultz, Makinen, Suchanek
13. Schultz, Klindt, Haupt, Bartz
14. Dryml, Lahti, Makinen, D.Helfer
15. Bogdanow, Sekula, Kling, M.Helfer
16. Kus, Busch, Suchanek, Bellego
17. Bogdanow, Dryml, Bartz, Busch (d)
18. Kus, Sekula, Lahti, Schultz
19. M.Helfer, Haupt, Bellego, Makinen
20. Klindt, Kling, Suchanek, Gaschka (d)
Bieg dodatkowy o 9 miejsce:
21. Klindt, Haupt
Ależ niespodzianka na sam początek IME. Katastrofalny występ Klindta i nie ma awansu. Co prawda jest rezerwowym ale to chyba koniec marzeń Duńczyka o chociażby takim sukcesie jakim byłoby zwycięstwo w IME. Zgodnie z planem wygrał Maks Bogdanovs, a za nim Dryml, Kus i Kling.
 
Do góry Bottom