>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Dyskusje, newsy, ciekawostki świata żużlowego

cinek68 0

cinek68

Użytkownik
A Bjerre ma inne wyjście?
Występy w Grand Prix wymagają pieniędzy a gdzie on ma je zarobić skoro w Szwecji nie jeździ a w Polsce zastrajkował?
Sam chyba troszkę nie przemyślał swojej decyzji przecież wiadomo że prędzej czy później w końcu otrzymałby zapłatę jak to zawsze bywa
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Rzecznik prasowy Falubazu Zielona Góra poinformował, że Andrzej Huszcza został pełniącym obowiązki trenera klubu. Dotychczasowy trener Piotr Żyto został zawieszony w obowiązkach.

Od poniedziałku obowiązki trenera drużyny Falubazu Zielona Góra będzie pełnił Andrzej Huszcza.
Jego asystentem został Piotr Kuźniak.
Jak poinformował SportoweFakty.pl rzecznik prasowy Falubazu Zielona Góra Marek Jankowski, wkrótce odbędzie się konferencja prasowa, na której prezes Robert Dowhan wyjaśni powody zawieszenia trenera Piotra Żyto.
SportoweFakty.pl
Mimo efektownej wygranej z Apatorem zaognia się konflikt w ZG. Coś czuję, że w Toruniu niedługo też zaczną się podobne akcje, jak tak dalej będą jeździć.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Nicki Pedersen nie wystartuje w niedzielnym meczu Caelum Stali Gorzów z Betardem WTS Wrocław oraz we wtorkowym spotkaniu ligi szwedzkiej - poinformowała oficjalna strona żużlowca. Duńczyk nadal odczuwa skutki upadku w Bydgoszczy. Pedersen bardzo mocno się poobijał - na szczęście nie doznał żadnych złamań. 3-krotny IMŚ narzeka na ból głowy i obojczyka. Podczas wypadku ucierpiały także mięśnie w ramieniu duńskiego zawodnika. Leczenie takiego urazu trwa od 10 do 20 dni. Na początku przyszłego tygodnia okaże się, kiedy Nicki wróci do ścigania. Nam nie pozostaje nic innego jak życzyć Pedersenowi szybkiego powrotu do pełni zdrowia.
Źródło : sportowefakty.pl
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Krzysztof Słaboń podpisał kontrakt z Ipswich Witches. Polak zajmie w składzie Wiedźm miejsce słabo spisującego się Olivera Allena. To nie jedyna zmiana w zestawieniu Ipswich. Z drużyną pożegnał się także Carl Wilkinson. Jego miejsce na rezerwie zajmie Kozza Smith. Zarówno Słaboń jak i Smith w przeszłości jeździli już w barwach Czarownic. Klubowi działacze liczą, że po tych zmianach zespół opuści ostatnie miejsce w tabeli Elite League. Przypomnijmy, że w Ipswich Witches występują także Robert Miśkowiak i Dawid Stachyra.
Jakie wzmocnienie, nowy indywidualny mistrz Walii w barwach &quot;Wiedźm&quot; :cool:
 
akselek 552

akselek

Użytkownik
Matej Zagar trafił do szpitala po piątkowym upadku w meczu Elite League w Coventry - poinformowała oficjalna strona Eastbourne Eagles. Słoweniec uskarżał się na ból nadgarstka. Jak na razie nie wiadomo, czy Zagarowi stało się coś poważnego. Więcej informacji wkrótce.

Źródło: Sportowe Fakty
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Polonia Bydgoszcz w końcu w najmocniejszym składzie! Po ponad dwóch miesiącach do składu bydgoskiej drużyny wraca Emil Sajfutdinow. Rosjanin zapewnił, że wystartuje w niedzielnym meczu przeciwko Włókniarzowi Częstochowa. W piątek brązowy medalista IMŚ trenował na bydgoskim owalu. - Czuję ogromny głód jazdy. Ręka wprawdzie cały czas boli, ale w niedzielnym spotkaniu
na pewno wystąpię
- poinformował Sajfutdinow na łamach Expressu Bydgoskiego.
Na treningu pojawili się także inni jeźdźcy Polonii (zabrakło tylko zawodników
uczestniczących w DPŚ). W Bydgoszczy trenował też Wiesław Jaguś.
Emil comebaaack : &gt;
 
akselek 552

akselek

Użytkownik
Fatalnie zakończyły się dla Paula Hurry&#39;ego zawody żużlowe na trawie rozegrane w ten weekend we Francji. Brytyjczyk w wyniku upadku doznał złamania obu nóg i nie wyjedzie już więcej na tor w tym sezonie. Zawodnik The Lakeside nie zamierza kończyć kariery po tak trudnej kontuzji. Hurry już myśli o powrocie na tor w 2011 roku. Nam nie pozostaje nic innego jak życzyć brytyjskiemu żużlowcowi szybkiego powrotu do pełni zdrowia.
Sportowe Fakty.pl
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP

W czwartkowych zawodach Srebrnego Kasku bardzo groźny wypadek miał młodzieżowiec Caelum Stal Gorzów, Paweł Zmarzlik. Zakończył się on niezwykle poważną kontuzją 20-latka.

- Niestety nie mamy dobrych informacji. Paweł ma pękniętą kość udowa i pęknięty krąg w odcinku lędźwiowym. Jedyną pozytywną informacją napływającą z Bydgoszczy jest to, że zawodnik ma czucie w nogach - powiedział portalowi gorzow24.pl rzecznik Stali Daniel Siczyński.
Zdjęcia z upadku ---&gt;
źródło: SportoweFakty.pl
Zawodnicy Stali mają w tym sezonie pecha do kontuzji. N. Pedersen, Zagar, a teraz Zmarzlik, który wbrew pozorom sporo dawał ekipie Czesława Czernickiego. Wspólnie z Pawlickim był gwarantem dobrego wejścia w mecz w biegu juniorskim całego zespołu. Oczywiście jest jeszcze Cyran.

Edit by Jacques
Byłem na kasku i muszę stwierdzić, że dawno takiego wypadku nie widziałem. Na prostej w Bydgoszczy spore prędkości. Z wielkim impetem przywalił niemal w maszynę startową (najgorze miejsce jakie mógł. Zawinił według mnie Domański. Szkoda chłopaka. Mam nadzieję, że szybko się &quot;poskłada&quot;
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Pech nie opuszcza Emila Sajfutdinowa. Podczas trwającego w szwedzkiej Malilli Grand Prix Skandynawii Rosjanin z polskim paszportem prawdopodobnie złamał nadgarstek i czeka go kolejna przerwa w startach. Do upadku Emila Sajfutdinowa doszło w biegu 17. Rosjanin z polskim paszportem walczył o drugie miejsce z Tomaszem Gollobem. Obaj zawodnicy upadli na tor. Z powtórki wykluczony został Polak, jednak mniej szczęścia miał Sajfutdinow, którego prawdopodobnie czeka kolejna przerwa w startach. Pierwsze diagnozy mówią o złamanym nadgarstku.
sportowefakty.pl
Jak pech to pech ...
Chyba znamy już największego pechowca sezonu 2010. Emil Sajfutdinow dopiero co wyleczył kontuzję przedramienia, by podczas Grand Prix Skandynawii w Malilli doznać kolejnego urazu. Rosjanin ma zwichnięty nadgarstek i czeka go 2-miesięczna pauza. Oficjalna strona żużlowca poinformowała, że przez ok. 4 tygodnie będzie miał on nałożony gips na nadgarstku, a potem czekać go będzie miesięczna rehabilitacja. Przypomnijmy, że Sajfutdinow zanotował upadek po ataku Tomasza Golloba. Nam nie pozostaje nic innego, jak życzyć Rosjaninowi szybkiego powrotu do pełni zdrowia.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Powrót Nicki Pedersena na tor nie był zbyt udany. Dodatkowo Duńczyk w GP Skandynawii zaliczył kolejny upadek. Wiadomo już na pewno, że Caelum Stal Gorzów przystąpi do meczu z Falubazem Zielona Góra bez Nicki Pedersena! - Nie mam żadnych informacji na temat stanu zdrowia Nicki Pedersena. Wiem jednak, że na pewno nie przyjedzie do Zielonej Góry. To duże osłabienie - powiedział dla SportoweFakty.pl prezes Stali Gorzów Władysław Komarnicki.
Po udanym występie w Malilli na prowadzenie w klasyfikacji generalnej Grand Prix powrócił Tomasz Gollob. Komarnicki uważa, że Gollob tym występem zapewnił sobie mistrzowski tytuł. - Tomek jak zwykle pojechał kapitalnie. Drżałem o to, jak będzie się spisywał po fatalnym upadku z Sajfutdinowem. W moim wieku takie emocje nie są wskazane. Strasznie przeżyłem ten upadek. Na szczęście nie miało to wielkiego wpływu na jego postawę. Dla mnie już dzisiaj zapewnił sobie tytuł mistrza świata - wyjaśnił Komarnicki.
Prezes Stali Gorzów martwi się również o wynik dwumeczu z Falubazem Zielona Góra w I rundzie play-off Speedway Ekstraligi. - Gdyby był Pedersen, to byłbym spokojny o wynik. Bez niego niestety może być różnie. Nie ulega wątpliwości, że to jest nasze duże osłabienie. W najczarniejszych snach nie myślałem, że spotka nas taki pech w rundzie finałowej - zakończył Władysław Komarnicki.
http://www.SportoweFakty.pl
No to tytuł pomału się oddala. Pawlicki też dziś zaliczył dzwony, Tomek też. Nieciekawie ...
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
GP Skandynawii to najbardziej pechowa z tegorocznych rund Grand Prix. Kolejnym zawodnikiem, który doznał kontuzji jest Hans Andersen. Duńczyk złamał dwa palce i nie pojedzie w meczu z Betardem WTS Wrocław!

- Hans złamał dwa palce i na pewno nie pomoże nam w meczu z Betardem we Wrocławiu. W jego miejsce pojedzie Darcy Ward - powiedział dla SportoweFakty.pl prezes Unibaxu Toruń Wojciech Stępniewski.
Nie jest wykluczone, że Duńczyk wróci już na spotkanie rewanżowe. - Przerwa w startach Hansa może wynieść od 3 to 10 dni. Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli, to w meczu rewanżowym z Betardem pojedziemy już w optymalnym składzie - dodał Stępniewski.
Osłabienie brakiem Hansa Andersena powoduje, że faworytem spotkania we Wrocławiu będą gospodarze. - Brak Hansa to na pewno duża strata. Przed meczem we Wrocławiu zakładaliśmy walkę o zwycięstwo. Teraz chcemy odnieś na wyjeździe jak najlepszy wynik i powalczyć o awans na własnym torze - zakończył Wojciech Stępniewski.
źródło: SportoweFakty.pl
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
To już koniec sezonu na Wyspach Brytyjskich dla Thomasa H. Jonassona. Szwed został zawieszony na 28 dni za niestawienie się na poniedziałkowy mecz Elite League w Ipswich. Rudziki doznały bez &quot;THJ&quot; 19-punktowej porażki. - Thomas sam przyznał, że musi stać się bardziej zorganizowanym żużlowcem. Jazda w trzech ligach to naprawdę za dużo i od strony organizacyjnej musi się dużo poprawić - powiedział menadżer Swindon Robins Ronnie Russell, który widzi Jonassona w składzie swojej drużyny w 2011 roku.
Russell był pod wrażeniem jazdy &quot;THJ&quot; w sobotniej Grand Prix Skandynawii, gdzie zdobył 8 punktów. Przypomnijmy, że Jonasson w ubiegłym tygodniu zanotował groźny upadek w lidze szwedzkiej. Zawodnik Swindon Robins nie wziął udziału w treningu przed GP. W sobotę ścigał się z niezłym skutkiem, a w niedzielę wziął udział w meczu ligi polskiej. We wtorek czeka go starcie w Elitserien.
Nie pierwszy taki przypadek w BEL ...
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Trzech duńskich zawodników zostało zawieszonych przez duńską federację. Claus Vissing, Henrik Moeller i Henning Bager uczestniczyli w bójce podczas ubiegłotygodniowych rozgrywek Divison 1 (odpowiednik polskiej pierwszej ligi). Decyzja władz duńskiego speedwaya oznacza, że żużlowcy nie mogą brać udziału w żadnych zawodach w ciągu najbliższych trzech miesięcy.
Z tego powodu Claus Vissing nie będzie mógł reprezentować barw brytyjskiego Stoke Potters i polskiego Orła Łódź, który walczy o awans do pierwszej ligi.
No i brawo, a u nawet nie kiwnęło się palcem na zachowanie Sullivana i Jonssona i ich &quot;kogucich&quot; zapędów ...
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Po tym jak Thomas H. Jonasson dostał 28-dniowy zakaz startów na Wyspach Brytyjskich, Swindon Robins poszukiwało zastępstwa za 22-letniego Szweda. Wybór padł na Macieja Janowskiego. Dla wychowanka klubu z Wrocławia będzie to pierwszy kontakt z Elite League. - Maciej jest bardzo utalentowanym jeźdźcem i nie możemy się doczekać jego startów w Swindon. Musieliśmy zastąpić Thomasa i jestem zachwycony, że udało nam się ściągnąć Janowskiego, który osiągnął już wiele w swojej krótkiej karierze. Maciek zrobił duże wrażenie na Leigh Adamsie podczas startów Polsce i mamy nadzieję, że Maciej będzie u nas startował w roku 2011. Proszę fanów o gorące przywitanie naszego nowego zawodnika - chwalił nowy nabytek szef &quot;Rudzików&quot; Ronnie Russell
Debiut Macieja Janowskiego na Wyspach Brytyjskich nastąpi w czwartkowym meczu, w którym rywalem Swindon Robins będzie ekipa Coventry Bees. Janowski nie będzie osamotniony w ekipie Rudzików, ponieważ w tym zespole startuje też jego dobry kolega - Grzegorz Zengota.
Nasza gwardia na Wyspach się powiększa : &gt;
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Najprawdopodobniej Davey Watt zastąpi Emila Sajfutdinowa w czterech ostatnich turniejach Grand Prix w sezonie 2010. Australijczyk wystartował już w tym roku w turnieju w Cardiff, gdzie zgromadził 6 punktów. Sajfutdinow w tym sezonie na pewno nie wystartuje już w GP z powodu kontuzji ręki, jakiej nabawił się w sobotnim turnieju w Mallili. Pierwszym rezerwowym cyklu jest Piotr Protasiewicz, który jednak po rozczarowujących występach w Kopenhadze i Toruniu (również zastępował Rosjanina) zdecydował zrezygnować z cyklu i nic nie wskazuje na to, że zmienił zdanie. Kolejny na liście jest Australijczyk Davey Watt.
- Byłoby świetnie, gdybym to był ja - powiedział Watt. - Nic oficjalnie nie słyszałem, ale Pepe wysłał mi wiadomość przed Cardiff, że nie chce już nigdy ścigać się w SGP. Jeśli dostanę szansę, by jeździć do końca sezonu, będę zachwycony - powiedział na łamach speedwaygp.com.
- Emil to bardzo widowiskowy jeździec i nie mam zamiaru próbować go zastąpić. Zamierzam robić wszystko po swojemu, zdobywać punkty, cieszyć się jazdą i byciem w GP. Na pewno nie mam zamiaru być tylko uzupełnieniem stawki. Cardiff udowodniło, że mogę wygrywać biegi w trudnych warunkach
. Jeśli będę mógł robić to trochę częściej w GP, będę niezwykle szczęśliwy
- zapewnił Australijczyk.
Davey Watt w tym sezonie w lidze
polskiej reprezentuje I-ligowy GTŻ Grudziądz, na Wyspach
Brytyjskich ściga się dla
Poole Pirates, w Szwecji - Lejonen Gislaved.
???? za syfy.pl
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
6 punktów odjętych! Falubaz - Sparta 46-38
08-09-2010 21:57 Wiadomość z ostatniej chwili! 6 punktów Piotra Świderskiego zostało odjętych od zdobyczy całej drużyny Sparty! Motory Świdra zostały zawcześnie wyprowadzone z parku maszyn co jest niezgodne z regulaminem.
Za falubaz.com. Ach ten duch sportu ...
 
Do góry Bottom