>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Dyskusje na temat Primera Division

Status
Zamknięty.
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Dobra ale napisz mi dlaczego liga brazylijska jest żałosna?
Tyle co wychowała talentów do Europy ...-szacunek się należy.
Jest żałosna bo w porównaniu do Europy dyscyplina taktyczna w tym kraju jest absolutnie śmieszna ( a za czasów Pele nie było jej praktycznie w ogóle) , za czasów Pele w Brazylii grało się nawet dwoma - trzema obrońcami i strzelanie po 4-5 bramek przez obie drużyny było absolutną normalką .
 
dino3k 8

dino3k

Użytkownik
Nie wiem czy dobrze zamieściłem mój post ale mam pytanie odnośnie Segunda Division. Otóż śledząc tą ligę od jakiegoś czasu zauważyłem że drugi zespół Barcelony, ma realne szanse na awans do najwyższej klasy rozgrywek z miejsca uprawniającego do walki play-off&gt; Moje pytanie brzmi następująco, czy jest możliwe żeby pierwsza i druga drużyna z danego klubu występowały w tej samej lidze?
 
V 256

vernix

Użytkownik
Nie wiem czy dobrze zamieściłem mój post ale mam pytanie odnośnie Segunda Division. Otóż śledząc tą ligę od jakiegoś czasu zauważyłem że drugi zespół Barcelony, ma realne szanse na awans do najwyższej klasy rozgrywek z miejsca uprawniającego do walki play-off&gt; Moje pytanie brzmi następująco, czy jest możliwe żeby pierwsza i druga drużyna z danego klubu występowały w tej samej lidze?
Nie jest to możliwe. Nawet gdyby wygrała ligę, to i tak by nie awansowała ????
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
Jest żałosna bo w porównaniu do Europy dyscyplina taktyczna w tym kraju jest absolutnie śmieszna ( a za czasów Pele nie było jej praktycznie w ogóle) , za czasów Pele w Brazylii grało się nawet dwoma - trzema obrońcami i strzelanie po 4-5 bramek przez obie drużyny było absolutną normalką .
Oglądnij parę meczy i się wypowiadaj.
To że stawiają na ofensywę nie znaczy że nie potrafią grać w obronie .
Jak możesz porównywać z Europą jak nie grają między sobą raz na ruski rok Mistrzostwa Klubowe ale to śmieszne jest.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Oglądnij parę meczy i się wypowiadaj.
To że stawiają na ofensywę nie znaczy że nie potrafią grać w obronie .
Jak możesz porównywać z Europą jak nie grają między sobą raz na ruski rok Mistrzostwa Klubowe ale to śmieszne jest.
Na pewno rozmawiamy o czasach Pele? wiadomo że teraz dyscyplina taktyczna poszła do przodu (chociaż i tak jest w tyle za Europą) ale czasy w których grał Pele to była sielanka i mijanie 5 zawodników na raz nie było w tej lidze niczym niezwykłym , taki Garrincha praktycznie w każdym meczu jechał obronę jak chciał i przeważnie strzelał po takich akcjach bramki. W dzisiejszych czasach kluby z Argentyny i Brazylii potrafią już grać w obronie i rzeczywiście wychowują już wielkie talenty ale w latach 60-70 w Brazylii obrońca był tylko statystą a liczył się tylko napad . I proszę nie porównuj gdy obronnej w Brazylii do gry w Europie.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
I proszę nie porównuj gdy obronnej w Brazylii do gry w Europie.
Widać, że nie wiesz co się dzieje w Brasileiro.
Wiesz skąd się bierze fenomen i wysyp świetnych obrońców brazylijskich w ostatnim czasie ? Lucio, Juan, David Luiz i wiele innych którzy są na topie teraz?
Otóż już Ci szybko mówię.
W Brazylii musisz napastnikowi odebrać piłkę czysto, tam za lekkie muśnięcie dotknięcie czy cokolwiek innego obronća od razu dostaje cz.kartke. Sędziowie są uczuleni na faule defensorów. Stąd rynek brazylijski wypuszcza co roku wielu świetnych obrońców.
A co do tego, że liga brazylijska jest żałosna to już pojechałeś po całości... Nie wiesz , nie mów, proste. A nie udajesz eksperta jak Engel w TVP.
Pozdr
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
Ale co mają Dawid czasy Pelego do czasów teraz?
Nie porównałem obrony brazylijskiej do europejskiej bo nie ma po co w ogóle inny styl resztę wytłumaczył Ci Robson.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Przecież dyskusje z tym człowiekiem nie mają wogóle sensu. On zawsze ma rację a my jesteśmy debilami z którymi on musi dyskutować.
Lepiej nie zwracać uwagi na takie zaczepki i prowokacje ;)
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Widać, że nie wiesz co się dzieje w Brasileiro.
Wiesz skąd się bierze fenomen i wysyp świetnych obrońców brazylijskich w ostatnim czasie ? Lucio, Juan, David Luiz i wiele innych którzy są na topie teraz?
Otóż już Ci szybko mówię.
W Brazylii musisz napastnikowi odebrać piłkę czysto, tam za lekkie muśnięcie dotknięcie czy cokolwiek innego obronća od razu dostaje cz.kartke. Sędziowie są uczuleni na faule defensorów. Stąd rynek brazylijski wypuszcza co roku wielu świetnych obrońców.

A co do tego, że liga brazylijska jest żałosna to już pojechałeś po całości... Nie wiesz , nie mów, proste. A nie udajesz eksperta jak Engel w TVP.
Pozdr
jeśli w Brazylii &quot;za lekkie muśnięcie dotknięcie czy cokolwiek innego obrońca od razu dostaje cz.kartke&quot; to też się nie udzelaj, a nie udajesz eksperta jak Engel w TVP. Pozdr


Sprawa wygląda prosto. W Brazylii też w pewnym momencie pojawił się marketing, rozszerzony przez rodzine Emiliano. Wraz z pojawieniem się marketingu zaczęło bardziej zależeć na &quot;jakości&quot; i rywalizacji o konkretny wynik, stąd zasięgnięto innej myśli szkoleniowej. Cd rajdów Garrinchy to dzisiaj w latino też czasam da się to zaobserwować
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
jeśli w Brazylii &quot;za lekkie muśnięcie dotknięcie czy cokolwiek innego obrońca od razu dostaje cz.kartke&quot; to też się nie udzelaj, a nie udajesz eksperta jak Engel w TVP. Pozdr
Człowieku nie masz pojęcia o czym mówisz. Właśnie w Brazylii oraz całej Ameryce Płd. sędziowie w większości to kretyni, którzy o poważnym sędziowaniu nie mają pojęcia. Polskich sędziów by tam pewnie z pocałowaniem ręki wzięli, bo to co się tam wyrabia to aż coś się człowiekowi w środku robi. Jeżeli zawodnik gra tam cały sezon regularnie i nie dostał czerwonej kartki ani razu, to albo nie walczył, albo miał wielkiego farta. Poniżej daje jeden przykład z roku poprzedniego:
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Człowieku nie masz pojęcia o czym mówisz. Właśnie w Brazylii oraz całej Ameryce Płd. sędziowie w większości to kretyni, którzy o poważnym sędziowaniu nie mają pojęcia. Polskich sędziów by tam pewnie z pocałowaniem ręki wzięli, bo to co się tam wyrabia to aż coś się człowiekowi w środku robi. Jeżeli zawodnik gra tam cały sezon regularnie i nie dostał czerwonej kartki ani razu, to albo nie walczył, albo miał wielkiego farta. Poniżej daje jeden przykład z roku poprzedniego:

znów się gotujesz? Ty masz jakiś problem z emocjami;)

Oglądałem wiele spotkań, widziałem wiele kartek, widziałem też całą masę spotkań z brutalnymi wejściami bez konsekwencji. Więc tez i na tej podstawie nie widzę sensu powyższych marginalizacji
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
znów się gotujesz? Ty masz jakiś problem z emocjami;)
Oglądałem wiele spotkań, widziałem wiele kartek, widziałem też całą masę spotkań z brutalnymi wejściami bez konsekwencji. Więc tez i na tej podstawie nie widzę sensu powyższych marginalizacji
No fakt, że jestem nerwowy ale zrozum, że liga brazylijska do brutalnych to nie należy. Wystarczy obejrzeć wiele spotkań tej ligi i już widać, że tam sędziowie za byle dotknięcie dyktują faule, a potem w świat leci, że brutalna bo tyle czerwieni. Poza tym brutalne faule zdarzają się w każdej lidze.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
No fakt, że jestem nerwowy ale zrozum, że liga brazylijska do brutalnych to nie należy. Wystarczy obejrzeć wiele spotkań tej ligi i już widać, że tam sędziowie za byle dotknięcie dyktują faule, a potem w świat leci, że brutalna bo tyle czerwieni. Poza tym brutalne faule zdarzają się w każdej lidze.
nigdzie nie powiedziałem, że sędziowie są pobłażliwi. Ale ze spotkań w Brazylii, CL i niewielkiej ilości z Chile, Argentyny które oglądałem, wnioskuję że nie jest tak jak Pan Moderator napisał. Większa ilość czerwieni jest tam wg mnie proporcjonalna do różnicy w brutalności. W odniesieniu do Europy. Ale nie znaczy to też, że niewiadomo za co i niewiadomo jak często daje się kartki
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Widać, że nie wiesz co się dzieje w Brasileiro.
Wiesz skąd się bierze fenomen i wysyp świetnych obrońców brazylijskich w ostatnim czasie ? Lucio, Juan, David Luiz i wiele innych którzy są na topie teraz?
Otóż już Ci szybko mówię.
W Brazylii musisz napastnikowi odebrać piłkę czysto, tam za lekkie muśnięcie dotknięcie czy cokolwiek innego obronća od razu dostaje cz.kartke. Sędziowie są uczuleni na faule defensorów. Stąd rynek brazylijski wypuszcza co roku wielu świetnych obrońców.
A co do tego, że liga brazylijska jest żałosna to już pojechałeś po całości... Nie wiesz , nie mów, proste. A nie udajesz eksperta jak Engel w TVP.
Pozdr
Co do tych obrońców to gdzieś już to słyszałem , masz piątkę z powtarzania po komentatorach ze SportKlubu ;)
Liga Brazylijska jest taka mocna że cała masa przereklamowanych gwiazdeczek typu Robinho nie wie co się dzieje w starciu z mocniejszym obrońcą z Europy podczas gdy w mocarnej Brazylii jedzie po 3 i strzela bramki . Fajnie że podałeś dwóch dobrych środkowych obrońców z Brazylii ale gdzie jest reszta? gdzie są te Brazylijskie gwiazdy robiące furorę w Europię? grają w Anglii? , to prawda że wybiło się z tej ligi kilku wspaniałych obrońców typu : Thiago Silva czy wspomniany przez ciebie Lucio ale czy zmienia to fakt że dyscyplina taktyczna w tym kraju jest śmieszna w porównaniu do np. Anglii? oczywiście że nie.
To że pojawiło się kilku świetnych obrońców z tej ligi na przestrzeni 10 lat nie znaczy że gra obronna stoi tam na wysokim poziomie , dla przykładu Wybrzeże Kości Słoniowej tak samo ma kilku światowej klasy stoperów ale chyba nie oznacza to że ich liga jest mocna w defensywie.

Robson// Przyznam Ci racje, uciesz sie, bo nie mam czasu na beznadziejną dyskusje skoro i tak nic do Ciebie nie trafia... nie oglądasz meczów to nie wiesz. Pzdr
 
H 3

hugoboss24

Użytkownik
panowie co myslicie o postawieniu za wieksza kase w meczu barcelona-deportivo la coruna na deportiwo z podporka x2 barcelona ma juz mistrza a deportiwo o utrzymanie gra pozdrawiam
 
l0k0 1,5K

l0k0

Użytkownik
panowie co myslicie o postawieniu za wieksza kase w meczu barcelona-deportivo la coruna na deportiwo z podporka x2 barcelona ma juz mistrza a deportiwo o utrzymanie gra pozdrawiam
Wszystko zależy od składów. Jeśli pierwszy skład dostanie wolne i zagrają rezerwowi to myślę, że można zaryzykować. Teraz już kurs na Barce wynosi aż 1.55.
Inna sprawa, że nawet rezerwą Barca będzie groźna. Depor znowu na wyjazdach krucho. Zaledwie 2 wygrane w 18 meczach mówią same za siebie. Do tego tylko 9 strzelonych na wyjeździe. Tylko Hercules strzelił mniej. Motywacja może i będzie duża ale czy wystarczająca na Barce?
W tym meczu ja bym bardziej typował under 3.0 po ok. 1.90. Ewentualnie under 3.5 po mniej więcej 1.50.
Szczególnie jak nie zagra Messi to warto. Bez niego Barca zazwyczaj strzelała mało. Trzeba poczekać na składy.
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
nie widziałem tematu o nowym sezonie, a śmiało można to pytanie podpiąć do obecnego gdyż w tytule nie ma określonego roku rozgrywkowego.
Pytanie konkretne: czy wg Was Malaga może powalczyć o czołową trójkę z obecnym składem w sezonie 2011/2012? Wiele transferów: Mathijsen, Nistelrooy, Joaquin, Toulalan, Buonanotte, Monreal - zapomniałem o kimś?:&gt;
wiadomo, że muszą ruszyć w sezon z wysokiego C, bo później straty odrabiać niezwykle ciężko. Drużyna budowana &#39;na hurra&#39;, wyłożona kasa przez bogacza, ale czy to wystarczy? Podobnie jak w Man City tylko to nie ten kaliber transferów, sprowadzani raczej gracze doświadczeni... Da się z nich coś wykrzesać? Na pewno to jeszcze nie koniec nowych twarzy w Maladze, ale z racji tego, że w piłce klubowej sezon ogórkowy to można pobawić się w spekulacje...?:&gt;
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Primo - to nie koniec transferów Malagi. Przy tym tempie czeka nas jeszcze co najmniej kilka transferów. Trzeba przecież zbudować pierwszą jedenastkę ale też zapewnić dobrą ławkę.
Secundo - nikt, dosłownie nikt nie byłby w stanie w tak krótkim okresie zbudować niepokonanej drużyny. O rywalizacji i postraszeniu Realu i Barcelony nie ma mowy ale żeby walczyć o trzecie miejsce, też trzeba utrzymać wysoką formę przez cały sezon.
Wymiana niemal całego zespołu i wprowadzenie do gry nowych twarzy wymaga czasu. Utalentowani a często bardzo doświadczeni gracze na pewno dadzą tej drużynie wiele ale i oni potrzebują czasu.
Moim skromnym zdaniem Malaga w tym sezonie będzie się biła o ostatnie pucharowe pozycje. W przyszłym sezonie będzie już lepiej
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Hiszpański futbol na skraju upadłości


Hiszpański futbol prawie zbankrutował. Szacuje się, iż łączny dług wszystkich klubów wynosi około 4 miliardów euro. Sytuacja nie dotyczy jednak jedynie piłki nożnej, gdzie to 21 klubów wprowadziło prawo upadłościowe, ale również reszty dyscyplin sportowych na Półwyspie Iberyjskim.
Sytuacja jest na tyle delikatna, że gracze zaczęli strajkować. Co wydaje się pewne, kilka zespołów spadnie do niższych kategorii rozgrywek, ponieważ są niewypłacalne.
Cała ta sytuacja sprawia, że wypłaty wielu piłkarzy sa obcięte nawet o 50%.
Jedynie Real Madryt i FC Barcelona są w stanie zarobić tyle pieniędzy, by stawiać czoło długowi. Villarreal, Osasuna, Getafe, Huesca i Numancia nie zamierzają brać na siebie odpowiedzialności za zadłużenie, ponieważ nie przyczynili się do jego zwiększenia. Tworzy to w Hiszpanii rozłam pomiędzy zespołami.
Wina leży w braku porozumienia pomiędzy LFP (liga hiszpańska) a AFE (związek piłkarzy). Primera Division otrzymała skargę od ponad 300 piłkarzy, którzy obwiniali swoje kluby o brak zadowalającej ilości pieniędzy.
Problem dotknął nie tylko futbol, ale także koszykówkę, gdzie to np. Alicante jest na skraju całkowitego zniknięcia. To samo tyczy się kolarstwa, piłki ręcznej i siatkówki.

 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom