>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biegi narciarskie

Status
Zamknięty.
A 220

andrzej78

Użytkownik
Uuu, northug słabiutko. Według buków drugi co do faworytów. Ja pisałem wcześniej nie znam się za bardzo na męskich biegach ale norwegowie porażka. Może smary zawiodły. Wychodzi na to że biegi to taka sama loteria jak biatlon ????
 
hugues 4,8K

hugues

Użytkownik
hugues ale czego ty oczekiwałeś ? Jak ktoś się interesuje biegami i zna wyniki itp. i ślepo nie wierzy w zwycięstwo naszych rodaków to wiedział że Justyna będzie miała ciężko o podium a złocie to już nie wspomnę.
spodziewalem sie ostrej walki, ktorej niestety nie ujrzalem, i bede narzekal, bo uwazam, ze srebro i braz bylo w zasiegu naszej rodaczki, no ale sie grubo pomylilem
Uwazam, ze Kowalczyk przegrala medal w glowie juz dawno przed startem.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
I znów miałem rację, podium to sukces byłby ale to nie jej konkurencja, Kalla poza zasięgiem wszystkich, szansa dla Kowalczyk była i to duża, bo sprawdził się scenariusz że 3 zawodniczki powinny walczyć ale nikt się nie spodziewał że Smigun się włączy i jeszcze Haag.

Ale co tam ja mówię że 2 złota przywiezie, i może coś powalczy w sprincie. Na pewno powalczy tylko tam też trzeba mieć sporo szczęścia też.

Ale lepiej że 5 miejsce niż 4 i żałowanie że tuż za podium takie moje zdanie. Z resztą 6 sekund straty do 3 miejsca to sporo.
Zaraz mi powiecie, że mogłem pisać wcześniej, a nie teraz, ale co tam.
Wystarczyło poszperać chwilę zagranicą, żeby poczytać wywiady np z ojcem Smigun, który zapowiadał bardzo dobrą formę Kristiny i popierał to z tego co kojarzę nawet wynikami konkretnymi. No, a Haag to jest po prostu mocna i tyle, to żadne zaskoczenie nie było. Zaskoczeniem to jest to, że Khazova dopiero 20 miejsce, ale nie to że Anna miała 4.

A Justyna jeszcze 3 medale z czego 2 złote.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Khazova miała przed IO uraz stopy czy tam palca u stopy i podejrzewam że nadal go odczuwa ????
Kowalczyk poza pozdium , zadna niespodzianka, tylko media narobiły strasznego szumu ze Kowalczyk złoto zdobedzie, jak to nie jest jej konkurencja koronna
 
D 0

domelinho1701

Użytkownik
Spotkanie: Vancouver - Biegi Narciarskie - Kobiety - 10 km stylem klasycznym
Typ: Zwycięzca: Justyna Kowalczyk (POL)
Kurs: 3,70
Buk: betsson
Analiza:
Już dzisiaj wieczorem Justyna Kowalczyk ma szansę na zdobycie swojego pierwszego medalu na tych Igrzyskach Olimpijskich. I to złotego! W swoim pierwszym olimpijskim starcie w Whistler - biegu na 10 km techniką dowolną - Justyna Kowalczyk zajęła piąte miejsce. Słabo? Nic bardziej mylnego. Justyna jest specjalistką od stylu klasycznego, natomiast w sprincie w stylu dowolnym nasza reprezentantka nie miała wręcz prawa walczyć o medale. Jutro sprint na 10 km stylem klasycznym. Walka o zwycięstwo powinna się rozegrać pomiędzy dwoma zawodniczkami - Justyną Kowalczyk (liderką Pucharu Świata - 1595 punktów) i Słowenką Petrą Majdić (drugą w klasyfikacji generalnej PŚ - 1191 punktów). Porównując ostatnie cztery zawody w Pucharze Świata przed Igrzyskami reprezentantka Polski spisywała się zdecydowanie lepiej od Słowenki. 22 i 23 stycznia w Rybinsku Majdić nie startowała. Justyna zajęłatam 3 i 1 miejsce. W ostatnim weekendzie przed Igrzyskami w kanadyjskim Canmore 5 lutego w biegu na 10 km Majdić była 13, natomiast Kowalczyk 2. Szóstego lutego w sprincie stylem klasycznym Majdić zajęła 11 miejsce. Justyna Kowalczyk wygrała tamte zwody. Wiem, że trener Wieretelny przygotował Justynę świetnie do Igrzysk, co liderka Pucharu Świata udowodni już jutro zdobywając złoty medal.
 
macmaster 43

macmaster

Użytkownik
Spotkanie: Vancouver - Biegi Narciarskie - Kobiety - 10 km stylem klasycznym
Typ: Zwycięzca: Justyna Kowalczyk (POL)
Kurs: 3,70
Buk: betsson
Analiza:
Już dzisiaj wieczorem Justyna Kowalczyk ma szansę na zdobycie swojego pierwszego medalu na tych Igrzyskach Olimpijskich. I to złotego! W swoim pierwszym olimpijskim starcie w Whistler - biegu na 10 km techniką dowolną - Justyna Kowalczyk zajęła piąte miejsce. Słabo? Nic bardziej mylnego. Justyna jest specjalistką od stylu klasycznego, natomiast w sprincie w stylu dowolnym nasza reprezentantka nie miała wręcz prawa walczyć o medale. Jutro sprint na 10 km stylem klasycznym. Walka o zwycięstwo powinna się rozegrać pomiędzy dwoma zawodniczkami - Justyną Kowalczyk (liderką Pucharu Świata - 1595 punktów) i Słowenką Petrą Majdić (drugą w klasyfikacji generalnej PŚ - 1191 punktów). Porównując ostatnie cztery zawody w Pucharze Świata przed Igrzyskami reprezentantka Polski spisywała się zdecydowanie lepiej od Słowenki. 22 i 23 stycznia w Rybinsku Majdić nie startowała. Justyna zajęłatam 3 i 1 miejsce. W ostatnim weekendzie przed Igrzyskami w kanadyjskim Canmore 5 lutego w biegu na 10 km Majdić była 13, natomiast Kowalczyk 2. Szóstego lutego w sprincie stylem klasycznym Majdić zajęła 11 miejsce. Justyna Kowalczyk wygrała tamte zwody. Wiem, że trener Wieretelny przygotował Justynę świetnie do Igrzysk, co liderka Pucharu Świata udowodni już jutro zdobywając złoty medal.
Nie jestem znawca tej dyscypliny, ale cos mi sie wydaje ze nie ma takiego czegos jak sprint metoda klasyczna? Sprint jak sama nazwa wskazuje polega na jak najszybszym pokonaniu krotkiej trasy, i chyba zawodniczki biegna technika dowolna... Jesli sie myle wyprowadzcie mnie z bledu ;)
 
hasiak 21

hasiak

Użytkownik
no nie jesteś ????

Technika dowolna zmusza biegacza do odbijania jednej narty na zewnątrz. Narta ta stawiana jest pod kątem w taki sposób, że wewnętrzna jej krawędź jest prowadzona po śniegu, podobnie jak w łyżwiarstwie. Tak jak w technice klasycznej ciężar biegacza jest całkowicie przenoszony z jednej narty na drugą. Jest to podstawowa umiejętność potrzebna do nauki jazdy łyżwą. Osoby umiejące jeździć na łyżwach bądź rolkach uczą się szybciej techniki dowolnej niż klasycznej.


Technika klasyczna jest często używana na trasach ze specjalnie przygotowanymi torami (dwoma równoległymi rowkami wyciętymi w śniegu).

Narty przeznaczone do techniki klasycznej są odpowiednio wygięte. Pozwala to na łatwe odbicie się od śniegu wtedy, kiedy ciężar narciarza jest równomiernie rozkładany pomiędzy obie narty. Środkowa część narty posiada też &quot;rybie łuski&quot;, lub jest to miejsce, gdzie wosk przykleja się do śniegu (zwane też &quot;strefą odbicia&quot; narty). Kiedy cały ciężar biegacza jest przenoszony na jedna nartę, strefa odbicia dotyka śniegu. Woski poślizgowe są nakładane na obu końcach narty.
 
D 21

duza-stawka

Użytkownik
Witam Mam zamiar dzisaj postawić na Justynę 500 zł do 3 miejsca jak to widzicie jak oceniacie szanse tydzień ostatni w plecy przez takie druzyny jak real i porto Więc napiszcie jak to widzicie wielkie dzięki z góry
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Sprint to według mnie taka niewiadoma, Kowalczyk w sprincie potrzebuje górki na której to odjeżdża rywalkom, ma słaby start i często ląduje na 4-6 pozycji na początku a zależy od trasy może być trudność z przedostawaniem się na wyższe pozycje. Ale oczywiście jest najlepsza, najmocniejsza i medal jest w jej zasięgu, bardziej niż w biegu na 10km.

Ale pamiętajmy że jak tam biegną tak obok siebie to zdarzają się upadki itp. a to przekreśla awans, nie mówię że Justyna musi zaliczyć glebę ale różnie to bywa.
 
bludek 367

bludek

Użytkownik
Witam Mam zamiar dzisaj postawić na Justynę 500 zł do 3 miejsca jak to widzicie jak oceniacie szanse tydzień ostatni w plecy przez takie druzyny jak real i porto Więc napiszcie jak to widzicie wielkie dzięki z góry
Jeśli 500 zł to dla Ciebie dużo to lepiej dobrze się zastanów. Życzę Kowalczyk jak najlepiej, ale to są aż 4 szybkie biegi w których nie można sobie pozwolić na żaden większy błąd, bo później nie będzie gdzie tych błędów naprawiać. Warunki do biegu mogą być różne.

Granie takiego zakładu za znaczną część budżetu to trochę kuszenie losu. Justyna narzeka na to, że trasy są zbyt łatwe, że zjazdy niebezpieczne i raczej preferujące sprinterki. A Ona jednak najlepiej czuje się na długich dystansach, gdzie ma czas, żeby pokazać swoją siłę...

Inną sprawą jest to, że z braku solidnych nadziei na medale zrobiliśmy na siłę taką &#39;multi-nadzieję&#39; z Justyny Kowalczyk, a już pierwszy start (mimo, że w najgorszej dla niej konkurencji) pokazał, że tu nikt nic nie da Jej za darmo...

W Unibecie widzę kurs 1,25 na obecność Majdić w 3jce - który bukmacher oferuje zakłady przeciwne (Majdić po za pierwszą trójką)? Biorąc pod uwagę kurs, to co dotychczas działo się z faworytami w konkurencjach biegowych i pewną losowość tej konkurencji, można by było ruszyć to za drobne...
 
hugues 4,8K

hugues

Użytkownik
Witam Mam zamiar dzisaj postawić na Justynę 500 zł do 3 miejsca jak to widzicie jak oceniacie szanse tydzień ostatni w plecy przez takie druzyny jak real i porto Więc napiszcie jak to widzicie wielkie dzięki z góry
ryzyko jest spore, odradzam, 4 biegi, na ktorym zawsze sie moze cos przydarzyć
jak dla mnie mozna zagrac 4/10
 
D 21

duza-stawka

Użytkownik
Dzięki za komentarze powiem uświadomiliście mnie ze sporym ryzykiem dużej kasy ???? a tak żeby zagrać za 100 zl to z tych par na kogo byście obstawili: Majdic-Kowalczyk Kl1 1.60 2.00 17/02
19:15
Majdic-Bjoergen Kl1 1.35 2.70 17/02
19:15
Majdic-Falk Kl1 1.35 2.70 17/02
19:15
Kowalczyk-Bjoergen Kl1 1.55 2.10 17/02
19:15
Kowalczyk-Falk Kl1 1.50 2.20 17/02
19:15
Kowalczyk-Prochazkova Kl1 1.25 3.20 17/02
19:15
Bjoergen-Falk KL1 1.80 1.80 17/02
19:15
Bjoergen-Prochazkova Kl1 1.80 1.80 Kto wam się wydaję jest w formie i pasuję ten styl klasyczny Wielkie dzięki za odpowiedz ????
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Jeśli 500 zł to dla Ciebie dużo to lepiej dobrze się zastanów. Życzę Kowalczyk jak najlepiej, ale to są aż 4 szybkie biegi w których nie można sobie pozwolić na żaden większy błąd, bo później nie będzie gdzie tych błędów naprawiać. Warunki do biegu mogą być różne.

Granie takiego zakładu za znaczną część budżetu to trochę kuszenie losu. Justyna narzeka na to, że trasy są zbyt łatwe, że zjazdy niebezpieczne i raczej preferujące sprinterki. A Ona jednak najlepiej czuje się na długich dystansach, gdzie ma czas, żeby pokazać swoją siłę...

Inną sprawą jest to, że z braku solidnych nadziei na medale zrobiliśmy na siłę taką &#39;multi-nadzieję&#39; z Justyny Kowalczyk, a już pierwszy start (mimo, że w najgorszej dla niej konkurencji) pokazał, że tu nikt nic nie da Jej za darmo...

W Unibecie widzę kurs 1,25 na obecność Majdić w 3jce - który bukmacher oferuje zakłady przeciwne (Majdić po za pierwszą trójką)? Biorąc pod uwagę kurs, to co dotychczas działo się z faworytami w konkurencjach biegowych i pewną losowość tej konkurencji, można by było ruszyć to za drobne...
Nie musi biec 4 biegów na maxa, Justyna zna swoją siłę, swoje możliwości i możliwości rywalek, wie ile musi z siebie dać żeby się zakwalifikować dalej.
Kowalczyk nie jest żadną multi-nadzieją, tylko multipewniaczką do tego, że będzie multimedalistką i tyle. W poprzednim biegu tak naprawdę medal byłby niespodzianką. To była rozgrzewka dla niej przed następnymi biegami, przed dzisiejszym sprintem, w którym już bardzo mocno liczy na medal i przede wszystkim przed 2 następnymi, w których mierzy w 2 złota.
Także są spore szanse że wygra, ale podium Justyny jest pewne.
 
danny1992 514

danny1992

Użytkownik
Dziś Justyna według mnie medal powinna zdobyć. O wygraną będzie niezwykle ciężko, gdyż zależy to nie tylko od samej zawodniczki, ale od warunków pogodowych i trasy. Widzieliśmy już na tych Igrzyskach jakie pogoda potrafi spłatać figle.
Justyna napewno do tego biegu podejdzie bardzo skoncentrowana i zmobilizowana. 5 miejsce w pierwszym starcie z pewnością nie zaspokoiło naszej mistrzyni. Jak wiemy Justyne bardziej motywują porażki niż zwycięztwa.
Dużo w tym biegu będzie zależało od startu i wyjścia z pierwszego zakrętu. Jeżeli uda się wyjść na czele to już dalej będzie łatwiej.
Myślę, że faworytką dziś obok Justyny będzie Petra Majdic. Nie bez powodu odpuszczała pierwszy start. Z pewnością jest do tego biegu świetnie przygotowana i będzie chciała udowodnić, że jest świetną sprinterką.
Justyna Kowalczyk poduim @ 1.55
Petra Majdic podium @ 1.35
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Teoretycznie Majdić i Kowalczyk powinny powalczyć o zwycięstwo, ale jak ktoś napisał poprzednio i ja wcześniej ważny jest start, wyjście z zakrętu itp. jak Justyna będzie pierwsza to ona narzuci takie tempo że nie ma szans, ale jak będzie musiała gonić to różnie to bywa.

Majdić , Kowalczyk walka o wygraną
Bjoergen i Falk powinny się dołączyć

I z tych 4 można upatrywać zwycięzce sprintu.
 
bludek 367

bludek

Użytkownik
@Olo_13

Doskonale wiem, że nie musi biec 4 biegów na maksa, ale może też zdarzyć się, że po pierwszym biegu trzeba będzie spakować narty. Niestety, nie takie niespodzianki Igrzyska widziały. Rozumiem osobiste sympatie i ja też życzę Jej jak najlepiej, ale nie chcę być optymistą w stylu Maćka Kurzajewskiego (i autorytetu sportowego Cezarego Żaka) - a nie dostrzegając innej opcji niż medal niebezpiecznie się do nich zbliżasz.

Na trasie zbliżają się upadki, przeciwniczki przeszkadzają na trasie - zwłaszcza te słabsze, które same większych szans na medal nie mają, więc ryzykują. Do tego WSZYSCY narzekają na trasy. Po kilku przejazdach ich stan na pewno nie będzie się poprawiał - tym bardziej, że temperatury mają być plusowe.

Ta dyskusja zaczęła się od pytania czy warto postawić na nią nawet sporawe pieniądze i ja napisałem swoje zdanie.

Teraz suchy fakt:
- miejsca Kowalczyk w sprintach w tym roku:
1. 3. 7. 19. 2.
- miejsca Majdić w sprintach tym roku:
11. 2. 7. 1.

I jak do tego faktu ma się Twoja teoria o sile Justyny, możliwościach jej i jej rywalek? W Pradze Kowalczyk wyprzedziły zawodniczki, które lubią zajmować miejsca w czwartej dziesiątce. Jest w tym sporo loteryjność czy nadal będziesz się upierał? Teoretycznie 2 największe faworytki, w blisko połowie startów nie łapały się na podium, W TYM ROKU!

I teraz. Czy w poprzednim starcie tak naprawdę medal byłby niespodzianką? To nieco dorabianie idei do ostatnich wydarzeń. A fakty? No chociażby taki, że kilkanaście razy łapała się na podium na tym dystansie i w tym stylu. Inny fakt? No to taki: ostatnia próba przedolimpijska - już w Kanadzie - ten sam styl, ten sam dystans i 2 miejsce. Do tego jakimś dziwnym trafem bukmacherzy ewentualnego jej miejsca na podium, nie traktowali w kategoriach niespodzianek (nie przypominam sobie wyjątkowo wysokich kursów). Miała szansę, powalczyła i nie udało się.

Dziwne też, że nie pamiętasz atmosfery jaka była przed pierwszym startem Justyny. Wszystkie media otwarcie mówiły o NADZIEJACH. Zresztą obaj wiemy, że do medalu nie zabrakło wiele i wiemy też jak wyglądała walka na trasie.

Fragmentu o &#39;multipewniaczce&#39; nawet nie będę komentował, bo aż boje się tego co mogą zrobić z Nią ludzie (traktujący ją jako &#39;multipewniaczke&#39;), jeśli tych medali w ilości hurtowej nie będzie.

A jeśli podium jest pewne to nic tylko brać kredyty i grać ;). Za postawiony dom można wygrać półtora domu :cool:...

@coolmen7 - podałem tylko sprinty z obecnego roku. Wszystkie razem z racji tego, że na Igrzyskach nie ma indywidualnego sprintu w stylu dowolnym - choć masz rację, fałszuję to obraz. Dobrze, że to uzupełniłeś. Dziękuję.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Bludek w kilku rzeczach się zgodzę z tobą ale jak podajesz statystyki to wysil się i poszukaj lepiej no chyba że nie potrafisz.

W tym sezonie odbyło się 9 sprintów w tym 5 stylem klasycznym i 4 dowolnym.
Miejsca Justyny Kowalczyk:

Sprint klasyczny: 1 , 2 , 2, 7 ( przez upadek ), 1 ( Majdić upadek i brak kluczowych zawodniczek ze sprintu )

Sprint dowolny: nie startowała , 26, 19, 3

Dziś odbywa się sprint klasyczny, Kowalczyk 4 razy na podium i dwa zwycięstwa, ostatnie nie koniecznie ważne ale pierwsze trzy sprinty to świetne miejsce więc można przypuszczać że dziś Kowalczyk ma wielką szansę na medal i to nawet złoty. Być może trasa nie jest najlepsza dla Kowalczyk, ale pisało że Wiertelny i Kowalczyk wczoraj analizowali całą trasę szczególnie trener który ją przeszedł.

Jeżeli tylko nie przydaży się tu upadek, jestem pewien że podium będzie a czy złoto ? Mnie to mało obchodzi, najważniejsze aby medal był , jak złoty to zajebiście, jak inny też bardzo dobrze.

Pozdrawiam
 
mako23 27

mako23

Użytkownik
Według mnie dobrą propozycją będzie:
Czy Marit Bjoergen (NOR) będzie w Top 6?
Kursik całkiem ładny 1,85. Co o tym myślicie?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom