>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Bieżące wydarzenia, newsy, komentarze

martinus 491

martinus

Użytkownik
http://polska.newsweek.pl/ksiazka-wojciecha-sumlinskiego-o-komorowskim-to-plagiat-,artykuly,376984,1.html
Niestety dla Sumlińskiego wygląda to coraz bardziej kompromitująco. O ile splagiatowanie fragmentów opisów postaci czy miejsc świadczy o tym, że Sumliński generalnie nie jest specjalnie lotnym pisarzem, który dobrze włada językiem, skoro takie rzeczy musi przepisywać to te fragmenty odnoszą się już bezpośrednio do treści merytorycznej. I nie dość, że tutaj plagiaty są już całkowicie ewidentne to pokazują, że Sumliński ordynarnie zmyślał...
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Gdyby zmyślał to Komorowski by go pozwał.Na jakiej podstawie twierdzisz,że zmyślał?
Były wybory, książki w PL mało kto czyta. Rozprawa sądowa narobiłaby hałasu. Czytałem 2 książki Sumińskiego w tym &quot;Niebezpieczne...&quot; swoją drogą bezpiecznie napisana. W książce brakuje dowodów na kontakty z WSI i działalność przestępczą byłego prezydenta. Nie było o co robić hałasu. Sprytnie napisany kryminał, wykorzystujący bieżące wydarzenia w polityce. House of cards made in Poland w wersji czytanej. Koniec historii.
 
zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik
W książce brakuje dowodów na kontakty z WSI i działalność przestępczą byłego prezydenta.
Bo w Polsce ktoś by wydał taką książkę ;) Od razu w domu by się zatruł marchewką, albo na przejściu trzasnął by go TIR.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Bo w Polsce ktoś by wydał taką książkę ;) Od razu w domu by się zatruł marchewką, albo na przejściu trzasnął by go TIR.
akcja rodem jak z klasyków, do których sam &quot;nawiązuje&quot;.
Po śmierci murowany bestseller. Nie warto?




:cool:
 
rangizz 2,7K

rangizz

Użytkownik
Co do Sumlińskiego to przyjeżdża on od czasu do czasu w moje okolice. I mimo, że takiemu Komorowskiemu reki bym nie podał gdyby tonął, to muszę przyznać, że Sumliński ma skłonności do podkoloryzowania faktów by lepiej się sprzedało. O szczegóły nie pytajcie. Samej książki nie czytałem, oceniać nie będę.
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
ja bardziej patrze na to tak,Sumlinski miał informacje tylko nie umie pisać książek tzw fabuły i wygląda na to że poprzeplatał prawdziwe informacje z zaczerpniętymi z filmów i innych książek minus jest taki że jakby chciał to powiedziałby to od razu co nie znaczy że nie ma tam informacji prawdziwych i ważnych dla państwa
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Gdyby zmyślał to Komorowski by go pozwał.Na jakiej podstawie twierdzisz,że zmyślał?
Jeśli pisze, że Ustka w danym dniu była skuta śniegiem i mrozem a dane meteorologiczne pokazują, że przez parę dni było tam kilka stopni na plusie i żadnych opadów śniegu to mamy dowód na to, że w tym konkretnym przypadku zmyślał. A dokładniej mówiąc splagiatował opis z jednej z książek. Jeśli zrobił to w tym przypadku to rodzą się podejrzenia czy nie zmyślał w innych fragmentach.
ja bardziej patrze na to tak,Sumlinski miał informacje tylko nie umie pisać książek tzw fabuły i wygląda na to że poprzeplatał prawdziwe informacje z zaczerpniętymi z filmów i innych książek minus jest taki że jakby chciał to powiedziałby to od razu co nie znaczy że nie ma tam informacji prawdziwych i ważnych dla państwa
Jest też taka opcja, czyli, że jest po prostu wyjątkowo miernym pisarzem, który ma problemy z przelaniem swoich myśli czy wiedzy na papier. Tylko, że jako dziennikarz raczej z tym problemów nie powinien mieć.
Tak czy inaczej jego wiarygodność w chwili obecnej niestety stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania.
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
niby stoi pod znakiem zapytania ale wyrok w aferze marszałkowej sporo mówi nawet nawiązując do książki
nie bede go bronił broń Boże więc jak ktoś będzie miał co raz to nowsze info i okaże się że to wszystko to farmazon to wiadomo co mu do ust
a co do dziennikarstwa a pisania książek to są dla mnie to dwie inne bajki
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Dwie inne bajki byłyby gdyby facet napisał monografię naukową na 500 stron z milionem przypisów i bibliografią na 40 stron. A on opisał swoje śledztwo dziennikarskie z elementami (?) kryminału. W dodatku on sam jest dziennikarzem śledczym, więc to zdecydowanie jedna i ta sama bajka.
Co do samej książki to ja też czekam na dalsze informacje. Na razie wiemy, że zmyślił sobie pogodę w Ustce.
A z cyklu dobra zmiana: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Przez-podatek-bankowy-mieszkanie-drozsze-o-20-tys-zl-7294292.html
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Cóż, jak się nie ma argumentów zawsze można walnąć 40 emotikonów.
Zresztą co do podatku bankowego miałem już taką wątpliwość parę dni temu:
Po drugie podatek bankowy dotyczy aktywów banków. Siłą rzeczy więc banki będą ograniczać udzielanie kredytów, zwłaszcza tych długoterminowych i stabilnych, a co za tym idzie tańszych. W szczególnosci hipotecznych.
Zapewne zwiększy się aktywność instytucji finansowych w obszarze pozabilansowych instrumentów finansowych. Czyli banki przesuną część aktywności z realnej gospodarki na czystą spekulację.A to raczej dobrze nie wróży ani stabilności sektora ani rozwojowi gospodarczemu.
Wtedy jakoś nikt mi na to nie odpowiedział. Teraz oprócz emotikonów też się nie spodziewam.
 
zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Polsce-grozi-wykluczenie-z-Eurowizji-Beata-Kempa-to-nieuprawnione-grozby,wid,18099301,wiadomosc.html
Ależ jestem zadowolony z tego co się dzieje ???? Widać właśnie teraz jakim Polska była popychadłem w latach poprzednich, że zachód jęczy i skamle jak to u nas się dzieje źle, gdy teraz zaczynają się w miarę normalne zmiany. Każdy chce nas wykluczać z byle g...a, jakieś sankcje, kary - coś pięknego. A to, że świnie, które zostały odepchnięte od koryta kwiczą w zagranicznych mediach jest jeszcze piękniejsze.
Czy ktoś odczuł na własnej skórze te dramatyczne zmiany w TK, albo to że Kurski został prezesem TVP?
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Czy ktoś odczuł na własnej skórze te dramatyczne zmiany w TK, albo to że Kurski został prezesem TVP?
Ja odczulem ???? (( Znow zapraszaja do TVP Info gosci z obu stron, coz za skandal ! Jak to jest mozliwe zeby w Telewizji pokazywac osoby o odmiennych pogladach !!! Do tego obejrzalem wiadomosci, a tam wypowiedzi Wronskiego czy sprzedawczyka Wielinskiego, jak to jest mozliwe to jest po prostu SKANDAL !!!! TVP stracilo w moich oczach brak mediow publicznych i zamach na wolnosc slowa dzieje sie na naszych oczach !
Cóż, jak się nie ma argumentów zawsze można walnąć 40 emotikonów.
Ty w to wierzych, czy udajesz ? Niech podniosa na razie podnioslo 9 bankow, z czego pewnie wszystkie to zachodnie ;) Prosze Cie, Polska byla ostatnim krajem w UE gdzie nie bylo tkaiego podatku, wiec skonczy ten placz. Nie dosc, ze nie bylo u nas tego podatku to i tak juz mielismy oplaty najwyzsze w Europie ;) Jestes taki pro wolno rynkowy itd. wiec poczekaj a wolny rynek zweryfikuje to ;) Na tym to wszystko polega , napisza artykul ze 9 bankow podnioslo, a 28 ma nadal na tym samym poziomie.
Szkoda mi tylko klientow, ze musza placic za cos co jest planowane po ty by Niemcy wiecej pieniedzy maja, ale coz nie ma problemu przeniesc kredyt do innego banku, ktory z checia przyjmie kolejnego klienta ;)
 
luckyandgrind 22

luckyandgrind

Użytkownik
Cala ta wasza dyskusja odnosnie Sumlinskiego wyglada jak opisywanie afery zegarkowej nowaka w mediach, pewnie nie wszyscy wiedza co tak naprawde on odjebal (mala podpowiedz, nie chodzi tylko o zegarek za prawie 20 tys)... Polecam skupic sie na procivili, a nie na tym czy Pan Wojciech jest dobrym pisarzem czy nie (w mojej opini nie jest, ale dziennikarzem nie jest z wyksztalcenia tylko z zamilowania, znam duzo lepszy, ale niestety i duzo gorszych - przeczytalem jego 3 ksiazki i troche zyskuja w formie audiobookow)...
 
Do góry Bottom