Bieżące wydarzenia, newsy, komentarze

husarz22 5,6K

husarz22

Forum VIP
Dołączył
03/2014
Posty
1351
Miasto
pzn
Oficjalnie Ruch Narodowy i partia Wolność pójdą razem do eurowyborów. Jakie macie zdanie o tej koalicji?
Wydaje mi się że to dobry pomysł. Aczkolwiek jest sporo głosów, że to nie wypali.
 
sumada90 12K

sumada90

Forum VIP
Dołączył
05/2008
Posty
5086
Miasto
Stolica bezrobocia
Oficjalnie Ruch Narodowy i partia Wolność pójdą razem do eurowyborów. Jakie macie zdanie o tej koalicji?
Wydaje mi się że to dobry pomysł. Aczkolwiek jest sporo głosów, że to nie wypali.
Będzie jak zwykle. Balansowanie na granicy progu, a w kluczowym momencie wyjdzie Korwin i powie coś o murzynach, kobietach albo niepełnosprawnych i zbije im poparcie, żeby nie weszli.
Chociaż myślę, że jeśli gdzieś mają odnieść jakiś sukces to właśnie w wyborach europarlamentalnych.
 
furman19 923

furman19

Użytkownik
Dołączył
04/2013
Posty
323
Miasto
Gniezno
Mnie najbardziej zszokowalo zachowanie Wałęsy. Duda zgodzil sie na wspolny lot mimo ze oboje się nie cierpią, widze jaki lament by był gdyby odmowil. Bolek zrobił sobie fotko z napisem konstytucja przed wylotem i sobie myślę no vhyba na pogrzebie tak się nie pokaże.... Na prawdę nie wiem jakim debilem trzeba być aby nawet na pogrzebie człowieka, wyciągać brudy z własnego kraju. Na początku roku Lis na Twitterze" Biedny Alfie (...) Duda ma gdzieś konstytucję." To jest tak obrzydliwe że aż niewiarygodne, stracili władze teraz poświęcą każdego aby znowu dopchac się do koryta.
 
kombajn 1,2K

kombajn

Użytkownik
Dołączył
09/2007
Posty
1219
Banki, firmy ubezpieczeniowe, biura maklerskie i reszta instytucji finansowych mają wstecznie zlustrować klientów i zaraportować fiskusowi.
Banki, firmy ubezpieczeniowe, biura maklerskie i reszta instytucji finansowych mają wstecznie zlustrować klientów i zaraportować fiskusowi. Uważają, że to niepotrzebny koszt i strata wizerunkowa - informuje "Puls Biznesu".
Według dziennika Ministerstwo Finansów przygotowuje się do wielkiej operacji. "Zamierza uzyskać od klientów instytucji finansowych deklaracje, w jakim kraju rozliczają i płacą podatki (tzw. rezydencja podatkowa).
Zaangażuje to 35 działających w Polsce banków komercyjnych, 553 banki spółdzielcze, 64 towarzystwa funduszy inwestycyjnych, 60 firm ubezpieczeniowych, 56 domów maklerskich i 49 SKOK" - czytamy.
Wielka operacja fiskusa. Chodzi o rezydencję podatkową
Akcja ma ruszyć do 30 czerwca. Jak pisze "PB", według przedstawicieli sektora finansowego oświadczenia będą musiały złożyć miliony osób.
"Oświadczenia o rezydencji podatkowej od klientów zakładających rachunki po 31 marca 2017 r. instytucje finansowe pobierały na bieżąco. Pisma z żądaniem złożenia oświadczeń za okres wcześniejszy dostaną wszyscy klienci, także obywatele polscy płacący podatki nad Wisłą" - czytamy.
Szef KAS będzie mógł dzielić się zebranymi informacjami z fiskusami innych krajów UE i spoza niej. Międzynarodowa wymiana takich informacji ma służyć - jak cytuje "PB" - "uszczelnianiu systemów podatkowych i walce z oszustwami podatkowymi".
Resort finansów w oświadczeniu cytowanym przez dziennik pisze: "Projektowana ustawa stanowi odzwierciedlenie standardu unijnego".
/ by b u s i n e s s i n s i d e r p o l s k a
 
rondani 1,5K

rondani

Użytkownik
Dołączył
07/2019
Posty
713
Cechy PiSowcwca:
1. Człowiek niewykształcony.
Zgodnie z badaniem IPSOS z 2015 r. 44 % osób z wykształceniem podstawowym lub gimnazjalnym to zwolennicy PISU. Jest to jednocześnie najliczniejsza grupa wyborców w elektoracie PISU. Jeśli porównamy to do PO to osoby z wykształceniem podstawowym i gimnazjalny są najmniejszą częścią elektoratu tej partii i stanowią jedynie 17% Polaków. Jeśli w Polsce według badań z 2017 63% rodaków nie przeczytało żadnej książki, to wśród wyborców PISU można śmiało założyć, że jest to co najmniej 80%. Skąd więc biorą swoją „wiedzę”? Z memów z facebooka, TV Trwam, propagandy w wiadomościach oraz od księdza z ambony.
2. Człowiek stary.
Te same statystyki 2015 r. mówią nam również, że wyborca PIS to człowiek w podeszłym wieku. Dlaczego tak się dzieje? Bo Pis dużo obiecuje, a mentalność tych ludzi pochodzi z PRL. Osoby takie czekają, aż państwo wszystko za nich zrobi i wszystko im da. Socjalizm to dla nich najlepszy ustrój. Takie osoby nie pojmują, że państwo liberalne daje większe szanse zarówno im jak i ich wnukom na dostatnie życie. W socjaliźmie się urodzili i w socjaliźmie chcą umrzeć.
3. Polak katolik.
Każdy chyba wie że większość zagorzałych katolików to twardy elektorat PIS. Nie jest to dziwne. Władze PIS specjalnie celują w tych ludzi bo wiedzą, że są oni najłatwiejsi do zmanipulowania. Skoro uwierzyli, że jakiś człowiek oddał życie za ich grzechy na krzyżu i jest bogiem to uwierzą we wszystko. Wiara w cuda pozwala im uwierzyć np. w cuda Morawieckiego, czyli że jak się rozda pieniądze ludziom to wcale nie trzeba będzie podwyższać podatków.
4. Człowiek widzący wszędzie spisek.
Typowy PISiak tak samo jak wierzy w cuda tak wierzy również w terie spiskowe. Jako człowiek ograniczony i nierozumiejący do końca otaczającego go świata ma przeświadczenie, że wszędzie są grupy trzymające władzę i tylko spiskują na biednych Polaków. Pomimo 25 lat demokracji w Polsce jest on w stanie uwierzyć, że Polską dalej rządzą komuniści, którzy zapewnili sobie władzę w Magdalence. Wyborca Pis nie może również pojąć, że samolot może się rozbić z powodu nieprzestrzegania procedur, braku wyszkolenia pilotów oraz nacisków na lądowanie w związku ze zbiżającymi się wyborami. Uwierzy za to w termobomby, sztuczną mgłę, pancerne brzozy itp. W sumie to nie ma co się im dziwić, skoro ich główny „guru” twierdzi: „nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne”
5. Człowiek sfrustrowany i mściwy.
Patrząc na wyborców PISU często widzę ich frustrację otaczającym ich światem. W związku z tym, że słabiej sobie radzą w życiu niż inni, widząc jak ich znajomi się bogacą, a oni nie, za wszystkie swe niepowodzenia obarczają rządzących. Uważają, że jak przyjdą Ci prawi politycy to ich wszelkie problemy materialne i osobiste zostaną rozwiązane. Osoby tego typu zawsze będą zwalać swoje porażki na innych, a szczególnie na polityków. „Ja mam mało”, dlatego trzeba opodatkować tych co powodzi się im lepiej. To nic, że są to ludzie przedsiębiorczy, potrafią coś budować, a w swoich firmach tworzą nowe miejsca pracy. Trzeba im dowalić bo mają za dużo.
6. Człowiek podatny na kłamstwo.
To w jakie kłamstwa jest w stanie uwierzyć przeciętny wyborca PISu wciąż mnie zadziwia. Wystarczy kilka razy powtórzyć kłamstwo by w to uwierzył i łykał jak młody pelikan. Tego typu człowiek wierzy np, że w Polsce wszystko zostało sprzedane dla zagranicy. Nie zauważa że większość największych firm w tym kraju należy do kapitału polskiego i to głownie państwowego. Największa firma w polsce PKN ORLEN -polski, największy bank w Polsce PKO BP – polski, największy ubezpieczyciel w kraju czyli PZU – polski, największe elektrownie/dostawcy prądu PGE, Tauron, Enea – polskie, największa firma wydobywcza w kraju czyli KGHM – polska, największa firma odzieżowa w kraju LPP – polska, a dalej PGNig, koleje, kopalnie itd. Wyborca pisu widzi natomiast jedynie zagranicznego Lidla i Biedronkę, bo głównie tam kieruje swoje kroki gdy wychodzi z domu. Chodzi i tłucze codziennie jak zdrowaśki, że wszystko w Polsce zostało sprzedane. Nie zauważa jak kolejne polskie firmy od kilku lat przejmują kolejne zagraniczne przedsiębiorstwa. Kolejnym kłamstwem powtarzanym jak mantra jest, że ci z PO kradli. Tak kradli, że przez ostatnie 2 lata żadnemu nie postawiono zarzutów kradzieży. Grunt, że ciemny lud to kupił jak mówił klasyk Kurski. Człowiek podatny na kłamstwo uwierzy nawet w to iż nasz kraj obecnie lepiej się rozwija mimo, iż jak PO zostawiało władzę wzrost gospodarczy był wyższy (4,6%) niż obecnie (4%).
7. Człowiek krótkowzroczny
Dla w wyborcy pisu liczy się dzień dzisiejszy. Nie lubi wybiegać dalej niż rok do przodu. Byle do pierwszego, byle zaspokoić swoją nienasyconą konsumpcję. Dlatego ulega takim hasłom jak 500+ czy obniżony wiek emerytalny. Ważne aby dostać coś teraz. Nie liczy się to, że w długim okresie straci, bo nastąpi wzrost cen w sklepach oraz gospodarka będzie wolniej się rozwijać, a tym samy jego dochód czy emerytura będzie niższa. Nawet minister finansów, który powinien myśleć o finansach państwa na kilka lat do przodu, zamiast oszczędzać na trudne czasy wydaję wszystko co ma. Ostatnio wydał np na odszkodowania za deputaty węglowe dla byłych górników 2 mld zł. Mądre kraje jak Niemcy mają 50 mld nadwyżki budżetowej, my mamy 50 mld deficytu. Za kilka lat przyjdziemy do Niemca pożyczyć na dobry procent, więc defakto znów będziemy jego niewolnikiem.
8. Polak „patriota”.
Dla „prawdziwego polaka” najwyższą formą patriotyzmu jest machanie szabelką na lewo i prawo. Żyje historią, nie patrzy w przyszłość. Mimo iż Niemcy napadli polskę 70 lat temu on wciąż Niemca nienawidzi i chce odszkodowania. To nic, że większość eksportu idzie do Niemiec i dzięki temu być może ma prace. Najwięcej kasy z dotacji unijnych płynie również z Niemiec, ale co patriotę to obchodzi. Kolejny wróg to „ruskie”. Ruskie są „be” bo cały czas planują jak tu nas podbić . Wyborca Pisu nie zauważa jak kreml sie cieszy z populistów PISu, którzy osłabiają gospodarczo Polskę, a tym samym w długim okresie spadnie również nasz potencjał militarny. Polak „patriota” musi kłócić się z całą Europą i swoimi najbliższymi sąsiadami, by w razie wojny wszyscy Polskę znów mieli w głębokim poważaniu
 
zloty5o 9K

zloty5o

Użytkownik
Dołączył
01/2018
Posty
273
Miasto
Chur/Gliwice
bo do pisiorow zaliczaja gowinowcow i tych od ziobry i antka smolenskiego i maja pare glosow na plus
 
Ostatnia edycja:
rondani 1,5K

rondani

Użytkownik
Dołączył
07/2019
Posty
713
Ladnie Kazik pojechal z piosenka pisowska trojka ma teraz mega problem

Piosenka awansowala wprost na pierwsza pozycje Listy Przebojow Trojki i fani zrobia wszystko zeby goscila na tym miejscu w historycznym dwutysiecznym notowaniu, ktore jzu za dwa tygodnie

Ale pojechal karakanowi hehe

 
K 66

kanarek-111

Użytkownik
Dołączył
02/2016
Posty
2
Cechy PiSowcwca:
1. Człowiek niewykształcony.
Zgodnie z badaniem IPSOS z 2015 r. 44 % osób z wykształceniem podstawowym lub gimnazjalnym to zwolennicy PISU. Jest to jednocześnie najliczniejsza grupa wyborców w elektoracie PISU. Jeśli porównamy to do PO to osoby z wykształceniem podstawowym i gimnazjalny są najmniejszą częścią elektoratu tej partii i stanowią jedynie 17% Polaków. Jeśli w Polsce według badań z 2017 63% rodaków nie przeczytało żadnej książki, to wśród wyborców PISU można śmiało założyć, że jest to co najmniej 80%. Skąd więc biorą swoją „wiedzę”? Z memów z facebooka, TV Trwam, propagandy w wiadomościach oraz od księdza z ambony.
2. Człowiek stary.
Te same statystyki 2015 r. mówią nam również, że wyborca PIS to człowiek w podeszłym wieku. Dlaczego tak się dzieje? Bo Pis dużo obiecuje, a mentalność tych ludzi pochodzi z PRL. Osoby takie czekają, aż państwo wszystko za nich zrobi i wszystko im da. Socjalizm to dla nich najlepszy ustrój. Takie osoby nie pojmują, że państwo liberalne daje większe szanse zarówno im jak i ich wnukom na dostatnie życie. W socjaliźmie się urodzili i w socjaliźmie chcą umrzeć.
3. Polak katolik.
Każdy chyba wie że większość zagorzałych katolików to twardy elektorat PIS. Nie jest to dziwne. Władze PIS specjalnie celują w tych ludzi bo wiedzą, że są oni najłatwiejsi do zmanipulowania. Skoro uwierzyli, że jakiś człowiek oddał życie za ich grzechy na krzyżu i jest bogiem to uwierzą we wszystko. Wiara w cuda pozwala im uwierzyć np. w cuda Morawieckiego, czyli że jak się rozda pieniądze ludziom to wcale nie trzeba będzie podwyższać podatków.
4. Człowiek widzący wszędzie spisek.
Typowy PISiak tak samo jak wierzy w cuda tak wierzy również w terie spiskowe. Jako człowiek ograniczony i nierozumiejący do końca otaczającego go świata ma przeświadczenie, że wszędzie są grupy trzymające władzę i tylko spiskują na biednych Polaków. Pomimo 25 lat demokracji w Polsce jest on w stanie uwierzyć, że Polską dalej rządzą komuniści, którzy zapewnili sobie władzę w Magdalence. Wyborca Pis nie może również pojąć, że samolot może się rozbić z powodu nieprzestrzegania procedur, braku wyszkolenia pilotów oraz nacisków na lądowanie w związku ze zbiżającymi się wyborami. Uwierzy za to w termobomby, sztuczną mgłę, pancerne brzozy itp. W sumie to nie ma co się im dziwić, skoro ich główny „guru” twierdzi: „nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne”
5. Człowiek sfrustrowany i mściwy.
Patrząc na wyborców PISU często widzę ich frustrację otaczającym ich światem. W związku z tym, że słabiej sobie radzą w życiu niż inni, widząc jak ich znajomi się bogacą, a oni nie, za wszystkie swe niepowodzenia obarczają rządzących. Uważają, że jak przyjdą Ci prawi politycy to ich wszelkie problemy materialne i osobiste zostaną rozwiązane. Osoby tego typu zawsze będą zwalać swoje porażki na innych, a szczególnie na polityków. „Ja mam mało”, dlatego trzeba opodatkować tych co powodzi się im lepiej. To nic, że są to ludzie przedsiębiorczy, potrafią coś budować, a w swoich firmach tworzą nowe miejsca pracy. Trzeba im dowalić bo mają za dużo.
6. Człowiek podatny na kłamstwo.
To w jakie kłamstwa jest w stanie uwierzyć przeciętny wyborca PISu wciąż mnie zadziwia. Wystarczy kilka razy powtórzyć kłamstwo by w to uwierzył i łykał jak młody pelikan. Tego typu człowiek wierzy np, że w Polsce wszystko zostało sprzedane dla zagranicy. Nie zauważa że większość największych firm w tym kraju należy do kapitału polskiego i to głownie państwowego. Największa firma w polsce PKN ORLEN -polski, największy bank w Polsce PKO BP – polski, największy ubezpieczyciel w kraju czyli PZU – polski, największe elektrownie/dostawcy prądu PGE, Tauron, Enea – polskie, największa firma wydobywcza w kraju czyli KGHM – polska, największa firma odzieżowa w kraju LPP – polska, a dalej PGNig, koleje, kopalnie itd. Wyborca pisu widzi natomiast jedynie zagranicznego Lidla i Biedronkę, bo głównie tam kieruje swoje kroki gdy wychodzi z domu. Chodzi i tłucze codziennie jak zdrowaśki, że wszystko w Polsce zostało sprzedane. Nie zauważa jak kolejne polskie firmy od kilku lat przejmują kolejne zagraniczne przedsiębiorstwa. Kolejnym kłamstwem powtarzanym jak mantra jest, że ci z PO kradli. Tak kradli, że przez ostatnie 2 lata żadnemu nie postawiono zarzutów kradzieży. Grunt, że ciemny lud to kupił jak mówił klasyk Kurski. Człowiek podatny na kłamstwo uwierzy nawet w to iż nasz kraj obecnie lepiej się rozwija mimo, iż jak PO zostawiało władzę wzrost gospodarczy był wyższy (4,6%) niż obecnie (4%).
7. Człowiek krótkowzroczny
Dla w wyborcy pisu liczy się dzień dzisiejszy. Nie lubi wybiegać dalej niż rok do przodu. Byle do pierwszego, byle zaspokoić swoją nienasyconą konsumpcję. Dlatego ulega takim hasłom jak 500+ czy obniżony wiek emerytalny. Ważne aby dostać coś teraz. Nie liczy się to, że w długim okresie straci, bo nastąpi wzrost cen w sklepach oraz gospodarka będzie wolniej się rozwijać, a tym samy jego dochód czy emerytura będzie niższa. Nawet minister finansów, który powinien myśleć o finansach państwa na kilka lat do przodu, zamiast oszczędzać na trudne czasy wydaję wszystko co ma. Ostatnio wydał np na odszkodowania za deputaty węglowe dla byłych górników 2 mld zł. Mądre kraje jak Niemcy mają 50 mld nadwyżki budżetowej, my mamy 50 mld deficytu. Za kilka lat przyjdziemy do Niemca pożyczyć na dobry procent, więc defakto znów będziemy jego niewolnikiem.
8. Polak „patriota”.
Dla „prawdziwego polaka” najwyższą formą patriotyzmu jest machanie szabelką na lewo i prawo. Żyje historią, nie patrzy w przyszłość. Mimo iż Niemcy napadli polskę 70 lat temu on wciąż Niemca nienawidzi i chce odszkodowania. To nic, że większość eksportu idzie do Niemiec i dzięki temu być może ma prace. Najwięcej kasy z dotacji unijnych płynie również z Niemiec, ale co patriotę to obchodzi. Kolejny wróg to „ruskie”. Ruskie są „be” bo cały czas planują jak tu nas podbić . Wyborca Pisu nie zauważa jak kreml sie cieszy z populistów PISu, którzy osłabiają gospodarczo Polskę, a tym samym w długim okresie spadnie również nasz potencjał militarny. Polak „patriota” musi kłócić się z całą Europą i swoimi najbliższymi sąsiadami, by w razie wojny wszyscy Polskę znów mieli w głębokim poważaniu
Post automatycznie złączony:

a jak na tym tle wygląda wyborca KO -zapewne wszyscy mają IQ ponad 200 co zostało już wielokrotnie udowodnione przez najlepszą kandydatkę na prezydenta!
 
Otrzymane punkty reputacji: +66
rondani 1,5K

rondani

Użytkownik
Dołączył
07/2019
Posty
713


Wybory nie po myśli tez anulują bo powiedzą, ze doszło do zlamania zasad.

Oni nie odpuszcza
Post automatycznie złączony:


To w tym tygodniu słuchamy trojki, niezły kabaret, został tam ktoś jeszcze?
 
Ostatnia edycja:
adamo80 2,8K

adamo80

Użytkownik
Dołączył
12/2012
Posty
3209
Polityką interesowałem się od dziecka, 3x tyle co sportem... Zawsze mnie to pasjonowało, ale obecnie to już jest takie bagno, że aż nie chce mi się słuchać i oglądać. Każdy na każdego szuka haków i hakami/aferami jedni walczą z drugimi... Kto doprowadził do takiego stanu rzeczy ? Niech każdy sobie sam odpowie na to pytanie...

TVN robi film o pedofilii w kościele, 2 dni później na TVP jest film o pedofilii wśród gwiazd kojarzonych z drugą stroną... Szumowski ma dobre notowania wśród Polaków nawet nie sympatyzujących z Pis to się robi wielką aferę wokół jego rodziny... Na to z kolei PiS wysyła maila do swoich radnych żeby szukać haków na Trzaskowskiego...

Nie ma co dziwić, że ludzie już od dawna mają dość "polityków" i polityki w ogóle... Oczywiście, że większość polityków jak i większość księży jak i większość celebrytów jest uczciwa i dobra, ale media pompuję te złe przykłady, oczywiście w ramach walki między jednym, a 2 obozem i ludzie odbierają przekaz pełen nienawiści... I oby tylko to nie doprowadziło do sytuacji, że ludzie w to wszystko uwierzą i sami zaczną się prać fizycznie na ulicach...
 
rondani 1,5K

rondani

Użytkownik
Dołączył
07/2019
Posty
713
No jeśli TVP robi film to nie rozumiem o co pretensje, do kogo należy prokuratura, dlaczego nie było sledztw, Ziobro do pogonienia
Jak straca władze powiedzą ze chcieli dobrze a układ gwiazd nie pozwolil? Za ciemno było?
Nie rozumiem
Jedyna afera jesli jest to taka, ze prokuratura się obijala, za co się placi tym pochlaniaczom paczkow
No chyba ze nie ma zadnej afery no to wtedy w majtach powinni puscic tego ;CUT' ;)