>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biathlon sezon 2010/2011

Status
Zamknięty.
chajtgr 54

chajtgr

Użytkownik
Agnieszka Cyl - Magdalena Neuner 1,25
Ja bym po takim kursie Neuner nie lapal .Wiadomo ze Niemka jest lepsza biegowo i w 9na 10 biegow powinna wygrac ale to jest jednak 15km i 4strzelania a tu Madzia moze troche napudlowac i nawet jej swietna forma biegowa moze nie pomoc a Polka prezentuje sredni poziom ale akurat w takich biegach potrafi sie pokusic o niespodzianke i zakrecic sie kolo drugiej dziesiatki ...
 
K 691

kalsat

Użytkownik
Zna ktoś stronę ze skuteczności na strzelnicy??, na IBU jest tylko z sezonu 08/09 i niższych (chyba ze źle szukam ) jak ktos by wiedział porosiłym o link chodzi o ten sezon oczywiście
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Agnieszka Cyl - Magdalena Neuner 1,25
Ja bym po takim kursie Neuner nie lapal .Wiadomo ze Niemka jest lepsza biegowo i w 9na 10 biegow powinna wygrac ale to jest jednak 15km i 4strzelania a tu Madzia moze troche napudlowac i nawet jej swietna forma biegowa moze nie pomoc a Polka prezentuje sredni poziom ale akurat w takich biegach potrafi sie pokusic o niespodzianke i zakrecic sie kolo drugiej dziesiatki ...
Ja nie uważam aby Neuner spudłowała więcej 3-4 razy. A cyl napewno nie będzie miała 20/20. Dlatego nawet jedno pudło więcej Neuner da spokojnie Jej wygrana. A po drugie do Niemka biegnie przed własną publicznością co napewno Ja jeszcze bardziej zmotywuje do świetnego występu. Wczoraj Greis również bardzo dobrze wypadł tylko 1 pudło i dziś liczę że to samo pokaże Neuner.
 
lexapro 0

lexapro

Użytkownik
Ann Kristin Flatland - Marie Dorin - 1.60 Tobet ⛔

W pierwszej parze jaką wybrałem na dzisiejszy bieg na 15 km, znalazły się reprezentantki Norwegii oraz Francji. Po ostatniej wygranej, która była zarówno pierwszą wygraną Flatland w karierze w sprincie na 7.5 km w Oberhofie faworytką jest właśnie ona. Dziś będzie to bieg indywidualny, w poprzednich dwóch Flatland zajęła odpowiednio 8 miejsce w Ostersund (2/0/1/0) natomiast w Pokljuce była 15 (1/1/1/0) za te dwa biegi zgarnęła 57 punktów i w klasyfikacji za biegi indywidualne jest 11. Dorin w tej klasyfikacji z dorobkiem 32 oczek zajmuje 22 miejsce. Francuzka w Ostersund była 12 (1/1/0/1), a w Pokljuce aż 38 (0/3/1/0). Jak widać ze strzelaniem u obu zawodniczek jest podobnie, jednak biegowo lepsza jest i to dużo lepsza Norweżka. Wydaje mi się, że podbudowana ostatnim zwycięstwem będzie chciała jak najlepiej wypaść.

Oksana Khvostenko - Magdalena Neuner - 1.35 Tobet ✅

Druga para jak mi wpadła w oko to pojedynek między zawodniczką z Ukrainy Oksaną Khvostenko oraz Niemiecką biathlonistką Leną Neuner. Faworytką tej pary jest tylko i wyłącznie Niemka. W pierwszym biegu indywidualnym w tym sezonie w Ostarsund nie startowała z powodu grypy, w Pokljuce była 8 (1/2/0/1). Ukraińska zawodniczka w tym sezonie dość dobrze się spisuje a w indywidualnych biegach zdołała zdobyć 46 oczek. W Ostersund zajęła 18 lokatę (0/0/2/0), a w Pokljuce 16 (0/0/0/1). Neuner jest znana z tego, że na strzelnicy nigdy nie była wzorowa, za to biegowo wg mnie jak i wielu jedna z najlepszych. Oksana natomiast mimo tego, że rzadko pudłuje to biegowo znacznie odbiega od faworytek. Moim zdaniem Neuner spokojnie będzie lepsza w tej parze, a kurs fakt, że nie za wysoki ale w sam raz na podbicie do poprzedniego typu.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Neuner w parze z Khvostenko powinna bezpiecznie wejść tam nawet 3 minuty w biegu może Neuner nadrobić ;) Co do pary Neuner - Cyl nie jestem już taki przekonany, Agnieszka biegowo ok 1,5 - 2 minuty do Niemki traci na takiej trasie. Kurs w parze Neuner - Cyl nie warty ryzyka raczej.
Ja wybrałem jeden typ z wyższym kursem.

Darya Domracheva - Anna Carin Zidek @ Zidek - 2,00 w Unibet ✅ [48-25]
Bieg indywidualny na 15km, 4 strzelania, za niecelny strzał minuta kary. W tym sezonie rozegrano dwa takie biegi, Zidek wygrała w Oestersund i była 7 w Pokljuce. Domracheva zajmowała odpowiednio 35 i 18 miejsce.
Zidek to doświadczona zawodniczka, a doświadczenie i cierpliwość są cenne w tej konkurencji. Zidek ma bardzo dobrą skuteczność w tym sezonie zestrzeliła 87,9% krążków. Domracheva już nie taka dobra na strzelnicy ze skutecznością 80,8%.
Biegowo na trasie 15km Domracheva może być mocniejsza od starszej Zidek o około minutę, ale czas strzelania mają podobny, a celność Szwedki znacznie lepsza.
Bukmacherzy porównują h2h Zidek z Berger i Flatland, które rownież zajmowały wysokie lokaty w tym sezonie. Porównanie Zidek z Domrachevą w biegu długim? Po wynikach w tym sezonie widać, że nie jest na miejscu. Domracheva dobrze biega tam gdzie jest rywalizacja, w biegu gdzie liczy się celność wypada dużo gorzej.
Bardzo dobry kurs i argumenty przemawiające za Szwedką skłoniły mnie do wybrania tego typu.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Z biegu sprinterskiego póki co wybrałem jedną parę. Moim zdaniem bardzo dobry typ, ale jak wyjdzie w praktyce czas pokaże ;)
Simon Fourcade - Arnd Peiffer @ 2 - 1,65 w Betsafe ✅ [15-13]
Simon rozczarowuje w tym sezonie na całej linii. Po części jest to być może wynik złego przygotowania do sezonu. Poza dobrym występem w środowym biegu indywidualnym starszy z braci Fourcade zawodzi. Zresztą... głównie biegowo. W środę do najlepszego Boe w biegu stracił 2 minuty, Peiffer ok 50 sekund mniej, z tym że Niemiec wiedząc, ze ma słaby wynik na strzelnicy nie walczył na maxa na ostatniej rundzie.
Peiffer świetny występ przed tygodniem w Oberhofie, gdzie w sprincie był drugi. Widać, że występy przed własną publicznością dodatkowo go mobilizują. Zwyżkuje również jego dyspozycja biegowa, w Oberhofie na tym dystansie miał drugi czas biegu.
Wyniki w biegach sprinterskich w tym sezonie i strata do zwycięzcy:
Simon Fourcade 51 +2,27 | 64 +2,59 | nie startował | 42 +2,48
Arnd Peiffer 13 +1,15 | 31 +1,50 | 18 +1,03 | 2 +16
Peiffer za każdym razem był znacznie lepszy od Simona Fourcade. Niemiec przy dobrym strzelaniu jest w stanie powalczyć o miejsce nawet w czołowej piątce piątkowych zawodów. Simon Fourcade ze swoją słabą dyspozycją biegową, a także nieregularną postawą na strzelnicy moim zdaniem może myśleć co najwyżej o miejscu na początku drugiej dziesiątki.
Inni bukmacherzy porównują Peiffera w h2h np. z Tcherezowem albo Ustiugowem, czyli zawodnikami dobrze biegającymi i plasującymi się w pierwszej 10 w ostatnich zawodach. W tej sytuacji mamy do czynienia ze zbytnim zaufaniem w Simona Fourcade, któremu przytrafił się dobry występ w biegu indywidualnym, który w mojej ocenie nie będzie miał przełożenia na równie dobry wynik w sprincie. Jeszcze jest solidny kurs i myślę, że warto pobrać.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Na dzień dzisiejszy nie widzę jakiś super typów jednak postanowiłęm wybrać takie pary:
oferta Tobet
Simon Eder - Simon Fourcade 1,60 ⛔
Ostatnio podczas biegu indywidualnego bardzo dobrze na strzelnicy spisał się Francuz 20/20.Jednak to są Jego nieliczne tak dobre występy,jednak biegowo odstawał zdecydowanie 1,27 minuty. Dzisiaj wiadomo dystans o połowę krótszy.Porównując tych zawodnikow można zauwazyć że w biegu lepszy jest Eder natomiast na strzelnicy jest Eder bardzo szybki ale co nie zawsze przekłąda się na skuteczność chociaż i tak ma najlepszą z zawodników Austrii 87,1%. Warto popatrzeć na sprinty jakie do tej pory miały miejsce a było ich 4.
Ostersund:Eder 2 pudła i 36msc;Fourcade 1 pudło 51 msc i 22s straty do Edera
Hochfilzen:Eder 10/10 6msc;Fourcade 3 pudła 64 msc 2,15 minuty straty do Edera
Pokljuka: Eder 10/10 14 msc;Fourcade Nie startował
Oberhof: Eder 6 pudeł i 61msc, Fourcade 3 pudła 42 msc. 34s przewagi nad Ederem.
Jak widać tylko raz Eder przesadził na strzelnicy a tak to wystepy na Jego poziomie i wysokie miejsca.Uważam,że dzisiaj będzie podobnie i Eder będzie w granicach 10 msc natomiast Simon Fourcade gdzieś pewnie ok 30 msc. Nawet gdyby Eder miał 1 pudło więcej uważam że w biegu jest w stanie to nadrobić.

Tarjei Bøe
- Martin Fourcade 1,52 ⛔
Tu również dzisiaj gram przeciwko Fourcade tym razem Martinowi. NA początku podam jak na strzelnicy się spisują:Tarjei 88,4% skuteczności natomiast Martin 82,8%. W klasyfikacji sprinterskiej prowadzi Tarjei Bøe a Franzuc na 14 miejscu. Podczas sprintów tylko raz lepszy był Fourcade i to było na początku sezonu w Ostersund gdzie Franzuc na strzelnicy bezbłędnie i 3 msc a Norweg 1 pudło i 5 msc. I mimo pudła stracił tylko 8s. Nastepne starty to już świetne występy Norewga:Hochfilzen 1msc 10/10,Pokljuka 2msc 1 pudło,Oberhof 1 pudło 1msc. Martin Fourcade:Hochfilzen 38msc 2 pudła 2,11minuty straty do Norwega , Pokljuka 10/10 i dopiero 16 msc strata 52s., Oberhof 68msc 7 pudeł i strata 3,38minuty.
Jak widać w obu parach Bracia Fourcade wydają się że są słabsi a jak będzie okaże się dzisiaj.
edit: Tak jak pisałem dzisiaj nic ciekawego nie widziałem no ale trochę na siłę zagrałem i wyszło jak wyszło. Tarjei za szybko chciał na strzelnicy a i tak mimo 2 pudeł a bezbłędnego Francuza stracił w biegu tylko 29s. Co do Edera to 2 pudła tego można się było spodziewac ale Simon chyba powraca na lepszy tor i tylko 1 pudło 7s straty. Nauczka jest taka że nie ma co grać na siłę...
 
anderus 0

anderus

Użytkownik
Men&#39;s 10km Sprint Ruhpolding - Zwyciezca
typ: Tarjei Boe
kurs: 3.25
Buk: Ladbrokes
Dzisiaj w niemieckim Ruhpolding w godzinach popoludnowych odbedzie sie sprint mezczyzn na 10 km. Glownym faworytem biegu jest rewelacyjny Norweg Tarjei Boe, ktory ten sezon fenomenalnie rozpoczal i zasluzenie lideruje zarowno w generalnej klasyfikacji biatlonistow jak i w sprincie. Dotychczas w tym sezonie w sprincie wygral dwukrotnie w Hochfilzen i Oberhhofie i raz zajal 2 miejsce w Pokljuce. Po tych wynikach mozna latwo zauwazyc, ze swietnie czuje sie w sprincie i jest w bardzo dobrej forme. Dzisiaj licze, ze szczescie dopisze mu na strzelnicy, a o bieg jestem spokojny, bo biega genialnie. Takze czas na kolejne zwyciestwo.
 
lexapro 0

lexapro

Użytkownik
PEWNIAK DNIA !

Michael Greis - Alexander Os (shooting only) - 1.60 Betway ✅

Jak dla mnie po prostu pewniak dnia. Typ na samo strzelanie w dzisiejszym sprincie. Fakt zawodnicy tylko dwa razy pojawią się na strzelnicy, raz na leżaku, raz w stójce. Typ kto będzie lepszy z pary Greis-Os. Wczoraj Greis o dziwo szóste miejsce choć, szczerze mówiąc to wątpię by ktoś się spodziewał tej lokaty. Os natomiast zaszalał niesamowicie i jego miejsce było jednym z największych zaskoczeń indywidualnego biegu, mowa tutaj o 65 miejscu. Greis tylko raz spudłował i to w ostatniej stójce, strzelanie Os&#39;a wyglądało następująco 2/1/0/2. Jak widać już na początku sypnął trzy pudła więc i dziś może mieć z tym kłopot. Poprzednie biegi sprinterskie w tym sezonie wyglądały następująco:
Ostersund - Greis (9 miejsce 0/1), Os (6 miejsce 0/0)
Hochfilzen - Greis (19 miejsce 1/2), Os (59 miejsce 1/2)
Pokljuka - Greis (3 miejsce 0/0), Os (46 miejsce 0/3)
Oberhof - Greis (11 miejsce 1/2), Os (17 miejsce 1/2)
Skuteczność w tym sezonie:
Greis - 81.6% / Os - 75.7%
Według mnie typ dobry i ma wielkie prawdopodobieństwo bycia na plus. Osobiście sam zagrałem po samym biegu indywidualnym byłem skłonny go zagrać, a sprawdzenie statystyk jeszcze bardziej mnie utwierdziło w nim.

Lars Berger - Alexander Os - 1.57 Tobet ✅

Drugim typem tym razem z oferty w Tobecie, jest pojedynek między Bergerem a Osem. O drugim z nich napisałem po wyżej, więc teraz skupię się na Bergerze. Według wielu uważany za najsłabszego z grona elity Norweskiej w biathlonie. W tym sezonie Lars spisuje się dość średnio w sprincie. W czterach poprzednich biegach zdołał zgarnąć 72 oczka.
Ostersund - Berger (22 miejsce 0/2), Os (6 miejsce 0/0)
Hochfilzen - Berger (43 miejsce 2/2), Os (59 miejsce 1/2)
Pokljuka - Berger (7 miejsce 1/1), Os (46 miejsce 0/3)
Oberhof - Berger (24 miejsce 0/4), Os (17 miejsce 1/2)
Wg mnie Berger ostatnio lepiej się prezentuje niż jego rywal w tej parze. Przed wczorajszy bieg pokazał, że Os ma problemy ze strzelaniem. Fakt, że Berger miał cztery pudła (0/1/0/3) to widać, że na pierwszym leżaku i stójce całkiem sobie nie źle poradził. Wydaje mi się, że Berger będzie lepszy, nie tylko w mniejszej ilości pudeł na strzelnicy ale także biegowo.


Tarjei Bøe - Martin Fourcade - 1.52 Tobet ⛔ za szybko chciał :/

Objawienie sezonu wg wielu ekspertów z biathlonu, Tarjei Bøe bo właśnie o nim mowa. Po świetnym początku sezonu główny faworyt do zwycięstwa w całym pucharze świata jak i na mistrzostwach, które odbędą się w Khanty-Mansiysku. Maritn Fourcade czyli młodszy z braci w tym sezonie radzi sobie całkiem nie źle. Choć jego dobre, a nawet bardzo dobre występy są przeplatane z kompletnymi niepowodzeniami. W indywidualnym biegu jaki miał miejsce przedwczoraj Francuz zajął drugie miejsce (1 pudło) i był tylko gorszy od Svendsena, Boe natomiast był 5 (2 pudła). Boe jest znany nie tylko z wysokiej skuteczności na strzelnicy, ale chyba z najszybszego biegu. Tak jak wyżej napisał mój przedmówca &quot;RADULA&quot;, Boe tylko raz w sprincie był gorszy od Fourcade. Wg mnie Boe dziś będzie lepszy od Francuza, a może i lepszy od wszystkich. Z pewnością jeden z największych faworytów do wygrania dzisiejszego sprintu.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
wyniki biegów indywidualnych zachęcają do zagrania, oby i dzisiaj nie było większych niespodzianek...

Tcherezov - Berger 1 1.57
tipsport. ⛔ Rusek świetnie pobiegł w indywidualnym, 2 pierwsze okrążenia był najlepszy biegowo, trzecie też w bardzo dobrym tempie i dopiero po 2 pudłach na 3 strzelaniu na ostatnich dwóch okrążeniach pobiegł słabiej. Liczę i dzisiaj na dobry bieg Ivana, forma jest. Na strzelnicy pewny, dużo lepszy od bardzo słabego w tym elemencie Norwega, który zapewne na strzelnicy 10 na 10 mieć nie będzie, liczę na 3 pudła z jego strony a na jedno Ruska. W Ruhpolding w sprintach w ostatnich latach Tcherezov wygrywał z Bergerem. Ewentualnie jest też 1.60 w tipsorcie na Ruska w top10. ✅
Peiffer - S.Fourcade 1 1.65 betsafe. ✅ W sprincie Niemiec będzie bardzo groźny, lubi startować w tej konkurencji, był w kalsyfikacji sprinterskiej w czołówce w zeszłym sezonie, podobnie jest i w tym. Francuz lepiej strzela niż biega, a do tego dopiero wraca do formy. Przy jednej karnej rundzie więcej Peiffer spokojnie powinien być przed Simonem Fourcadem.
Wydaje mi się że w obecnej formie Bjoerndalen nie ma większych szans z Svendsenem, który po prostu jest lepszy obecnie (1.45 bet24). ✅
Zgadzam się oczywiście z typem strzeleckim na Greisa w parze z Osem (1.60 betway). ✅ Greis podobnie jak Peiffer to dziś kandydat do dziesiątki, bardzo regularny na strzelnicy, jest w formie. Os w rozsypce.
Myślę że z Bergerem powinien poradzić sobie także Landertinger (1.40 unibet). Biegowo dobrze, strzelecko lepszy... zwrot
Boe w top10 1.20 unibet. ✅ Można gdzieś dorzucić bo nawet przy swoim szybkim strzelaniu i powiedzmy 2 pudłach, które w końcu mogą mu się przytrafić, dzięki formie biegowej i szybkiemu strzelaniu jest w stanie się w tej dziesiątce znaleźć.
Svendsen top10 1.25 unibet. ✅ Wysoka, stabilna forma, na dziesiątkę spokojnie powinno wystarczyć.
W tipsporcie na top15 dość przywoite kursy:
Landertinger 1.30 zwrot
Greis 1.30
✅
Peiffer 1.35 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
A 0

auer

Użytkownik
Svendsen E.H. - Bjoerndalen O.E. 1.40 (tobet)
Niestety ale w przypadku &#39;Króla Biathlonu&#39; wiek zaczyna robić swoje. Ole Einar już nie biega takim tempem jak wcześniej a młodsi rywale naciskają coraz mocniej. Na strzelnicy to już też nie jest to samo, dużo częściej zdarzają mu się wpadki. W biegu długim przegrał biegowo ze Svendsenem o 1,07 minuty mimo że obaj spudłowali po razie. Oczywiście dzisiaj dystans krótszy, ale Emil pewnie znów pobiegnie z zapasem jednej karnej rundy nad Bjoerndalenem. Jeśli młodszy z Norwegów nie zepsuje totalnie strzelania to widzę tu jego &#39;win&#39;.
Slesingr M. - Eder S. 1.65 (tobet)
Slesingr pozytywnie zaskoczył w Oberhofie, gdzie nawet załapał się na podium w sprincie. W Ruhpolding w biegu długim poszło mu przeciętnie, choć 3 pudła pozwoliły mu zająć przyzwoite, 17. miejsce. Nieco wyżej, bo na 13 miejscu uplasował się Austriak Simon Eder, z dwoma pudłami na koncie. Simon jak wiadomo imponuje szybkością strzelania oraz ... dużą nieskutecznością na strzelnicy. W biegu plusik po stronie będącego w dobrej formie Czecha. Forma zdecydowanie za nim przemawia, więc myślę, że warto spróbować grania na Michala.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Kaisa Makarainen - Svetlana Sleptsova @ Makarainen - 1,62 w Bet365
Makarainen to liderka Pucharu Świata, a zarazem liderka w klasyfikacji biegów sprinterskich. Na 4 rozegrane biegi aż trzykrotnie stała na podium, a raz była piąta. Makarainen należy do ścisłej czołówki najlepiej biegających, do tego znacznie poprawiła się w strzelaniu - stąd jej świetne wyniki. Sleptsova w sprintach rozczarowuje na całej linii, ani razu nie była nawet w &#39;10&#39;! I choć Rosjanka biegowo jest solidna to rewelacyjna Finka jest w stanie nad nią nadrobić ewentualne jedno pudło więcej. Do tego Finka szybciej strzela, przez co zyskuje kolejne kilka cennych sekund.
Wyniki w sprintach w tym sezonie, wraz ze stratą do zwycięzcy [kolejno Oestersund, Hochfilzen, Poklujka, Oberhof]
Kaisa Makarainen 1 +0 | 3 +23 | 3 +17 | 5 +35
Svetlana Sleptsova 14 +1,41 | 48+2,40| 23 + 1,12 | 30 +2,13
Helena Ekholm - Svetlana Sleptsova @ Ekholm - 1,62 w Tobet
O słabych wynikach Sleptsovej w sprintach w tym sezonie już pisałem, natomiast Ekholm to najlepiej strzelająca zawodniczka w całej stawce ze skutecznością 92% strzałow oddanych we wszystkich konkurencjach ! Biegowo nie jest tak mocna jak Niemki czy Makarainen, ale znacząco od nich nie odstaje, a od Sleptsovej jest nawet trochę lepsza.
Wyniki regularnej Ekholm w tym sezonie [dla porownania wyniki Sleptsovej wyżej]
Ekholm 5 + 49 | 5 + 28 | 7 + 40 | 9 +1,14
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Tyle ciekawych pojedynków H2H że nie wiedziałem co mam wybrać. Jednak zdecydowałem się zagrać na zawodniczki które bardzo dobrze radzą sobie na strzelnicy bo dzisiaj wiatr będzie wiał z prędkością ok 4 m/s. Dlatego też w swoich typach musiałem ominąć Magdalenę Neuner, bo nie wiadomo co ona odwali jak jej mocniej powieje.
Helena Ekholm - Svetlana Sleptsova @ 1,62 Tobet ✅ 9-18
Widzę że również ten typ gra TBM. Ekholm bardzo dobrze radzi sobie w tym roku w biegach sprinterskich. Każdy z 4 biegów które odbyły się w tym sezonie zajmowała miejsce w najlepszej 10. W Oestersund i Hochfilzen była piąta, w Poklujka była 7, a w Oberhof była sklasyfikowana na 9 miejscu. W ostatnim biegu indywidualnym Helena zajęła 3 miejsce na strzelnicy nie popełniła żadnego błędu. Natomiast Sleptsova ukończyła bieg indywidualny na 6 miejscu z dwoma pudłami na strzelnicy. Biegowo są mniej więcej porównywalne bo w ostatnim biegu tylko o 10 sekund była lepsza Szwedka.
Valj Semerenko - Ann Kristin Flatland H2H strzelanie @ 1,70 Tobet ⛔ 3-1
Pojedynek strzelecki pomiędzy Ukrainką a Norweżką. W tym sezonie lepiej na strzelnicy spisuje się Semerenko. Ale Ukrainka zajmuje dopiero 29 miejsce wśród wszystkich zawodniczek. Jednak takie statystyki podyktowane są tym że Ukrainka notowała różne wpadki na strzelnicy, kiedy pudłowała np po 4 razy, a w kolejnych zawodach strzelała gładko. Procentowo wygląda to tak: Semerenko skuteczność 82,5% a Flatland 79,4% i ten wynik daje Norweżce dopiero 45 miejsce. W ostatnim biegu indywidualnym Ukrainka pudłowała tylko raz natomiast jej rywalka na strzelnicy popełniła aż 5 błędów. Marie Laure Brunet - Tora Berger H2H strzelanie @ 1,85 Tobet ▶ 0-0
Taki wysoki kurs na Brunet biorę z pocałowaniem ręki. Francuska to jedna z lepszych zawodniczek na strzelnicy gdzie obecnie zajmuje 4 miejsce z 88,1% skutecznością. Tora zajmuje dopiero 29 pozycję z skutecznością 83,3%. W ostatnim biegu indywidualnym Tora miała 2 pudła, a Brunet 3. Jednak nawet ostatni wynik nie zniechęca mnie na zagranie na Francuzkę.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Sleptsova w przeciwienstwie do was gram przeciw Helenie. Po ostatnim triumfie w indywidualnym rosjanki bardzo się podbudowały, powoli wraca pewnosc Svety na strzelnicy a biegowo powinna też być lepsza
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Vincent Jay - Lars Berger 2,90 Unibet⛔
Piątkowy sprint wygrał dość nieoczekiwanie Norweg Lars Berger - były Mistrz Świata w biegach narciarskich. Nie powinno więc nikogo dziwić aż 21,7sek. przewagi nad drugim na mecie, powracającym do formy Martinem Fourcadem. Dlaczego więc tak dobry biegacz tylko 3 razy w karierze wygrywał zawody Pucharu Świata w biathlonie? Powód jest bardzo prosty – fatalne strzelanie. W piątek udało mu się 2 razy bezbłędnie przebyć strzelnicę, co bardzo rzadko mu się zdarza, szczególnie strzelanie w pozycji stojącej przynosi mu spore problemy. W niedzielnym biegu mamy 4 strzelania, więc będzie to nie lada wyzwanie dla Norwega. Przeglądając jego wyniki w biegach pościgowych w tym sezonie okazało się, zaliczał co najmniej 4 pudła. Vincent Jay na starcie będzie miał już minutę i 10 sekund straty. To dużo, aczkolwiek mistrz olimpijski ostatnio złapał bardzo dobrą formę na strzelnicy, co moim zdaniem będzie kluczem do osiągnięcia wysokiego miejsca. Myślę, że ma on sporą szansę na zakończenie rywalizacji przed Bergerem, z którego ucieka powietrze po nieudanych strzelaniach.

Ivan Tcherezov - Martin Fourcade 1,72 Unibet✅
Niedzielny bieg o 2,1s szybciej rozpocznie Fourcade. Francuz powraca do wysokiej formy. Tcherezov również w wysokiej dyspozycji. Biegowo na podobnym poziomie, na strzelnicy wydaje się, iż to Fourcade jest solidniejszy i dokładniejszy. Jego zwyżkująca w ostatnim czasie daje podstawy do sądzenia, że wraca on do swojej optymalnej formy, w której powinien pokonać Rosjanina.

Tarjei Boe - Emil Hegle Svendsen 1,80 Unibet✅
Boe to rewelacja obecnego sezonu. Mimo, iż początek sezonu należał do starszego z tej pary Norwega to na dzień obecny ten pierwszy jest absolutnym liderem. Svendsen wystartuje do biegu 2,5s wcześniej od Boe, mimo, że w piątek na strzelnicy pomylił się tylko raz, lider Pucharu Świata natomiast 2 razy. Pokazuje to, jak mocny na trasie jest Boe. Również solidny i bardzo szybki jest na strzelnicy, nie powinien mieć więc problemu, by wyprzedzić kolegę z reprezentacji.

Tarjei Boe TOP 3 1,85 Unibet⛔
Lider Pucharu Świata startuje jako piąty zawodnik. Z goniących go zawodników chyba jedynie Greis może mu zagrozić. Z rywali biegnących przed nim o podium walczyć z nim będą Fourcade, Tcherezov oraz Svendsen. Wobec aktualnej formy tych zawodników Boe ma dość spore szanse nawet na zwycięstwo. Patrząc jednak na zwyżkującą formę Fourcada to między nimi może rozegrać się walka o najwyższy stopień podium, dlatego ostrożniej stawiam na Boe w czołowej trójce po dość dobrym kursie.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Tarjei Bøe - Martin Fourcade 1,90 [4-2]✅
Coraz lepiej spisuje się Francuz i dlatego stawiam na Niego. Wiadomo w biegu trochę straci do Norwega ale na strzelnicy to właśnie Martin wydaje się być w ostatnim czasie lepszy. W ostatnim sprincie Fourcade 10/10 natomiast Tarjei 2 pudła. Dziś na trasę Francuz wyruszy o 28s..Wiadomo że w biegu Norweg to jesli byli by tacy sami na strzelnicy jednak ja sądzę że Norewg z 3 razy minimum spudłuje i przegra w tej parze.
Lars Berger - Vincent Jay 1,40 [6-16]✅
Wiadomo Lars to zawodnik który na strzelnicy potrafi strzelać świetnie tak jak ostatnio ale potrafi to częściej w tym sezonie pudłować.Berger wyrusza o 1,10minuty szybciej co już daje przewagę 2 pudeł na strzelnicy. Nie sądzę też aby Jay miał 20/20. Dzisiaj widzę to tak że Francuz 2-3 pudła natomiast Berger pewnie ok 4-5(no chyba że tak poprawił strzelanie że mnie zaskoczy i będzie miał np tylko 2 pudła;)).Jednak jak mówię biegowo lepiej wygląda Berger który może jeszcze uciec Francuzowi i do tego dochodzi przewaga ze startu.Uważam że nawet gdyby miał 2 pudła więcej Berger to i tak wygra tą rywalizację.
A tak na szybko typy na biathlon kobiet:
Helena Ekholm - Olga Zaitseva 2,05 ✅
Wiadomo Ekholm świetna na strzelnicy jednak w biegu sporo traci.Zajcewa na trasę wyrusza 13s wcześniej. Na strzelnicy pewnie Olga trochę słabiej jednak nie uważam,że nie będą porównywalne bo przecież Szwedka nie może ostatnio ciągle strzelać 100%. A kurs warty zagrania.
Andrea Henkel - Tora Berger 1,65 [2-1]⛔a jednak Henkel znowu druga hehe
Ile razy można być na drugim miejscu??Takie pytanie pewnie zadaje sobie Niemka która w ostatnim czasie nas do tego przyzwyczaiła. Dzisiaj świetna okazja aby wygrać wreszcie. Na trasę z Berger praktycznie wyruszą razem a na strzelnicy stabilniejsza wydaje się być Henkel która rzadziej pudłuje. Stawiam na Henkel.
Darya Domracheva - Svetlana Sleptsova 1,42 [13-10] ⛔ b.dobry bieg Svetlany
Na stracie 21s przewagi Darii.W biegu napewno lepiej wygląda również Ona a na strzelnicy obie są nieprzewidywalne mogą strzelać nieźle czyli gdzieś w granicach 17/20 ale moga pudłować strasznie. Ja liczę na Domracheva która nawet pudła więcej spokojnie wygra tą parę.
Anna Carin Zidek - Marie Laure Brunet 1,65 [4-15] ⛔ przechwaliłem Brunet ze strzelaniem
Aż dziw bierze że podczas sprintu Zidek ustrzeliła 10/10. Wiadomo że na strzelnicy spisuje się przeciętnie i dziś pewnie to potwierdzi i kilka pudeł będzie. Brunet w pozycji leżacej jest znakomita natomiast w stojącej jest trochę gorzej ale mimo to powinna wygrać z Zidek.Na trasę wyruszają prawie jednakowo więc według mnie wszystko rozegra się na strzelnicy bo bieg mają podobny.
Wszystkie typy Tobet.
Pozdrawiam RADULA
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Bjorn Ferry - Vincent Jay @ Ferry - 1,55 Betsafe ✅ [1-16]
Ferry mimo karnej rundy 8 miejsce w sprincie, Jay strzelający na czysto był 11. Ferry startuje z przewagą 13 sekund nad Jay, w dodatku mając obok siebie Greisa, który bardzo dobrze biega. Jay stratuje w takiej niszy gdzie kilka sekund za nim startuje Peiffer, a przed nim 9 sekund przeciętny biegowo Holubec. Tak więc na pierwszej rundzie Ferry już może kilka sekund nad Francuzem przewagi zrobić.

Biegowo Ferry lepszy i to zdecydowanie. Do tego doświadczenie w takich biegach. Nawet gdy będzie pudłował o dwa razy więcej myślę, że może być wyżej od Francuza. Składa się na to 13 sekund przewagi na starcie, ułożenie z kim będzie biegł pierwszą rundę oraz większe możliwości biegowe na korzyść Szweda.


Simon Eder - Arnd Peiffer @ Peiffer - 1,55 Betsafe ⛔ [12-17]
Eder bardzo szybko strzela, ale nie zawsze celnie. Wczoraj dwukrotnie pudłował i zajął 20 miejsce. Dwukrotnie pudłował także Peiffer, ale dzięki lepszej formie biegowej był 13. Biegowo Niemiec jest mocniejszy, do tego występy przed własną publicznością dodatkowo go motywują. W Oberhofie plasował się w top10, podobnie może być i w Ruhpolding, bo przed sobą ma zawodników, których może wyprzedzić. Typ trochę ryzykowny ponieważ, Eder teoretycznie jest lepszy na strzelnicy, ale biegowo Peiffer może nadrobić nad nim jedną karną rundę i mam nadzieję, że więcej pudłował Niemiec nie będzie.
 
johnnygangsta 68

johnnygangsta

Użytkownik
Ferry-Greis 1,75
Obaj zawodnicy mozna powiedzieć ze wystartuja razem jak widac po sprincie Niemiec jest obecnie w zdecydowanie lepszej formie biegowej niz szwed na szczelnicy maja srenia prawie taka samą Ferry 82,1 a Greis 81,5 Za Niemcem na pewno przemawia żywiołowo dopingująca publika a również rywalizacja łokieć w łokieć co Greis lubi najbardziej myślę ze Niemiec poradzi sobie z szwedem nawet mając jedno pudło więcej niz Ferry
edit Ted: strzelnicy
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Michael Greis - Lars Berger @ 1,50 Betsafe ✅ 3-6
Dzisiaj Ruhpolding kolejne zawody bieg pościgowy. Dwa dni temu dość niespodziewanie sprint wygrał pędziwiatr Lars Berger, ale wygrał tylko dlatego że nie popełnił błędu na strzelnicy. Nie sądzę że dzisiaj znowu będzie bezbłędny. Bo to w jego przypadku graniczyłoby z cudem. Greis wystartuje dzisiaj ze stratą 57 sekund do Norwega. Ale Niemiec w sprincie popełnił dwa błędy na strzelnicy i musiał jechać dodatkowo dwie karne rundy. Więc biegowo Ci dwaj zawodnicy są porównywalni bo przecież na 1 karną rundę Greis stracił ok 22 sekund. Dzisiaj są aż 4 strzelania więc nie sądzę że Berger pojedzie 20/20. Według mnie dzisiaj karta na strzelnicy się odwróci i to Berger będzie biegał dodatkowe rundy a Niemiec powinien zdecydowanie lepiej strzelać niż w sprincie. Tarjei Bø - Top 6 @ 1,35 Betsafe ✅ 4
Tarjei podobnie jak Michael na strzelnicy popełnił 2 błędy ale strata do pierwszego zawodnika w jego przypadku wynosi 50 sekund. Biegowo jest jednym z najlepszych zawodników. Na strzelnicy w tym sezonie również kapitalnie się sprawuje. Myślę że dzisiaj w TOP 6 powinien spokojnie być. Boe startuje z 5 pozycji ale z nim jest tylko Greis który może go pokonać. Ale za to Boe powinien spokojnie wyprzedzić Bergera. Więc typ wydaje się dość pewny.
@Ted oczywiście masz rację Greis patrząc na czas stracił 12 sekund. Ale te moje obliczenia są oczywiście szacunkowe, bo nie zawsze zawodnik przebiegnie karną rundę przez 22 sekundy może przecież to zrobić w czasie ~25-27 do tego dochodzi wolniejsze strzelanie kiedy popełni błąd przy pierwszym strzale. Ok 10 sekund to jest bardzo mało więc można chyba mówić że w sprincie biegli porównywalnie.
A dzisiejszy bieg był chyba najlepszy jaki ostatnimi czasy oglądałem walka do samego końca o zwycięstwo i świetne rozegranie ostatnich 2 km przez Ferrego. Szkoda mi trochę Bergera ale lubię się pośmiać jak pudłuje na strzelnicy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom