>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

ATP Tour - Toronto, 04-10.08.2014

Status
Zamknięty.
ludozerca 606

ludozerca

Użytkownik
To i ja się włączę do dyskusji ;). Napiszę od razu, że nie oglądałem żadnego meczu Tsongi w tym turnieju i trudno mi jest oceniać jego formę, widziałem natomiast mecz Murraya z Kyrgiosem i muszę stwierdzić, że to nie Szkot zagrał dobre spotkanie, bo moim zdaniem zagrał przeciętnie (ale też nie musiał się wysilać), tylko rywal zagrał KATASTROFALNIE. Murray grał mu dosłownie baloniki, a Kyrgios niemal każdą piłkę posyłał w aut. Tak czy siak Szkot sprawiał na mnie wrażenie troszkę nieobecnego na korcie, czasem miał problem z wyrzutem piłki przy serwisie (wiem, że to brzmi dziwnie, kiedy się wygrywa 6:2 6:2). Wiadomo, że nie ma co oceniać po 1 turniejowym meczu, ale idę dzisiaj w stronę Tsongi +1,5 seta, kurs: 1,69 ✅, bo tak mi mówi intuicja, że Marej będzie miał dzisiaj ogromne kłopoty. A argumenty typu, że Szkot będzie chciał udowodnić, że ATP Londyn, Wimbledon to tylko wpadki, że praca z Mauresmo układa mu się dobrze itp. itd. są podciągane pod typ, bo tak samo można napisać, że Tsonga będzie chciał dzisiaj udowodnić, że nie jest gorszym tenisistą od Murraya, przełamać się w meczu z nim i poprawić statystykę H2H itp. ????
 
hektor1 703

hektor1

Użytkownik
Andy Murray - Jo-Wilfried Tsonga
Tsonga +3,5g @ 1,81 Pinnacle Sports

6:7 6:4 4:6✅✅✅
Zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek. 9 w rankingu Szkot zmierzy się z Tsongą, który jest na 15 pozycji.
Murray turniej rozpoczął od meczu z niezbyt wymagającym rywalem, bo z chłopakiem dopiero wchodzącym do czołówki światowego tenisa, czyli z Nickiem Kyrgiosem. Nie można tego spotkania rozpatrywać jako świetną formę Szkota. W kolejnej rundzie miał rozegrać mecz z Gasquetem, jednak Francuz się wycofał. Teraz przyszła kolej na kolejnego Trójkolorowego, czyli Tsongę. Styl gry Murraya nigdy mnie nie przekonywał. Więcej w defensywie niż w ofensywie. Gra oburęcznym backhandem, cechuje go regularność, a także gra z głębi kortu. W tym sezonie rozegrał 20 meczy, przegrywając tylko 6, jednak nie osiągnął jakichś zachwycających wyników.
Przeciwnikiem Szkota będzie Tsonga, który na nawierzchniach twardych czuje się zdecydowanie najlepiej. Pokazał to chociaż wczoraj, wykorzystując niedyspozycję Djoka, zlał go po prostu niemiłosiernie. W poprzednich rundach pokonał dwóch Francuzów bez straty seta, Rogera-Vassellina oraz Chardyego. Do tej pory nie stracił jeszcze ani jednego gema. Tsonga preferuję grę bardziej ofensywną, a jego siła rażenia bazuje na mocnym serwisie i forehandzie. Od samego początku w Toronto Francuz wygląda doskonale. W tym sezonie do tej pory na hardzie 10/4.
Dzisiaj faworytem jest Murray, jednak po jednym meczu nie można stwierdzić w jakiej jest formie. Tsonga w Toronto ma już za sobą 3 mecze, dobrze czuję nawierzchnię, która tym sezonie jest bardzo szybka. Mam nadzieję, że tak jak i wczoraj Jo mnie nie zawiedzie, a handi w jego stronę jest jak najbardziej dobrą opcją.
Tsonga vs Djokovic:
http://clips.tennistv.com/g/v/HCA36sYRvGz
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Andy Murray - Jo Wilfried Tsonga Typ: Andy Murray [-1.5 Sets AH] @ 2.31 Pinnacle

Również skłaniam sie ku Andy&#39;emu. Wczoraj Rysiek mu uciekł z kortu więc, był czas by spokojnie potrenować. H2h 9-0 dla Szkota w meczach rankingowych to nie przypadek. Szkot potrafi grać z Francuzem przede wszystkim dlatego, że jego ulubione uderzenia doskonale niwelują atuty Tsongi. Co z tego, że Francuz będzie świetnie serwował, jak Szkot fantastycznie returnuje. Potężne forhendy również nie zrobią krzywdy Murray&#39;owi, gdyż w grze z kontry czuje się jak ryba w wodzie . Dlatego też nie przeceniałbym wczorajszej wygranej Tsongi nad Djokoviciem. Inna sprawa, że po porażce Serba drabinka i nawet ewentualny triumf w Toronto stoi otworem dla Murray&#39;a.
zabawna analiza. najlepsze o tych returnach. czy zawsze jak stawiamy na kogoś dobrego to musimy pisać, że świetnie returnuje i serwisy drugiego nic mu nie zrobią? przecież to największa głupota i może ją napisać tylko osoba.. interesująca się kolarstwem ???? Co Djokovic słabo returnuje? Co ktoś analizuje typ na niego, to pisze, że &quot;najlepiej na świecie&quot;. Efekt? 4 gemy ugrane w 2 setach. Jeżeli Tsondze będzie siedział serwis to nawet Murray nie zdąży rakiety podnieść i to jest fakt.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
valverde 9,9K

valverde

Użytkownik
Gdyby iść Twoim tokiem rozumowania, to typowalibyśmy jedynie mecze super pewniaków z outsiderami, gdyż wówczas można by formułować jednoznaczne wnioski. W starciach rywali o zbliżonej formie i umiejętnościach ważniejsze są elementy gry, które są w naszej ocenie kluczowe i które w naszej ocenie powinny przemawiać za czyjąś wygraną, bądź porażką. Koniec końców, gdyby wierzyć, że wszystkim wszystko będzie wychodzić to byśmy tu żadnego typu nie podali i obstawiali rzut monetą, bądź czerwone/czarne.
 
anderson-silva 3,5K

anderson-silva

Użytkownik
Będę starał pisać się zwięźle, gdyż piszę z telefonu.
Kurs 3,1 na Tsonge po pokonaniu Djoka? Hahaha, przecież to jest śmiech na sali. Nawet mimo tego, iż Djoko w Toronto nie jest w topowej formie. Dla mnie to ogromne value, Tsonga gra naprawdę świetne w tym turnieju, ani razu nie dał się połamać w przeciągu trzech meczów. Serwis ma stabilny, a na temat jego walorów na bardziej rozpisywałem się więcej podczas pojedynku z ERV.
Andy także wygląda bardzo dobrze, przede wszystkim w defensywie. Niemniej jednak do tej pory nie miał kto go sprawdzić, gdyż Kyrgios nawet nie jest zbliżony poziomem do Jo.
Jeśli Tsonga utrzyma ten poziom co w pierwszych trzech rundach to ma ogromne szanse na zwycięstwo. Kurs 3,1 jest zupełnie nieadekwatny, ja dałbym maksymalnie 2,3, dlatego sądzę, że warto zaryzykować.
Jo-Wilfried Tsonga - Andy Murray 1 @ 3,1 (Pinnacle). (7:6; 4:6; 6:4) ✅
KRÓL JO!
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Tsonga J-W. - Murray A.
Tsonga J-W. +1,5 seta ::: 1,73 ::: Pinnacle ::: 2/10
Tsonga J-W. ::: 3,10 ::: Pinnacle ::: 1/10
Francuz rozegrał tutaj jak na razie 3 dobre mecze, z Chardym aż 23 asy! Do tego pokonał Djokovica i wcale w tym meczu bym go nie skreślał pomimo bardzo niekorzystnego H2H, bo jednak większość ich meczów była zacięta.
Forma Murraya to jedna wielka niewiadoma, pokonał Kyrgiosa, ale tego się spodziewałem po obejrzeniu meczu z Giraldo. W następnej rundzie Gasquet poddał mecz, więc nie wiem czy taka przerwa zrobi mu dobrze, przeciwko coraz lepiej grającemu Francuzowi.
Na pewno po takim kursie nie tykałbym Andiego pomimo osobistej sympatii do tego zawodnika.
Wynik: 7:6(5) 4:6 6:4 ✅
???? Anderson K. - Dimitrov G.
Anderson K. +1,5 seta ::: 1,67 ::: Pinnacle ::: 3/10


H2H co prawda 2:4, ale pomimo to między tymi Panami jest bardzo zdrowa sportowa rywalizacja. Tie-breaki, sety, dużo gemów, świetne wymiany, dobry serwis to właśnie cechuje pojedynki pomiędzy nimi. Dimitrov wygrał w Acapulco po świetnym meczu, ale tak naprawdę 50% na 50% szans, tutaj w Toronto Kevin gra swój najlepszy tenis. Wawrinka, Foginini, Kokkinakis, nie dali mu rady, a o przełamanie niezwykle trudno. Dimitrov to również jeszcze dość młody zawodnik wkraczający powoli do czołówki ATP, więc od niego meczów po 0:2 się nie spodziewa.

Wynik: 7:5 5:7 (6)6:7 ✅ @Edit: Anderson w 3 secie przy 5:4 40:15 serwując na mecz z przełamaniem przegrywa.
???? Raonic M. - Lopez F.
Lopez F. +1,5 seta ::: Pinnacle ::: 2/10
Lopez F. ::: 4,18 ::: Pinnacle ::: 1/10
Kursy co najmniej jakby Raonic był tutaj jakiś Novakiem Djokovicem czy innym Rogerem Federerem. Oczywiście, rok temu doszedł tutaj do finału, gra u siebie, ale coś czuję, że te zwycięstwo w Waszyngtonie powoli wychodzi mu bokiem. Z Jackiem Sockiem mecz na styku, a w kolejnym kolejna strata seta.
Lopez gdzieś od turniejów na trawie gra na genialnym poziomie. Tutaj wciągnął nosem Bautiste-Aguta, Smyczka i Berdycha. Czego chcieć więcej po kursie ponad 4?
Wynik: 4:6 7:6(5) 3:6 ✅

???? Ferrer D. - Federer R.
Ferrer D. ::: 5,45 ::: Pinnacle ::: 1/10


Wiele już w tenisie widziałem, w wiele meczy po prostu nie wierzyłem, a później okazało się wiadomo co. Tutaj jest podobnie. Ferrer od początku turnieju spisywany tutaj przez większość na straty, ale nadal gra dalej. Federer genialny tenis, bardzo korzystne H2H. Trochę przypomina mi się mecz Rogera z Robredo podczas US Open. Skończyło się na 0:3 dla Hiszpana.
Wynik: 3:6 6:4 3:6 ⛔ @Edit: Powinno tu się zagrać +1,5 seta tak jak i wyżej!
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Gdyby iść Twoim tokiem rozumowania, to typowalibyśmy jedynie mecze super pewniaków z outsiderami, gdyż wówczas można by formułować jednoznaczne wnioski. W starciach rywali o zbliżonej formie i umiejętnościach ważniejsze są elementy gry, które są w naszej ocenie kluczowe i które w naszej ocenie powinny przemawiać za czyjąś wygraną, bądź porażką. Koniec końców, gdyby wierzyć, że wszystkim wszystko będzie wychodzić to byśmy tu żadnego typu nie podali i obstawiali rzut monetą, bądź czerwone/czarne.
wlasnie pisanie w przypadku dwoch tak dobrych tenisistow o tym, ze jeden dobrze returnuje to bezsens. Tsonga moze w ogole nie potrafi? Mecz zaraz moze sie skonczyc, Murray super returnujacy zalatwil sobie cale 2 bp..
e: no napisalem i Tsonga sie skonczyl zupelnie, ale nie cofam swoich slow. Ogolnie to chodzi mi tez o to, ze przy wiekszosci analizy szukajac argumentow za swoim faworytem piszemy &quot;lepiej returnuje&quot; i wlasciwie dla mnie ten argument stracil jakikolwiek sens.
 
D 56

daymon23996

Użytkownik
Wszyscy co włożyli grubą stawkę dzisiaj w Dimitrova w tym ja, powinni w niedziele dać dobrze na składkę w kościele, to co zrobił Anderson przy stanie 5-4 i 40-15 i w tie breaku to zjawisko niewytłumaczalne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
anderson-silva 3,5K

anderson-silva

Użytkownik
Co prawda nie grałem Dimitrova ale owszem, było dokładnie tak, jak napisał Daymon. Dlaczego o tym piszę, choć w zwyczaju nie mam odpisywanie na randomowe posty w działach? Z prostej przyczyny...
...kolejna runda i kolejna promocja na Jo-Wilfrieda Tsongę! Sorry, nie mogę inaczej tego ująć. Szybkie porównanie - Tsonga na swej drodze mierzył się z Djokoviciem, co prawda bez formy, ale to wciąż jest terminator, zawodnik, przed którym mogą uginać się nogi, a ręka może zwalniać ???? . Wczoraj z kolei pokonał świetnie returnującego Murraya. Zawodnik z Bułgarii walczył przeciwko zawodnikom zupełnie z innej półki, Young, z którym miał już niemałe problemy (3:0 -&gt; 4:6 w pierwszym secie ????), będący ostatnio w niezłej formie Robredo (ale to wciąż tylko Robredo) i Anderson, który chociaż pokonał rundę wcześniej Wawrinkę, to - moim zdaniem - przed Mastersem w Toronto był w bardzo przeciętnej formie. Z każdym z tych zawodników Dimitrov tracił seta, miał spore problemy i żadne z zwycięstw na tegorocznym Mastersie w Toronto nie przyszło mu z łatwością.
Oglądając początek meczu Dimitrova z Youngiem doszedłem do wniosku, iż Grigor jest w całkiem niezłej formie. Myśląc dalekosiężnie - starałem się go wnikliwie obserwować w celu zarobku na US Open. Bułgar bardzo dobrze poruszał się po korcie, z łatwością przychodziły mu kolejne punkty po niezłych zagraniach. Wrażenie to znikło w momencie, gdy Young przestał wyrzucać wszystko po autach, gra diametralnie się zmieniła, Dimitrov przestał odczuwać tą pewność, głowa przestała współpracować z ciałem i w żenujący sposób przegrał pierwszego seta. Z Andersonem analogiczna sytuacja, tylko w odwrotną stronę. Sam nie wiem co sprawiło, iż Kevin się, popularnie mówiąc, obsrał, bo inaczej tego nazwać nie można. Obawa przed wygraniem pojedynku z Bułgarem (h2h 2:5 dla Bułgara, w tym ostatnie 4 mecze na korzyść półfinalisty)? Jest to dla mnie ogromna zagadka.
Kiedy Grigorowi żadne ze zwycięstw nie przyszło z łatwością Tsonga bezproblemowo uporał się ze swoimi rodakami, Edouardem Rogerem-Vasselinem oraz Jeremym Chardym, a także - co najlepsze - z Novakiem Djokoviciem, tak, przymiotnik &quot;bezproblemowy&quot; jak najbardziej pasuje w kontekście zwycięstwa Francuza nad Serbem. Powtórzę po raz kolejny - Tsonga gra pewnie, ma stabilny serwis (nie mają tutaj znaczenia trzy przełamania z świetnie returnującym Murrayem), bombarduje z returnu (vide piłka na przełamanie po równowadze w 7. gemie w 3. secie z Andym), porusza się inteligentnie, dysponuje świetnym forehandem, spycha rywali do defensywy... Czy jest w stanie ktokolwiek mu zagrozić w drodze po tytuł rangi Masters?
Wybaczcie moją nonszalancję, arogancję i, być może, niedocenianie Grigora. W perspektywie całego meczu z Youngiem i Andersonem (tego z Robredo nie oglądałem) nie wyglądał tak pewnie, aniżeli Tsonga z rodakami oraz dwójką topowych graczy. Co ważne, Tsonga z Murrayem w 3. secie miał dosłownie nóż na gardle, 0:3 i można by rzec, iż Andy miał ostatnią prostą w drodze do mety. Tsonga, niczym feniks z popiołów, odrodził się, łamiąc Murraya dwukrotnie, w dwóch gemach serwisowych Szkota pod rząd. Andy Murray, topowy zawodnik, chwila dekoncentracji, czy może jednak niezłomność Tsongi?
Dochodząc do konkluzji - Tsonga, grający na wskroś ofensywnie, uporał z grającym bardzo dobrze w defensywie (szczególnie na tym turnieju, naprawdę podobała mi się gra Andyego w defensywie) Murrayem. Wytrzymał długie wymiany Szkota, nie poddał się w ostatnim secie i ostatecznie odniósł zwycięstwo. Zadam proste pytanie - czym jest w stanie zagrozić Dimitrov Tsondze? Jednoręcznym backhandem? Passing shotami? Rozciąganiem gry? Jo jest w stanie odeprzeć wiele ataków, ustawiając wymiany świetnie pod względem taktycznym (potwierdzenie moich słów w filmiku na dole), atakuje siatkę mądrze i rozważnie, w odpowiednich momentach. Dimitrov królem defensywy nie jest. Jeśli Tsonga zdominuje spotkanie, jak w pozostałych meczach, jest w stanie odnieść gładkie zwycięstwo. Zepchnie Grigora do defensywy, ułoży go sobie piłkę w wymianie do skończenia. Slajsy Dimitrova na niewiele się zdadzą. Jeśli Francuzowi nagle nie odbije palma i nie spali się psychicznie (dlaczego miałby się spalić?!) to jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, iż odniesie łatwe zwycięstwo. Dimitrov wydaje się być graczem, który idealnie pasuje do stylu gry Tsongi, h2h mówi samo za siebie, 3:0 dla Francuza, po dwóch pojedynkach na hardzie i jednym na trawie.
Wracając jeszcze do ostatniego zdania w akapicie trzecim - jedynym zawodnikiem, który jest w stanie zaprzepaścić szanse na tytuł jest oczywiście Roger Federer. Nie ma na horyzoncie innego przeciwnika. Niemniej jednak - po wyeliminowaniu Djokovicia, Murraya i, ewentualnie, Dimitrova porażka w finale po tak dobrym turnieju z pewnością by bolała. Z drugiej strony - pokonanie Rogera nadaje jeszcze więcej smaku, bardzo mocna drabinka, świetni przeciwnicy, a na końcu tytuł... ahh, koniec z tym, do tego jeszcze wrócimy... ;)
Jo-Wilfried Tsonga - Grigor Dimitrov 1 @ 1,8 (Pinnacle) [7/10] 2:0 (6:4; 6:3) ✅.
Na koniec, o czym wspomniałem wcześniej, dwa skróty ze spotkania z Djokiem. Postaram się po południu wkleić także te z meczu z Andym, gdyż na ten moment nie są dostępne.
http://www.atpworldtour.com/Media/Video-Landing/*/Tennis/Media/Videos/Uploaded/2014/8/8/Toronto-2014-Thursday-Highlights-Tsonga-Federer-Raonic.aspx?q=Highlights&amp;amp;f=&amp;amp;or=0 0:20 - 1:20
http://clips.tennistv.com/g/v/HCA36sYRvGz
Highlightsów z meczu z Murrayem nie dodałem, gdyż nie było mnie w domu.
Tsonga po królewsku, zgodnie z planem, bez żadnych wątpliwości.
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
dx2 254,9K

dx2

Użytkownik
Tsonga-Dimitrov 1 @1.66
Ulala po wczorajszym meczu Tsongi z Murrayem. Mozna powiedziec krotko. Tsonga niszczy serwisem na ta chwile. Po prostuWyborna dyspozycja serwisowa, w 1 secie ponad 90 procent skutecznosci na graczu pokroju Murray to jest cos. Jeden szansa na breaka Murraya, ale Tsonga sprzatnal ja asem szybciej niz Murray zdazyl westchnac. Te 20 kilka asow z Chardy i wczoraj 18 z Murrayem to nie jest zadne przypadek. Francuz sie nie patyczkuje, a jako ciekawostke dodam, ze wczoraj w meczu Tsongi z Murrayem nie bylo ani jednej wymiany powyzej 9 uderzen w pierwszych 78 uderzeniach. Francuz slabo gral w tym roku, ale po wczorajaszym meczu jest przygotowany jak trzeba. Dimitrov wczoraj dostal mega prezent od losu i generalnie powinno juz Bulgara w turnieju nie byc. W ostatnim secie Anderson prowadzil 5-4 40*-15 na swoim serwisie i dwie pilki meczowe. Pilke jaka zmarnowal Anderson przy 40-30 smialo moze kandydowac do pudla sezonu, gdy Afrykanczyk trafil w siatke. Nikt nie mogl w to uwierzyc, a komentatorzy lapali sie za glowe. Pozniej Anderson sie juz mentalnie nie pozbieral i oddal gema. Zebby bylo zabawniej w tie-breaku przy 5-4 dla Andersona, Kevin trafil asa, po czym chwiel poznie jsedzia wywolal neta. W powtornej wymianie Anderson punkt przegral. Jezeli ktos mysli, ze to koniec paradoksow to na sam koniec meczu Dimitrov biegnac do pilki podkrecil prawdopodbnie kostke. Niby wszystko ok, ale takie urazy sa najbardziej bolesne na nastepny dzien i nie wiadomo czy bedzie to Bulgarowi dzis przeszkadzac czy nie. Dimitrov ma tutaj bardzo duze wsparcie wsrod kibicow, ktorzy robia wiele halasu w przerwach pomiedzy punktami, gra oczywisci bardzo dobrze, ale Tsonga wydaje sie byc przygotowany swietnie i glodny wyniku, a Dimitrov wczoraj na ta wygrana absolutnie nie zasluzyl i limit szczscia chyba wyczerpal, takze typuje final dla Francuza.
Ben.Becker-T.Ito 1 @1.35
Kwalifkacje do Cinci. Nei widze zalozonego tematu, wiec zmieszcze krotko tutaj. Becker gra ostatnio duzo lepiej, a w Cincinatti nieporownywalnie lepiej niz w Montrealu/Toronto, wiec on tu zawalczy o awans to main draw.

Tatishvili-Schmiedlova 1 @1.72

Tak sadze. Dyspozycja niwo znaturalizowanej Amerykanki coraz lepsza, dobrze tutaj grywala. Rywalka wschodzaca gwiazdka, ale jednak uwazam, ze wygra eksgruzinka.

Shvedova-Gibbs 1 @1.4

P.S. Bylbym wczoraj zapomnial. Wszystkiego najlepszego Roger na 33 ????
 
gemsetmecz 927

gemsetmecz

Użytkownik
#11#
Spotkanie: Jo-Wilfried Tsonga vs. Grigor Dimitrov ✅
Typ: Jo-Wilfried Tsonga
Kurs: 1.61
#12#
Spotkanie: Feliciano Lopez vs. Roger Federer ⛔
Typ: Feliciano Lopez
Kurs: 5.50​

Krótko o dwóch spotkaniach. Na tych, na których stawiam zaskakują mnie od początku turnieju w Toronto. Tsonga wygrał z Nole i Murray&#39;em, Lopez odprawił z imprezy gospodarza Raonica i wygrał z Berdychem. Ich forma jest bardzo wysoka, grają regularnie, u Hiszpana zaczął wreszcie funkcjonować serwis. Francuz zaskakująco dobrze unika swojego backhandu, świetnie podaje, więc jest bardzo duża szansa na wygraną w turnieju. Dima także gra dobrze, ale ma przestoje i to jest właśnie jego największy aktualny mankament. Mecz powinien być równy, ale czy zwycięski dla Bułgara? Zadecydują szczegóły, bo forma niewątpliwie jest po stronie Tsongi. W drugim spotkaniu dyspozycja także większa u Hiszpana, Roger nie gra tutaj nadzwyczajnie, w nocy męczył się z Ferrerem, wcześniej także z Cilicem. Czy Szwajcar jest aż takim faworytem jak na to wskazują kursy? Moim zdaniem zdecydowanie nie! To nazwisko robi taką wielką przewagę, jego osiągnięcia, ale Lopez może udowodnić, że to co było nie ma teraz najmniejszego znaczenia. Jest w stanie wygrać po raz pierwszy z Fedexem. Vamos!
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
hektor1 703

hektor1

Użytkownik
Nestor/Zimonjic - Peya/Soares
Nestor/Zimonjic @ 1,81 Pinnacle Sports

4:6 6:7⛔⛔⛔ to co się tam działo przechodzi ludzkie pojęcie..
Półfinałowe spotkanie dwóch doświadczonych par. Dla mnie faworytem jest para Kanadyjsko-Serbska.
Nestor/Zimonjic pierwszy raz w parze zagrali w 2001r. Łącznie razem rozegrali 7 sezonów. W tym sezonie osiągnęli kilka dobry wyników, między innymi triumf w Sydney, półfinał w AO, finał w Dubaiu, półfinał w Monte Carlo, finał w Barcelonie, triumf w Madrycie i Rzymie, półfinał w Queen&#39;s, czy też ćwierćfinały w RG i Wimbledonie. Do tej pory w Toronto pokonali Djokovicia z Wawrinką, a także dobrą parę francuską, Rogera-Vassellina z Benneteau. Na swoim koncie mają już triumf w Toronto. Obaj to dość wysocy tenisiści, jednak posiadają świetną technikę. Dobrze czuję się przy siatce, a także trzymają linie. Potrafią bezbłędnie grać, wykazują się regularnością. Nie jest dla nich problemem zagrać passing shota. Obaj grają inną ręką, Nestor lewą, natomiast Zimonjic prawą, co jest sporym urozmaiceniem w ich grze. Rozumieją się świetnie, można rzec, że bez słów. W tym roku na hardzie 16/5, czyli podobnie do ich przeciwników.
Peya/Soares to także doświadczona ze względu na wiek, jednak w parze grają nieco ponad 2 lata. Na tą chwilę para Austriacko-Brazylijska jest wyżej w rankingu od swoich dzisiejszych rywali. Obaj są niższsi od swoich przeciwników prawie po 10cm. Przy siatce może to mieć spore znaczenie. W tym sezonie kilka dobrych wyników, jednak brakowało kilku kropek nad i. Zaliczyli kilka finałów, między innymi w Doha, Auckland, Indian Wells, Eastbourne, Hamburgu, a także triumfowali w Queen&#39;s. Oglądałem kilka meczy tej pary, i według mnie lepszym z pary jest Soares, który mnie popełnia błędów i lepiej serwuje. W tym sezonie rozegrali 23 mecze na hardzie, z czego przegrali tylko 6.
W h2h 1:1, a spotykali się tylko w tym roku. W Madrycie górą byli Nestor/Zimonjic, natomiast w Queen&#39;s Austriak z Brazylijczykiem.
W tym spotkaniu liczę na dobry poziom, jednak myślę, że obronną ręką na koniec meczu wyjdą Nestory, którzy są bardziej doświadczeni. 1,81 to dość wysoki kurs i szkoda by było nie skorzystać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
phant4mare 34

phant4mare

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis, ATP Montreal
Godzina: 02.00
Spotkanie: Feliciano Lopez - Roger Federer
Typ: Lopez +4,5g
Kurs: 1.66
Bukmacher: Bet365
Analiza:

Na nocne spotkanie pomiędzy Rogerem, a Feliciano czekam z zapartym tchem. Obydwaj panowie zasłużyli na awans do finału, ale zagra w nim tylko jeden z nich. Lopez odprawił Raonicia, faworyta gospodarzy, którego styl nigdy mnie nie przekonywał. Nie lubię, jeżeli ktoś opiera w większości swoją grę na &quot;strzelaniu&quot;. Lopez fajnie pograł i muszę przyznać, że jego gra wywarła na mnie spore wrażenie. Z taką grą może nawet powalczyć z Federerem o awans do finału. Natomiast Roger jak to Roger, piękna gra z mnóstwem bajecznych, bardzo zaawansowanych technicznie zagraniach. Szwajcar zawsze urzeka mnie swoją gracją na korcie. Wydaje mi się jednak, że Lopez tym swoim stylem Serve&amp;Volley może mu napsuć sporo krwi. Feliciano często jak to mówi komentator Polsatu Sport, Tomasz Lorek &quot;sprząta przy sieci&quot;. I muszę przyznać, że robi to bardzo skutecznie. Rzadko ugina się także przy długich wymianach nękając swoich rywali slice&#39;m.
Pokrycie tego handicapu gemowego nie powinno być jakimś bardzo trudnym zadaniem, ba, Lopez może nawet powalczyć o zwycięstwo. Zapraszam nocnych marków przed telewizory o godzinie drugiej (transmisja na Polsat Sport).
Pozwalając sobie nieco na reklamę proponuję też wspierać Agę Radwańską, która o godzinie 0.30 rozpocznie swój pojedynek z Ekateriną Makarovą. Transmisja tego spotkania na TVP Sport.
3-6 4-6 ⛔⛔⛔
 
dx2 254,9K

dx2

Użytkownik
Tsonga-Federer tiebreak w meczu [email protected]
Rzadko gram loteryjne typy i zdecydowanie preferuje typowanie zwyciezcy, ale 1.4 na Federera to jednak troche nie halo tutaj. Co gra Tsonga to wiem, Federera to ostatnio mozna bylo ogladac jedynie bardzo pozno noca, ale nie wydaje mi sie, zeby byl az takim faworytem jak pokazuja kursy. Pokonanie w jednym turnieju Djokovica, Murraya to jest wyczyn, wiec mozna ograc i trzeciego wielkiego tak jak zwykl byl to robic David Nalbandian w latach swojej swietnosci . Z drugiej strony Roger przegral swoje dwa ostatnie wielkie finaly w tym roku w Monte Carlo i Wimbledon, przegrac trzeci tez byloby bardzo bolesne. Tutaj tez analogia troche jak z Venus Williams, poniewaz w Kanadzie Roger tez gral duzo slabiej ostatnio, a w Cincinatti wygral w sumie 5 razy co jest fenomenalnym wyczynem. Roger dwa dni temu swietowal swoje 33 urodziny, tutaj moga zadecydowac doslownie momenty geniuszu w tym meczu, takie mam wrazenie, a kazdy wie ze tenis to w ogromnej mierze sztuka wykorzystanych na korcie szans. Tsonga w tym turnieju jak dotad z kolei fenomenalnie serwuje i moze ostro przycisnac Szwajcara, ktory tez niejednokrotnie mial problemy z podaniem Francuza w ich poprzednich spotkaniach. Rywali w obecnej formie Federer mial jednak slabszych w moim odczuciu, a Marin Cilic nacisnal Rogera strasznie, a to nie jest czynnik sprzyjajacy bardzo dobrej grze w finale. Taki pojedynek z Feliciano Lopezem to tez nie pomoze w czuciu pilki. Mysle, ze na przestrzeni dwoch, a moze i trzech setow jednego tie-breaka w meczu zobaczymy. Ogolnie mam wrazenie, ze pojdzie w tym meczu duza ilosc asow serwisowych.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
shakeyobody 2,1K

shakeyobody

Forum VIP
Zgadzam się z dx2, że oddsmakerzy trochę się machnęli. Dla osób uderzających w stronę Tsongi kurs 3 to promocja. Po wczorajszych meczach spodziewałem się kursów rzędu 2.3 na Francuza. Fedex jak to Fedex, klasa sama dla siebie ale to właśnie Tsonga jest gwiazdą tego turnieju. Pyknął zdecydowanie groźniejszych przeciwników a tych mniej wymagających &quot;ograł nogami&quot;. Federer miał zgoła łatwiej a spotkanie z Cilicem jest jedynym, o którym warto wspomnieć i to nie w świetle zachęcającym by grać Szwajcara. O zaletach i wadach obu Panów wypowiadać się nie trzeba bo nie ma po co.
Reasumując spotkanie będzie wg mnie bardziej wyrównane niż sugerują to kursy dlatego klasycznym value betem wydaje się być Tsonga @3 Ponadto proponuję over 2.5 seta @2.5 oraz over 23 gemów @2
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
hektor1 703

hektor1

Użytkownik
Dodig/Melo - Peya/Soares
Peya/Soares @ 1,66 Bet365
4:6 3:6✅✅✅

Finał kanadyjskiego turnieju w Toronto, w którym spotkają się pary Brazylijsko-Chorwacka z Austriacko-Brazylijską.
Według bukmacherów i także mnie faworytami są Peya z Soaresem, którzy wczoraj rozegrali świetne spotkanie z Nestorem i Zimonjiciem wygrywając 2:0. Po drodze do finału pokonywali także Ferrera z Garcią-Lopezem, Rojera z Tecau. Wygrana z tymi ostatnimi była rewanżem za ćwierćfinał Wimbledonu.
Swoją wspólną karierę zaczęli w 2012r w turnieju w Badstad, w którym od razu na starcie wygrali. Od tamtej pory wygrali sporo turniejów, jednak brakuje im nadal triumfu w Wielkim Szlemie. Najdalej zdołali dojść do finału w zeszłorocznym US Open, gdzie przegrali ze Stepankiem i Paesem gładko 2:0. Po wynikach oraz zachowaniach na korcie widać, że obaj świetnie się rozumieją, a także nawzajem się motywują. Jeden jak i drugi mają także tytuły z innymi zawodnikami w parze. Pokazuje to jakimi są uniwersalnymi tenisistami. Co najlepsze, Soares świetnie zna się z Melo, z którym wygrał 2 lata temu turniej w Sztokholmie. Według mnie lepszym z pary właśnie Brazylijczyk, który wczoraj zdecydowanie przyczynił się do zwycięstwa z Nestorami. Aleksander świetnie porusza się po korcie, rzadko która piłka przechodzi po jego stronie. Sporym jego atutem na pewno jest serwis. O Peyi nie można powiedzieć, że jest słaby, jednak mniej się wyróżnia od swojego partnera, mimo to obaj się uzupełniają. Na nawierzchniach twardych zdecydowanie najlepiej się czują i osiągają najlepsze wyniki. W tym sezonie na hardzie na 24 mecze przegrali tylko 6.
Przeciwnikami ich będą Ivan Dodig w parze z Marcelem Melo. Także doświadczona para, znajdująca się także w pierwszej 10 rankingu w grze podwójnej. Para powracająca do gry, po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją Chorwata. W tym sezonie kilka niezłych wyników, między innymi Doha, Monte Carlo czy też Barcelona, jednak brakuje im nadal triumfu końcowego. Razem w parze grają tak jak ich przeciwnicy od 2012r i zdążyli już rozegrać ponad 100 pojedynków. W Toronto dotychczas Fogniniego z Fyrstenbergim, następnie Granollersa z Lopeza i w półfinale Cilicia z Gonzalezem. W finale czeka na nich zdecydowanie bardziej wymagająca para. Sam Dodig pokazał się z dobrej strony w singlu, odpadając jednak w 3R po walce z Ferrerem, a w dwóch wcześniejszych rundach pokonał Isnera czy też Seppiego. Ważne na pewno jest to, że nie widać już praktycznie śladu po kontuzji Ivana, który w Kanadzie wykazuje się dobrą skutecznością przy siatce. Obaj dobrze serwują, co może napsuć trochę krwi przeciwnikom. W tym roku na hardzie rozegrali z zdecydowanie mniej pojedynków niż Peya z Soaresem, bo tylko 16, z czego w 5 polegli.
Faworytami zdecydowanymi są Brazylijczyk z Austriakiem, którzy bez problemu dotarli do finału nie tracąc nawet seta. Kurs średni na jeża, jednak można zarobić. Wczoraj pokonując Nestorów sami stali się faworytami do końcowego triumfu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
anzelmo 245,6K

anzelmo

Użytkownik
10 Aug 2014, 21:00 Tennis » Canada » ATP Toronto » Tsonga J-W. - Federer R.
typ over 23 Games
kurs 1,934
PinnacleSportsSports

Zapowiada się świetny finał...mój bet dnia zdecydowanie idę w stronę popularnego Aliego. Francuz gra momentami kapitalnie-ograł w jednym turnieju Djokovica, Murraya to jest wyczyn nawet jak sa w ciut słabszej formie. Świetny serwis, bardzo precyzyjna gra nawet nie musza to być podania mocne,dobre techniczne na ciało z rotacja. świetny 2 set wczorajszego meczu z Dimitrovem (choć Bułgar psuł na potęgę wszystko jak junior)-Jo-Wilfried wygląda na prawdę świetnie, nakręcony bardzo pozytywnie- waleczny dynamiczny z wielka przyjemnością się to ogląda... widać ze wszystko w kanadzie mu odpowiada. Faworyzowanie przez oddsow szwajcara po takim kursie rzędu 1,4 troszkę nie na miejscu...wiem Rożek to klasa sama w sobie ,ale forma juz... ciut słabsza .Marin Cilic postawił mu bardzo trudne warunki.Ostatnio Roger bardzo solidny ale nic wielkiego nie podtrawi wygrać...lata lecą nie raz ze sobą grali i były to bardzo ciekawe zacięte spotkania w których nie raz Federer miał problemy z serwisem francuza.Jak dla mnie bardzo realne 3 sety i taibrek plus win Tsongii to gram powodzonka.
 
tie-break 7,2K

tie-break

Użytkownik
Tsonga Jo-Wilfried-Federer Roger 1, Pinnacle Sports 2.90

VS.


Mam nadzieję,że to będzie kolejny wspaniały finał,a nie jakieś nudne flaki z olejem. Przyznam szczerze, że nie oglądałem żadnego meczu w turnieju Federera oraz Tsongi ponieważ nie miałem takiej możliwości (tylko skróty). Lecz jeśli zawodnik dociera do finału to musi być w formie! Szwajcar miał na pewno o wiele słabszych przeciwników niż Francuz, ponieważ pokonał on Polanskiego 6:2, 6:0, Cilica 7:6, 6:7, 7:6, Ferrera 6:3, 4:6, 6:3 oraz Lopeza 6:3, 6:4. W każdym z tych meczów Fedex był niesamowitym faworytem i kursy również to odzwierciedlały ponieważ np. w meczu z Ferrerem 1.17-5.15 to drastyczna różnica. Mimo, że król tenisa nie należy do najmłodszych to wciąż potrafi wygrywać z najlepszymi zawodnikami, a sam formę ma jak za najlepszych sezonów. Na Wimbledonie dotarł do finału,a to już jest wielkie osiągnięcie w wieku 33 lat, Roger mimo tego wieku kondycyjnie należy do elity i w tym sezonie ani razu nie widziałem aby nie wytrzymał z tego powodu. W Toronto osiągnął wiele ponieważ wygrał tutaj dwa razy oraz dodatkowo zainkasował dwa finały,a ostatni raz w 2010 roku. Co do Jo....pamiętam jak przed meczem z Djokovicem miałem na niego stawiać ale się bałem ponieważ moje ostatnie typowanie w jego stronę w ostatnich pojedynkach przeciwko Djoko kończyły się fiaskiem. Więc Tsonga w końcu z chłodną głową pokonał Serba 6:2, 6:2 co dało mo dodatkową motywację aby potwierdzić w kolejnej rundzie, że nie znalazł się tam przypadkiem i pokonał po walce Murraya 7:6, 4:6, 6:4. Po wygranych z najlepszymi zawodnikami mecz z Dimitrovem powinien być tylko formalnością tak też się stało ponieważ Wilfred wygrał 6:4, 6:3. Tsonga osiągnął wiele ale zawsze był za tymi WIELKIMI ponieważ w dramatycznych momentach zawsze jego głowa odmawiała mu posłuszeństwa. Jeśli chodzi o aspekty tenisowe, warunki fizyczne oraz taktyczne to Jo jest zawodnikiem kompletnym. Wiele lat blokowała go słaba sportowa psychika...a jak wiadomo jedni gracze osiągają największe sukcesu przed 30, a nie tak jak inni np. w wieku 25 lat. Może to jest w końcu moment Francuza? Kto wie....W bezpośrednich pojedynkach naturalnie prowadzi Federer aż 11:4 ale oczywiście nie ma się za bardzo tym co sugerować, Jo z Djoko miał 14:5 w plecy i wygrał. Ostatnie ich spotkanie miało miejsce w bieżącym roku podczas Monte Carlo Open gdzie Tsonga wygrywając pierwszego seta przegrał dwa kolejne ( 2:6, 7:6, 6:1). Pamiętam ten mecz jak dzisiaj gdzie w I secie Jo zagrał fenomenalnie, w II ładnie walczył,a w III właśnie przegrał mecz w głowie. Piszę wiele o Francuzie ale Roger też jest w niesamowitym gazie, mimo wszystko jest to znacznie lepszy tenisista od Tsongi. W tym meczu kieruje się wyłącznie tym,że Jo pokonał lepszych zawodników w tym turnieju. Jak będzie zobaczymy....
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom