>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

ATP Tour - Indian Wells, 08-18.03.2012

Status
Zamknięty.
lechsus 53

lechsus

Użytkownik
wyjątkowo słabo:razz: 2 wygrane turnieje, w AO 4R, a przegrał po TB z dobrze dysponowanym wtedy Berdychem
nie wiem czy widziałes mecz z Verdasco, ale Nico tam grał przeciętnie, troszkę od niechcenia, spowodowane to było jak napisał kolega wyżej trudami poprzednich turniejów, a Verdasco wraca powoli na właściwe tory
Tak, tak a Murray wygrał z Djokovićem...
Ja nie twierdzę że Almagro przegra mecz na 100% tylko, że może być bardzo różnie.
 
dexter_romanista 17

dexter_romanista

Użytkownik
Tak, tak a Murray wygrał z Djokovićem...

Ja nie twierdzę że Almagro przegra mecz na 100% tylko, że może być bardzo różnie.
nie ma to jak merytorycznie porozmawiać
a Warszawa jest stolicą Polski, jak można powiedzieć, że Almagro jest w słabej formie w tym sezonie, suche stwierdzenie, a fakty mówią co innego
 
midel 189

midel

Użytkownik
Ryan typowy średniak, bez żadnych osiągnięć w ATP, dla mnie to taki drugi Donald Young.
Jeden z głupszych komentarzy w tym temacie. Harrison nie ma jeszcze nawet 20 lat!! Rocznik 92&#39;!! Jeszcze w tym sezonie powinien wejść do top 40, może top 30 i przy lepszych rozstawieniach w przyszłym sezonie może zrobić furorę. Ma na koncie wielu ciekawych zawodników, więc nie ośmieszaj się takimi stwierdzeniami. Za 3-4 lata jak dalej nic nie osiągnie to będzie można tak o nim napisać, na pewno nie teraz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Duż osób gra na Wawrinkę i to z dość dużym przekonaniem a według mnie wcale tak łatwo Szwajcarowi nie będzie,ba nawet nie wiem czy da rade wygrać.Stanisław powinien odpaść już z przeciętnym Gineprim,ale Amerykanin nie wykorzystał porwadzenia 6-4 4-2 i Wawrinka wygrał po zaciętym meczu 4-6 6-4 6-4.Simon owszem męczył się też z Selą ale to nie powód by go tak skreślać ze Szwajcarem.Można tłumaczyć ten zacięty mecz Stasia zaaklimatyzowanie się w Indian Wells czy coś tam,ale mnie jego forma nie przekonuje.Simon bez rewelacji słabo grał do tej pory,ale licze,że ten Francuz w końcu się przebudzi a rywal doskonały do tego.

Simon+2,5g 1,85 Bwin ✅
 
uzytkownik-15140 306

uzytkownik-15140

Użytkownik
Jeden z głupszych komentarzy w tym temacie. Harrison nie ma jeszcze nawet 20 lat!! Rocznik 92&#39;!! Jeszcze w tym sezonie powinien wejść do top 40, może top 30 i przy lepszych rozstawieniach w przyszłym sezonie może zrobić furorę. Ma na koncie wielu ciekawych zawodników, więc nie ośmieszaj się takimi stwierdzeniami. Za 3-4 lata jak dalej nic nie osiągnie to będzie można tak o nim napisać, na pewno nie teraz.
Co Ty bredzisz? A co przyszłość przewidujesz ? Wejdzie albo nie wejdzie, na razie w ATP jest nikim, już nie jeden miał być talentem a wyszła kupa, a twoje nędzne wywody zostaw dla siebie, Napisałem że dla mnie a jak będzie to się okaże, Ty tego nie przewidzisz, równie dobrze nigdy może nie wejść do Top 30
Powtórze Ci jeszcze raz żebyś zrozumiał: w tej chwili jest młodym wilkiem bez żadnych osiągnieć, ok jest młody wszystko przed nim, a jak się potoczy jego kariera nikt tego nie wie.
Dimitrov też został pewnego czasu okrzyknięty wielkim talentem na miare Federera i co ?
Według Ciebie ma szanse na wejście na top 10 ?
też jest młody ale to nie znaczy że za 2-3 lata nagle zacznie śwetnie grać.
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Isner/Querrey-Bercloq/Chela 1 1,25 8/10 Bwin ✅

Peffka.Dwa wieżowce z Ameryki powinni na luzie ograć Bercloqa i Chele.O ile Chela jest niezłym deblistą,o tyle Berlocq dobrym nie jest.Querrey odpadł z singla i może się już tylko skupić na deblu,Isner walczy w singlu i nieźle mu to idzie,zauważyłem,żę poprawił się w wymianach oraz przy returnie co jest dobrym prognostykiem przed tym spotkaniem.Lokata.

Andujar-Ramos under 22,5 1,85 5/10 ⛔ Bwin Ramos 2:0 2,95 Bwin 2/10 ⛔

Typ na czuja.Ramos ostatnio kilka trzy-setówek grał i wątpie by się to dzisiaj skończyło na trzech setach.Ramos ograł tutaj po zaciętych meczach Levine i Gasqueta (może robić wrażenie,ale Francuz wyraźnie pod formą).Andujar Hasse 2-1 oraz Mayera 2-0.Na pierwszy rzut oka wyraźny zacięty mecz,ale coś mi mówi,że będą tutaj 2 sety typu 6-4 6-4 najprawdopodniej dla Ramosa.Andujar bronił z Mayerem aż 11 BP,z czego 9 udało się obronić.Ramos z Gasquetem tylko 4 i tylko 1 obronił.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
lutek 9,3K

lutek

Użytkownik
Zdecydowałem po dogłębszym zastanowieniu pograć &#39;lekko&#39; Simona. Jeśli tylko Francuz zdoła utrzymać piłkę w korcie nie popełniając przy tym zbyt wielu błędów jak to dotychczas robił, to sądze że z takim typem gracza jak Wawrinka może go dziś wypunktować. Staszek lubi utrudniać sobie życie na korcie a Simon z koleji należy do tego grona, które mu po prostu może nie leżeć. Mecz za 10 minut.

Stanisław Wawrinka - Gilles Simon @ 2,63 ✅ 4-6, 4-6
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
J 13

jrq-

Użytkownik
Tak tak szczególnie że spokojnie Matosevia ograł tym samym wygrywając turniej a wcale słabo Australijczyk nie grał, nawet wczoraj całkiem niezle sobie radził z wielkim Delpotro w pierwszym secie.

Anderson jest dobrym tenisistą, osiąga dobre wyniki na hardzie i trudno go złamać, twoje stwierdzenie że jest fatalny można potraktować jako kompletny absurd.
a kto to jest Matosevic, zeby weryfikowac kogos forme
nawet w tamtym pojedynku Kangur mial szanse na breaki, a Anderson co druga pila w aut, akurat ogladalem go ostatnio kilkakrotnie i tak jak mowie, prezentuje sie kiepsko
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Jutro sporo ciekawych meczy.
Na pierwszy rzut oka lokata 30% Paes/Stepanek,którzy grają z Monaco oraz Nishikorim.Paes ze Stepankiem po wygraniu Australian Open nie zawalniają tempa i wygrywają gładko z Ferrem oraz Ramosem w dwóch setach.Monaco z Nishikorim z kolei o dziwo ograli Butoraca i Soares po super TB co było dla mnie mocno zaskakujące (stawiałem na ich rywali ).Jutro już nie mają prawa przejść dalej,Stepanek w formie (o czym świadczy wynik z Malisse) a Paes to uznany deblista i porażka na IW z parą z łapanki po prostu nie wchodzi w grę.
Rzuciło mi się też w oczy 4,50 na Dasco,Del Potro jakoś w ogóle mi nie podchodzi a Hiszpan od pewnego czasu jakby wracał do formy,może jutro błysnąc a hc w granicach 4,5-5,5 warte gry według mnie.Kurs na Bellucciego z Denko też zawyżony.Brazylijczyk ograł tutaj Melzera i Rosola a Denko pomęczył troche z Bubką i Phau,w ogóle do mnie nie trafia Rosjanin.Warto też zaznaczyć,że Thomaz bardzo dobrze trzyma serwis (dla Czecha dał się raz złamać-Rosol wykorzystał 1z1 BP a Austriak w ogóle nie miał szans na przełamanie Bellucciego),Denko z kolei dał się dwa razy złamać Bubce i dwa razy Phau,więc z serwisem nie jest najlepiej.Tipsa powinien pewnie ograć Nalbandiana.Argentyńczyk mocno namęczył się z Cilicem by przejśc dalej a Tipsa ograł w miare gładko groźnego Mullera.Ferrer powinien gładko wygrać z Istominem oddając mu max 7 gemów.Daniel w ogóle mnie nie przekonuje,niby z Lu dobrze zagrał,ale trafił na zawodnik za lepszym returnem (Chela) i odrazu pojawiły się spore kłopoty.Ferrer rozkręca się z meczu na mecz i żadnej piłki nie przepuści,Daniel bez szans.Liczę też na dobry występ Dolgopolova bo go po prostu lubie ???? Bagieta do ogrania,mimo,że reprezentant Cypru ograł tutaj Chardego oraz Lopeza po 2-0 to z Dolgopolovem szykuje się bardziej zacięty mecz i licze na Ukraińca,który może i męczył z Darcisem ale to zawsze groźny zawodnik.

Reasumując:

Paes/Stepanek 1,30 8/10
Ferrer(-?g)
Bellucci(+?g)
Tipsarevic 1,60 4/10
Verdasco(+?g)
Dolgopolov 2,00 2/10
Verdasco 4,50 1/10
 
drago 108

drago

Użytkownik
Zgadzam się co do Paesa i Stepanka. Jedyna wątpliwość z mej strony to fakt, że Stepanek będzie grał singla z Tsongą. Fakt faktem, parze tego pokroju nie wypada odpaść z łapanką.
Co do Ferrera również mam podobne zdanie. David w tym sezonie spisuje się świetnie. Przed IW zdążył wygrać 3 turnieje Auckland, Buenos Aires i Acapulco, a jedyny mecz który przegrał odbył się w ćwierćfinale AO, gdzie przegrał z Djokiem. Istomin do tej pory wyskoczył z finałem w San Jose. W 2. rundzie IW zagrał 38 gemów z Chelą, a Ferrer to zdecydowanie wyższa półka od Argentyńczyka. Regularność Davida, jak i miłe korty dla jego gry nie dają szans w tym starciu Uzbekowi. Sądzę, że Hiszpan wygra to spotkanie wygrywając 12 gemów.
Del Potro nie powinien mieć większych problemów z Verdasciem. Od AO Juana zatrzymywał dopiero Federer. W Kalifornii szykuje sie podobny scenariusz i JMDP może już po raz czwarty w sezonie zagrać z RF. Delpo mi podchodzi jak najbardziej, wątpliwy jest dla mnie powrót Dasci do choćby zbliżonej formy, kiedy to walczył jak równy z równym z Nadalem. Aktualnie od takiej dyspozycji jest daleki. Widziałem spotkanie z Wawrinką i muszę przyznać, że poza kilkoma zagraniami z wyższej półki to jednak winien za wynik 6/3 6/3 jest Szwajcar. O finale nie wspomne, bo tam Fernando nie istniał. Handicap to inna sprawa, ale nie widzę tutaj choćby jednego wygranego seta przez Hiszpana, a +4.5 to może być za mało.
Ferrer, Del Potro, Paes/Stepanek @1.79 (doxxbet) ⛔
PS. Nie przesadzałbym z wygraną Bellucciego nad Melzerem, bo w tym meczu Austriaka nie było.
 
lechsus 53

lechsus

Użytkownik
Zdecydowałem po dogłębszym zastanowieniu pograć &#39;lekko&#39; Simona. Jeśli tylko Francuz zdoła utrzymać piłkę w korcie nie popełniając przy tym zbyt wielu błędów jak to dotychczas robił, to sądze że z takim typem gracza jak Wawrinka może go dziś wypunktować. Staszek lubi utrudniać sobie życie na korcie a Simon z koleji należy do tego grona, które mu po prostu może nie leżeć. Mecz za 10 minut.

Stanisław Wawrinka - Gilles Simon @ 2,63 ✅ 4-6, 4-6
Lutek89 jak wyczułeś sprawę? Miałeś jakieś konkretne dane czy przeczucie ostatniej chwili.
 
lechsus 53

lechsus

Użytkownik
nie ma to jak merytorycznie porozmawiać
a Warszawa jest stolicą Polski, jak można powiedzieć, że Almagro jest w słabej formie w tym sezonie, suche stwierdzenie, a fakty mówią co innego
Może wyjaśnię o co mi chodzi bo twoja wypowiedz ma się nijak do mojej tezy.
Murray wygrał z Djokerem w lutym a w marcu odpadł z Garcią-Lopezem.
Warszawa jest stolicą od wieków?!
Moim zdaniem forma tenisisty to rzecz bardzo zmienna. Dla mnie fakt, że Almagro w lutym wygrał turniej w San Pablo dziś niewiele znaczy. Tenis to nie piłka nożna gdzie decyduje wysiłek zbiorowy tylko dyscyplina indywidualna gdzie decyduje dyspozycja dnia, temperatura a czasem czy biegasz z pełnym czy pustym pęcherzem. Ja dziś z góry postawiłem na Wawrinkę i się przejechałem. Tobie życzę powodzenia
 
dexter_romanista 17

dexter_romanista

Użytkownik
Może wyjaśnię o co mi chodzi bo twoja wypowiedz ma się nijak do mojej tezy.
Murray wygrał z Djokerem w lutym a w marcu odpadł z Garcią-Lopezem.
Warszawa jest stolicą od wieków?!
Moim zdaniem forma tenisisty to rzecz bardzo zmienna. Dla mnie fakt, że Almagro w lutym wygrał turniej w San Pablo dziś niewiele znaczy. Tenis to nie piłka nożna gdzie decyduje wysiłek zbiorowy tylko dyscyplina indywidualna gdzie decyduje dyspozycja dnia, temperatura a czasem czy biegasz z pełnym czy pustym pęcherzem. Ja dziś z góry postawiłem na Wawrinkę i się przejechałem. Tobie życzę powodzenia
doskonale wiem o tych czynnikach, ale sam napisałeś O SEZONIE a przez to rozumiem turnieje o początku roku, a nie ostatnie 2 dni... sam sobie przeczysz
no tak w Buenos w finale z Ferrerem po 3 setach to zamierzchła historia, w ciągu ostatnich 4 tyg 12 zwycięstw- 2 porażki, ale to było tak dawn :rolleyes:
mecz zacięty, ale wygrana Nico
a w meczu Wawrinki jak pisałem, chimeryczny Stasiek w 2 setach out
 
lutek 9,3K

lutek

Użytkownik
Lutek89 jak wyczułeś sprawę? Miałeś jakieś konkretne dane czy przeczucie ostatniej chwili.
Simon w optymalnej dyspozycji kładzie na glebę takiego Wawrinkę i własnie kierowałem się tym, że po tych kilku nierównych meczach Francuza w końcu się obudzi i zacznie grać jak powinien.. Staszek za dużo błędów popełnia a jego nieokiełznany łeb często nie pozwala na dłuższe wymiany do jakich przyzwyczaja Gilles i wręcz uwielbia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
konkretne dane
^^ jeśli to to co mam na myśli to głupota nie maleje.
Gra Wawrinki jest wodą na młyn przeciwko Simonowi. Szwajcar jest na korcie niecierpliwy jak małe dziecko, a ten zabił go regularnością i spokojnie go wypunktował co akcje.
O ile Almagro sam miałem i skończyło się po bólach, to pisanie o Staśku w kontekście pewniaka powinno niektórych nauczyć. Nieważne ze Simon był bez formy bo liczą się style gry a nie statystyki... więc póki niektórzy nie zasiądą do oglądania meczów i porównania (a, ten gra to a ten tak - styl tego nie pasuje temu itd.) to dalej będzie bieda. Simon dalej jest bez formy i gra sraczkę momentami, lecz monotonne przebijanie jak robot na stronę Wawrinki dało swoje. Tamten też dołożył od siebie, bo już nie wytrzymywał (główka parowała).
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Nalbandian, D - Tipsarevic, J 1,65
Jak dla mnie genialny kurs. Argentyńczyk już lepszy nie będzie od dawna gra słabo, oczywiście co klasa to klasa i z pewnego poziomu nie spada. Granice top60 to jego max, tutaj 3r i tak niezły wynik. Pokonał Starace wracającego po kontuzji Cilica, ale teraz zagra z zawodnikiem absolutnie topowym w ostatnich miesiącach. Serb zrobił w ostatnim czasie chyba największe efekty, co zaowocowało awansem do top10 i w pełni na to zasługuję. Nalbandian obecnie nie zagra powyżej pewnego poziomu, nie ma argumentów, może grać dobrze przez seta, półtora ale Janko jeżeli tylko zagra tak jak nas do tego przyzwyczaił wygra ten mecz. Spodziewam się wyrównanego meczu, może trzech setów, dużo zależy od Davida, jakie warunki dzisiaj postawi, pewnie podejmie walkę, ale to Serb jest obecnie dużo lepszy i udowodni to dzisiaj na korcie.

Davydenko, N - Bellucci, T 1,50

Czuje się strasznie niepewnie grając na Rosjanina. Od długich miesięcy gra piach, jest cieniem tego zawodnika z top10. Nagle przychodzi taki mecz jak z Gasquetem, gdzie Rosjanin gra jeden z najlepszych ostatnich miesięcy, gdzie ręce same składały się do oklasków, dzień pozniej równie dobry trzy setowy mecz w finale z Federerem. Pozniej krecz, i w Dubaju dostaje baty od słabego Chiudinelliego. Tutaj dostaje baty 0:5 z Bubka, żeby ostatecznie go ograć 7:5 , 6:3... Nieobliczalny jest, to chyba za słabe słowo. No ale dzisiaj mu zaufam. Gra z jeszcze nie dawno wielkim talentem Brazylijskiego tenisa, Bellucim. No ale ostatnie miesiące ostro zwerifikowały możliwości Brazylijczyka. Okolice top50 to chyba jego max. Tutaj ograł Melzera, wielka niespodzianka. Jednak Ci co są w temacie wiedzą, iż Jurgen był chory, najprawdopodobniej grypa, wycofał się z debla, wiec nie ma żartów. Nikogo powaznego Thomaz w ostatnim czasie nie pokonał, piłka po stronie Davydenki, jeżeli tylko zagra z Gasquetem, Federerem to wynik może być tylko jeden...
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
PS. Nie przesadzałbym z wygraną Bellucciego nad Melzerem, bo w tym meczu Austriaka nie było.
Dużo bardziej przekonuje mnie Brazylijczyk choć go nie darze sympatią.Rosjanin niby wygrał 7-5 6-2 z Phau ale mimo wszystko miał tam problemy,poza tym od kilku miesięcy spisuje się słabiutko.Bellucci błysnął troche z Rosolem i Melzerem ale dzisiejsze mecz zweryfikuje jego prawdziwą formę ;)
 
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Indian Wells, ATP
S. Wawrinka - R. G. Ginepri - 1
(1,22) ✅ N. Almargo/M.Knowles - M. Mirnyi/D. Nestor - 2 (1,40) ✅ N. Almargo - S. Giraldo - 1 (1,40) ✅
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
D. Nalbandian - J. Tipsarevic - 2 (1,53) ⛔
bet365
Wszystko się rzecz jasna może na korcie wydarzyć jednak podobnie jak Widzu upatruje tu większe szanse dla Serba którego gra spodobała mi się w Dubaiu, gdzie w drugim secie nawet nawiązał walkę Novakiem. W pierwszej rundzie pokonał G. Mullera który jest w zupełnej rozsypce. David z kolei źle nie gra jednak od dłuższego czasu na hardzie nic nie grał. Zaliczył udany turniej w Buenos Aires na cegle, potem przegrał już na starcie w Acapulco z S. Giraldo także na cegle. Turnieju w Indian Wells wymagających rywalki przynajmniej pod względem dyspozycji nie miał, a mimo to w pierwszym spotkaniu męczył się do ostatniego gema z P. Starace, w drugiej rundzie już oba sety wygrał po wielkiej batalii z M. Cilicem który także obecnie przechodzi zadyszkę. 4 porażki pod rząd raczej nie świadczą o złym dniu. Teraz David podejmuję Janko i szykują tu się prawdopodobnie 3 sety, ale uważam podobnie jak Widzu tutaj góra powinien być Serb który mimo wszystko prezentuje obecnie się moim zdaniem lepiej.
by scotratez
 
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
Roger Federer @1,25 Pinnacle
Cóż za kurs na naszego maestro! Niesamowita lokata. Raonic to nie Isner - co mam na myśli? Nie jest tak regularny i wszak w połowie meczu może mu odbić sodówka, co było widziane nieraz (vs Hewitt, vs Melzer).
Gdyby to była 250, czy też ew. 500 to może Fred nie ganiałby do końca aby pogonić Milosa, ale na taki turniej jak IW z pewnością ma chrapkę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
kasztaneiro 362

kasztaneiro

Użytkownik
Mam identyczne zdanie jak Kuchcik.

Kim jest Raonic? To te drewno, które ma tylko serwis i potężny forehand? No tak, piękna seria kilkunastu zwycięstw, przeplatana porażką z Melzerem. Jak serwis będzie siedział to zapewne będą tiebreaki, bo nie wierzę, że taki drewniak może połamać Feda. Z kolei jeśli Szwajcarowi nie będzie siedział serwis to zniszczy w wymianie Raonica. Większość widziała, co zrobił kanadyjski młodzian w meczu z Hewittem na AO. Piękne siaty, auty, przynajmniej po 3 w gemie, ale dobrze, to nie ma sensu, po prostu chciałem opisać, co potrafi zagrać Raonic jak się zagotuje. Nie sądzę, żeby urwał Federerowi chociaż 1 seta, nawet po TB, które Fed gra niesamowicie. (ostatni z JMDP, przegrywał 6-2, wygrał 8-6).

Ja tutaj widzę Rogera wygraną 2-0 po piękniutkim kursie 1.769 w Pinnacle.

Dodatkowo dodaję także 2-0 JMDP. Cholernie ciężki do przełamania jest Argentyńczyk, a Dasco powoli zmierza do formy sprzed kawałka czasu, ale moim zdaniem jeszcze nie jest nawet na półmetku. Wiadomo, ukąsi z tego lewusa Dasco zapewne nieraz, ale nie powinno to wystarczyć na najszybszą rękę w Tourze ;)

JMDP 2-0 @1,685 Pinnacle
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom