>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

ATP Tour - Cincinnati

Status
Zamknięty.
majestro 3K

majestro

Użytkownik
Mayer Florian - Isner John @ 1.46 ✅ Hiper mega promo wchodzi jak w masło.
300 milionów allinów. chore kursy, chore a ciągle rosną. Chore. Mayer ma tu 0,5% szans na wygraną. Co to za kursy? Wow, szok i niedowierzanie. W poprzednim tygodniu też było tak, że kursy na Isnera rosły i w końcu przegrał z Pospisilem, ale po pierwszy był on tam po maratonie tenisowym, więc był trochę zmęczony, po drugie grał przeciwko gospodarzowi, a po trzecie on tamten mecz powinien wygrać. Totalna dominacja w każdym secie, w tiebreakach wypuszczał takie sytuacje, jakich nie wypuszcza nigdy. Drugi raz taka sytuacja się nie powtórzy. Teraz jest już wypoczęty, teraz sam gra u siebie. Ostatnio zanotował bardzo duży wzrost formy, wszystko jest na dobrej drodze do powrotu na szczyt. Także dzisiaj szybkie 2:0 i wysyłamy Mayera do domu. Kursy kosmiczne. Kosmiczne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
M 56

medjyk

Użytkownik
Szkoda, że wczoraj nikt nie ostrzegał, tylko teraz piszecie po fakcie.
Nie każdy ma czas wszystkie mecze oglądać. Ja wróciłem do tenisa po długiej przerwie i grałem teraz tylko parę turniejów i wczoraj niestety poszedłem za radą większości typerów.

Najwięcej straciłem na Fishu +1,5 seta (grał u siebie, bronił dużo pkt, ostatnio 2 mecze wygrał, więc powinien seta urwać) i Jurku (2 wygrane + dobry mecz z Nadalem, więc wydawało się, że wygra –tutaj odmienny typ seboes dopiero blisko północy podał i niestety dopiero dzisiaj przeczytałem - już po meczu).

Trochę mniej straciłem na Istominie (tutaj dzięki dla Barichello za ostrzeżenie) + za drobne for fun Almagro i Querrey.

Na szczęście dzięki dobremu turniejowi w Montrealu wciąż jestem na plusie.

Tak ogólnie to po ciekawym turnieju w Kanadzie tutaj jest dużo wyrównanych meczów 50/50. W innych z reguły wygrywają faworyci. Na razie w głównej drabince patrząc na różnice kursowe tylko 2 większe niespodzianki Baker i Blake. Chociaż patrząc z perspektywy czasu to Amerykanie zawsze u siebie są groźni więc chyba nie są to aż takie mega sensacje.

Dzisiaj znowu dużo wyrównanych meczów. Ja radze uważać na Paire i Wawrinkę. Paire gra z Davydenko, który mimo tego, że już jest dziadkiem i już nie gra tego co kiedyś to w paru turniejach pokazał te przebłyski dobrej gry, ostatnio wygrał te 3 mecze, bilans gry na hardzie w tym roku mają prawie identyczny. Paire wygrał wprawdzie w Stuttgarcie w tym roku, ale to było na mączce gdzie Paire moim zdaniem czuje się lepiej. Widziałem kiedyś taki film o ustawianiu meczy w sporcie i głównym bohaterem tam był właśnie Davydenko i to może tłumaczyć te niektóre jego dziwne porażki. Paire wygrał ostatnio z nieobliczalnym Kolbą i Wawrinką po kontuzji, do tego sam bywa nieobliczalny i to na plus i na minus, więc może być różnie. Wawrinka z kolei po Wimbledonie bez formy co było widać w Gstaad, do tego ostatnio kontuzja i mecz przegrany z Pairem. H2H na hardzie dla Wawrinki, choć ogólnie mocno wyrównane, a Seppi tej 21 lokaty w rankingu nie ma za darmo i mimo ostatnio słabej gry może powalczyć . Wawrinka broni tu wprawdzie półfianłu, ale są ostatnio przykłady, że ktoś broni masy pkt i odpada w 1 rundzie.

Ostrzegam też przed graniem na Lopeza. Ma on bardzo słaby backhand co niestety widać w wielu meczach. Właściwie umie z niego zagrać tylko bardzo dobrego slajsa czy jak to się pisze + leworęczny serwis i gra do siatki i dlatego ma w tym roku takie dobre wynki na trawie. W tym roku bilans na hardzie ma 2/5, wygrane 2 mecze w Memphis i krecz Hassa i przegrana w finale właśnie z Nishikorim, co daje H2H 1:0 dla Nishikoriego na hardzie i w sumie 1:1. Nishikori ostatnio może bez formy, ale jednak te 2 mecze wygrał, bilans na hardzie w tym roku dobry + jest to jego ulubiona nawierzchnia, więc może Lopeza ogranąć.

Isner, Raonic, Ferrer – niby faworyci, ale Isner gra z nieobliczalnym Niemcem z którym już jeden mecz przegrał (w Miami na hardzie)+ do tego zaraz turniej w którym będzie obrońcą tytułu, więc mimo, że turniej Amerykański teraz to też może być różnie., tym bardziej, że w zeszłych latach w Cincinnati szybko odpadał. Raonic prawie cały sezon bez formy, w Toronto odpalił, był finał z Nadalem, wskoczył do 10 rankingu, sukces jest i jest też na pewno zmęczenie i do tego zaraz US Open, a naprzeciwko Amerykanin, który już raz z nim wygrał (i to w tym roku na hardzie w Memphis) także też różnie może być. Ferrer rok temu tu zagrał słabo i odpadł w pierwszym meczu, teraz w Montrealu też odpadł w 1 meczu, także całkiem możliwa niespodzianka, tym bardziej, że naprzeciwko kolejny Amerykanin i to w miarę solidny.

Zastanawiam się nad grą na Pospisila i Gulbisa. Pospisil ostatnio w formie w przeciwieństwie do Simona, zaszedł daleko w Montrealu i na ten jeszcze jeden mecz formy powinno mu starczyć, ale z drugiej strony każda seria kiedyś się kończy (chodzi mi o te 3 porażki Simona), a Pospisil z kolei może się czuć zmęczony, ostatnio dużo grał. Dodatkowo zaczyna się z tego robić masówka co źle wróży. Z kolei Gulbis przegrał na hardzie na razie w tym sezonie tylko 2 mecze, ale H2H z Youzhnym nie zbyt przekonujące. Co sądzicie o tych meczach?
EDIT: ciekawie też wygląda 2 stopniowa progresja przeciwko Federerowi, bo wiadomo jeżeli byłby 3 mecz to pewnie Nadal, ale teraz Kolba, a później albo Granollers albo Haas albo Anderson, także nie wygląda to źle - kurs na Kolbę 4,5 (bet365).
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
kain. 2,2K

kain.

Użytkownik
D. Ferrer - R. Harrison 1 1.259 Pinnacle ✅


Z całym szacunkiem do Harrisona to nie dorasta on Ferrerowi do pięt. Ferrer to uznany zawodnik światowego topu, który wybornie radzi sobie na każdej nawierzchni, ponieważ jest to zawodnik znany z wielkiej walki. Najłatwiej zobrazować jego grę w porównaniu do ściany, która przebija wszystko co jest do wyciągnięcia. Młody Ryan jest dobrze rokującym zawodnikiem, który lubi grać na twardych nawierzchniach, lecz mimo wszystko nie potrafi wygrywać z zawodnikami silniejszymi od siebie, nie mówiąc o zawodnikach ścisłego światowego topu pokroju Ferrera. Ostatni jego występ to przegrana w pierwszej rundzie Mastersa z Bogomolovem. Nie chce szukać usprawiedliwień dla lepszego z tej dwójki jednakże był to jego pierwszy mecz na twardej nawierzchni, za pasem US Open, ale jestem prawie pewien, że dwóch przegranych w pierwszych rundach Ferrer nie zanotuje. Jest po prostu lepszy i jeśli tylko zagra na miarę swoich możliwości to pokona młodziaka, który wczoraj wygrał już z Dolgopolovem - gdzie przeszedł pierwszą rundę.


R. Federer - P. Kohlschreiber 1 1.227 Pinnacle ✅


Czy król jest już nagi? Według mnie nie możemy powiedzieć tego już teraz i należy z tym poczekać na pewno do końca US Open. Federer wraca na swoją ulubioną nawierzchnie na której miażdżył wszystkich przez wszystkie lata swojej kariery. Na przeciwko niego stanie Kohlschreiber, który jest zawodnikiem niesamowicie solidnym, ale nigdy nie dorówna wielkiemu Rogerowi. Nie mogę rozpisywać się na temat gry Rogera, bo jest ona po prostu świetna i każdy to nazwisko zna znakomicie, jednakże trzeba podkreślić czym spowodowany jest ten olbrzymi kurs w pojedynku z Kohlschreiberem. Roger ostatnio znajduje się w dołku formy, gra po prostu źle, nie tak jak przyzwyczaił nas do tej pory, ale trzeba powiedzieć sobie jasno, że były to wyniki osiągane na innych nawierzchniach niż nawierzchnia twarda, na której Federer czuje się najlepiej. W dodatku broni tutaj triumfu z przed roku - więc ma do straty naprawdę masę punktów w rankingu ATP. Pojedynki pomiędzy graczami to 6:0 na korzyść Rogera. Jeśli Federer chce się przełamać to musi zacząć to robić począwszy od dnia dzisiejszego, ponieważ ma całemu światu wiele do udowodnienia, a przede wszystkim samemu sobie.

Dimitrov - Baker 1 1.196 Pinnacle ✅


&quot;Następca Rogera Federera&quot; - jeden z najlepszych zawodników młodego pokolenia podejmować będzie Bakera, który pełni tutaj role typowego outsidera. Jego bilans w grze na nawierzchni twardej jest naprawdę słaby i wynosi 13/23. Z drugiej strony mamy Dimitrova, który aspiruje coraz bardziej do wyższych miejsc w światowym topie rozgrywek. W ostatnim Mastersie przegrał w pierwszej rundzie więc po raz kolejny sądzę, że nie będzie chciał oddać tutaj szybko udziału w tym turnieju - co potwierdza wczorajsze spotkanie z solidnym Almagro, którego pokonał w 2 setach. Porównując Almagro i Bakera trzeba powiedzieć jasno, że dzieli ich przepaść - tak samo jak w przypadku Dimitrova i Bakera - dlatego Bułgar nie powinien mieć najmniejszych problemów z pokonaniem swojego rywala. Nie po to wygrywa się z zawodnikami wymagającymi takimi jak Almagro, żeby potem odpadać z o wiele słabszymi zawodnikami pokroju Bakera. Warto dodać, że obaj panowie spotkali się już raz w Brisbane gdzie Baker przegrał w dwóch setach (6:3), (7:6).

K. Nishikori - F. Lopez 1 1.362 Pinnacle ⛔



W pierwszej rundzie turnieju Kei Nishikori trafia na Feliciano Lopeza, który ostatnio został szybko sprowadzony na ziemie przez Gulbisa w swoim pierwszym turnieju od długiego czasu na kortach twardych, gdzie odpadł w pierwszej rundzie Rogers Cup. Nishikori przegrał w 3 rundzie z Rysiem Gasquetem, który jak wiadomo jest bardzo dobrym zawodnikiem czołówki światowego touru. Co do gry Nishikoriego - może nie jest on aktualnie w najwyższej dyspozycji, ale nie zwykł przegrywać z gorszymi od siebie, a takim na pewno jest Feliciano Lopez. Kei aktualnie znajduje się na swojej ulubionej nawierzchni gdzie osiąga naprawdę dobre wyniki. Rok temu w tym samym turnieju odpadł dopiero w 3 rundzie z późniejszym półfinalistą Wawrinką, który postawił się późniejszemu triumfatorowi Federerowi. Lopez odpadł w pierwszej rundzie w pojedynku z Fishem, więc nie broni tutaj żadnych punktów. Dla mnie biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki myślę, że Japończyk powinien dzisiaj wygrać i dać wyraz swoim umiejętnościom gry na hardzie. Posiada on o wiele lepsze ratio zwycięstw na tej nawierzchni w porównaniu do Lopeza, w pojedynkach rozgrywanych na tej nawierzchni jest 1:0 dla Japończyka, więc według mnie wszystko wskazuje na wygraną Nishikoriego w dzisiejszym spotkaniu.

Wawrinka - Seppi 1 1.408 Pinnacle ✅



Stanislas po porażce w pierwszej rundzie Mastersa Rogers Cup z Paire wraca do gry na twardych nawierzchniach. Seppi w tym turnieju został wyeliminowany w 2 rundzie turnieju za sprawą Keia Nishikoriego. Najważniejszą informacją dotyczącą tego turnieju jest fakt, że Wawrinka broni tutaj bardzo dużą ilość punktów za sprawą zeszłorocznego półfinału w tym turnieju, który został przegrany z Rogerem Federerem. Seppi rok temu odpadł w drugiej rundzie, więc nie broni tutaj wielkiej ilości punktów rankingowych. Na pewno przyszedł czas, żeby trochę ograć się przed US Open - więc Wawrinka musi tutaj trochę powalczyć i wejść w rytm gry na kortach twardych. Seppi posiada ujemne ratio w grze na hardzie, ale mimo wszystko potrafi powalczyć na tej nawierzchi. Na pewno umiejętności są po stronie Wawrinki, który musi bronić punktów, a w dodatku zacząć grać na tej nawierzchni w turniejach przed Wielkim Szlemem. W dodatku warto powiedzieć, że obaj zawodnicy w pojedynkach pomiędzy sobą na tej nawierzchni notują rezultat 3:0 na korzyść Wawrinki. Dla mnie wszystko przemawia za Stanislasem, który powinien dzisiaj wygrać.

J.Isner - F.Mayer 1 1.446 Pinnacle ✅



Jeśli chodzi o inne spotkania to myślę, że warto rozważyć w dzisiejszym dniu mecz Isnera. Jednakże warto dodać, że Isner w zeszłorocznym turnieju nie występował tutaj w ogole, więc nie broni z tego turnieju żadnych punktów rankingowych. Mimo wszystko jest zawodnikiem zdecydowanie lepszym od Mayera, który specjalizuje się na grze na clayu, lecz jest groźny również na hardzie. Isner to zawodnik posiadający atomowy serwis, którym ustawia swoich przeciwników. Jeśli ten element nie będzie szwankował, myślę, że powinno być dobrze. Warty dodania jest również fakt, że Isner w poprzedniej rundzie odpadł już w pierwszej rundzie z reprezentantem gospodarzy Pospisilem. Więc w tym Mastersie może powalczyć o większe cele, bo Mayer osiągnął tu w zeszłym roku tylko drugą rundę. W meczach Isnera rzadko traci on swoje podanie i często również pojawia się duża liczba gemów jeśli przeciwnik również jest w dobrej formie przy swoim podaniu. Działa to na korzyść graniu overów gemowych. Jest to również dobra opcja dla osób, którym typ na zwycięstwo nie widzi się najlepiej. Warto dodać również, że w ostatnim czasie Isner osiąga naprawdę fenomenalne wyniki w grze na hardzie. Po krótkim przestoju myślę, że nie powinien odpaść dzisiaj już w pierwszej rundzie.

B.Paire - N.Davydenko 1 1.435 Pinnacle ⛔



Cóż za bombowa mieszanka zawodników. Davydenko znany jest każdemu kto związany jest z zakładami bukmacherskimi. Nie na darmo zdobywa on wiele pseudonimów pokroju &quot;Wałenko&quot; itp. Z drugiej strony mamy młodego Paire, który ma wielkie możliwości, ale również słabą psychikę, która nie pozwala mu osiągać wyników, na które po prostu go stać. Mimo wszystko faworytem Paire, który powinien wygrać ten mecz jeśli jego głowa będzie pracowała należycie. Warte dodania jest również to, że ani jeden, ani drugi nie grał tutaj przed rokiem - więc nikt z nich nie broni żadnych punktów. W dodatku Davydenko w ostatnim meczu w 4 rundzie skreczował z Pospisilem - już w pierwszym secie, którego nie dograł do końca. Może świadczyć to o jakiejś kontuzji tego gracza, albo po prostu chęcią poddania tego spotkania. W każdym bądź razie - czasu na regeneracje nie było zbyt dużo i jeśli tylko ta kontuzja jest prawdziwa powinna doskwierać mu również dzisiaj. Paire w Rogers Cup odpadł w 3 rundzie. Myślę, że jest zawodnikiem lepszym od Davydenki, który lata świetności ma dawno za sobą. Ostatnio obydwoje spotkali się w Stuttgarcie gdzie gładko wygrał właśnie Paire. Myślę, że dzisiaj nastąpi powtórka z rozrywki. Davydenko zamelduje się w pierwszej rundzie, zgarnie swoje wpisowe i postara się szybko przegrać.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
mad3rs 2,6K

mad3rs

Użytkownik
???? Andujar Alba P. (+1,5s.) v Becker B. ⛔
1,54 Pinnacle Sports
Pierwsza runda turnieju w Cincinatti, spotkanie dwóch zawodników z kwalifikacji. Faworytem bukmacherów jest Becker, co dla mnie jest lekko nie zrozumiałe. Wszędzie, każdy jak słyszy nazwisko Andujar-Alba, to kojarzy się tylko z mączką. Oczywiście, wyniki na hardzie nie są zbyt dobre, ten sezon ogółem bardzo średni ale weźmy bilans z twardej z zeszłego roku. Osiem zwycięstw i dwanaście porażek, to nie zbyt dobry bilans. Jednak gdy zobaczymy z kim przegrywał, powinniśmy nabrać trochę dystansu co do tego. Garcia-Lopez, Istomin, Chela, Djokovic, Giraldo, Blake, Isner, Cilic, Stakhovsky, Lopez, Melzer, Dimitrov. Czy w tym gronie jest zawodnik z porażki z którym Pablo powinien się wstydzić? Nie. Zdecydowanie, nie. Są to w większości zawodnicy, którzy na hardzie radzą sobie bardzo dobrze. Wcale Andujar nie powinien być spisywany na straty na tej nawierzchni, oczywiście spisuje się lepiej na clayu, jednak tutaj nie gra takiej tragedii. Z drugiej strony Becker, który powoli zbliża się do końca kariery zawodowej. Nie przekonuje mnie ten zawodnik w swoich ostatnich meczach, takie bezbarwne. Oczywiście odnosi sukcesy w turniejach rangi Challenger, jednak to jest level down. Dodatkowo Andujar broni tutaj punktów z zeszłego roku, jest w niezłej formie, co pokazało pewnie zwycięstwo z Smyczkiem. Becker w kwalifikacjach również pokonał niezłych zawodników, jednak takich, którzy potrafią grać fatalnie. Kubot i Russell. Te nazwiska wszystko mówią. Widzę tutaj szanse Andujara, obaj grają bardzo nierówno, więc ciężko będzie o jednostronny wynik.
???? Nishikori K. v Lopez F. (+1,5s.) ✅
1,95 Betcity
Hiszpana opisywałem przy okazji turnieju w Montrealu, nie mam nic więcej do dodania, jeden kiepski moment przy wspaniale grającym w tamtym meczu Gulbisie, nie pozwolił mu zwyciężyć. Nishikori gra bardzo średnio, widziałem jego mecz z Gasquetem i wyglądało to bardzo kiepsko. W pierwszym secie gdzie Gasquet grał bardzo źle jeszcze jakoś to wyglądało ale potem to już było fatalnie. Rysiu serwował bardzo kiepsko a Nishikori wyrzucał 80% piłek. Masa break pointów nie wykorzystanych, bardzo głupie błędy z backhandu. Nishikori w Montrealu zagrał trzy spotkania i wszystkie trzy kończyły się na trzech setach? Przypadek? Nie sądzę. Kei nie potrafi zagrać meczu na jednym, wysokim poziomie. Przytrafiają mu się bardzo słabe momenty, które bez wątpienia Lopez wykorzysta. W tamtym tygodniu trafił na niesamowitego Gulbisa, dzisiaj rywal wyżej notowany, jednak słabiej dysponowany. Kurs w BetCity proponują fantastyczny, trzeba pograć.
 
majestro 3K

majestro

Użytkownik
???? Andujar Alba P. (+1,5s.) v Becker B.
1,54 Pinnacle Sports
Pierwsza runda turnieju w Cincinatti, spotkanie dwóch zawodników z kwalifikacji. Faworytem bukmacherów jest Becker, co dla mnie jest lekko nie zrozumiałe. Wszędzie, każdy jak słyszy nazwisko Andujar-Alba, to kojarzy się tylko z mączką. Oczywiście, wyniki na hardzie nie są zbyt dobre, ten sezon ogółem bardzo średni ale weźmy bilans z twardej z zeszłego roku. Osiem zwycięstw i dwanaście porażek, to nie zbyt dobry bilans. Jednak gdy zobaczymy z kim przegrywał, powinniśmy nabrać trochę dystansu co do tego. Garcia-Lopez, Istomin, Chela, Djokovic, Giraldo, Blake, Isner, Cilic, Stakhovsky, Lopez, Melzer, Dimitrov. Czy w tym gronie jest zawodnik z porażki z którym Pablo powinien się wstydzić? Nie. Zdecydowanie, nie. Są to w większości zawodnicy, którzy na hardzie radzą sobie bardzo dobrze. Wcale Andujar nie powinien być spisywany na straty na tej nawierzchni, oczywiście spisuje się lepiej na clayu, jednak tutaj nie gra takiej tragedii. Z drugiej strony Becker, który powoli zbliża się do końca kariery zawodowej. Nie przekonuje mnie ten zawodnik w swoich ostatnich meczach, takie bezbarwne. Oczywiście odnosi sukcesy w turniejach rangi Challenger, jednak to jest level down. Dodatkowo Andujar broni tutaj punktów z zeszłego roku, jest w niezłej formie, co pokazało pewnie zwycięstwo z Smyczkiem. Becker w kwalifikacjach również pokonał niezłych zawodników, jednak takich, którzy potrafią grać fatalnie. Kubot i Russell. Te nazwiska wszystko mówią. Widzę tutaj szanse Andujara, obaj grają bardzo nierówno, więc ciężko będzie o jednostronny wynik.
To tez sobie wybrałeś mecz, Obok Isnera Becker to dla mnie dzisiaj najpewniejszy win po przyzwoitym kursie. Co do Andujara to starasz się czarować rzeczywistość. To jest typowy clayowiec i kropka. Jeśli gość ma w karierze bilans spotkań na hardzie 25/44, a w hali 9/24 to wyraźnie nam to mówi, że nie radzi sobie na szybkich twardych nawierzchniach. I jeśli twierdzisz inaczej to robisz z siebie głupka, albo co gorsze próbujesz go zrobić z innych, a to nie jest fajne. Argument o bronionych punktach też kompletnie nie trafiony, bo Andujar gre na hardzie traktuje tylko jako dodatek i co ugra to na plus, a jak nie ugra to jest to wliczone w koszty. Meczu ze Smyczkiem nie widziałem, bo nie było video, ale po przebiegu i po statach można wywnioskować, że to Amerykanina zagrał katastrofalnie, jak zawodnik z dobrym serwisem wygrywa 35% po 1 podaniu na hardzie to jest to oznaka kompromitacji. A Andujar mógł odpaść nawet rundę wcześniej gdzie przegrywał w 3 secie ze stratą breaka z anonimowym Quigleyem, także Hiszpan jakieś dobrej formy to nie ma. Becker za to po bardzo słabym początku sezonu ostatnio odbudował swoją grę. Hard to jest nawierzchnia na której Niemiec czuje się bardzo dobrze, on lubi grać na szybkich kortach. Także w tym meczu większość będzie zależała od Benjamina i to on powinien odnieść przekonujące zwycięstwo.
B.Becker @ 1.72 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Roger Federer - Philipp Kohlschreiber ✅
Typ: Philipp Kohlschreiber +4,5 gemów; @1,61
Bet365

Zacznę od argumentu, który przemawia przeciwko typowi - jest nim nawierzchnia. Widać było w meczu z Fischem, że Kohlschreiberowi średnio pasują te korty - gryby grali to spotkanie na mączce, to Mardy może z trzy gemy by wygrał w całym meczu. Ogólnie dominacja Niemca przez większą część meczu, w wymianach to on rządził, ale też trzeba obiektywnie przyznać, że Fish jest cieniem samego siebie - miałem wrażenie, że kilka razy nie wytrzymywał tempa gry, a przecież Kohli nie jest jakimś mistrzem gry na szybkich kortach. Był moment lepszej gry Amerykanina, 2*-4 =&gt; 5-4* w 1. secie i to tyle na co było stać Fisha. Wracając do czekającego nas spotkania, Federer ostatnio w kiepskiej formie, korty w Cincinnati powinny mu pasować, ale ciężko uwierzyć, aby on nagle się odrodził. W ciągu ostatnich około 8 lat nie miał chyba takiej serii słabych meczów - jednym z powodów jest na pewno zmiana wielkości główki rakiety i jeszcze trochę czasu upłynie zanim Szwajcar się przyzwyczai do nowego sprzętu, dlatego myślę, że dzisiaj warto typować coś przeciwko niemu. Niemiec solidny w grze z głębi kortu, a w tym aspekcie ostatnio u Szwajcara było kiepsko. Mecz z Federerem to wciąż duża mobilizacja dla wszystkich tenisistów, ale nie chcę tutaj dorabiać jakiś dodatkowych teorii. Po prostu myślę, iż Niemiec pokryje handi +4,5 gemów i tak też typuję.
 
kasztanowy 2,7K

kasztanowy

Użytkownik
Dla Fedexa ta nawierzchnia to spory handicap, korty są bardzo szybkie i Roger pokazał już w tamtym roku że potrafi sobie na takim podłożu radzić doskonale. Kolba w meczu z Fishem zagrał bez szału, ale to Amerykanin był wprost fatalny, za dużo prostych błędów, brak koncentracji w kluczowych momentach. Natomiast gra Federera w ostatnich miesiącach to zdecydowanie nie jest to do czego nas przyzwyczaił. Do tego teraz ta zmiana główki rakiety, co też nie jest łatwe, przez tyle lat grania nagle zacząć grać inną rakietą, inny punkt trafienia, inna moc uderzeń przy podobnej sile. Roger potrzebuje czasu żeby się ograć, ale teraz musi być wyjątkowo zmotywowany. W zeszłym roku wygrana w finale z Djokovicem 6:0, 7:6, broni tutaj 1000 punktów, co przy obecnej sytuacji w rankingu jest dla niego bardzo ważne. Myślę, że biorąc pod uwagę szybkość nawierzchni, obronę dużej ilości punktów i to że jest to ostatni sprawdzian przed US Open to Roger może zagrać zdecydowanie lepiej niż w ostatnim czasie i Kolba może nie podołać pokryciu linii. Nie typuję nic z tego meczu, chcę by RF się odrodził i życzę mu jak najlepiej. Oczywiście nie mam nic przeciwko pokryciu linii przez Kolbę, ale będę kibicować Rogerowi i mam nadzieję, że wreszcie powróci do mistrzowskiej formy. Takie moje luźne spostrzeżenia na dzisiejszy wieczór ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
mayestic 31

mayestic

Użytkownik
Lopez, F vs Chardy, J @ 1,701 Pinnacle
Dobry wystep dzis Lopeza przeciw Kei&#39;owi, co prawda Japonczyk nie jest ostatnio w wysmienitej formie, ale mial kilka przeblyskow w meczu, ktore Feliciano opanowal. Lopez sezon rozgrywa sredni, bodajze gdzies dochodzil do SF, QF o ile mnie pamiec nie myli. Chardy jest przeciwnikiem nizszego pokroju, i napewno z nim Lopez bedzie mial latwiej, przyjemny kurs do pobrania. Chardy w tym sezonie, nie przypominam sobie zeby gdzies blyszczal, moze sie myle, napewno czujni koledzy to wylapia jezeli tak jest i dodadza adnotacje do mojego wpisu. Ogolnie mysle, ze mozna sie kusic nawet po 2:0, aczkolwiek to dla desperatow i ryzykantow ???? . Typ w miare pewny, a Wy co myslicie ?
 
B 2,2K

barichello

Użytkownik
Haas Granollers
chyba jestem śpiący i odcina mi racjonalne myślenie, bo przeszło mi przez myśl, żeby jeszcze raz zaufać Marcelowi. Albo inaczej. To bardziej typ przeciwko Haasowi. Tommy kreczował w Montrealu. Trochę przerwy i powraca do Cincinnati. Obsada Mastersa w Stanach mocniejsza, a przed nim jeszcze Winston Salem gdzie będzie rozstawiony z 1, więc nie oszukujmy się, po kreczu, przy takiej obsadzie,przed jeszcze jednym turniejem, dodatkowo wiek Niemca, więc może być różnie z podejściem Haasa. Kolejna runda to albo Federer albo Kolba, raczej ten 1. Więc po takim kursie nie ruszam Niemca, a poszukam niespodzianki, tym bardziej, że w Cincinnati Tommy nie ma zbyt miłych wspomnień, ostatnio z reguły była to 1-2 runda...
Granollers 4.38 - orientacyjnie Pinnacle
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
kareem33 74

kareem33

Użytkownik
Tursunov - Blake - 1 ✅ (6-4,6-4) bez mydła
2.00 Bet365
Co tu dużo pisać na tą chwilę Tursunov jest poprostu lepszy od schodzącgo ze sceny Jamesa.JB w pierwszej rundzie pokonał Janowicza,który kompletnie przeszedł obok meczu, a Blake nic wielkiego też nie grał, Dima odprawił w 3 setach cieniującego Klizana. Tursunov ostatnio nieźle pogrywa na hardzie, doszedł m.in do półfinału w Washingtonie, gdzie przegrał dopiero z bombardierem Isnerem, a ogólnie jego bilans na hardzie w tym roku to 22-7, widać że lubi grać na tej nawierzchni, jedyny argumenty jaki przemawia za JB to to że gra u siebie przy swojej publice, bo umiejętności i większe szanse wygranej są po stronie Tursunova.Ja w to wchodzę
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
gemsetmecz 927

gemsetmecz

Użytkownik
Po finale mała przerwa, a teraz wracamy w Cincinnati. Kilka spotkań na dzisiaj ładnie się zapowiada, więc nie ma co zwlekać i trzeba to przeanalizować.

#57#

David Goffin- Vasek Pospisil ⛔
Kurs: 1.60​

Cóż trzeba przyznać, że kurs zadowala jak na przeciwnika tego formatu. Goffin na hardzie w tym roku poczyna sobie przeciętnie, w sezonie - fatalnie. Tylko 9 wygranych meczów i aż 20 porażek. Co prawda przegrywał z lepszymi od siebie, ale także zdarzały mu się wpadki: przegrana z Pablo Carreno-Bustą, czy porażka z Janem Hernychem. Pospisil od wielkiego turnieju w Montrealu pokazał się szerszej publiczności, półfinał ATP Masters 1000 to wielkie osiągnięcie i być może zacznie się jego kariera tak samo jak w przypadku Jerzego Janowicza.
W kolejnym turnieju rangi ATP 1000 w pierwszych rundach spokojnie odprawili swoich przeciwników, chociaż trzeba przyznać, że bardziej wymagający mecz zagrał Kanadyjczyk, mimo tylko jednej pełnej partii. Dobre spotkanie z Simonem, który poddał mecz przy stanie 6:3 1:1 na korzyść Vaska. Goffin natomiast pokonał reprezentanta gospodarzy Mackenzie Mcdonalda 6:1 6:1, ale ten zawodnik jest mi zupełnie obcy, więc nawet nie mam jak się odnieść w stosunku do tej rywalizacji.
Statystycznie świetnie wygląda Belg, ale być może to tylko jedno spotkanie, które mu wyszło. W kwalifikacjach zagrał dobry mecz z Gineprim, ale z Gabashvilim się już trochę męczył, chociaż wynik na to nie wskazuje. Gra obu zawodników się wyraźnie różni. Pospisil opiera grę o pierwszy serwis, chociaż w wymianach też potrafi grać co pokazał choćby w meczu z Berdychem. Goffin lubi poprzebijać piłkę na drugą stronę siatki, forehand dobry, backhand przeciętny. Trzeba przyznać, że gra bardzo inteligentnie i potrafi zaatakować w odpowiednim momencie.
W tym spotkaniu kieruję się głównie bardzo dobrą dyspozycją w ostatnich tygodniach Vaska Pospisila. Półfinał w Montrealu, wygrana challengera w Vancouver. Belg również wszedł na wyższą obroty, ale jego wyniki nic nie znaczą w porównaniu do Kanadyjczyka. Kurs jaki bukmacherzy zaoferowali trzeba brać z pocałowaniem ręki.

Edit: 4 piłki meczowe to za mało ????
#58#
John Isner - Richard Gasquet ✅
Kurs: 1.80​

Kurs na Johna trzeba przyznać nietypowy. Biorę i się nawet nie zastanawiam. To co zobaczyłem w jego wykonaniu z Mayerem nie pozostawia mi wyboru. Isner w USA jak zwykle wchodzi na najwyższe obroty, wygrana w Atlancie, finał w Waszyngtonie. Mała wpadka z zaskakującym Pospisilem w Montrealu, ale teraz spokojna wygrana z Niemcem. Jego przeciwnik to zawodnik z topu tenisistów, więc pewne ryzyko jest.
Gasquet po przylocie do Ameryki zagrał tylko w Montrealu, gdzie odpadł po 3 rundzie z Djokovicem. Ten mecz kompletnie mu nie wyszedł i nie ma co nawet na niego zwracać uwagi. Wcześniej pokonał Nishikoriego oraz Klizana, ale nie pokazał tam ciekawej gry. Oczywiście miał przebłyski i jego świetny jednoręczny backhand siał spustoszenie, ale to tylko nieliczne chwile na przestrzeni meczów. Serwis to główna różnica w aktualnej dyspozycji obu tenisistów. Richard potrafi grać dobrze w tym elemencie, ale ostatnio pozostawia wiele do życzenia. &quot;Big John&quot; jak każdemu wiadomo opiera swoją grę o atomowe podanie, dzięki któremu wychodzi z opresji. W ostatnich tygodniach spisuje się dobrze i nie ma co narzekać na jego gemy serwisowe (oczywiście nie w każdym meczu, rywalizacja z del Potro).
Gasquet tak jak wspomniałem gra znakomicie backhandem, ale równie dobrze spisuje się drugą stroną rakiety. Jedynym mankamentem w jego grze jest &quot;słaba głowa&quot;. Potrafi wypuścić wygrany mecz, przegrać łatwo seta, nie wejść dobrze w spotkanie. Było tak w meczu z Nishikorim, gdzie przegrał gładko 1:6, ale później się podniósł i wygrał. W Umag pokazał się nie najlepiej. Przegrana z Montanesem chluby mu nie przyniesie. W całym sezonie regularniej prezentuje się Richard, ale to teraz przyszedł czas na grę Isnera.
W USA zawsze spisuje się bardzo dobrze, rzadko kiedy przechodzi obok meczu. Teraz turniej u siebie, nie broni tutaj co prawda punktów, ale na pewno nie ma zamiaru odpuszczać. Francuz także już może być spokojny o swój los, zarobi dodatkowe punkty, ale nigdy nie wiadomo czy ktoś go nie przeskoczy. Po Masters 1000 w Montrealu wypad z TOP10 i na pewno będzie chciał tam jak najszybciej wrócić. Zobaczymy jak potoczy się mecz, ale przewiduję jednak zwycięstwo Isnera, który jest w bardzo dobrej dyspozycji. Dodam, że H2H z korzyścią dla Gasqueta (2-1).
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
ATP Cincinnati
???? Robredo T. - Wawrinka S.
Wawrinka S. ::: 1,47 ::: Pinnacle ::: 3/10
H2H 5:1 dla Robredo... Ale większość wyników na mączce i poza jednym z 2013 roku w Casablance gdzie Tommy wygrał, reszta spotkań poniżej 2008 roku. Dla przykładu w New Haven w USA na hardzie wygrał gładko Szwajcar. Tak jak już pisałem przy analizie z Belluccim, Robredo bardzo marnie gra na hardzie, bilans w tym roku 2:4. Pokonał co prawda Brazylijczyka, ale równie dobrze mógł odpaść z turnieju bo bronił jednego MatchPointa. Ciekawostką jest fakt na pewno, że wczoraj Hiszpan przegrał pierwszy set ze stanu 6:1 w tie-breaku, w drugim secie z 5:0 w tie-breaku musiał bronić MatchBallsa. Wawrinka broni tutaj puntów z półfinału 2012 roku, pokonał Seppiego i nie daję żadnych szans Robredo. Typ tak zwany pewniaczek!
Wynik: 7:5 3:6 6:3 ⛔
???? Goffin D. - Pospisil V.
Pospisil V. ::: 1,66 ::: Pinnacle ::: 3/10
Kto choć raz oglądał ostatnio Pospisila ten nie powinien mieć wątpliwości kto ten mecz powinien wygrać. Vasek gra ostatnio świetnie, w Montrealu o włos był od finału Mastersa, teraz przeszedł pierwszą rundę pokonując kompletnie bez formy Gillesa Simona. Kanadyjczyk na pewno będzie chciał iść za ciosem i grać dalej w turnieju, bo rywal jak najbardziej do ogrania. Goffin nigdy mnie nie przekonywał, okropnie chimeryczny jest Belg, mało zagrań w ataku, to taki typowy dość słaby przebijacz, a Vasek z tego co zauważyłem łatwo sobie radzi z takmi rywalami. David miał tu okropnie łatwo, jakiś MacDonald w pierwszej rundzie, wcześniej mięśniak z Florydy Robby Ginepri ranking +250, i Gabashvili z poziomu Challenger. Co prawda Belg potrafi czasem zrobić dobry wynik pokonując kogoś z czołówki top 40, to jednak bardziej wierzę w formę Kanadyjczyka.
Wynik: 7:5 1:6 7:6(6) ⛔
 
galgan 1,8K

galgan

Użytkownik
Raonic - Tipsarevic ✅
Kurs: 1,680
Pinnacle
Typ bardziej opieram na tym, co ostatnio można zaobserwować po formie Kanadyjczyka, gdyż widziałem jego dwa mecze w Montrealu, oraz dzisiejszy nocny mecz z Sock (ten ostatni tylko na podglądzie live wyniku).
Przeczytałem wiele wcześniejszych komentarzy forumowiczów co do gry Raonica. Wiele z nich jest krytycznych (co nie oznacza, że nie trafnych ) niemniej jednak forma Kanadyjczyka się buduje. W Montrealu %win 1 serwisu średnio w okolicach 77% (poza meczem finałowym z Nadalem), drugi serwis też nie tragicznie. Szanse na bp w miarę regularnie, także forma na prawdę przyzwoita z tendencją rosnącą. Ten ostatni argument podpieram dzisiejszym meczem, obawiałem się postawić na Raonica w I meczu (po udanym turnieju w ojczystym kraju), jednak mimo problemów mecz do przodu i dzisiaj ufam, że pójdzie z falą.
Co do Serba to trudno mi się wypowiedzieć na temat jego gry, ostatnio odpada bardzo szybko i nie przywiązałem uwagi do jego formy, ale po wynikach wydaję się być mizerna.
Z góry przyznaję, że nie jestem specjalistą od tenisa. Nie ocenię stylu gry obu zawodników pod kątem bezpośredniej rywalizacji.
Oceniam po wynikach, aktualnej formie oraz przeświadczeniu, że Raonic pozytywnie wypada na hardzie w tym okresie sezonu na turniejach rozgrywanych na tej &quot;części globu&quot;
Poza tym typem sklejam (bez analizy) lekki kupon: Del Potro✅, Isner✅,Murray✅, Pospisil⛔, Raonic✅ po wdzięcznym łącznym kursie ~7.
 
gemsetmecz 927

gemsetmecz

Użytkownik
Raonic - Tipsarevic
Kurs: 1,680
Pinnacle
Typ bardziej opieram na tym, co ostatnio można zaobserwować po formie Kanadyjczyka, gdyż widziałem jego dwa mecze w Montrealu, oraz dzisiejszy nocny mecz z Sock (ten ostatni tylko na podglądzie live wyniku).
Przeczytałem wiele wcześniejszych komentarzy forumowiczów co do gry Raonica. Wiele z nich jest krytycznych (co nie oznacza, że nie trafnych ) niemniej jednak forma Kanadyjczyka się buduje. W Montrealu %win 1 serwisu średnio w okolicach 77% (poza meczem finałowym z Nadalem), drugi serwis też nie tragicznie. Szanse na bp w miarę regularnie, także forma na prawdę przyzwoita z tendencją rosnącą. Ten ostatni argument podpieram dzisiejszym meczem, obawiałem się postawić na Raonica w I meczu (po udanym turnieju w ojczystym kraju), jednak mimo problemów mecz do przodu i dzisiaj ufam, że pójdzie z falą.
Co do Serba to trudno mi się wypowiedzieć na temat jego gry, ostatnio odpada bardzo szybko i nie przywiązałem uwagi do jego formy, ale po wynikach wydaję się być mizerna.
Z góry przyznaję, że nie jestem specjalistą od tenisa. Nie ocenię stylu gry obu zawodników pod kątem bezpośredniej rywalizacji.
Oceniam po wynikach, aktualnej formie oraz przeświadczeniu, że Raonic pozytywnie wypada na hardzie w tym okresie sezonu na turniejach rozgrywanych na tej &quot;części globu&quot;
Poza tym typem sklejam (bez analizy) lekki kupon: Del Potro, Isner,Murray, Pospisil, Raonic po wdzięcznym łącznym kursie ~7.
Typ na miejscu, ale trzeba dodać, że Tipsa zagrał bardzo dobrze w spotkaniu z Querrey&#39;em. Dobry pierwszy jak i drugi serwis, więc może tutaj Kanadyjczyk mieć trochę problemów. Możliwe, że to tylko jednorazowy wyskok gry jak za dawnych czasów u Janko, ale nigdy nic nie wiadomo. Mimo wszystko Rao powinien wygrać, jeżeli nie odczuje ostatnich meczów w kościach. Wczoraj oglądałem tylko pierwszy set, jak przegrał z Sockiem i nie prezentował się rewelacyjnie. Widocznie zmienił kompletnie nastawienie i styl gry, dzięki temu wygrał. Do kursu @1,50 myślę, że można pobierać.
 
dx2 257,3K

dx2

Użytkownik
Raonic-Tipsarevic (+2,5 gema) 2 @1.7
Nie, nie postraszylo mnie. Jakas czesc meczu Tipsarevica z Querreyem widzialem i Tipsarevic gral naprawde bardzo dobrze. Inaczej w zyciu bym nie postawil na Serba, ale cos u Janko drgnelo i przede wszystkim jest zaangazowanie. Raonic duzo gral w Montrealu, bardzo meczacy turniej, wczoraj doszedl mu kolejny dlugi i trudny mecz z Sockiem, wiec dlaczego nie. Specyfika gry Querreya z i Raonica bardzo podobne. Mysle, ze moze Tipsarevic wygrac, ale gdyby a noz widelec mialy zadecydowac dwa tie-breaki to hc gemowy wydaje sie rozsadniejszy. W kazdym razie Janko wczoraj swietnie punktowal zarowno z pierwszego jak i drugiego podania i udowododnil swoja wyzszosc nad Querreyem.
 
C 25

cbn

Użytkownik
Nie wypowiem się co do wyniku meczu, ale mogę powiedzieć tylko tyle, że Sock przegrał bardziej przez dekoncentrację (zaliczony challenge dla Raonicia przy autowej piłce, później ptasie odchody na korcie), niż przez jakąś znaczącą poprawę gry u Kanadyjczyka. Przez długi okres bardzo dobrze serwował, potem wybił się z rytmu przez wspomniane wcześniej sytuacje, doszła frustracja i skończyło się tak jak się skończyło.
Według mnie nie ma co się ładować z kasą w mecz, w którym wynik może iść w obie strony. Tym bardziej, że nie wiadomo czy Raonic powróci do formy z poprzedniego turnieju i będzie chciał bronić punktów za ćwierćfinał z poprzedniego roku, czy też nie będzie się wysilał i czy czasem Tipsa nagle nie odpali i tego nie wykorzysta.
 
B 2,2K

barichello

Użytkownik
Raonic Tipsarevic
Raonic nie zaprezentował w meczu z Skarpetą nic nadzwyczajnego. W pierwszym secie Sock prezentował się znacznie lepiej, dobrze funkcjonował serwis, lepszy w wymianach, szybki i zwinny, dochodził do wielu trudnych piłek. Początek drugiego seta także przebiegał po myśli Jacka. Aż tu nagle przy 5-4 dla Rao, serwuje Sock i nagle przestaje trafiać 1 serwisem, zaczyna wyrzucać i trafiać w siatkę. Następuje przełamanie równoznaczne z wygraniem seta przez Kanadyjczyka. W 3 secie powtórka z rozrywki. Sock dobrze serwuje, aż nagle połamał się, bo przestał siedzieć serwis na jeden gem, wyrzucał proste piłki. Kolejny gem, który serwował, potężny serwis w kort, potrafił zagrać ładnie po linii. Straszne dziwne te dwa przestoje, bo rozumiem załamanie w całym secie, a nie przy dwóch gemach i przełamaniach, a resztę grać dobrze. Ale ok, przypadek. Reasumując. Rao po za serwisem nie pokazał nic w tym meczu, brał medicala, bo odciski dają się we znaki, dalej liczę, że może chcieć się zregenerować przed USO, więc jeszcze raz próbuję przeciwko Milosowi.
Tipsarevic 2.33 Fortuna

Dwa absurdy tego meczu:
1) sędzia out, sock podniósł rękę, że aut, a komputer że w polu, a na powtórce tv pokazany ślad po piłce - o ile to była ta, a raczej tak, bo pokazali ten ślad 2razy-, że autowa :p czyżby system zawodził?
2) ptasie odchody na korcie ????
 
gemsetmecz 927

gemsetmecz

Użytkownik
Tym bardziej, że nie wiadomo czy Raonic powróci do formy z poprzedniego turnieju i będzie chciał bronić punktów za ćwierćfinał z poprzedniego roku, czy też nie będzie się wysilał i czy czasem Tipsa nagle nie odpali i tego nie wykorzysta.
Nie wiem jak można stracić formę w ciągu jednego meczu ;) Rao grał dobrze w drugim i trzecim secie, patrzę tylko na statystyki, bo nie oglądałem. Procent z drugiego serwisu wyglądał przyzwoicie. A co do bronienia punktów to już mnie kompletnie rozbawiłeś. Jak można nie chcieć bronić pkt? Po prostu może mu nie starczyć sił i gdzieś skreczować/przegrać, ale na pewno nie będzie u niego odpuszczania meczu. To po prostu nie w jego stylu, a po drugie gra tak ekonomiczny tenis, że przemęczenie jak widać u niego dopiero po kilkunastu meczach widać. Punktów ma sporo, więc na pewno da z siebie 100%.
Rao po za serwisem nie pokazał nic w tym meczu, brał medicala, bo odciski dają się we znaki, więc jeszcze raz próbuję przeciwko Milosowi.
Po za serwisem, jak ja to wiele razy słyszę. Przecież to jest jego główny atut, tak samo jak Isnera, Karlovica czy Janowicza. Uświadomcie sobie, że to jest jeden z ważniejszych elementów w tej grze!
 
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
1) sędzia out, sock podniósł rękę, że aut, a komputer że w polu, a na powtórce tv pokazany ślad po piłce - o ile to była ta, a raczej tak, bo pokazali ten ślad 2razy-, że autowa :p czyżby system zawodził?
to samo było w meczu Fish - Kolba , dwa razy sędzia i Fish zdecydowanie widzieli out, a Kolba sprawdził i dwa razy była ledwo linia a nawet sędzia powiedział, że widzi out ale nic nie poradzi. Możliwe, że źle ustawili te kamerki czy coś i czasami może być błąd -w każdym bądź razie, widać, że to nie jednorazowa historia
 
C 25

cbn

Użytkownik
GSM- nie do końca jasno się wyraziłem, chodziło mi o to, że po turnieju w którym doszedł do finału może odczuwać zmęczenie i załapać lekki dołek formy. A z tymi punktami to nawiązanie do tego właśnie. Jeżeli Tipsa tak jak wspomniałem nagle by odpalił i postawił twarde warunki, to czy Raonic będzie miał po prostu tyle siły by zagrać lepszy mecz niż ten z dzisiejszej nocy. Oglądałem i tak jak już pisałem gdyby Sock nie wybił się z uderzenia w decydującym momencie seta to mogło być 2:0, bo serwis do tego momentu bardzo dobrze mu siedział, a Raonic nic wielkiego do tego momentu nie grał, a potem wykorzystał frustrację i być może brak doświadczenia Amerykanina.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom