>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Info Aktualności, transfery, pytania i rozmowy dotyczące lig amerykańskich

5xharoldx5 1,5M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Dla mnie wielkim znakiem zapytania, w kwestii pozytywnej jest ekipa Wild która podpisała kontrakty z bardzo dobrymi graczami i teraz kwestia jak to wszystko zostanie poukładane. No nic czekamy na kalendarz i odpalamy bo będzie się działo.
Ja im kibicuję i uważam, że mogą walczyć o najwyższe cele. Na mnie ta drużyna zrobiła spore wrażenie na początku zeszłego sezonu, kapitalnie grali w listopadzie i na początku grudnia, naprawdę widać było moc w tej drużynie. Szkoda, że później to wszystko się zepsuło, chyba przez kontuzje o ile się nie mylę. Teraz dokonali paru istotnych wzmocnień, więc mogą być groźni. Może będą takimi LA Kings zeszłego sezonu? Kto wie...


Panowie, a jak z typami długoterminowymi? Jeśli ktoś postawił np. parę miesięcy temu, że dana drużyna wygra np. konferencję, to typ nadal jest ważny czy buki mogą zrobić zwrot?
 
piscatella 6,2K

piscatella

Użytkownik
Choć nie mamy jeszcze oficjalnego potwierdzenia, a uzgodniona CBA nie została jeszcze podpisana przez strony wiele wskazuje na to, że pierwsze mecze zostaną rozegrane 19 stycznia.
Taką informację za pośrednictwem swojego konta na twiterze podał Elliotte Friedman. Według dziennikarza sezon będzie liczył 48 gier, choć nie wykluczony jeszcze jest 50-meczowy kalendarz na nadchodzące rozgrywki. Wtedy star zaplanowany jest na 15 stycznia.
Najbardziej jednak prawdopodobny jest scenariusz z 48 meczami. Kalendarz rozgrywek charakteryzowałby się przede wszystkim na rywalizacji między drużynami w dywizjach (siedem meczów z każdym z rywali) i 20 z drużynami z konferencji. Niestety nie przewidziane zostały spotkania z rywalami z drugiej konferencji.
Wygląda na to że nie zobaczymy zeszłorocznych finalistów Pucharu Stanleya razem na tafli
 
piscatella 6,2K

piscatella

Użytkownik
Oto kulisy tegorocznego lokautu:
Po 113 dniach lokaut w NHL dobiegł końca. Przez prawie 4 miesiące Gary Bettman, Bill Daly, Donald Fehr i jego brat Steve Fehr nie schodzili z pierwszych stron portali internetowych piszących o hokeju. To oni odpowiadają za to, że lokaut trwał tak długo.
Obecnie można się zastanawiać, kto w całej sprawie jest mniej lub bardziej winny – obie strony zrobiły dużo, aby widmo kolejnego odwołanego sezonu długo wisiało nad NHL, jej zawodnikami i nami kibicami. Na szczęście 6 stycznia około 5 rano czasu miejscowego, w nowojorskim hotelu Sofitel, niczym Trzej Królowie, Gary Bettman i Don Fehr obwieścili światu nowinę – lokaut w NHL zostaje zakończony, ponieważ strony uzgodniły wstępne porozumienie.
Donald Fehr, urodzony w 1948 roku prawnik, który ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Missouri – Kansas City w grudniu 2010 roku został szefem NHLPA – Związku Zawodowego Graczy Ligi NHL. Objął tę funkcję ponad rok po tym jak zrezygnował z podobnego stanowiska w lidze baseballa MLB. Funkcję tę pełnił od 1985 roku. W tym czasie uczestniczył w siedmiu negocjacjach nowych umów między właścicielami a związkiem zawodników, z których pięć zakończyło się odwołaniem części rozgrywek. Jeśli dodamy do tego obecny przestój w NHL, Donald będzie absolutnym rekordzistą w ilości lokautów (sześć) i jedynym, który doświadczył tego w dwóch ligach.
Fehr zawsze był twardym negocjatorem, stąd przerwy w rozgrywkach, jednak to dzięki niemu umowa, którą obecnie uzgodniono będzie zawierać wiele korzystnych dla zawodników zapisów. Potrafił tak „grać” w negocjacjach, aby uniknąć ostatecznego odwołania sezonu, co nie mogłoby być korzystne dla graczy uzgadniając dobre warunki przejściowe (300 milionów USD wyrównania strat za obniżenie procentowego udziału graczy w zysku z 57 do 50 procent, czy partycypacji NHL w emeryturach graczy). Potrafił też odpowiednio wykorzystywać możliwości prawne i dwukrotnie szachował ligę możliwością odstąpienia od reprezentowania graczy (disclaimer of intrest). Być może właśnie ten fakt, obok pracy mediatora Scotta Beckenbaugha, miał decydujące znaczenie w zakończeniu sporu. Nikt nie był w stanie przewidzieć co by się stało, gdyby NHLPA przestała reprezentować graczy a ci oddali sprawę do sądu.
Don Fehr był niewątpliwie „tym złym”, jego brat Steve Fehr uchodził raczej za tego, z którym łatwiej było negocjować. Był moment w tych negocjacjach, gdy Bettman i Don Fehr mieli usunąć się w cień, a Steve Fehr i Bill Daly odegrać pierwsze skrzypce, aby trochę złagodzić negatywny odbiór tych negocjacji. Nic jednak nie mogło być ustalone poza plecami dwóch czołowych postaci lokautu, więc rozmowy Steve’a Fehra i Billa Daly miały jedynie przygotować grunt. Don Fehr biorąc jako swoją prawą rękę młodszego brata po raz kolejny pokazał swój spryt. Podczas poprzedniego lokautu szef związku, Bob Goodenow, miał jako prawą rękę Teda Saskina, który w krytycznym momencie, kiedy Goodenow z przyczyn osobistych nie mógł uczestniczyć w negocjacjach, uzgodnił z ligą określone wtedy jako niekorzystne dla graczy warunki nowej umowy. Don Fehr ze strony brata takiej zdrady obawiać się nie musiał nawet, że przeciw niemu stali zaprawieni w negocjacyjnych bojach Bettman i Daly.
Bettman znienawidzony przez wielu Komisarz ligi, dla którego to trzeci lokaut w karierze, jest, podobnie jak Don Fehr, prawnikiem. Swoją przygodę z NHL rozpoczął w 1992 roku, kiedy zastąpił Prezydenta ligi Gila Steina, którego właściciele obarczyli winą za strajk graczy w 1992 roku. Bettman miał przywrócić spokój w lidze, ale obecnie oceniając jego karierę, trzeba jasno powiedzieć, ze pogorszył relacje na linii gracze – liga. Z racji rekordowych zarobków NHL, wynegocjowania dobrych umów jest jednak mocno wspierany przez właścicieli.
Podobnie jak Fehr jest wytrawnym negocjatorem, potrafiącym ubiec działania przeciwnika, jak choćby w sytuacji, gdy gracze zaczęli głosować możliwość rezygnacji przez Fehra z ich reprezentowania, kiedy oddał do sądu sprawę o legalność lokautu. Zabezpieczył się w ten sposób na wypadek spraw sądowych, bo gdyby uzyskał korzystny wyrok sądu, sprawy odszkodowawcze na rzecz graczy ciągnęłyby się latami. Skutecznie też używał szantażu, stawiając sprawę jasno – odwoła sezon 10 stycznia br. jeśli umowy nie będzie. Jego prawa ręka, Bill Daly, to także prawnik – adwokat i od lat wierny giermek komisarza. Choć w czasie lokautu pojawiały się plotki, że to on, a nie Bettman, na wniosek właścicieli może odegrać główną rolę w tych negocjacjach, Bill, cały czas lojalny wobec Gary’ego, realizował strategię komisarza.
Cztery miesiące nie schodzili z pierwszych stron serwisów poświęconych hokejowi, po 113 dniach uzgodnili nową umowę, dając nam, fanom, oprócz złości, ze tyle to trwało także radość, że NHL wróci do gry a gracze na lód. 48 czy 52 mecze, tego jeszcze nie wiemy, najważniejsze, że liga wraca i wraz z nią wrócą emocje. A aktorom, których oglądaliśmy przez 113 dni już dziękujemy, zapracowali na swoje wysokie pensje. Bettman obecnie zarabia ponad 8 milionów za sezon, związek zaś ponoć płaci Fehrowi 4 miliony.
Źródło: NHL.COM.PL
 
konrado87 412

konrado87

Użytkownik
Tak, ruszy tylko jeszcze nie znamy dokładnej daty, może to być 15 styczeń, ale równie dobrze może to być 19 styczeń ;)
Większość portali pisze o 19 stycznia, chociaż kilka meczy obejrzymy i obstawimy, wracam po roku do typowania ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Piscatella proszę Cię dawaj źródło (link) do tekstu a nie cały tekst (ewentualnie naglówek i link) bo rozwala to czytelność forum.
Ciekawa sprawa z powrotem Rosjan, Kowaliew chcę wrócić i trenuje z Panterami (jupi). Kowalczuk natomiast ponoć nie chcę już grać w Ameryce i razem z prawnikami KHL szuka dziury w całym by zostać w Rosji na stałe.
 
lutek 9,3K

lutek

Użytkownik
Brak Kowalczuka? na stałę? niedobrze, tym bardziej że Parise odszedł... ciężka sytuacja dla Diabłów i dla kibiców, bo na prawdę mogą stracić na jakości.. :|
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Ale uwolni ich to od tego debilnego kontraktu na 100 milionów który im blokuje życie na lata do przodu ... pod czapką robi się luźniej można jakiś trade wykonać dobry draft i wracają do gry - a z Kovim trudno mówić o jakiś zmianach w tym zespole.
Ja tam go nawet lubię, ale jak już mu się nie chce grać to niech siedzi w Rosji jak Radułow
 
piscatella 6,2K

piscatella

Użytkownik
Ciekawa sprawa z powrotem Rosjan, Kowaliew chcę wrócić i trenuje z Panterami (jupi). Kowalczuk natomiast ponoć nie chcę już grać w Ameryce i razem z prawnikami KHL szuka dziury w całym by zostać w Rosji na stałe.
Trudno się dziwić Kowalczukowi, gdyż w SKA płacą mu lepiej niż Devils, jest on nie tylko najlepszym zawodnikiem ale również postacią marketingową i twarzą najbogatszej organizacjii w KHL.
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Ciekawe bo Puck Daddy na NHL Yahoo już napisał parę słów o tym i nigdzie nie ma wzmianki na temat tego że Ilya kombinuje aby pozostać w KHL, jedynie tłumaczą to tym że chciał jeszcze jeden mecz rozegrać i nie ma powodów by nie wrócił do Devils.
http://sports.yahoo.com/blogs/nhl-puck-daddy/ilya-kovalchuk-staying-khl-rumors-flying-142337323--nhl.html;_ylt=AlQzXqoDKNEh3xVPxE_p9lB7vLYF;_ylu=X3oDMTN1ajF0ZmEzBG1pdANGRUFUVVJFRCBNZWdhdHJvbiBOSEwEcGtnA2ZiYzhhNDk2LWFjY2QtMzk2ZC05NDUzLWM4ZjgzMGU3NjExZgRwb3MDMQRzZWMDbWVnYXRyb24EdmVyA2U4MWY1MjcwLTU5YWMtMTFlMi05N2NiLWYxMzI2NmE3NWFmOQ--;_ylg=X3oDMTFoYWo1YzR1BGludGwDdXMEbGFuZwNlbi11cwRwc3RhaWQDBHBzdGNhdANuaGwEcHQDc2VjdGlvbnM-;_ylv=3

Podoba mi się końcówka tego wpisu ????
&quot;Bottom line: Although the temptation’s there, there’s no reason to expect Kovalchuk will remain in the land of fuzzy hats and incredible vodka, and will get back to the land of jean jackets and $2 rail drinks in Seaside Heights. Which is great news for the New Jersey Devils. Hey, did you hear Parise left?&quot;

Odnośnie Pana Visnovskiego to podał on powody rodzinne jak i osobiste, a propo jego powrotu ale niestety nie akceptują tego w NHL i już zostały podjęte pewne działania by Słowak jednak stawił się w Islanders ponieważ jak twierdzą w NHL trzeba honorować umowy, które pozwalały na czas lokautu grę gdziekolwiek.

Podsumowując jest ciekawie, Kovalchuk to z pewnością klasowy gracz i w ekipie Devils na pewno się przyda ale tak jak piszę Odi, 100 mln luzu pod czapką daje tu niezłe pole do manewru, także warto się zastanowić ;)
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Romciu :
&quot;Kovalchuk says, &#39;I will need to read the new agreement&#39; before he decides what to do next.&quot;
Kovy nic nie potwierdza i niczemu nie zaprzecza. Widać jednak że nie śpieszno mu do NHL jak innym, a to już jakiś znak.
 
yem-uoniaki 4,1K

yem-uoniaki

Użytkownik
Troche abstrahujac od watku lockoutu, ale pozostajac w NHL, pare godzin temu Kristian Huselius oglosil zakonczenie kariery. Byly gracz Panthers, Flames i Jackets, a ostatnio szwedzkiego AIK nie potrafil sobie poradzic z kontuzja biodra. W Szwecji rozegral bodaj 5 czy 6 spotkan, w kazdym z nich jezdzil po lodzie na srodkach przeciwbolowych, ale tak sie nie da. Troche smutna wiadomosc, bo 34 lata to nie jest jeszcze wiek na zawieszenie lyzew, no ale zdrowie jest najwazniejsze. Szczegolnie pamietam jego okres gry w CBJ, kiedy potrafili we dwojke, razem z Nashem, pociagnac mocno przecietna druzyne. Mysle ze dla wielu z Was jego nazwisko nie pozostanie anonimowe, bo grajkiem byl przednim, chociaz niewiele bylo sezonow, w ktorych jakis czynnik nie eliminowal go z gry. Pisane z telefonu, wybaczcie brak polskich znakow.
// Odi - Też go lubiłem, ale niestety hokej ma swoje prawa. Gram osobiście raz w tygodniu i czuje się jak przecier na drugi dzień - goście grają cztery mecze w tygodniu na dużo większych obciążeniach ... Szkoda bo dojrzały hokeista ma 30 lat więc rzeczywiście jeszcze 4-6 sezonów mógłby Huselius pograć ale zdrowia nie przeskoczy.
 
piscatella 6,2K

piscatella

Użytkownik
Goalies na sezon 2013
Starter/Backup/Backup z AHL
Anaheim Ducks - Jonas Hiller/Victor Fasth/Jeff Deslauriers
Boston Bruins - Tuuka Rask/Anton Khudobin
Buffalo Sabres - Ryan Miller/Jhonas Enroth
Calgary Flames - Miikka Kiprusoff/Henrik Karlsson/Leland Irving
Chicago Blackhawks -
Corey Crawford/Ray Emery
Carolina Hurricanes - Cam Ward/Dan Ellis/Justin Peters
Colorado Avalanche - Semyon Varlamov/Jean-Sebastien Giguere
Columbus Blue Jackets - Sergei Bobrovsky/Steve Mason/Curtis McElhinney
Dallas Stars - Kari Lehtonen/Richard Bachman
Detroit Red Wings - Jimmy Howard/Jonas Gustavsson/Joey McDonald
Edmonton Oiliers - Devan Dubnyk/Nikolai Khabibulin/Yann Denis
Florida Panthers - Jose Theodore/Scott Clemmensen/Jacob Markstrom
Los Angeles Kings - Jonatham Quick/Jonathan Bernier
Minnesota Wild - Nicklas Backstrom/Josh Harding/Matt Hackett
Montral Canadiens - Carey Price/Peter Budaj
Nashville Predators - Pekka Rinne/Chris Mason
New Jersey Devils - Martin Brodeur/Johan Hedberg
New York Islanders - Evgeni Nabokov/Rick DiPietro/Anders Nilsson
New York Rangers - Henrik Lundqvist/Martin Biron
Ottawa Senators - Craig Anderson/Ben Bishop/Robin Lehner
Philadelphia Flyers - Ilya Bryzgalov/Michael Leighton/Brian Boucher
Phoenix Coyotes - Mike Smith/Jason LaBarbera/Mark Visetin
Pittsburgh Penguins - Marc-Andre Fleury/Tomas Vokoun/Jeff Zatkoff
San Jose Sharks - Antti Niemi/Thomas Greiss
St. Louis Blues - Jaroslav Halak/Bryan Elliott/Mike McKenna
Tampa Bay Lighting - Anders Lindback/Mathieu Garon/Dustin Tokarski
Toronto Maple Leafs - James Reimer/Ben Scrivens/Jussi Rynnas
Vancouver Canucks - Cory Schneider/Roberto Luongo/Eddie Lack
Washington Capitals - Braden Holtby/Michal Neuvirth/Dany Sabourin
Winnipeg Jets - Ondrej Pavelec/Al Montoya/Mark Dekanich
Goalies zaznaczeni na pomarańczowo to zawodnicy na co dzień grający w filialnej drużynie w farmerskiej lidze AHL, i nie mający zagwarantowango miejsca w składzie swojej ekipy z NHL, zostaną do niej powołani tylko i wyłącznie w przypadku kontuzji startera bądz backupa swojej drużyny.
Na dniach powinna wyjaśnić sie przyszłość Roberto Luongo, jeśli przejdzie do Leafs, to jego role backupa w Canucks, przejmie Eddie Lack, zas w Leafs z pierwszym składem pożegna sie Ben Scrivens, a Reimer utraci pozycje startera na rzecz Luongo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
Do góry Bottom