>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

A-League

majekx 698K

majekx

Znawca A-League
Witajcie,
już jutro zaczynamy nowy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej w Australii. Liga dla nas dosyć egzotyczna, ale tym ciekawsza. W odróżnieniu od innych lig azjatyckich mamy w niej duże naleciałości footballu brytyjskiego. Zawodnicy niedoskonałości techniczne nadrabiają wolą walki i zaciętością. To powoduje, że mecze może nie umywają się pod względem technicznym czy taktycznym do czołowych lig w Europie, ale zaciętości i odrobiny szaleństwa nie można im odmówić. Dodatkowo co sezon mamy wielkie przetasowania kadrowe i tym samym każdy sezon jest inny i unikalny.
Same rozgrywki podzielone są na 2 fazy:
- sezon regularny gdzie gra każdy z każdym, mecz i rewanż
- faza play-off gdzie najpierw w eliminacjach grają zespoły z miejsc 3-6 (3 z 6, 4 z 5) a potem zwycięzcy grają w fazie pucharowej z zespołami z miejsc 1-2. Tutaj także mamy po 2 mecze. Ostatnim meczem sezonu jest wielki finał - jeden mecz (ostatni został rozegrany w Sydney).


oficjalna strona ligowa:
https://www.a-league.com.au/
Zapraszam wszystkich do zabawy, komentowania, typowania ????
Pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
majekx 698K

majekx

Znawca A-League
Tyle tytułem ogólnego przypomnienia. A teraz szczegóły na temat zespołów, które przygotował Pan Qowalsky6:
Newcastle Jets - niesławni zdobywcy &quot;wooden spoon&quot; w ubiegłym sezonie. Ernie Merrick, nowy trener może &quot;doda im skrzydeł&quot;? Podobnie jak w przypadku innych zespołów A-league, team z Newcastle po mocnej przebudowie. Na razie duża niewiadoma. &quot;On the paper&quot; skład wygląda &quot;ciekawie&quot;. Gracze na których warto (mam nadzieję) zwrócić uwagę to m. in. Roy O&#39;Donovan, Kosta Petratos, Nikolai Topor-Stanley, Ronald Vargas,Daniel Georgievski. Byłby wstyd gdyby znowu zajęli ostatnie miejsce, play - offy dla nich byłyby niczym Mundial ????
Ruchy kadrowe:
Insane:
Daniel Georgievski, Mario Shabow, Roy O&#39;Donovan, Kosta Petratos, Glen Moss, Dimi Petratos, Nikolai Topor-Stanley, Jake Adelson, Ronald Vargas.
Outs: Andrew Hoole, Iain Fyfe, Morten Nordstrand, Joel Allwright, Labinot Haliti, Ben Kennedy, Ma Lei Lei, Daniel Mullen, Prio Nielsen, Mateo Poljak, Tomislav Arcaba, Kristian Brymora, Aleksandr Kokko.
Adelaide United - Marco Kurz nowy trener the Reds ma nadzieje, że odbuduje zespół z Adelaidy, bo to co zostawił po sobie Guillermo Amor nie wzbudzało miłości u kibiców w poprzednim sezonie. Ersan Gülüm, Johan Absalonsen, Vince Lia, Karim Matmour - to oni mają odgrywać dużą rolę w nadchodzących dniach. Do tego Baba Diawara i Nikola Mileusnic muszą zastąpić takich zawodników jak Sergio Cirio i Marcelo Carrusca. Następna kwestia : czy Paul Izzo godnie zastąpi Galekovica? Kolejny rok bez play - offów byłby dla takiego klubu i jego fanatycznych kibiców (jak na warunki australijskie ofc) ogromnym rozczarowaniem.
Ruchy kadrowe:
Ins:
Paul Izzo, George Blackwood, Ersan Gülüm, Johan Absalonsen, Vince Lia, Karim Matmour.
Outs: Dylan McGowan, George Mells, Sergio Cirio, John Hall, Jesse Makarounas, John Hall, Eugene Galekovic, Riley McGree, Kim Jae-sung, Iacopo La Rocca, Marcelo Carrusca, Eli Babalj.
Central Coast Mariners - standardowa rewolucja w składzie Marynarzy chociaż trener (Paul Okon) pozostał ten sam. Żeby coś znaczyć w tym sezonie muszą uszczelnić defensywę i wygrywać w domu, co kiedyś przynosiło im sporo punktów, bo inaczej &quot;popłyną&quot;. Daniel De Silva, Asdrúbal, Wout Brama mają zastąpić Roya O’Donovana i Fabio Ferreirę. Jak dla mnie słabo to wygląda, nie wiem, czy defensywa nie będzie jeszcze słabsza, a brak Izzo może odbić się &quot;czkawką&quot;. Ale nadziei im nie mam prawa odbierać, natomiast ich udział w fazie play-off będzie dla mnie zaskoczeniem.
Ruchy kadrowe:
Ins:
Tom Hiariej, Alan Baro, Antony Golec, Andrew Hoole, Ben Kennedy, Kye Rowles, Josh Rose, Daniel De Silva, Thomas Glover, Asdrúbal, Wout Brama.
Outs: Paul Izzo, Roy O’Donovan, Fabio Ferreira, Ivan Necevski, Nick Montgomery, Jacob Poscoliero, Jacques Faty, Scott Galloway, Mickael Tavares, Michael Neill, Jake Adelson.
Wellington Phoenix - Nowy trener Darije Kalezic i asystent Rado Vidosic mają podnieść z popiołów popularnych Nix po kolejnych słabych sezonach i tym razem doprowadzić klub z Nowej Zelandii do fazy play - off. Terminarz pierwszych spotkań nie był dla Phoenix łaskawy i dla tak przebudowanego składu może okazać się bardzo trudny.Bez dotychczasowych pomocników (Roly Bonevacia, Alex Rodriguez i Vince Lia) wiele zależeć będzie od nowych nabytków: Gorana Parackiego, Ali Abbasa i Dario Vidosica - pytanie: czy dadzą radę? Do tego będą trapieni chorobą FIFA, która na pewno dotknie chociażby Roya Krishne. Znalezienie się w pierwszej szóstce tego sezonu będzie dla nich sporym sukcesem, kluczowe będą wyniki pierwszych b. trudnych spotkań (Adelaida (d), Sydney FC (w), Melbourne City (w), Brisbane (d)).
Ruchy kadrowe:
Ins:
Scott Galloway, Goran Paracki, Dario Vidosic, Daniel Mullen, Andrija Kaludjerovic, Ali Abbas.
Outs: Roly Bonevacia, Shane Smeltz, Jacob Tratt, Glen Moss, Kosta Barbarouses, Alex Rodriguez, Vince Lia

Western Sydney Wanderers - kolejny sezon i &quot;wędrówki ludów&quot; w zespole Wanderers, jak Tony Popovic to znowu poskleja? W zeszłym sezonie byłem pod wrażeniem jego pracy, bo nie spodziewałem się takich wyników (przy równoczesnej grze na dodatek w AFC).
Oriol Riera, Mark Bridge, Roly Bonevacia, Jumpei Kusukami, Raúl Llorente i oczywiście Brendon Santalab powinni stanowić o sile teamu z Sydney. Po takich przetasowaniach boję się, czy defensywa nie będzie przypadkiem piętą achillesową w nowych rozgrywkach (kłopoty tej formacji pokazał ostatni mecz w pucharze FFA)?
Ruchy kadrowe:
Ins:
Josh Risdon, Michael Thwaite, Roly Bonevacia, Abraham Majok, John Hall, Nicholas Suman, Oriol Riera, Marc Tokich, Mark Bridge, Álvaro Cejudo, Chris Herd, Raúl Llorente.
Outs: Dimas, Mitch Nichols, Scott Neville, Bruno Piñatares, Ryan Griffiths, Liam Youlley, Stefan Zinni, Emilio Martinez, Nicolás Martinez, Terry Antonis, Shannon Cole, Mario Shabow, Jackson Bandiera, Aritz Borda.
 
Otrzymane punkty reputacji: +62
majekx 698K

majekx

Znawca A-League
i część 2:
Perth Glory - Kenny Lowe stoi przed trudnym zadaniem (jak większość szkoleniowców w A-league) poskładania na nowo swojej drużyny w obliczu ogromnych zmian kadrowych, co jest tradycją niestety w Australii. W poprzednim sezonie drużyna potrafiła pokonywać silne ekipy, punkty za to gubiła np. z Jetsami. Defensywa traciła mnóstwo bramek. Jeśli udałoby się wyeliminować te błędy to Perth znowu może wkroczyć na drogę chwały.
Tacy gracze jak: Andy Keogh, Adam Taggart i Diego Castro + Andreu Guerao, Xavi Torres mają w tym ofc pomóc.
Ruchy kadrowe:
Ins: Scott Neville, Jacob Poscoliero, Joe Knowles, Mitch Nichols, Jake Brimmer, Andreu Guerao, Xavi Torres, Daniel Stynes.
Outs: Dino Djulbic, Kosta Petratos, Richard Garcia, Josh Risdon, Aryn Williams, Rhys Williams, Lucian Goian, Nebojsa Marinkovic, Mitchell Oxbowrow, Jordan Thurtell, Rostyn Griffiths.

Melbourne City - Warren Joyce musi w tym sezonie udobruchać obywatelskie wzburzenie fanów ekipy z Melbourne. Wyniki Cuckboyz (ćwierćfinał play - off), to stanowczo za mało jak na tak silny team. Luke Brattan, Stefan Mauk, Neil Kilkenny + nowi: Marcin Budziński, Marcelo Carrusca, Bart Schenkeveld mają pomóc w tym przedsięwzięciu. Poważnym utrudnieniem będzie brak kontuzjowanego Fornaroliego, który był najważniejszym strzelcem zespołu. Tym większa odpowiedzialność będzie spoczywać na Timie Cahillu. Pytanie czy taki konglomerat gwiazd (jak na warunki australijskie) w końcu &quot;zaskoczy&quot; - poprzednik Joyca (Valkanis) ewidentnie nie dawał sobie z tym rady.
update: właśnie zakontraktowano Rossa McCornacka, szkockiego napastnika (ostatnio w Aston Villa).
Ruchy kadrowe:
Ins: Eugene Galekovic, Scott Jamieson, Iacopo La Rocca, Stefan Mauk, Bart Schenkeveld, Marcelo Carrusca, Marcin Budziński.
Outs: Corey Gameiro, Steve Kuzmanovski, Josh Rose, Nicolas Colazo, Thomas Sorensen, Paulo Retre, Ivan Franjic, Anthony Caceres.
Brisbane Roar (moje typerskie przekleństwo w ubiegłym sezonie) - John Aloisi przed nie lada wyzwaniem, wyjazd Jamiego Maclarena (kluczowego strzelca), Thomasa Broicha i Brandona Borrello to duża strata dla zespołu. Fahid Ben Khalfallah, Massimo Maccarone, Emilio Martinez, i nadzieja młodego pokolenia Nick D&#39;Agostino + defensywa kierowana przez Theo ma spowodować, że kibice z Brisbane będą mogli wydać z siebie ryk zwycięstwa w niejednym spotkaniu. A może i na koniec sezonu?
Ruchy kadrowe:
Ins: Fahid Ben Khalfallah, Corey Gameiro, Massimo Maccarone, Mitch Oxborrow, Emilio Martinez, Petros Skapetis, Eric Bautheac.
Outs: Thomas Broich, Brandon Borrello, Jamie Maclaren, Manuel Arana, Cameron Crestani, Joey Katebian, Nathan Konstandopoulos, Tommy Oar, Kye Rowles.
Melbourne Victory - co prawda Kevin Muscat zmartwiony jest odejściem Marco Rojasa, ale
przyjście do zespołu takich zawodników jak: Rhys Williams, Kosta Barbarouses, James Troisi, Matias Sanchez powinno mu ten żal osłodzić. Jeśli dodamy do tego superstrzelca Besarta Berishę to ponownie jest ogromna szansa na to by zagrać w Wielkim Finale i tym razem odnieść w nim zwycięstwo. Paradoksalnie przeszkodzić w tym może udział w AFC, ale może federacja coś poradzi w końcu na tą &quot;przypadłość&quot; i zacznie pomagać klubom (chodzi o terminarz) w tej sprawie! Granie co 3/4 dni i &quot;latanie&quot; po całej Azji to słaby pomysł - nie trzeba być naukowcem, wystarczy spojrzeć na mapę.
Ruchy kadrowe:
Ins: Rhys Williams, Kosta Barbarouses, James Troisi, Matias Sanchez, Leroy George.
Outs:
Fahid Ben Khalfallah, Daniel Georgievski, Nick Ansell, Alan Baro, Alistair Bray, George Howard, Lucas Spinella, Marco Rojas.
Sydney FC - obrońca tytułu mistrzowskiego, w tym sezonie Graham Arnold nie wystawi już takich graczy jak: Ibini, Holosko,Vukovic, natomiast nas cieszyć będzie gra Adriana Mierzejewskiego, na którego będzie stawiał trener Blue Sky. W towarzystwie takich graczy jak Josh Brillante, Brandon O&#39;Neill, Milos Ninkovic i Bobo mam nadzieję, że spełni nadzieje kibiców i ekspertów, którzy zastanawiają się, czy możliwe będzie przebicie dotychczasowych osiągnięć teamu z Sydney? Świetna defensywa, moc w ataku, super kibice to są części składowe przepisu na kolejny sukces - the sky is the limit!
Ruchy kadrowe:
Ins:
Paulo Retre, Alex Cisak, Luke Wilkshire, Chris Zuvela, Adrian Mierzejewski, Anthony Kalik
Outs: Riley Woodcock, Bernie Ibini, Filip Holosko, George Blackwood, Bai Antoniou, George Timotheou, Danny Vukovic, Milos Dimitrijevic
PS
Finis coronat opus!

Mam nadzieję, że powyższe opracowanie pomoże wszystkim starym i nowym miłośnikom A - league ???? w nadchodzącym sezonie. Wobec tego do zobaczenia w piątek 6 października ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
dzvonek 3,9K

dzvonek

Użytkownik
Podobno Mierzejewski na czwartym miejscu wśród potencjalnych najlepszych zawodników ligi,duże oczekiwania wobec niego
 
majekx 698K

majekx

Znawca A-League
przypomnę, że Mierzejewski jest najdroższym piłkarzem Sydney... dodatkowo wszyscy pokładają w Nim duże nadzieje... doświadczenie może przydać się i w A-lidze i Lidze Mistrzów. A pomoc Mierzejewski - Ninković jest zapowiadana jako podpora Sydney i klucz do obrony tytułu.
Swoją drogą w zestawieniu najlepszych transferów w lidze nie ma Guluma - liczę, że pokieruje obroną Adelaide&#39;y.
A tutaj są składy na nadchodzącą kolejkę:
https://www.a-league.com.au/news/hyundai-a-league-round-1-ins-and-outs-1
Miałem grać City ale grają bez Fornaroliego i Cahila - więc daruję sobie ten typ.
 
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
pierwsza 3 to Ninkovic, Milligan i Diego Castro, myslalem ze w trojce beda Berisha i Fornaroli. na 21 miejscu Budzinski
Zależy co to dokładnie za zestawienie. Potencjalnych kluczowych nowych (t.j. Mierzejewski, Castro), czy takich, którzy mają &quot;odpalić&quot; (Ninkovic) w tym sezonie. Besart to już żywa legenda, a Fornaroli też jest gwiazdą, chociaż teraz niestety kontuzjowany ????
PS Co do City to wstępnie ???? remis
 
dzvonek 3,9K

dzvonek

Użytkownik
Zależy co to dokładnie za zestawienie. Potencjalnych kluczowych nowych (t.j. Mierzejewski, Castro), czy takich, którzy mają &quot;odpalić&quot; (Ninkovic) w tym sezonie. Besart to już żywa legenda, a Fornaroli też jest gwiazdą, chociaż teraz niestety kontuzjowany ????
PS Co do City to wstępnie ???? remis
niby to bylo zestawienie największych gwiazd nadchodzącego sezonu..Berisha nie jest powolywany do kadry Kosowa? over 2,5 w meczu Victory-Sydney??
 
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
niby to bylo zestawienie największych gwiazd nadchodzącego sezonu..Berisha nie jest powolywany do kadry Kosowa? over 2,5 w meczu Victory-Sydney??
Besart jest w składzie na mecz, scenariusz na mecz to a) 1-1 lub b) grad goli &quot;na dzień dobry&quot; ????
 
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Doczekalismy się początku naszej ukochanej A-league ????
Dziś na AAMI Park o 10:50 pierwszy pojedynek: Melbourne City - Brisbane Roar
Typowanie pierwszych spotkań w sezonie zazwyczaj jest b. trudne. Wyniki sparingów często nijak się mają do spotkań o stawkę. Zespoły tradycyjnie przemeblowane, po prostu duża zagadka. W tym przypadku jest identycznie. Spotkania w pucharze FFA też nie dają całego obrazu w jakiej formie są poszczególne zespoły.
Jeśli chodzi o City to dziś zabraknie Cahilla (wiadomo - kadra) i Fornaroliego (kontuzja). Roar bez jakiś nagłych ubytków. Oba teamy wyglądają na zmotywowane i gotowe do walki, a jak to się może skończyć? Czy nowe nabytki: McCormac i (może) nasz rodak Budziński z City dobrze się zaprezentują? Czy w Roar strzeli bramkę Maccarone? Dużo pytań i jedyne co mi &quot;chodzi&quot; po głowie w tym inauguracyjnym meczu jeśli chodzi o jego wynik to remis (x) po kursie 3,3 jaki u &quot;siebie&quot; znalazłem. Takie wyniki się &quot;ostatnio&quot; w meczach pomiędzy tymi zespołami przydarzyły. Zważywszy na wielką niewiadomą w tym spotkaniu (jak dla mnie - więc może ktoś mnie oświeci?) jestem w stanie na takie rozwiązanie rzucić tylko miedziaka (minus). Czyli rozrywkowo i obym mógł spokojnie ten mecz obejrzeć, czego i Wam drodzy koledzy życzę ???? GL!

PS
Ktoś kto przeczytał moje wypociny mógłby zadać pytanie: skoro tyle niewiadomych, to po co grać przedmeczowo takie spotkanie? Już odpowiadam: muszę &quot;coś&quot; sprawdzić ????
Parafrazując słowa mojego przyjaciela z dawnych lat: &quot;Kto zna, ten wie&quot; ????


Skład drużyny Melbourne City:
1.Dean BOUZANIS (gk), 2.Manny MUSCAT, 3.Scott JAMIESON, 5.Bart SCHENKEVELD, 6.Osama MALIK, 7.Nick FITZGERALD, 8.Neil KILKENNY, 9.Marcelo CARRUSCA, 11. Bruce KAMAU, 13.Stefan MAUK, 14.Daniel ARZANI, 18.Eugene GALEKOVIC (gk), 21.Ruon TONGYIK, 22.Michael JAKOBSEN (c), 25.Iacopo LA ROCCA, 26.Luke BRATTAN, 27.Marcin BUDZINSKI, 44.Ross McCORMACK
Skład drużyny Brisbane Roar: 1.Michael THEO (gk), 3.Luke DEVERE, 5.Corey BROWN, 9.Massimo MACCARONE, 10.Brett HOLMAN, 13.Jade NORTH, 14.Fahid BEN KHALFALLAH, 16.Mitchell OXBORROW, 17 .Matt MCKAY (c), 18.Joe CALETTI, 19.Jack HINGERT, 20.Shannon BRADY, 21.Jamie YOUNG (gk), 24.Connor O&#39;TOOLE, 25.Rahmat AKBARI, 26.Nick D&#39;AGOSTINO, 33 .Petros SKAPETIS
edit FT 2-0 pomijając niekorzystny dla mnie wynik (miedziak w plecy) to najlepsze wrażenie w tym meczu zrobił na mnie trener City ???? , a i wynudziłem się też przy okazji patrząc na Roar.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
majekx 698K

majekx

Znawca A-League
przypominam o klątwie Roar ???? ... miałem grać przeciwko nim, ale City bez dwóch &#39;zębów&#39; boję się, że najwięcej emocji będzie w zapowiedziach meczowych... a nie w samym meczu. Ale jak by nie było postaram się zerknąć na mecz... na pewno będę obserwował Bena Khalfallaha. Aha no i nie widzę Bautheaca..
Z drugiej strony mimo nieobecności w City Fornaroliego i Cahila mamy McCormacka... tak dużo pytań, tak mało odpowiedzi ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
No i pół godzinki jeszcze i zaczynamy! Powrót najlepszej ligi świata!
Patrzę na składy i jakoś to City mnie nie przekonuje. Kto tam ma ich ciągnąć do przodu teraz? Nie ma Colazo, nie ma Fornarolego. nie ma Caceresa. Dziwne, że na ławce mecz zaczyna Carrusca. Sam Mauk tego nie uciągnie. A reszta mnie zupełnie nie przekonuje. McCormack może mieć kłopot by wejść w buty Urusa od pierwszego meczu. Jedyne co to w bramce Galekovic i w końcu odsunięty Bouzanis.
Brisbane stracili co prawda MacLarena (nota bene nie wiem po co on wybrał to Darmstadt) i Borrello, ale pozostały trzon został (McKay, North, Caletti, D`Agostino, Hingert) - może nie są to postacie pierwszoplanowe, ale jednak ludzie obyci już z ligą, jej atmosferą i do tego Australijczycy. Ciekawi mnie postawa Maccarone. Czy jeszcze da radę w tym wieku. Ben Khalfallah to uznana firma. Do tego były piłkarz Victory więc będzie mu tu zależeć na dobrym występie. Szkoda, że nie ma tego Bautheaca.
City może mieć ciężko by wygrać i na pewno nie ma żadnego sensu granie ich wina po ca 1,85. Ja sobie odpuszczę to spotkanie. Niestety z uwagi na pracę obejrzę tylko pierwszą połową. A to już tuż tuż!
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
kuba72 2,7K

kuba72

Użytkownik
Zagrałem dwa zakłady. Pierwszy - bts po 1,50 ⛔, drugi kartkowy ov 5.5 po 2,12 ⛔. W najnowszej historii H2H często to wchodziło, a mam nadzieję, że tym bardziej na inaugurację nikt nogi odstawiał nie będzie.
 
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
przypominam o klątwie Roar ???? ... miałem grać przeciwko nim, ale City bez dwóch &#39;zębów&#39; boję się, że najwięcej emocji będzie w zapowiedziach meczowych... a nie w samym meczu. Ale jak by nie było postaram się zerknąć na mecz... na pewno będę obserwował Bena Khalfallaha. Aha no i nie widzę Bautheaca..
Z drugiej strony mimo nieobecności w City Fornaroliego i Cahila mamy McCormacka... tak dużo pytań, tak mało odpowiedzi ????
Właśnie to dzisiaj sprawdzałem ???? I patrz Pan dalej obowiązuje...
 
Do góry Bottom