>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

2010 IIHF World Championships

Status
Zamknięty.
isenor 7

isenor

Użytkownik
Spotkanie: Kazachstan - Francja (handicap 2-0)
Typ: 2
Kurs: 4,50
bet-at-home
W dzisiejszym spotkaniu Mistrzostw Świata spotkają się najsłabsze ekipy tych mistrzostw. Kazachstan to absolutny outsider tych rozgrywek. Grając w pierwszej fazie stracił czternaście bramek. W drugiej fazie zaś w samym meczu z ekipą Stanów Zjednoczonych stracił ich aż dziesięć. Kazachstan niema raczej szans w tym meczu i myślę że polegnie wysoko z Trójkolorowymi. Francuzom jak dotychczas udało się wygrać z ekipą Włoch. Ale pozostawili lepsze wrażenie na tafli. Ze Szwecją ulegli minimalnie 2-3 a i z Czechami grali jak równy z równym. Kazachowie ulegną w tym spotkaniu co najmniej trzema bramkami.
 
rychuu 84

rychuu

Użytkownik
Kazachstan - Francja
Francja wygra (ML) - 1,85 ✅
poniżej 5,5 bramki - 1,55
⛔
Francuzi mimo swoich licznych porażek prezentują się znacznie lepiej niż ich dzisiejsi rywale. Wygrana z Włochami, czy też nawiązanie walki ze Szwecją przemawia na ich korzyść. Kazachstan z kolei przegrywa wszystkie swoje mecze, a porażka 0:10 z USA nie świadczy najlepiej o ich jakości gry. Obie drużyny nie strzelają za wiele więc gradu bramek w dzisiejszym meczu nie powinno być.
 
michal1090 1,7K

michal1090

Użytkownik
ze względu na wyniki podczas tych MŚ ja całkowicie odpuściłem sobie typowanie , bardzo dużo niespodzianek podczas całego Turnieju , jednak dziś może po raz ostatni , może nie zaryzykuję na Francje @ 2.35 . Ciekawa drużyna która z najsłabszym oprócz Włochów Kazachstanem jednak powinna wygrać , kurs o wiele wyższy niż się mogłem spodziewać dlatego gram.
Francja @ 2.35
 
pietaszek89 1,6K

pietaszek89

Użytkownik
Kanada - Czechy J. Jagr over 1.5 punktu (4,00)

Ostatnie spotkania drugiej fazy grupowej na Mistrzostwach Świata w Niemczech. O 16:15 zostanie rozegrane bardzo ważne spotkanie w kontekście awansu do ćwierćfinałów pomiędzy Kanadą, a Czechami. Przegrana drużyna prawdopodobnie będzie musiała spotkać się w ćwierćfinale z ekipą Rosji, która na te mistrzostwa przyjechała w bardzo mocnym składzie. Także nie ma mowy o żadnym odpuszczaniu, gdyż zarówno Kanada jak i Czechy chcę uniknąć konfrontację ze Sborną. Kanadyjczycy w tym turnieju grają w kratkę. Po pierwszych dwóch wygranych meczach jeszcze w pierwszej fazie grupowej ulegli Szwajcarii, aż 4:1. Drugą fazę grupową rozpoczęli od zwycięstwa nad Norwegią i to, aż 12:1. W drugim meczu jednak nie poradzili sobie ze Szwedami i odnieśli tym samym drugą porażkę w turnieju. Czesi w pierwszej fazie grupowej wygrali z Francją oraz Szwecją, przegrali zaś z Norwegami. W drugiej fazie przegrali ze Szwajcarami, a wygrali z Łotwą. Najlepiej punktującym graczem w ekipie czeskiej jest Jaromir Jagr, który podobnie jak Jiri Novotny ma pięć punktów. Niestety Jaromir po dwóch bardzo dobrych występach w dwóch pierwszych meczach nieco przygasł. W trzech kolejnych spotkaniach nie zdobył choćby jednego punktu. Dziś z pewnością na jego doświadczeniu będą opierać swoje nadzieję reprezentanci Czech, którzy będą chcieli pokonać Kanadę. Oczywiście zadanie ciężkie jednak nie niewykonalne, ponieważ ekipa Klonowego Liścia przyjechała do Niemiec w dość rezerwowym składzie. Mam nadzieję, że Jagr zagra tak jak grał w meczu z Francją oraz Norwegią i przy przynajmniej dwóch bramkach zapiszę się w raporcie meczowym.

Kurs z: Unibet
 
wojas 11

wojas

Użytkownik
Słowacja - Niemcy
Typ: -0.5 Słowacja ⛔
Kurs: 2.40
Nie wyobrażam sobie, żeby Słowaków zabrakło w ósemce, a dzisiaj do tego potrzebne jest zwycięstwo. Nie wiem szczerze powiedziawszy co się dzieje w tej fazie ze Słowakami, bo porażka z Danią w fatalnym stylu plus wczoraj Finlandia. Mam nadzieję, że Słowacy wczoraj troszkę odpuścili, bo szykowali się na dzisiejszy mecz, który wygrać muszą. Niemcy naprawdę cudów nie grają, grają odpowiedzialnie w obronie, w ataku bez fajerwerków, wierzę, że Słowacja dzisiaj zatriumfuje.
Kanada - Czechy no bet, mecz raczej o pietruszkę
 
Baqu 741,3K

Baqu

Forum VIP
Wielka bójka po meczu Kanada - Czechy


Dwie bramki zdobyte w drugiej tercji dały Czechom wygraną 3:2 z Kanadą na hokejowych mistrzostwach świata w Niemczech. W rezultacie nasi południowi sąsiedzi zajęli trzecie miejsce w grupie F i, podobnie jak Kanadyjczycy, awansowali do ćwierćfinału. Po meczu doszło do gigantycznej bójki zawodników obu zespołów.

Dla Czechów mecz z Kanadą był niezmiernie istotny. Porażka oznaczała pożegnanie się z turniejem.

Prowadzenie Kanadzie dał Ray Whitney, wykorzystując podanie Marca Giordano. Zespół Klonowego Liścia miał przewagę, jednak po błędzie Jordana Eberle. 19-latek podał w kierunku środka lodowiska, gdzie krążek przechwycił Jiri Novotny. Ten podał do Lukasa Kaspara, który po indywidualnej akcji wyrównał na 1:1.

W drugiej połowie drugiej kwarty bramki zdobyli Jaromir Jagr i Jakub Klepis, i Czesi prowadzili już 3:1. W trzeciej tercji kontaktową bramkę zdobył Matt Duchene, ale Kanadyjczycy nie zdołali doprowadzić do remisu.

Bijatyka po meczu

Po kończącej mecz syrenie na boisku wybuchła gigantyczna bójka, w którą zaangażowało się kilkunastu hokeistów. Zawodnicy obu zespołów okładali się pięściami i nie dawali się rozdzielić. Zawodnicy rezerwowi pozostali na ławkach, dzięki czemu udało się uniknąć większej awantury.

Kanada - Czechy 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Bramki: dla Kanady - Ray Whitney (7), Matt Duchene (59); dla Czech - Lucas Kaspar (19), Jaromir Jagr (33), Jakub Klepis (39).

Kary: dla Kanady - 16 minut; dla Czech - 16 minut.

Przegrana 2:3 z Czechami jest historyczną porażką dla zespołu Kanady. Po raz pierwszy od 1992 roku - kiedy wprowadzono rozgrywki grupowe - reprezentacja ojczyzny hokeja straciła trzy gole w meczu na tym etapie mistrzostw świata.

Kanada zajęła w grupie F czwarte miejsce i w ćwierćfinale zagra z przegranym w meczu Rosja- Finlandia, podczas gdy Czechy zmierzą się ze zwycięzcą tego spotkania.

iihf.com, tka

Program półfinałów i ćwierćfinałów:

▶ ćwierćfinały, czwartek

Kolonia

Rosja - Kanada (16.15)

Finlandia - Czechy (20.15)

Mannheim

Szwecja - Dania (16.15)

Szwajcaria - Niemcy (20.15)

▶ półfinały, sobota

Kolonia

Rosja/Kanada - Szwajcaria/Niemcy (14.00)

Szwecja/Dania - Finlandia/Czechy (18.00)
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Ależ emocje się Nam szykują dzisiejszego dnia podczas MŚ. Srogi rewanż za IO i druzgocącą porażke Sbornej na tamtej imprezie. Teraz oczywiście Kandayjczcy w bardzo innym składzie. Dośc powiedziec że ze składu który grał na IO został tylko Corey Perry, a reszta zawodników zmieniona. W dodatku problem z obsadą bamki bo ani Chris Mason, ani jego zastępca nie spisują się zbyt dobrze. U Rosjan mamy Varlamova, który przeciwko Finom rozegrał świetne zawody. Owszem sprzyjało mu i troche szczęście bo krążek po strzałach rywali bodaj trzykrotnie odbijal się od słupka i poprzeczki, ale obronił kilka bardzo groźnych sytuacji. Może nie zaliczył najefektowniejszej parady tych Mistrzostw jak Vehanen po strzale Malkina, ale i tak jego gra jest bardzo pewna. A skład Rosjan w porównaniu z IO nie różni się zbyt wiele. Z Finami rozprawili się gładko wygrywając 5:0. Wcześniej może i się męczyli ze swoimi przeciwnikami, ale i tak wygrywali mecze. Na takie spotkanie jak dzisiaj wyjdą podwójnie zmobilizowani. W dodatku rywal nie ma zbyt wielu atutów w swojej grze. Stamkos wrócił już po urazie, ale przeciwko Czechom to niczego ciekawego nie pokazał, tak jak cały zespół Klonowych Liści. Dla mnie Kanada dzisiaj przegra to spotkanie i stawiam pewny triumf Sbornej Rasiji ;)
:hokej:Rosja - Kanada Typ : Rosja60&#39; @ 1,53 Tobet ✅5:2
Z innych meczów to wg mnie ciekawie wygląda też typ że Szwajcarzy awansują . Owszem Niemcy grają u siebie,ale oni myślę że i tak osiągneli już ponad stan możliwości wynik. Kto by się spodziewał że zajdą aż do 1/4. Niby po takim sukcesie mogą zagrac na luzie bo spełnili już pokładane w nich nadzieje. Szwajcarzy do pewnego momentu byli niepokonani. Wygrali wysoko z Kanadą 4:1. Wiadomo że to nie ta Kanada, ale dla mnie zdecydowanie większym potencjałem dysponują Szwajcarzy niż Niemcy. Wygrane Niemców były jakby wymęczone, czasem sprzyjało im szczescie. Brawa dla nich za taki rezultat na własnych śmieciach, ale sądze że dzisiaj jednak zwyciężą Szwajcarzy;) W sumie myślalem też o typie poniżej 5,5gola w tym meczu, ale kursy nie są zbyt zachwycające, a już @1,37 to na pewno nie porywa więc wybieram opcje ML na Suisse.
:hokej:Niemcy - Szwajcaria Typ : Szwajcaria ML @ 1,63 Tobet⛔0:1
Co prawda myślalem jeszcze o typie Over4,5gola w meczu Finów z Czechami, ale chyba odpuszcze i zagram tylko dubla, o którym wspomniałem powyżej;)
 
kuba86 2K

kuba86

Użytkownik
Rosja - Kanada | Rosja @ 1.47 Bet365
Można by rzecz rewanż za ćwierćfinał IO w Vancouver, ale przecież Kanada w Niemczech to nie ta sama Kanada co na IO. Skład reprezentacji Klonowego Liścia niczym nie przypomina tego z zimowego turnieju. Między innymi z tego powodu faworytem do awansu jest dzisiaj Rosja. Rosjanie są niepokonani od 2007 na Mistrzostwach Świata. W turnieju w Niemczech prezentują się wyśmienicie. W przeciwieństwie do Kanadyjczyków, oni dysponują pełnym składem. Ostatni ich mecz z Finlandią (5:0) to był popis ofensywy Sbornej. Wg mnie jednym z najlepszych Rosjan w MŚ jest Afinogenov, który ma fantastyczne uderzenie z niebieskiej oraz jest bardzo zwrotny. Biorąc po uwagę formę obu ekip z tego turnieju, bo przecież 4 miejsce w grupie dla Kanady to lekkie rozczarowanie, bez wątpienia mogę stwierdzić, że nie zobaczymy powtórki meczu ćwierćfinałowego z Vancouver, gdzie Kanadyjczycy rozgromili Rosjan. Dzisiaj to raczej Sborna może pokusić się pogrom.;)
 
pietaszek89 1,6K

pietaszek89

Użytkownik
Szwecja - Dania P.Regin dwa lub więcej punktów (6,25)

No to pora na underdoga. Dziś o 16:15 pierwsze dwa ćwierćfinały Mistrzostw Świata w Niemczech. Mistrzostwa sporych niespodzianek, więc warto ryzykować czasem większe kursy. Szwedzi ostatnio prezentowali znakomitą formę strzelając Kanadzie i Szwajcarii osiem bramek i tracąc zaledwie jedną. Widać, że śmiało myślą o pozycji medalowej w tym turnieju co jest dość realne. Najpierw jednak trzeba pokonać sensację tych mistrzostw czyli Danię. Dania od początku turnieju sprawia niespodzianki najpierw wygrali z Finlandią i USA, potem rozgromili Słowację. W następnych dwóch meczach nieco odpuścili, ale mimo wszystko udało im się awansować z czwartego miejsca do ćwierćfinałów. Przed turniejem zadaniem nr 1 było utrzymanie się w elicie, a tutaj udało się dojść, aż do ćwierćfinału. Oczywiście w ćwierćfinale dużych szans nie mają, ale z pewnością nie podłożą się przed ekipą Szwecji. Na pewno są w stanie nawiązać walkę na co też liczę. Jeżeli chodzi o zawodników to zdecydowanie najlepiej na tym turnieju spisuje się Peter Regin. Napastnik grający na co dzień w Ottawie Senators jest najlepiej punktującym zawodnikiem Danii na tym turnieju. Do tej pory zdobył dwa gole i pięć asyst. W klasyfikacji ogólne mistrzostw zajmuje czwarte miejsce z nie byle kim, bo samym Ilyom Kovalczukiem. Na pewno Duńczyk może uznać te mistrzostwa za udane. Dużo wskazuje, że będzie to ostatni mecz Danii w tegorocznych mistrzostwach, więc liczę, że Peter zaprezentuje się na tyle dobrze, żeby pokryć mój typ.

Kurs z: Unibet
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Rosja - Kanada -&gt; over 5,5 goals [1.97] [Betsafe] ✅
Dwie światowe potęgi znów w starciu bezpośrednim. Oczywiście dużo większe szansę na wygraną daje Rosjanom ale jest to jednak jeden z tych meczy w których wszystko może się zdarzyć i mnie 1.60 na Sborną nie przekonuje. Widzi mi się natomiast wizja meczu overowego, Kanadyjczycy jak już wspominano mają problem z bramkarzami i obroną - kuleje zwłaszcza szybkość obrońców (łapanie wielu kar spowodowanych opóźnionymi reakcjami). Atak Klonowych Liści jest jednak najdelikatniej mówiąc przyzwoity i jestem przekonany że wykrzesa z siebie t oco najlepsze w starciu z odwiecznym rywalem. Rosja naszpikowana gwiazdami, w najmocniejszym praktycznie składzie nie brakuje tu żadnego istotnego nazwiska - od bardz wielu meczy Rosjanie nie zeszli under 3 goals więc sądze że i dziś wykorzystają słabe punkty Kanady i zdobędą minimum 3 gole.
Rosja - Kanada -&gt; Rosja over 2,5 goals [1.45] ✅
Finlandia - Czechy -&gt; under 1,5 goals in 1T [1.65] ✅
AKO = 2.39
[Betsafe]

O Rosjanach już napisalem więc skupie się na drugim typie. Czesi i Finowie grają troszkę inny hokej niż wspomnieni Rosjanie i Kanadyjczycy. Ogólnie Skandynawski hockey znany jest z tego że jest poukładany raczej od tyłu do przodu, tj duży nacisk kładzie się na zabezpieczenie własnej bramki a z przodu zawsze coś wpadnie. Od jakiegoś czasu podobnie grają Czesi choć wynika to raczej ze słabej postawy i nie egzekwowania wszystkich taktycznych aspektów czyli poprostu ze złej gry. Nasi południowi sąsiedzi znani byli z bardzo ofensywnego nastawienia ale w tej chwili na tym turnieju i w ogóle w ostatnich miesiącach ich wyróżniającą postacią jest bramkarz Vokoun a najlepsi napastnicy zawodzą. Pierwsza tercja powinna być grana przez obie ekipy ostrożnie, stąd kurs na under.
 
fox71 2,2K

fox71

Forum VIP
Kanada- Rosja hokej na lodzie czy Alex Ovechkin strzeli gola? typ TAK kurs 2.10⛔

kurs 2.10| STAWKA 100.00 PLN | EW 210.00 Tobet

Delikatnie puszczona kontynuacja na gola Alexa.Króciutkie statystyki Alexa z Mistrzostw ,6 meczy,5 goli ,1 asysta, strzały oddane 32,najwięcej z drużyny Sbornej.Czas przebywania na lodzie ogólnie ---&gt; 107m:34 s ,drugi czas przebywania na lodzie w drużynie.Alex w pierwszych 5 meczach pokonał choć raz goalies:Słowacji,Kazachstanu,Białorusi,Niemiec oraz Danii.Jedynie Petri Vehanen skutecznie bronił strzały ,,Łowcy&quot; ,Alex oddał w meczu z Suomi 9 strzałów,raz trafił w słupek.Patrząc na grę Alexa na Mistrzostwach i jego zaangażowanie, jestem skłonny postawić te 100 złociszy na to zdarzenie.Hokeista ,który w 396 meczach w NHL strzela 269 goli,podrażniony odpadnięciem z PO z ,,Habs&quot;,oraz pamiętający kompromitującą porażką 3-7 na Olimpiadzie z zawodnikami z symbolem Klonowego Liścia na piersiach ,udowodni,że jest według mnie najlepszym hokeista na świecie.Go Alex!!!
 
kuba86 2K

kuba86

Użytkownik
Rosja - Niemcy | Rosja -2,5 @ 1.68 Bet365
Rosjanie po meczu z Kanadą w moich oczach stoją na najlepszej drodze po kolejny triumf w mistrzostwach świata. W półfinale zmierzą się z gospodarzami turnieju Niemcami, którzy wyeliminowali w 1/4 finału Szwajcarów. Warto dodać, że meczu otwarcia mistrzostw Niemcy pokonali Jankesów.;) Po raz kolejny atak Rosjan opiewam na będącym w wysokiej dyspozycji Afinogenovowi. To on strzelił na 1:0 w ćwierćfinale z Kanadą i to on ciągnie atak całej drużyny. Sądzę, że dzisiaj będzie podobnie i ze strony Sbornej nie będzie żadnej litości w stronę gospodarzy i zobaczymy podobny mecz, jaki widzieliśmy w czwartek w wykonaniu Rosjan. ;)

Edit by Vader
Skróty viedo z półfinałów:
http://www.youtube.com/watch?v=9XyKNJAFKxE&amp;amp;feature=player_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=d30PvJU-_J4&amp;amp;feature=player_embedded
Czas na walkę o poszczególne medale.
Walka o złoto: Rosja - Czechy
Walka o brąz: Szwecja - Niemcy
 
krzosz1987 1,2K

krzosz1987

Użytkownik
Hokej: MŚ elity 2010, godzina: 16:15
Spotkanie: Szwecja - Niemcy
Typ: 2
Kurs: 4,30
Bukmacher: Betsafe
Po wczorajszych dramatycznych spotkaniach półfinałowych w MŚ elity dzisiaj zapadną ostateczne rozstrzygnięcia. Najpierw w meczu o 3 miejsce Szwecja zagra z Niemcami. Ja postanowiłem zagrać tutaj niespodziankę i triumf rewelacyjne grających gospodarzy turnieju.
Szwecja do dzisiejszego spotkania przystępuje jako chyba największy przegrany wczoraj 8 sekund przed końcową syreną stracili z Czechami gola który doprowadził do dogrywki i rzutów karnych w których przegrali finał. Po takim meczu ciężko będzie im dojść do siebie i rywalizować tylko o brązowy medal. Szwedzi co ciekawe w ostatnich latach to stały uczestnik spotkań o brąz. Tylko w sezonie 2006 grali w finale i wygrali z Czechami 4:0, a tak 2005 i porażka o 3 miejsce z Rosją 3:6, rok 2007 i porażka z Rosją 1:3 również w meczu o brąz, rok 2008 i kolejna porażka o brąz tym razem z Finlandią 0:4. Rok temu również grali w meczu o brąz ale wygrali z USA 4:2 tutaj jednak można powiedzieć, że zagrały dwie ekipy którym już nie zależało ale bardziej było widać to w poczynaniach ekipy USA i to oni przegrali.
Co do Niemców to tegoroczny turniej jest ich najlepszym w historii i zrobią wszystko by wywalczyć brąz. Wczoraj swoją grą z Rosją (1:2) udowodnili, że są znakomicie przygotowani a ich gra defensywna sprawia masę problemów lepszym ekipom. Myślę, że przed własną publicznością nasi zachodni sąsiedni będą chcieli zdobyć brąz i patrząc na ostatnie wyniki Szwedów w spotkaniach o brąz powinni im się to udać. Byłby to spory sukces który mam nadzieje się ziści.
 
kuba86 2K

kuba86

Użytkownik
Rosja - Czechy | Rosja @ 1.50 Bet365
Rosja po zaciętej walce z Niemcami awansowała do meczu finałowego po golu Pavla Datsyuka. Natomiast Czesi po golu Karela Rachunka w 19:52 minucie trzeciej tercji doprowadzili do wyrównania na stan 2:2. W karnych okazali się lepsi i wyeliminowali Szwedów. Dzisiaj zmierzą się oni z Rosjanami w walce o krążki złotego koloru. Oczywiście wczorajszy typ na Rosjan -2,5 okazał się niewypałem. Zdałem sobie z tego sprawę kilka minut przed meczem, kiedy jeszcze raz patrzyłem poczynania Niemców w tym turnieju. Nasi zachodni sąsiedzi maja bardzo dobry difens i są drużyną wyjątkowo underową, pokazali to m.in. w meczach ze Szwajcarią (1:0), z USA (2:1 po dogrywce) no i wczoraj z Rosjanami (1:2). W tym turnieju również w dobrej formie jest bramkarz Czech Vokoun. Gdyby nie on to wczoraj Szwecja gładko sobie poradziła z naszymi południowymi sąsiadami. Dzisiaj jednak naprzeciw jego staną hokeiści rosyjscy i już nie będzie tak łatwo. Sborna potrafi strzelać bramki i pokazali to w praktycznie każdym meczu na tym turnieju. Nie wyobrażam sobie tego, by to nie oni zwyciężyli w Niemczech. Liczę, że wreszcie się przełamie Kovalchuk i Ovechkin. Z całą pewnością będzie to bardzo emocjonujący finał. ;)
 
Baqu 741,3K

Baqu

Forum VIP
Finał MŚ w hokeju. Czesi pokonali Rosjan!
Na mistrzostwach świata w Niemczech w finałowym meczu Czesi sensacyjnie pokonali faworyzowanych Rosjan 2-1. W każdej tercji padała jedna bramka, dwie pierwsze to dzieło Klepisa i Rolinka. Honorowego gola dla Rosji strzelił w końcówce meczu Datsyuk. Czesi przerwali w finale wspaniałą passę Rosjan.
Rosjanie przed finałem mogli legitymować się wspaniałą passą - nie przegrali bowiem 27. kolejnych meczów. Przed spotkaniem o złoto wydawało się, że to właśnie oni są murowanym faworytem do tytułu. To w reprezentacji Sbornej przez cały turniej błyszczały gwiazdy światowego formatu. Dla Czechów, którym przed mundialem odmówiło gry ponad 20 zawodników z NHL, sukcesem miało być już wyjście z grupy.
Dla skazanych na porażkę hokeistów mecz zaczął się wspaniale. Już w 20. sekundzie, po błędzie rosyjskiej obrony do siatki trafił, jak się później okazało, dobrze dysponowany tego wieczoru Klepis. Zszokowani Rosjanie nie mogli otrząsnąć się przez całą pierwszą tercję. W ostatniej sekundzie do bramki Vokouna trafił Datsyuk, ale w kontrowersyjnej sytuacji sędziowie nie uznali bramki dla Sbornej (Datsyuk trafił do siatki po syrenie).
Druga tercja to popis mądrej gry Czechów, którzy w 38. minucie podwyższyli prowadzenie. Choć wydawało się, że Rolinek skierował krążek do siatki nogą, arbitrzy uznali, że bramka została zdobyta prawidłowo. Po dwóch tercjach Czesi sensacyjnie prowadzili 2-0.
Rosjanie mieli się rzucić do ataków od początku trzeciej tercji, ale to Czesi częściej gościli pod bramką Varlamova. Dodatkowo, hokeiści Sbornej zaczęli nie wytrzymywać presji - dwie kary, znacząco utrudniły im grę ofensywną w końcówce. Honorowego gola dla Rosji zdobył w 59. minucie Pavel Datsyuk, ale jak się okazało na nic więcej nie starczyło czasu.
Przed mistrzostwami świata gwiazdor Czechów Jaromir Jagr obawiał się, że w takim składzie jego reprezentacja będzie walczyła o utrzymanie w elicie hokejowej. Rosjanie byli murowanym faworytem finału, ale do domu wracają &#39;tylko&#39; ze srebrnym medalem.
sport.pl
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom