>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

19 kolejka T- Mobile Ekstraklasy 15.03 - 18.03.2013

Status
Zamknięty.
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
i w zasadzie tylko puchar Polski może go uratować.
Nie do końca można się z tym zgodzić.Przy potencjalnym zwycięstwie nad Pogonią ta strata do czołówki aż tak wiele wynosić nie będzie bo tylko 6 pkt, a zostanie 11 kolejek w których można zdobyć 33pkt więc ligi nie warto odpuszczać bo w dwumeczach o puchar może być różnie.Nawet zajęcie 4 miejsca jest ważne w perspektywie zakwalifikowania się do samego finału PP jeśli oczywiście Legia w nim zagra i nie zdobędzie mistrzostwa.
Z tego co pamiętam finalista PP automatycznie gra w europejskich pucharach, jeśli jej rywal zdobędzie mistrzostwo kraju, jeśli jednak nie zdoła wtedy miejsce w pucharach przypada 4 drużynie w lidze.Mogę się mylić, wtedy niech ktoś poprawi.
 
adam_adam 181

adam_adam

Użytkownik
BWIN wystawił już kursy na kolejną kolejkę... Trochę okazji można załapać - np. w derby Warszawy kurs na Legię to aż 2.60 - chyba za wysoko. Minus tylko taki, że pieniądze beda &quot;zamrozone&quot;.
 
S 42

szuwi1

Użytkownik
Chyba warto zagrać i zrobić surebeta. Myślę, że w sobotę kurs będzie ok. 2,00 - 2,20 na Legię. Wiadomo, że w Legii nie zagra Jędrzejczyk - pauzuje za kartki. Można też w Gamebookers, te same kursy i wygląd strony. A z Bwinem są teraz podobno jakieś jazdy, ciekawe jak w GB.
 
L 2

lawica

Użytkownik
Ja bym przestrzegał dzisiaj przed graniem na Wisłę. Widać, że za wszelką cenę będą chcieli przez puchar Polski wywalczyć miejsce w europejskich pucharach, a liga jest dla nich stracona doszczętnie. Ten zespół przez cały sezon prezentuje się marnie. Przyjedzie Pogoń, która w jakimś meczu musi odpalić. Zawodnicy ciekawi, a i gra w meczu z Piastem też wcale nie była tragiczna(warunki pogodowe i zmuszenie do gry atakiem pozycyjnym wpłyneło na wynik) Śmierdzi mi tu ostro remisem.
 
sieku 31

sieku

Użytkownik
Widać, że za wszelką cenę będą chcieli przez puchar Polski wywalczyć miejsce w europejskich pucharach, a liga jest dla nich stracona doszczętnie.
Mają 26 punktów, jeśli wygrają będą mieli 26. Polonia W. która jest na 3 miejscu ma 32 punkty. Mamy 19 kolejkę i Wisłę od trzeciego miejsca może dzielić 5 oczek... liga jest doszczętnie stracona?!
Przy postawie nawet czołowych zespołów Ekstraklasy różnica 5 oczek jest do nadrobienia w 2 kolejki.
Bo o tym, że w klubach na pewnym poziomie nie ma [lub być nie powinno] zjawiska odpuszczania ligi na etapie 19 kolejki na rzecz PP to chyba oczywiste.
Można oczywiście jeszcze robić kalkulacje z założeniem że zdobywca PP znajdzie się w czołówce tabeli... ale to już przesada ;)
 
adaszet 0

adaszet

Użytkownik
Nie bardzo rozumiem wasze uzasadnienia, że dla Wiślaków liga jest stracona - przecież mamy dopiero początek rundy wiosennej! Na majstra nie ma już co prawda szans, ale dalej pozostaje walka o jak najwyższe miejsce w lidze. Piłka nożna to biznes, pozycja wyżej to dodatkowe kilkaset tysięcy, a w Krakowie się nie przelewa. Po sezonie zapowiada się czystka w szatni, więc dodatkową motywacją dla zawodników jest utrzymanie się w zespole. Kolejnym argumentem przepowiadającym za Wisłą jest wysoka forma Patryka Małeckiego. Po odejściu Meliksona drużyna potrzebowała lidera z prawdziwego zdarzenia, którym &#39;Mały&#39; wydaje się być. Powinien naładować i nastawić wszystkich w szatni na zwycięstwo Wisły.

+ jeszcze dodatkowo do składu powracają po kontuzjach Genkov, Garguła i Kosowski, a więc siła ofensywna drużyny (z pominięciem tego ostatniego :p)
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Śląsk - Podbeskidzie over 2,25 1,97 4/10 ibc ⛔ połowa przegrana
Śląsk u siebie stwarza sporo okazji, zostawia sporo miejsca na skrzydłach,
potrafi wyprowadzać dobrze kontrataki, sam na takie często się naraża, dlatego gram over.
Czas na przebudzenie Mili, liczę na lepszą skutecznośc niz podczas pierwszego meczu u siebie w tej rundzie,
dla Idzie strzeli Demjan, Śląsk do overu swoje dorzuci.
 
amagicw 120

amagicw

Użytkownik
Śląsk(-1) vs Podbeskidzie(+1) typ 2
kurs:1.719
stawka:8/10
Analiza
H2H każdy może sobie sprawdzić, oglądałem ostatni mecz Podbeskidzia, mimo porażki zaprezentowali się b. dobrze. Co do WKS to widziałem jego potyczkę z Koroną, nie wypadli dobrze, a jedynie przeciętnie. Śląsk u siebie prezentuje się o wiele lepiej dlatego tutaj zabezpieczenie +1, aczkolwiek mam cichą nadzieję, że bielsko - biała sprawi tutaj niespodziankę.W rundzie wiosennej jak narazie pozytwnie zaskoczenie cz. latarni.
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
+ jeszcze dodatkowo do składu powracają po kontuzjach Genkov, Garguła i Kosowski, a więc siła ofensywna drużyny (z pominięciem tego ostatniego :p)
Kosowski na chwile obecną to jedyny piłkarz Wisły który potrafi wykonać dobrą wrzutkę w pole karne (czym się wyróżnił min w meczu z Jagą, a już nie pamiętam dobrego dośrodkowania w wykonaniu Wisły, same kartofle spadające jak balon)
Szarże Małego z jednej, wrzutki z Kosy z drugiej mogą urozmaicić trochę jak dotąd drętwą na pałe grę Wisły.No i oczywiście wole kota w worku w postaci Genkova, niż Sikorskiego który chyba zwyczajnie nie ma ikry na męską gre z przodu.Oczywiście zobaczymy co wymyśli trenejro, choć mi się zdaje że Daniel jest faworyzowany przez Kulawika więc pewnie będzie zajmował miejsce na boisku, Genkov trzymany z boku z racji chęci rozwiązania kontraktu przez klub.
 
adaszet 0

adaszet

Użytkownik
Kosowski na chwile obecną to jedyny piłkarz Wisły który potrafi wykonać dobrą wrzutkę w pole karne (czym się wyróżnił min w meczu z Jagą, a już nie pamiętam dobrego dośrodkowania w wykonaniu Wisły, same kartofle spadające jak balon)
Może masz rację, ale to jedyny element w którym Kosowski jeszcze potrafi coś zdziałać. Wyobrażasz sobie 35 latka biegającego za każdą piłką w pocie czoła? W pierwszym meczu z Jagiellonią był tego najlepszy obrazek: Kosa traci piłkę pod bramką przeciwnika, po czym spacerkiem wraca na własną połowę. Szczerze mówiąc wolę już zamiast niego Daniela, bo biega za piłką (nie zawsze mądrze, ale kto nie ma w głowie ten ma w nogach).
 
marcinkiko 172

marcinkiko

Użytkownik
Nie zagrają:
Wisła: Czekaj (kontuzja), Chavez (kartki).
Pogoń: Kolendowicz, Tadrowski (kontuzje), Janukiewicz (kartki).
Nie wprowadzajmy ludzi w błąd. Kolendowicz i Tadrowski już od tygodnia trenują. Kolenda jest na ławce, Tadrowski w pierwszym składzie. Janukiewicz pauzował w poprzedniej kolejce, dziś jest już na ławce.
Typ popieram i dorzucam under 2.5. Pogoń ma ogromny problem ze strzelaniem bramek (brak rasowego napasnika). Dziś na szpicy zagra Frączczak, który zdecydowanie woli grać na bokach pomocy. Do tego dwóch defensywnych pomocników (Pogoń gra tak rzadko) zwiastuje nastawienie bardziej na grę obronną. Wisła ma podobny problem, bramek u siebie zbyt dużo nie strzelają. Ostatnio zwyżka forma, ale Pogoń ogromnie zmotywowana pojechała do Krakowa i będą ostro walczyć o każdą piłkę. Niski remis bądz 1-0/0-1 bardzo prawdopodobne.
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Wisła - Pogoń 1,97 4/10 ibc ✅
Wisła gra coraz lepiej z każdym meczem.
Pogoń jest najgorzej grającą drużyną tej rundy, dla mnie dziś
nie mają argumentów przeciwko Wiśle, bo w ciągu tygodnia nie złapali na pewno formy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
dibetto 152

dibetto

Użytkownik
Wisła - Pogoń 1,97 4/10 ibc

Wisła gra coraz lepiej z każdym meczem.
Pogoń jest najgorzej grającą drużyną tej rundy, dla mnie dziś
nie mają argumentów przeciwko Wiśle, bo w ciągu tygodnia nie złapali na pewno formy.
Wisła gra coraz lepiej - zgoda.
Ale czy Pogon taka słaba to bym nie rokował. Pierwsz mecz przegrali wysoko, ale z dobrze przygotowanym do rundy Zagłębiem. Potem pechowo rozpoczęli z Lechią i wtopili w anormalnych warunkach u siebie z Piastem.

Wisła gra dobrze, ale z drugiej strony według mnie zobaczymy podrażnioną Pogoń, która tak naprawdę zagrała na razie jeden słaby mecz według mnie. Meczów z Lechią i z Piastem nie chce oceniać.

Tego meczu nie stawiałem, bo widzę coraz lepszą grę Wisły, ale widzę też że Pogoń jest troche niesprawiedliwie ocenianiana. Gdybym grał, to na przekór, szukałbym X2 @ 1,9
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk
Typ: 1 DNB ✅ 2:0 ????
Kurs: 1.60 (Expekt)

Spotkanie kończące 19 kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Na stadion przy ul Okrzei przyjedzie Gdańska Lechia, która ku zaskoczeniu wielu osób prezentuje przyzwoitą formę. Oba zespoły mają o co grać, bowiem wyprzedzające ich zespoły potraciły w ten weekend punkty ( Lech , Śląsk , Polonia , Górnik , Zagłębie). Szanse na awans do europejskich pucharów zatem wzrosły ,a więc możemy się spodziewać ciekawego widowiska.
Pastuchy w tej rundzie jak i całym sezonie prezentują się przyzwoicie. Zajmują 8 lokatę co jak na beniaminka jest sporym sukcesem. A Lechia? Runda jesienna na + chodź mogło być lepiej. Odejście Traore miało równać się z gorszą grą Lechii oraz jej skutecznością, jednak tak na szczęście Gdańszczan się nie stało. Dlaczego więc gram w kierunku gospodarzy? Oglądając mecz Piasta z Pogonią w Szczecinie byłem pod wrażeniem współpracy Docekala z Jurado. Ta dwójka naprawdę robiła &#39;różnice&#39; i jeżeli jutro to powtórzą o wygraną Piasta jestem spokojny. Do składu wraca ponad to Zganiacz ,który powinien skutecznie rozbijać ataki przyjezdnych. H2H wyrównane a więc kieruję sie tu głównie formą poszczególnych zawodników. Innym wartym gry typem jest również BTS.
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Piast (-0,25) - Lechia 2,02 3/10 sbo ✅
Piast zagrał dobrze w Szczecinie, wcześniej po dobrym meczu pechowo zremisował u siebie z Zagłebiem,
tracąc gola w końcówce meczu.
Lechia zagra pewnie z kontry, może i odnosi dobre wyniki na wiosnę,
ale po tym co zagrała ostatnio u siebie z Koroną grającą w 10 w ich stronę na pewno nie zagram.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna, Polska, Ekstraklasa
Spotkanie: Piast Gliwice - Lechia Gdańsk
Typ: BTS
Kurs: 1,95
bwin
Na zakończenie zmagań XIX kolejki spotkań w naszej Ekstraklasie zmierzą się ekipy Piasta Gliwice i Lechii Gdańsk. Mi osobiście ciężko jest wytypować wynik tego pojedynku gdyż obie ekipy stać jest dzisiaj na zwycięstwo. Gliwiczanie powoli pną się w górę ligowej tabeli co jak na beniaminka jest bardzo dobrym wynikiem. W pierwszej wiosennej kolejce przegrali oni z Górnikiem Zabrze ale później był remis z Zagłębiem Lubin jeden do jednego. Gola dającego &quot;Miedziowym&quot; punkt strzelił Banaś w dziewięćdziesiątej minucie. Przed tygodniem zaś pokonali oni na wyjeździe Pogoń Szczecin. W tych dwóch ostatnich pojedynkach bramki strzelał Czech Tomas Docekal który fantastycznie gra w parze z Rubenem Jurado i tę parę muszą zneutralizować gracze Lechii jeśli myślą o korzystnym wyniku. Jeśli chodzi o ofensywę to trener Marcin Brosz nie ma co narzekać gorzej jest z obsadzeniem linii obrony. Jeśli chodzi o Lechię Gdańsk to podobnie jak &quot;Piastunki&quot; wygrali ostatni ligowy pojedynek. Pokonali Koronę Kielce trzy do dwóch. Wcześniej były dwa remisy z Pogonią Szczecin i Polonią Warszawa. Bobo Kaczmarek pokazuje że na swoim fachu się zna i nie pozwoli aby jego podopieczni odpuścili sobie te spotkanie. Mecz ten dla obu ekip może mieć duże znaczenie po utracie punktów przez zespoły wyżej stojące w tabeli zrobiło się bardzo ciasno i zwycięstwo którejś z ekip da nawet realne szanse walki o Europejskie Puchary. Oba zespoły strzelają dużo bramek ale też i sporo tracą. Zapowiada się zacięty mecz obfitujący w bramki na co liczę.
 
sieku 31

sieku

Użytkownik
Spotkanie: Piast - Lechia
Typ: W której połowie 1. drużyna [Piast] zdobędzie więcej goli? - w II połowie
Kurs: 2.75
Buk: Bwin
Analiza:
Poniedziałkowe mecze zazwyczaj są dziwne... zwłaszcza taki, gdzie brak jednoznacznego faworyta. Zarówno średni Piast jak i przeciętna Lechia mają szanse na punkty. Za gospodarzami przemawia dodatkowo atut własnej murawy, jednak to bywa czasem bardzo złudne. Obstawianie zwycięzcy to chyba ruletka większa niż zwykle w Ekstraklasie :wink: Ale jednak, coś postawić jest miło, tak dla lepszego oglądania :wink:
Scenariusz na ten mecz mam taki: Lechia pierwszą połowę się broni bo remis na wyjeździe nie jest zły. Przede wszystkim nie stracić gola. Piast siłą rzeczy trochę poatakuje, choć bez przesady - to Piast, poza tym głupio by było odsłonić się i do szatni schodzić z przykrym wspomnieniem kontry gości. Nie zdziwi mnie wynik do przerwy 0-0. Nie zaskoczy również 0-1 dla gości. Lechia słabą ekipą nie jest... nie bardzo słabą. Mogą gola zdobyć...
Druga połowa to już walka. Czasu mniej, a Piast albo rozpaczliwie goni wynik albo... mniej rozpaczliwie goni wynik - mniej bo z remisu. Tak czy siusiak, myślę że w drugiej połowie Piast będzie się bardzo już starał strzelić gola.
Lechia przy 0-0 myślę że nie zmieni strategii i będzie wyczekiwać. Raczej znacznie nie wzmocni ataku. Przy 0-1 zdecydowanie będą bronić wyniku!
I tu miejsce na obserwacje i statystyki :wink: Goście, co pokazali w ostatnich meczach, łatwo dekoncentrują się w końcówkach meczy. Bez znaczenia czy u siebie czy na wyjeździe. Z Koroną strzelili w II połowie dwa gole i 2 stracili, w tym jeden w 93 minucie. Z Pogonią w 95 minucie, Z Polonią w 88 minucie. Statystyka ciekawa tym bardziej że w powyższych meczach nie tracili goli w pierwszej połowie! Nie wydaje mi się że jest to kwestia złego przygotowania kondycyjnego ale raczej dekoncentracja. A o utratę skupienia zawsze łatwiej na wyjeździe, gdzie kibice nie pomagają...
Zakładając że gospodarze coś w meczu strzelą, że agresywniej zagrają w II połowie i biorąc pod uwagą ;przypadłość&#39; Lechii to kurs 2.75 jest niemal prezentem :grin: Myślę, że można grać jakieś 7/10!
 
tpptp123 9

tpptp123

Użytkownik
Spotkanie: Piast - Lechia
Typ: BTS
Kurs: 1.85
Buk: Sportingbet
Zgadzam się z Sieku, że poniedziałkowe mecze Ligi Polskiej są &quot;dziwne&quot;. Coś jak niedzielne mecze sniadaniowe w Hiszpanii i Serie A. Dziś spotykają się drużyny, które na wiosne prezentują się ciekawie. Zwłaszcza Piast zaskoczył wygrywając m.in w Szczecinie, choc Pogoń po tym co wczoraj zaprezentowała na wyjeździe w KRK, utwierdziła mnie w przekonaniu, że jest obecnie najsłabszą drużyną w Ekstraklasie. Co do Lechii to miała dużo szczęscia w starciu z Koroną. Według mnie była drużyną gorszą mimo to zapisała 3 punkty na swoim koncie. Jak dla mnie dzisiejszy wynik będzie oscylował wokół remisu, dlatego BTS jest moim zdaniem rozsądnym typem na ten mecz.
 
challenger 15,3K

challenger

Forum VIP
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk
Typ: Lechia Gdańsk @ 3.10
Bwin
O godz.18.30 rozpocznie sie ostatnie spotkanie 19.kolejki T-Mobile Ekstraklasy.
Spotkają się 2 drużyny górnej połówki tabelki,ale jakże te 2 drużyny są chimeryczne. Z jednej strony gospodarze którzy w ostatniej kolejce pokonali na wyjeździe Pogoń w Szczecinie z drugiej Lechia,która kojarzy mi się z zespołem który lepiej wygląda na wyjeżdzie niż u siebie. W ostatniej kolejce bardzo szczęśliwie pokonali u siebie Koronę. Piast w tym sezonie jest druzyną niemal bezkompromisową albo wygrywa,albo przegrywa (bilans 8-2-8). Do wyboru na drużynę gości przekonuje mnie to,że Lechia w ostatnich 6 meczach tylko raz schodziła z boiska pokonana oraz to,że historii starć obu drużyn przeważnie to goście byli górą. Może to bardzo słabe argumenty ale w polskiej lidze wszystko sie może zdarzyć jak już mogliśmy się przekonać nie raz. (Stawka minimalna) ;)
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP
Piłkarze gliwickiego Piasta do rundy wiosennej ekstraklasy przygotowywali się m.in. na obozie w hiszpańskim Alicante. Znaczących transferów zimą nie było, udało się natomiast pozyskać nowych sponsorów. Nadrzędnym celem beniaminka pozostaje utrzymanie. Tak pisano niespełna miesiąc temu. Teraz ku zdziwieniu wszystkich Piast nie walczy o utrzymanie, a całkiem nieźle sobie poczyna. W 4 meczach rundy wiosennej Piast tylko jeden jedyny raz przegrał. To cieszy kibiców, działaczy i samych piłkarzy, którzy coraz głośniej mówią o włączeniu się do walki o europejskie puchary!
Piast w tym sezonie jest druzyną niemal bezkompromisową albo wygrywa,albo przegrywa
Coś w tym jest, ale dzisiaj według mnie zanosi się na kolejny, trzeci remis. Drużyna Lechii na wyjazdach gra dość dobrze, to ich ratuje.. W tabeli &quot;formy&quot; Piast znajduje się już na 4 pozycji, więc puka do pierwszej trójki. Lechia dopiero 11 pozycja. Na to trzeba zwrócić uwagę. W poniedziałkowy wieczór nie spodziewałbym się fajerwerków, a z remisu jedni i drudzy powinni być zadowoleni..

Piast Gliwice - Lechia Gdansk 2:0 ⛔
Typ: X
Kurs: 3.15


 
Otrzymane punkty reputacji: +2
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom