>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

19 kolejka T- Mobile Ekstraklasy 15.03 - 18.03.2013

Status
Zamknięty.
maciejsokol92 49

maciejsokol92

Użytkownik
Co do meczu Jagiellonia - Polonia to trzeba pamiętać, że w Polskiej lidze jest tendencja do zwalniania trenerów przez piłkarzy. Z tego powodu mogą być dwa różne wyniki, albo Jagiellonia rzuci się by za wszelką cenę wygrać ten mecz lub przejdzie obok niego, żeby tylko pozbyć się Hajty. Coraz więcej smrodu zaczyna się robić po wypowiedziach Tomasza Hajty co na pewno nie wpływa dobrze na tą drużynę, która i tak w tym sezonie gra o pietruszkę, dla mnie no bet. Moim zdaniem co do ilości bramek też trudno znaleźć odpowiednią liczbę. Dziurawa obrona Jagielloni z przebojowym Quintamą, przeciwko drużynie sklecionej tak naprawdę z zawodników drugiego sortu, która logicznym tokiem rozumowania powinna lecieć w dół. Czy tak będzie dzisiaj ? Niewiem ...
 
nr69 1,4K

nr69

Użytkownik
Legia Warszawa - Górnik Zabrze over 2.0 1.677 Pinnacle
Świetny bet na dziś. Oba zespoły mega potencjał w ofensywie. W Górniku już dziś w większym wymiarze czasowym powinni zagrać Jeleń i Prezes, co powinno dać bramkę przyjezdnym. W zespole Legii do formy wrócił Sagan, który nareszcie trafił bramkę. Moim zdaniem dziś trafi też bramkę Ljuboja, którego dziś gram, a kursik milutki do przytulenia ✅. Ponadto w Warszawie mają też w ofensywie takich graczy jak Radovic, Vlado, Salinas, Kucharczyk, czy też ustawiany przez Urbana na prawej obronie - Bereszyński. Oba zespoły walczą o mistrzostwo, choć Zabrzanie w tym roku doznali aż 3 porażek, przy tylko 1 w rundzie jesiennej. Statystyki mówią same za siebie, a w piątkowy wieczór warto otworzyć piwko i zobaczyć hit kolejki na Łazienkowskiej. Typ jak najbardziej do gry, za gruuubą stawkę ???? ✅

ed: Ciekawostka! Na 109 meczów pomiędzy tymi drużynami, tylko 20 razy mecz kończył się wynikiem poniżej 2 bramek :eek:!
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
borntofight 98

borntofight

Użytkownik
Wieczorem dojdzie do pojedynku Legii z Górnikiem oba te kluby walczą o mistrzostwo dzieli je pomiędzy sobą 6 punktów.W ostatnim meczu Legia pokonała na trudnym terenie Podbeskidzie 2:1 w tym meczu dobrą robotę zrobił wracający do gry Radovic.
Zaś Górnik w ostatnim meczu poległ z Lechem 0:1,gdzie mieli szansę na remis jednak Prezes nie wykorzystał karnego.
W obliczu faktu,że Górnik jeszcze nie przegrał na wyjeździe w tym sezonie doszukuję się dzisiaj sensancji nie zdziwi mnie nawet zwycięstwo Górnika trio Zahorski,Prezes,Jeleń oni muszą odpalić a kiedy jak nie dzisiaj w Warszawie na Stadionie Legii. Myślę że Nawałka trener Górnika zdecyduje się na ofensywny wariant z wspominaną wcześniej trójką i nie będzie kalkulował tylko od początku zaatakują Legię.
Moim zdaniem mylnym jest tutaj stawianie na Legię po takim śmiesznym kursie i uważam że Górnik z podpórką to świetna opcja a nawet pokusiłbym się tu o postawienie na Górnik DNB. Górnik musi zacząć wygrywać jeśli chce realnie myśleć o pucharach w tym sezonie a to na pewno jest ich celem .
Stąd typy na dzisiejszy mecz:
*Górnik z X 2.45 bwin
* Górnik DNB 4,75 bwin
dodatkowo za drobne polecam X/Górnik 13.0
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
tpptp123 9

tpptp123

Użytkownik
Napisze na szybko, bo mecz juz za 5 minut. Każdy kto oglądał Legie w tym sezonie wie, ze od ogladania jej gry bolą zęby. Niesamowicie mocny &quot;nazwiskowo&quot; klub w Polsce, gra tak, że szkoda gadac. Prezes Leśniodorski wspiera jak może Jana Urbana, nazywając go najlepszym trenerem w Polsce. Jest to nie tyle śmieszne, co żałosne. Mimo to czuję, że dziś czekają nas emocje i pare brameczek w Wawie. Historia spotkań mówi jedno:
Legia - Górnik over 2.5
Sportingbet kurs 2.1
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Korona Kielce - Ruch Chorzów
Jedno z ciekawszych spotkań 19 kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Na przeciw siebie staną zespoły ,które są największym rozczarowaniem obecnego sezonu. Kto by się spodziewał , że zespoły walczące w ubiegłym sezonie o europejskie puchary w tym będą walczyć o utrzymanie / środek tabeli.
Korona rundę wiosenną zaczęła z wysokiego C. Wygraną na własnym stadionie z Legią oraz remis z Śląskiem przyćmiła nieco porażka z Lechią. Trzeba jednak oddać sprawiedliwość ,że w tym meczu Kielczanie zasłużyli przynajmniej na remis. Nieuznana bramka, głupia czerwona kartka Kuzery oraz fatalny błąd Stano zadecydowały, że 3 pkt pozostały w Gdańsku. Przed meczem z Ruchem , mobilizacja w drużynie Korony jest na tyle duża ,że trener Ojrzyński zdecydował zabrać swoich zawodników na mini zgrupowanie.
A co u Niebieskich? W środku tygodnia wyeliminowali z Pucharu Polski Zagłębie Lubin awansując tym samym do półfinału, gdzie zmierzą się z Legią. Do składu powracają Baszczyński , Lewiński oraz Tymiński ,którzy w ostatnim meczu musieli pauzować za kartki.
Sam mecz zapowiada się bardzo interesująco. Powinniśmy spodziewać się ambitnej i agresywnej Korony, która przyzwyczaiła nas już do takiej gry. Ruch z kolei, będzie się starał grać z kontry licząc na to,że Jankowski wykorzysta jakiś błąd defensywy Kielczan , która w tym sezonie jest dosyć dziurawa.
Przewidywane jedenastki:
Korona: Zbigniew Małkowski, Paweł Golański, Pavol Stano, Tadas Kijanskas, Tomasz Lisowski, Vlastimir Jovanović, Artur Lenartowski, Tomasz Foszmańczyk, Michał Janota, Łukasz Sierpina, Maciej Korzym
Ruch: Peskovic - Djokić, Szyndrowski, Stawarczyk, Baszczyński - Zieńczuk, Malinowski, Panka, Janoszka - Starzyński - Tymiński Jankowski
Moje typy:
BTS - 2.00 ✅
Korona DNB - 1.50
✅
 
adaszet 0

adaszet

Użytkownik
Uff, ten over na 2,5 wpadł w ostatnim momencie, całe szczęście ✅ Mecz jednostronny, chociaż sędziowie kilka razy wypaczali wynik (ręka w polu karnym po strzale Kwieka). Myślałem, że Górnik choć odrobinę bardziej powalczy, a tu kicha. Coraz bardziej widać brak Milika...
 
tpptp123 9

tpptp123

Użytkownik
Korona Kielce - Ruch Chorzów
Dziś swoją uwagę skupię na meczu w Kielcach. Rzadko kiedy to mówię i piszę, ale z przyjemnością oglądałem poniedziałkowy mecz Lechia-Korona. Było w nim wszystko, czego oczekuję od emocjonującego meczu- 5 bramek bardzo ładnej urody, czerwona kartka, wysokie tempo meczu, dużo sytuacji golowych. Ja jednak zwróciłem i zapamiętałem z tego meczu jedno - Korona obok świetnego przygotowania fizycznego, jest w dobrej formie piłkarskiej. Ten zespól w ofensywie potrafi wymienic 4-5 podan, większość zespołow to ewidentnie przerasta. Miło patrzeć było na grę zespołu pana Leszka Ojrzyńskiego. Dziś kielczanie zmierzą się na własnym stadionie z Ruchem, który po laniu jakie sprawił mu Lech na starcie, zdaje się podnosić. Nie przekonuje mnie jednak zwycięstwo na słabym wiosną Widzewem oraz wyrwany w doliczonym czasie punkt Śląskowi. Ten zespół oceniam niżej w tej chwili niż Korona i spodziewam się wygranej Korony, po meczu pełnym walki.
Korona Kielce - Ruch Chorzów 1
Sportingbet kurs 2.1
 
L 2

lawica

Użytkownik
Korona Kielce - Ruch Chorzów
Typ: 1 DNB
Kurs: 1,46

Za Korona w tym meczu przemawia przede wszystkim atut własnego boiska i słabość Chorzowian... Korona jest to najbardziej gryzący trawę zespół w ekstraklasie, dodając do tego występ przed własną publicznością i porażkę w Gdańsku, po której pozostało dużo niedomówień, walczącej o każdy centymetr boiska Korony możemy być pewni. A w pojedynku zespołów o zbliżonym poziomie piłkarskim, szczególnie w naszej lidze to jest najważniejszy argument. Ruch w tygodniu zapewnił sobie awans do półfinału pucharu Polski. I jest to w tym momencie ich cel numer jeden. W lidze spokojna przewaga na strefą spadkowa. Nasi ligowi kopacze nieprzyzwyczajeni do grania, co 3 dni na pewno będą odczuwać zmęczenie. Trener Zieliński to przede wszystkim asekurant. Gadanie o marszu w górę tabeli i graniu o zwycięstwo to tylko pijar. Moim zdaniem Ruch przyjedzie po remis, licząc na jakieś kontry. DNB właśnie z powodu obawy przed murowaniem bramki przez Ruch.
 
dibetto 152

dibetto

Użytkownik
Wczoraj przewaliłem kupon na ekstrklasie meczem Jagi z Polonią. Jeszcze w srode myślałem o grze na Jadze. W piątek już zapomnialem o tej myśli i przyszło mi do głowy beznadziejne BTS.

Reszta typów z kuponu:
Korona - Ruch 1 - dużo zostało napisane. Masówka nie masówka, myślę, że Korona wygra bo ma zespół przygotowany fizycznie o wiele lepiej od Ruchu. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie oglądając mecze jednych i drugich. Korzym jest w super formie, w Gdańsku grał bardzo dobrze. Reszta piłkarzy też zasuwa aż miło.

Lech - Bełchatów 1 - Lech pozytywnie zaprezentował się w Zabrzu. Wybronili wynik, wyprowadzali groźne kontry i byli lepsi od Górnika. Bełchatów natomiast myślę bedzie coraz słabiej z tym entuzjazmem po remisach z Wisłą i Legią. Nie strzelają goli. To duży problem. Lech powinien zaskoczyć i zrehabilitować się za ostatnią wpadkę z Polonią. Na pewno personalnie są lepsi, ale też myślę są bardziej zgrani, lepiej budują akcje.

Śląsk - Podbeskidzie 2DNB - Śląsk ostatnio w Chorzowie mocno rozczarował. Tempo meczu było spokojne, a w końcówce Wrocławianie zagrali bardzo apatycznie i pozwolili Ruchowi przejąć inicjatywę. Spodziewałbym się po nich więcej. Nie obchodzą mnie sprawy organizacyjne, fakt jest taki, że Mila daleki jest od optymalnej formy, zresztą jak cała drużyna. Podbeskidzie natomiast walczyło z mocną Legią i troche pechowo przegrało. Podobała mi się ich determincja. Wczesniej w Krakowie zagrali też nieźle z Wisłą. Myślę, że mają potencjał i energie by sprawić niespodziankę, na tle przeciętnego Śląska.

Piast - Lechia over 2,5 @ 2,2 - Lechia mimo zwycięstwa wciąż bardzo ubogo się prezentuje. Przez większosc meczu nie mogli kontrolować gry z Koroną, mimo ze grali w przewage. Zwycistwo moze im dodac jednak animuszu i odwagi w starciu z Piastem. Podobnie sytuacja ma się z Piastunakmi, którzy po przegranym remisie z Zagłębiem u siebie będą chcieli siegnąc po trzy punkty. Myślę, że zamiast na kalkulacyjne grze spróbują zagrać ofensywnie i dobrze dla oka. Muszą mieć świadomośc, ze z kim jak kim, ale z tak słabą Lechią muszą sięgąc po komplet punktów. Spodziewam się w miare odwaznej gry z obu stron. To powinno sprzyjać bramkowym sytuacjom.
 
gujon301 951

gujon301

Użytkownik
Korona Kielce - Ruch Chorzów
X ⛔ 2-1
3.20 Unibet

W mojej opinii dzisiaj zobaczymy tzw mecz walki.W naszej kochanej ekstraklasie &quot;mecze walki&quot; kończą się zazwyczaj podziałem punktów. Ja w tym meczu nie widzę faworyta do zwycięstwa. Obie drużyny zajmują dwa ostatnie bezpieczne miejsca w lidze.Korona jak wiadomo u siebie jest bardzo niebezpieczna, ma groźne stałe fragmenty gry, gra agresywnie, zostawia mało miejsca przeciwnikowi na boisku. Dzisiaj jednak trzeba pamiętać ,że Korona będzie osłabiona brakiem jednego z większych walczaków Kamila Kuzery. Oprócz kapitana w Koronie zabraknie dochodzących do zdrowia po urazach Aleksandara Vukovicia i Pawła Sobolewskiego. W tygodniu podczas treningu urazu doznał Krzysztof Kiercz. Dla mnie Korona to nie jest drużyna, która będzie regularnie zdobywać u siebie komplet punktów.
W grze Ruchu widać wyraźny progres. Wicemistrzowie Polski awansowali w środę do półfinału Pucharu Polski, pokonując Zagłębie Lubin 1-0.Dodajmy, że wcześniej podopieczni Jacka Zielińskiego wyeliminowali z pucharu kielczan. W zespole z Cichej po pauzie za kartki do składu wraca Marcin Malinowski. Rehabilitacje po kontuzjach wykluczają z gry Gabora Strakę oraz Macieja Sadloka. Być może w meczowej osiemnastce znajdzie się po raz pierwszy wiosną Andrzej Niedzielan.
Reasumując dla mnie jest to mecz bez wyraźnego faworyta, jak już wcześniej wspomniałem mecz walki , w którym jedna akcja może zaważyć o wyniku meczu. ja za drobne pobieram remis. Polecam i pozdrawiam.

Przewidywane składy:

Korona Kielce:
Małkowski - Golański, Stano, Kijanskas, Lisowski - Sierpina, Jovanović, Lenartowski, Janota, Foszmańczyk - Korzym.


Ruch Chorzów: Pesković - Djokić, Baszczyński, Stawarczyk, Konczkowski - Zieńczuk, Malinowski, Panka, Janoszka - Starzyński - Jankowski.



Widzew Łódź - Zagłębie Lubin
under 2.5 ✅ 0-0
1.55 unibet

Następny mecz który w moim odczuciu nie posiada zdecydowanego faworyta. Jak w tygodniu myślałem o tym meczu to sobie od razu pomyślałem NO BET.
Dzisiaj przeglądając statystykę bezpośrednich spotkań zobaczyłem że te drużyny grając ze sobą strzelają bardzo mało bramek. w tamtym sezonie obie wygrały u siebie po 1-0. W 2011 r w Łodzi wynik był 0-0. Ktoś może powiedzieć ,że historia spotkań nie jest żadnym argumentem....dla mnie jest. Bo jak myślę o tym meczu to nie widzę tutaj argumentów na wiele sytuacji strzeleckich. Zagłębie osłabione brakiem Pawłowskiego nie znaczy już tyle co z tym zawodnikiem. Widać było już to w pucharze Polski że po zejściu tego zawodnika Zagłębie w przedzie grało bez ładu i składu.

Zespół trenera Mroczkowskiego wiosnę zaczął słabo, od dwóch porażek i bezbramkowego remisu z ostatnim w tabeli PGE GKS-em Bełchatów. Pozostaje jedyną obok Pogoni Szczecin i właśnie PGE GKS-u drużyną, która nie wygrała w tym roku w lidze. Ostatni raz w ekstraklasie Widzew zwyciężył w grudniu z Koroną Kielce. Wtedy właśnie po raz ostatni grał na swoim stadionie. Dzisiaj zapowiadany jest powrót na trybuny fanów spod zegara czyli ma wrócić doping , z jakiego jego kibice byli znani przez lata. - Na pewno to pomoże drużynie i w mojej ocenie jest ona minimalnym faworytem tego spotkania. Ale żeby wyłożyć na nią kasę to raczej się nie zdecyduje, chociaż kurs zachęcający. Wolę do duble mniejszy kurs,ale w mojej ocenie bardziej realny. :razz:

Widzew Łódź: Dragojević - Broź, Phibel, Gavrić, Kramar - Alex, Bartoszewicz, Nowak, Dudek, Pawłowski - M. Stępiński.

KGHM Zagłębie Lubin:
Gliwa - Widanow, Banaś, Godal, Costa - Bilek - Błąd, Jeż, Hanzel, Małkowski - Papadopoulos.
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna, Polska, Ekstraklasa
Spotkanie: Widzew Łódź - Zagłębie Lubin
Typ: Widzew Łódź
Kurs: 2,50
bwin

W drugim sobotnim spotkaniu naszej Ekstraklasy Widzew Łódź podejmie na swoim obiekcie graczy z Lubina. Ciut większe szanse na zwycięstwo daje gospodarzom. Będą oni chcieli pokazać się swojej publiczności z jak najlepszej strony. Podopieczni Mroczkowskiego zagrają na swoim obiekcie przy al. Piłsudskiego po raz pierwszy od 106 dni. Jak pisze portal klubowy na tym meczu zapowiadana jest duża frekwencja a co za tym idzie piłkarze mogą liczyć na doping kibiców a ze potrafią oni doskonale zagrzewać swoich idoli potwierdzi każdy kto kiedy kolwiek był na tym obiekcie. Za Widzewem przemawia też bilans bezpośrednich spotkań. Po raz ostatni Zagłębie wygrało na Widzewie w listopadzie 2006 roku gdy zdobywali tytuł mistrza. Jedną z bramek strzelił wtedy dla gości grający dzisiaj w Borussi Dortmund Łukasz Piszczek. Z ostatnich siedmiu spotkań rozgrywanych pomiędzy tymi klubami tylko dwa razy udało się wygrać Miedziowym. Nie tylko gorszy bilans zaprząta głowę szkoleniowca KGHM. Po ostatniej porażce w Pucharze Polski i wyeliminowaniu ich przez przecież nie za dobry Ruch Chorzów nastroje w zespole znacznie spadły. Przed spotkaniem liczyli oni na wyjazdową wygraną i dalszy awans. Kolejna bolączka to kontuzja Szymona Pawłowskiego. Problem z urazem stawu skokowego którego nabawił się właśnie w przegranym spotkaniu z &quot;Niebieskimi&quot; nie pozwoli na to aby wybiegł on dzisiaj na murawę. To poważne osłabienie. Ten bramkostrzelny pomocnik strzelił siedem bramek. Jest najlepszym, wspólnie z Czechem Papadopulosem, strzelcem zespołu. Najczęściej powtarzającym się wynikiem tej pary był wynik jeden zero i bardzo możliwe że dzisiaj takie zwycięstwo jest w stanie osiągnąć Widzew. Dzisiaj nadarza się ku temu duża okazja.
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Korona - Ruch over 2,25 ✅ 1,97 4/10 sbo Korona -0,25 ✅ 1,87 4/10 ibc
Korona u siebie zagrała dwa dobre spotkania, stworzyła w meczu ze Śląskiem
sporo okazji, agresywna gra przynosi efekty, dla mnie wygrają to spotkanie
i padnie kilka bramek.
Ruch wygląda coraz lepiej, ostatnio Jankowski zmarnował w PP sporo okazji,
ale taki stan nie będzie trwał cały czas i dziś Niebiescy też strzelą bramkę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
sieku 31

sieku

Użytkownik
Spotkanie: Korona - Ruch
Typ: 1
Kurs: 2.05
Buk: Expekt
Analiza:
Ten typ opiera się w zasadzie tylko na tym co mogłem oglądać ostatnio w wykonaniu obu ekip. Korona ogromną walecznością i ambicją pokonała Legię Warszawa. Dosłownie gryźli murawę. Można by pomyśleć że to klasyczne napinka z okazji stołecznej drużyny... otóż nie. W poniedziałek musieli zmierzyć się z Lechią. Tu jak wiadomo polegli ale jeśli ktoś oglądał mecz to wie że wynik nie oddawał tego co było na boisku. Prawie od początku grali w 10 [niereformowalna głupota Kielczan] i mimo to zdrowo cisnęli gospodarzy. Stracili aż 3 gole. Tylko to nic dziwnego jeśli grając w osłabieniu zespół się odsłania i atakuje. Nie poszło ale mecz i tak moim zdaniem dobrze rokuje na przyszłość.
Co do Ruchu to założenie może troszkę naiwne - awansowali dalej w PP w tym tygodniu co wiązać się może z pewnym &#39;rozluźnieniem&#39;. Jest to jakiś mały sukces na ich koncie a przynajmniej dobra droga do sukcesu. Czasem takie sytuacje dekoncentrują :wink:
No i Korona gra u siebie - czyli wspierać ich będzie solidny doping.
Uważam że po zaciętym pojedynku, Korona wygra jakieś 3:2, 2:1
A z uwagi na sporą jak nie ogromną waleczność obu ekip - zaryzykować można over przy jakiejś przeciętnej linii na kartki w meczu.
 
giedezet 398

giedezet

Użytkownik
Lech - GKS / typ: x2 / @ 3,00 Betsson ✅
Świetny mecz w 2 połowie ;)
Teoretycznie Lech powinien spokojnie zdobyć trzy punkty. Jednak czy podobnego wyniku z Bełchatowem nie miała osiągnąć równie mocna Legia? GKS zremisował trzy mecze wiosną po 0:0, co jest rzeczą ciekawą tym bardziej, że jesienią byli jedną z najgorszych defensyw w lidze. Moim zdaniem w lidze się nie utrzymają, ale dla piłkarzy wiosna jest szansą na pozostanie w TME. Dlatego w meczach z takimi rywalami będą starali się pokazać. Dodatkowo Lech dawno nie wygrał u siebie (cztery z rzędu porażki - 14 miejsce w tabeli za mecze u siebie). Ostatni raz GKS przegrał w Poznaniu w 2002 roku. W meczach tych drużyn lepiej radzili sobie goście w ostatnim czasie (Lech jesienią wygrał w Bełchatowie 1:0, a w zeszłym sezonie GKS ograł Lecha w Poznaniu 1:0). Kolejna strata punktów przez Kolejorza dla mnie nie będzie zaskoczeniem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
maciejsokol92 49

maciejsokol92

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna, Polska, Ekstraklasa
Spotkanie: Widzew Łódź - Zagłębie Lubin
Typ: Drużyna gospodarzy strzeli bramkę ? Tak ⛔ z taką grą to Widzew nie zdobędzie gola do końca sezonu, a przynamniej nie powinien, a jak będzie w praktyce? Pewnie wygra 3 najbliższe mecze. Najgorsze stałe fragmenty gry jakie widziałem w tym sezonie.
Kurs: 1.4
Typ: Widzew Łódź lub remis ✅
kurs: 1.38
Bukmacher: Betclic
Dzisiaj bez szaleństw. W ostatnim meczu w Chorzowie, Zagłębie przygasło i zupełnie bez ambicji oddało Ruchowi szansę na wywalczenie Pucharu Polski. Dzisiaj nie będę się zbytnio rozpisywał bo kursy, które proponuję są zbyt niskie, żeby o nich cokolwiek pisać, ale do jakiegoś dubla w sam raz. Moim zdaniem Widzew powinien wygrać dzisiejszy mecz, ale postawię na nich dosyć ostrożnie. Po wielomiesięcznej batalii na linii klub - kibice, doping znów wraca na stadion Widzewa. Jestem przeciwnikiem opinii, że doping kibiców pomaga którejkolwiek drużynie w tej lidze, ale inną rzeczą do której mam pewność jest to, że bardziej pomocną rzeczą dla piłkarzy niż doping jest impuls (zmiana trenera, prywatna motywacja kibiców w szatni, czy też wiele innych). Dzisiaj tym impulsem będzie powrót kibiców na stadion i chęć strzelenia bramki. Widzew w ostatnich dwóch meczach nie strzelił ani jednej, a w pierwszym meczu rundy wiosennej ze Śląskiem zaaplikował pierwszą bramkę by później polec, dzisiaj u siebie będzie inaczej. Zagłębie w rundzie wiosennej jest na pierwszym miejscu i chyba przyszedł czas na lekką zniżkę tych dobrych wyników w lidze. Przypomnę jeszcze tylko, że dzisiaj zabraknie najlepszego gracza w tym sezonie w ekipie miedziowych, Szymona Pawłowskiego, co jest bardzo dużym osłabieniem.
 
sieku 31

sieku

Użytkownik
Spotkanie: Wisła - Pogoń
Typ: &quot;Wyścig do 2 bramek&quot; - Wisła pierwsza zdobędzie dwie bramki
Kurs: 2.25
Buk: WilliamHill
Analiza:
O dziwo jest to spotkanie sąsiadujących ze sobą w tabeli ekip. Wisła wyraźnie utraciła w tym sezonie swój blask i dawno zapomniała już o ambicjach w lidze. Jednak w zespole takim jak ten porażki są &#39;niedopuszczalne&#39; niezależnie od perspektyw. Pogoń natomiast, jako baniaminek, spisuje się całkiem nieźle. Co prawda tkwi w drugiej połowie tabeli, jednak poza strefą spadkową. Nie jest ekipą kelnerów ;)
W poprzednim meczu pomiędzy tymi zespołami Pogoń odniosła historyczne zwycięstwo 2-0. Jak dla mnie oznacza to dodatkową motywację dla gospodarzy by odgryźć się gościom za bolesną wycieczkę nad morze.
Jeśli chodzi o formę to Pogoń po przerwie zimowej jeszcze nie wygrała i raczej nie błyszczy. Porażka w Lubinie, remis w Gdańsku i ostatnio baty w domu od Piasta... Wisła również gra raczej adekwatnie do miejsca w tabeli ;) 2 remisy i ostatnio wygrana. Tyle że tendencja jest wzrostowa. 0-0 z Bełchatowem, potem z Podbeskidziem ale ostatnio wygrana na wyjeździe w Polonią W. i oczywiście sukcesy w PP. Hajto raczej źle będzie wspominał spotkania ze &#39;słabą&#39; Wisłą. Najpierw walnęli Jagę 2-0 u siebie, a potem poprawili w Białymstoku 2-4... I żeby nie było, że podaję cyferki z których nic nie wynika - to obrazuje rosnącą formę zespołu!
Jeśli chodzi o absencje to do gry u gospodarzy wraca Genkow, Garguła, Kosowski. Pewnie wejdą z ławy ale i tak jest to wzmocnienie. Nie zagra natomiast Chavez i Czekaj. Jednak trener ma kim ich zastąpić. W Pogoni bez absencji.
Uważam że Wisła spokojnie wygra to spotkanie, a do jej atutów dorzucę jeszcze grę przed własną publicznością. Ich wygrana wydaje mi się niemal pewna. Typ jednak ciut bardziej skomplikowany ;) 1.8 na czystą 1 jest co prawda satysfakcjonującym kursem jednak... 2.25 jest jeszcze lepszy ???? Wyścig do 2 bramek oznacza że Wisła jako pierwsza musi strzelić w meczu dwa gole [nie drugiego, tylko dwa ;) ]. Uważam że sprowadza się to do zakładu na to że Wisła wygra więcej niż 1-0... Nie wyobrażam sobie by Pogoń zdobyła w Krakowie 2 gole lub więcej. Jak dla mnie bardzo fajny zakład o zawyżonym kursie. 8/10
 
giedezet 398

giedezet

Użytkownik
Wisła Kraków - Pogoń Szczecin || typ: 2 || @ 4.84 pinnaclesports ⛔ bieda Pogoni trwa
Na przekór poszukam niespodzianki jutro w Krakowie. Zakładam, że w meczu nie zobaczymy zbyt wielu goli. Średnia Wisły u siebie to 1,75 - Pogoni na wyjazdach 2. Wiślacy wiosną nieco odżyli, liga 1-2-0 + wygrany dwumecz z Jagą w PP i awans do najlepszej czwórki. Pogoń fatalnie, liga 0-1-2, do tego tylko jeden zdobyty gol (z karnego!) i 6 czy 7 celnych strzałów wiosną. Naturalnie gorąco zrobiło się Skowronkowi. Prezes niby zapewnia, że będzie dalej trenował, ale nie oszukujmy się, że kolejna klęska i perspektywa meczu z Lechem może zmienić tę decyzję. Do Krakowa nie pojechał Chałas i coś mi się zdaje, że może zadebiutować młody Neumann. Do pomocy wraca Kolendowicz, kto wie czy nie zagra także Frączczak i Ława. W obronie powinien zadebiutować Tadrowski, bo Hricko ostatnio zagrała katastrofalnie. Wisła zagra bez Chaveza i Czekaja, z tego co czytałem to występ Genkova, Kosowskiego i Garguły, stoi pod znakiem zapytania. Pogoń ma piłkarzy bardziej technicznych w środku, którzy w warunkach z Lubinem i Gliwicami nie potrafili się odnaleźć. W Gdańsku dobrze to wyglądało na początku, ale Pogoń szybko straciła gracza i musiała skoncentrować się na grze w 10. Może i to nieco naciągany argument, ale moim zdaniem przy normalnych warunkach Portowców stać jutro na przełamanie. Typ ryzykowny, pogram za drobne. Faworytów u nas w lidze nie ma, co od początku pokazuje GKS remisując w Warszawie i Poznaniu. Może i szczęśliwie, ale w piłce liczy się wynik końcowy nie statystyka posiadania piłki 80-20 czy strzały 30-2.
 
challenger 15,3K

challenger

Forum VIP
Wisła Kraków - Pogoń Szczecin
Typ: Wisła Kraków @ 1.80
Bwin

W ostatniej dekadzie Wisła przegrała z Pogonią zaledwie raz. Ta jedyna porażka miała miejsce w tym sezonie kiedy to na jesieni Pogoń wygrała u siebie 2:0. Ale tu nie ma nic dziwnego ponieważ Wisła notuje właśnie jeden z najgorszych sezonów ostatnich lat i w zasadzie tylko puchar Polski może go uratować. Gram na nich bo ostatnio mają całkiem przyzwoite wyniki. Na wiosnę nie przegrali tj. wygrana i 2 remisy w lidze oraz 2 wygrane w PP podniosły nieco morale w zespole. Nie da się ukryć, że Pogoń jak na razie na wiosnę prezentuje się nędznie. W klubie nie ma presji bo i po co, zespół miał się utrzymać w ekstraklasie i prawdopodobnie normę wypełnił już na wiosnę bo chyba by musiały się dziać niesamowite cuda żeby Bełchatów i Podbeskidzie się utrzymały (chociaż w naszej lidze cuda są porządku dziennym). Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki, formę i grę obu zespołów będę trzymał się pierwszej myśli i postawię na Wisłę.
 
tpptp123 9

tpptp123

Użytkownik
Wisła Kraków - Pogoń Szczecin
Typ: Wisła Kraków @ 1.80
SPORTINGBET
Śląsk - Podbeskidzie 1 kurs 1.7 Sportingbet
Co tu dużo pisać Niedziela w Ekstraklasie będzie należała do gospodarzy. Śląsk po 2 remisach na wyjazdach musi wreszcie zdobyć 3 punkty. Podbeskidzie to zespół bez kompleksów, podobali mi się w spotkaniu z Legią. Jednak z Wrocławia wyjądą tym razem bez punktów.
W Krakowie Wisła będzie chciała za wszelką cene pokazać, że zwyżka formy stała się faktem. Do gry wróci Kosowski, co w połączeniu z wysoką formą Małeckiego, spowoduje,że obrona Pogoni będzie przeżywała ciężkie chwile. Pogon widzialem we wszytkich meczach na wiosne i są dla mnie obecnie najsłabszą ekipa w lidze. Pewne zwycięstwo Wisły.
 
gujon301 951

gujon301

Użytkownik
Spotkanie: Wisła Kraków - Pogoń Szczecin
Typ: X2
Kurs: 1.90
Bukmacher: Unibet

Dzisiaj w Krakowie zobaczymy pojedynek sąsiadujących ze sobą zespołów. Wisła zajmuję po 18 kolejkach dwunastą pozycję a Pogoń Szczecin jest trzynasta. Nie przypadkowo na wstępie piszę o pozycjach zajmowanych przez obydwie drużyny. Widzę,że wiele osób podpaliło się ostatnimi meczami Wisły i zaczyna się mała masówka na wygraną tej drużyny po kursie nie adekwatnym w mojej opinii do ryzyka. Ja przestrzegam, to nie jest przypadek,że Wisła zajmuje tak odległą pozycję. Jeszcze niedawno tej drużyny nie dało się oglądać, grali bez ładu i składu. Faktycznie w ostatnich meczach widać progres w grze. Ale czy to jest coś trwałego, w mojej ocenie nie. Zawodnicy z Krakowa u siebie w domu w dwóch ostatnich meczach odpowiednio zremisowali 0-0 z Bełchatowem i pokonali Jagiellonie 2-0. W tym drugim meczu Wisła miała wiele szczęścia i mecz dobrze im się ułożył. Nic więcej, u siebie Wisła do tej pory prezentowała się bardzo mizernie i ja bym się nie sugerował ich ostatnimi zwycięstwami na wyjeździe. Tam mogli grać swoją ulubioną grę z kontry. Dzisiaj tak nie będzie. To Pogoń się cofnie i będzie czekała na kontry. Wisła będzie zmuszona grać atakiem pozycyjnym, a tego nie lubi i nie umie. Dlatego ja przestrzegam przed ślepym stawianiem na zwycięstwo &quot;Białej Gwiazdy&quot;.
Pogoń po przerwie zimowej nic specjalnego nie pokazuje, ale mnie to jeszcze bardziej upewnia,że nagle możemy zobaczyć drużynę która walczy, biega i robi wszystko żeby tą tendencję zmienić. Nie zapominajmy ,że to jest nasza Ekstraklasa, a tam często dzieje się wszystko odwrotnie niż logika by wskazywała.
W poprzedniej rundzie w Szczecinie wygrała Pogoń 2-0.

Nie zagrają:
Wisła: Czekaj (kontuzja), Chavez (kartki).
Pogoń: Kolendowicz, Tadrowski (kontuzje), Janukiewicz (kartki).


Przewidywane składy:

Wisła: Pareiko - Jovanović, Głowacki, Bunoza, Jaliens - Sobolewski, Wilk - Małecki, Garguła, Kosowski - Boguski.

Pogoń: Pernis - Hricko, Dąbrowski, Noll, Pietruszka - Budka, Rogalski, Ława, Akahoshi, Murayama - Frączczak.


Śląsk - Podbeskidzie over 2.5 @ 2.15 Unibet

W tym meczu w mojej opinii zobaczymy parę bramek. Z jednej strony Śląsk Wrocław, który ma szanse po tym meczu wskoczyć na 3 miejsce w lidze. W którym to potencjał ofensywny jest bardzo duży. Szybkie skrzydła (Sobota, Ćwielong), bardzo groźne stałe fragmenty gry, zawodnicy tacy jak Kazimierczak, Elsner, Wasiluk są bardzo niebezpieczni przy rzutach rożnych. Dzisiaj zobaczymy prawdopodobnie Kokoszkę i bardzo możliwe Erica Mouloungui, na którego ja po cichu liczę.
Z drugiej strony mamy Podbeskidzie, które jak wszyscy wiedzą robi wszystko żeby uchronić się przed spadkiem. Potencjał ofensywny tej drużyny jest również znany... taki Robert Demjan robi w przodzie różnicę i stać tą drużynę na strzelenie bramki we Wrocławiu.
Dzisiaj zobaczymy bardzo otwarte spotkanie z wieloma sytuacjami podbramkowymi. Defensywa jednych jak i drugich na pewno jest do pokonania:smile: Polecam i Pozdrawiam

Przewidywane składy:

Śląsk: Kelemen - Ostrowski, Kowalczyk, Wasiluk, Pawelec - Sobota, Kaźmierczak, Elsner, Mila, Ćwielong - Diaz.

Podbeskidzie: Zajac - Sokołowski, Pietrasiak, Konieczny, Dancik - Chmiel, Sloboda, Łatka, Malinowski - Pawela - Demjan.

Nie zagrają:
Śląsk: Nikt nie pauzuje.
Podbeskidzie: Telichowski (kontuzja).
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom