>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Żużlowa piaskownica

rondani 96,5K

rondani

Użytkownik
no ale nie pamietasz chyba Lublina z Rybnikiem gdzie o chyba jeden punkt sie zdecydowalo. Lublin chyba odrobil 22 punktowa strate, nie wspominajac o Poznaniu z Bydgoszcza gdzie chyba Polonia odrobila okolo 30 pkt deficyt. Ale tam Poznan nie chcial awansowac tylko podbil stawke

Żużel: dramat ROW-u Rybnik w Lublinie. „Rekiny” pojadą w barażu • www.rybnik.com.pl

wiado o to nie bezposredni pojedynek 1 z 2 ligowcem ale dzieki barazom byly dodatkowe emocje

To tylko przyklady z 2-3 lat ostatnich.

Emocje byly telewizja byla za ale paru dzialaczo dluzej w du[lach sie palilo a teraz wystarcy znlezc babkruta/chory klub i jest spokoj

?Nie ma konsekwencju i logiki skoro spada druzyna bez play offowto czemu nie awansuje na tych samych zasadach,. To by redukowalo postawe typi 'Byle do czworki a tam Walasek sie wylozy/sprzeda.

Bylby gaz o 1 miejsce. 1 bezposredni awans a kolejny baraze to optimum moim zdaniem
 
rondani 96,5K

rondani

Użytkownik
Sa sposoby na zniwelowanie dziury pomiedzy EE a 1 liga. Mozna np na starcie zaliczyc punty z sezonu zasadniczego i juz jest dajmy na to 6-20 na starcie rywalzacji.

Wtedy jak ktos bedzie chcial awansowacnie chcial spac jeszcze bardziej sie bedzie zarl o kazdy punkt. Wiadomo jak ktos nie chce to i tak nie zmusi sie go sila

Do tego kontuzje a la Grudziadz i juz roznica jest praktycznei zasypana. Jesli jakims cudem bylyby teraz spadki z ostatniego i baraze z przedostatniego i GKM wyladowalby w barazach jestem ciekaw czy byliby takim faworytem z kims powaznym z 1 ligi, szczegolnie jesl irywalizacje zaczynalibysmy od stanu 6-20

Tak ze jak sie chce i mysli zawsze znajdzie sie sposob na uatrakcyjnienie rywalizacji
 
Sándor Tihanyi 39,1K

Sándor Tihanyi

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
ALe Cie boli ten Grudziądz, kontuzje wbij sobie do głowy że one były są i będą. Od tego jest szeroki skład i rezerwa, którą GKM stosował. Zresztą Pedersena w tym meczu godnie zastąpił Krakowiak, który w meczu bez kontuzji Pedersena mógłby szansy nie otrzymać. Toruń stracił najbardziej bo z Jackiem ten mecz mógłby inaczej wyglądać, a rezerwowy zastępował plastron.

Zakrzywiasz rzeczywistość ta strata Lublina to był mecz finałowy Play Off 1 ligi gdzie Rybnik jechał z Lublinem ten sam poziom i to nie był żaden baraż. I tka tu były emocje jednak to był finał 1 ligi gdzie zarówno Motor jak i Row chciał awansować.. Następnie gdy Rybnik przegrał z Lublinem, który odrobił duża stratę na Row .czekał w barażu Falubaz, który zakończony był wynikiem 96-84 dla Falubazu i pełną kontrolą tego dwumeczu. Następny rok to baraż który potwierdza moją teze. wiesz jaki był nastepny baraż? Gorzów - Ostrów wynik? 117 - 66 dla Gorzowa. Przed Rybnik - Falubaz był Gdańsk Torun ale wtedy o ile sie nie mylę torun jechał osłabiony mimo to wynik + 6 dla ekstraligowca i ostatni przykład 2015 Ostrovia Rzeszów +24 dla Rzeszowa - rewanż zakonczył się wynikiem 62-28...

Poznan - Bydgoszcz to baraż nie o pgee ekstralige a o 1 ligę gdzie poziom jest zupełnie inny i dysproporcję mniejsze.

O jakie Ty równości szans mówisz? Żużel to nie piłka tu sprzętowo każdy odstaje co więcej w piłce może awansować każdy w żuzlu nie bo trzeba spełnić wymogi stadionowe jak i formalne np spółka z o.o

Czy w jakieś innej dyscyplinie masz takie jak to nazwałeś uatrakcyjnienia? Nie każdy walczy jak może i jak pozwalaja umiejtności a w zużlu sprzęt więc tu jest trudno zatem decyzja jazdy bez baraży jest dobrą decyzja bo nic to nie dawało jedynie tylko pogromy.

I Walasek nie musi sie wykładać jak będzie chciał to bez niczego znajdzie pracę w Łodzi Krośnie czy Gnieźnie.
 
I 24,7K

iti

Użytkownik
Drugi przypadek barażu to wygrany w 2008 przez... Wybrzeże z mocno już wtedy zadłużonym Rzeszowem. Co skutkowało jazdę w 1 meczu bez Bjerre z uwagi na jego "słabą formę"
Nie wiem skąd masz informacje o długach w czasach Marty, ale jeżeli mogę powiedzieć coś dobrego o jej czasach to właśnie to, że pieniążki zawsze były na czas wypłacane. Dlaczego nie pojechał więc Bjerre? Z dwóch powodów. Pierwszy jest taki, że złamał noge w trakcie sezonu i jego forma nie była taka jak być powinna, a druga kwestia to to, że wraz z następnym meczem trzeba mu by było wypłacić drugą transze kontraktu za określoną liczbę meczów, w których wystąpił. Stąd wziął się brak Bjerre w tych meczach. Długi nie były problemem, bo ich nie było. Marta potrafiła liczyć pieniążki jak mało kto i wiedziała, że Bjerre nie jest wart wydania tej kasy. Nie pamiętam już ile to było, ale albo 300 tysięcy albo 500. W tej kwestii mogę się mylić, ale w pozostałych kwestiach już nie ;) A byłem wtedy dosyć blisko rzeszowskiego żużla i miałem insiderskie info.
 
Sándor Tihanyi 39,1K

Sándor Tihanyi

Użytkownik
Może faktycznie - jakoś mi się tak skojarzyło i raczej pomyliło z 2015 roku. Zwracam honor, coi nie zmienia faktu że sens rozgrywania barażu jest bezsensowny. Lepiej jak już niech spadają dwie drużyny:)
 
rondani 96,5K

rondani

Użytkownik
Prezes 35 razy w totka wygral i kupil klub. Kogos mi to przypomina. Malo tego obstawia zaklady


Jakby w Anglii wyskoczyl z takimi madrosciami to juz nie bylby prezesem delikatnie mowia conajmniej

Choc to moze w sumie wyjasnienie wczorajszej przegranej

Żużel. Rozmowa Bez Hamulców. Jerzy Kanclerz: Kupiłem klub za kasę z wygranej w totka, a namówił mnie Zbyszek Boniek - Sport w INTERIA.PL

Ewidentnie wzieli jakiegos slupa kilku cwaniakow i licza ze sie dochrapia milionow

Ciekawe czy zawodnicy na prepaid beda jezdzic :D
 
Sándor Tihanyi 39,1K

Sándor Tihanyi

Użytkownik
Tutaj był cień ironii :)
Haha - tak tak. Niezacytowalem naczelnego spiskowca w odpowiedzi i to do niego kierowałem swój post. Bo Pan Rondani już wywalił Bydgoszcz z Play off gdzie dalej mają wszystko w swoich rękach, a Twoja ironia bardzo trafna i czytelna:)

Podobno Bartoch robiąc ewidentnie taśmę sprzedał mecz kuszony czysta koperta i oferta z Krosna na przyszły sezon:)
 
K 137

Karion22

Użytkownik
A tak serio.. można było słyszeć, że Ostrów dziś bez ciśnienia podchodzi do meczu, co można było zauważyć. Silniki do serwisu. Pytanie, wpuszczą Polonię, czy zrobią wszystko co możliwe aby Pan Gollob z nazwą sponsora na czapce nie wszedł do fazy PO? :)
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Pochodzę z Gorzowa, choć nie mieszkam tam już od paru lat. Jednak moim klubem jest bez zmian Stal.

Falubaz albo GKM, ktoś spadnie. Mam nadzieję, że nie będzie to Falubaz.

Falubaz - żużlowa Barcelona, Stal to Real. Klub z tradycjami, miasto, w którym króluje żużel od zawsze. Skład w którym czasem jest 5 wychowanków (!). Dudek, który przez spadek może mieć duży dylemat, ale to twarz Falubazu. Stal ma Zmarzlika, Sparta Janowskiego, Unia ma Pawlickiego itd. (GKM nie ma nikogo). Klub który jedzie oszczędnościowym składem, ale ma tam wychowanków. Walczy ile może, czy u siebie czy na wyjazdach. Ten klub miał jakiś tam swój udział w tym, że żużel wypłynął szerzej. Serial z błaznem Karolakiem, gwiazdki TVN na meczach, Lis (błazen 10/10). To była na pewno cegiełka pod to, że dziś telewizja wykłada grube miliony na żużel. Zielona ma swój stadion, specyficzny, dla mnie trochę "śmieszny", bo złożony jakby z 4 całkiem różnych elementów, ale standardy XXI wieku są. Mógłbym wymienić jeszcze dużo ""za".

Tymczasem

GKM Grudziądz - klub który od lat nie potrafi wejść do playoffów. Przez to stracił swoją twarz (A. Łagutę), któremu nie ma co się dziwić, że wybrał 18 meczów w sezonie zamiast 14. Stadion ciasny, zaniża frekwencje. Skład jaki obecnie tam jest, to dla mnie to taki zlepek nazwisk, które kiedyś były mocne, a teraz cieniują tak, że nie łapią się do żadnego klubu który celuje w medale. Od lat nie potrafili i nie potrafią wygrywać na wyjeździe. Od lat nie ma tam juniorów. Jadą albo bardzo słabi/niedoświadczeni juniorzy z innych klubów, albo miejscowi, którzy w biegach ligowych mają problemy ze złożeniem się w łuk. Też mógłbym jeszcze trochę dopisać.

Dlatego liczę, że nie dojdzie do jakichś wałków i Falubaz zostanie tam gdzie jego miejsce. GKM pasuje do Ekstraligi, ale 10 drużynowej. Przez te lata nie zasłużyli na kolejną szansę i kolejne otarcie się o spadek z ostatecznym utrzymaniem. Bo co by się niby zmieniło gdyby się utrzymali? Ja nie obrażam GKM-u, wyrażam swoje zdanie. Nie obrażam klubu, "obrażam" skład jaki tam został zbudowany. Dlaczego taki post? Bo czytam w mediach, w komentarzach, że mogą być wałki na koniec. I dobrze, że o tym piszą. Niech nakręcą ten temat. Tak żeby ktoś pomyślał 2 razy, a w przypadku gdyby do tego doszło, żeby posypały się gromy z nieba. Żużel to już nie najtańsza rozrywka dla ubogich, którzy jedząc słonecznik, siedząc ściśnięci na drewnianych ławkach (ale szczęśliwi, to było to!) kibicują chłopakom, gdzie 5 zawodników to miejscowi, a 2 to "stranieri". Teraz żużel to spółki państwowe, duże firmy (nawet Żabka sponsorowała GP ;) ), telewizja z naprawdę dużymi pieniędzmi, budowanie PR'u i dopieszczanie marki "najlepszej żużlowej ligi świata". Oj zagotowałoby się grubo, gdyby Włókniarz w Grudziądzu zaliczał dziwne defekty, taśmy itd. itd.

I do cholery niech wreszcie Ekstraliga będzie 10-drużynowa. A później 12. Ok, może za daleko wybiegam, ale żużel ma swoje 5 minut i trzeba je wykorzystać. A ciągle te same nazwiska, ciągle te same wyścigi, ciągle te same starcia. To już jest nudne. Chciałbym zobaczyć jak walczy Miesiąc, Jeleniewski, Zengota, niż ciągle oglądać biegi typu Zmarzlik-Woffinden-Łaguta-Vaculik. No przecież te same nazwiska mamy w każdych większych zawodach... Grand Prix, niedziela Ekstraliga, w między czasie jakieś IMME i inny shit (dla mnie). W jaką stronę to idzie? Skoro z IME które każdy miał gdzieś stało się całkiem poważnym cyklem, to czemu nie można zrobić większej rangi dla MPPK. Rywalizacja par, to jest to. Nie wiem, niech Żabka weźmie to i zrobi Żabka MPPK :p Chciałbym żeby te zawody wróciły na mapę ważnych żużlowych imprez. Niech robią to, a nie mecze Polska-Reszta Świata gdzie w TVP Darżynkiewicz daje swój popis, a my mamy kolejne starcia Zmarzlika z Łagutą, Janowskiego z Madsenem itd. Ile można. Dobra, rozwój żużla to już na inny post zostawię :D

W każdym razie, ZABRANIAM robienia wałka w meczu GKM-CKM. I tyle. Zabraniam.

;)

GKM-CKM to była zgoda kibicowska. Nie wiem jak jest teraz, wiem, że padła, ale czy znów nie ma "zgody"? Choć to może by miało znaczenie 20 lat temu, dziś kibice nie powiedzą Madsenowi, że ma mieć 2 defekty na prowadzeniu, albo spalą mu auto. Nie spalą, bo nie mieszka na tym samym osiedlu.

Co złego to nie ja, nie chciałem nikogo obrazić oprócz Lisa, Karolaka (tfu). Falubazie... trzymam kciuki za ciebie. A naście lat temu wymazywałem Zieloną Górę z mapy Polski na geografii... Kto by pomyślał.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +333
G 29,7K

gkskubik

Użytkownik
W każdym razie, ZABRANIAM robienia wałka w meczu GKM-CKM. I tyle. Zabraniam.
Włókniarzu! Nie idź tą drogą - jak mawiał klasyk. Zostawcie sobie Falubaz, a oddajcie nam do PLŻ 1 zespół z Grudziądza. Dla kibica Wybrzeża pakiet GKM, Polonia, Start, Orzeł w jednej klasie rozgrywkowej to wyjazdowy sezon - marzenie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +55
S 3,8K

scrobek

Użytkownik
GKM Grudziądz powinien wrócić do swojej matecznika tj. I Ligi :) Gdańsk, Gniezno, Bydgoszcz, Ostrów jakby jeszcze weszli Łotysze to byłyby wyjazdy :) powrót do przeszłości :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +55
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Zobaczcie jak na podkarpaciu, wszystko do góry nogami się wywaliło - Krosno (!) najlepszym klubem, Rzeszów coś tam się odbudowuje po przygodzie z panem diamentem, a Tarnów zmierza prosto do czarnej d... W kujawsko-pomorskiem też się wywróciło do góry nogami, przez jakiś czas GKM był najlepszym klubem w regionie, potem Toruń, a na końcu Bydgoszcz. Kto by pomyślał kilkanaście lat temu. Może teraz czas na Wielkopolskę - PSŻ wchodzi do Ekstraligi, Piła wraca i góruje w 1. lidze, a Leszno... a dobra, nie ma co myśleć o takich scenariuszach, ale piaskownica to piaskownica, można się pobawić.

Poza tym PSŻ to dramat. Byłem świadkiem jak sam prezes klubu robi chryje i drze się na ludzi, którzy za płotem oglądają mecz. Tak ok. 10 osób sobie oglądało. Tylko, że teren gdzie jest stadion to duży kompleks sportowy. Ludzie też tam biegają, jeżdżą na rowerach. Podejszli no do płoota, ale tam sam pan prezes robił chryje, a potem jeszcze nawaleni panowie "fanatycy" z młyna przylecieli. Zamiast zasłonić to po prostu, choćby banerami. Albo chociaż wysłać dziadków z ochrony na tę misję :D Jak ktoś chce poczuć klimat 2. ligi żużla, takiej z okolic 2000 roku, to w Poznaniu będzie się czuł idealnie. I to nie przez stadion, choć oczywiście jest to skansen, ale brak profesjonalizmu widać w trochę innych aspektach. Może jak będą drużyny rezerw to z Gorzowa przyjdzie jakaś pomoc, zarówno sportowa jak i marketingowa. Obecnie jest śmieszno-strasznie.

Fajnie, że kibice z Grudziądza się nie zagotowali. Kto rozsądny to chyba widzi, że bardziej opłaci się zbudować solidne podstawy, wychować kogoś, zrobić coś ze stadionem. Obecnie "drużyna" GKMu to goście, którzy po spadku pójdą sobie do innego klubu, Nicki, Bjerre - mówiąc ładnie "z niejednego pieca chleb jedli", a mówiąc mniej ładnie - mają w dupie to gdzie jeżdżą, ma się zgadzać hajs. A jacyś juniorzy mają się nie plątać i nie próbować jechać po 1 punkt jak jest 1:5, nawet jeśli coś dzieje się ze sprzętem. Won z drogi gówniarzu. W GKMie nie ma drużyny. Pogonić złotówy na taczkach i robić DRUŻYNĘ w I lidze. Tak to bym widział.
 
Ostatnia edycja:
S 3,8K

scrobek

Użytkownik
Fajnie, że kibice z Grudziądza się nie zagotowali. Kto rozsądny to chyba widzi, że bardziej opłaci się zbudować solidne podstawy, wychować kogoś, zrobić coś ze stadionem. Obecnie "drużyna" GKMu to goście, którzy po spadku pójdą sobie do innego klubu, Nicki, Bjerre - mówiąc ładnie "z niejednego pieca chleb jedli", a mówiąc mniej ładnie - mają w dupie to gdzie jeżdżą, ma się zgadzać hajs. A jacyś juniorzy mają się nie plątać i nie próbować jechać po 1 punkt jak jest 1:5, nawet jeśli coś dzieje się ze sprzętem. Won z drogi gówniarzu. W GKMie nie ma drużyny. Pogonić złotówy na taczkach i robić DRUŻYNĘ w I lidze. Tak to bym widział.
Oczywiście podobnie to widzę, tzw. praca u Podstaw tj. zostawić z obecnego składu Juniorów bez Bartkowiaka może Krakowiaka plus jakoś mnie przekonuje Kej Kej, ale może to zauroczenie i budowa składu na tzw. młodych gniewnych, którzy byliby mocni na I ligę i chcą się rozwijać i pojechać w Ekstralidze np. Tungate, Fajfer, Kułakov, Bellego

Natomiast przechodząc do życia, które mamy obecnie to żużel to nie to co kiedyś. Niestety patrzę sobie na Lublin i wszystko obecnie jest ładnie, pięknie bo są pieniądze Skarbu Państwa tj. Polimex Mostostal, Grupa Azoty. Grand Prix sponsor tytularny Orlen. PGNiG na kierownicach, a co widzimy na dzień dzisiejszy Lublinie żadnego wychowanka. Zmieni się władza i zmieni się widzi mi się włodarzy i klub wraca tam skąd przyszedł tj. do II ligi
 
rondani 96,5K

rondani

Użytkownik
A dlaczego niby ubecy maja zostac w lidze. Bo im sie nalezy?

Mysle ze kluby lepiej wyjda na tym jak rozbiora Zielona gore, o ile zawodnikow z Grudziadza dobrych starrczy do jednego klubu to Zielona to jednak kilka smakowitych kaskow. Nie utrzymaja ddruzyny po spadku.

Ze niby liga wizerunkowo traci na spadku myszy? A kogo to obchodzi kontrakty podpisane, siano rozdyponowane, za chwile wszyscy zapona ze taki klub byl w lidze

Obawiam sie ze Czestochowa sie jednak nie podlozy za duzy bylby szum a Grudziadz sam tego nie wygra. Choc jesli sie myle szacun Czestochowa. Staliby sie takim wrogiem publicznym jak Torun po ucieczce z finalu wszyscy by ich pokazywali palcami.

Tym niemniej Czestochowa jest w komfortowej pozycji, na ich miejscu bym sie dogadal z dwoma zawodnikami Zielonej Gory a potem cyk puscil mecz Grudziadzowi.

Ale oni chyba maja mecz we Wroclawiu jeszcze i moga zneutralizowac mecz Czestochowy dzien pozniej, alez by sie im pupcia palila
 
S 1,9K

Swietlik666

Użytkownik
Każdy pisze że Włókniarz nie ma prawa przegrać. Ale dlaczego niby ? Jak będą mieli gorszy dzień to jest to wielce prawdopodobne. Tym bardziej że nie będą się zabijać na koniec sezonu po punkty i ryzykować zdrowiem bo mają jeszcze inne rozgrywki zawodnicy lwów. Natomiast z drugiej strony podejrzewam że będzie jazda na "noże" i za wszelką cenę. Wiem że to może byc zgubne i równie dobrze może skończyć się mecz 34-56 , ale ja bym GKM u jeszcze nie skreślał.
Generalnie idąc już w jakieś teorie spiskowe to najwięcej kluby by zyskały na spadku i rozbioru Falubazu. Taki Dudek by idealnie pasował za Smektale we Włókniarzu jak i w wielu innych klubach( oczywiście to luźne dywagacje ).
Natomiast gadanie że to Grudziądz powinien spaść bo to , bo tamto , bo Falubaz ma lepsze perspektywy na przyszłość jest dla mnie totalna bzdurą i stronniczością.
Aczkolwiek niech wygra sport i niech wygra lepszy
 
G 29,7K

gkskubik

Użytkownik
Oczywiście - niech wygra lepszy. Temat żużlowa piaskownica jest stworzony po to aby w żużlowym klimacie pogadać o swoich zachciankach, pogodzie i innych pierdołach nie zaśmiecając przy tym działu tematycznego. Gucci życzy sobie aby wróg własną piersią wykarmiony pozostał w EL. Ja mu przytaknąłem bo GKM w pierwszej lidze pasuje mi zdecydowanie bardziej niż Falubaz. Nie odbieramy przy tym szans grudziądzanom. To jest tylko nasze chciejstwo, do którego mamy prawo :p
 
Do góry Bottom