>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Śmierć Osamy bin Ladena

hellu 0

hellu

Użytkownik
Forteca za milion dolarów, bez łączności ze światem, gdzie ukrywał się bin Laden ?

Osama bin Laden nie został zastrzelony w zakamuflowanej kryjówce w niedostępnych górach, lecz w wartej milion dolarów rezydencji w okolicy Islamabadu. Mieszkał tam ze swoją najmłodszą żoną.

Bin Laden został zabity przez amerykańskie siły w swojej rezydencji ok. 100 kilometrów na północ od Islamabadu (openstreetmap.org)
Rezydencja, w której zabito terrorystę, to prawdziwa forteca. Trzypiętrowa posiadłość znajduje się w Abbotabad, mieście położonym 60 km na północ od Islamabadu. Miejscowość jest siedzibą dla wielu emerytowanych pakistańskich wojskowych.

Abbotabad to popularny kurort turystyczny, położony w dolinie otoczonej zielonymi wzgórzami. W okolicach miasta znajdowały się kiedyś bazy treningowe dla islamskich bojowników, głównie tych walczących w kontrolowanym przez Indie Kaszmirze.

Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa
Bin Laden odpierał atak, zginął od strzału w głowę

W ścisłej tajemnicy była planowana od sierpnia ubiegłego roku, gdy... czytaj więcej »


Budynek, w którym mieszkał Osama bin Laden jest osiem razy większy niż pobliskie domy, jest również odizolowany od innych.

Został zbudowany w 2005 roku. Zastosowano w nim nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Mur otaczający rezydencję ma wysokość 3,6-5,5 metra i zwieńczony jest drutem kolczastym. Są dwie bramy wjazdowe, obie pilnie strzeżone.

Razem z bin Ladenem mieszkali tam jego dwa bracia oraz najmłodsza żona. Mieszkańcy domu nie wyrzucali śmieci do pojemników na odpadki, ale palili je na terenie rezydencji. Posiadłość jest warta około miliona dolarów, nie ma w niej jednak dostępu do internetu ani telefonu.
Osama bin Laden nie żyje

Osama bin Laden nie żyje. Jego ciało jest w rękach Amerykanów -... czytaj więcej »


Jak zginął bin Laden

Stany Zjednoczone poinformowały, że CIA przez cztery lata tropiła jednego z zaufanych posłańców, którego zidentyfikowano dzięki zeznaniom zatrzymanych po zamachach 11 września. - Zatrzymani zidentyfikowali go jako jednego z niewielu zaufanych posłańców Al-Kaidy. Mówili, że może on mieszkać z bin Ladenem - powiedział na konferencji prasowej wysoki urzędnik amerykańskiej administracji. CZYTAJ WIĘCEJ

Bin Laden został odnaleziony po tym, jak w sierpniu 2010 roku odkryto, gdzie mieszka posłaniec bin Ladena. Później okazało się, że mieszka z bratem i rodziną terrorysty. W niedzielę 1 maja po południu przeprowadzono 40-minutową akcję, w trakcie której zabity został Osama bin Laden, jego dorosły syn oraz niezidentyfikowana kobieta i dwóch mężczyzn - jeden jest prawdopodobnie bratem przywódcy Al-Kaidy, a drugi wspomnianym posłańcem.

jk//kdj
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Przypominam, ze USA przez wiele lat wmawiało światu, ze Bin Laden mieszka w jaskiniach albo w górach i nie mogą go znaleźć jak widać, nie mieszkał. Zastanawiający jest też fakt natychmiastowego potencjalnego wyrzucenia trumny z ciałem do morza czyli tak jak nakazuje religia islamska, zanim świat dowiedział się o śmierci Bin Ladena on już leżał na dnie morza i ekshumacja nie bedzie możliwa, od kiedy to USA dba o zasady i moralność innych krajów ? Obama zapewnił sobie reelekcje.
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
A mi się wydaję że jest to ściema i odwracają uwagę od jakieś akcji np w Libii albo znowu będą ataki terrorystyczne i pójdzie na talibów wiadomo czego.
A to zdjęcie to pewnie i tak nie to .
W ogóle teraz będzie masowy spust w mediach na ten temat...
 
Baqu 739,4K

Baqu

Forum VIP
Przypominam, ze USA przez wiele lat wmawiało światu, ze Bin Laden mieszka w jaskiniach albo w górach i nie mogą go znaleźć jak widać, nie mieszkał. Zastanawiający jest też fakt natychmiastowego potencjalnego wyrzucenia trumny z ciałem do morza czyli tak jak nakazuje religia islamska, zanim świat dowiedział się o śmierci Bin Ladena on już leżał na dnie morza i ekshumacja nie bedzie możliwa, od kiedy to USA dba o zasady i moralność innych krajów ? Obama zapewnił sobie reelekcje.
dla mnie to banał... oczywiście, nie chcą aby jego ciało wpadło w niepowołane ręce i było czczone, oddawano mu hołd etc. wiadomo, że wtedy wszyscy Ci islamscy bombardierzy mieliby pożywkę i karmę. Informacja do mediów - ciało jest w morzu - czyli szukaj wiatru w polu ;-) ale tak na prawdę zapewne jest pieczołowicie schowane gdzieś w jakiejś bazie Marines, albo właśnie transportowane do USA czy Guantanamo.
 
P 95

piotrek_

Forum VIP
Wg mnie to oni już dawno go zabili. Tylko czemu teraz to oficjalnie ogłosili...
Tak jak ktoś wspomniał już wcześniej , to raczej odwracanie uwagi albo kończenie jednego epizodu i rozpoczynanie kolejnego. Nieciekawie to wygląda. A z tym wyrzucaniem ciała do morza to śmiech na sali jeśli ktoś w takie rzeczy wierzy ????
 
midel 189

midel

Użytkownik
Jaką macie pewność, że w ogóle go zabili? Bo Obama tak powiedział? Według mnie jest spora szansa, że żyje i fizycznie ma się bardzo dobrze.
 
grubas 397

grubas

Użytkownik
- Jego zgon powinien być nagrodą dla wszystkich, którzy wierzą w pokój i ludzką godność - powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama w przemowie ogłaszającej śmierć bin Ladena - Sprawiedliwości stało się zadość - dodał.
Pięknie to ujął Obama :?
 
vdv 66

vdv

Użytkownik
Jaką macie pewność, że w ogóle go zabili? Bo Obama tak powiedział? Według mnie jest spora szansa, że żyje i fizycznie ma się bardzo dobrze.
Na Zetce mówili, że badania DNA to potwierdziły. I pewnie tak było, Zetka dobre info podaje ;)

Słyszeliście o tym, że kilka dni temu (dwudziesty któryś kwietnia) Al-Kaida dała informację, że jak bin Laden zostanie zabity to odpalą bombę atomową, która podłożona jest gdzieś w Europie?
Na ile to prawdziwe to nie wiem, ale możliwe.

Oczywiście Al-Kaida już zagroziła, że się zemście na Europie i USA.

Odnośnie pochówku:
&quot;Przygotowania do pochówku na morzu rozpoczęły się o godz. 1.10 EST (Eastern Standard Time, 7.10 czasu polskiego) i zakończyły się o godz. 2 EST. Przestrzegano tradycyjnych procedur islamskiego pochówku&quot; - cytuje Reuters tego niewymienionego z nazwiska przedstawiciela resortu obrony.
&quot;Ciało zmarłego zostało obmyte i zawinięte w białe płótno. Umieszczono je w obciążonym worku. Oficer odczytał przygotowane teksty religijne, które zostały przetłumaczone na arabski przez osobę, dla której arabski jest językiem ojczystym. Gdy wszystkie słowa zostały wypowiedziane, ciało ułożono na przygotowanej desce, uniesiono ją i zwłoki zsunęły się do morza&quot; - powiedział.
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
Na Zetce mówili, że badania DNA to potwierdziły. I pewnie tak było, Zetka dobre info podaje
No człowieku nie rozbrajaj mnie, każdy podaje to co usłyszał... W kółko tylko: dom wartości miliona dolarów - sorry czy to taki drogi dom ?? wysoki mur, drut kolczasty i zielone światło Obamy itd. Już widzę jak zależy wszystkim aby został pochowany zgodnie z wyznaniem. To jest gra pod publikę -profesjonalnie zabijamy terrorystów, pogrzeb z ceremonią itd. Pożywka dla Amerykanów. Podawałem wcześniej link, ale dlaczego nikt go nie skomentuje? http://i.imgur.com/ROcFG.png ......... Może jakiś expert się wypowie, bo chciałbym zwyczajnie poznać Waszą opinię. Skoro ta ZETka takie świetne info podaje, to może niech powie do czego oni to DNA porównali ?? Co mieli go wcześniej już złapanego czy co? Czytam info z mainstreamu i aż mnie mdli. Na każdym kroku wkręcają takie pierdoły że szok - to są bajki dla dorosłych po prostu. Wszyscy myśleli, że on się biedak w jaskini ukrywał, a on się zwyczajnie luksusem otoczył w willi z 6metrowym murem. Haha

&quot;-&quot;Dziś sprawiedliwości stało się zadość (...). Stany Zjednoczone przeprowadziły operację, w której zginął Osama Bin Laden, przywódca Al-Kaidy. Terrorysta odpowiedzialny za śmierć tysięcy niewinnych mężczyzn, kobiet i dzieci&quot; - powiedział kilka minut przed 5 rano prezydent USA Barack Obama. Powiedział, że wytropienie szefa Al-Kaidy było priorytetowym zadaniem USA. Operacja była rezultatem nagromadzenia informacji wywiadowczych i akcji, do której prezydent osobiście dał zielone światło.&quot;

Niech lepiej powiedzą o swoich zbrodniach i gwałtach w Iraku i Afganistanie.
Mnie osobiście zdjęcie dziecka z wylewającym się mózgiem i bebechami albo gwałconych kobiet w Iraku bardzo rusza, więc niech Ci załgani barbarzyńcy nie pieprzą o kolejnym wyzwoleniu świata.

Proszę bardzo:
http://www.rmf24.pl/raport-bin-laden-zabity/fakty/news-afp-zdjecie-martwego-bin-ladena-to-falszywka,nId,337812

Jedna rzecz mnie zastanawia na potęgę: dlaczego oni wciskają ludziom jawnie te fałszywki? Tak samo z aktem urodzenia Obamy. http://niebezpiecznik.pl/post/akt-urodzenia-baracka-obamy-sfalszowany/ . Gdzie te amerykańskie technologie, o których tyle się słyszy? To już nawet nie potrafią sfabrykować dokumentu? Czemu akurat teraz opublikowali ten akt? Mnóstwo niezależnych expertów udowadnia że to fałszywki, ale przecież to widać nawet GOŁYM okiem. Wszystko przechodzi bez echa. BEZ ECHA. Nie usłyszysz o tym w radiu ani tv. Czy my żyjemy w jakimś matrixie....?
 
vdv 66

vdv

Użytkownik
No człowieku nie rozbrajaj mnie, każdy podaje to co usłyszał...
Jedno pytanko? O co Ci chodzi? Po tym jak napisałem wczoraj tego posta na różne portale informacyjne wszędzie można było znaleźć to, że badania DNA potwierdziły, że bin Laden to bin Laden.
Skąd mieli DNA? Niby dobre pytanie, bo skąd mieli mieć jak go nigdy nie złapali? Poszukałem coś tam i wychodzi na to, że bin Laden leczył się w amerykańskim szpitalu w Dubaju.
Jeden w to uwierzy, drugi nie. W sumie co zrobili z jego ciałem, skąd mieli jego DNA naprawdę mnie c... obchodzi. W dupie to mam. Nie żyje i jest OK. Bardziej bym się w chwili obecnej martwił o zemstę Al-Kaidy. Pewnie nie będzie to dziś (śnieg w maju pada, oni za tym stoją? ???? ), ani jutro, ale jest to całkiem możliwe. Za Ajman az-Zawahiri&#39;ego USA daje 25mln$.
O tym, że fota to ściema zaraz było wiadomo, bo się experci (amerykańscy) wypowiadali, że fotomontaż.
Niech lepiej powiedzą o swoich zbrodniach i gwałtach w Iraku i Afganistanie.
Mnie osobiście zdjęcie dziecka z wylewającym się mózgiem i bebechami albo gwałconych kobiet w Iraku bardzo rusza, więc niech Ci załgani barbarzyńcy nie pieprzą o kolejnym wyzwoleniu świata.
Zdecydowanie popieram. W USA szał radości, ale w sumie z czego? Zniszczyli tylko bin Ladena, a reszta?
 
Baqu 739,4K

Baqu

Forum VIP
Jedna rzecz mnie zastanawia na potęgę: dlaczego oni wciskają ludziom jawnie te fałszywki?
ale kto &quot;oni&quot; media pakistańskie ? to chyba musisz się tam przejechać i zapytać wydawcę : )

btw:

Rezydencja Osamy już na Google Maps. Tu mieszkał najbardziej poszukiwany człowiek świata
http://deser.pl/deser/1,111857,9529644,Rezydencja_Osamy_juz_na_Google_Maps__Tu_mieszkal_najbardziej.html?bo=1

&quot;Padł rozkaz: Zabić&quot;. Film z wnętrza domu ben Ladena
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,9530760,_Padl_rozkaz__Zabic___Film_z_wnetrza_domu_ben_Ladena.html
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
ale kto &quot;oni&quot; media pakistańskie ? to chyba musisz się tam przejechać i zapytać wydawcę : )
Baqu miałem na myśli, że telewizje pokazują wszystko co mają i nie przywiązują wagi do jakości prezentowanych materiałów. Liczy się pierwsze &quot;mentolnięcie&quot; ...
Zdawałoby się, że w takim tvnie pracuje szereg ekspertów od wszystkiego, wiadomo wielka korporacja itd., a ostatnio takie gafy żenujące walili, że szkoda gadać, oczywiście żadnych wyjaśnień i sprostowań potem nie było.

vdv sorry za naskok, przekazałeś co widziałeś, ta ufność w prawdziwość informacji troche mnie podminowała ;)
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
no i kolejny przykład medialnej propagandy, jeszcze wczoraj Osama zasłaniał się żoną, a dzis nawet nie miał broni wiec zabili go, bo tak im sie podobało. A wspomnienia o tych dokumentach jeszcze bardziej komiczne, chyba nikt nie sądzi, że przez ostatnie lata Osama kierował Al Kaida i wydał jakieś ważne polecenia, na pewno Al Kaida była przygotowana na taki rozwój wypadków i żadnych waznych dokumentów w domu Bin Ladena nie było. Ale amerykańskie społeczeństwo dostało kolejną pożywke do radości, a Obama trochę głosów.
 
Baqu 739,4K

Baqu

Forum VIP
no i kolejny przykład medialnej propagandy, jeszcze wczoraj Osama zasłaniał się żoną, a dzis nawet nie miał broni wiec zabili go, bo tak im sie podobało. A wspomnienia o tych dokumentach jeszcze bardziej komiczne, chyba nikt nie sądzi, że przez ostatnie lata Osama kierował Al Kaida i wydał jakieś ważne polecenia, na pewno Al Kaida była przygotowana na taki rozwój wypadków i żadnych waznych dokumentów w domu Bin Ladena nie było. Ale amerykańskie społeczeństwo dostało kolejną pożywke do radości, a Obama trochę głosów.
e tam, jakby ktoś zabił Twoją rodzinę, a później zaatakował byś jego dom i strzelał do wszystkiego co się rusza, to jakbyś zobaczył Bin Ladena zapewne przeczytałbyś jego prawa i odprowadził do więzienia ? : ) nie przesadzajmy, akcja była żeby zabić,a nie żeby pojmać, stało się to co się miało stać. Po co marnować czyjś czas na 5 letni proces i wydawać miliony dolarów na karę śmierci jeżeli to samo w 5 sekund może zrobić dobrze wyszkolony marines.

tak btw Ciekawe czy tak jak inglorious bastards skalp wzięli ;-)

na pewno Al Kaida była przygotowana na taki rozwój wypadków i żadnych waznych dokumentów w domu Bin Ladena nie było.
taa, a bin czekał na nich z ciepłą herbatką bo też wiedział, że chłopaki wpadną ; DD

DiS - domysły i spekulacje, to nie są żadne argumenty, ja moge napisać, że na pewno nie była przygotowana i kto ma racje ? ;-)


btw wypowiedz znajomego:

tak sobie mysle ze jest cos z hipokryzji w tych fanatykach, medrcach, przywodcach...osama wysylal na smierc mlodych muzelmanow ale sam nie byl skory wysadzic sie i zabijac niewiernych...malo tego mieszkal w pakistanie w chacie za 1 mln $!!!W PAKISTANIE!!!tam to chyba trylion-zylionow!!!:&gt;:&gt;:&gt;a teraz czytam ze w lokalnym sklepie zamawiali tylko najlepszy produkty np mleko firmy NESTLE itp...zawsze placone gotowka!:&gt;
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
e tam, jakby ktoś zabił Twoją rodzinę, a później zaatakował byś jego dom i strzelał do wszystkiego co się rusza, to jakbyś zobaczył Bin Ladena zapewne przeczytałbyś jego prawa i odprowadził do więzienia ? : ) nie przesadzajmy, akcja była żeby zabić,a nie żeby pojmać, stało się to co się miało stać. Po co marnować czyjś czas na 5 letni proces i wydawać miliony dolarów na karę śmierci jeżeli to samo w 5 sekund może zrobić dobrze wyszkolony marines.
Przecież to porównanie jest idiotyczne. Tu nie chodzi o prywatne porachunki, tylko o RZĄD USA który nie może sobie tak po prostu zabijac, bo tak im się podoba, bo nie chcą czekać na proces. To nie oni sa od decydowania kto ma umrzeć. Ja chętnie bym poczekał na proces, bo ciągle niepodważalnych dowodów na Osame chociażby za WTC nie widziałem.
DiS - domysły i spekulacje, to nie są żadne argumenty, ja moge napisać, że na pewno nie była przygotowana i kto ma racje ?
Wszystko co piszą w mediach na temat tej sprawy to domysły i spekulacje.
Ale widze, ze jesteś osoba wierząca we wszystko co ukaże się w mediach, elko.
 
grubas 397

grubas

Użytkownik
na pewno Al Kaida była przygotowana na taki rozwój wypadków i żadnych waznych dokumentów w domu Bin Ladena nie było.
W zupełności się zgadzam. Dowództwo Al Kaidy to nie są półgłówki, liczyli się z tym, że do pojmania lub zabicia bin Ladena w końcu dojdzie.

Co do samego bin Ladena, to myślę, że od ataku na WTC był on bardziej potrzebny Al Kaidzie jako legenda - Amerykanie szukali go przez 10 lat, a on pił sobie kawkę w willi. Również jego pieniądze są trudne do przecenienia dla tej grupy.

Z kolei ta nagonka, że rzekomo zasłaniał się kobietą, służyła tylko już doszczętnemu zgnojeniu go. Potem niby małe sprostowanie, ale i tak 90% ludzi podda się propagandzie, że bin Laden w obliczu majestatu USA musiał się zasłaniać żoną.

Co do tego, że go zabili, to wiadomo, iż USA od kilku lat samo sobie ustala prawo ???? . Nie chcielli go pojmać, bo wtedy by była wojna na całego - Al Kaida &quot;przeszukiwałaby&quot; wszystkie elitarne więzienia, duże jednostki wojskowe etc. Tak to dojdzie &quot;tylko&quot; do odwetu, kilka tysięcy ludzi zginie i sytuacja powraca do normy sprzed zabica bin Ladena.
 
Do góry Bottom