>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Algorytm - próby.

yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Spotkania (dzisiaj tylko dwa) na 30 kwietnia br.: Klik
Typy już przesłałem Arkowi.
Pierwszy z meczów rozpocznie się o godz. 16.00 czasu polskiego.

----
Nawiasem mówiąc, ciekawi mnie jakie proponujecie sposoby obliczeń pojedynku &quot;Algorytm vs. Człowieki&quot;? ????
Algorytm od pewnego czasu dostaje to nie ulega wątpliwości, regularne bęcki (zwłaszcza teraz od hynio) albo działa &quot;w kratkę&quot; ale liczy się całość, a &quot;on&quot; jako jedyny &quot;zalicza&quot; (podaje typy na) absolutnie wszystkie wybierane przez siebie spotkania.
Ostatnio, Algorytm miażdżył wypracowanym zyskiem (jeśli patrzylibyśmy tylko na zysk ale oczywiście ważne są inne parametry) pozostałych Uczestników jeszcze po 43 spotkaniu. Wtedy poraz ostatni chyba miał zysk powyżej jednego tysiąca. Na zysk jednak przekładała się między innymi największa liczba spotkań jaką spośród Uczestników zaliczył. Posiadał też wówczas skuteczność ok. 56%.
Yield ... Ten, wszyscy Uczestnicy mają od pewnego czasu bardzo minusowy ????
 
S 45

sikorrrr

Użytkownik
Yield się akurat tutaj w ogóle nie liczy. Liczy się tylko i wyłącznie zysk. A co do liczenia pojedynku- to że algorytm typuje wszystko wynika z zasad gry- proste. Nie można nawet tego brać pod uwagę, bo przecież większa liczba wytypowanych spotkań to więcej możliwość by być na plusie(jeśli oczywiście algorytm typuje poprawnie). Póki co, dla mnie jako obserwatora z boku, algorytm może jedynie wesprzeć typowanie ale nic poza tym
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
=Sikorrrr;2833910][...] A co do liczenia pojedynku- to że algorytm typuje wszystko wynika z zasad gry- proste. Nie można nawet tego brać pod uwagę, bo przecież większa liczba wytypowanych spotkań to więcej możliwość by być na plusie [...]
... albo na minusie.
I to samo dotyczy wszystkich Uczestników pojedynku. Znamy przeszłość ale nie znamy przyszłości. (Jeśli ktoś miałby za sobą już np. 50 meczów to nadal nie wiemy jak typowałby w następnych pięćdziesięciu).
Jeżeli podnosi się założenie takie, że powinna być np. co najmniej setka spotkań to wydaje mi się (?), że ona powinna dotyczyć każdego z Uczestników. Tak więc w naszym przypadku nie ma możliwości, aby ona dotyczyła każdego pojedynczego &quot;Człowieka&quot;.
Jeżeli chcemy konfrontować Algorytm z każdym &quot;Człowiekiem&quot;/Uczestnikiem i uważamy, że ta właśnie setka spotkań ma jakiś sens, to sądzę, iż każdy Uczestnik powinien mieć jednakową ilość meczów, które wytypował lecz jest to w naszym przypadku niemożliwe.
Nie chcę tutaj specjalnie bronić wyników Algorytmu ale mówię o tym, co nasunęło mi się właśnie na myśl.
Dlatego zadałem pytanie o sposób ewentualnego obliczania wyników pojedynku dla Uczestnika zbiorowego o nazwie &quot;Człowieki&quot;.

[...] Póki co, dla mnie jako obserwatora z boku, algorytm może jedynie wesprzeć typowanie [....]
Często podkreślałem aby używać go pomocniczo do swoich mózgów, więc nie jest to jakaś nowość.
&quot;Jedynie wesprzeć typowanie&quot;, stanowi więc podstawową zasadę używania tego Algorytmu a nie jego ułomność ????

Poza tym, mówimy teraz o Algorytmie w tej postaci. Pojedynek jest po to aby tę postać ew. zmienić.
--------------
Edit:
Pisząc to co powyżej, myślałem o pojedynku &quot;Algorytm - Człowieki&quot; jako rywalizacji jednego Uczestnika wobec drugiego.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
... a dziś o tej porze przepraszam, nie mam zwyczajnie w sobie sił aby zacząć wygrzebywać te spotkania, choć zdaję sobie sprawę, ze niewiele ich do końca pozostało ...
 
L 29

lajzon

Użytkownik
Spoko Yaro, jest majówka idź na grilla a mecze się wybierze w piątek lub w sobotę.
Jeśli chodzi o podsumowanie to algorytm był bardziej systematyczny od Człowieków. I chyba jakieś podsumowanie może się odbyć według procentów typów trafionych i to tylko tych którzy mieli co najmniej 50 meczów.
Mam nadzieję że eksperyment dał właściwe wnioski jego Twórcy, i że po dodaniu usprawnień algorytm stanie do kolejnego pojedynku lub będzie kontynuował ten. Pozdrawiam wszystkich Graczy smacznego grillowania!
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Spoko Yaro, jest majówka idź na grilla a mecze się wybierze w piątek lub w sobotę.
[...]
Tak też zrobiłem tzn. wypoczynek preferuję aktywny więc nie grillowałem ale jakoś inaczej wypocząłem a teraz wrzucam mecze ???? : Klik
Typy przesłałem Arkowi.
Pierwszy z meczów rozpocznie się o g. 13.45 czasu polskiego.

Są to trzy ostatnie spotkania tego pojedynku. W sumie, będzie ich dokładnie 100.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Przede wszystkim, Bardzo Dziękuję Wszystkim Uczestnikom tego pojedynku. Szczególnie Duże Podziękowania dla hynio i lajzona, którzy kontynuowali walkę do końca.
Bardzo Dziękuję Arkowi, który ten pojedynek &quot;obsługiwał&quot; od strony technicznej, i bez którego nie mielibyśmy czytelnych statystyk dotyczących tej walki.
----
To co mi się teraz na szybko nasuwa (z punktu widzenia &quot;opiekuna&quot; Algorytmu), to oczywiście korekty jakich dokonam w zapisie Algorytmu.
Z pozytywnych rzeczy: Algorytm miażdżył pozostałych uczestników bodajże do 43 (?) spotkania. Miał tam także ponadtysięczny zysk.
Miła sprawa, bo rzutem na taśmę Algorytm zanotował zysk, na sam koniec pojedynku. Jest na plusie.
Ponadto Arek prowadzi statystykę dot. systemu 2/3 i AKO, nie wiem jak dokładnie ta kwestia wygląda w odniesieniu do typów Algorytmu ale jeśli te liczby po prawej stronie tabeli dotyczą Algorytmu to chyba też nie byłoby tak źle ...
Negatywna sprawa, wiadomo ... obniżone loty Algorytmu/lub b. wysokie wahania &quot;formy&quot; od 44 (?) spotkania wzwyż ... Pewnie, że cześć realnych wyników mogła zaskoczyć ale niektóre z nich nie mogłyby zaskoczy Człowieka ... Np. kiedy ligi krajowe są na finiszu wyniki czasem &quot;wariują&quot;. Tego Algorytm nie przewidzi.
Pozostaje otwartą kwestia (sposobu ) podsumowania statystycznego jeśli chodzi o pojedynek &quot;Algorytm vs Człowieki&quot; ...
Kwestia minimum 100 spotkań była podnoszona jako ważna. Trudno teraz od niej uciec a jak wiadomo 100 spotkań zaliczył jedynie Algorytm.
 
L 29

lajzon

Użytkownik
Witam, cała przyjemność uczestnictwa w eksperymencie po mojej stronie. Czas i praca jakoś nie pozwoliły regularnie pojedynkować się z algorytmem. Jak już podawałem mecze to po analizie, nigdy na ślepo więc brak czasu uniemożliwił dokładne typowanie. Mimo to sporo rund odbyło się z moim udziałem.
Widząc tabelkę nasuwa mi się jeden wniosek, remis. Mimo że razem z hynio zanotowaliśmy znacznie mniej typów niz algorytm to można założyć, że i tak wynik byłby podobny przy 100 typach a więc pewnie coś między 45/50%. Algorytm taki wynik osiągnął. Takie podsumowanie wydaje mi się słuszne bo zestawiamy dwóch Człowieków którzy osiągnęli zbliżony rezultat.
mam nadzieję, że Yaro widzi gdzie można poprawić działanie algorytmu i że staniemy do kolejnego pojedynku... ????
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Trochę coś tam w Algorytmie pozmieniałem. Nie wiem czy zmiany/poprawki poszły w dobrym kierunku (brak czasu). Zamiast go &quot;podkręcić&quot; jak zapowiadałem, to bardziej go &quot;poluzowałem&quot; ???? jeszcze, bo prawdę mówiąc denerwuje mnie tak bardzo ograniczana jak dotychczas liczba spotkań &quot;do grania&quot; ...

15.05.2012 r.
Racing Santander - CA Osasuna X (4.20)
AC Chievo Verona - US Lecce X (3,35)
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Trochę coś tam w Algorytmie pozmieniałem. Nie wiem czy zmiany/poprawki poszły w dobrym kierunku (brak czasu). Zamiast go &quot;podkręcić&quot; jak zapowiadałem, to bardziej go &quot;poluzowałem&quot; ???? jeszcze, bo prawdę mówiąc denerwuje mnie tak bardzo ograniczana jak dotychczas liczba spotkań &quot;do grania&quot; ...

15.05.2012 r.
Racing Santander - CA Osasuna X (4.20)
AC Chievo Verona - US Lecce X (3,35)
Nie tym razem ???? (ale być może ludzie tak właśnie typowaliby w tych spotkaniach).
 
L 29

lajzon

Użytkownik
Witam, i jak ten mecz, wszedł?
Skoro Yaro tak wrzucasz te mecze, to może znowu coś wymyślimy ciekawego? ????
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Witam, i jak ten mecz, wszedł?
Skoro Yaro tak wrzucasz te mecze, to może znowu coś wymyślimy ciekawego? ????
Bardzo chętnie ???? ale na razie z braku czasu wrzucam tak z doskoku jedynie ...
Remis w tym meczu był chyba blisko bo ostatnia bramka padła w 90 minucie (2:1).
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
16.05.2012 r.
Dolcan Ząbki - Termalica Nieciecza 2 (2,35)
Flota Świnoujście - Olimpia Elbląg 1 (1,60)
CE Sabadell - UD Almeria 2 (2,10)
ZP Sport Podbrezova - MFK Ruzomberok X (3,45)
MFK Zemplin Michalovce - SFM Senec X (3,05)
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
16.05.2012 r.
Dolcan Ząbki - Termalica Nieciecza 2 (2,35)
Flota Świnoujście - Olimpia Elbląg 1 (1,60)
CE Sabadell - UD Almeria 2 (2,10)
ZP Sport Podbrezova - MFK Ruzomberok X (3,45)
MFK Zemplin Michalovce - SFM Senec X (3,05)
Na trafienie tych remisów nie liczę/nie liczyłem za bardzo ... ale ta Nieciecza to chyba nie za bardzo chce wejść do Ekstraklasy ... I bardzo serio już tak uważam. W tym akurat przypadku sądzę, że Algorytm typował dobrze.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
17.05.2012 r.
(Z Algorytmu wyrzucone zostały ustawienia na typy remisowe).

CS Pandurii Targu Jiu - FC Petrolul 52 Ploiesti 1 (1,70)
Hessen Kassel - SG Sonnenhof Grossaspach 2 (2,30)
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Wyeliminowanie remisów nie było chyba złym ruchem bo jak na razie, w niemieckiej Lidze Regionalnej Południe wygrywają Goście ???? . (Przed zmianą w zapisie Algorytmu ten mecz był typowany jako remis).
 
Do góry Bottom