>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Boks - typy z analizami

xavi90 176,5K

xavi90

Znawca - Boks
Ciekawi mnie czy kursy z dzisiejszej gali w Buenos Aires są prawidłowo wystawione na walkę wieczoru Michell Banquez- Kevin Munoz. W STS i w Efortunie mamy Kevina Munoza w roli zdecydowanego faworyta ale kursów na tą galę nie znajdziemy u zagranicznych bukmacherów więc zaryzykuje stwierdzenie że mogą być tutaj nieco chybione. Munoz jest faworyzowany najpewniej z prostego powodu że walczy 'u siebie'. Ale nie wydaje mi się żeby to był jakiś talent czystej wody, raczej typowy solidny Argentyńczyk jakich wielu w boksie (o czym się zresztą często przekonujemy u nas na galach jak przyjeżdżają sprawdzać naszych 'prospektów')- w dodatku z raczej sporą weryfikacją-w 2021 znokautował go pojedynczym ciosem inny Argentyńczyk Angel Aquino, w innych walkach też zdarzało się że padał na deski więc jak na wagę kogucią gdzie te ciosy nie ważą jakoś wiele to ta szczęka jest mocno podejrzana. Wprawdzie w ostatniej swojej walce z września ubiegłego roku poleciał do RPA gdzie z miejscowym puncherem Ricardo Malajika przetrwał pełen dystans ale przegrał do wiwatu. W dodatku odstawił coś dziwnego bo przed dzisiejsza walką... nie zrobił wagi. W związku z tym że w stawce jest pas WBA Fedelatin który należy do Banqueza to on go zdobyć nie może- nawet jak wygra to wówczas będzie 'wakat'. Michell Banquez, 33letni Wenezuelczyk z niejednego pieca chleb jadł i na moje jest tutaj mocno niedoceniany. Na początku wspomniałem że Munoz walczy 'w domu' ale tak naprawdę to Banquez od jakiegoś czasu mieszka w Buenos Aires gdzie na co dzień trenuje. O jego karierze można mówić wiele- miał doskonałe momenty gdy w 2019 na gali w Arabii pokonał Prince Patela (i odebrał mu 0 z rekordu) a w kolejnej walce w 2022 roku sensacyjnie pokonał przed czasem brązowego medalise IO Argilagosa. Czyli było to stosunkowo niedawno ale wciąż kolejne walki to pasmo nieszcześć Michella- przegrał 3 walki pod rząd na galach w USA ale w żadnej nie przyniósł wstydu: najpierw z faworyzowanym Cardenasem przegrał przez decyzję, gdzie walka mogła iść w obie strony a potem z bardzo mocnym nazwiskiem Antonio Vargasem przegrał w 6 rundzie przez kontuzje oka, do tego momentu prezentując się bardzo dobrze. Ostatnia walka to również solidny prospekt Angeletti gdzie poległ w ostatniej rundzie, dając z siebie wszystko. Odbudował się nieco na gali w Argentynie gdzie w grudniu pokonał (wprawdzie rywala z ujemnym rekordem ale przed czasem) Jeremiasa Ullibarre i zdobył wspomniany pas. Dlatego wydaje mi się że to walka zdecydowanie bliższa niż sugerują kursy, zwłaszcza że Banquez to pięściarz nastawiony bardzo mocno ofensywnie, z nokautującym ciosem a Munoz to raczej walczący z kontry ale z niezbyt szczelną defensywą. Zakładam że Munoz będzie miał wiele problemów z natarciami Banqueza i możliwe że spotka się z deskami w tej walce.

Michell Banquez @4,78 STS / 4,00 Efortuna
Banquez przez KO/TKO @9,00 STS
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +4520
arass1 170,3K

arass1

Użytkownik
Ciekawą opcją na dziś wydaje się zwycięstwo Jose Zepedy, ale trochę dziwią mnie wysokie kursy na niego. Walczy on na terenie rywala, ale mi kurs 3.40 w fortunie wydaję się przesadzony. Osobiście gram zwycięstwo Zepedy i Banqueza na jednym kuponie. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy.
 
xavi90 176,5K

xavi90

Znawca - Boks
już poleciało husaria po grała imo może jak będą dechy to i Banquez wyciągnie decyzje jest 8,00 sts
Faktycznie w obliczu niezrobienia wagi przez rywala to powinienem przewidzieć że Banquez nie będzie podkręcał. Wygrał zdecydowanie na punkty.
 
Otrzymane punkty reputacji: +255
xavi90 176,5K

xavi90

Znawca - Boks
Dziś w nocy próbuje za drobne zagrać remis w walce Seniesa Estrada- Yokasta Valle, na Betclicu znajdziemy kurs aż 20 (gdzie w dodatku gramy bez podatku) to żal nie spróbować. Argumentacja jest bardzo prosta- to najlepsze zestawienie z możliwych w tej 'minimalnej' kategorii wagowej gdzie w stawce mamy wszystkie istotne pasy i zestawienie numeru 1 z numerem 2. Także taka walka która się aż prosi o rewanż zanim się nawet nie zaczęła. Na moje to klasyczne zestawienie 50/50, gdzie obie Panie są nawet ten sam rocznik (1992), warunki fizyczne a i doświadczenie mają porównywalne- wprawdzie Valle ma dwie porażki na koncie, obie już jakiś czas temu na wyjazdowych walkach w Niemczech i Japonii gdzie mogła być nieco skrzywdzona. Ten fakt + to że Estrada walczy tutaj bardziej 'u siebie' nieco ją faworyzuje w oczach bukmacherów. Uważam że w zestawieniach kobiet gdzie mamy znikomą liczbę nokdaunów i rundy zaledwie dwuminutowe i dystans 10ciu rund to szanse na remis są większe niż u mężczyzn gdzie analogicznie mamy 12 x 3 min (ale nie mam poparcia w żadnej statystyce). Tak czy siak nie widzę dominacji którejkolwiek ze stron w tej walce i zakładam lepsze momenty i jednej i drugiej stąd też werdykt może być bardzo bliski, nie jednogłośny lub właśnie remisowy co by też się zgadzało ze względów marketingowych bo obie Panie są całkiem popularne.

Seniesa Estrada- Yokasta Valle X @20,00 Betclic
 
Ostatnia edycja:
xavi90 176,5K

xavi90

Znawca - Boks
Jutrzejszego poranka czeka nas gala z Australii gdzie idę w kierunku Joel'a Camilleri. Jego rywalem będzie Joel Pavlides- pięściarz z rekordem zaledwie 5-2 i jedna walka remisowa a stawiany w roli sporego faworyta. Dziwi mnie to trochę, chociaż znajdą się oczywiście solidne argumenty 'za'- Pavlides został okrzyknięty 'prospektem roku 2023 w Australii'- w ubiegłym roku wygrał 3 walki a jedną przegrał, wszystkie walki toczył z rywalami z dodatnimi rekordami ale nikim topowym i jego wybór argumentowano że 'sprawił 3 niespodzianki'. Na moje to nie do końca tak było bo w tych walkach kursy wystawione przez bukmacherów raczej były stosunkowo blisko. Dlatego wydaje mi się że to nie jest żaden topowy bokser tylko taki jakich wielu a przede wszystkim to ze znikomym doświadczeniem. A tutaj mamy walkę 10cio rundową i w stawce pas WBA Oceania który należy do Camilleriego. Pavlides nie walczył nigdy więcej niż na dystansie 6ciu rund i ogólny bilans przewalczonych 43 rund w zawodowej karierze równając do 213 rywala pokazuje jaki to może być spory przeskok. Ogólnie Camilleri oprócz sporego doświadczenia 27-8 to jest naprawde ciekawa postać- to jeden z trenerów w niedawno powstałej akademii boksu 'Tszyu Fight Club' gdzie oczywiście można spotykać braci Tima i Nikite jak i pare innych solidnych lokalnych nazwisk to nie mam wątpliwości że Joel jest odpowiednio przygotowany. Dzielił on ring z naprawde mocnymi nazwiskami, przewalczył np pełen dystans ze wspominanym Timem Tszyu a obecnie jest na fali 5 wygranych pod rząd. Wierze że doświadczenie tu zdecyduje i mimo że Pavlides wygląda na ambitnego i całkiem solidnego pięściarza to może narzucić swój styl tylko na początku pojedynku a dalej do głosu dojdzie solidność Camilleriego i licze na to że to wystarczy aby decyzja poszła w jego stronę.

Joel Camilleri na punkty @4,75 Efortuna
Kierunek dobry tyle że Camilleri zdominował totalnie rywala i wygrał już w 4 rundzie :(
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +781
xavi90 176,5K

xavi90

Znawca - Boks
Jutrzejszego poranka mamy galę w Japonii gdzie ide w kierunku Kuntae Lee który skrzyżuje rękawice z Homura Fujita. Na moje to on powinien być faworytem w tej walce i zaryzykuje nawet że całkiem sporym a tymczasem jest niemałym underdogiem. Po pierwsze- Lee to jeden z tych pięściarzy o których bez wątpienia mówi się na rynku Azjatyckim że to bardzo ciekawy prospekt, duży talent z sporym doświadczeniem z ringów amatorskich. Po drugie to mamy tutaj zestawienie dwóch różnych stylów, Kuntae to doskonały technik a Fujita to typowy puncher. Na 12 walk aż 10 wygrywał przed czasem, zazwyczaj w początkowych fazach walk. Dlatego w tego typu walkach założenie jest proste, oczywiście że puncher zawsze będzie groźny ale najgroźniejszy jest zawsze na początku a z każda kolejna minutą słabnie i po prostu się 'wystrzela'. Wówczas pięściarz boksujący technicznie powinien punchera bez problemu punktować. Zakładam że tutaj będzie podobnie bo po prostu Kuntae Lee to zawodnik o sporych umiejętnościach a do tego o doskonałych warunkach fizycznych i nie wydaje mi się żeby Fujita mu zagroził.

Kuntae Lee @2,75 Efortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2500
Do góry Bottom