>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Lekkoatletyka

Dr House 106,5K

Dr House

Znawca - Lekkoatletyka
98 Mistrzostwa Polski :coffee::coffee::coffee:

Urbanek R. - Stachnik O. 1---2,68

sts

Od dzisiaj do soboty potrwają 98 Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Kursy sts wrzucił już wczoraj, perełek nie widzę ale kursy Kaczmarek-Kiełbasińska, Nowicki-Fajdek, Bukowiecki-Haratyk gdzie na tych drugich kursy były powyżej 3,0 to w mojej opinii lekka przesada bo nie ma aż takiej dysproporcji jakby wskazywały kursy i tak naprawdę to rzut monetą kto w tych parach wygra.
Wracając do moich propozycji. Pojedynek o mistrzostwo Polski w rzucie dyskiem rozstrzygnie się ( pod nieobecność Stója) pomiędzy Urbankiem a Stachnikiem. Wczoraj kursy wyjściowe faworyzowały lekko Urbanka (bodajże 1,70),ale tendencja się odwróciła i to teraz Stachnik stoi po 1,40. Rozmawiałem z kilkoma kolegami i większość wskazuje na Oskara,ale...no właśnie. Robert przed szansą na zdobycie w końcu Mistrzostwa Polski (w ostatnich latach dominacja Małachowskiego,a potem w Radomiu i Włocławku wygrywał Stój). Wydaje się, że jak nie teraz to kiedy? Forma póki co niezadowalająca, bo SB 62,35 m. wrażenia żadnego nie robi. Obaj Panowie w ostatnich swoich zawodach osiągnęli 59,91 m. Stachnik również stoi przed szansą pierwszego seniorskiego Mistrzostwa Polski i tu pewnego rodzaju "stres" może się pojawić. Jak dla mnie po prostu dyspozycja dnia zadecyduje i to jak ktoś sobie ustawi konkurs. Zależy kto trafi w pierwszych kolejkach, bo potem chłodna głowa idzie w zapomnienie i zaczyna się gonienie na siłę rywala, co w większości przypadków nie kończy się dobrze. Doświadczenie po stronie Urbanka, forma z lekkim wskazaniem na Stachnika a wszystko rozegra się w głowach obu Panów. Idę nieco pod prąd i mojemu "towarzystwu lekkoatletycznemu" i biorę to 2,68 na Roberta bo jednak doświadczenie powinno wziąć górę, przynajmniej taką mam nadzieję.
 
Ostatnia edycja:
T 27,4K

trynek85

Użytkownik
Od godziny 17 ma dość mocno padać w Suwałkach, przy takich warunkach warto stawiać na underdogi jak i pójść w słabe wyniki poszczególnych zawodników, niby zawody są 3-dniowe, a więc organizator może przełożyć coś na kolejne dni, ale są też prawa telewizyjne itd. i organizator może na siłę być za tym żeby trzymać się planu
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Mistrzostwa Polski

Bukowiecki conajmniej 21.25 tak 1.94 STS

jest przygotowany już na takie wyniki. kilka dni temu pchnął 21.66 a w Suwałkach powinno być też wielu jego kibiców więc powinien chcieć sie dobrze pokazać.
 
K 14K

kubaion

Użytkownik
ME u18
Gawenda zdobedzie zloty medal - NIE - 1,75
Obym nie mial racji, ale wydaje mi sie, ze o to zloto beda spore ciezary. Jest Hendrik Muller, ktory na "polu" uzyskal w 2 wystepach na 4, wyniki powyzej 5,10 m. Valentin Imsand ktory wedlug mnie jest glownym faworytem, jak na tle swoich rywali osiaga fenomenalne rezultaty, tylko w jednym wystepie w tym roku nie osiagnal wyniku 5,10. Michal tylko raz w tym roku skoczyl na tak dobrym poziomie, osiagajac najlepszy rezultat wsrod uczestnikow finalowego konkursu Mistrzostw Europy u18 - 5,40, ale mimo wszystko w pozostalych wystepach nie zachwycal. Jest jeszcze Francuz Fournier, ktory takze skacze na dobrym poziomie. Tu moze byc problem nawet z medalem, ale obym sie mylil!
Czekam na wasze opinie co do Mistrzostw Europy, szczegolnie od krola tego dzialu!
 
Otrzymane punkty reputacji: +519
Dr House 106,5K

Dr House

Znawca - Lekkoatletyka
World-Athletics-Championships-Oregon22.jpeg

MISTRZOSTWA ŚWIATA OREGON 2022

Juz w najbliższy piątek rozpoczynamy konkretną imprezę jaką są mistrzostwa świata.
Wstępne analizy już są robione, liczę też na Wasze wsparcie i jedziemy! 💪💪💪
Do usłyszenia! 🍻
 
Otrzymane punkty reputacji: +1894
T 27,4K

trynek85

Użytkownik
Tylko, że pewnie nie można łączyć z innymi spotkaniami z mistrzostw, a i ich oferta jest uboga....., ale rano warto tam zerknąć, może być jakaś perełka, bo raczej mają słabych specjalistów do wystawiania kursów na LA
Fajne te zakłady z Noblebet na rekordy życiowe naszych, trzeba poszperać i poczytać kto w jakiej formie, choć na takich imprezach to łatwiej o jakieś niespodzianki, a nie granie na mega faworytów
 
T 27,4K

trynek85

Użytkownik
Fajne te zakłady z Noblebet na rekordy życiowe naszych, trzeba poszperać i poczytać kto w jakiej formie, choć na takich imprezach to łatwiej o jakieś niespodzianki, a nie granie na mega faworytów
Fortuna już rzuciła kursy na kulę panów i tak na pierwszy rzut oka to mamy rywalizację naszych orłów przy kursie 2,3 na Haratyka
 
M 94K

michalkin

Użytkownik
MŚ rzut młotem M.
Zwycięzca - Paweł Fajdek @3.5 betclic
Paweł Fajdek uzyska wynik 80,57m i lepszy @2,2 LVBET


Na początku trzeba powiedzieć jasno - LEGENDA. Paweł to aktualny Mistrz świata w rzucie młotem (złoto na 4 imprezach z rzędu, od 2013). Na chwilę obecną jest 17 sportowców, którzy mogą pochwalić się tym, że zdobywali złoty krążek min. 5krotnie na MŚ. Fajdek ma szanse wskoczyć do tego zacnego grona, zapisać się w kartach historii MŚ w Lekkoatletyce. Jest jednak jeden problem - Wojtek Nowicki. aktualny złoty medalista Igrzysk w Tokio. Nie sądzę, żeby ktokolwiek mógł zagrozić naszym reprezentantom. Uważam, że z tej konkurencji przywozimy złoto i srebro. W tym roku mamy bilans 2-4 na korzyść Nowickiego. Najlepsze rezultaty obu panów z tego roku: Fajdek 80,56m, Nowicki 81,58m. W teorii mamy drugi argument przemawiający za zwycięstwem Nowickiego. Ja jednak pójdę w drugą stronę. Tak jak byłem przekonany, że na Igrzyskach Fajdek nie zdobędzie złota (z wiadomych względów), tak tutaj upatruje spore szanse. MŚ śmiało możemy nazywać imprezą Fajdka, czuję się jak ryba w wodzie. I właśnie dlatego idę w stronę Fajdka. Chyba wszyscy chcielibyśmy mieć reprezentanta naszego kraju, który zdobywa złoto na MŚ na 5 imprezie z rzędu. Kurs mocno zachęcający. Dodatkowo mam nadzieję, że w Eugene Polak poprawi swój najlepszy rezultat z tego sezonu i zbliży się do wyników osiąganych chociażby w zeszłym sezonie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2266
T 27,4K

trynek85

Użytkownik
M Kopron 1 rzut w kwalifikacjach poniżej 73.50 kurs 1,42 sts💲💲💲💲💲💲(ale Malwinka dała popis 😆😆😆😆)
Malwina w średniej formie, rzadko kiedy przekroczyła tą odległość w sezonie, a tu musi to zrobić w 1 swoim rzucie..... Ja dla mnie promocja
P. FAJDEK 1 rzut w kwalifikacjach poniżej 77,50 kurs 2,15 sts💲💲💲💲💲💲
Trochę mniej pewny typ niż ten z Malwiną, bo Paweł czasem przekraczał ten rezultat, ale wydaje mi się, że może to zrobić dopiero w konkursie finałowym.Pierwsze rzuty w takich zawodach są z reguły asekuracyjne(na zaliczenie), a co za tym idzie wątpię, żeby włożył w ten rzut max swojej siły, kurs warty ryzyka
Czuje, że będą spadki na te zdarzenia,
Zieloności i czekam na typy innych, głównie Dr House
Kula M
Bukowiecki brak awansu do finału kurs 1,9 w sts💲💲💲💲💲💲(1 cm dał trafiony typ)
Forma Konrada ostatnio słaba, a finałowe min. to 21.20 lub top 12 Jeśli nie odpali jakiejś petardy to bez rzutu powyżej 21 m nie ma szans na finał, w ostatnich 2 zawodach nie uzyskał nawet 21 m, kurs spadł bodajże z 2,3
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2282
Dr House 106,5K

Dr House

Znawca - Lekkoatletyka
Echikunwoke A.N. - Weir J. 1---1,42 (kwalifikacje)
Polska -Holandia 1---1,30 (kwalifikacje)
po tym jak się okazało że Kielbasinska nie pobiegnie to bałem się o ten typ, no i się okazało że miałem rację 😔
sts

W ciągu dnia będę uzupełniał typy w tym poście.

Typ kolegi wyżej na 73,50 Malwiny w pierwszej kolejce jak najbardziej popieram i sam już nie bedę tego powielał. Malwina nie jest w najlepszej formie, tylko na Kusocińskim rzucała dalej niż proponowana linia a tu chodzi tylko o pierwszy rzut. Ciekawe jaki był wyjściowy kurs :unsure:
Echikunwoke, która reprezentuje USA w kwalifikacjach raczej bezproblemowo powinna pokonać Kanadyjkę Jillian Weir. Tutaj róznica jest w stabilności rzucania 72m.+
Polska sztafeta mieszana 4x400m. powinna pokonać Holandie. Tutaj większość jak nie wszyscy wystawiają na kwalifikacje mocne składy (do tego pojawiła sie informacja, że w finale w składzie można bedzie dokonać tylko jednej zmiany zawodnika w porównaniu do kwali).


Romani D. - Bukowiecki K. 1---1,42
W ciągu ostatnich 4 lat obaj Panowie mierzyli się ze sobą 14 razy i tylko 2 krotnie lepszy był Konrad (co ciekawe 2 razy na Diamentowej Lidze we Włoszech), ale zostawmy h2h. Nie wierzę w jakiś nadzwyczajny występ naszych kulomiotów. Najpierw trzeba przebrnąć kwalifikacje, co powinno się udać, ale patrząc na to co działo się ostatnio to pewnym nie można być już niczego. Romani na pewno będzie starał się o medal i o ile złoto zarezerwowane dla Crousera to pozostałe kolory medali rozstrzygną między sobą właśnie Romani, Walsh i Kovacs. Mam wrażenie, że ostatnio w tych dużych imprezach Konrad jakby za bardzo chce i przez to nic nie wychodzi.

Bigot Q. - Halasz B. 1---1,35
Francuz dla mnie bierze prawdopodobnie brąz. Bardzo dobra forma w tym sezonie i mam nadzieję, że przełoży się to na te mistrzostwa. Halasz postraszył na mistrzostwach Węgier, ale nie widzę go w walce o medale.

Ealey Ch. - Song Jiayuan 1---1,40
Liderka światowych list i najlepsza zawodniczka 2022 r. Chase Ealey stanie przed szansą pierwszego dla USA złotego medalu w pchnięciu kulą. Chinka oprócz trzech startów w tym roku w Chinach nie występowała nigdzie. Tutaj mamy kurs przez te pchnięcia ponad 20m. Song Jiayuan ale jakoś poważnego sprawdzianu jeszcze nie miała. Po Chinkach spodziewać się można wszystkiego,ale liczę na "amerykańską ziemię".

Mitton S. - Dongmo A. 1---1,55
Idę w stronę Kanadyjki ze względu na wysoką formę i regularne starty na poziomie +-19,50m., choć te trzy ostatnie to nawet 20m. Dongmo jakby zacięła się na poziom 19,00-19,50m.

To są kursy na finał więc weźcie to pod uwagę. Oczywiście po eliminacjach kursy mogą się pójść w obie strony i ciężko stwierdzić czy nie lepiej poczekać na kursy przed samym finałem. Zdecydujcie sami.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2468
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Nie wiem jak w STS (do tej pory nie można było łączyć ze sobą zakładów specjalnych) ale w Betfan jest taka możliwość zatem całkiem rozsądnie wygląda dubel Fajdek i Kopron nie uzyskają w pierwszych rzutach odpowiednio 77.50m i 73.50m.

Noblebet (nie sprawdzałem lvbet, ale jak wiadomo to klon więc powinno być to samo)

Kajetan Duszyński poprawi w biegu na 400m rekord z tego sezonu i uzyska wynik 45.93s lub lepszy -TAK @1.90

Jeśli Kajetano nie poprawi tego wyniku to będę mocno zdziwiony. Gdzie, jak nie na imprezie docelowej? Wynik słabiutki jak na jego możliwości. W ubiegłym sezonie biegał 44.92s.. Granicę 45.93s łamał kilka razy z dużym zapasem. Bieżnia szybka, rywale mocni. Czego chcieć więcej? Jedynie obawiam się lekko, że może startować w eliminacjach ze skrajnych torów, ale i tak powinien spokojnie taki rezultat osiągnąć.

Adrianna Sułek poprawi swój rekord życiowy i uzyska wynik 6429 pkt lub lepszy - TAK @1.80

Ada pracuje jak dzik, jest w życiowej formie i ma rezerwy w wielu konkurencjach. Na papierze ten wynik powinna poprawić.

Kinga Królik uzyska w biegu na 3000m wynik 9:40,00 lub lepszy - TAK @1.80 (noblebet w typie podaję 3000m, ale biegamy 3000m z przeszkodami jakby co).

Moim zdaniem perełka i daję śmiało 9/10 (odjąłem jedno oczko ze względu na nieprzewidziane okoliczności - upadki, kontuzje itp.). Fakty są takie, że Kinga w tym sezonie dwa razy z zapasem łamała 9:40,00 osiągając swoją życiówkę 9:36,63. Tak więc na imprezie docelowej powinno być jeszcze lepiej. Konkurencja ogromna i z pewnością rywalki podciągną trochę Kingę (dwa starty z tego sezonu, w których łamała 9:40,00 kończyła na 8 oraz 9 pozycji). Wygląda to bardzo obiecująco.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1586
R 2,5K

Raf07

Użytkownik
Holandia na win w 4*400mix - STS kurs 10,0

Bieg o 4:45, z fanów LA może tu ktoś jeszcze zerknie. Kurs mega wywalony.
W finale Holandia zmieni Salberg na Femke Bol, jeśli w eliminacjach Klaver pobiegła 49:50 to Bol jest w jej rosnącej plotkarskiej formie wykręcić i 49,0 , a Salberg zmierzono 52,4.(+3,4)
Usa pobiegła o niecała sekundę szybciej. Więc w teorii dzięki zmianie Holandia jest 2sec do przodu. USA może też zmienić, tylko pewnie na A Felix, która była anonsowana na ta sztafetę i zakończenie bogatej kariery tym ostatnim startem.Ile pobiegnie lepiej niż Jonathan( 51:48) - może 50:50, 50:0 wydaje się max1,5 sec poprawi (jej ostatni start na Ustrialsach to 51:20).
Oczywiście Klaver i pozostali jeszcze raz muszą szybko pobiec, ale z wyliczeń wychodzi tu przynajmniej delikatny plus na Holandię, a kurs 10,0 .....

Miłego oglądania, kto wstanie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1769
Do góry Bottom