>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Info Propozycje i pomysly rozwoju forum...

Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Natomiast od kiedy jestem na forum (kilka miesięcy) miesiąc w miesiąc najlepszym tematem miesiąca zostaje jeden i ten sam temat. Nie jest to najlepszy temat na forum jeśli chodzi o całkowity zysk, ale jest skrojony pod wygrywanie tego konkursu jak najczęściej. Dlaczego? Opiszę poniżej.

1. Zarabia, ponieważ jest grany agresywną progresją.
2. Zarabia z wysokim yieldem, bo jest grany agresywną progresją.
3. Wcale nie zarobił największej ilości jednostek, ale nikt na to nie patrzy, bo z jakiegoś powodu yield jest tutaj jedynym wyznacznikiem.
4. Temat, który jest najlepszym tematem, w czerwcu zarobił 61j, w maju zarobił 61j, a w kwietniu stracił 4150j.
5. Na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy stracił łącznie 4028j.
6. Złamał zasady forum stawiając na jeden kupon 2048j - zasady forum jasno mówią - stawka na kupon musi być pomiędzy 1j a 100j.
"Najlepszy temat miesiąca" jest jak sama nazwa wskazuje najlepszy w danym miesiącu, więc argument o całkowitym/zysku stracie w temacie teoretycznie nie ma tu nic do rzeczy, wiadomo, że fajnie jakby było, że każdy w miesiąc w miesiąc byłby na plusie, ale tak się nie da. Yield jest najuczciwszym wyznacznikiem skuteczności typera, celowo rok temu wprowadziliśmy jednostki zamiast walut, ponieważ nie raz były tematy, gdzie niektórzy stawiali nawet w milionach u polskich bukmacherów, gdzie wiadomo jakie stawki są przyjmowane, jednostki miały "wykluczyć" takie wyimaginowane tematy, jednostka jest dowolnie przyjętą kwotą, u jednego 1j może być 10 zł, a u innego 1000zł, dlatego yield jest uczciwszy. Zasad nie złamał, bo "obszedł" regulamin stawiając jak dobrze pamiętam 8 kuponów po 64j, jest to naciągnięcie, ale w granicach regulaminu, nad tym będziemy musieli popracować. Co do wygrywania co miesiąc to użytkownicy sami zgłaszają tematy do konkursu, nikt nikogo nie zmusza, jedyny warunek to comiesięczne statystyki i dwa miesiące na plusie w ostatnim kwartale, tylko jedna osoba mi napisała, która regularnie notuje dodatnie wyniki, że nie jest zainteresowana dodatkową nagrodą z forum, wystarczy jej ranga i to co wygrywa u buka, nikt więcej nie pisał, więc albo nie ma takich tematów, albo autorzy nie są zainteresowani konkursem, żeby reaktywować VIP Typy musiało by być powiedzmy 6-10 tematów regularnie będących na plusie, a z mojej wiedzy na tą chwilę nie ma.
rosty przykład jak zmanipulować yield grając progresją:

Mamy 2 dobrych typerów, którzy stawiają 3 kupony, każdy z kursem 3.5. Jako, że to dobrzy typerzy, trafiają po jednym z nich i przynosi im to zysk. Tylko zobaczmy jaki:

Typer grający płaską stawką 2j ma wyniki:
2j, 2j, 5j
Bilans: 1j, Yield: 16.6%

Typer grający progresją od 1j (czyli w opisanym przykładzie 1j-> 2j -> 4j) ma wyniki,
1j, 2j, 10j
Bilans: 7j, Yield: 100%

Obaj typerzy postawili podobną ilość jednostek (6 i 7), ale dzięki progresji yield jednego z nich jest większy.


Yield 100% zamiast 16% tylko dzięki grze progresją!
forma tematu jest dowolna, nie zmuszamy nikogo do grania jednym czy drugim sposobem, to jest indywidualna sprawa każdego usera, czy może sobie pozwolić na granie progresją i ewentualne ryzyko bankructwa czy jednak woli stawkować inaczej.
To prosty przykład jak dezinformacja, niewłaściwa edukacja prowadzi do tego, że traci na tym cała społeczność. A wystarczyło by przykleić łatkę "najlepszy temat" do tematu, który rzeczywiście jest najlepszy - https://forum.bukmacherskie.com/threads/snooker-corner.129146/ i w dodatku daje dobry przekaz "żeby zarabiać długoterminowo zainteresuj się niszowym sportem".
psotnick psotnick też już miał prefix "Najlepszy temat miesiąca", nikt nie wątpi w jego skuteczność, bo wiadomo, że zarabia od lat dość regularnie, ale Ty ciągle mylisz fakty, prefix "Najlepszy temat miesiąca" to jest dodatkowa nagroda w konkursie przyznawana na miesiąc, jak w Typach dnia ranga "Typer miesiąca", nie jest to Najlepszy temat na forum, może kiedyś coś podobnego wprowadzimy, ale pewnie zaraz będą głosy oburzenia, dlaczego jego temat jest najlepszy, a nie mój itd

Podsumowując, fajnie, że podajesz argumenty, ale na tą chwilę nie ma tyle regularnie zarabiających tematów, żeby stworzyć/reaktywować osobny dział dla nich. Pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +58
gelo85 743

gelo85

Użytkownik
Czy można zmienić nick ? Kiedyś przy migracji forum zmieniono mi nicka dodając do niego ciąg cyferek, których nie mogę spamiętać i mam problem przy logowaniu.
 
gruby perez 4K

gruby perez

Użytkownik
"Najlepszy temat miesiąca" jest jak sama nazwa wskazuje najlepszy w danym miesiącu, więc argument o całkowitym/zysku stracie w temacie teoretycznie nie ma tu nic do rzeczy, wiadomo, że fajnie jakby było, że każdy w miesiąc w miesiąc byłby na plusie, ale tak się nie da. Yield jest najuczciwszym wyznacznikiem skuteczności typera, celowo rok temu wprowadziliśmy jednostki zamiast walut, ponieważ nie raz były tematy, gdzie niektórzy stawiali nawet w milionach u polskich bukmacherów, gdzie wiadomo jakie stawki są przyjmowane, jednostki miały "wykluczyć" takie wyimaginowane tematy, jednostka jest dowolnie przyjętą kwotą, u jednego 1j może być 10 zł, a u innego 1000zł, dlatego yield jest uczciwszy. Zasad nie złamał, bo "obszedł" regulamin stawiając jak dobrze pamiętam 8 kuponów po 64j, jest to naciągnięcie, ale w granicach regulaminu, nad tym będziemy musieli popracować. Co do wygrywania co miesiąc to użytkownicy sami zgłaszają tematy do konkursu, nikt nikogo nie zmusza, jedyny warunek to comiesięczne statystyki i dwa miesiące na plusie w ostatnim kwartale, tylko jedna osoba mi napisała, która regularnie notuje dodatnie wyniki, że nie jest zainteresowana dodatkową nagrodą z forum, wystarczy jej ranga i to co wygrywa u buka, nikt więcej nie pisał, więc albo nie ma takich tematów, albo autorzy nie są zainteresowani konkursem, żeby reaktywować VIP Typy musiało by być powiedzmy 6-10 tematów regularnie będących na plusie, a z mojej wiedzy na tą chwilę nie ma.

forma tematu jest dowolna, nie zmuszamy nikogo do grania jednym czy drugim sposobem, to jest indywidualna sprawa każdego usera, czy może sobie pozwolić na granie progresją i ewentualne ryzyko bankructwa czy jednak woli stawkować inaczej.

psotnick psotnick też już miał prefix "Najlepszy temat miesiąca", nikt nie wątpi w jego skuteczność, bo wiadomo, że zarabia od lat dość regularnie, ale Ty ciągle mylisz fakty, prefix "Najlepszy temat miesiąca" to jest dodatkowa nagroda w konkursie przyznawana na miesiąc, jak w Typach dnia ranga "Typer miesiąca", nie jest to Najlepszy temat na forum, może kiedyś coś podobnego wprowadzimy, ale pewnie zaraz będą głosy oburzenia, dlaczego jego temat jest najlepszy, a nie mój itd

Podsumowując, fajnie, że podajesz argumenty, ale na tą chwilę nie ma tyle regularnie zarabiających tematów, żeby stworzyć/reaktywować osobny dział dla nich. Pozdrawiam
Rzuć proszę okiem na temat, który zrobiłem na szybko (ale jak najbardziej uczciwie).

Pokazałem, że grając w taki sposób jak autor tematu do którego się odwołuję, nie trzeba mieć ani umiejętności, ani wiedzy, żeby osiągnąć super zysk i super yield.

W skrócie, to co Ty nazywasz "naciągnięciem" jest tak naprawdę ogromną luką, która umożliwia zgarnięcie nagrody za najlepszy temat miesiąca byle komu, jeśli zagra tak jak pokazałem.

Osiągnięcie zysku w ciągu kilku miesięcy NIE GRAJĄC PROGRESJĄ jest bardzo dużym wyzwaniem, wymagającym bardzo dużego poświęcenia i czasu. A zezwalając na takie "niedociągnięcia" całą praca osób takich jak np. psotnick idzie na marne, ponieważ nagrody zgarniają cwaniacy...

Grając nieograniczoną progresją mogę poprawić wynik użytkownika successful znowu jutro, pojutrze, kiedy tylko najdzie mnie ochota. Udowodniłem to w podlinkowanym wyżej temacie.

Mam nadzieję, że będzie to odpowiednia motywacja, aby wprowadzić jakieś sensowne zmiany w ustalaniu zwycięzców organizowanych konkursów.

Pozdrawiam :)
 
polon83 2,7K

polon83

Użytkownik
Prosty przykład jak zmanipulować yield grając progresją:

Mamy 2 dobrych typerów, którzy stawiają 3 kupony, każdy z kursem 3.5. Jako, że to dobrzy typerzy, trafiają po jednym z nich i przynosi im to zysk. Tylko zobaczmy jaki:

Typer grający płaską stawką 2j ma wyniki:
2j, 2j, 5j
Bilans: 1j, Yield: 16.6%

Typer grający progresją od 1j (czyli w opisanym przykładzie 1j-> 2j -> 4j) ma wyniki,
1j, 2j, 10j
Bilans: 7j, Yield: 100%

Obaj typerzy postawili podobną ilość jednostek (6 i 7), ale dzięki progresji yield jednego z nich jest większy.


Yield 100% zamiast 16% tylko dzięki grze progresją!
Wnioski nasuwają się takie że jest pewna niedoskonałość stosowania wyznacznika w postaci yieldu. Ale przecież nie trzeba trzymać się tylko yieldu, można wymyślić inne rozwiązania. Do współczynnika yieldu można dodać inny współczynnik, np:

Sprawdzamy najwyższą postawioną stawkę, oraz sprawdzamy najniższą postawioną stawkę i dzielimy najmniejszą przez największą i mnożymy *100%

Zgodnie z podanymi w cytacie przykładami byłoby:

Gracz 1
najmniejsza postawiona stawka: 2
najwyższa postawiona stawka: 2

(2/2)*100%=100%

Gracz 2
najmniejsza postawiona stawka: 1
najwyższa postawiona stawka: 4

(1/4)*100%= 25%

Teraz dodajemy powyższe współczynniki do współczynników yield i otrzymujemy:

Gracz 1
16,6% + 100% = 116,6%

Gracz 2
100%+25% = 125%

Jak widać różnice znacznie się zmniejszyły poprzez dodanie dodatkowego współczynnika do yieldu.

Skoro yield bardziej faworyzuje graczy grających progresję, to z kolei drugi wskaźnik faworyzuje graczy grających stabilne stawki. Wydaje się że łącząc te dwa wskaźniki można uzyskać bardziej wyważone wyniki dla graczy stosujących różne metody gry.

PRZYKŁAD DRUGI:
Gracz progresji wygrywa na piątym poziomie przy kursach 3,5
-1, -2, -4 , -8 , +40
Bilans +25
yield: 80,6%

najmniejsza postawiona stawka: 1
najwyższa postawiona stawka: 16
Współczynnik: (1/16)*100%=6,2%

Ostateczny współczynnik: 80,6%+6,2%= 86,8%

I przykład gracza płaskiej stawki po 5 typach, gdzie 1 wszedł przy kursach 3,5:
-2, +5, -2, -2, -2
Bilans: -3
yield: -30%

najmniejsza postawiona stawka: 2
najwyższa postawiona stawka: 2
współczynnik: (2/2)*100%=100%

Ostateczny współczynnik: -30%+100%=70%

Jak widać, w tym przykładzie, współczynniki obu graczy są zbliżone mimo dużej różnicy samego yieldu, a gdyby gracz drugi trafił np 2 z 6 typów, to jego współczynnik wyniósłby 116,7% i by już wygrał z pierwszym graczem.


PRZYKŁAD TRZECI
To jeszcze przykład mocniejszy, gdzie gracz progresją wygrywa na 8 poziomie z kursami 3,5:
-1, -2, -4, -8, -16, -32, -64, +320
Bilans: 193
yield: 75,7%

najmniejsza postawiona stawka: 1
najwyższa postawiona stawka: 128
współczynnik: (1/128)*100%= 0,8%

Ostateczny współczynnik: 75,7%+0,8%=76,5%

A teraz gracz płaskiej stawki, który trochę słabiej zagrał i przy ośmiu typach wygrywa tylko 2 razy:
-2, -2, +5, -2, -2, +5, -2, -2
Bilans: -2
yield: -12,5%

najmniejsza postawiona stawka: 2
najwyższa postawiona stawka: 2
współczynnik: (2/2)*100%=100%

Ostateczny współczynnik: -12,5%+100%=87,5%


PODSUMOWANIE

Jak widać na przestrzeni tych wszystkich przykładów, obu graczom mogą spadać ostateczne współczynniki. Graczowi z płaską stawką współczynnik spada gdy ma mniejszą skuteczność typowania. Z kolei graczowi z progresją, współczynnik spada tym bardziej, im wyższy poziom progresji osiąga, co też jest wynikiem słabej skuteczności.

Zatem w tym momencie obu graczom powinno zależeć przede wszystkim na skuteczności typowania. Gracz z płaską stawką będzie osiągał lepszy współczynnik dzięki wyższej skuteczności. I gracz drugi skutecznie typując, będzie się utrzymywał na niskich poziomach progresji, dzięki czemu też będzie miał lepszy współczynnik.

Jednocześnie metoda ta wspiera 13 punkt regulaminu najlepszego tematu miesiąca, który to punkt mówi o zakazie nagłego, nienaturalnego zawyżania stawek https://forum.bukmacherskie.com/threads/regulamin-najlepszy-temat-miesiąca.155187/
Bo jeśli ktoś przez pół miesiąca stawiał w miarę wyrównane stawki, i nagle postawi stawkę wielokrotnie większą, to spowoduje to duże zmniejszenie się wartości współczynnika.

Podsumowując:
Powyższe przykłady są poglądowe. Nie sprawdzałem jak metoda ta zachowa się w innych przykładach, aczkolwiek płaska stawka i progresja są od siebie na tyle skrajnie oddalone, że większość innych metod znajduje się gdzieś między nimi, więc stosowanie tego współczynnika raczej nie odbiegałoby od wyników podanych przykładów.

Aczkolwiek, być może istnieje jakaś luka i w tej metodzie, nie wiem. Jeśli ktoś taką lukę znajdzie, to może o tym napisać.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +193
gruby perez 4K

gruby perez

Użytkownik
Wnioski nasuwają się takie że jest pewna niedoskonałość stosowania wyznacznika w postaci yieldu. Ale przecież nie trzeba trzymać się tylko yieldu, można wymyślić inne rozwiązania. Do współczynnika yieldu można dodać inny współczynnik, np:

Sprawdzamy najwyższą postawioną stawkę, oraz sprawdzamy najniższą postawioną stawkę i dzielimy najmniejszą przez największą i mnożymy *100%

Zgodnie z podanymi w cytacie przykładami byłoby:

Gracz 1
najmniejsza postawiona stawka: 2
najwyższa postawiona stawka: 2

(2/2)*100%=100%

Gracz 2
najmniejsza postawiona stawka: 1
najwyższa postawiona stawka: 4

(1/4)*100%= 25%

Teraz dodajemy powyższe współczynniki do współczynników yield i otrzymujemy:

Gracz 1
16,6% + 100% = 116,6%

Gracz 2
100%+25% = 125%

Jak widać różnice znacznie się zmniejszyły poprzez dodanie dodatkowego współczynnika do yieldu.

Skoro yield bardziej faworyzuje graczy grających progresję, to z kolei drugi wskaźnik faworyzuje graczy grających stabilne stawki. Wydaje się że łącząc te dwa wskaźniki można uzyskać bardziej wyważone wyniki dla graczy stosujących różne metody gry.

PRZYKŁAD DRUGI:
Gracz progresji wygrywa na piątym poziomie przy kursach 3,5
-1, -2, -4 , -8 , +40
Bilans +25
yield: 80,6%

najmniejsza postawiona stawka: 1
najwyższa postawiona stawka: 16
Współczynnik: (1/16)*100%=6,2%

Ostateczny współczynnik: 80,6%+6,2%= 86,8%

I przykład gracza płaskiej stawki po 5 typach, gdzie 1 wszedł przy kursach 3,5:
-2, +5, -2, -2, -2
Bilans: -3
yield: -30%

najmniejsza postawiona stawka: 2
najwyższa postawiona stawka: 2
współczynnik: (2/2)*100%=100%

Ostateczny współczynnik: -30%+100%=70%

Jak widać, w tym przykładzie, współczynniki obu graczy są zbliżone mimo dużej różnicy samego yieldu, a gdyby gracz drugi trafił np 2 z 6 typów, to jego współczynnik wyniósłby 116,7% i by już wygrał z pierwszym graczem.


PRZYKŁAD TRZECI
To jeszcze przykład mocniejszy, gdzie gracz progresją wygrywa na 8 poziomie z kursami 3,5:
-1, -2, -4, -8, -16, -32, -64, +320
Bilans: 193
yield: 75,7%

najmniejsza postawiona stawka: 1
najwyższa postawiona stawka: 128
współczynnik: (1/128)*100%= 0,8%

Ostateczny współczynnik: 75,7%+0,8%=76,5%

A teraz gracz płaskiej stawki, który trochę słabiej zagrał i przy ośmiu typach wygrywa tylko 2 razy:
-2, -2, +5, -2, -2, +5, -2, -2
Bilans: -2
yield: -12,5%

najmniejsza postawiona stawka: 2
najwyższa postawiona stawka: 2
współczynnik: (2/2)*100%=100%

Ostateczny współczynnik: -12,5%+100%=87,5%


PODSUMOWANIE

Jak widać na przestrzeni tych wszystkich przykładów, obu graczom mogą spadać ostateczne współczynniki. Graczowi z płaską stawką współczynnik spada gdy ma mniejszą skuteczność typowania. Z kolei graczowi z progresją, współczynnik spada tym bardziej, im wyższy poziom progresji osiąga, co też jest wynikiem słabej skuteczności.

Zatem w tym momencie obu graczom powinno zależeć przede wszystkim na skuteczności typowania. Gracz z płaską stawką będzie osiągał lepszy współczynnik dzięki wyższej skuteczności. I gracz drugi skutecznie typując, będzie się utrzymywał na niskich poziomach progresji, dzięki czemu też będzie miał lepszy współczynnik.

Jednocześnie metoda ta wspiera 13 punkt regulaminu najlepszego tematu miesiąca, który to punkt mówi o zakazie nagłego, nienaturalnego zawyżania stawek https://forum.bukmacherskie.com/threads/regulamin-najlepszy-temat-miesiąca.155187/
Bo jeśli ktoś przez pół miesiąca stawiał w miarę wyrównane stawki, i nagle postawi stawkę wielokrotnie większą, to spowoduje to duże zmniejszenie się wartości współczynnika.

Podsumowując:
Powyższe przykłady są poglądowe. Nie sprawdzałem jak metoda ta zachowa się w innych przykładach, aczkolwiek płaska stawka i progresja są od siebie na tyle skrajnie oddalone, że większość innych metod znajduje się gdzieś między nimi, więc stosowanie tego współczynnika raczej nie odbiegałoby od wyników podanych przykładów.

Aczkolwiek, być może istnieje jakaś luka i w tej metodzie, nie wiem. Jeśli ktoś taką lukę znajdzie, to może o tym napisać.
O, super, że zainteresowałeś się tematem i doszedłeś do podobnego wniosku. Yield nie jest taki idealny jak się wydaje.

Jeśli chodzi o metodę, którą zaproponowałeś, to zauważyłem, że bardzo premiuje ona granie płaską stawką. Przykładowo ktoś grający ciągle płasko z yieldem -30% wyjdzie w tym współczynniku lepiej niż ktoś kto osiągnie 15% yield, ale minimalnie różnicuje stawki i stawia powiedzmy 1j i 2j, w zależności od typu. A różnicowanie stawek czasem się przydaje, bo inną stawkę dasz na zdarzenie o kursie 7.00, a inną na zdarzenie o kursie 1.30.

Ja sięgnąłbym po dużo prostsze rozwiązanie. Każdy typer obecnie musi podać stawkę między 1j a 100j, więc tak naprawdę realna kwota jak zostaje postawiona u buka nie ma znaczenia. Nie ważne czy to jest 1zł czy 10000zł, finalnie stawkę na forum musi być 1j-100j. (Tylko musimy pamiętać o tym limicie. Żadnych obejść ani naciągnięć.) Ja nawet poszedłbym o krok dalej, odgapiłbym stawkowanie od najbardziej popularnego serwisu do podawania typów na świecie (nie podam nazwy, żeby nie reklamować). Tam stawka na typ musi być w przedziale 1j-10j i żadnych kombinacji z ilością kuponów.

W tak zoptymalizowanych warunkach, gdzie równe szanse ma typer grający złotówkami i typer grający tysiącami złotych, myślę, że spokojnie jako wyznacznika jakości tematu można użyć po prostu zysku w jednostkach.

Bo tak naprawdę idąc do bukmachera nie zależy nam na tym, żeby mieć jak największy yield, tylko żeby zarobić jak najwięcej pieniędzy.

Mam wrażenie, że takie podejście nie ma większych wad. Jak ktoś chce sobie grać każdy typ za 100j, to niech sobie gra. Ogranicza on sobie tym samym możliwość podniesienia stawki jak znajdzie jakiś naprawdę wybitny typ. Każda gorsza seria go pogrąża. Jak ktoś chce grać progresją to niech gra, ale tylko do 100j (lub do 10j gdyby zmienić limit jak sugeruję). 6/7 progów pęknie co drugie miesiąc. To dwie skrajności, obie nie wyglądają najgorzej. A jednoczęsnie jest swoboda doboru stawek i żaden sposób nie daje komuś przewagi.

Zaletą takiego podejścia jest to, że nie wymagałoby ono wielkich rewolucji na forum. Pilnujemy limitu 100j lub 10j i oceniamy temat po zysku, nie po yieldzie.

Dodatkowo, żeby trochę zmniejszyć losowość, wydłużyłbym termin ocenianych typów.
Przykładowo:
50% x zysk w j w poprzednim miesiącu
30% x zysk w j sprzed 2 miesięcy
20% x zysk w j sprzed 3 miesięcy

I już. NIe można sobie pozwolić na stratę rzędu kilkuset j w progresji, bo to nas dyskwalifikuje na 3 miesiące. Nie można sobie pozwolić na fatalny miesiąc grając po 100j (lub 10j) na typ, bo wtedy ciężko będzie to odrobić. Trzeba balansować gdzieś pomiędzy. Ale jedncześnie trzeba postawić na tyle dużo, żeby ten zysk jednak jakiś był. Ciężkie warunki, ale najbardziej przypominające to jak to wygląda w prawdziwym życiu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +63
polon83 2,7K

polon83

Użytkownik
Jeśli chodzi o metodę, którą zaproponowałeś, to zauważyłem, że bardzo premiuje ona granie płaską stawką. Przykładowo ktoś grający ciągle płasko z yieldem -30% wyjdzie w tym współczynniku lepiej niż ktoś kto osiągnie 15% yield, ale minimalnie różnicuje stawki i stawia powiedzmy 1j i 2j, w zależności od typu. A różnicowanie stawek czasem się przydaje, bo inną stawkę dasz na zdarzenie o kursie 7.00, a inną na zdarzenie o kursie 1.30.
Ewentualnie można ten dodatkowy współczynnik wyregulować aby nie premiował płaskiej stawki, a jednocześnie zmniejszał przewagę progresji. Wówczas można do yieldu dodać określoną część tego współczynnika, mnożąc ją np. przez 0,5 albo przez 0,8 i w ten sposób zmniejszyć jego siłę jeśli zbyt mocno premiuje płaską stawkę.

Ale oczywiście, jeśli istnieją jakieś prostsze rozwiązania, to można pomyśleć nad nimi. Prostota i czytelność rozwiązania też jest istotna bo im bardziej skomplikowane zasady, tym mogą zniechęcać użytkowników do brania udziału w konkursach.
 
polon83 2,7K

polon83

Użytkownik
Ja nawet poszedłbym o krok dalej, odgapiłbym stawkowanie od najbardziej popularnego serwisu do podawania typów na świecie (nie podam nazwy, żeby nie reklamować). Tam stawka na typ musi być w przedziale 1j-10j i żadnych kombinacji z ilością kuponów.
Aż tak daleko to bym nie szedł. Aczkolwiek mam nadzieję że tak ograniczone stawki obowiązywałyby tylko tych użytkowników, którzy chcą uczestniczyć w konkursie na temat miesiąca, a nie na całym forum dla wszystkich innych użytkowników.
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
WAŻNE!!!

Od 1 sierpnia 2020 ruszamy z nowym konkursem na forum Best of the Best, zastąpi on dwa dotychczasowe konkursy, które były prowadzone w dziale Kupony ze Statystykami, czyli Najlepszy temat miesiąca oraz Dodatni Yield. Proszę o zapoznanie się z regulaminem oraz zasadami nowej zabawy, mamy nadzieję, że przypadnie wam do gustu i więcej osób będzie brało udział niż w poprzednich konkursach. Aktualny miesiąc dokończymy według starych zasad, a od sierpnia idzie nowe...

Jeżeli macie jakieś pytania to śmiało można je zadawać TUTAJ

Best of the Best
 
Otrzymane punkty reputacji: +66
zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik
Czy istnieje możliwość zorganizowania jakiegoś konkursu literackiego? Chętnie bym stanął do rywalizacji z tuzami forum.
 
Otrzymane punkty reputacji: +69
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Możliwość istnieje tylko musiałbyś bardziej nakreślić nam jak to miałoby wyglądać, bo nigdy nie spotkałem się z tego typu konkursem.
 
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Moim zdaniem powinno się wprowadzić zmiany w przyznawaniu reputacji za wrzuconą analizę. Teraz to wygląda tak, ktoś wrzuci jakiś post z typem przed meczem i od razu można mu nabić pkt z reputacją, po czym typ okazuje się kompletną kichą, ale i tak user otrzymał ponad 100+ pkt, głównie tyczy to się doświadczonych użytkowników i moderatorów, którzy za każdym razem nabiją sobie reputkę, mimo iż typ na dane zdarzenie nie wszedł. Dla mnie reputacje powinno się dawać, ale po zakończonym spotkaniu, nie wiem, czy jest taka możliwość, ale wyglądało by to zdecydowanie lepiej...
 
Otrzymane punkty reputacji: +33
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Moim zdaniem powinno się wprowadzić zmiany w przyznawaniu reputacji za wrzuconą analizę. Teraz to wygląda tak, ktoś wrzuci jakiś post z typem przed meczem i od razu można mu nabić pkt z reputacją, po czym typ okazuje się kompletną kichą, ale i tak user otrzymał ponad 100+ pkt, głównie tyczy to się doświadczonych użytkowników i moderatorów, którzy za każdym razem nabiją sobie reputkę, mimo iż typ na dane zdarzenie nie wszedł. Dla mnie reputacje powinno się dawać, ale po zakończonym spotkaniu, nie wiem, czy jest taka możliwość, ale wyglądało by to zdecydowanie lepiej...
nie ma takiej możliwości, kiedy użytkownik przyznaje reputację jest to tylko jego wola, jedni przyznają po tym jak typ wejdzie, inni doceniają sam wkład autora, analiza ich przekonała do zagrania lub po prostu w podziękowaniu za trud włożony w napisanie. Co do drugiej części wypowiedzi to wynika to z tego, że użytkownicy doceniają pracę tych, którzy są aktywni, nikt tu specjalnie nie nabija reputy, wiadomo, że jak użytkownik jest bardziej aktywny, udziela się często, dużo pisze to może liczyć, że bardziej zostanie doceniony niż osoba, która napisze post raz na kilka tygodni czy miesięcy (nie mam tu nikogo konkretnego na myśli).
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Taka jedna sprawa, na pewno niszowa. Możecie w..rjebać tego cudaka od koni- wyścigów konnych do tematów nie wiem, pozostałe? Chłop od kliku lat zaśmieca fajne tematy, nie chce rzucać mięsem, ale niech sobie założy temat i będzie fajnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +94
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Taka jedna sprawa, na pewno niszowa. Możecie w..rjebać tego cudaka od koni- wyścigów konnych do tematów nie wiem, pozostałe? Chłop od kliku lat zaśmieca fajne tematy, nie chce rzucać mięsem, ale niech sobie założy temat i będzie fajnie.
możesz napisać o kogo Ci chodzi? kojarzę jedną osobę, która podaje typy z wyścigów konnych, ale ona ma założony swój temat w pozostałe sporty, kiedyś miała też w KzS, ale to lata temu, jeżeli pisze w innych tematach co raczej jest sporadyczne to wypowiada się na dany temat, a nie o koniach, więc nie za bardzo rozumiem, chyba, że myślimy o innych osobach, napisz na pw, pozdrawiam.
 
verno 467,4K

verno

Znawca - Hokej
Trochę odkopie ale jest opcja zmienienia tła na czarne czy jakiegoś black mode do ustawienia?
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Mam pytanie xD Czy w wiadomościach jest opcja "szukaj"? :unsure: Jeśli tak to gdzie. Zdaje sobie sprawę z tego, że mogę jej nie widzieć (nie widzę wszystkiego jak inni xD), dlatego pytam. Nie widzę jej w konwersacji ani we wszystkich rozmowach (strona główna wiadomości). Jeśli jej nie ma to czy można taką opcje dodać?
 
Do góry Bottom