>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Zostać sędzią piłkarskim

midel 189

midel

Użytkownik
To może zrobię liste pytań i ponumeruję, jak ktoś odpowie to pisze numerek, a jak ktoś ma nowe to pisze nowy numerek:
1. Ile kosztuje kurs, ile trwa, gdzie można w woj. podkarpackim odbyć ten kurs?
2. a)Czy trzeba mieć maturę (ktoś mi tak mówił, nie wiem czy to nie plotka)
b) jeżeli na a) odp. NIE to jaka jest dolna granica wieku?
3. Czy trzeba przechodzić testy sprawnościowe chcąc sędziować w najniższych klasach i w młodzika, juniorach etc.
4. Ile można sedziować meczy w weekend?
5. Ile pieniędzy otrzymuje sędzia za mecz ( od IV ligi do młodzików), czy zwracane są koszty transportu?
 
T 9

tosterkm

Użytkownik
2) tak, konieczne jest wyksztalcenie minimum srednie, dolna granica wieku nie istnieje, ale wiadomo ze nikt w wieku 13 lat nie ma matury ;)
3) tak, na poczatku wystarczy test coopera chyba o ile dobrze wiem, potem im wyzej tym wymagania sa wieksze, testy sprawdzajace sa chyba co pol roku
4) raczej nie ma ograniczen, ile dasz rade logistycznie ogarnac
5) w B-klasie i mlodzikach to jest okolo 30-50zl, potem juz wiecej, ale dokladnych stawek nie znam
 
midel 189

midel

Użytkownik
&quot; 6.Dokument (kserokopia) określający minimum średni poziom wykształcenia - w przypadku Kandydatów
kontynuujących naukę należy przedstawić ostatni dokument (świadectwo maturalne lub zaświadczenie
o kontynuacji nauki w szkole kończącej się maturą,itp.) ;&quot;
czyli z tego wynika, ze wystarczy być uczniem liceum lub technikum ?

&quot;7.Zgoda opiekuna ustawowego na udział w kursie (dotyczy Kandydatów poniżej 18 roku życia -
w dniu składania podania Osoba zgłaszająca się na kurs musi mieć ukończony 17 rok życia) ;&quot;
czyli ci co teraz są w I LO i mieli urodziny dzisiaj lub wcześniej mogą być kandydatami, tak ?
http://www.sedzia.com/index.php?name=News&amp;amp;file=article&amp;amp;sid=394
 
nowak 0

nowak

Użytkownik
No to tak. Ja mature zdaje dopiero w tym roku. Zaczołem sędziowac jak byłem w pierwszej liceum. I odemnie nie wołali zadnych papierów. Poszedłem do z kumplem do tego całego &quot;prezesa&quot; powiedziałem ze chce sędziowac. Dał mi jakies papiery do wypełnienia ( do lekarza trzeba isc, i do roddiców zeby cos podpisali) Pozniej dał mi papiery do nauki, i był tes tna biegi. A pozniej kazał kupic sobie strój bo - tu cytat &quot; za tydzień jedziesz na wioske mecz sędziować&quot; I tyle. O wykształecniu ani słowa nie było.
 
dark1976 22,3K

dark1976

Użytkownik
nie koniecznie jak sędziowałem jeszcze około 7 lat temu to było tak że dla sędziów poniżej 32 roku były dodatkowe tzw. kadry i na nich się szkolili , biegali i było się tzw. sędzią rozwojowym, w momencie kiedy dostawałeś dobre noty za mecz od obserwatora, brano to pod uwagę przy awansie na wyższą ligę, preferowano takich sędziów, chociaż zdarzało się że starsi dostawali za dobre sędziowanie również awans, chcociaż musisz biegać na bardzo dobrym poziomie , test C. czyli np. 3200 m ponizej 12 minut plus wcześniej biegi krótkie 2*50, 2*200 chyba nie pomyliłem chociaż moge juz nie pamietać,
wszystko tez zależy ilu jest sędziów w danym podokręgu itd. bo przy małej liczbie zawsze są większe szanse awansu , jakbym miał czas to bym wrócił, czy jakbym był w takiej sytuacji jak Ty to bym zaczął , zawsze można się wycofać po jakimś czasie,
 
kantona 0

kantona

Użytkownik
Cytat ze strony internetowej www.sędzia.com :
Problem z sędziami jest taki, że znają przepisy, ale nie czują gry.-- Bill Shankly . Bardzo mądra myśl słynnego trenera angielskiego z ub.wieku. Chcąc być dobrym sędzią w każdej dyscyplinie sportu i dojść do wyżyn sędziowskich to trzeba poznać tę grę od środka tzn. grając min.kilka lata np. w piłkę nożną a dopiero później zastartować na sędziego . Druga sprawa to trzeba lubić tę dyscyplinę sportową ,ponieważ jako sędzia poświęcisz jej dużo wolnego czasu kosztem rodziny ,nawet całe weekendy poza domem. Na trzecim miejscu dopiero można postawić sprawy ryczałtów sędziowskich, które (chyba nadal )nie są oszałamiające na szczeblach okręgowych. Nie znam obecnej sytuacji w okręgach (podokręgach)ale dawniej nabór sędziów odbywał się na zasadzie naboru ochotniczego i wymóg wykształcenia średniego nie był przestrzegany.Brak było po prostu kandydatów na sędziów .????
 
nowak 0

nowak

Użytkownik
To jest liga powiatowa:p Bo sam w niej gram ;] ale w przyszłym roku mają utworzyć b-klasę i b-klasa będzie nasza ????

Znam kilku sędziów np. Tomka Kuchar..... kojarzysz??
Hugo Tomek Kuchar to nie ma czasami ksywki Banan :?: I w poniedziałki chodzi do Szewnej na hale :?: ????

Sorki ze tutaj to pisze
 
dark1976 22,3K

dark1976

Użytkownik
Cytat ze strony internetowej www.sędzia.com :
Problem z sędziami jest taki, że znają przepisy, ale nie czują gry.-- Bill Shankly . Bardzo mądra myśl słynnego trenera angielskiego z ub.wieku. Chcąc być dobrym sędzią w każdej dyscyplinie sportu i dojść do wyżyn sędziowskich to trzeba poznać tę grę od środka tzn. grając min.kilka lata np. w piłkę nożną a dopiero później zastartować na sędziego . Druga sprawa to trzeba lubić tę dyscyplinę sportową ,ponieważ jako sędzia poświęcisz jej dużo wolnego czasu kosztem rodziny ,nawet całe weekendy poza domem. Na trzecim miejscu dopiero można postawić sprawy ryczałtów sędziowskich, które (chyba nadal )nie są oszałamiające na szczeblach okręgowych. Nie znam obecnej sytuacji w okręgach (podokręgach)ale dawniej nabór sędziów odbywał się na zasadzie naboru ochotniczego i wymóg wykształcenia średniego nie był przestrzegany.Brak było po prostu kandydatów na sędziów .????
Ja zanim myslałem o sędziowaniu gralem przez 5 lat w piłke trampkarz\junior i napewno jest łatwiej zawodnikowi zostać sędziom, czucie gry - jedna znajważniejszych chyba nie wiemjak to nazwać zdolności ? to umiejętność znalezienia się w najlepszym do obserwacji miejscu, tam gdzie jest akcja , nie przeszkadzać ! nie przerywać gry nie potrzebnie po to są przywileje korzyści także przy spalonym, ale wielu o tym nie pamięta, zauważylem że łatwiej jest sędziować wyższe ligi niż niżej, popierwsze zawodnicy bardziej uważają aby nie doznać kontuzji , po drugie gra jest bardziej czytelna i łatwiej jest przewidzieć gdzie będzie akcja , za to inna strona medalu więcej aktorstwa , udawania, cwaniactwa , fauli typu kopnięcie bez piłki, kiedyś na analizie meczu w lidze argentyńskiej sędzia nie dał 4 czerwonych kartek i 23 żółtych praktycznie mecz powinien się zakóńczyć przed czasem ale włąsnie ten brak czucia - czy jak dla mnie złe ustawienie , bycie nie tam gdzie trzeba to powoduje, ale koniec wywodów , przepraszam że tak długo,
piłka jest piekna także od środka jak się lepiej pozna tę dyscyplinę ;)
 
hugo_bosss 0

hugo_bosss

Użytkownik
Hugo Tomek Kuchar to nie ma czasami ksywki Banan :?: I w poniedziałki chodzi do Szewnej na hale :?: ????

Sorki ze tutaj to pisze
On się nazywa Kucharski a nie Kuchar mój błąd ????
Kucharz na niego mówią.
Grasz na hali w Szewnie??W tym turnieju??
 
kantona 0

kantona

Użytkownik
Dark dobrze to ująłeś, że sędzia , który był kiedyś zawodnikiem nie da się w trakcie meczu zrobić w przysłowiowe ,,jajo,, przez tzw.cwaniaczków boiskowych zwanych :-D nie tylko we Włoszech padolino.Sposobu ustawiania się sędziego w czasie akcji na boisku nabiera się z biegiem lat sędziowania ale najważniejsza jest znajomość przepisów i ,,czucie gry,,. Jeżeli do tego poziomu dostosują się zawodnicy obu drużyn , mamy stworzone świetne widowisko piłkarskie. Podjęcie decyzji przez sędziego musi następować w ułamkach sekund - piłka nożna jest grą bardzo dynamiczną . Wszelkiego rodzaju niezgodności z sędziami asystentami z reguły powodują nerwową atmosferę wśród zawodników i kibiców . Życzę powodzenia kandydatom na sędziów . :spokodfhgfh:


______________________________________________________

Nie stawiaj żagli póki kotwica na dnie.
 
beau 1

beau

Forum VIP
Dziś rafalre i daxx zostali sędziami piłkarskimi i tak jak ja są z Lublina brawa dla nich ????
 
C 0

czopsi

Użytkownik
Dziś rafalre został sędzią piłkarskim i jest tak jak ja z Lublina.O co chodzi czopsi?
Zastanawiam sie nad kursem sędziowskim. Ile to kosztuje? Wiecie do kiedy są jakieś zapisy czy coś? Gdzie trzeba zgłaszać się z tym? Jak myślicie czy teraz jest większe zapotrzebowanie na sędziów (w związku z korupcją)?
 
C 0

czopsi

Użytkownik
Przeczytałem, że po zaliczeniu kursu jakiś czas jest się sędzią testowym (podobno nie płacą za mecze w tym okresie). Prawda to? Ile trwa taki okres próbny?
 
T 9

tosterkm

Użytkownik
Przeczytałem, że po zaliczeniu kursu jakiś czas jest się sędzią testowym (podobno nie płacą za mecze w tym okresie). Prawda to? Ile trwa taki okres próbny?
prawda
jezdzisz na mecz i sedziujesz, na poczatku jako boczny, potem sprawdza cie jako glownego
najczesciej ten okres probny trwa okolo jednej rundy
 
Do góry Bottom